Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

23 stycznia 2013 r.
20:15
Edytuj ten wpis

Nowy egzamin na prawo jazdy łatwy. Ale zdał tylko jeden

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 54 A A
Jedno z pytań z wersji testowej nowego egzaminu (Krzysztof Łokaj)
Jedno z pytań z wersji testowej nowego egzaminu (Krzysztof Łokaj)

W Zamościu pogrom. Jeśli kandydaci na kierowców nie przyłożą się do nauki przepisów ruchu drogowego, podobnie będzie i w innych miastach regionu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na sześć osób, które dzisiaj w Zamościu jako pierwsze w regionie podeszły do nowego egzaminu teoretycznego na prawo jazdy pięć poległo. Szczęśliwcem, który zdał był Andrzej Bubiłek z Michalowa – zdobył 69 punktów na 68 wymaganych.

– Egzamin nie był trudny, choć pytania były podchwytliwe – powiedział nam pan Andrzej po wyjściu z sali egzaminacyjnej WORD w Zamościu. – Można się było przygotować. Mnie przydało się doświadczenie z egzaminu, który musiałem zdawać za punkty karne – dodał z uśmiechem.

Nie powiodło się m.in. panu Tomaszowi z Żurawnicy. – Oblałem, zdobyłem tylko 45 punktów. Na udzielenie odpowiedzi jest dużo czasu, ale trzeba bardzo dobrze znać przepisy – mówił i przyznał, że "poległ”, bo za krótko się przygotowywał.

Od 19 stycznia kandydat na kierowcę musi zmierzyć się z 32 losowo wybranymi pytaniami z puli 3000. Zaczyna od 20 pytań, poprzedzonych filmami symulującymi ruch drogowy. Zdający ma 20 sekund na przeczytanie pytania i 15 kolejnych na odpowiedź.

– Nie wolno ulec emocjom. Moim zdaniem egzamin teoretyczny wciąż jest łatwy, tylko ma nową, jeszcze nieznaną formę. I to cała jego trudność – mówi Zbigniew Kubina wicedyrektor zamojskiego WORD, który w środę prowadził egzamin w Zamościu.
Druga część testu to 12 pytań jednokrotnego wyboru. Czas na udzielenie odpowiedzi wydłuża się tu do 50 sekund. Maksymalnie można zdobyć 74 punkty. Aby zdać – potrzeba 68. Za odpowiedź można dostać 1, 2 lub 3 punkty.

Dzisiaj w Zamościu dwie osoby mogą mówić o wyjątkowym pechu – zdobyły po 67 punktów – o jeden za mało, by zdać.

– Wyniki u nas, ale także i w kraju (np. w Opolu nie zdał nikt – red.) pokazują, że kandydatów na kierowców szkolono pod kątem nauki rozwiązywania testów, a nie znajomości i umiejętności zastosowania kodeksu drogowego. To musi się zmienić – dodaje Kubina.

I zmienia się. – Już kładziemy nacisk na zrozumienie przepisów ruchu drogowego – mówi Jarosław Tolisz, szef OSK PKS Lublin. – A wkrótce większość szkół jazdy kupi nowe oprogramowanie i na egzaminach wewnętrznych będzie korzystać z tej samej bazy pytań, co WORD-y. Jak znam życie, to za kilka tygodni wszystkie pytania będą dostępne w Internecie – dodaje Tolisz.

W Lublinie i Chełmie kandydaci na kierowców do egzaminu na nowych zasadach podejdą 28 stycznia, a w Białej Podlaskiej 4 lutego.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marry / 30 czerwca 2014 r. o 10:16
0

PYTANIA BĘDĄ MUSIEĆ UDOSTĘPNIĆ JAK TO ZDAŁ TYLKO JEDEN TU MUSI CAŁA SALA ZDAĆ JAK TE STARE TESTY ZDAŁ BO ZDAŁ WYBRANIEC PRAWO JAZDY DLA WYBRAŃCÓW SOBIE ZROBILI MA BYĆ DLA WSZYSTKICH ANIE DLA JEDNEGO WYBRAŃCA JEST TO NIE MOŻLIWE ŻEBY PO NOWEMU ZDAŁ KAŻDY BO TERAZ NIE KAŻDY ZDA PO NOWEMU NOWE EGZAMINY NA PRAWO JAZDY STAŁY SIĘ ZA TRUDNE I NIE DO ZDANIA I NIE MOŻLIWE DO PRZEJŚCIA SĄ TO WIELKIE TRUDY I DROGA PRZEZ MĘKĘ WSZYSTKIE PYTANIA MUSZĄ UDOSTĘPNIĆ JAK TE STARE BO JAK NIE TO TEGO NIKT NIE ZDA 

Jeśli czytanie ze zrozumieniem idzie Ci tak dobrze jak pisanie, to jeszcze dużo czasu upłynie zanim zdasz cokolwiek.

rozwiń
Avatar
Marry / 30 czerwca 2014 r. o 10:14
0

PYTANIA BĘDĄ MUSIEĆ UDOSTĘPNIĆ JAK TO ZDAŁ TYLKO JEDEN TU MUSI CAŁA SALA ZDAĆ JAK TE STARE TESTY ZDAŁ BO ZDAŁ WYBRANIEC PRAWO JAZDY DLA WYBRAŃCÓW SOBIE ZROBILI MA BYĆ DLA WSZYSTKICH ANIE DLA JEDNEGO WYBRAŃCA JEST TO NIE MOŻLIWE ŻEBY PO NOWEMU ZDAŁ KAŻDY BO TERAZ NIE KAŻDY ZDA PO NOWEMU NOWE EGZAMINY NA PRAWO JAZDY STAŁY SIĘ ZA TRUDNE I NIE DO ZDANIA I NIE MOŻLIWE DO PRZEJŚCIA SĄ TO WIELKIE TRUDY I DROGA PRZEZ MĘKĘ WSZYSTKIE PYTANIA MUSZĄ UDOSTĘPNIĆ JAK TE STARE BO JAK NIE TO TEGO NIKT NIE ZDA 

Jeśli czytanie ze zrozumieniem idzie Ci tak dobrze jak pisanie, to jeszcze dużo czasu upłynie zanim zdasz cokolwiek.

rozwiń
Avatar
kika / 4 maja 2014 r. o 19:57
0

Nie komentujcie tych testów nowych tak, bo mogliście zdawać jak były stare, a nie narzekać teraz bo to już dawno miało wejść, więc jak będziesz miał zdać to zdasz tak samo nowe jak i stare...Ja tak samo będę zdawała nowe i trzeba tylko chcieć sie ich na uczyc bo zobaczycie, że będzie kilka pytań praktycznie takich samych.. Więc nie przeżywać tylko brać się do nauki:D pozdro...

hmm...to prawda nauczyć się trzeba alee szczęście też by się przydało...co prawda ja zdałam nowe testy za pierwszym razem uczyłam się nie z jednej książki i zrobiłam setki pytań testowych...byłam po prostu obkuta jak trzeba ale było 3 pytania na które nie miałam zielonego pojęcia jakiej odpowiedzi udzielić więc to był czysty strzał...powiem tak nie ma co się stresować bo to nic nie da..trzeba się pouczyć i mieć dużo szczęścia...pozdrawiam i życzę powodzenia...

hmm...to prawda nauczyć się trzeba alee szczęście też by się przydało...co prawda ja zdałam nowe testy za pierwszym razem uczyłam się nie z jednej książki i zrobiłam setki pytań testowych...byłam po prostu obkuta jak trzeba ale było 3 pytania na które nie miałam zielonego pojęcia jakiej odpowiedzi udzielić więc to był czysty strzał...powiem tak nie ma co się stresować bo to nic nie da..trzeba się pouczyć i mieć dużo szczęścia...pozdrawiam i życzę powodzenia...

rozwiń
Avatar
Arek / 8 lutego 2014 r. o 14:48
0

Mam pytanie dotyczace spryskiwaczy jak sprawdzic. A mianowicie sprawdzam za pomoca tego zbiorniczka jest on prawidlowy kiedy po otwarciu jest pelny czy inaczej odpowiadac????

Avatar
Gość / 2 lutego 2014 r. o 12:11
0

Zgineło 5 osób w wypadku : http://x.berith.pl/gu <-- dowiedz się więcej ;( 

Avatar
Gość / 2 lutego 2014 r. o 12:10
0

Zgineło 5 osób w wypadku : http://x.berith.pl/gu <-- dowiedz się więcej ;( 

Avatar
Pablito / 2 lutego 2014 r. o 12:03
0

Boże jak slucham tych jęków to nóz mi sie otwiera w kieszeni. Wczoraj siadłam sobie i postanowiłam sprawdzic co to za testy. Zdobyłam 74 punkty czyli ilość maxymalna, a prawo jazdy zdawałam 14 lat temu. Przestancie narzekać tylko wezcie sie do nauki. Myślicie ze ktoś wam da prawko na ładne oczy? Ze parkowac, wyprzedzać, prowadzić za was bedą systemy zamontowane w samochodach? Zeby zostac kierowcą trzeba miec jakies umiejętności i predyspozycje - nie wystarczy tylko kręcic kierownicą i wciskać klakson!!!!

Przestan pierniczyc ja jezdze w rajdach i ciekawią mnie twoje umiejetnosci za kólkiem prosze cie masz fantazje 

W rajdach latam od kilku lat a tego testu nei moge zdac nawet taxowkarze nie moga zdac  wiec sie zatkaj i nie utrudniaj ludzią zycia !


Boże jak slucham tych jęków to nóz mi sie otwiera w kieszeni. Wczoraj siadłam sobie i postanowiłam sprawdzic co to za testy. Zdobyłam 74 punkty czyli ilość maxymalna, a prawo jazdy zdawałam 14 lat temu. Przestancie narzekać tylko wezcie sie do nauki. Myślicie ze ktoś wam da prawko na ładne oczy? Ze parkowac, wyprzedzać, prowadzić za was bedą systemy zamontowane w samochodach? Zeby zostac kierowcą trzeba miec jakies umiejętności i predyspozycje - nie wystarczy tylko kręcic kierownicą i wciskać klakson!!!!

Przestan piernic... rozwiń

Avatar
EWELA / 15 grudnia 2013 r. o 14:52
0

PYTANIA BĘDĄ MUSIEĆ UDOSTĘPNIĆ JAK TO ZDAŁ TYLKO JEDEN TU MUSI CAŁA SALA ZDAĆ JAK TE STARE TESTY ZDAŁ BO ZDAŁ WYBRANIEC PRAWO JAZDY DLA WYBRAŃCÓW SOBIE ZROBILI MA BYĆ DLA WSZYSTKICH ANIE DLA JEDNEGO WYBRAŃCA JEST TO NIE MOŻLIWE ŻEBY PO NOWEMU ZDAŁ KAŻDY BO TERAZ NIE KAŻDY ZDA PO NOWEMU NOWE EGZAMINY NA PRAWO JAZDY STAŁY SIĘ ZA TRUDNE I NIE DO ZDANIA I NIE MOŻLIWE DO PRZEJŚCIA SĄ TO WIELKIE TRUDY I DROGA PRZEZ MĘKĘ WSZYSTKIE PYTANIA MUSZĄ UDOSTĘPNIĆ JAK TE STARE BO JAK NIE TO TEGO NIKT NIE ZDA I TYLE

Avatar
Gość / 13 sierpnia 2013 r. o 09:53
0

fajne zdjęcia : http://daa.pl/jpe69

Avatar
cleeo / 12 sierpnia 2013 r. o 13:10
0

Moim zdaniem wiele w tym racji,że egzamin dla młodych kursantów jest trudny.Ja zdawałam kontroly po 15 latach śmigania autem i powiem Wam,że łatwo nie było.Zdałam za pierwszym razem wszystko - łacznie z teorią.Ale poświęciłam cały tydzień na przygotowania, nauke i jazdę zarówno po placu jak i po mieście.Zdałam tylko dzięki doświadczeniu i pewności w prowadzeniu auta.Nie zazdroszcze młodemu człowiekowi, któremu poświęca się zaledwie miesiąc kursu na przygotowania.Kurs powinien trwać co najmniej 6 miesięcy moim zdaniem.To bardzo poważna sprawa - nie zabawa - jeżdżenie autem.

Moim zdaniem wiele w tym racji,że egzamin dla młodych kursantów jest trudny.Ja zdawałam kontroly po 15 latach śmigania autem i powiem Wam,że łatwo nie było.Zdałam za pierwszym razem wszystko - łacznie z teorią.Ale poświęciłam cały tydzień na przygotowania, nauke i jazdę zarówno po placu jak i po mieście.Zdałam tylko dzięki doświadczeniu i pewności w prowadzeniu auta.Nie zazdroszcze młodemu człowiekowi, któremu poświęca się zaledwie miesiąc kursu na przygotowania.Kurs powinien trwać co najmniej 6 miesięcy moim zdaniem.To bardzo poważna spr... rozwiń

Avatar
Marry / 30 czerwca 2014 r. o 10:16
0

PYTANIA BĘDĄ MUSIEĆ UDOSTĘPNIĆ JAK TO ZDAŁ TYLKO JEDEN TU MUSI CAŁA SALA ZDAĆ JAK TE STARE TESTY ZDAŁ BO ZDAŁ WYBRANIEC PRAWO JAZDY DLA WYBRAŃCÓW SOBIE ZROBILI MA BYĆ DLA WSZYSTKICH ANIE DLA JEDNEGO WYBRAŃCA JEST TO NIE MOŻLIWE ŻEBY PO NOWEMU ZDAŁ KAŻDY BO TERAZ NIE KAŻDY ZDA PO NOWEMU NOWE EGZAMINY NA PRAWO JAZDY STAŁY SIĘ ZA TRUDNE I NIE DO ZDANIA I NIE MOŻLIWE DO PRZEJŚCIA SĄ TO WIELKIE TRUDY I DROGA PRZEZ MĘKĘ WSZYSTKIE PYTANIA MUSZĄ UDOSTĘPNIĆ JAK TE STARE BO JAK NIE TO TEGO NIKT NIE ZDA 

Jeśli czytanie ze zrozumieniem idzie Ci tak dobrze jak pisanie, to jeszcze dużo czasu upłynie zanim zdasz cokolwiek.

rozwiń
Avatar
Marry / 30 czerwca 2014 r. o 10:14
0

PYTANIA BĘDĄ MUSIEĆ UDOSTĘPNIĆ JAK TO ZDAŁ TYLKO JEDEN TU MUSI CAŁA SALA ZDAĆ JAK TE STARE TESTY ZDAŁ BO ZDAŁ WYBRANIEC PRAWO JAZDY DLA WYBRAŃCÓW SOBIE ZROBILI MA BYĆ DLA WSZYSTKICH ANIE DLA JEDNEGO WYBRAŃCA JEST TO NIE MOŻLIWE ŻEBY PO NOWEMU ZDAŁ KAŻDY BO TERAZ NIE KAŻDY ZDA PO NOWEMU NOWE EGZAMINY NA PRAWO JAZDY STAŁY SIĘ ZA TRUDNE I NIE DO ZDANIA I NIE MOŻLIWE DO PRZEJŚCIA SĄ TO WIELKIE TRUDY I DROGA PRZEZ MĘKĘ WSZYSTKIE PYTANIA MUSZĄ UDOSTĘPNIĆ JAK TE STARE BO JAK NIE TO TEGO NIKT NIE ZDA 

Jeśli czytanie ze zrozumieniem idzie Ci tak dobrze jak pisanie, to jeszcze dużo czasu upłynie zanim zdasz cokolwiek.

rozwiń
Avatar
kika / 4 maja 2014 r. o 19:57
0

Nie komentujcie tych testów nowych tak, bo mogliście zdawać jak były stare, a nie narzekać teraz bo to już dawno miało wejść, więc jak będziesz miał zdać to zdasz tak samo nowe jak i stare...Ja tak samo będę zdawała nowe i trzeba tylko chcieć sie ich na uczyc bo zobaczycie, że będzie kilka pytań praktycznie takich samych.. Więc nie przeżywać tylko brać się do nauki:D pozdro...

hmm...to prawda nauczyć się trzeba alee szczęście też by się przydało...co prawda ja zdałam nowe testy za pierwszym razem uczyłam się nie z jednej książki i zrobiłam setki pytań testowych...byłam po prostu obkuta jak trzeba ale było 3 pytania na które nie miałam zielonego pojęcia jakiej odpowiedzi udzielić więc to był czysty strzał...powiem tak nie ma co się stresować bo to nic nie da..trzeba się pouczyć i mieć dużo szczęścia...pozdrawiam i życzę powodzenia...

hmm...to prawda nauczyć się trzeba alee szczęście też by się przydało...co prawda ja zdałam nowe testy za pierwszym razem uczyłam się nie z jednej książki i zrobiłam setki pytań testowych...byłam po prostu obkuta jak trzeba ale było 3 pytania na które nie miałam zielonego pojęcia jakiej odpowiedzi udzielić więc to był czysty strzał...powiem tak nie ma co się stresować bo to nic nie da..trzeba się pouczyć i mieć dużo szczęścia...pozdrawiam i życzę powodzenia...

rozwiń
Avatar
Arek / 8 lutego 2014 r. o 14:48
0

Mam pytanie dotyczace spryskiwaczy jak sprawdzic. A mianowicie sprawdzam za pomoca tego zbiorniczka jest on prawidlowy kiedy po otwarciu jest pelny czy inaczej odpowiadac????

Avatar
Gość / 2 lutego 2014 r. o 12:11
0

Zgineło 5 osób w wypadku : http://x.berith.pl/gu <-- dowiedz się więcej ;( 

Avatar
Gość / 2 lutego 2014 r. o 12:10
0

Zgineło 5 osób w wypadku : http://x.berith.pl/gu <-- dowiedz się więcej ;( 

Avatar
Pablito / 2 lutego 2014 r. o 12:03
0

Boże jak slucham tych jęków to nóz mi sie otwiera w kieszeni. Wczoraj siadłam sobie i postanowiłam sprawdzic co to za testy. Zdobyłam 74 punkty czyli ilość maxymalna, a prawo jazdy zdawałam 14 lat temu. Przestancie narzekać tylko wezcie sie do nauki. Myślicie ze ktoś wam da prawko na ładne oczy? Ze parkowac, wyprzedzać, prowadzić za was bedą systemy zamontowane w samochodach? Zeby zostac kierowcą trzeba miec jakies umiejętności i predyspozycje - nie wystarczy tylko kręcic kierownicą i wciskać klakson!!!!

Przestan pierniczyc ja jezdze w rajdach i ciekawią mnie twoje umiejetnosci za kólkiem prosze cie masz fantazje 

W rajdach latam od kilku lat a tego testu nei moge zdac nawet taxowkarze nie moga zdac  wiec sie zatkaj i nie utrudniaj ludzią zycia !


Boże jak slucham tych jęków to nóz mi sie otwiera w kieszeni. Wczoraj siadłam sobie i postanowiłam sprawdzic co to za testy. Zdobyłam 74 punkty czyli ilość maxymalna, a prawo jazdy zdawałam 14 lat temu. Przestancie narzekać tylko wezcie sie do nauki. Myślicie ze ktoś wam da prawko na ładne oczy? Ze parkowac, wyprzedzać, prowadzić za was bedą systemy zamontowane w samochodach? Zeby zostac kierowcą trzeba miec jakies umiejętności i predyspozycje - nie wystarczy tylko kręcic kierownicą i wciskać klakson!!!!

Przestan piernic... rozwiń

Avatar
EWELA / 15 grudnia 2013 r. o 14:52
0

PYTANIA BĘDĄ MUSIEĆ UDOSTĘPNIĆ JAK TO ZDAŁ TYLKO JEDEN TU MUSI CAŁA SALA ZDAĆ JAK TE STARE TESTY ZDAŁ BO ZDAŁ WYBRANIEC PRAWO JAZDY DLA WYBRAŃCÓW SOBIE ZROBILI MA BYĆ DLA WSZYSTKICH ANIE DLA JEDNEGO WYBRAŃCA JEST TO NIE MOŻLIWE ŻEBY PO NOWEMU ZDAŁ KAŻDY BO TERAZ NIE KAŻDY ZDA PO NOWEMU NOWE EGZAMINY NA PRAWO JAZDY STAŁY SIĘ ZA TRUDNE I NIE DO ZDANIA I NIE MOŻLIWE DO PRZEJŚCIA SĄ TO WIELKIE TRUDY I DROGA PRZEZ MĘKĘ WSZYSTKIE PYTANIA MUSZĄ UDOSTĘPNIĆ JAK TE STARE BO JAK NIE TO TEGO NIKT NIE ZDA I TYLE

Avatar
Gość / 13 sierpnia 2013 r. o 09:53
0

fajne zdjęcia : http://daa.pl/jpe69

Avatar
cleeo / 12 sierpnia 2013 r. o 13:10
0

Moim zdaniem wiele w tym racji,że egzamin dla młodych kursantów jest trudny.Ja zdawałam kontroly po 15 latach śmigania autem i powiem Wam,że łatwo nie było.Zdałam za pierwszym razem wszystko - łacznie z teorią.Ale poświęciłam cały tydzień na przygotowania, nauke i jazdę zarówno po placu jak i po mieście.Zdałam tylko dzięki doświadczeniu i pewności w prowadzeniu auta.Nie zazdroszcze młodemu człowiekowi, któremu poświęca się zaledwie miesiąc kursu na przygotowania.Kurs powinien trwać co najmniej 6 miesięcy moim zdaniem.To bardzo poważna sprawa - nie zabawa - jeżdżenie autem.

Moim zdaniem wiele w tym racji,że egzamin dla młodych kursantów jest trudny.Ja zdawałam kontroly po 15 latach śmigania autem i powiem Wam,że łatwo nie było.Zdałam za pierwszym razem wszystko - łacznie z teorią.Ale poświęciłam cały tydzień na przygotowania, nauke i jazdę zarówno po placu jak i po mieście.Zdałam tylko dzięki doświadczeniu i pewności w prowadzeniu auta.Nie zazdroszcze młodemu człowiekowi, któremu poświęca się zaledwie miesiąc kursu na przygotowania.Kurs powinien trwać co najmniej 6 miesięcy moim zdaniem.To bardzo poważna spr... rozwiń