Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

23 stycznia 2013 r.
9:28
Edytuj ten wpis

Nowy egzamin na prawo jazdy: Teoretyczna rzeź. Z sześciu osób zdała jedna

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 45 A A
W Lublinie kandydaci na kierowców do egzaminu na nowych zasadach po raz pierwszy podejdą 28 stycznia
W Lublinie kandydaci na kierowców do egzaminu na nowych zasadach po raz pierwszy podejdą 28 stycznia

Na 6 osób, które dziś o godz. 8.20 jako pierwsze w regionie podeszły do nowego egzaminu teoretycznego na prawo jazdy zdała tylko jedna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tym szczęśliwcem był Andrzej Bubiłek z Michalowa – zdobył 69 punktów na 68 wymaganych do zdania. – Egzamin nie był trudny, choć pytania były podchwytliwe – powiedział nam pan Andrzej po wyjściu z sali egzaminacyjnej WORD w Zamościu. – Można się było przygotować. Mnie przydało się doświadczenie z egzaminu, który musiałem zdawać za punkty karne – dodaje z uśmiechem.

Nie powiodło się m.in. Tomaszowi Gradzikowi z Żurawnicy. – Oblałem. Zdobyłem 45 punktów. Egzamin był trudny, ale było dużo czasu na udzielenie odpowiedzi. Trzeba bardzo dobrze znać przepisy – mówi i przyznaje, że "poległ”, bo nie przygotowywał się specjalnie do tego egzaminu.

Przypomnijmy, że podczas nowego egzaminu teoretycznego na prawo jazdy, zdający musi zmierzyć z 32 losowo wybranymi pytaniami z puli 3000. Zaczyna od 20 pytań, poprzedzonych filmami symulującymi ruch drogowy. Zdający ma 20 sekund na przeczytanie pytania i 15 kolejnych na odpowiedź.

– Nie wolno dać się ponieść emocjom. Moim zdaniem egzamin teoretyczny wciąż jest łatwy, tylko ma nową, jeszcze nieznaną formę. I to jest cała trudność – mówi Zbigniew Kubina wicedyrektor zamojskiego WORD, który wczoraj prowadził egzamin w Zamościu.

Druga część testu to kolejnych 12 pytań jednokrotnego wyboru. Czas na udzielenie wydłuży się do 50 sekund. Maksymalnie można zdobyć 74 punkty, aby zdać trzeba zgromadzić minimum 68. Odpowiedzi są za 1, 2 lub 3 punkty.

W Zamościu dwie osoby mogą mówić o wyjątkowym pechu – zdobyły po 67 punktów – o jeden za mało, by zdać

– Wyniki u nas, ale także i w kraju pokazują, że kandydatów na kierowców szkolono pod kątem nauki rozwiązywania testów, a nie znajomości i umiejętności zastosowania kodeksu drogowego. Szkolenie musi się zmienić – dodaje Kubina.

W Lublinie kandydaci na kierowców do egzaminu na nowych zasadach po raz pierwszy podejdą 28 stycznia. Taki sam termin jest już wyznaczony w chełmskim WORD. W Białej Podlaskiej na nowy egzamin na razie nie ma chętnych. Tam przymierzają się do 4 lutego

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Natka / 11 lutego 2015 o 16:48
0

Mi też udało się zdać, ale korzystałam z dodatkowych źródeł wiedzy. Rozwiązywałam testy na testynaprawojazdy.eu i czytałam jakąś książkę o przepisach drogowych z przykładowymi sytuacjami na skrzyżowaniach. Gdyby nie to, prawdopodobnie byłoby po mnie...

Avatar
Keeling / 6 września 2013 o 10:41
0

No ja dzięki temu, że trochę przysiadłem przy tych nowych testach zdałem! Byłem tą osobą jedną na szcześć, czuję się bardzo wyjątkowo :)

Avatar
asassas / 13 lipca 2013 o 19:29
0

moja kolezanka zdala cudem ,ale nie jezdzi ,bo sie boi !I takich cielakow jest wiecej,maja szczescie !Wroclaw przeklinam szukaja aby oblac ,no chyba,ze jezdza jak ona i nie wsiadaja pozniej a plastik w ramke...szukaja dobrych kierowcow jak ona :)))Taki kierowca na pewno nie bedzie mial wypadku !!!!!!

Avatar
ewa / 6 marca 2013 o 12:56
0
same przepisy nie wystarczaja zeby zdac trzeba patrzec i szukac szczegolow albo sa sytuacje ze sa trzy znaki jeden na drugim i kij wie co jest grane a poza tym jak czytam kodeks to i tak nic nie rozumiem mogli by wydac wersje jak to moja profesorka mowila po chlopsku dzisiaj egzamin zobaczymy z czym to sie je
Avatar
:(:( / 24 stycznia 2013 o 20:12
0
LUDZIE CO WY WYPISUJECIE PRZECIEŻ NIE CHODZI O NICZYJE DOBRO TYLKO O NAPCHANIE IM KIESZENI. OBUDŹCIE SIĘ !!!!!!!!!
Avatar
marta / 24 stycznia 2013 o 10:58
0
[quote name='taka prawda' timestamp='1358968222' post='724448']
Widzę, że ci co juz maja prawko to tu strasznie teraz cwaniaczą .Spróbujcie teraz zdac cwaniaczki .Kopary by wam poopadały ...
[/quote]

Mam prawo jazdy i powiem , że nie było łatwo. Nikt tu nie cwaniakuje! Poprostu jestem tego zdania, że kodeks drogowy to podstawa dla każdego kierowcy. Nie wazne czy to stare czy nowe testy, Każdy kierowca powinien znać jego treść, żeby nie stwarzac zagrozenia dla siebie i innych kierowców.
Avatar
salamandra / 24 stycznia 2013 o 10:53
0
[quote name='Kobieta' timestamp='1358946250' post='724325']
Do "ewy"
Myślisz, że jak sama jesteś matoł to wszyscy tacy są? Ja swój egzamin miałam, więc po co mam zdawać znowu? Niby tylko po to by podnieść samopoczucie jakiejś głuuuppiej lolitce? ;D Prawda jest taka, że wystarczy trochę przysiąść, żeby zdać. Ale gimnazjalne matoły ciągle by chciały mieć wszystko bez wysiłku, bo tak mamusia nauczyła. Ja zrobiłam sobie też ten "egzamin on-line i wyobraz sobie, że zdałam. A to ci dopiero, nie Ewciu?
Bardzo dobrze, że wprowadzono te zmiany, może będzie selekcja głąbów, bo zdecydowanie za dużo jest idiotów za kółkiem.
[/quote]


brawo !!!! całkowicie sie z Toba zgadzam:)
[quote name='Kobieta' timestamp='1358946250' post='724325']
Do "ewy"
Myślisz, że jak sama jesteś matoł to wszyscy tacy są? Ja swój egzamin miałam, więc po co mam zdawać znowu? Niby tylko po to by podnieść samopoczucie jakiejś głuuuppiej lolitce? ;D Prawda jest taka, że wystarczy trochę przysiąść, żeby zdać. Ale gimnazjalne matoły ciągle by chciały mieć wszystko bez wysiłku, bo tak mamusia nauczyła. Ja zrobiłam sobie też ten "egzamin on-line i wyobraz sobie, że zdałam. A to ci dopiero, nie Ew... rozwiń
Avatar
Gość / 24 stycznia 2013 o 10:51
0
Po co się rozwodzić nad egzaminem teoretycznym. I tak prawdziwa wiedza kursanta będzie sprawdzona na egzaminie praktycznym. 11 lat temu kiedy zdawałam prawko, na 10 osób w grupie zdałam prawko tylko ja za pierwszym razem chociaż na teoretycznym zdali prawie wszyscy. Kiedyś nie było tak wcale łatwo, moi znajomi podchodzili po 12 razy....

Też miałam problem ze zdaniem praktycznego, ponad 12 razy... z teorią nie miałam problemu, zdawałam aż 3 razy, po miałam przerwy w zdawaniu ale za każdym razem rozwiązywałam bezbłędnie.
Avatar
Kubiasty / 23 stycznia 2013 o 23:54
0
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif][size=3][background=rgb(247, 247, 247)]Nowe Testy Na Prawo Jazdy 2013. Takie same jak w WORD - 1500 pytań. Ściągnij zainstaluj i ćwicz:. [/background][/size][/font][/color]tnij.org/t9il oraz tn ij.org/t9il
Avatar
adas / 23 stycznia 2013 o 22:34
0
nikt nie cwaniakuje, robiłem nowe testy z ciekawości i jedyne pytania na których porobiłem błędy to te z prędkościami - pytania żywcem zerżnięte ze starych testów a wystarczy jedynie nauczyć się na pamięć tabeli prędkości, więc jak ktoś nie zna reszty to jest deb***em. Zresztą wystarczy teraz popatrzeć ile melepet jeździ po ulicy - ledwie śnieg popruszył a jadą obesrani z nosem przy szybie 30 na godzine bo nie potrafia prowadzić auta, robią jedynie korki i zawalają jezdnie.. To nei kwestia nowego czy 20-letniego auta czyni dobrego keirowcę a łeb na karku i umiejetnośc myślenia... przynajmniej mniej deb***i będzie na ulicach
nikt nie cwaniakuje, robiłem nowe testy z ciekawości i jedyne pytania na których porobiłem błędy to te z prędkościami - pytania żywcem zerżnięte ze starych testów a wystarczy jedynie nauczyć się na pamięć tabeli prędkości, więc jak ktoś nie zna reszty to jest deb***em. Zresztą wystarczy teraz popatrzeć ile melepet jeździ po ulicy - ledwie śnieg popruszył a jadą obesrani z nosem przy szybie 30 na godzine bo nie potrafia prowadzić auta, robią jedynie korki i zawalają jezdnie.. To nei kwestia nowego czy 20-letniego auta czyni dobrego keirowcę a... rozwiń
Avatar
Natka / 11 lutego 2015 o 16:48
0

Mi też udało się zdać, ale korzystałam z dodatkowych źródeł wiedzy. Rozwiązywałam testy na testynaprawojazdy.eu i czytałam jakąś książkę o przepisach drogowych z przykładowymi sytuacjami na skrzyżowaniach. Gdyby nie to, prawdopodobnie byłoby po mnie...

Avatar
Keeling / 6 września 2013 o 10:41
0

No ja dzięki temu, że trochę przysiadłem przy tych nowych testach zdałem! Byłem tą osobą jedną na szcześć, czuję się bardzo wyjątkowo :)

Avatar
asassas / 13 lipca 2013 o 19:29
0

moja kolezanka zdala cudem ,ale nie jezdzi ,bo sie boi !I takich cielakow jest wiecej,maja szczescie !Wroclaw przeklinam szukaja aby oblac ,no chyba,ze jezdza jak ona i nie wsiadaja pozniej a plastik w ramke...szukaja dobrych kierowcow jak ona :)))Taki kierowca na pewno nie bedzie mial wypadku !!!!!!

Avatar
ewa / 6 marca 2013 o 12:56
0
same przepisy nie wystarczaja zeby zdac trzeba patrzec i szukac szczegolow albo sa sytuacje ze sa trzy znaki jeden na drugim i kij wie co jest grane a poza tym jak czytam kodeks to i tak nic nie rozumiem mogli by wydac wersje jak to moja profesorka mowila po chlopsku dzisiaj egzamin zobaczymy z czym to sie je
Avatar
:(:( / 24 stycznia 2013 o 20:12
0
LUDZIE CO WY WYPISUJECIE PRZECIEŻ NIE CHODZI O NICZYJE DOBRO TYLKO O NAPCHANIE IM KIESZENI. OBUDŹCIE SIĘ !!!!!!!!!
Avatar
marta / 24 stycznia 2013 o 10:58
0
[quote name='taka prawda' timestamp='1358968222' post='724448']
Widzę, że ci co juz maja prawko to tu strasznie teraz cwaniaczą .Spróbujcie teraz zdac cwaniaczki .Kopary by wam poopadały ...
[/quote]

Mam prawo jazdy i powiem , że nie było łatwo. Nikt tu nie cwaniakuje! Poprostu jestem tego zdania, że kodeks drogowy to podstawa dla każdego kierowcy. Nie wazne czy to stare czy nowe testy, Każdy kierowca powinien znać jego treść, żeby nie stwarzac zagrozenia dla siebie i innych kierowców.
Avatar
salamandra / 24 stycznia 2013 o 10:53
0
[quote name='Kobieta' timestamp='1358946250' post='724325']
Do "ewy"
Myślisz, że jak sama jesteś matoł to wszyscy tacy są? Ja swój egzamin miałam, więc po co mam zdawać znowu? Niby tylko po to by podnieść samopoczucie jakiejś głuuuppiej lolitce? ;D Prawda jest taka, że wystarczy trochę przysiąść, żeby zdać. Ale gimnazjalne matoły ciągle by chciały mieć wszystko bez wysiłku, bo tak mamusia nauczyła. Ja zrobiłam sobie też ten "egzamin on-line i wyobraz sobie, że zdałam. A to ci dopiero, nie Ewciu?
Bardzo dobrze, że wprowadzono te zmiany, może będzie selekcja głąbów, bo zdecydowanie za dużo jest idiotów za kółkiem.
[/quote]


brawo !!!! całkowicie sie z Toba zgadzam:)
[quote name='Kobieta' timestamp='1358946250' post='724325']
Do "ewy"
Myślisz, że jak sama jesteś matoł to wszyscy tacy są? Ja swój egzamin miałam, więc po co mam zdawać znowu? Niby tylko po to by podnieść samopoczucie jakiejś głuuuppiej lolitce? ;D Prawda jest taka, że wystarczy trochę przysiąść, żeby zdać. Ale gimnazjalne matoły ciągle by chciały mieć wszystko bez wysiłku, bo tak mamusia nauczyła. Ja zrobiłam sobie też ten "egzamin on-line i wyobraz sobie, że zdałam. A to ci dopiero, nie Ew... rozwiń
Avatar
Gość / 24 stycznia 2013 o 10:51
0
Po co się rozwodzić nad egzaminem teoretycznym. I tak prawdziwa wiedza kursanta będzie sprawdzona na egzaminie praktycznym. 11 lat temu kiedy zdawałam prawko, na 10 osób w grupie zdałam prawko tylko ja za pierwszym razem chociaż na teoretycznym zdali prawie wszyscy. Kiedyś nie było tak wcale łatwo, moi znajomi podchodzili po 12 razy....

Też miałam problem ze zdaniem praktycznego, ponad 12 razy... z teorią nie miałam problemu, zdawałam aż 3 razy, po miałam przerwy w zdawaniu ale za każdym razem rozwiązywałam bezbłędnie.
Avatar
Kubiasty / 23 stycznia 2013 o 23:54
0
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif][size=3][background=rgb(247, 247, 247)]Nowe Testy Na Prawo Jazdy 2013. Takie same jak w WORD - 1500 pytań. Ściągnij zainstaluj i ćwicz:. [/background][/size][/font][/color]tnij.org/t9il oraz tn ij.org/t9il
Avatar
adas / 23 stycznia 2013 o 22:34
0
nikt nie cwaniakuje, robiłem nowe testy z ciekawości i jedyne pytania na których porobiłem błędy to te z prędkościami - pytania żywcem zerżnięte ze starych testów a wystarczy jedynie nauczyć się na pamięć tabeli prędkości, więc jak ktoś nie zna reszty to jest deb***em. Zresztą wystarczy teraz popatrzeć ile melepet jeździ po ulicy - ledwie śnieg popruszył a jadą obesrani z nosem przy szybie 30 na godzine bo nie potrafia prowadzić auta, robią jedynie korki i zawalają jezdnie.. To nei kwestia nowego czy 20-letniego auta czyni dobrego keirowcę a łeb na karku i umiejetnośc myślenia... przynajmniej mniej deb***i będzie na ulicach
nikt nie cwaniakuje, robiłem nowe testy z ciekawości i jedyne pytania na których porobiłem błędy to te z prędkościami - pytania żywcem zerżnięte ze starych testów a wystarczy jedynie nauczyć się na pamięć tabeli prędkości, więc jak ktoś nie zna reszty to jest deb***em. Zresztą wystarczy teraz popatrzeć ile melepet jeździ po ulicy - ledwie śnieg popruszył a jadą obesrani z nosem przy szybie 30 na godzine bo nie potrafia prowadzić auta, robią jedynie korki i zawalają jezdnie.. To nei kwestia nowego czy 20-letniego auta czyni dobrego keirowcę a... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 1 0

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 7 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 1

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 2 4

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 34 5

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 6

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!