Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

8 lipca 2013 r.
17:54
Edytuj ten wpis

Otwarcie zalewu w Krasnobrodzie. Nie można było się kąpać

0 5 A A
Zalew w Krasnobrodzie to w tej chwili największy akwen na Roztoczu (został połączony z dwoma mniejsz
Zalew w Krasnobrodzie to w tej chwili największy akwen na Roztoczu (został połączony z dwoma mniejsz

W niedzielę nad zalewem z wielkim hukiem świętowano rozbudowę zaplecza turystycznego. Był jeden problem. Nie można było… wchodzić do wody.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W minioną niedzielę mieszkańcy Krasnobrodu i turyści bawili się na festynie promującym drugi etap projektu rozbudowy infrastruktury turystycznej. Część imprezy odbywała się nad wodą, i choć z nieba lał się żar, do wody wejść nie było wolno.

Stanisław Jędrusina, zastępca burmistrza Krasnobrodu, bagatelizuje jednak ten problem: – Było za to wiele darmowych atrakcji, np. przejażdżki bryczką, pływanie kajakami rowerkami wodnymi, wspinaczki w parku linowym – mówi – wylicza burmistrz.

Okazuje się, że zalew w Krasnobrodzie to obecnie jedyne miejsce w naszym województwie (spośród czterdziestu zgłoszonych do sanepidu), gdzie woda nie nadaje się do kąpieli. Tak wskazywały wyniki badań próbek wody pobranych tu w ubiegłym tygodniu.

– Jeżeli zarządca zgłosi nam użytkowanie zalewu, jutro lub pojutrze, to będziemy pobierać nowe próbki – powiedział w poniedziałek Stanisław Jaślikowski, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Zamościu.

Co było przyczyną zanieczyszczenia wody w zalewie? – Tego nie wiemy. Na pewno do wody dostały się ścieki, bo stwierdziliśmy występowanie bakterii, które wskazują na zanieczyszczenie fekaliami – tłumaczy Jaślikowski.

– Najprawdopodobniej ktoś zanieczyścił rzekę szambem. Przy napełnianiu zalewu zanieczyszczenia się przedostały, ale zwiększyliśmy przepływ wody i spłukujemy zbiornik – mówi Wojciech Wyszyński z Urzędu Miejskiego w Krasnobrodzie.

Jak zapewnił, we wtorek do badań pójdą nowe próbki wody i we środę okaże się, czy w zalewie będzie już można bezpiecznie się kąpać.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek / 9 lipca 2013 o 12:11
0

Faktycznie, zastanawiać może w jaki sposób doszło do zanieczyszczenia zbiornika. Policja powinna dokładniej przyjrzeć się wieprzowi i poszukać miejsca z którego dokonywane są "zrzuty".

Na bierząco, piszą o wodzie w krasnobrodzie na forum.krasnobrod.org w linku o budowie zalewu

Avatar
Lunia / 9 lipca 2013 o 10:51
0

Tak, tak...a Pan burmistrz bagatelizuje i wylicza.. "Było za to wiele darmowych atrakcji, np. przejażdżki bryczką, pływanie kajakami rowerkami wodnymi, wspinaczki w parku linowym". Tak zaprasza się tysiące turystów i proponuje mu się...rowerek wodny. Ostatnio w telewizji pokazał się nowy spot promujący Krasnobród jako piękne, czyste uzdrowisko. Aż mi się flaki przekręcają jak widzę, jak zwykle jego waść burmistrz lub inny wójt zabiera się od d...py strony. Ludzie najpierw zróbmy porządną infrastrukturę a potem zapraszajmy turystów. Przecież od dawna wiadomo, że mieszkańcy wlewają do zalewu ścieki i nigdy żaden z wojaży tego miasta nawet nie pomyślał, żeby zrobić z tym porządek  bo przecież lepiej wydać pieniądze na folderki promujące nie atrakcję turystyczną a projekt, na stronę, która standardowo po paru miesiącach umrze, bo nie ma kto robić aktualizacji, albo lepiej na gadżety made from China - bo tańsze (a nawet nikt nie pomyśli o korzystaniu z lokalnych wytwórców, którzy potrafią robić naprawdę piękne rzeczy i wytrzymałe przede wszystkim)

A  polecam stronę; http://www.malowniczeuzdrowiska.pl/index.html gdzie zdjęcie pod napisem Krasnobród to nic innego jak piękne, czyste morze.

Tak, tak...a Pan burmistrz bagatelizuje i wylicza.. "Było za to wiele darmowych atrakcji, np. przejażdżki bryczką, pływanie kajakami rowerkami wodnymi, wspinaczki w parku linowym". Tak zaprasza się tysiące turystów i proponuje mu się...rowerek wodny. Ostatnio w telewizji pokazał się nowy spot promujący Krasnobród jako piękne, czyste uzdrowisko. Aż mi się flaki przekręcają jak widzę, jak zwykle jego waść burmistrz lub inny wójt zabiera się od d...py strony. Ludzie najpierw zróbmy porządną ... rozwiń

Avatar
S Y L W E S T E R / 8 lipca 2013 o 21:19
0

------------------------------KONTROLOWAĆ    BADANIA   ZALEWU !------------------------------------------------ Należy  władzom  Gminnym  powołać  swoją  kontrole  badania  czystości  wody  w  Zalewie .  Taki  duży  akwen  wodny  zanieczyścić   fekaliami  to  kilkanaście  szamb  wlanych  do  Zalewu (sic?).   Jeżeli  to  pr awda , to należy  złożyć  donos  do  Prokuratury  w  Zamościu  a  swoje  badania  kontynuować .  Taki  Za lew  w  Krasnobrodzie  to  atrakcja  Roztocza  i  tutaj  należy  upatrywać  konkurencji  biznesowej .  Już  nie  długo  rusza  Browar  w  Zwierzyńcu,  to  przypilnujcie  jako  władze  Zwierzyńca  aby  w  tym  Browarze  ro biono  Nasze  dawne  bardzo  dobre,piwo, miód  w  buzi... " KRYSZTAŁ  ZWIERZYNIEC"  a  nie  "Perła" .  Czy  " U  SITKA"  jest  jeszcze  dobre  zimne  piwo  kuflowe  "KRYSZTAŁ  ZWIERZYNIEC"  ?.  Piszę  o  tym  dlatego , że  do  atrakcji  Roztocza  należy  także  stolica  Roztocza  piękny  Zwierzyniec .  To  informacja dla  turystów  Którzy  będą  wypoczywać  nad  Zalewem  w  Krasnobrodzie , że  na  wieczór  można  przy jechać  do  pięknego  Zwierzyńca  na  smaczne  piwo  KRYSZTAŁ  ZWIERZYNIEC  a  w  weekendy  na  Da ncing .  Kiedyś  jak  pamiętam  grał  zespół  z  Zamościa  "METEORY". Roztocze  jest  przepiękne .

------------------------------KONTROLOWAĆ    BADANIA   ZALEWU !------------------------------------------------ Należy  władzom  Gminnym  powołać  swoją  kontrole  badania  czystości  wody  w  Zalewie .  Taki  duży  akwen  wodny  zanieczyścić   fekaliami  to  kilkanaście  szamb  wlanych  do  Zalewu (sic?).   Jeżeli  to  pr awda , to należy  złożyć  donos  do  Pr... rozwiń

Avatar
marcus72 / 8 lipca 2013 o 20:00
0

tam od wiekow tradycyjnie sie zalatwiaja w wodzie

a taki fajny zalew byl i okoliczne sorodki

ktos chce zrojnowac okolice a sciagnac chetnych do siebie?????????/

ciekawe kto ma chrapke na tych turystow

na szczescie mam prawie 2 ha dzialki 7 km stamtad:)

postawi sie osrodek i beda turysci

Avatar
jo / 8 lipca 2013 o 18:35
0

tylko nie róbcie drugiego zemborzyckiego z zieloną wodą i rybami do góry brzuchem

Avatar
Marek / 9 lipca 2013 o 12:11
0

Faktycznie, zastanawiać może w jaki sposób doszło do zanieczyszczenia zbiornika. Policja powinna dokładniej przyjrzeć się wieprzowi i poszukać miejsca z którego dokonywane są "zrzuty".

Na bierząco, piszą o wodzie w krasnobrodzie na forum.krasnobrod.org w linku o budowie zalewu

Avatar
Lunia / 9 lipca 2013 o 10:51
0

Tak, tak...a Pan burmistrz bagatelizuje i wylicza.. "Było za to wiele darmowych atrakcji, np. przejażdżki bryczką, pływanie kajakami rowerkami wodnymi, wspinaczki w parku linowym". Tak zaprasza się tysiące turystów i proponuje mu się...rowerek wodny. Ostatnio w telewizji pokazał się nowy spot promujący Krasnobród jako piękne, czyste uzdrowisko. Aż mi się flaki przekręcają jak widzę, jak zwykle jego waść burmistrz lub inny wójt zabiera się od d...py strony. Ludzie najpierw zróbmy porządną infrastrukturę a potem zapraszajmy turystów. Przecież od dawna wiadomo, że mieszkańcy wlewają do zalewu ścieki i nigdy żaden z wojaży tego miasta nawet nie pomyślał, żeby zrobić z tym porządek  bo przecież lepiej wydać pieniądze na folderki promujące nie atrakcję turystyczną a projekt, na stronę, która standardowo po paru miesiącach umrze, bo nie ma kto robić aktualizacji, albo lepiej na gadżety made from China - bo tańsze (a nawet nikt nie pomyśli o korzystaniu z lokalnych wytwórców, którzy potrafią robić naprawdę piękne rzeczy i wytrzymałe przede wszystkim)

A  polecam stronę; http://www.malowniczeuzdrowiska.pl/index.html gdzie zdjęcie pod napisem Krasnobród to nic innego jak piękne, czyste morze.

Tak, tak...a Pan burmistrz bagatelizuje i wylicza.. "Było za to wiele darmowych atrakcji, np. przejażdżki bryczką, pływanie kajakami rowerkami wodnymi, wspinaczki w parku linowym". Tak zaprasza się tysiące turystów i proponuje mu się...rowerek wodny. Ostatnio w telewizji pokazał się nowy spot promujący Krasnobród jako piękne, czyste uzdrowisko. Aż mi się flaki przekręcają jak widzę, jak zwykle jego waść burmistrz lub inny wójt zabiera się od d...py strony. Ludzie najpierw zróbmy porządną ... rozwiń

Avatar
S Y L W E S T E R / 8 lipca 2013 o 21:19
0

------------------------------KONTROLOWAĆ    BADANIA   ZALEWU !------------------------------------------------ Należy  władzom  Gminnym  powołać  swoją  kontrole  badania  czystości  wody  w  Zalewie .  Taki  duży  akwen  wodny  zanieczyścić   fekaliami  to  kilkanaście  szamb  wlanych  do  Zalewu (sic?).   Jeżeli  to  pr awda , to należy  złożyć  donos  do  Prokuratury  w  Zamościu  a  swoje  badania  kontynuować .  Taki  Za lew  w  Krasnobrodzie  to  atrakcja  Roztocza  i  tutaj  należy  upatrywać  konkurencji  biznesowej .  Już  nie  długo  rusza  Browar  w  Zwierzyńcu,  to  przypilnujcie  jako  władze  Zwierzyńca  aby  w  tym  Browarze  ro biono  Nasze  dawne  bardzo  dobre,piwo, miód  w  buzi... " KRYSZTAŁ  ZWIERZYNIEC"  a  nie  "Perła" .  Czy  " U  SITKA"  jest  jeszcze  dobre  zimne  piwo  kuflowe  "KRYSZTAŁ  ZWIERZYNIEC"  ?.  Piszę  o  tym  dlatego , że  do  atrakcji  Roztocza  należy  także  stolica  Roztocza  piękny  Zwierzyniec .  To  informacja dla  turystów  Którzy  będą  wypoczywać  nad  Zalewem  w  Krasnobrodzie , że  na  wieczór  można  przy jechać  do  pięknego  Zwierzyńca  na  smaczne  piwo  KRYSZTAŁ  ZWIERZYNIEC  a  w  weekendy  na  Da ncing .  Kiedyś  jak  pamiętam  grał  zespół  z  Zamościa  "METEORY". Roztocze  jest  przepiękne .

------------------------------KONTROLOWAĆ    BADANIA   ZALEWU !------------------------------------------------ Należy  władzom  Gminnym  powołać  swoją  kontrole  badania  czystości  wody  w  Zalewie .  Taki  duży  akwen  wodny  zanieczyścić   fekaliami  to  kilkanaście  szamb  wlanych  do  Zalewu (sic?).   Jeżeli  to  pr awda , to należy  złożyć  donos  do  Pr... rozwiń

Avatar
marcus72 / 8 lipca 2013 o 20:00
0

tam od wiekow tradycyjnie sie zalatwiaja w wodzie

a taki fajny zalew byl i okoliczne sorodki

ktos chce zrojnowac okolice a sciagnac chetnych do siebie?????????/

ciekawe kto ma chrapke na tych turystow

na szczescie mam prawie 2 ha dzialki 7 km stamtad:)

postawi sie osrodek i beda turysci

Avatar
jo / 8 lipca 2013 o 18:35
0

tylko nie róbcie drugiego zemborzyckiego z zieloną wodą i rybami do góry brzuchem

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 1 0

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 7 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 1

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 2 4

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 34 5

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 6

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!