Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

6 grudnia 2018 r.
11:23

Lubelskie: Radni jednomyślni w sprawie podwyżek swoich pensji. Wzrost aż o 75 procent

0 43 A A
Nowa Rada Miasta Zamość to 23 radnych z różnych ugrupowań. W sprawie podwyżki swoich diet byli jednomyślni
Nowa Rada Miasta Zamość to 23 radnych z różnych ugrupowań. W sprawie podwyżki swoich diet byli jednomyślni

Zamojscy radni jednomyślnie dali sobie podwyżki. Ich wynagrodzenie wzrosło aż o 75 procent – z 800 do 1400 zł na rękę. W mieście zawrzało: Dojna zmiana!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dotychczas dieta radnych wynosiła 800 zł miesięcznie. Więcej, bo 1940 zł otrzymywał przewodniczący Rady Miasta, a jego zastępcy – po 1450 zł. Takie stawki obowiązywały od 2007 roku.

Już podczas drugiej sesji nowej kadencji radni dali sobie podwyżki. Najmniej, bo tylko o 60 zł, wzrosło wynagrodzenie przewodniczącego, który będzie otrzymywał 2 tys. zł miesięcznie. Wiceprzewodniczący będą zarabiali o 250 zł więcej, niż dotąd, czyli 1700 zł.

Najwięcej zyskają zaś radni. Ich zarobki wzrosną z 800 do 1400 zł, co oznacza 75-procentowy „zysk”. Decyzję o takich podwyżkach podjęli wszyscy radni. Byli jednomyślni. To pierwsza i być może jedyna sprawa, która połączyła tak wiele osób o tak odmiennych poglądach politycznych.

W skład nowej Rady Miasta w Zamościu wchodzi 23 radnych: 9 reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość, czterech – Komitet Wyborczy Wyborców Andrzeja Wnuka (urzędującego prezydenta miasta), czterech – Komitet Wyborczy Wyborców Marty Pfeifer, a sześciu – Zamojską Koalicję Obywatelską.

Teraz wszyscy zgodnie tłumaczą, że podwyżka wynagrodzeń była konieczna, bo od 2007 r. poszły w górę koszty życia oraz płaca minimalna.

– W tej kadencji będziemy pracować inaczej niż dotychczas. Zarówno rada, jak i komisje zbierać się będą w czasie pracy urzędu – tłumaczy Piotr Błażewicz, przewodniczący Rady Miasta Zamość. – Dotychczas pracowano popołudniami, po zakończeniu pracy zawodowej radnych. Wiązało się to z nadgodzinami pracowników obsługujących Radę Miasta. Teraz nie będą musieli zostawać dłużej. Wyższa dieta służyć będzie natomiast zrekompensowaniu radnym dnia wolnego, który będą musieli brać w swojej pracy na czas obrad.

W Zamościu zawrzało. – Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Tylko o to chodzi: nachapać się jak najwięcej. Oto nowa rada – oburzał się internauta na forum Tygodnika Zamojskiego.

– Dojna zmiana. No to się napracowali przez te dwa tygodnie. Im się należało – dodawał inny.

– HAŃBA, mieszkańcy zarabiają mniej – komentował kolejny.

Przewodniczący Błażewicz zdaje sobie sprawę, że podwyżki diet mogły zdenerwować wiele osób, które otrzymują niewiele większe wynagrodzenie za cały miesiąc pracy. Podkreśla jednak, że diety nie są wynagrodzeniem jedynie za trzy godziny posiedzenia rady w miesiącu i 2,5-godzinną pracę komisji.

– Do tego dochodzą dziesiątki spotkań z mieszkańcami – zapewnia. – Ja sam jestem przewodniczącym bardzo krótko, a już wykorzystałem sześć dni urlopu. Wszyscy musimy być dostępni. Brać udział w zebraniach na osiedlach, angażować się w akcje charytatywne. Mieszkańcy proszą o spotkania indywidualne, o interwencje w zakładach pracy, w których źle się dzieje. Nie można nigdy odmówić – tłumaczy.

Po podwyżce zamojscy radni będą dostawać dwa razy więcej np. od swoich kolegów z Chełma, którzy – jak dotąd – nie zajmowali się swoimi uposażeniami – tam radny otrzymuje dziś 715,42 zł, a przewodniczący komisji 874,40 zł. Bliżej samorządowców z Zamościa są przewodniczący rady (1934,27 zł) i wiceprzewodniczący (1377,84 zł).

W Białej Podlaskiej diety radnych również pozostają na niezmienionym poziomie. – Nikt jak dotąd nie zgłaszał wniosku w sprawie podwyżek, przynajmniej nie na grudniową sesję – mówi przewodniczący rady Bogusław Broniewicz.

Zgodnie z przyjętą w 2015 roku uchwałą, przewodniczący bialskiej rady dostaje 1987,27 zł, a pozostali radni ok. 1192 zł.
Dla porównania: podstawowa dieta radnego sejmiku województwa lubelskiego wynosi ok. 1700 zł netto miesięcznie. W zależności od pełnionych funkcji może wzrosnąć maksymalnie do niespełna 2,5 tys. zł.

(bar, eb, toma)

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 11:31
+69
No i od najpilniejszej sprawę sesję rozpoczeli. Jak zwykle po wyborach.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 11:30
+60
koryciarze,nic wiecej
Avatar
Mieszkaniec / 6 grudnia 2018 r. o 11:57
+59
JPRD. Koszty życia wzrosły... A po jakiego wała oni tam poszli ? Coś im się chyba role pomyliły. Tam swoje obowiązki powinno się wykonywać dla poprawy warunków życia społeczności lokalnej i dla dobra regionu, ale niestety cała ta chołota idzie tylko po władzę, układy i skok na kasę. Ciekawe ilu byłoby chętnych gdyby te funkcje były pełnione całkowicie społecznie za free... Banda złodzieji i krętaczy.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 11:39
+42
Brawo Zamość !!! To się nazywa "dobra" zmiana !!! "Wichura to wichura"....trzeba jak najwięcej dla siebie kosztem sąsiada !
Avatar
Tyłek / 6 grudnia 2018 r. o 11:38
+39
To po co tak się pchali do rady miasta jak tak im tam źle poza tym przecież z pracy wychodzą kiedy chcą a urlopu i tak nie biorą
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 11:42
+29
Widziały gały co brały. Przecież ta krzykacza, szydło sama mówiła że im się po prostu należy !!
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 12:42
+27
Mieszkańcy mają co chcieli, niech teraz nie narzekają. Sami sobie wybrali dojną zmianę :)))
Avatar
Wyborca / 6 grudnia 2018 r. o 11:34
+23
Brawo głosujmy wszyscy na PiS :D
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 12:02
+16
Dobrze że pamięć typowego wyborcy to max kilka miesiący.
Avatar
janusz / 6 grudnia 2018 r. o 11:47
+15
"  Ja sam jestem przewodniczącym bardzo krótko, a już wykorzystałem sześć dni urlopu. Wszyscy musimy być dostępni. Brać udział w zebraniach na osiedlach, angażować się w akcje charytatywne. Mieszkańcy proszą o spotkania indywidualne, o interwencje w zakładach pracy, w których źle się dzieje. Nie można nigdy odmówić." rozumiem, że poszli na radnych za karę lub pod przymusem i muszą sobie czymś zrekompensować ? nie pasuje, mogą zrezygnować napewno znajdą się ludzie, którzy bedą za o wiele mniej wykonywać obowiązki radnych
Avatar
Polak / 22 grudnia 2018 r. o 19:52
+1
Avatar
Paweł / 10 grudnia 2018 r. o 08:01
+2
Głosujecie na okrągły stół to macie.
Avatar
xgdr / 9 grudnia 2018 r. o 09:16
+1
No a co za free maja przesiadywać na sesjach. ?.
Avatar
Makuh / 9 grudnia 2018 r. o 05:24
+1
A ile diety biorą Rajcy w Lublinie. POdobno nasi Radni z Lublina garną co m-c po 2400 PLN diety, która jest nieopodatkowana . Większość lubelskich Radnych jest ponadto pracownikami UM Lublin i nikt o tym nie pisze. Nie ma to jak mośkowa propaganda. Walić w gojów to to trefni a nasi koszerni to cisza.
Avatar
Adam / 8 grudnia 2018 r. o 09:03
+1
Ludzie 800zl to naprawdę mało. 1400 to jest też mało.
Avatar
Piqa / 8 grudnia 2018 r. o 08:45
+1
A w Lublinie Radni ile biorą nieopodatkowanej diety co m-c? Słyszałem, że zgarniają 2,5 tys diety. POnadto ca 90% ma etaty w UM Lublin. Zamość jeszcze nie taki nachalny na dochód Radnych.
Avatar
polak i Patriota... / 7 grudnia 2018 r. o 11:04
+1
a czy ten Dziennik jest nadal w obcym kapitale? Może czas już to polonizować żeby nie jątrzyli? Każdy atak na polską władzę jest sprzedajny bo chołota ma używanie na bliźnich jak widać co wypisują.
Avatar
Syn / 6 grudnia 2018 r. o 22:14
+2
Gratuluje wyborcom Pisu swojego wyboru! Dalej macie jakieś złudzenia ze uważają was za ciemny lud i dymają tylko jak mogą!!!
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 22:12
+2
Ale co się dziwić ciemny lud to popiera! Przecież PiS podwyższyli bo nie maja z czego żyć, to im się po prostu należało!
Avatar
jOOj / 6 grudnia 2018 r. o 18:08
+2
We Francji pojechali by na nich jak na burej suce...! A Wy pomamroczecie pod nosem ew. bluzgniecie na forum i dalej będziecie na nich pracować...! Przyzwyczajajcie się bo to dopiero początek przykręcania śruby... a jak już "gwint" pęknie i pogonicie to pasożytnictwo to zostaniecie z zadłużonym po uszy miastem, gminą powiatem, województwem, Polską...!!! A długi będą spłacać jeszcze wnuki naszych wnuków...
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 listopada 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 listopada 2020 r.

Zmiany w zarządzie powiatu świdnickiego. Kto zastąpił Radosława Brzózkę?

Zmiany w zarządzie powiatu świdnickiego. Kto zastąpił Radosława Brzózkę?

Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przez niemal ćwierć wieku był zatrudniony w Katolickim Stowarzyszeniu "Civitas Christiana". We wtorek Rada Powiatu w Świdniku, choć niejednogłośnie, podjęła uchwalę ws. powołania Romualda Gumienniaka na członka zarządu powiatu.

Prace młodych artystów na wystawie online. Galeria Labirynt ogłasza nabór

Prace młodych artystów na wystawie online. Galeria Labirynt ogłasza nabór

Galeria Labirynt w Lublinie zaprasza dzieci i młodzież do 18 roku życia do zgłaszania prac na wystawę "Sen niedźwiedzia", która zostanie zrealizowana w formie online. Nabór potrwa do 6 grudnia.

50 lat temu z taśmy produkcyjnej FSC w Lublinie zjechał 100-tysięczny egzemplarz Żuka

50 lat temu z taśmy produkcyjnej FSC w Lublinie zjechał 100-tysięczny egzemplarz Żuka

Już pół wieku minęło, odkąd z Fabryki Samochodów Ciężarowych w Lublinie wyjechał 100-tysięczny egzemplarz Żuka - słynnego polskiego samochodu dostawczego. W sumie powstało niecałe 590 tys. sztuk tego pojazdu

Niezwykłe zjawisko optyczne na niebie - filar słoneczny. Wasze zdjęcia
Zdjęcia Czytelników
galeria

Niezwykłe zjawisko optyczne na niebie - filar słoneczny. Wasze zdjęcia

Filar słoneczny to słup światła, który - w uproszczeniu - powstaje dzięki kryształkom lodu. Dzisiaj to zjawisko udało się uwiecznić na zdjęciach naszym Czytelnikom. Nie zabrakło także kilku ciekawych ujęć zachodu słońca. Zapraszamy do oglądania galerii takich fotografii

Budżet Kraśnika na 2021 rok. Inwestycje i podwyżki

Budżet Kraśnika na 2021 rok. Inwestycje i podwyżki

Gruntowna przebudowa krytej pływalni, rewitalizacja miasta, a także modernizacja ulicznego oświetlenia – takie inwestycje znalazły się w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta. Przyszły rok dla mieszkańców będzie też oznaczać podwyżki opłat za śmierci i wzrost stawek podatków

Opole Lubelskie: Wycinka drzew i nowe nasadzenia

Opole Lubelskie: Wycinka drzew i nowe nasadzenia

Piły poszły ruch przy rewitalizacji rynku. Pod topór w większości poszły spróchniałe drzewa, grożące zawaleniem.

10-letnia Alicja Tracz gotowa na podbój Eurowizji Junior 2020 [wideo]
film

10-letnia Alicja Tracz gotowa na podbój Eurowizji Junior 2020 [wideo]

– Eurowizja Junior to było moje marzenie – mówi Alicja Tracz. 10-latka ze Stojeszyna koło Janowa Lubelskiego w niedzielę będzie reprezentować Polskę. W tym roku konkurs odbędzie się zdalnie

Poseł Lech Kołakowski opuścił PiS. Powodem "piątka Kaczyńskiego" i jego "sytuacja w ugrupowaniu"
film

Poseł Lech Kołakowski opuścił PiS. Powodem "piątka Kaczyńskiego" i jego "sytuacja w ugrupowaniu"

Warszawa. Poseł Lech Kołakowski opuścił klub i partię Prawo i Sprawiedliwość i będzie odtąd posłem niezrzeszonym. Jak wyjaśnił, nie mógł zaakceptować ustawy zwanej "piątką dla zwierząt" i jej kolejnych wersji, forsowanych przez kierownictwo partii mimo oporu części polityków Zjednoczonej Prawicy. Zasugerował również, że w tle jego rezygnacji leżał konflikt z centralą na Nowogrodzkiej.

Hetman Żółkiewka mistrzem jesieni. Chełmska klasa okręgowa w liczbach

Hetman Żółkiewka mistrzem jesieni. Chełmska klasa okręgowa w liczbach

Dopiero po ostatnim spotkaniu Hetman Żółkiewka awansował na pierwsze miejsce w tabeli zostając tym samym mistrzem jesieni

Starostowie nie otrzymują już danych o COVID-19. Dyskusja o raportach na radzie pow. świdnickiego

Starostowie nie otrzymują już danych o COVID-19. Dyskusja o raportach na radzie pow. świdnickiego

Począwszy od wtorku, 24 listopada, powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne w Polsce nie będą publikować na swoich stronach codziennych raportów dotyczących SARS-CoV-2. Informacje ma upubliczniać GIS. Póki co ich nie ma. Najnowszych danych z powiatu świdnickiego nie poznali też dzisiaj radni z tego terenu.

Naprawmy, co zepsuła pandemia. Rzemieślnicy mają problemy, pomagają wierni klienci

Naprawmy, co zepsuła pandemia. Rzemieślnicy mają problemy, pomagają wierni klienci

Kaletnicy, szewcy, zegarmistrze – to tylko niektórzy rzemieślnicy, których epidemia pozbawiła normalnych możliwości funkcjonowania. Pomóc w przetrwaniu mogą im tylko wierni klienci. Ci skrzykują się w internecie

Kupujemy szeregowiec. Alternatywa dla mieszkania

Kupujemy szeregowiec. Alternatywa dla mieszkania

Domy szeregowe, czyli inaczej segmenty to opcja cenowo porównywalna do trzypokojowego mieszkania. Własny ogródek i większa powierzchnia sprawia, że za rozsądne pieniądze otrzymujemy jednak namiastkę domu

Do Ciechanek powróciła cisza. Koniec z odgłosami ciętej karoserii samochodowej
Po naszej publikacji

Do Ciechanek powróciła cisza. Koniec z odgłosami ciętej karoserii samochodowej

Od dwóch tygodni w Ciechankach (pow. łęczyński, gmina Puchaczów) ciszy nie przerywa huk ciętych karoserii zużytych samochodów. Po naszych artykułach i emisji reportażu w TVP z miejscowości wyniosła się firma zajmująca się demontażem starych aut na terenie Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego.

Nowy zawodnik Azotów Puławy

Nowy zawodnik Azotów Puławy

Niespodzianka dla kibiców Azotów Puławy. We wtorek klub poinformował o pozyskaniu nowego zawodnika. Do zespołu Larsa Walthera dołączył Słoweniec Andraż Velkavrh, który występuję na pozycji środkowego rozgrywającego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.