Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

4 grudnia 2018 r.
10:17

Świdnik: Nowy starosta i członkowie zarządu zarobią mniej

Autor: Zdjęcie autora aa
0 25 A A

Nowy starosta świdnicki Łukasz Reszka będzie zarabiać mniej od swojego poprzednika o 624 złote brutto. Mniejsze od poprzedników pensje będą mieć też pozostali członkowie zarządu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Decyzje podjęte na ostatniej sesji są pełną realizacją mojego pierwszego punktu programu wyborczego, tj. mniejszego i tańszego zarządu powiatu – zaznacza Reszka, który będzie zarabiać 9 996 zł brutto.

Do tej pory było pięciu członków zarządu – czterech etatowych (w tym jeden spoza rady). Obecnie jest trzech członków etatowych i dwóch społecznych. Wszyscy uzyskali mandat w radzie.

Nowe władze powiatu świdnickiego wyliczają, że miesięczne oszczędności z tytułu zmniejszenia liczby członków etatowych zarządu, jak też wynagrodzenia, wyniosą miesięcznie 11 tys. zł, co daje w skali roku ponad 123 tys. zł.

Podczas ostatniej sesji radni powiatowi dokonali również zmian w budżecie. – Niestety zastaliśmy sytuację, w której zabrakło środków na wynagrodzenia dla nauczycieli – dodaje starosta świdnicki. – Przejmując po poprzednikach budżet okazało się, że zmuszeni jesteśmy do tego, aby z inwestycji – drugi etap ul. Racławickiej zdjąć blisko 600 tys. zł. i przeznaczyć je na kwestie oświaty i społeczne.

Nie oznacza to jednak, że ta inwestycja jest zagrożona. – Budowa, która obejmuje fragment od skrzyżowania z ul. Kosynierów do ronda przy Kauflandzie będzie realizowana w przyszłym roku – zapowiada Łukasz Reszka.

Podczas ostatniej sesji został wybrany także drugi wiceprzewodniczący Rady Powiatu. Funkcję tę będzie pełnić Gustaw Dmowski.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DOBRA ZMIANA / 4 grudnia 2018 r. o 10:48
W 2014 lewak OSZyNA z SLD osobiście wnioskował o podwyżkę dla Kołodziejczaka z ZSL... czyli szli po stołki i kasę.
Avatar
xyz / 4 grudnia 2018 r. o 16:36
Masakra jakaś prawie 10 tyś bedzie zarabiać ..... a ja na 3 zmiany w fabryce czasem 2200zł dostane.Super sie zyje w tym kraju :D
Avatar
Re / 4 grudnia 2018 r. o 11:33
Plus premie o których nie powiedza
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 r. o 10:40
Pic na wode, fotomontaz! Do roboty nieroby!
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 r. o 19:23
Niech jeszcze Osina rozliczy się z odprawy i co gorsza urlopu niewykorzytanego, to podobno za cały zarząd jakieś 150 tyś zł. Do tego niezła odprawa dla Sadło który dostaje kasę a do pracy nie musi chodzić. I jeszcze Wilk który bierze kasę że starostwa gdzie jest na zwolnieniu i jeszcze łyka ładną dietę w mieście gdzie na sesję chodzi. Tak się robi skok na kasę
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 r. o 10:45
Komu szykujecie stołki w szkołach że tam pieniadze chcecie dawać? Panie reszka Kompleks Osiny pana przerasta, po nocach chyba się panu śni i zostaw pan ta racławicką bo w końcu jest lepiej
Avatar
Gość / 5 grudnia 2018 r. o 11:56
Śmiech na sali. Gest to byłby gdyby obniżył sobie pensje do kwoty 5000 zł i zlikwidował członków zarządu bądź powołał tylko społecznych, a tak to tylko pod publiczkę wyborców pis w Świdniku. Dalej popierajmy dobrą zmianę.
Avatar
Ze Świdnika....... / 4 grudnia 2018 r. o 23:00
Każdy kto dorwie się do władzy , to nie po to by uczciwie rządzić .Tylko po to by wydrzeć jak najwięcej kasy.....i nie ważne czy umie coś w tej dziedzinie czy nie.....nigdy nie będzie dobrze......dopuki politycy czy jakie kolwiek władze nie będą zarabiać jak normalni ludzie.....czyli zwykłe pensje, a nie z kosmosu.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 r. o 10:50
w Łęcznej wynagrodzenie starosty to maksymalne stawki. :) to jeszcze nic bo dodatkowo oboje starostowie z poza rady. Ciekawe czy nie jest wstyd przedstawicielom PISu za takie rzeczy.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 r. o 16:23
Zarabia maksimum ile może, bo ma mamy staż.
Avatar
Gienio / 6 grudnia 2018 r. o 14:12
Komu szykujecie stołki w szkołach że tam pieniadze chcecie dawać?  Panie reszka Kompleks Osiny pana przerasta, po nocach chyba się panu śni i zostaw pan ta racławicką bo w końcu jest lepiej
 To Osina ma większego Kompleksa od Reszki? Niewyraźnie i niezrozumiale gościu piszesz. Przyłuż się jak chcesz istnieć w przestrzeni cyfrowej.
Avatar
staś / 6 grudnia 2018 r. o 13:37
haha Reszka wykupił lemingi by lajkowały :D:D ŻENADA
Avatar
gość / 6 grudnia 2018 r. o 08:49
A ciekawe czy Wilk w swojej firmie też choruje? A na rajd zdąży wyzdrowieć? Mże sprawdzić tę jego chorobę i lekarza.... no chyba że jest chory psychicznie. W taka jego chorobe jestem w stanie uwierzyć  :)
Avatar
Gość / 5 grudnia 2018 r. o 11:56
Śmiech na sali. Gest to byłby gdyby obniżył sobie pensje do kwoty 5000 zł i zlikwidował członków zarządu bądź powołał tylko społecznych, a tak to tylko pod publiczkę wyborców pis w Świdniku. Dalej popierajmy dobrą zmianę.
Avatar
Ze Świdnika....... / 4 grudnia 2018 r. o 23:00
Każdy kto dorwie się do władzy , to nie po to by uczciwie rządzić .Tylko po to by wydrzeć jak najwięcej kasy.....i nie ważne czy umie coś w tej dziedzinie czy nie.....nigdy nie będzie dobrze......dopuki politycy czy jakie kolwiek władze nie będą zarabiać jak normalni ludzie.....czyli zwykłe pensje, a nie z kosmosu.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 r. o 19:23
Niech jeszcze Osina rozliczy się z odprawy i co gorsza urlopu niewykorzytanego, to podobno za cały zarząd jakieś 150 tyś zł. Do tego niezła odprawa dla Sadło który dostaje kasę a do pracy nie musi chodzić. I jeszcze Wilk który bierze kasę że starostwa gdzie jest na zwolnieniu i jeszcze łyka ładną dietę w mieście gdzie na sesję chodzi. Tak się robi skok na kasę
Avatar
xyz / 4 grudnia 2018 r. o 16:36
Masakra jakaś prawie 10 tyś bedzie zarabiać ..... a ja na 3 zmiany w fabryce czasem 2200zł dostane.Super sie zyje w tym kraju :D
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 r. o 16:23
Zarabia maksimum ile może, bo ma mamy staż.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 r. o 14:33
Co za fałszywy mały ch UJ! Przyznał sobie maksymalna możliwą pensje i jeszcze śmie sie tym chwalić!
Avatar
bolszewia / 4 grudnia 2018 r. o 14:30
Ja to się dziwię świdnickiemu PIS-owi, jak mogli dać stanowisko vice starosty człowiekowi z Wolności?
  taki z niego wolnosciowiec, populista z listy socjalistow....
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2022: Dziś mecz Polska - Francja. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i stream on-line

Mundial 2022: Dziś mecz Polska - Francja. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i stream on-line

Polska po słabej grze w meczu z Argentyną i porażce 0:2 awansowała po raz pierwszy w XXI do fazy pucharowej mistrzostw świata. W niedzielę podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się z Francją i nie będą mieli nic do stracenia, bo nikt nie wymaga od nich zwycięstwa w starciu z mistrzami świata z 2018 roku

Mundial 2022: Argentyna - Australia 2:1. Udany jubileusz Messiego

Mundial 2022: Argentyna - Australia 2:1. Udany jubileusz Messiego

Reprezentacja Argentyny zgodnie z przewidywaniami pokonała Australię, choć ekipa z Antypodów pokazała charakter i tanio skóry nie sprzedała. Albicelestes wygrali 2:1 i w ćwierćfinale zagrają z Holandią

Zupełnie „Inny Wymiar” w Chatce Żaka. Stoły pełne gier. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Zupełnie „Inny Wymiar” w Chatce Żaka. Stoły pełne gier. Zdjęcia

W Chatce Żaka odbył się „Inny Wymiar”. To okazja do poznania gier – nie tylko planszowych.

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 2:3. Znów wygrali po pięciu setach

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 2:3. Znów wygrali po pięciu setach

LUK Lublin zanotował kolejne zwycięstwo w PlusLidze i kolejny raz potrzebował na to aż pięciu setów. Lublinianie wygrali na wyjeździe po tie-breaku ze Ślepskiem Malow Suwałki

Katar 2022. Ile polscy piłkarze zarobią, jak wygrają z Francją

Katar 2022. Ile polscy piłkarze zarobią, jak wygrają z Francją

Tylko za awans na mundial FIFA płaci 9 mln dolarów. Z każdą stawką rośnie finansowa nagroda.

Lubelskie. Zima bez stoku narciarskiego, bo trzeba oszczędzać prąd

Lubelskie. Zima bez stoku narciarskiego, bo trzeba oszczędzać prąd

Samorządy muszą oszczędzać na energii, bo inaczej zapłacą kary. Dlatego Biała Podlaska zmienia godziny pracy urzędu, a Międzyrzec Podlaski nie uruchomi stoku narciarskiego.

Symfonicznie i multimedialnie - Namysłowiacy bajkowo dla dzieci
9 grudnia 2022, 10:00

Symfonicznie i multimedialnie - Namysłowiacy bajkowo dla dzieci

Jeden dzień i trzy symfoniczne, wzbogacone pokazami multimedialnymi koncerty – tak będzie w piątek (9 grudnia) w Zamojskim Domu Kultury za sprawą Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego.

Świdnik będzie mieć autobusy wodorowe. Podpisanie umów z NFOŚiGW

Świdnik będzie mieć autobusy wodorowe. Podpisanie umów z NFOŚiGW

Zakup trzech autobusów wodorowych i budowa sześciu stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Taki plan na dwa najbliższe lata ma miasto Świdnik. W tej sprawie, w sobotę w świdnickim Urzędzie Miasta zostały podpisane umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Mundial 2022: Holandia – USA 3:1. Jest pierwszy ćwierćfinalista

Mundial 2022: Holandia – USA 3:1. Jest pierwszy ćwierćfinalista

Nie było niespodzianki w pierwszym meczu 1/8 finału mundialu w Katarze. Holandia pokonała w sobotę USA 3:1. W nagrodę w ćwierćfinale zagra z lepszym, z pary Argentyna – Australia.

Korona Kielce – Górnik Łęczna 4:0. Sparingowa porażka na koniec roku

Korona Kielce – Górnik Łęczna 4:0. Sparingowa porażka na koniec roku

Piłkarze Górnika Łęczna zakończyli treningi w 2022 roku. W ostatnim meczu kontrolnym zielono-czarni musieli uznać wyższość grającej w PKO BP Ekstraklasie Korony Kielce, której ulegli 0:4

To nie był dobry rok Bogdanki, jaka przyszłość kopalni? Jest ważna deklaracja prezesa
Barbórka 2022
galeria

To nie był dobry rok Bogdanki, jaka przyszłość kopalni? Jest ważna deklaracja prezesa

Lada dzień zakończą się prace przy budowie chodnika pomocniczego do zaciśniętej ściany w polu Stefanów – zapowiada p.o. prezes kopalni Bogdanka. To m.in. z powodu problemów w tym miejscu wydobycie w lubelskiej kopalni znacznie spadło, a stanowisko stracił poprzedni prezes. Podczas dzisiejszych obchodów Dnia Górnika dużo mówiło się także o tym, że z powodu obecnej wojny w Ukrainie i trudnej sytuacji w energetyce, węgiel wciąż jest dla Polski ważny.

Miłosz Bachonko pokazał całej Polsce, że ma talent. "Nigdy nie oglądało mnie tak wiele osób"

Miłosz Bachonko pokazał całej Polsce, że ma talent. "Nigdy nie oglądało mnie tak wiele osób"

Miłosz Bachonko ma 12 lat a za sobą m.in. koncert w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Oprócz tego tysiące planów na przyszłość i 300 tys. zł, które zdobył za wirtuozerskie umiejętności.

W Zamościu już czuć Boże Narodzenie. Co można kupić na Jarmarku Świątecznym?
galeria

W Zamościu już czuć Boże Narodzenie. Co można kupić na Jarmarku Świątecznym?