Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

15 listopada 2007 r.
14:39
Edytuj ten wpis

Samowolka proboszcza

Autor: Zdjęcie autora Anna Szewc
0 17 A A

Na nic zdał się sądowy wyrok. Nie pomogła też ani grzywna, ani listy do biskupa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Proboszcz parafii św. Mikołaja w Szczebrzeszynie od 10 miesięcy nie może rozebrać parkingu, który niezgodnie z prawem pobudował obok kościoła.

- Już nie wiem, co zrobić - bezradnie rozkłada ręce Cezary Otłowski ze Szczebrzeszyna. - Wygląda na to, że na naszego proboszcza nie ma mocnych.
O co chodzi? Przypomnijmy. Historia walki Otłowskiego i kilku jego sąsiadów z ulicy Wyzwolenia z kościelnym parkingiem rozpoczęła się prawie półtora roku temu. W połowie maja ub. r. na placu obok kościoła pw. św. Mikołaja pojawili się robotnicy i w krótkim czasie wybudowali tu parking. Ludzie byli oburzeni, bo auta parkujące w odległości nie więcej jak pięciu metrów od ich domów, uprzykrzały im życie. - A zgodnie z przepisami coś takiego można budować w odległości około 10 metrów od najbliższych zabudowań - argumentuje Otłowski. Dlatego szczebrzeszynianie postanowili działać. Skargę wysłali do starosty, który parafii wydał pozwolenie na budowę i do nadzoru budowlanego. Poskutkowało. Zapadła decyzja o rozbiórce parkingu. Jednak ksiądz proboszcz Andrzej Pikula ani myślał dawać za wygraną i od decyzji Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sprawę jednak przegrał. Wyrok podtrzymujący w mocy nakaz rozbiórki zapadł w styczniu tego roku.
To jednak niczego przy ul. Wyzwolenia nie zmieniło. - Wysłaliśmy ponaglenie, poinformowaliśmy o wszczęciu postępowania egzekucyjnego - zapewnił nas Ireneusz Rączka, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Zamościu. Na miejsce skierował kontrolerów, którzy stwierdzili, że z nawierzchni parkingu zniknęła co kostka brukowa, ale krawężników i ogrodzenia, czyli reszty "samowoli budowlanej” nie zdemontowany. Efektem była nałożona na księdza Pikułę grzywna.
- Podobno ją nawet zapłacił, ale później się odwołał, a nam samochody nadal pod oknami parkują - opowiada Otłowski i traci nadzieję, że cokolwiek się w tej sprawie zmieni, skoro nie pomogła nawet jego interwencja u ordynariusza diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Biskup Wacław Depo w odpowiedzi na pismo Otłowskiego podziękował za troskę o dobro Kościoła, ale całą sprawę pozostawił "ufnej modlitwie”.
Na tym się skończy? - Ksiądz ma prawo odwoływać się od nakazu wpłacenia grzywny, ale parking musi zniknąć - odpowiada Urszula Sieteska, szefowa WINB w Lublinie. - W ostateczności jego rozbiórka może zostać zlecona jakiejś firmie. Oczywiście na koszt parafii.
Co na to zainteresowany? Nie wiadomo. Mimo wielu prób, nie udało nam się porozmawiać z księdzem Pikulą.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Nie Czarny / 15 marca 2008 o 19:11
0
Są ludzie co się czarnym chcą dawać ,to już jet ich problem
Avatar
STYX / 18 lutego 2008 o 10:20
0
żak napisał:
czerwona hydra się odradza!!



I z boską pomocą udusi czarną hydrę !!!
Avatar
STYX / 18 lutego 2008 o 10:19
0
awal napisał:
Sąd nie ma racji wydawać wyroku na kleche.od wyroków jest pan Bóg.




Co to za bóg skoro trzyma z czarną stonką, też go pognać z Polski !!!!!
Avatar
STYX / 18 lutego 2008 o 10:17
0
rydzykant napisał:
będą przeszkadzać głośne dzwony a w końcu nabożeństwa!Ateistyczna komuna !



Goń się !!!!!!!!!!!
Avatar
STYX / 18 lutego 2008 o 10:16
0
antyklecha napisał:
wszyscy boją się czarnych i sterowanych z watykanu, ale juz niedługo wykopiemy w dupę tę czarnych.Polacy nie dajcie się wykorzystywać czarnym!!!!!!!!!



DOBRZE GADASZ< DOŚĆ WATYKAŃSKICH OKUPANTÓW I ZŁODZIEI !!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Savko / 28 listopada 2007 o 12:36
0
Na własnej skórze przekonałem się że co do kleru w Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Prawo nie działa w ogóle nie zagrażają im żadne inspekcje ani sądy czy prokuratury czyli jest to państwo w państwie taki bezkarny pasożyt!
Avatar
Wincenty / 17 listopada 2007 o 21:48
0
W Szczebrzeszynie nie mieszkam juz 45 lat, ale bywam bo mam tam rodzinę. W tym miasteczku ludzie mają ogromne ambicje by mieszkać w metropolii , ale gdy ktoś zacznie coś robić to rzuca mu się kłody pod nogi. Ulica Wyzwolenia jak większość starych ulic w mieście tu "pijawka " na, której dwa maluchy z trudem sie mijają . Kiedyś to jeździły tylko furmanki . Niestety czasy się zmieniły wszędzie poszukuje sie miejsc na parkingi . Parking zrobiono na terenie kościelnym dla ludzi , którzy raz w tygodniu przjeżdżaja na godzinę. Sentymentalnie śledzę w prasie i w internecie wszystko co szczebrzeskie i uważam, że zbyt dużo jest konfliktów z ks. proboszczem par. św. Mikołaja. Życzę rychłego porozumienia. PAX VOBISCUM !
W Szczebrzeszynie nie mieszkam juz 45 lat, ale bywam bo mam tam rodzinę. W tym miasteczku ludzie mają ogromne ambicje by mieszkać w metropolii , ale gdy ktoś zacznie coś robić to rzuca mu się kłody pod nogi. Ulica Wyzwolenia jak większość starych ulic w mieście tu "pijawka " na, której dwa maluchy z trudem sie mijają . Kiedyś to jeździły tylko furmanki . Niestety czasy się zmieniły wszędzie poszukuje sie miejsc na parkingi . Parking zrobiono na terenie kościelnym dla ludzi , którzy raz w tygodniu przjeżdżaja na godzinę. Sentymenta... rozwiń
Avatar
laura / 17 listopada 2007 o 18:53
0
Niezbyt rozumem... Starosta zamojski wydaje pozwolenie, a potem nagle je cofa??? Co to za starosta i O CO MU CHODZI ???
Avatar
Teraz to jest dobrze / 16 listopada 2007 o 18:33
0
Teraz to można zatrzymywać samochodów na terenie kościelnym (nie chodzi o parkowanie, bo nie ma parkingu). Ale zawsze można się zatrzymać na posesji, na której właściciel posesji nam pozwala. A jak rozumiem ksiądz pozwala. Zatem nie ma sprawy. Zatrzymywać samochód na posesji, nawet w odległości mniejszej niż 5 metrów od granicy działki zawsze wolno, bo to obiekt tymczasowy nie związany z gruntem, bo wobec braku parkingu, żadne przepisy o budowlach RKIONGOWYCH tutaj nie działają. nO CIEKAWA SPRAWA
Avatar
rydzykant / 16 listopada 2007 o 15:50
0
będą przeszkadzać głośne dzwony a w końcu nabożeństwa!Ateistyczna komuna !
Avatar
Nie Czarny / 15 marca 2008 o 19:11
0
Są ludzie co się czarnym chcą dawać ,to już jet ich problem
Avatar
STYX / 18 lutego 2008 o 10:20
0
żak napisał:
czerwona hydra się odradza!!



I z boską pomocą udusi czarną hydrę !!!
Avatar
STYX / 18 lutego 2008 o 10:19
0
awal napisał:
Sąd nie ma racji wydawać wyroku na kleche.od wyroków jest pan Bóg.




Co to za bóg skoro trzyma z czarną stonką, też go pognać z Polski !!!!!
Avatar
STYX / 18 lutego 2008 o 10:17
0
rydzykant napisał:
będą przeszkadzać głośne dzwony a w końcu nabożeństwa!Ateistyczna komuna !



Goń się !!!!!!!!!!!
Avatar
STYX / 18 lutego 2008 o 10:16
0
antyklecha napisał:
wszyscy boją się czarnych i sterowanych z watykanu, ale juz niedługo wykopiemy w dupę tę czarnych.Polacy nie dajcie się wykorzystywać czarnym!!!!!!!!!



DOBRZE GADASZ< DOŚĆ WATYKAŃSKICH OKUPANTÓW I ZŁODZIEI !!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Savko / 28 listopada 2007 o 12:36
0
Na własnej skórze przekonałem się że co do kleru w Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Prawo nie działa w ogóle nie zagrażają im żadne inspekcje ani sądy czy prokuratury czyli jest to państwo w państwie taki bezkarny pasożyt!
Avatar
Wincenty / 17 listopada 2007 o 21:48
0
W Szczebrzeszynie nie mieszkam juz 45 lat, ale bywam bo mam tam rodzinę. W tym miasteczku ludzie mają ogromne ambicje by mieszkać w metropolii , ale gdy ktoś zacznie coś robić to rzuca mu się kłody pod nogi. Ulica Wyzwolenia jak większość starych ulic w mieście tu "pijawka " na, której dwa maluchy z trudem sie mijają . Kiedyś to jeździły tylko furmanki . Niestety czasy się zmieniły wszędzie poszukuje sie miejsc na parkingi . Parking zrobiono na terenie kościelnym dla ludzi , którzy raz w tygodniu przjeżdżaja na godzinę. Sentymentalnie śledzę w prasie i w internecie wszystko co szczebrzeskie i uważam, że zbyt dużo jest konfliktów z ks. proboszczem par. św. Mikołaja. Życzę rychłego porozumienia. PAX VOBISCUM !
W Szczebrzeszynie nie mieszkam juz 45 lat, ale bywam bo mam tam rodzinę. W tym miasteczku ludzie mają ogromne ambicje by mieszkać w metropolii , ale gdy ktoś zacznie coś robić to rzuca mu się kłody pod nogi. Ulica Wyzwolenia jak większość starych ulic w mieście tu "pijawka " na, której dwa maluchy z trudem sie mijają . Kiedyś to jeździły tylko furmanki . Niestety czasy się zmieniły wszędzie poszukuje sie miejsc na parkingi . Parking zrobiono na terenie kościelnym dla ludzi , którzy raz w tygodniu przjeżdżaja na godzinę. Sentymenta... rozwiń
Avatar
laura / 17 listopada 2007 o 18:53
0
Niezbyt rozumem... Starosta zamojski wydaje pozwolenie, a potem nagle je cofa??? Co to za starosta i O CO MU CHODZI ???
Avatar
Teraz to jest dobrze / 16 listopada 2007 o 18:33
0
Teraz to można zatrzymywać samochodów na terenie kościelnym (nie chodzi o parkowanie, bo nie ma parkingu). Ale zawsze można się zatrzymać na posesji, na której właściciel posesji nam pozwala. A jak rozumiem ksiądz pozwala. Zatem nie ma sprawy. Zatrzymywać samochód na posesji, nawet w odległości mniejszej niż 5 metrów od granicy działki zawsze wolno, bo to obiekt tymczasowy nie związany z gruntem, bo wobec braku parkingu, żadne przepisy o budowlach RKIONGOWYCH tutaj nie działają. nO CIEKAWA SPRAWA
Avatar
rydzykant / 16 listopada 2007 o 15:50
0
będą przeszkadzać głośne dzwony a w końcu nabożeństwa!Ateistyczna komuna !
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 1 0

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 8 6

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!