Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

12 lipca 2011 r.
22:00
Edytuj ten wpis

Sprawa zniesławienia Żydów umorzona."Znikoma szkodliwość"

Autor: Zdjęcie autora (lew)
0 20 A A

Rozwieszając w Hrubieszowie i Zamościu plakaty z "Modlitwą za wiarołomnych żydów” Arkadiusz Ł. publicznie znieważył ludność żydowską. Tak uważają śledczy, którzy domagają się jego ukarania. Ale hrubieszowski sąd jest innego zdania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Sprawa została umorzona z uwagi na znikomą społecznie szkodliwość czynu – informuje Adam Pisiewicz, wiceprezes Sądu Rejonowego w Hrubieszowie.

W styczniu 2006 roku członkowie Narodowego Odrodzenia Polski rozwiesili w Hrubieszowie plakaty z treścią modlitwy papieża Piusa V nawołujące do "masowej modlitwy o nawrócenie żydostwa na jedyną prawdziwą religię – katolicyzm”. W różnych punktach miasta pojawiło się 25 plakatów, na których można było przeczytać o "żydach wiarołomnych”, czy "ludzie zaślepionym”.

Sprawą zajęła się prokuratura. Zasięgnęła opinii biegłych: językoznawcy, historyków języka polskiego i Kościoła, zapoznała się ze stanowiskiem gmin żydowskich. I oskarżyła 32-letniego Arkadiusza Ł. z Zamościa, że publicznie znieważył ludność żydowską z powodu jej przynależności narodowej i wyznaniowej. Za taki czyn grozi do 3 lat więzienia.

Były już członek NOP przyznał się do rozwieszenia plakatów. Ale na sali sądowej zapewniał, że nie znieważył wyznawców judaizmu.

Postanowienie hrubieszowskiego sądu nie jest prawomocne. Prokuratura złożył już zażalenie. Niewykluczone, że sprawą ponownie zajmie się sąd wyższej instancji. To nie pierwszy wyrok na Arkadiusza Ł. Mężczyzna był wcześniej dwa razy skazany na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, a raz sąd go uniewinnił.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
polak / 14 lipca 2011 o 22:07
0
Zaczęło się od plakatów skończyło na lekcji historii czyli nieważne jak było my mamy rację jak ktoś się nie zgadza to jest głupi.
Polska miała swoich arian,luteranów ale bogatych,
Zydów było dostatek,biednych,pracowitych ze zmysłem do interesów lecz także bogatych mających za nic plebs.
Więcej było biednych Polaków i nie będę teraz wyjaśniał przyczyn.
Dla Polaków obchodzenie rocznic klęsk stało się standartem.
Po prostu nie mamy powodu się cieszyć.
To ,że nie potrafimy porozumieć się sami wykorzystali Niemcy,ZSRR,a nawet nasi rzekomi sojusznicy Francja,Anglia i Ameryka.
To ZSRR szkolił werhmat,luftwaffe na swoim terytorium.
To ZSRR zaopatrywał Niemcy w surowce strategiczne.
A wniosek tylko jeden Każde Panstwo dba o własne interesy,a nasze Państwo zarabia na eksporcie własnych Obywateli,a tym ktorzy pozostali zamiast godziwej pracy i płacy funduje rozrywkę za nasze pieniądze w postaci kampanii wyborczej.
W Rzymie był chleb i igrzyska u nas chleb jako rzeczywistość,a igrzyska na Nasz koszt.
Zaczęło się od plakatów skończyło na lekcji historii czyli nieważne jak było my mamy rację jak ktoś się nie zgadza to jest głupi.
Polska miała swoich arian,luteranów ale bogatych,
Zydów było dostatek,biednych,pracowitych ze zmysłem do interesów lecz także bogatych mających za nic plebs.
Więcej było biednych Polaków i nie będę teraz wyjaśniał przyczyn.
Dla Polaków obchodzenie rocznic klęsk stało się standartem.
Po prostu nie mamy powodu się cieszyć.
To ,że nie potrafimy porozumieć się sami wykorzystali Niem... rozwiń
Avatar
ktosik / 14 lipca 2011 o 08:37
0
[quote name='Henio' timestamp='1310623570' post='501404']
Wyszło na jaw, ale to żaden argument, ponieważ "z broni jakiej używali Niemcy" rozstrzeliwali nie tylko Niemcy. Przypomnij sobie jakiej broni używali bolszewicy w Katyniu.
[/quote]

Poczytaj w źródłach, nie jestem Twoim nauczycielem. Gdy człowiek sam zdobywa wiedzę, więcej zapamiętuje.
Avatar
Henio / 14 lipca 2011 o 08:06
0
[quote name='ktosik' timestamp='1310569446' post='501148']
Wystarczy tu przypomnieć o zaniechaniu jakiego dopuścił się Lech Kaczyński wstrzymując ekshumację pomordowanych w Jedwabnem, gdy wyszło na jaw, że zostali rozstrzelani z broni jakiej używali Niemcy a nie podpaleni, gdzie wyszło na jaw, że ofiar nie było 1600 a dużo, dużo mniej.
[/quote]
Wyszło na jaw, ale to żaden argument, ponieważ "z broni jakiej używali Niemcy" rozstrzeliwali nie tylko Niemcy. Przypomnij sobie jakiej broni używali bolszewicy w Katyniu.
Avatar
ktosik / 14 lipca 2011 o 07:15
0
[quote name='polak' timestamp='1310585315' post='501263']
Kurde miałem rację nie powinenem pisać bo to jest odmiana pisania na płocie.
Teraz się pomyliłem.
Adwersarz z Ciebie jest błyskotliwy,myślenie szybkie bo masz wiadomości.
Teraz pomyśl,że to nie jednostki tylko polityka Państwa o której decydują nasi wybrańcy ale na to nie mamy wpływu.
[/quote]

Państwo to MY. Rządzą nami jednostki wybierane w pseudodemokratycznych wyborach, ponieważ wszystkie rządzące partie a jest ich 4, jak ognia boja się okręgów jednomandatowych, czyli zmian ordynacji wyborczej. Piszesz, że nie mamy wpływu, ależ mamy, wystarczy w wyborach nie wybierać pomiędzy Po a PiS, bo to powtarzając za pisarzem jest wybór taki jak między " dżumą a cholerą", wystarczy posłuchać Palikota ( sama się sobie dziwię, że to piszę), który przedwczoraj powiedział mądrą rzecz, że dopóki Polską będą rządzić 4 partie: PO, PiS, SLD i PSL, to w tym kraju nic dobrego dziać się nie będzie i ma rację. Jest Kongres Nowej Prawicy Korwina Mikke, jest Samoobrona ( dziwne prawda, też się sobie dziwię), jest nawet kontrowersyjny Palikot. Wybierzmy zupełnie nowych, a nie etatowych śpiochów koczujących w Sejmie od kilku, kilkunastu ba nawet kilkudziesięciu lat. Masz oczy to patrz, masz uszy to słuchaj, nie wiesz to pytaj, nie idź głosować jeżeli nie wiesz na kogo, bo to jest jak łapanie pcheł przez ślepego. Pozdrawiam
[quote name='polak' timestamp='1310585315' post='501263']
Kurde miałem rację nie powinenem pisać bo to jest odmiana pisania na płocie.
Teraz się pomyliłem.
Adwersarz z Ciebie jest błyskotliwy,myślenie szybkie bo masz wiadomości.
Teraz pomyśl,że to nie jednostki tylko polityka Państwa o której decydują nasi wybrańcy ale na to nie mamy wpływu.
[/quote]

Państwo to MY. Rządzą nami jednostki wybierane w pseudodemokratycznych wyborach, ponieważ wszystkie rządzące partie a jest ich ... rozwiń
Avatar
polak / 13 lipca 2011 o 21:28
0
Kurde miałem rację nie powinenem pisać bo to jest odmiana pisania na płocie.
Teraz się pomyliłem.
Adwersarz z Ciebie jest błyskotliwy,myślenie szybkie bo masz wiadomości.
Teraz pomyśl,że to nie jednostki tylko polityka Państwa o której decydują nasi wybrańcy ale na to nie mamy wpływu.
Avatar
polak / 13 lipca 2011 o 21:07
0
Niepotrzebnie wdałem się w polemikę z ktosikiem.
Jeden zaczyna inni się włączają.
Temat dot.plakatów z cytatami Piusa V
Czy mu Polacy mamy szacunek do Polakow?
Może Ci pozwoli zrozumieć problem piosenka Wodeckiego za słowamipoety i teksciarza....... poszukaj.
,,Trwoga idzie wielka trwoga,trzeba nam wyznaczyć wroga,
Bo inaczej Panie ,Pany sami się powybijamu itd.
Avatar
ktosik / 13 lipca 2011 o 20:59
0
[quote name='polak' timestamp='1310582641' post='501243']
I jeszcze jedno.
Zydzi w prawie Norymberskim dla Hitlerowców byli podludżmi.
Też tak myślicie pisząc głupoty?
[/quote]

Czy ktoś napisał tutaj, że byli podludźmi? Chyba nie. To raczej pewien odłam Żydów traktuje pozostałe narody jak podludzi. Nie wrzucaj wszystkich Żydów do jednego worka, bo tak jak napisałam, nie ma złych narodów, są źli ludzie.
Nie obrażaj mnie sugerując nawet takie myślenie. Wszyscy którzy zginęli w obozach i gettach na śmierć nie zasłużyli, tak jak nie zasłużyli na śmierć Polacy, Rosjanie, Cyganie a nawet Niemcy,bez wnikania już z czyich rąk zginęli. Próbujesz zrobić z Polaków antysemitów, dziwne to, bo sami światli Żydzi twierdzą, że antysemityzm to wymysł Żydów.
Polska od wieków była krajem nader tolerancyjnym, ba nawet teraz jest, lecz zgrabna manipulacja tekstami, tematami próbuje skłonić Polaków do antagonizmów. Zacznij kolego myśleć i nie pisz bzdur.
[quote name='polak' timestamp='1310582641' post='501243']
I jeszcze jedno.
Zydzi w prawie Norymberskim dla Hitlerowców byli podludżmi.
Też tak myślicie pisząc głupoty?
[/quote]

Czy ktoś napisał tutaj, że byli podludźmi? Chyba nie. To raczej pewien odłam Żydów traktuje pozostałe narody jak podludzi. Nie wrzucaj wszystkich Żydów do jednego worka, bo tak jak napisałam, nie ma złych narodów, są źli ludzie.
Nie obrażaj mnie sugerując nawet takie myślenie. Wszyscy którzy zginęli w ... rozwiń
Avatar
polak / 13 lipca 2011 o 20:44
0
I jeszcze jedno.
Zydzi w prawie Norymberskim dla Hitlerowców byli podludżmi.
Też tak myślicie pisząc głupoty?
Avatar
ktosik / 13 lipca 2011 o 20:42
0
[quote name='polak' timestamp='1310582012' post='501237']
Może ten Sąd jest mądry i choć naraził się Ktosikowi i innym papugom bezmyślnie klepiącym dziobami swoim postanowieniem udowodnił,że poglądy Piusa V żyjącego a xv wieku nijak mają się do rzeczywistości.
Żyjemy w XXI w w czasie gdzie zdobycie wedzy poprzez internet jest proste,a analiza tych wiadomości zależy od naszej inteligencji.
Czytajmy Pająka i Grossa,Torańską,Nakielskiego,Garlickiego,Burdę.
Wyciągajmy wnioski ,własne wnioski.
[/quote]

Skąd przyszło Ci do głowy, że sąd naraził się ktosikowi? Czytasz bez zrozumienia? Jeżeli ktoś się naraził to prokurator, który bezmyślnie wszczął postępowanie. Życzyłabym sobie by każdy chociaż odrobinę zaczął wyciągać wnioski.
Inna sprawa jest, że skoro ta Polska jest taka antysemicka, to czemu nagle tak wzrasta obdarowywanie Żydów polskim obywatelstwem? Czytam Pająka, Kozaka, Helsinga i wyciągam wnioski.
[quote name='polak' timestamp='1310582012' post='501237']
Może ten Sąd jest mądry i choć naraził się Ktosikowi i innym papugom bezmyślnie klepiącym dziobami swoim postanowieniem udowodnił,że poglądy Piusa V żyjącego a xv wieku nijak mają się do rzeczywistości.
Żyjemy w XXI w w czasie gdzie zdobycie wedzy poprzez internet jest proste,a analiza tych wiadomości zależy od naszej inteligencji.
Czytajmy Pająka i Grossa,Torańską,Nakielskiego,Garlickiego,Burdę.
Wyciągajmy wnioski ,własne wnioski.
... rozwiń
Avatar
polak / 13 lipca 2011 o 20:33
0
Może ten Sąd jest mądry i choć naraził się Ktosikowi i innym papugom bezmyślnie klepiącym dziobami swoim postanowieniem udowodnił,że poglądy Piusa V żyjącego a xv wieku nijak mają się do rzeczywistości.
Żyjemy w XXI w w czasie gdzie zdobycie wedzy poprzez internet jest proste,a analiza tych wiadomości zależy od naszej inteligencji.
Czytajmy Pająka i Grossa,Torańską,Nakielskiego,Garlickiego,Burdę.
Wyciągajmy wnioski ,własne wnioski.
Avatar
polak / 14 lipca 2011 o 22:07
0
Zaczęło się od plakatów skończyło na lekcji historii czyli nieważne jak było my mamy rację jak ktoś się nie zgadza to jest głupi.
Polska miała swoich arian,luteranów ale bogatych,
Zydów było dostatek,biednych,pracowitych ze zmysłem do interesów lecz także bogatych mających za nic plebs.
Więcej było biednych Polaków i nie będę teraz wyjaśniał przyczyn.
Dla Polaków obchodzenie rocznic klęsk stało się standartem.
Po prostu nie mamy powodu się cieszyć.
To ,że nie potrafimy porozumieć się sami wykorzystali Niemcy,ZSRR,a nawet nasi rzekomi sojusznicy Francja,Anglia i Ameryka.
To ZSRR szkolił werhmat,luftwaffe na swoim terytorium.
To ZSRR zaopatrywał Niemcy w surowce strategiczne.
A wniosek tylko jeden Każde Panstwo dba o własne interesy,a nasze Państwo zarabia na eksporcie własnych Obywateli,a tym ktorzy pozostali zamiast godziwej pracy i płacy funduje rozrywkę za nasze pieniądze w postaci kampanii wyborczej.
W Rzymie był chleb i igrzyska u nas chleb jako rzeczywistość,a igrzyska na Nasz koszt.
Zaczęło się od plakatów skończyło na lekcji historii czyli nieważne jak było my mamy rację jak ktoś się nie zgadza to jest głupi.
Polska miała swoich arian,luteranów ale bogatych,
Zydów było dostatek,biednych,pracowitych ze zmysłem do interesów lecz także bogatych mających za nic plebs.
Więcej było biednych Polaków i nie będę teraz wyjaśniał przyczyn.
Dla Polaków obchodzenie rocznic klęsk stało się standartem.
Po prostu nie mamy powodu się cieszyć.
To ,że nie potrafimy porozumieć się sami wykorzystali Niem... rozwiń
Avatar
ktosik / 14 lipca 2011 o 08:37
0
[quote name='Henio' timestamp='1310623570' post='501404']
Wyszło na jaw, ale to żaden argument, ponieważ "z broni jakiej używali Niemcy" rozstrzeliwali nie tylko Niemcy. Przypomnij sobie jakiej broni używali bolszewicy w Katyniu.
[/quote]

Poczytaj w źródłach, nie jestem Twoim nauczycielem. Gdy człowiek sam zdobywa wiedzę, więcej zapamiętuje.
Avatar
Henio / 14 lipca 2011 o 08:06
0
[quote name='ktosik' timestamp='1310569446' post='501148']
Wystarczy tu przypomnieć o zaniechaniu jakiego dopuścił się Lech Kaczyński wstrzymując ekshumację pomordowanych w Jedwabnem, gdy wyszło na jaw, że zostali rozstrzelani z broni jakiej używali Niemcy a nie podpaleni, gdzie wyszło na jaw, że ofiar nie było 1600 a dużo, dużo mniej.
[/quote]
Wyszło na jaw, ale to żaden argument, ponieważ "z broni jakiej używali Niemcy" rozstrzeliwali nie tylko Niemcy. Przypomnij sobie jakiej broni używali bolszewicy w Katyniu.
Avatar
ktosik / 14 lipca 2011 o 07:15
0
[quote name='polak' timestamp='1310585315' post='501263']
Kurde miałem rację nie powinenem pisać bo to jest odmiana pisania na płocie.
Teraz się pomyliłem.
Adwersarz z Ciebie jest błyskotliwy,myślenie szybkie bo masz wiadomości.
Teraz pomyśl,że to nie jednostki tylko polityka Państwa o której decydują nasi wybrańcy ale na to nie mamy wpływu.
[/quote]

Państwo to MY. Rządzą nami jednostki wybierane w pseudodemokratycznych wyborach, ponieważ wszystkie rządzące partie a jest ich 4, jak ognia boja się okręgów jednomandatowych, czyli zmian ordynacji wyborczej. Piszesz, że nie mamy wpływu, ależ mamy, wystarczy w wyborach nie wybierać pomiędzy Po a PiS, bo to powtarzając za pisarzem jest wybór taki jak między " dżumą a cholerą", wystarczy posłuchać Palikota ( sama się sobie dziwię, że to piszę), który przedwczoraj powiedział mądrą rzecz, że dopóki Polską będą rządzić 4 partie: PO, PiS, SLD i PSL, to w tym kraju nic dobrego dziać się nie będzie i ma rację. Jest Kongres Nowej Prawicy Korwina Mikke, jest Samoobrona ( dziwne prawda, też się sobie dziwię), jest nawet kontrowersyjny Palikot. Wybierzmy zupełnie nowych, a nie etatowych śpiochów koczujących w Sejmie od kilku, kilkunastu ba nawet kilkudziesięciu lat. Masz oczy to patrz, masz uszy to słuchaj, nie wiesz to pytaj, nie idź głosować jeżeli nie wiesz na kogo, bo to jest jak łapanie pcheł przez ślepego. Pozdrawiam
[quote name='polak' timestamp='1310585315' post='501263']
Kurde miałem rację nie powinenem pisać bo to jest odmiana pisania na płocie.
Teraz się pomyliłem.
Adwersarz z Ciebie jest błyskotliwy,myślenie szybkie bo masz wiadomości.
Teraz pomyśl,że to nie jednostki tylko polityka Państwa o której decydują nasi wybrańcy ale na to nie mamy wpływu.
[/quote]

Państwo to MY. Rządzą nami jednostki wybierane w pseudodemokratycznych wyborach, ponieważ wszystkie rządzące partie a jest ich ... rozwiń
Avatar
polak / 13 lipca 2011 o 21:28
0
Kurde miałem rację nie powinenem pisać bo to jest odmiana pisania na płocie.
Teraz się pomyliłem.
Adwersarz z Ciebie jest błyskotliwy,myślenie szybkie bo masz wiadomości.
Teraz pomyśl,że to nie jednostki tylko polityka Państwa o której decydują nasi wybrańcy ale na to nie mamy wpływu.
Avatar
polak / 13 lipca 2011 o 21:07
0
Niepotrzebnie wdałem się w polemikę z ktosikiem.
Jeden zaczyna inni się włączają.
Temat dot.plakatów z cytatami Piusa V
Czy mu Polacy mamy szacunek do Polakow?
Może Ci pozwoli zrozumieć problem piosenka Wodeckiego za słowamipoety i teksciarza....... poszukaj.
,,Trwoga idzie wielka trwoga,trzeba nam wyznaczyć wroga,
Bo inaczej Panie ,Pany sami się powybijamu itd.
Avatar
ktosik / 13 lipca 2011 o 20:59
0
[quote name='polak' timestamp='1310582641' post='501243']
I jeszcze jedno.
Zydzi w prawie Norymberskim dla Hitlerowców byli podludżmi.
Też tak myślicie pisząc głupoty?
[/quote]

Czy ktoś napisał tutaj, że byli podludźmi? Chyba nie. To raczej pewien odłam Żydów traktuje pozostałe narody jak podludzi. Nie wrzucaj wszystkich Żydów do jednego worka, bo tak jak napisałam, nie ma złych narodów, są źli ludzie.
Nie obrażaj mnie sugerując nawet takie myślenie. Wszyscy którzy zginęli w obozach i gettach na śmierć nie zasłużyli, tak jak nie zasłużyli na śmierć Polacy, Rosjanie, Cyganie a nawet Niemcy,bez wnikania już z czyich rąk zginęli. Próbujesz zrobić z Polaków antysemitów, dziwne to, bo sami światli Żydzi twierdzą, że antysemityzm to wymysł Żydów.
Polska od wieków była krajem nader tolerancyjnym, ba nawet teraz jest, lecz zgrabna manipulacja tekstami, tematami próbuje skłonić Polaków do antagonizmów. Zacznij kolego myśleć i nie pisz bzdur.
[quote name='polak' timestamp='1310582641' post='501243']
I jeszcze jedno.
Zydzi w prawie Norymberskim dla Hitlerowców byli podludżmi.
Też tak myślicie pisząc głupoty?
[/quote]

Czy ktoś napisał tutaj, że byli podludźmi? Chyba nie. To raczej pewien odłam Żydów traktuje pozostałe narody jak podludzi. Nie wrzucaj wszystkich Żydów do jednego worka, bo tak jak napisałam, nie ma złych narodów, są źli ludzie.
Nie obrażaj mnie sugerując nawet takie myślenie. Wszyscy którzy zginęli w ... rozwiń
Avatar
polak / 13 lipca 2011 o 20:44
0
I jeszcze jedno.
Zydzi w prawie Norymberskim dla Hitlerowców byli podludżmi.
Też tak myślicie pisząc głupoty?
Avatar
ktosik / 13 lipca 2011 o 20:42
0
[quote name='polak' timestamp='1310582012' post='501237']
Może ten Sąd jest mądry i choć naraził się Ktosikowi i innym papugom bezmyślnie klepiącym dziobami swoim postanowieniem udowodnił,że poglądy Piusa V żyjącego a xv wieku nijak mają się do rzeczywistości.
Żyjemy w XXI w w czasie gdzie zdobycie wedzy poprzez internet jest proste,a analiza tych wiadomości zależy od naszej inteligencji.
Czytajmy Pająka i Grossa,Torańską,Nakielskiego,Garlickiego,Burdę.
Wyciągajmy wnioski ,własne wnioski.
[/quote]

Skąd przyszło Ci do głowy, że sąd naraził się ktosikowi? Czytasz bez zrozumienia? Jeżeli ktoś się naraził to prokurator, który bezmyślnie wszczął postępowanie. Życzyłabym sobie by każdy chociaż odrobinę zaczął wyciągać wnioski.
Inna sprawa jest, że skoro ta Polska jest taka antysemicka, to czemu nagle tak wzrasta obdarowywanie Żydów polskim obywatelstwem? Czytam Pająka, Kozaka, Helsinga i wyciągam wnioski.
[quote name='polak' timestamp='1310582012' post='501237']
Może ten Sąd jest mądry i choć naraził się Ktosikowi i innym papugom bezmyślnie klepiącym dziobami swoim postanowieniem udowodnił,że poglądy Piusa V żyjącego a xv wieku nijak mają się do rzeczywistości.
Żyjemy w XXI w w czasie gdzie zdobycie wedzy poprzez internet jest proste,a analiza tych wiadomości zależy od naszej inteligencji.
Czytajmy Pająka i Grossa,Torańską,Nakielskiego,Garlickiego,Burdę.
Wyciągajmy wnioski ,własne wnioski.
... rozwiń
Avatar
polak / 13 lipca 2011 o 20:33
0
Może ten Sąd jest mądry i choć naraził się Ktosikowi i innym papugom bezmyślnie klepiącym dziobami swoim postanowieniem udowodnił,że poglądy Piusa V żyjącego a xv wieku nijak mają się do rzeczywistości.
Żyjemy w XXI w w czasie gdzie zdobycie wedzy poprzez internet jest proste,a analiza tych wiadomości zależy od naszej inteligencji.
Czytajmy Pająka i Grossa,Torańską,Nakielskiego,Garlickiego,Burdę.
Wyciągajmy wnioski ,własne wnioski.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 23 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 2

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 40 6

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 49 5

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!