Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

29 stycznia 2015 r.
10:00
Edytuj ten wpis

Urzędnicy z Biłgoraja brali łapówki za prawa jazdy. Zatrzymane 23 osoby

Autor: Zdjęcie autora jsz
112 15 A A

Urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Biłgoraju brali łapówki. Inkasowali pieniądze od kierowców, w zamian za zwrot zatrzymanych praw jazdy. Śledczy zatrzymali już ponad 20 osób. To nie koniec.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Sprawa jest rozwojowa i z pewnością będą kolejne zatrzymania - mówi Romuald Sitarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu. - Do tej pory zatrzymaliśmy 23 osoby. Ośmiu z podejrzanych usłyszało zarzuty udziału w grupie przestępczej.

Policjanci z Biłgoraja i Lublina zatrzymywali podejrzanych we wtorek i środę. Urzędnikom zamieszanym w sprawę założyli kajdanki w miejscu pracy. Zatrzymani mają od 20 do 65 lat.

Część z nich działała w grupie przestępczej, którą zorganizował 41-letni Krzysztof L., pracownik Wydziału Komunikacji i Drogownictwa biłgorajskiego starostwa.

- Członkowie grupy zajmowali się m.in. niezgodnym z prawem wydawaniem zatrzymanych dokumentów prawa jazdy w zamian z otrzymanie korzyści majątkowej - wyjaśnia prokurator Sitarz. - Krzysztof L. odpowie za kierowanie grupą. Zatrzymani są także pośrednicy oraz osoby, które w zamian za wręczone łapówki odzyskiwały swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.
Schemat działania był prosty. Do Krzysztofa L. trafiały zatrzymane dokumenty. Kierowcy, którzy chcieli je odzyskać powinni zdać ponowny egzamin i przejść badania lekarskie. 41-latek wysyłał do kierowców swoich ludzi, którzy proponowali odzyskanie dokumentów w zamian za łapówkę. Kierowcy płacili od 400 do 4 tys. zł i dostawali prawo jazdy bez żadnych egzaminów. Z akt sprawy wynika, że Krzysztof L. zainkasował w ten sposób co najmniej 60 tys. zł. Pieniędzmi dzielił się z kolegami. Śledczy udowodnili, że swoje prawa jazdy odzyskało w ten sposób co najmniej 19 osób.

- Było ich zapewne znacznie więcej, bo nielegalny proceder trwał od 2011 roku - dodaje Sitarz. - A tej chwili analizujemy dokumenty związane ze zwracaniem praw jazdy.

Podczas przeszukania u Krzysztofa L. znaleziono między innymi dokumentację urzędową. Oprócz 41-latka zatrzymano również jego kolegę z urzędu, 6 pośredników, oraz 15 osób, które odpowiedzą za wręczanie łapówek. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne.

- Krzysztof L. odpowie również za zorganizowanie i kierowanie grupą przestępczą - wyjaśnia Sitarz. - Oprócz tego usłyszał 19 zarzutów korupcyjnych. Mężczyzna przyznał się do winy.

Większość z zatrzymanych postąpiła podobnie. Krzysztof L. został aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kierowca / 3 kwietnia 2015 o 14:55
0

Popieram  zabieranie prawa  jazdy   za  jazdę po  alkoholu  albo  po  użyciu  innych  środków odurzających                                                                                                            

W normalnych krajach zachodnich za wykroczenia  drogowe takie  jak  - przekroczenie  prędkości o 10 kilometrów czy 20  kilometrów  są  nakładane  mandaty karne ale nie   punktowane. Punktowanie   mandatów  zaczyna   się  od  kwoty  60 euro.                              

W  Polsce  system  nakładania  punktów  karnych  jest   skierowany  przeciwko  każdemu posiadaczowi  prawa   jazdy.  Wojewódzkie  Ośrodki  Ruchu   Drogowego - to   twór  powołany do   zasilania   Budżetu  Państwa. Do  państwa  Obywatelskiego , to  jeszcze  w  Polsce   daleka  droga.  Głosujcie  na   Kukiza.

Popieram  zabieranie prawa  jazdy   za  jazdę po  alkoholu  albo  po  użyciu  innych  środków odurzających                                                                                                            

W ... rozwiń

Avatar
KAROL NIE Z BIŁGORAJA / 30 stycznia 2015 o 11:41
0

Czy w Biłgoraju są jacyś uczciwi ludzie? Jak nie polityk Janusz P., to mega-oszust Piotr O., teraz urzędnicy... Co tam się dzieje?

ZAPOMNIAŁEŚ KOLEGO O JESZCZE JEDNYM GIGANCIE Z BIŁGORAJA POŚLE SZELIDZE - TEN TO JEST BEZCZELNY DOPIERO!! 

Avatar
Gość / 29 stycznia 2015 o 14:37
0

A ja czekam kiedy starosta i były vice zostaną pociągnięci do odpowiedzialności?? Co to znaczy "nie wiedzieli"? W takim razie nie nadają się, nie powinni zajmować takich stanowisk.. Dymisja starosty bezdyskusyjna i pociągnięcie do współodpowiedzialności.

Avatar
mentor / 29 stycznia 2015 o 13:59
0

Może i lubi, ale podobno zapomniał zapłacić :D

Jak z całego kręgosłupa spuścił , to nie dziw  się , bo to był SZOK dla organizmu. :D

Avatar
Vipert / 29 stycznia 2015 o 12:47
0

Czy w Biłgoraju są jacyś uczciwi ludzie? Jak nie polityk Janusz P., to mega-oszust Piotr O., teraz urzędnicy... Co tam się dzieje?

Nie dziwni tylko klany rodzinne.Tutaj rąsia rąsie myje bo wszyscy to rodzina i znajomi "króliczka".

Avatar
Henio / 29 stycznia 2015 o 12:45
0

Nie ten to za co innego . To taki co nie lubi , sexu darmowego a płatny :)

Może i lubi, ale podobno zapomniał zapłacić :D

Avatar
MICHAŁ / 29 stycznia 2015 o 12:40
0

STAROSTA NIC NIE WIEDZIAŁ CO DZIEJE SIĘ W URZEDZIE?

Avatar
Marek / 29 stycznia 2015 o 12:38
0

Tyle lat i starosta nic nie wiedział?

Avatar
ccccc / 29 stycznia 2015 o 12:03
0

Jest jeszcze jeden poseł z Biłgoraja, który na zdjęciach w prasie jest ostatnio pokazywany z czarnym paskiem na oczach.

Nie ten to za co innego . To taki co nie lubi , sexu darmowego a płatny :)

Avatar
NIE ZŁODZIEJOM / 29 stycznia 2015 o 11:58
0

Czy w Biłgoraju są jacyś uczciwi ludzie? Jak nie polityk Janusz P., to mega-oszust Piotr O., teraz urzędnicy... Co tam się dzieje?

W  Biłgoraju????? Gdzie ty szukasz uczciwych . Wszędzie jedna K*******wa i złodziej , układy , układziki i nie wpadają. Tym pństwem rządzą skorumpowani ludzie , taśmy z resteracji pana Sowy i co komuś włos z głowy spadł?????Nowak dostał po kulach , tylko dlatego że go tam za swoją buńczuczność nie lubili , i dalej kręcą lody. Na każdy szczeblu , są ludzie co im kasa rozum odbiera.Mają posadki , mają zagwarantowaną wypłatę , a mimo to chcą więcej     i   więcej , a co ma powiedzieć 12% społeczństwa ????????? Wiem naraże się kombinatorom , bo uczciwi rozumieją .

W  Biłgoraju????? Gdzie ty szukasz uczciwych . Wszędzie jedna K*******wa i złodziej , układy , układziki i nie wpadają. Tym pństwem rządzą skorumpowani ludzie , taśmy z resteracji pana Sowy i co komuś włos z głowy spadł?????Nowak dostał po kulach , tylko dlatego że go tam za swoją buńczuczność nie lubili , i dalej kręcą lody. Na każdy szczeblu , są ludzie co im kasa rozum odbiera.Mają posadki , mają zagwarantowaną wypłatę , a mimo to chcą więcej     i   więcej , a co ma powiedzieć 12% społe... rozwiń

Avatar
kierowca / 3 kwietnia 2015 o 14:55
0

Popieram  zabieranie prawa  jazdy   za  jazdę po  alkoholu  albo  po  użyciu  innych  środków odurzających                                                                                                            

W normalnych krajach zachodnich za wykroczenia  drogowe takie  jak  - przekroczenie  prędkości o 10 kilometrów czy 20  kilometrów  są  nakładane  mandaty karne ale nie   punktowane. Punktowanie   mandatów  zaczyna   się  od  kwoty  60 euro.                              

W  Polsce  system  nakładania  punktów  karnych  jest   skierowany  przeciwko  każdemu posiadaczowi  prawa   jazdy.  Wojewódzkie  Ośrodki  Ruchu   Drogowego - to   twór  powołany do   zasilania   Budżetu  Państwa. Do  państwa  Obywatelskiego , to  jeszcze  w  Polsce   daleka  droga.  Głosujcie  na   Kukiza.

Popieram  zabieranie prawa  jazdy   za  jazdę po  alkoholu  albo  po  użyciu  innych  środków odurzających                                                                                                            

W ... rozwiń

Avatar
KAROL NIE Z BIŁGORAJA / 30 stycznia 2015 o 11:41
0

Czy w Biłgoraju są jacyś uczciwi ludzie? Jak nie polityk Janusz P., to mega-oszust Piotr O., teraz urzędnicy... Co tam się dzieje?

ZAPOMNIAŁEŚ KOLEGO O JESZCZE JEDNYM GIGANCIE Z BIŁGORAJA POŚLE SZELIDZE - TEN TO JEST BEZCZELNY DOPIERO!! 

Avatar
Gość / 29 stycznia 2015 o 14:37
0

A ja czekam kiedy starosta i były vice zostaną pociągnięci do odpowiedzialności?? Co to znaczy "nie wiedzieli"? W takim razie nie nadają się, nie powinni zajmować takich stanowisk.. Dymisja starosty bezdyskusyjna i pociągnięcie do współodpowiedzialności.

Avatar
mentor / 29 stycznia 2015 o 13:59
0

Może i lubi, ale podobno zapomniał zapłacić :D

Jak z całego kręgosłupa spuścił , to nie dziw  się , bo to był SZOK dla organizmu. :D

Avatar
Vipert / 29 stycznia 2015 o 12:47
0

Czy w Biłgoraju są jacyś uczciwi ludzie? Jak nie polityk Janusz P., to mega-oszust Piotr O., teraz urzędnicy... Co tam się dzieje?

Nie dziwni tylko klany rodzinne.Tutaj rąsia rąsie myje bo wszyscy to rodzina i znajomi "króliczka".

Avatar
Henio / 29 stycznia 2015 o 12:45
0

Nie ten to za co innego . To taki co nie lubi , sexu darmowego a płatny :)

Może i lubi, ale podobno zapomniał zapłacić :D

Avatar
MICHAŁ / 29 stycznia 2015 o 12:40
0

STAROSTA NIC NIE WIEDZIAŁ CO DZIEJE SIĘ W URZEDZIE?

Avatar
Marek / 29 stycznia 2015 o 12:38
0

Tyle lat i starosta nic nie wiedział?

Avatar
ccccc / 29 stycznia 2015 o 12:03
0

Jest jeszcze jeden poseł z Biłgoraja, który na zdjęciach w prasie jest ostatnio pokazywany z czarnym paskiem na oczach.

Nie ten to za co innego . To taki co nie lubi , sexu darmowego a płatny :)

Avatar
NIE ZŁODZIEJOM / 29 stycznia 2015 o 11:58
0

Czy w Biłgoraju są jacyś uczciwi ludzie? Jak nie polityk Janusz P., to mega-oszust Piotr O., teraz urzędnicy... Co tam się dzieje?

W  Biłgoraju????? Gdzie ty szukasz uczciwych . Wszędzie jedna K*******wa i złodziej , układy , układziki i nie wpadają. Tym pństwem rządzą skorumpowani ludzie , taśmy z resteracji pana Sowy i co komuś włos z głowy spadł?????Nowak dostał po kulach , tylko dlatego że go tam za swoją buńczuczność nie lubili , i dalej kręcą lody. Na każdy szczeblu , są ludzie co im kasa rozum odbiera.Mają posadki , mają zagwarantowaną wypłatę , a mimo to chcą więcej     i   więcej , a co ma powiedzieć 12% społeczństwa ????????? Wiem naraże się kombinatorom , bo uczciwi rozumieją .

W  Biłgoraju????? Gdzie ty szukasz uczciwych . Wszędzie jedna K*******wa i złodziej , układy , układziki i nie wpadają. Tym pństwem rządzą skorumpowani ludzie , taśmy z resteracji pana Sowy i co komuś włos z głowy spadł?????Nowak dostał po kulach , tylko dlatego że go tam za swoją buńczuczność nie lubili , i dalej kręcą lody. Na każdy szczeblu , są ludzie co im kasa rozum odbiera.Mają posadki , mają zagwarantowaną wypłatę , a mimo to chcą więcej     i   więcej , a co ma powiedzieć 12% społe... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 25 7

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 23 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 137 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 379 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 6 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 23 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 19 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!