Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

9 marca 2016 r.
16:19

W tym roku pensje nauczycieli nie wzrosną. "Warunki naszego życia są coraz gorsze"

Autor: Zdjęcie autora ask
0 83 A A
(fot. AS)
(fot. AS)

W tym roku pensje nauczycieli nie wzrosną – wynika z ustawy budżetowej. Pedagodzy, którzy podczas ubiegłorocznej pikiety pod siedzibą Rady Ministrów żądali podwyżek, nie kryją rozczarowania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzień Nauczyciela (14 października) ponad 300 pedagogów ze Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz regionalnej NSZZ Solidarność spędzało na ogólnopolskiej manifestacji w stolicy.

– Nie możemy świętować, kiedy warunki naszego życia są coraz gorsze. Nasze pensje od lat nie rosną, a żywność, utrzymanie i media są coraz droższe. Nie możemy dłużej siedzieć cicho. Pora podnieść głowy i walczyć o swoje prawa – krzyczała pani Marta, nauczycielka matematyki z Biłgoraja z blisko 20-letnim stażem pracy.

Wtedy mieli jeszcze nadzieję. Teraz okazało się, że podwyżek nie będzie. Z ustawy budżetowej na 2016 r. wynika, że kwota bazowa służąca do wyliczania średnich wynagrodzeń pedagogów pozostaje utrzymana na poziomie z września 2012 r. i wyniesie 2717,59 zł. O 2 tys. zł wzrosną jedynie subwencje i dotacje na doskonalenie nauczycieli polonijnych.

– Nie powinno to być dla nas zaskoczeniem, bo gdy tylko nowy rząd zaczął mówić o likwidacji gimnazjów i zmianach podstawy programowej wielu z nas uznało, że jest to temat zastępczy, który ma za zadanie poruszyć środowisko i sprawić, że zajmie się ono czymś innym niż upominanie się o podwyżki – mówi nauczycielka języka polskiego jednej ze szkół podstawowych na lubelskim Czechowie. – I tak się właśnie stało. Nauczyciele gimnazjów nie myśleli już o podwyżkach tylko o tym, że mogą stracić pracę.

– W tamtym roku, kiedy nauczyciele z różnych związków zawodowych wspólne domagało się podwyżek, naprawdę byłam przekonana, że je dostaniemy. W końcu jeśli walczymy o coś ponad podziałami to znaczy, że było to dla nas bardzo ważne i rząd powinien wziąć to pod uwagę.

Okazało się jednak, że tak nie jest – mówi nauczycielka nauczania przedszkolnego z Zamojszczyzny związana ze Związkiem Nauczania Polskiego. – Na manifestacji w Warszawie byłam. Ale drugi raz nie pojadę. Jestem bardzo rozżalona i załamana. Za pieniądze, które otrzymuję, ciężko utrzymać rodzinę.

Średnie zarobki brutto nauczycieli na Lubelszczyźnie to ok. 2,5 tys. zł dla stażysty, ok. 4 tys. zł dla nauczyciela mianowanego i niewiele ponad 5 tys. zł dla dyplomowanego.

Czytaj więcej o:

Komentarze 83

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gosc / 16 marca 2016 o 14:12
0

Chyba w ogóle pensje nie wzrosną czy nauczycieli czy sprzedawców, wiecznie oni nie mają pieniędzy a dobrego Nauczyciel matematyki Warszawa jest co raz mniej portal Preply http://www.yp.pl/magazyn/inne/gdzie-szukac-zaufanego-korepetytora-matematyki-w-warszawa--1681.html

Avatar
adam / 12 marca 2016 o 15:29
0

Pracownicy pokrewnej branży czyli kultury mogą jedynie pomarzyć o takich zarobkach bo u nas podstawa to 1100zł nie zmieniona od lat a kwalifikacje często podobne. Praca świątek, piątek i niedziela bez wynagrodzenia za nadgodziny, można jedynie odebrać wolny dzień co niestety jest trudne przy małej obsadzie osobowej zwłaszcza w ośrodkach gminnych. Porównując pracownik kultury, aktor, tancerz po 20 czy 30 latach zarabia około 2 tyś gdy nauczyciel 5 tyś zwłaszcza ci co ich chroni karta nauczyciela bo niestety nauczyciele spoza niej dzielą nasz los nie lamentując za najniższą krajową.

i Ty tak cicho siedzisz tam ,przecież nikt nie może otrzymać wynagrodzenia mniejszego od najniższej krajowej. Kit wciskasz , i chcesz by ktoś uwierzył. 1100 zł na 2016 rok????????????coś nie tak

i Ty tak cicho siedzisz tam ,przecież nikt nie może otrzymać wynagrodzenia mniejszego od najniższej krajowej. Kit wciskasz , i chcesz by ktoś uwierzył. 1100 zł na 2016 rok????????????coś nie tak

rozwiń
Avatar
Gość / 11 marca 2016 o 21:12
0

ZNOWU NIEROBY BĘDĄ STRAJKOWAĆ ...

Przypomnę, bo chyba masz nieprecyzyjne dane, że nieroby ostatnio strajkowały w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku (popatrz, to nawet w ubiegłym tysiącleciu). W efekcie trzydniowego strajku osiągnęli jedno- jako jedyna strajkująca kiedykolwiek grupa zawodowa mieli te dni potraktowane jako niepłatne. Naprawdę daleko im do desperacji lekarzy czy górników. Bo spacerek sobotni czy niedzielny przed MEN-em trudno strajkiem nazwać.

Przypomnę, bo chyba masz nieprecyzyjne dane, że nieroby ostatnio strajkowały w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku (popatrz, to nawet w ubiegłym tysiącleciu). W efekcie trzydniowego strajku osiągnęli jedno- jako jedyna strajkująca kiedykolwiek grupa zawodowa mieli te dni potraktowane jako niepłatne. Naprawdę daleko im do desperacji lekarzy czy górników. Bo spacerek sobotni czy niedzielny przed MEN-em trudno strajkiem nazwać.

rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2016 o 22:54
0
Ach biedni jak co roku nauczyciele. Im zawsze za mało, tylko oni ciężko pracują i za mało zarabiają, inne grupy zawodowe nie dorównują im intelektem i nie wiedzą co to ciężka praca z dziećmi czy młodzieżą za najniższą krajową. Jak im tak źle to czemu nie zajmą się bardziej płatną pracą? Bo trzeba by prawdziwie pracować.
Avatar
Zen / 10 marca 2016 o 16:46
0

Czy jest to dochód wyłącznie z pracy jako nauczyciel, 18 h tygodniowo? Jeśli tak, to bardzo dobry dochód!


Tak, ten dochód jest jedynie z pracy w szkole na jeden pełny etat (18 godzin lekcyjnych tygodniowo). Poza tym ten konkretny nauczyciel osiągnął przychód 18 352 zł za prowadzenie treningów w prywatnym (lub samorządowo - prywatnym) klubie sportowym oraz przychód 2800 zł za bycie opiekunem grup podczas ubiegłorocznych wakacji i ferii. Zapewne, gdyby nie był nauczycielem WF,a np nauczycielem innego przedmiotu (matematyka, języki obce) oficjalny dochód byłby jeden (tylko ze szkoły), a dochody dodatkowe z korków byłyby w tzw szarej strefie, bo czy nauczyciele rozliczają się z nich? Zna ktoś takie przypadki? 

Ja też uważam, że zarobki oficjalne nauczycieli są bardzo dobre, ale im ciągle mało i mało. 

Gdyby ktoś chciał zapoznać się z dochodami nauczycieli, polecam przejrzenie ubiegłorocznych oświadczeń majątkowych radnych będących nauczycielami. Przykład, proszę bardzo: nauczyciel dyplomowany przedmiotów zawodowych w szkole średniej w małym mieście w 2014 roku osiągnał przychód brutto w wysokości 71 537,75 zł. 

Nowe oświadczenia będą publikowane za kilka miesięcy.Tam jest wszystko czarno na białym.


Tak, ten dochód jest jedynie z pracy w szkole na jeden pełny etat (18 godzin lekcyjnych tygodniowo). Poza tym ten konkretny nauczyciel osiągnął przychód 18 352 zł za prowadzenie treningów w prywatnym (lub samorządowo - prywatnym) klubie sportowym oraz przychód 2800 zł za bycie opiekunem grup podczas ubiegłorocznych wakacji i ferii. Zapewne, gdyby nie był nauczycielem WF,a np nauczycielem innego przedmiotu (matematyka, języki obce) oficjalny dochód byłby jeden (tylko ze szkoły), a dochody dodatkowe z korków byłyby w tzw ... rozwiń

Avatar
klasyk / 10 marca 2016 o 16:24
0

Tancerz może przejść na emeryturę w wieku  40 lat kobieta, 45 mężczyzna po przepracowaniu minimum 15 lat. Znam osoby co mają  po 50 lat a nadal pracują jako instruktorzy więc twoja uwaga jest troszkę chybiona bo została podana rozpiętość 20 - 30 lat dla tej branży ogólnie i ten zawód mieści się w tej przestrzeni czasowej jeśli czepiamy się szczegółów. Jeśli chodzi o resztę to wywodzę się ze starej szkoły, kiedy  literatura klasyczna była domeną a retoryka chlubą a nie wadą.

Tancerz może przejść na emeryturę w wieku  40 lat kobieta, 45 mężczyzna po przepracowaniu minimum 15 lat. Znam osoby co mają  po 50 lat a nadal pracują jako instruktorzy więc twoja uwaga jest troszkę chybiona bo została podana rozpiętość 20 - 30 lat dla tej branży ogólnie i ten zawód mieści się w tej przestrzeni czasowej jeśli czepiamy się szczegółów. Jeśli chodzi o resztę to wywodzę się ze starej szkoły, kiedy  literatura klasyczna była domeną a retoryka chlubą a nie wadą.

rozwiń
Avatar
Laurka / 10 marca 2016 o 14:38
0

Jak wam się nie podobają nauczyciele, to siedzcie w domu i sami uczcie to wasze rozpieszczone. roszczeniowe, bezczelne gówniarstwo. Większość rodziców tylko czeka, aż smarkacz wreszcie pójdzie do szkoły i nie będzie zawracać dupy. A po południu dochodzą zajęcia dodatkowe i luzik na bani, cały dzień gówniarza z głowy macie? A nauczyciele muszą tych smarków tolerować, nawet ukarać nie mogą... Nauczyciel powinien zarabiać minimum 5000 PLN za pracę w złych warunkach....

 Twój język świadczy jak najgorzej o "profesji" którą się parasz.

 Twój język świadczy jak najgorzej o "profesji" którą się parasz.

rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2016 o 13:32
0
hipokryzja nauczycieli siegnęła szczytów
Avatar
Gość / 10 marca 2016 o 12:43
0
Jak wam się nie podobają nauczyciele, to siedzcie w domu i sami uczcie to wasze rozpieszczone. roszczeniowe, bezczelne gówniarstwo. Większość rodziców tylko czeka, aż smarkacz wreszcie pójdzie do szkoły i nie będzie zawracać dupy. A po południu dochodzą zajęcia dodatkowe i luzik na bani, cały dzień gówniarza z głowy macie? A nauczyciele muszą tych smarków tolerować, nawet ukarać nie mogą... Nauczyciel powinien zarabiać minimum 5000 PLN za pracę w złych warunkach....
Avatar
Nemo / 10 marca 2016 o 11:57
0

Przed mianowaniem miałem pięć poziomów. To oznacza pięć różnych programów nauczania. Wywalczyłem sporządzanie konspektów dla trzech poziomów. Do tego rady pedagogiczne. Do tego wywiadówki. Do tego sprawdziany. Do tego aktualizacja wiedzy. Do tego olimpijczycy. Po dwóch latach zostałem nauczycielem mianowanym. Czas pracy? Jeśli Cię obrażę, to nic nie zyskam. Jeśli Cię nie obrażę, to nic nie zyskam również. Smutno mi, gdy stwierdzam, że nadal rodzą się takie bezmyślne istoty-właśnie dlatego RP chyba nie odzyska wolności. Wolałbym, aby Cię matka zrobiła z baranem. Byłoby z takiego palanta trochę wełny.   

Wyjątkowo c

Przed mianowaniem miałem pięć poziomów. To oznacza pięć różnych programów nauczania. Wywalczyłem sporządzanie konspektów dla trzech poziomów. Do tego rady pedagogiczne. Do tego wywiadówki. Do tego sprawdziany. Do tego aktualizacja wiedzy. Do tego olimpijczycy. Po dwóch latach zostałem nauczycielem mianowanym. Czas pracy? Jeśli Cię obrażę, to nic nie zyskam. Jeśli Cię nie obrażę, to nic nie zyskam również. Smutno mi, gdy stwierdzam, że nadal rodzą się takie bezmyślne istoty-właśnie dlatego RP chyba nie odzyska wolności. Wolałbym, aby Cię matka zrobiła z baranem. Byłoby z takiego palanta trochę wełny.   

Wyjątkowo ciekawa podsumowanie wypowiedzi Panie nauczycielu mianowany. Absolutny brak kultury i predyspozycji do zawodu. Prostak, który ma uczyć nasze dzieci. I tacy są w dominującej większości wszyscy nauczyciele.

nauczycielu mianowany. Absolutny brak kultury i predyspozycji do zawodu. Prostak, który ma uczyć nasze dzieci. I tacy są w dominującej większości wszyscy nauczyciele.

rozwiń
Avatar
Gosc / 16 marca 2016 o 14:12
0

Chyba w ogóle pensje nie wzrosną czy nauczycieli czy sprzedawców, wiecznie oni nie mają pieniędzy a dobrego Nauczyciel matematyki Warszawa jest co raz mniej portal Preply http://www.yp.pl/magazyn/inne/gdzie-szukac-zaufanego-korepetytora-matematyki-w-warszawa--1681.html

Avatar
adam / 12 marca 2016 o 15:29
0

Pracownicy pokrewnej branży czyli kultury mogą jedynie pomarzyć o takich zarobkach bo u nas podstawa to 1100zł nie zmieniona od lat a kwalifikacje często podobne. Praca świątek, piątek i niedziela bez wynagrodzenia za nadgodziny, można jedynie odebrać wolny dzień co niestety jest trudne przy małej obsadzie osobowej zwłaszcza w ośrodkach gminnych. Porównując pracownik kultury, aktor, tancerz po 20 czy 30 latach zarabia około 2 tyś gdy nauczyciel 5 tyś zwłaszcza ci co ich chroni karta nauczyciela bo niestety nauczyciele spoza niej dzielą nasz los nie lamentując za najniższą krajową.

i Ty tak cicho siedzisz tam ,przecież nikt nie może otrzymać wynagrodzenia mniejszego od najniższej krajowej. Kit wciskasz , i chcesz by ktoś uwierzył. 1100 zł na 2016 rok????????????coś nie tak

i Ty tak cicho siedzisz tam ,przecież nikt nie może otrzymać wynagrodzenia mniejszego od najniższej krajowej. Kit wciskasz , i chcesz by ktoś uwierzył. 1100 zł na 2016 rok????????????coś nie tak

rozwiń
Avatar
Gość / 11 marca 2016 o 21:12
0

ZNOWU NIEROBY BĘDĄ STRAJKOWAĆ ...

Przypomnę, bo chyba masz nieprecyzyjne dane, że nieroby ostatnio strajkowały w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku (popatrz, to nawet w ubiegłym tysiącleciu). W efekcie trzydniowego strajku osiągnęli jedno- jako jedyna strajkująca kiedykolwiek grupa zawodowa mieli te dni potraktowane jako niepłatne. Naprawdę daleko im do desperacji lekarzy czy górników. Bo spacerek sobotni czy niedzielny przed MEN-em trudno strajkiem nazwać.

Przypomnę, bo chyba masz nieprecyzyjne dane, że nieroby ostatnio strajkowały w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku (popatrz, to nawet w ubiegłym tysiącleciu). W efekcie trzydniowego strajku osiągnęli jedno- jako jedyna strajkująca kiedykolwiek grupa zawodowa mieli te dni potraktowane jako niepłatne. Naprawdę daleko im do desperacji lekarzy czy górników. Bo spacerek sobotni czy niedzielny przed MEN-em trudno strajkiem nazwać.

rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2016 o 22:54
0
Ach biedni jak co roku nauczyciele. Im zawsze za mało, tylko oni ciężko pracują i za mało zarabiają, inne grupy zawodowe nie dorównują im intelektem i nie wiedzą co to ciężka praca z dziećmi czy młodzieżą za najniższą krajową. Jak im tak źle to czemu nie zajmą się bardziej płatną pracą? Bo trzeba by prawdziwie pracować.
Avatar
Zen / 10 marca 2016 o 16:46
0

Czy jest to dochód wyłącznie z pracy jako nauczyciel, 18 h tygodniowo? Jeśli tak, to bardzo dobry dochód!


Tak, ten dochód jest jedynie z pracy w szkole na jeden pełny etat (18 godzin lekcyjnych tygodniowo). Poza tym ten konkretny nauczyciel osiągnął przychód 18 352 zł za prowadzenie treningów w prywatnym (lub samorządowo - prywatnym) klubie sportowym oraz przychód 2800 zł za bycie opiekunem grup podczas ubiegłorocznych wakacji i ferii. Zapewne, gdyby nie był nauczycielem WF,a np nauczycielem innego przedmiotu (matematyka, języki obce) oficjalny dochód byłby jeden (tylko ze szkoły), a dochody dodatkowe z korków byłyby w tzw szarej strefie, bo czy nauczyciele rozliczają się z nich? Zna ktoś takie przypadki? 

Ja też uważam, że zarobki oficjalne nauczycieli są bardzo dobre, ale im ciągle mało i mało. 

Gdyby ktoś chciał zapoznać się z dochodami nauczycieli, polecam przejrzenie ubiegłorocznych oświadczeń majątkowych radnych będących nauczycielami. Przykład, proszę bardzo: nauczyciel dyplomowany przedmiotów zawodowych w szkole średniej w małym mieście w 2014 roku osiągnał przychód brutto w wysokości 71 537,75 zł. 

Nowe oświadczenia będą publikowane za kilka miesięcy.Tam jest wszystko czarno na białym.


Tak, ten dochód jest jedynie z pracy w szkole na jeden pełny etat (18 godzin lekcyjnych tygodniowo). Poza tym ten konkretny nauczyciel osiągnął przychód 18 352 zł za prowadzenie treningów w prywatnym (lub samorządowo - prywatnym) klubie sportowym oraz przychód 2800 zł za bycie opiekunem grup podczas ubiegłorocznych wakacji i ferii. Zapewne, gdyby nie był nauczycielem WF,a np nauczycielem innego przedmiotu (matematyka, języki obce) oficjalny dochód byłby jeden (tylko ze szkoły), a dochody dodatkowe z korków byłyby w tzw ... rozwiń

Avatar
klasyk / 10 marca 2016 o 16:24
0

Tancerz może przejść na emeryturę w wieku  40 lat kobieta, 45 mężczyzna po przepracowaniu minimum 15 lat. Znam osoby co mają  po 50 lat a nadal pracują jako instruktorzy więc twoja uwaga jest troszkę chybiona bo została podana rozpiętość 20 - 30 lat dla tej branży ogólnie i ten zawód mieści się w tej przestrzeni czasowej jeśli czepiamy się szczegółów. Jeśli chodzi o resztę to wywodzę się ze starej szkoły, kiedy  literatura klasyczna była domeną a retoryka chlubą a nie wadą.

Tancerz może przejść na emeryturę w wieku  40 lat kobieta, 45 mężczyzna po przepracowaniu minimum 15 lat. Znam osoby co mają  po 50 lat a nadal pracują jako instruktorzy więc twoja uwaga jest troszkę chybiona bo została podana rozpiętość 20 - 30 lat dla tej branży ogólnie i ten zawód mieści się w tej przestrzeni czasowej jeśli czepiamy się szczegółów. Jeśli chodzi o resztę to wywodzę się ze starej szkoły, kiedy  literatura klasyczna była domeną a retoryka chlubą a nie wadą.

rozwiń
Avatar
Laurka / 10 marca 2016 o 14:38
0

Jak wam się nie podobają nauczyciele, to siedzcie w domu i sami uczcie to wasze rozpieszczone. roszczeniowe, bezczelne gówniarstwo. Większość rodziców tylko czeka, aż smarkacz wreszcie pójdzie do szkoły i nie będzie zawracać dupy. A po południu dochodzą zajęcia dodatkowe i luzik na bani, cały dzień gówniarza z głowy macie? A nauczyciele muszą tych smarków tolerować, nawet ukarać nie mogą... Nauczyciel powinien zarabiać minimum 5000 PLN za pracę w złych warunkach....

 Twój język świadczy jak najgorzej o "profesji" którą się parasz.

 Twój język świadczy jak najgorzej o "profesji" którą się parasz.

rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2016 o 13:32
0
hipokryzja nauczycieli siegnęła szczytów
Avatar
Gość / 10 marca 2016 o 12:43
0
Jak wam się nie podobają nauczyciele, to siedzcie w domu i sami uczcie to wasze rozpieszczone. roszczeniowe, bezczelne gówniarstwo. Większość rodziców tylko czeka, aż smarkacz wreszcie pójdzie do szkoły i nie będzie zawracać dupy. A po południu dochodzą zajęcia dodatkowe i luzik na bani, cały dzień gówniarza z głowy macie? A nauczyciele muszą tych smarków tolerować, nawet ukarać nie mogą... Nauczyciel powinien zarabiać minimum 5000 PLN za pracę w złych warunkach....
Avatar
Nemo / 10 marca 2016 o 11:57
0

Przed mianowaniem miałem pięć poziomów. To oznacza pięć różnych programów nauczania. Wywalczyłem sporządzanie konspektów dla trzech poziomów. Do tego rady pedagogiczne. Do tego wywiadówki. Do tego sprawdziany. Do tego aktualizacja wiedzy. Do tego olimpijczycy. Po dwóch latach zostałem nauczycielem mianowanym. Czas pracy? Jeśli Cię obrażę, to nic nie zyskam. Jeśli Cię nie obrażę, to nic nie zyskam również. Smutno mi, gdy stwierdzam, że nadal rodzą się takie bezmyślne istoty-właśnie dlatego RP chyba nie odzyska wolności. Wolałbym, aby Cię matka zrobiła z baranem. Byłoby z takiego palanta trochę wełny.   

Wyjątkowo c

Przed mianowaniem miałem pięć poziomów. To oznacza pięć różnych programów nauczania. Wywalczyłem sporządzanie konspektów dla trzech poziomów. Do tego rady pedagogiczne. Do tego wywiadówki. Do tego sprawdziany. Do tego aktualizacja wiedzy. Do tego olimpijczycy. Po dwóch latach zostałem nauczycielem mianowanym. Czas pracy? Jeśli Cię obrażę, to nic nie zyskam. Jeśli Cię nie obrażę, to nic nie zyskam również. Smutno mi, gdy stwierdzam, że nadal rodzą się takie bezmyślne istoty-właśnie dlatego RP chyba nie odzyska wolności. Wolałbym, aby Cię matka zrobiła z baranem. Byłoby z takiego palanta trochę wełny.   

Wyjątkowo ciekawa podsumowanie wypowiedzi Panie nauczycielu mianowany. Absolutny brak kultury i predyspozycji do zawodu. Prostak, który ma uczyć nasze dzieci. I tacy są w dominującej większości wszyscy nauczyciele.

nauczycielu mianowany. Absolutny brak kultury i predyspozycji do zawodu. Prostak, który ma uczyć nasze dzieci. I tacy są w dominującej większości wszyscy nauczyciele.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 83

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 26 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 35 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 10 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 27 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!