Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

5 marca 2016 r.
19:08

Zamość: Chcesz panele fotowoltaiczne? Zgłoś się

Autor: Zdjęcie autora ask
0 7 A A

666 instalacji fotowoltaicznych, każda o mocy 3kW, ma pojawić się na domach jednorodzinnych w Zamościu. Mieszkańcy myślący o budowie instalacji czas na zadeklarowanie uczestnictwa w projekcie mają tylko do 21 marca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Koszt budowy takiej instalacji to ok. 24 tys. zł. Maksymalny poziom dofinansowania to 65 proc. kosztów kwalifikowanych, co oznacza, że wybudowanie fotowoltaiki kosztowałoby zainteresowanych mieszkańców ok. 8400 zł. Do tego doliczyć należy też 8-proc. podatek VAT. Urzędnicy szacują, że inwestycja mogłaby się zwrócić po około pięciu latach.

Właściciele domów jednorodzinnych, którzy są zainteresowani budową instalacji, powinny wypełnić ankietę znajdująca się na stronie internetowej miasta. Dokumenty w wersji papierowej otrzymać można w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zamość (budynek Ratusza, parter, ul. Rynek Wielki 13).

Ankiety przyjmowane będą od 7 do 21 marca. Potem miasto podpisze umowy, na podstawie której właściciel nieruchomości użyczy swój dach na budowę instalacji. Przez 5 lat po zakończeniu montażu instalacja będzie własnością miasta Zamość.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dants / 19 kwietnia 2017 o 09:49
0
Ja bym u Sunexa poszukał takich rzeczy. Sam mam od nich kolektory i działają świetnie. Nie sądziłem, że aż tyle tej energii będzie zbierało, bo w sumie różnie z tą pogodą bywa i wcale tak dużo słonecznych dni nie ma w ciągu miesiąca, a oszczędności są. Firma ma swoją stronę -sunex.pl.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2017 o 15:22
0
A ja mam panele fotowoltaiczne na dachu firmy i to jedna z lepszych decyzji, jakie podjęłam.
Avatar
Gość / 9 marca 2016 o 20:05
0
W końcu to wolny kraj. Jak któś ma fantazję i chce kupić sobie zabawki oparte o złudzenia, to sprzedawcom marzeń w to graj. W końcu liczy się tylko kasa, co misiu? Znam za dużo przykładów tego typu "wtopionych" inwestycji. Proponuję pojechać w stronę Zwierzyńca. Tam w lesie jest leśniczówka w okolicach Obroczy. Dach pokryty fotowoltaiką. Jakieś 10-15 m2. W zimie był cały oblodzony. I ile dawał prądu zimą? 0. Okrągłe ZERO. Bo taka jest fizyka. Mogę wymieniać dalej. Tylko po co. Idź, kup sobie i zapłać. :-)))))
Avatar
Gość / 9 marca 2016 o 19:51
0
Niestety nie ma pan racji. NIE ma możliwości odsprzedaży energii po 0,65 zł/kWh (lub 75 gr przy mocy < 3 kWe), ponieważ jest to zabroniony cross-financing przy dotacji. Proponuję przeczytać kolejne wersje ustawy o OZE (styczeń, maj 2015) przed wymądrzaniem się. W pańskiej wypowiedzi kluczowe słówka to "prawdopodobnie" oraz "miasto może zakwalifikować". Może i może. Niech mnie pan nie rozśmiesza. Wszyscy wiedzą jak zaklasyfikuje, bo z podatków ma na swoje inwestycje itp. Więc jak jak to jest z tym wprowadzaniem w błąd? A propos jesteś sprzedawcą tych urządzeń? Czy tym urzędnikiem, który te głupoty o czasie zwrotu nakładów wygaduje ? A propos to, który czas zwrotu ? Prosty, zdyskontowany, czy to tylko jakaś bajeczka powtarzana po sprzedawcy urządzeń, bo samodzielne myślenie zostało wyłączone?
Niestety nie ma pan racji. NIE ma możliwości odsprzedaży energii po 0,65 zł/kWh (lub 75 gr przy mocy < 3 kWe), ponieważ jest to zabroniony cross-financing przy dotacji. Proponuję przeczytać kolejne wersje ustawy o OZE (styczeń, maj 2015) przed wymądrzaniem się. W pańskiej wypowiedzi kluczowe słówka to "prawdopodobnie" oraz "miasto może zakwalifikować". Może i może. Niech mnie pan nie rozśmiesza. Wszyscy wiedzą jak zaklasyfikuje, bo z podatków ma na swoje inwestycje itp. Więc jak jak to jest z tym wprowadzaniem w błąd?... rozwiń
Avatar
Adi / 9 marca 2016 o 16:00
0
Kolego nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Po pierwsze podatek nie musi zostać naliczony - jest to uzależnione od sposóbu zakwalifikowania inwestycji przez miasto.
Po drugie jeśli instalacja OZE ma dofinansowanie rzędu 65% i jest baterii to prawdopodobnie istnieje możliwość odsprzedaży nadwyżki prądu do zakładu energetycznego po 0,65 groszy dla instalacji wytwórczej do 3kW - patrz ustawa OZE.
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 20:03
0
Zapomniałem dodać, że od 15 600 zł (=24 000 zł x65%) należy zapłacić 18% podatku w Urzędzie Skarbowym tj. 2 800 zł.
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 19:59
0
Czyli miałbym dać 10 000 zł za coś, co mam za 60 gr/kWh w gniazdku? Za coś za co rocznie płacę 1500 zł? Opisana instalacja nie ma akumulatora. To znaczy, że mogę ją używać tylko wtedy, gdy świeci słońce. :-)))). A wieczorem jak zwykle - muszę kupić prąd po 60 gr/kWh z gniazdka. Kupujta ludziska, kupujta :-))))). A co do czasu zwrotu nakładów - to po dokładnych obliczeniach wynosi on ponad 20 lat (net-metering, stopa dyskontowa, ubezpieczenie, konserwacja, wymiana falownika po 10 latach, zapotrzebowanie/produkcja, spadek sprawności konwersji energii itd., itp.). Drodzy urzędnicy! Zapiszcie się na jakieś UCZCIWE studia na ten temat, zanim coś powiecie. Pozdrowienia z Wrocławia.
Czyli miałbym dać 10 000 zł za coś, co mam za 60 gr/kWh w gniazdku? Za coś za co rocznie płacę 1500 zł? Opisana instalacja nie ma akumulatora. To znaczy, że mogę ją używać tylko wtedy, gdy świeci słońce. :-)))). A wieczorem jak zwykle - muszę kupić prąd po 60 gr/kWh z gniazdka. Kupujta ludziska, kupujta :-))))). A co do czasu zwrotu nakładów - to po dokładnych obliczeniach wynosi on ponad 20 lat (net-metering, stopa dyskontowa, ubezpieczenie, konserwacja, wymiana falownika po 10 latach, zapotrzebowanie/produkcja, spadek sprawności konwersji ... rozwiń
Avatar
Dants / 19 kwietnia 2017 o 09:49
0
Ja bym u Sunexa poszukał takich rzeczy. Sam mam od nich kolektory i działają świetnie. Nie sądziłem, że aż tyle tej energii będzie zbierało, bo w sumie różnie z tą pogodą bywa i wcale tak dużo słonecznych dni nie ma w ciągu miesiąca, a oszczędności są. Firma ma swoją stronę -sunex.pl.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2017 o 15:22
0
A ja mam panele fotowoltaiczne na dachu firmy i to jedna z lepszych decyzji, jakie podjęłam.
Avatar
Gość / 9 marca 2016 o 20:05
0
W końcu to wolny kraj. Jak któś ma fantazję i chce kupić sobie zabawki oparte o złudzenia, to sprzedawcom marzeń w to graj. W końcu liczy się tylko kasa, co misiu? Znam za dużo przykładów tego typu "wtopionych" inwestycji. Proponuję pojechać w stronę Zwierzyńca. Tam w lesie jest leśniczówka w okolicach Obroczy. Dach pokryty fotowoltaiką. Jakieś 10-15 m2. W zimie był cały oblodzony. I ile dawał prądu zimą? 0. Okrągłe ZERO. Bo taka jest fizyka. Mogę wymieniać dalej. Tylko po co. Idź, kup sobie i zapłać. :-)))))
Avatar
Gość / 9 marca 2016 o 19:51
0
Niestety nie ma pan racji. NIE ma możliwości odsprzedaży energii po 0,65 zł/kWh (lub 75 gr przy mocy < 3 kWe), ponieważ jest to zabroniony cross-financing przy dotacji. Proponuję przeczytać kolejne wersje ustawy o OZE (styczeń, maj 2015) przed wymądrzaniem się. W pańskiej wypowiedzi kluczowe słówka to "prawdopodobnie" oraz "miasto może zakwalifikować". Może i może. Niech mnie pan nie rozśmiesza. Wszyscy wiedzą jak zaklasyfikuje, bo z podatków ma na swoje inwestycje itp. Więc jak jak to jest z tym wprowadzaniem w błąd? A propos jesteś sprzedawcą tych urządzeń? Czy tym urzędnikiem, który te głupoty o czasie zwrotu nakładów wygaduje ? A propos to, który czas zwrotu ? Prosty, zdyskontowany, czy to tylko jakaś bajeczka powtarzana po sprzedawcy urządzeń, bo samodzielne myślenie zostało wyłączone?
Niestety nie ma pan racji. NIE ma możliwości odsprzedaży energii po 0,65 zł/kWh (lub 75 gr przy mocy < 3 kWe), ponieważ jest to zabroniony cross-financing przy dotacji. Proponuję przeczytać kolejne wersje ustawy o OZE (styczeń, maj 2015) przed wymądrzaniem się. W pańskiej wypowiedzi kluczowe słówka to "prawdopodobnie" oraz "miasto może zakwalifikować". Może i może. Niech mnie pan nie rozśmiesza. Wszyscy wiedzą jak zaklasyfikuje, bo z podatków ma na swoje inwestycje itp. Więc jak jak to jest z tym wprowadzaniem w błąd?... rozwiń
Avatar
Adi / 9 marca 2016 o 16:00
0
Kolego nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Po pierwsze podatek nie musi zostać naliczony - jest to uzależnione od sposóbu zakwalifikowania inwestycji przez miasto.
Po drugie jeśli instalacja OZE ma dofinansowanie rzędu 65% i jest baterii to prawdopodobnie istnieje możliwość odsprzedaży nadwyżki prądu do zakładu energetycznego po 0,65 groszy dla instalacji wytwórczej do 3kW - patrz ustawa OZE.
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 20:03
0
Zapomniałem dodać, że od 15 600 zł (=24 000 zł x65%) należy zapłacić 18% podatku w Urzędzie Skarbowym tj. 2 800 zł.
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 19:59
0
Czyli miałbym dać 10 000 zł za coś, co mam za 60 gr/kWh w gniazdku? Za coś za co rocznie płacę 1500 zł? Opisana instalacja nie ma akumulatora. To znaczy, że mogę ją używać tylko wtedy, gdy świeci słońce. :-)))). A wieczorem jak zwykle - muszę kupić prąd po 60 gr/kWh z gniazdka. Kupujta ludziska, kupujta :-))))). A co do czasu zwrotu nakładów - to po dokładnych obliczeniach wynosi on ponad 20 lat (net-metering, stopa dyskontowa, ubezpieczenie, konserwacja, wymiana falownika po 10 latach, zapotrzebowanie/produkcja, spadek sprawności konwersji energii itd., itp.). Drodzy urzędnicy! Zapiszcie się na jakieś UCZCIWE studia na ten temat, zanim coś powiecie. Pozdrowienia z Wrocławia.
Czyli miałbym dać 10 000 zł za coś, co mam za 60 gr/kWh w gniazdku? Za coś za co rocznie płacę 1500 zł? Opisana instalacja nie ma akumulatora. To znaczy, że mogę ją używać tylko wtedy, gdy świeci słońce. :-)))). A wieczorem jak zwykle - muszę kupić prąd po 60 gr/kWh z gniazdka. Kupujta ludziska, kupujta :-))))). A co do czasu zwrotu nakładów - to po dokładnych obliczeniach wynosi on ponad 20 lat (net-metering, stopa dyskontowa, ubezpieczenie, konserwacja, wymiana falownika po 10 latach, zapotrzebowanie/produkcja, spadek sprawności konwersji ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 0

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 0

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 2 2

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 22 11

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 16 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 517 51

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 10

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.