Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

14 lutego 2017 r.
11:46

Zamość: Są miliony na zachodnią obwodnicę, będzie dwupasmówka z rondami

Autor: Zdjęcie autora ask
13 11 A A
Droga będzie się zaczynać od Alei 1 Maja w okolicach mostu na Łabuńce
Droga będzie się zaczynać od Alei 1 Maja w okolicach mostu na Łabuńce (fot. Google Street View)

To już pewne. Blisko 82 mln zł unijnego dofinansowania zostanie przeznaczone na przebudowę zachodniej obwodnicy Zamościa. Podpisano umowę o dofinansowanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ponad 5 km nowej drogi krajowej nr 74 prowadzącej od Alei 1 Maja (most na Łabuńce), przez ul. Dzieci Zamojszczyzny aż do granic miasta na końcu ulicy Szczebrzeskiej (okolice „Rolniczaka”) zostanie przebudowane dzięki środkom z programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Powstanie tam dwupasmówka z rondami w miejscu dotychczasowych skrzyżowań.

– To bardzo ważna droga łącząca przejścia graniczne w Zosinie i Hrebennem prawie bezpośrednio z autostradą A4 – mówił podczas uroczystego podpisania umowy prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. – Przede wszystkim jednak to droga wymagająca nie tylko potężnych nakładów finansowych, ale i nowego podejścia do kwestii bezpieczeństwa.

– Inwestycja ta przyczyni się do usprawnienia komunikacji oraz spowoduje, że znaczna część ruchu opuści centrum miasta, co będzie miało pozytywny wydźwięk także w aspekcie ochrony środowiska – podkreślał wiceminister rozwoju Witold Słowik.

Z kolei wojewoda Przemysław Czarnek dodał, że unijne pieniądze trafią do tej części Lubelszczyzny, która pod względem komunikacyjnej jest słabo dostępna.

– Trzeba zrobić wszystko żeby było inaczej, bo jest to przepiękny roztoczański region i przepiękne miasto – podkreślał. – Dlatego inwestycja ta ma niezwykłe znaczenie nie tylko dla mieszkańców Zamościa, ale i całego województwa lubelskiego. 

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 lutego 2017 o 08:08
0
A od mostu jak do 17 przez ciasne rondo ?
Avatar
PSLowiec spod Lublina / 15 lutego 2017 o 02:28
0
miejscowy napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
kiedy powstanie S17 Piaski - Hrebenne ???
Odpowiedź. Nie powstanie nigdy. Wszyscy i to niezależnie od opcji politycznej (PO, PIS, PSL) dbają i troszczą się tylko o Lublin. Wszystkie inwestycje S17, S12, S19, Via Carpatia , lotnisko, obwodnice,  modernizacja kolei z Lublina do Warszawy, dotyczą tylko tego miasta i są robione tylko pod Lublin. Już prędzej Mazurkowa zawalczy o S12 do Chełma. Bierecki z Szewczakiem i Stefaniukiem też mają większy posłuch u Morawieckiego i Prezesa jeśli chodzi o Białą. Zamość spośród wszystkich byłych miast wojewódzkich ma najgorsze perspektywy rozwojowe, już nawet Biłgoraj ma zielone światło w tunelu...
  Oj Zamość, Zamość. Napinacie się niczym co mały piesek co dużo szczeka. Ilu was w tym Zamościu zostało z 40tys.?
  Oj Zamość, Zamość. Napinacie się niczym co mały piesek co dużo szczeka. Ilu was w tym Zamościu zostało z 40tys.? rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2017 o 23:42
0
A propo drogi Grabowiec - Skierbieszów. Przydałby się jej niezwłoczny remont. W zasadzie każdej drogi dojazdowej do Grabowca potrzebny jest remont, ale to już kwesta to powiatu zamojskiego. Trzeba męczyć starostę, zarząd i radę powiatu. Inaczej nic nie będzie, bo oni jak coś robią to na zachodnich stronach powiatu w szczebrzeszynie, zwieżyńcu czy krasnobrodzie i tyle ich obchodzi. Trzeba też myśleć na kogo się głosuje w wyborach do rady, głosowano na starszego pana z wsi pod Grabowcem, który od wielu lat nic dla gminy nie załatwił... no i masz... wybrano go znowu, ku uciesze gawiedzi i PSL... Trzeba wybierać ludzi, którzy będą walczyć o region a nie tylko podpisywać listę obecności.
A propo drogi Grabowiec - Skierbieszów. Przydałby się jej niezwłoczny remont. W zasadzie każdej drogi dojazdowej do Grabowca potrzebny jest remont, ale to już kwesta to powiatu zamojskiego. Trzeba męczyć starostę, zarząd i radę powiatu. Inaczej nic nie będzie, bo oni jak coś robią to na zachodnich stronach powiatu w szczebrzeszynie, zwieżyńcu czy krasnobrodzie i tyle ich obchodzi. Trzeba też myśleć na kogo się głosuje w wyborach do rady, głosowano na starszego pana z wsi pod Grabowcem, który od wielu lat nic dla gminy nie załatwił... no i ma... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2017 o 23:37
0
do miejscowy. Może i tak, a może i nie. Ale fakt, że sam wojewoda był pracownikiem zamojskiego magistratu i jest związany z zamościem już coś znaczy. Dlaczego nie wybrano na wojewodę kogoś z lubelskiego środowiska? Hmm, dziwnym też trafem chwila jego rządów i już pach... obwodnica zamościa. Czyli, to oznacza, że póki co to Zamość może być oczkiem w głowie. Zresztą tak na chłopski rozum, po co nowa władza (PiS) miałaby inwestować w Lublinie, czy Chełmie? Przecież tam rządzi PO i SLD, a w Zamościu prezydent z poparcia pis. No i chyba wszystko jasne, a może się mylę... cóż okaże się.
do miejscowy. Może i tak, a może i nie. Ale fakt, że sam wojewoda był pracownikiem zamojskiego magistratu i jest związany z zamościem już coś znaczy. Dlaczego nie wybrano na wojewodę kogoś z lubelskiego środowiska? Hmm, dziwnym też trafem chwila jego rządów i już pach... obwodnica zamościa. Czyli, to oznacza, że póki co to Zamość może być oczkiem w głowie. Zresztą tak na chłopski rozum, po co nowa władza (PiS) miałaby inwestować w Lublinie, czy Chełmie? Przecież tam rządzi PO i SLD, a w Zamościu prezydent z poparcia pis. No i chyba wszystko... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2017 o 15:44
0
A kiedy doczekamy się remontu drogi nr 3230L na odcinku Skierbieszów - Grabowiec. W tą stronę niema żadnych inwestycji drogowych ile można czekać.
Avatar
Gość / 14 lutego 2017 o 15:29
0
A kidy obwodnica Tomaszowa to miasto przejechac w godzinach szczytu to potrzeba miec nerwy opanowane ??????????!!!!!!!! Ale są równi i równiejsi
Avatar
miejscowy / 14 lutego 2017 o 14:49
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
kiedy powstanie S17 Piaski - Hrebenne ???
Odpowiedź. Nie powstanie nigdy. Wszyscy i to niezależnie od opcji politycznej (PO, PIS, PSL) dbają i troszczą się tylko o Lublin. Wszystkie inwestycje S17, S12, S19, Via Carpatia , lotnisko, obwodnice,  modernizacja kolei z Lublina do Warszawy, dotyczą tylko tego miasta i są robione tylko pod Lublin. Już prędzej Mazurkowa zawalczy o S12 do Chełma. Bierecki z Szewczakiem i Stefaniukiem też mają większy posłuch u Morawieckiego i Prezesa jeśli chodzi o Białą. Zamość spośród wszystkich byłych miast wojewódzkich ma najgorsze perspektywy rozwojowe, już nawet Biłgoraj ma zielone światło w tunelu...
Odpowiedź. Nie powstanie nigdy. Wszyscy i to niezależnie od opcji politycznej (PO, PIS, PSL) dbają i troszczą się tylko o Lublin. Wszystkie inwestycje S17, S12, S19, Via Carpatia , lotnisko, obwodnice,  modernizacja kolei z Lublina do Warszawy, dotyczą tylko tego miasta i są robione tylko pod Lublin. Już prędzej Mazurkowa zawalczy o S12 do Chełma. Bierecki z Szewczakiem i Stefaniukiem też mają większy posłuch u Morawieckiego i Prezesa jeśli chodzi o Białą. Zamość spośród wszystkich byłych miast wojewódzkich ma najgorsze pers... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2017 o 13:36
0
A morze tak S74 do Niska też by się przydała a co tam było by super, to wtedy by było blisko do A4...
Avatar
Gość / 14 lutego 2017 o 13:22
0
tam ludzie robią takie biznesy że nawet nie masz pojęcia.... a poza tym S17 to ekspresówka a nie autostrada
Avatar
Gość / 14 lutego 2017 o 12:44
0
a po co jeździć na to Roztocze biznesu tu nie zrobi. a turystycznie nie potrzeba autostrady
Avatar
Gość / 15 lutego 2017 o 08:08
0
A od mostu jak do 17 przez ciasne rondo ?
Avatar
PSLowiec spod Lublina / 15 lutego 2017 o 02:28
0
miejscowy napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
kiedy powstanie S17 Piaski - Hrebenne ???
Odpowiedź. Nie powstanie nigdy. Wszyscy i to niezależnie od opcji politycznej (PO, PIS, PSL) dbają i troszczą się tylko o Lublin. Wszystkie inwestycje S17, S12, S19, Via Carpatia , lotnisko, obwodnice,  modernizacja kolei z Lublina do Warszawy, dotyczą tylko tego miasta i są robione tylko pod Lublin. Już prędzej Mazurkowa zawalczy o S12 do Chełma. Bierecki z Szewczakiem i Stefaniukiem też mają większy posłuch u Morawieckiego i Prezesa jeśli chodzi o Białą. Zamość spośród wszystkich byłych miast wojewódzkich ma najgorsze perspektywy rozwojowe, już nawet Biłgoraj ma zielone światło w tunelu...
  Oj Zamość, Zamość. Napinacie się niczym co mały piesek co dużo szczeka. Ilu was w tym Zamościu zostało z 40tys.?
  Oj Zamość, Zamość. Napinacie się niczym co mały piesek co dużo szczeka. Ilu was w tym Zamościu zostało z 40tys.? rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2017 o 23:42
0
A propo drogi Grabowiec - Skierbieszów. Przydałby się jej niezwłoczny remont. W zasadzie każdej drogi dojazdowej do Grabowca potrzebny jest remont, ale to już kwesta to powiatu zamojskiego. Trzeba męczyć starostę, zarząd i radę powiatu. Inaczej nic nie będzie, bo oni jak coś robią to na zachodnich stronach powiatu w szczebrzeszynie, zwieżyńcu czy krasnobrodzie i tyle ich obchodzi. Trzeba też myśleć na kogo się głosuje w wyborach do rady, głosowano na starszego pana z wsi pod Grabowcem, który od wielu lat nic dla gminy nie załatwił... no i masz... wybrano go znowu, ku uciesze gawiedzi i PSL... Trzeba wybierać ludzi, którzy będą walczyć o region a nie tylko podpisywać listę obecności.
A propo drogi Grabowiec - Skierbieszów. Przydałby się jej niezwłoczny remont. W zasadzie każdej drogi dojazdowej do Grabowca potrzebny jest remont, ale to już kwesta to powiatu zamojskiego. Trzeba męczyć starostę, zarząd i radę powiatu. Inaczej nic nie będzie, bo oni jak coś robią to na zachodnich stronach powiatu w szczebrzeszynie, zwieżyńcu czy krasnobrodzie i tyle ich obchodzi. Trzeba też myśleć na kogo się głosuje w wyborach do rady, głosowano na starszego pana z wsi pod Grabowcem, który od wielu lat nic dla gminy nie załatwił... no i ma... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2017 o 23:37
0
do miejscowy. Może i tak, a może i nie. Ale fakt, że sam wojewoda był pracownikiem zamojskiego magistratu i jest związany z zamościem już coś znaczy. Dlaczego nie wybrano na wojewodę kogoś z lubelskiego środowiska? Hmm, dziwnym też trafem chwila jego rządów i już pach... obwodnica zamościa. Czyli, to oznacza, że póki co to Zamość może być oczkiem w głowie. Zresztą tak na chłopski rozum, po co nowa władza (PiS) miałaby inwestować w Lublinie, czy Chełmie? Przecież tam rządzi PO i SLD, a w Zamościu prezydent z poparcia pis. No i chyba wszystko jasne, a może się mylę... cóż okaże się.
do miejscowy. Może i tak, a może i nie. Ale fakt, że sam wojewoda był pracownikiem zamojskiego magistratu i jest związany z zamościem już coś znaczy. Dlaczego nie wybrano na wojewodę kogoś z lubelskiego środowiska? Hmm, dziwnym też trafem chwila jego rządów i już pach... obwodnica zamościa. Czyli, to oznacza, że póki co to Zamość może być oczkiem w głowie. Zresztą tak na chłopski rozum, po co nowa władza (PiS) miałaby inwestować w Lublinie, czy Chełmie? Przecież tam rządzi PO i SLD, a w Zamościu prezydent z poparcia pis. No i chyba wszystko... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2017 o 15:44
0
A kiedy doczekamy się remontu drogi nr 3230L na odcinku Skierbieszów - Grabowiec. W tą stronę niema żadnych inwestycji drogowych ile można czekać.
Avatar
Gość / 14 lutego 2017 o 15:29
0
A kidy obwodnica Tomaszowa to miasto przejechac w godzinach szczytu to potrzeba miec nerwy opanowane ??????????!!!!!!!! Ale są równi i równiejsi
Avatar
miejscowy / 14 lutego 2017 o 14:49
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
kiedy powstanie S17 Piaski - Hrebenne ???
Odpowiedź. Nie powstanie nigdy. Wszyscy i to niezależnie od opcji politycznej (PO, PIS, PSL) dbają i troszczą się tylko o Lublin. Wszystkie inwestycje S17, S12, S19, Via Carpatia , lotnisko, obwodnice,  modernizacja kolei z Lublina do Warszawy, dotyczą tylko tego miasta i są robione tylko pod Lublin. Już prędzej Mazurkowa zawalczy o S12 do Chełma. Bierecki z Szewczakiem i Stefaniukiem też mają większy posłuch u Morawieckiego i Prezesa jeśli chodzi o Białą. Zamość spośród wszystkich byłych miast wojewódzkich ma najgorsze perspektywy rozwojowe, już nawet Biłgoraj ma zielone światło w tunelu...
Odpowiedź. Nie powstanie nigdy. Wszyscy i to niezależnie od opcji politycznej (PO, PIS, PSL) dbają i troszczą się tylko o Lublin. Wszystkie inwestycje S17, S12, S19, Via Carpatia , lotnisko, obwodnice,  modernizacja kolei z Lublina do Warszawy, dotyczą tylko tego miasta i są robione tylko pod Lublin. Już prędzej Mazurkowa zawalczy o S12 do Chełma. Bierecki z Szewczakiem i Stefaniukiem też mają większy posłuch u Morawieckiego i Prezesa jeśli chodzi o Białą. Zamość spośród wszystkich byłych miast wojewódzkich ma najgorsze pers... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2017 o 13:36
0
A morze tak S74 do Niska też by się przydała a co tam było by super, to wtedy by było blisko do A4...
Avatar
Gość / 14 lutego 2017 o 13:22
0
tam ludzie robią takie biznesy że nawet nie masz pojęcia.... a poza tym S17 to ekspresówka a nie autostrada
Avatar
Gość / 14 lutego 2017 o 12:44
0
a po co jeździć na to Roztocze biznesu tu nie zrobi. a turystycznie nie potrzeba autostrady
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 1 0

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 6 7

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 8 10

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 38 35

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 7

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 10 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 131 16

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!