Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

17 kwietnia 2020 r.
8:01

Koronawirus w Polsce i na świecie. Aktualne informacje [17 kwietnia]

Autor: Zdjęcie autora kyku ask PAP
5 0 A A

Najnowsze wiadomości na temat walki z koronawirusem w Polsce i na świecie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

21.20

Ministerstwo Zdrowia zaleca wznowienie wszystkich szczepień obowiązkowych w ramach Programu Szczepień Ochronnych u dzieci z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przeciwepidemicznego w czasie szczepienia. Rekomenduje się ponadto upowszechnianie szczepień: przeciwko pneumokokom oraz grypie w grupach ryzyka dorosłych (m.in. osób po 60 roku życia i przewlekle chorych) oraz przeciwko krztuścowi u kobiet w ciąży.

20.50

Bezpieczne wybory w tradycyjnej formie będą możliwe najwcześniej za dwa lata; jeśli ugrupowania polityczne nie zgodzą się na taką formułę, to jedyną bezpieczną formą są wybory korespondencyjne - oświadczył w piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Tylko taką formę mogę rekomendować - dodał. (PAP)

20.20

Francja: 761 osób zakażonych koronawirusem zmarło we Francji w ciągu ostatniej doby - poinformowało w piątek ministerstwo zdrowia. Dzień wcześniej zmarło 753 chorych. Łączna liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w kraju wzrosła tym samym do 18 681. (PAP)

19.55

USA: Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo poinformował w piątek, że w ciągu ostatnich 24 godzin na Covid-19 zmarło tam 630 osób. Dzień wcześniej bilans zgonów był niższy i wyniósł 606. Mieszkańcy stanu od piątku wieczorem muszą zakrywać twarz w miejscach publicznych.

Łączna liczba chorych hospitalizowanych z powodu Covid-19 w stanie Nowy Jork w czwartek to nieco ponad 17,3 tys. pacjentów, co jest najniższą liczbą od 5 kwietnia. Dziennie przyjmowanych jest do szpitali ok. 2 tys. osób - przekazał Cuomo. (PAP)

19.15

Włochy: W ciągu doby zmarło 575 osób zakażonych koronawirusem - podała w piątek Obrona Cywilna. Tym samym łączny bilans wzrósł do 22 745. Odnotowano rekordowy wzrost liczby wyleczonych jednego dnia - ponad 2 500 osób.

Zakażonych obecnie w całym kraju jest prawie 107 tys. osób. Liczba chorych od czwartku wzrosła o 355. Liczba wyleczonych przekroczyła zaś 42 tysiące. Dotychczas potwierdzono we Włoszech 172 tys. przypadków koronawirusa. (PAP)

18.30

W Chinach rosną obawy o możliwość wystąpienia drugiej fali zakażeń koronawirusem. W Kantonie na południu kraju, gdzie poprzedniej doby wykryto cztery nowe infekcje lokalne, zapowiedziano ponowne zamknięcie niektórych muzeów – podały w piątek lokalne media.

W Kantonie życie w dużej mierze powróciło do normalności po szczytowym okresie epidemii. Mieszkańcy wznowili pracę w biurach i fabrykach, a w godzinach porannych i popołudniowych w metrze i autobusach znów panuje ścisk. Parki i skwery wypełniają się ludźmi, z których większość – choć nie wszyscy – wciąż nosi maseczki ochronne.

W związku z nowymi zakażeniami od soboty wiele miejskich muzeów ponownie wstrzyma działalność – podał w piątek kantoński dziennik "Nanfang Ribao", powołując się na zarządy placówek. Termin wznowienia pracy muzeów nie został ustalony.

W ostatnich tygodniach w Kantonie dochodziło do dyskryminacji cudzoziemców, szczególnie Afrykanów, którym zarzucano roznoszenie koronawirusa. Afrykanie poddawani byli przymusowym testom i dodatkowej kwarantannie. Mimo zapewnień władz obcokrajowcy wciąż nie są wpuszczani do niektórych restauracji i barów. (PAP)

17.44

165 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce Liczba chorych wzrosła do 8379

17.33

 

17.30

Parlament Europejski zatwierdził przeznaczenie ponad 3 mld euro dla sektora opieki zdrowotnej w UE. Fundusze mają pójść na zakup środków medycznych, takich jak maski, respiratory, budowę szpitali polowych oraz na pensje medyków oddelegowanych do innych krajów. (PAP)

17.15

Dzięki platformie www.wsparciedlaszpitala.pl firmy  i osoby prywatne mogą pomóc szpitalom w walce z koronawirusem doposażając je np. w odzież ochronną, maski, przyłbice, czy żywność - informują założyciele portalu. Do tej pory na stronie zarejestrowało się ponad 500 firm i darczyńców.

Platformę wsparciedlaszpitala.pl stworzyli naukowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, wolontariusze fundacji PARK (Fundacja Przestrzeń Aktywności, Rozwoju i Kreatywności) programiści firmy Clorce oraz grupa społeczników. Partnerem merytorycznym inicjatywy jest Polska Federacja Szpitali.

Jak poinformowano, do tej pory na platformie zarejestrowało się ponad 500 firm i darczyńców, a dzięki niej przekazano do szpitali setki tysięcy produktów im potrzebnych do walki z koronawirusem. Potrzeby placówek medycznych są jednak nadal bardzo duże.

- Obecnie w systemie jest już zarejestrowanych ponad 250 szpitali oraz jednostek pogotowia ratunkowego z całej Polski. Zgłoszone przez nich zapotrzebowanie liczy obecnie ponad 1,5 mln sztuk najróżniejszych artykułów. Szpitale najczęściej proszą o odzież ochronną, maski, przyłbice, środki odkażające, gogle, materiały BHP, wyposażenie medyczne czy żywność - poinformowano. (PAP)

16.30

Prawie 7,1 tys. litrów zarekwirowanego alkoholu w ostatnim czasie trafiło do szpitali i jednostek medycznych, sanepidu, straży pożarnej, policji i wojska - poinformowała w piątkowym komunikacie Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Alkohol, który miał służyć do popełnienia przestępstw, jest wykorzystywany do przygotowania preparatów do dezynfekcji.

Ponad 1150 litrów alkoholu pochodzącego z przemytu przekazała lubelska KAS Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Jana z Dukli w Lublinie, Publicznemu Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim, a także Wydziałowi Żandarmerii Wojskowej i Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Alkohol posłuży do przygotowania środków dezynfekcyjnych. Dotychczas lubelska KAS przekazała w sumie 2,2 tys. litrów alkoholu siedmiu różnym instytucjom w województwie lubelskim. (za Polską Agencją Prasową)

15.45

W 83 jednostkach penitencjarnych w całej Polski rozpoczęła się masowa produkcja środków zabezpieczających przed Covid -19 – informuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Blisko tysiąc więźniów zaangażowało się w szycie materiałów niezbędnych do walki z koronawirusem m.in. maseczek i fartuchów. Trafią one do szpitali, hospicjów, placówek medycznych, DPS-ów oraz sądów, prokuratur, kuratorów, funkcjonariuszy Służby Więziennej i innych mundurowych.

15.29

Wielka Brytania: O 847 wzrosła liczba zgonów z powodu koronawirusa, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wzrosła do 14576 - poinformowało w piątek po południu ministerstwo zdrowia. (za Polską Agencją Prasową)

14:57

Hiszpania: O 348 wzrosła w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa – poinformowało w piątek ministerstwo zdrowia tego kraju. Resort oblicza, że ogólny bilans ofiar śmiertelnych Covid-19 w Hiszpanii wynosi 19 478. (za Polską Agencją Prasową)

14:51

Zespół futbolu amerykańskiego Tytani Lublin włączył się w akcję „Maska dla medyka”.

14:49

Akcja charytatywna prowadzona przez parafię św. Brata Alberta w Puławach spotkała się z licznym odzewem ze strony wiernych. Dzięki zebranym środkom, duchowni przekazali placówkom medycznym już 2 tys. masek ochronnych oraz zapas płynu do dezynfekcji.

14:34

Higiena rąk, dróg oddechowych, powierzchni roboczych - to podstawowe środki, pozwalające na uniknięcie zakażenia koronawirusem przez rolników - podkreśla Główny Inspektorat Sanitarny. Dodał, że osoby chore nie mogą pracować w gospodarstwie rolnym ani zajmować się przetwórstwem. (za Polską Agencją Prasową)

14:03

Ostatnie tygodnie przyniosły szereg obostrzeń, które ograniczają naszą obecność w przestrzeni publicznej. Przestrzeganie nowych restrykcyjnych zasad egzekwują policjanci. Na tych, którzy przepisy naruszają, posypały się mandaty.

14:01

Są już wyniki personelu geriatrii bialskiego szpitala. W czwartek u pacjenta tego oddziału stwierdzono koronawirusa.

14:00

Ministerstwo Zdrowia: W ciągu doby wykonano ponad 10,5 tys. testów na koronawirusa.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

13:48

Do 15 kwietnia w województwie lubelskim do ZUS wpłynęło ponad 31 tys. wniosków o wsparcie z tzw. tarczy antykryzysowej. W czwartek liczba wniosków w całej Polsce przekroczyła milion.

13:10

Białoruś: 575 nowych przypadków koronawirusa odnotowano w ciągu ostatniej doby na Białorusi; zmarły dwie osoby – wynika z komunikatu opublikowanego w piątek przez ministerstwo zdrowia Mińsku. (za Polską Agencją Prasową)

12:56

Wypełniona mieszanką roślin maska, która jest nieprzepuszczalna dla wirusa grypy, może też chronić przed koronawirusem. W szczycie epidemii swoim wynalazkiem naukowcy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie próbują zainteresować instytucje publiczne i firmy prywatne.

12:17

Już nie tylko Kurów, ale także miasto Puławy i Markuszów będą mogły korzystać z publicznych automatów do wydawania maseczek. W tych dwóch ostatnich miejscowościach maszyny stanęły wczoraj. Koszt jednej maski wynosi 5 zł.

12:00

Ekspresowy test na koronawirusa można kupić w sieci aptek „Volynfarmpostach” - oświadczyła podczas briefingu Tatjabna Szczerbak, zastępca gubernatora Wołyńskiej Regionalnej Administracji Państwowej.

11:49

Rosja: W Rosji odnotowano w ciągu ostatniej doby 4069 nowych zakażeń koronawirusem - poinformował w piątek przedstawiciel centrum informacyjnego ds. infekcji Aleksandr Miasnikow. To najwyższy dotąd dobowy przyrost zakażeń, łączna liczba infekcji sięgnęła w Rosji 32 007. (za Polską Agencją Prasową)

11:31

Burmistrz Włodawy polecił zakupić maseczki ochronne, które mogą być stosowane w ramach ochrony przed zarażeniem wirusem SARS-Cov-2. Już są rozdawane.

10:59

Wychowawczyni ze szkolnej świetlicy w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie zapoczątkowała akcję, podczas której uczniowie namawiają „Wspieraj, kupując polskie produkty”. Odzew jest ogromny.

10:11

Na terenie województwa lubelskiego mamy osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

10:10

Chiny: Chińskie władze podniosły oficjalny bilans zmarłych na COVID-19 w mieście Wuhan o 1290 do 3869, czyli o ok. 50 procent - przekazały w piątek państwowe media. Korektę uzasadniono m.in. problemami z rejestracją zachorowań w warunkach przeciążenia służby zdrowia. (za Polską Agencją Prasową)

10:08

296 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 4 ofiary śmiertelne - tak przedstawia się najnowszy raport o sytuacji epidemiologicznej w Polsce opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia.

10:00

Ukraina: Na Ukrainie w ciągu ostatniej doby potwierdzono 501 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, dziewięć osób chorych zmarło - poinformowało w piątek ukraińskie ministerstwo ochrony zdrowia. To dotychczas największa liczba infekcji wykrytych jednego dnia w tym kraju. (za Polską Agencją Prasową)

9:46

Często myj ręce, płać kartą, nie gotówką, unikaj dotykania twarzy, dezynfekuj swój telefon i nie korzystaj z niego przy jedzeniu – to niektóre zalecenia z opublikowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny "Dekalogu bezpiecznego zachowania podczas epidemii koronawirusa".

9:34

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej:

9:22

Nie udało się na razie ustalić źródła zakażenia koronawirusem w Majdanie Ruszowskim (powiat zamojski). Pozytywny wynik wyszedł tam u 15 osób.

9:03

Wczoraj skończył się w Lublinie drugi, uzupełniający nabór kandydatów do obwodowych komisji w majowych wyborach prezydenta. – Nie ma możliwości powołania 84 spośród 208 komisji – przyznaje Ratusz.

9:02

Ministerstwo Zdrowia: Dzienny raport o koronawirusie.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

8:49

W Domu Opieki w Jakubowicach (woj. opolskie) doszło do masowego zakażenia koronawirusem. Informacja o pierwszym potwierdzonym przypadku została przez dyrekcję zatajona przed niektórymi pracownikami, a do placówki przyjęto w tym czasie nowych pacjentów.

8:35

Pandemia dotknęła również kina, zwłaszcza te lokalne. To z myślą o nich ruszyła akcja #wspieramykinapolskie. Inicjatorzy zachęcają do kupienia e-biletu na przyszłe seanse. Kupienie takiego otwartego biletu daje kinu doraźny zastrzyk finansowy, który pomoże przetrwać najbliższe miesiące.

8:33

Nie ma lotów, nie ma pasażerów, nie ma wpływów. By przetrwać, Port Lotniczy Lublin będzie musiał liczyć na zwiększenie i tak już niemałego zastrzyku finansowego od będących jego właścicielami samorządów.

8:22

Druhowie z OSP Ludwin (pow. łęczyński) zainicjowali ogólnopolską akcję oddawania krwi „Ochotnicy Się Podzielą”. Akcja ma charakter internetowego wyzwania. Zapraszani do wzięcia w niej udziału są zastępy z całej Polski.

8:17

Niemcy: 299 osób zmarło z powodu COVID-19 w Niemczech w ciągu ostatniej doby - poinformował w piątek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych pandemii w Niemczech to 3868. (za Polską Agencją Prasową)

8:11

Od wczoraj Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie pobiera osocze od osób, które pokonały koronawirusa. Ma ono pomóc w leczeniu zakażonych pacjentów.

8:05

Chiny: W ciągu ostatnich 24 godzin w Chinach stwierdzono 26 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 15 u osób, które niedawno powróciły z zagranicy. Nie zarejestrowano żadnych zgonów - poinformowała w piątek Narodowa Komisja Zdrowia. (za Polską Agencją Prasową)

8:02

USA: Ponad 32,8 tys. osób zmarło dotychczas z powodu COVID-19 w USA - wynika z bilansu prowadzonego przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Łącznie w Stanach Zjednoczonych zdiagnozowano ponad 667 tys. przypadków zakażenia SARS-CoV-2. (za Polską Agencją Prasową)

8:00

Dane z woj. lubelskiego (stan na 16 kwietnia):

 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym (ostatnia doba): 1809 (109)
 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową (ostatnia doba): 7156 (267)
 • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 (ostatnia doba): 120 (32)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 278
 • liczba przebadanych osób w ciągu 24 godzin w laboratoriach: WSSE w Lublinie - 218 osób; WIHE w Puławach - 92 osoby; RCKiK w Lublinie - 37 osób
 • liczba zgonów (ostatnia doba): 10 (0)
 • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 92 (7)

7:40

Stan na godz. 7:40.

 • 7 918 osób zakażonych koronawirusem w Polsce
 • 314 osób zmarło
 • 774 osoby wyzdrowiały
 • 2 159 267 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 na świecie
 • 145 563 osób zmarło
 • 548 122 osób wyzdrowiało
COVID-19 Dashboard by the Center for Systems Science and Engineering (CSSE) at Johns Hopkins University (JHU)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poszukiwania Natalii Mazurkiewicz. Wyjechała z Lublina?

Poszukiwania Natalii Mazurkiewicz. Wyjechała z Lublina?

Są nowe informacje w sprawie zaginionej Natalii Mazurkiewicz z Lublina. W piątek kobieta wyszła z domu na spacer z psem i do tej pory nie wróciła. Nie skontaktowała się też z rodziną.

Koronawirus dotarł do kolejnej gminy w powiecie bialskim. 25 osób na kwarantannie

Koronawirus dotarł do kolejnej gminy w powiecie bialskim. 25 osób na kwarantannie

Koronawirus dotarł do kolejnej gminy w powiecie bialskim. Zakażenie potwierdzono u mieszkańca gminy Łomazy.

Zamość. Skopał volkswagena, bo wyproszono go z ogródka piwnego

Zamość. Skopał volkswagena, bo wyproszono go z ogródka piwnego

36-latek był tak zły, że lokal w którym przesiadywał, został już na noc zamknięty, że skopał zaparkowany samochód.

Puławy. Co radni mają w kieszeniach, na kontach i w garażach
galeria

Puławy. Co radni mają w kieszeniach, na kontach i w garażach

Jeden z radnych miejskich w 2019 roku wziął ślub, a jego oszczędności wzrosły z 13,5 tys. zł do 120 tys. zł. A jak radzą sobie inni puławscy radni?

W Janowie Podlaskim konie już zdobią ścianę. W Białej Podlaskiej we wrześniu

W Janowie Podlaskim konie już zdobią ścianę. W Białej Podlaskiej we wrześniu

Jeden już powstał w Janowie Podlaskim, a kolejny we wrześniu ma ozdobić ścianę liceum w Białej Podlaskiej. Chodzi o murale upamiętniające twórczość profesora Ludwika Maciąga.

Moje podium – Marek Skowronek

Moje podium – Marek Skowronek

„Moje podium” to cykl reportaży o ludziach sportu, którzy kiedykolwiek w swojej karierze zdobywali medale i stawali na podium. Bohaterami są nie tylko sami sportowcy, ale także trenerzy, szkoleniowcy, działacze – ci wszyscy, którzy mieli swój udział w zdobywanym medalu. To przecież także ich zasługa.

Dom Matki i Dziecka w Lublinie potrzebuje pomocy. Mieszkają tam mali pacjenci z rodziacami

Dom Matki i Dziecka w Lublinie potrzebuje pomocy. Mieszkają tam mali pacjenci z rodziacami

– U nas mali pacjenci mogą chociaż na chwilę zapomnieć o szpitalu – mówi Magdalena Pietnoczko z Domu Matki i Dziecka w Lublinie. Żeby znów mogli z niego znowu korzystać, konieczny jest generalny remont. Potrzeba na to ok. 70 tys. zł.

Jest nowy dyrektor szpitala w Zamościu. Ma rządzić placówką sześć lat

Jest nowy dyrektor szpitala w Zamościu. Ma rządzić placówką sześć lat

Małgorzata Popławska wygrała konkurs na stanowisko dyrektora szpitala w Zamościu. Nowa szefowa pracę rozpocznie w środę.

Hrubieszów. Złodziej okradł złodzieja. Ojciec wsypał syna

Hrubieszów. Złodziej okradł złodzieja. Ojciec wsypał syna

Wyjątkowego pecha miał 22-latek z Hrubieszowa. Ukradł ze sklepu elektronarzędzia i ukrył je w budynku gospodarczym. Parę dni później łup został mu skradziony. Ojciec chłopaka zawiadomił o tym policję, nie wiedząc, że jego syn sam jest złodziejem.

Rewolucja w centrum Lublina. Ubędzie parkingów, przybędzie drzew
galeria

Rewolucja w centrum Lublina. Ubędzie parkingów, przybędzie drzew

Szpaler podrośniętych lip ma się pojawić wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia pomiędzy ul. 3 Maja a murkiem z kwiatami, gdzie dziś są jedynie niezbyt okazałe drzewa w betonowych donicach. Kolejne drzewa mają być posadzone wzdłuż ul. Chopina. Będzie to oznaczać likwidację kilkudziesięciu miejsc parkingowych

Koronawirus u sióstr obliczanek. Nowe ognisko SARS-CoV-2 w Lubelskiem

Koronawirus u sióstr obliczanek. Nowe ognisko SARS-CoV-2 w Lubelskiem

U siedmiu zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza w Lublinie potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Padwa i Azoty II zaczną nowy sezon u siebie

Padwa i Azoty II zaczną nowy sezon u siebie

I liga piłkarzy ręcznych wystartuje 19 września. Do meczu derbowego AZS AWF Biała Podlaska z rezerwami Azotów Puławy w grupie C I ligi dojdzie w 10. kolejce 5 lub 6 grudnia. W grupie D rywalizować będzie trzeci z naszych przedstawicieli MKS Padwa Zamość

Włożyła noworodka do pieca i poszła na wesele. Agata F. skazana

Włożyła noworodka do pieca i poszła na wesele. Agata F. skazana

Jest wyrok w sprawie studentki, która włożyła swoje dziecko do pieca i spaliła. Podczas procesu nie udało się dowieść, że dziewczynka urodziła się żywa. Agata F. została skazana na 8 lat więzienia.

Okuninka. Podróbki drogich zabawek i markowych ubrań na targu

Okuninka. Podróbki drogich zabawek i markowych ubrań na targu

100 sztuk podrabianych zabawek i prawie tyle samo ubrań znaleźli policjanci na targowisku w Okunince i w Urszulinie.

Pluton chemiczny straży pożarnej na terenie budowy szpitala w Lublinie. „Wyciek paliwa"
galeria

Pluton chemiczny straży pożarnej na terenie budowy szpitala w Lublinie. „Wyciek paliwa"

Cztery specjalistyczne wozu strażackie zostały wysłane na teren budowy szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie. Z jednej z maszyn wyciekło paliwo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.