Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

21 kwietnia 2020 r.
7:18

Koronawirus w Polsce i na świecie. Liczba zakażeń przekroczyła 2,5 mln, zmarło 171 tys. osób

Autor: Zdjęcie autora pab PAP kyku
0 0 A A

Najnowsze informacje na temat walki z koronawirusem na świecie i w Polsce. Najświeższe wiadomości z Lublina i województwa lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

21:35

Prawo do zwolnienia ze składek będzie miało więcej przedsiębiorców. Więcej osób skorzysta również ze świadczeń postojowych. 18 kwietnia weszły w życie zmiany do tzw. tarczy antykryzysowej.

21:28

Belgia: Belgia zrekrutuje 2 tys. "detektywów", którzy będą śledzić kontakty osób zakażonych koronawirusem, docierać do potencjalnych chorych i w ten sposób przeciwdziałać dalszemu rozprzestrzenianiu się COVID-19 - podaje we wtorek dziennik "De Tijd". (za Polską Agencją Prasową)

21:15

Liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła we wtorek 2,5 mln - podał Uniwersytet Johnsa Hopkinsa z Baltimore. Według jego danych, obecnie stwierdzonych jest nieco ponad 2 mln 540 tys. przypadków infekcji SARS-CoV-2.

21:07

Francja: 531 osób zakażonych koronawirusem zmarło we Francji w szpitalach i domach pomocy w ciągu ostatniej doby - poinformował we wtorek resort zdrowia. Łączna liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 w kraju wzrosła do 20796. (za Polską Agencją Prasową)

19:55

W poniedziałek, decyzją centralnych władz, wznowiono możliwość legalnych spacerów po lasach, parkach i skwerach. Niestety, nie licząc tych pierwszych, nadal obowiązkowe jest zakrywanie twarzy. Do swoich ulubionych miejsc rekreacji powoli wracają także puławianie.

19:26

Włochy: We Włoszech w ciągu ostatniej doby zanotowano śmierć 534 następnych osób zakażonych koronawirusem, co oznacza ponowny wzrost zgonów. Łączny bilans zmarłych od początku epidemii wzrósł do 24 648. Dane przedstawiła we wtorek Obrona Cywilna. (za Polską Agencją Prasową)

19:08

Sierż. szt. Izabela Zazula z bialskiej drogówki dba nie tylko o bezpieczeństwo ludzi na drogach. W wolnym czasie szyje maseczki ochronne dla służby zdrowia oraz pracowników opieki społecznej.

18:57

Z powodu wykrycia koronawirusa u pracownicy Banku Spółdzielczego w Końskowoli, placówka od tygodnia pozostaje zamknięta. Zgodnie z decyzją sanepidu, przebadano już pozostały personel oddziału, a także osoby, które mogły mieć kontakt z zakażoną.

18:33

Szwecja: We wtorek Urząd Zdrowia Publicznego podał, że w Szwecji odnotowano kolejnych 185 zgonów na COVID-19, a bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 1765. Do tej pory potwierdzono 15322 przypadki koronawirusa. (za Polską Agencją Prasową)

18:25

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. lubelskim. Najnowszy raport i mapy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

17:54

USA: 481 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby w stanie Nowy Jork - poinformował we wtorek gubernator Andrew Cuomo. To drugi dzień z rzędu, gdy liczba nowych zgonów nie przekroczyła 500. (za Polską Agencją Prasową)

17:42

Wielka Brytania: O 823 wzrosła liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi już 17 337 - poinformowało we wtorek po południu ministerstwo zdrowia. (za Polską Agencją Prasową)

17:40

16 ofiar śmiertelnych oraz 119 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje o stanie epidemiologicznym w Polsce.

17:28

Dane z woj. lubelskiego (stan na 21 kwietnia):

  • Liczba osób aktualnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (nowych osób w ciągu ostatnich 24 godzin) – 129 (20)
  • Liczba osób aktualnie poddanych kwarantannie – 4835
  • Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 1310
  • Liczba osób zakażonych koronawirusem – 324
  • Liczba zmarłych – 10
  • Liczba ozdrowieńców – 119
  • Liczba przebadanych osób na terenie województwa lubelskiego w ciągu ostatnich 24 godzin – 298

17:21

W Zakładzie Karnym w Białej Podlaskiej osadzeni zaczęli szyć maseczki ochronne. Na początek trafią one do pracowników więzienia. Ta akcja trwa już w innych lubelskich jednostkach.

17:14

- Gdyby była konieczność wznowienia takiej formy nauczania w nowym roku szkolnym, to będziemy kontynuować zdalne nauczanie - mówi Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej. Zobacz, jak członek rządu odpowiedział na najczęściej zadawane przez dziennikarzy pytania.

16:56

Pod koniec tygodnia zapadną decyzje dotyczące kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem - zapowiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. (za Polską Agencją Prasową)

16:05

250 tys. masek N95/KN95 i milion trójwarstwowych maseczek ochrony osobistej zakupionych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przyleci w najbliższych dniach do Polski kolejnym samolotem w ramach programu Cargo dla Polski – poinformował PAP Krzysztof Dobies, rzecznik Orkiestry.

15:49

Do coraz dłuższej listy firm i organizacji, które włączyły się w pomoc dla szpitala zakaźnego w Puławach, dołączyła spółka Agata S.A. Producent mebli w tym tygodniu podarował puławskiej placówce aparat do zabiegów nerkozastępczych. Sprzęt jest warty prawie 110 tys. zł.

15:47

Z powodu koronawirusa straty notuje JMP Flowers, jeden z największych producentów kwiatów w naszej części Europy. Kierownictwo tej rodzinnej firmy ze Stężycy oczekuje rychłego odblokowania gospodarki. Zwolnienia pracowników na razie nie wchodzą w grę.

15:32

Iran: W ciągu ostatniej doby w Iranie zmarło 88 osób zakażonych koronawirusem, co zwiększyło liczbę ofiar śmiertelnych COVID-19 w tym kraju do 5 297 - poinformowało we wtorek irańskie ministerstwo zdrowia. (za Polską Agencją Prasową)

15:26

Polscy medycy od środy do piątku będą przebywać w Słowenii w ramach misji szkoleniowo-medycznej - poinformował we wtorek Wojskowy Instytut Medyczny. Celem misji jest m.in. wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie sposobów i warunków udzielania pomocy ofiarom epidemii SARS-CoV-2.

15:17

Poprawia się stan chorych policjantów z III Komisariatu w Lublinie. Kilku mundurowych z tej jednostki już wyzdrowiało. W poniedziałek wrócili do służby.

14:55

Studenci informatyki z bialskiej uczelni pomagają szkołom wdrażać zdalne nauczanie. – Takich kompleksowych rozwiązań w placówkach nie jest zbyt wiele – przyznaje Maciej Hawryluk, wykładowca z Zakładu Informatyki PSW.

14:45

Przepisy wydłużające ważność m.in prawa jazdy czy pozwolenia na kierowanie tramwajem weszły w życie 18 kwietnia. Przedłużenie ważności będzie obowiązywało w okresie 60 dni od daty zakończenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury we wtorkowym komunikacie.

13:47

Wciąż w dużym tempie zwiększa się zasięg pandemii Covid-19. Z najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że liczba zakażeń na całym świecie od wybuchu pandemii przekroczyła 2,5 mln, ale jednocześnie wyzdrowiało ponad 655 tys. chorych. Zmarło dotąd ponad 171 tys. chorych. Zatem aktywnych zakażeń jest obecnie 1,6 mln.

Najwięcej zakażeń jest w Europie (około 1,2 mln), ale w przeliczeniu na poszczególne kraje pierwsze miejsce zajmują Stany Zjednoczone, gdzie jest już prawie 800 tys. infekcji koronawirusem SARS-CoV-2. Na naszym kontynencie najwięcej przypadków jest w Hiszpanii (ponad 204 tys.), Włoszech (ponad 181 tys.), Francji (ponad 155 tys.), Niemczech (ponad 147 tys.) oraz Wielkiej Brytanii (125 tys.).

Nowym epicentrum zakażeń stała się Turcja, gdzie zarejestrowano ponad 91 tys. przypadków. Na kolejnym miejscu jest Iran z 84 tys. zakażeń. Szybko rośnie również liczba zakażeń w Rosji (53 tys.), jest ich tam najwięcej w Europie Wschodniej. W tym regionie Polska jest na drugim miejscu, mamy już prawie 10 tys. infekcji. Nasz kraj wyprzedził zdecydowanie Czechy, gdzie epidemia wcześniej się rozwijała, ale jej tempo wyraźnie osłabło (obecnie jest około 7 tys. zakażeń). Na Białorusi jest ponad 6,2 tys. przypadków, a na Ukrainie – ponad 6,1 tys.

WHO ostrzega, że nowym epicentrum pandemii staje się Afryka, gdzie w ostatnim tygodniu liczba zakażeń zaczęła się gwałtownie zwiększać. Na razie odnotowano tam około 20 tys. przypadków i prawie 1 tys. zgonów. Przewiduje się jednak, że na tym kontynencie z powodu Covid-19 może umrzeć 300 tys. osób, a prawie 30 mln popadnie w ubóstwo. Głównymi miejscami rozprzestrzenia się zakażeń podobnie jak na innych kontynentach są duże miasta. (PAP)

13:45

430 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii. Tym samym łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii Covid-19 wzrosła w tym kraju do 21 282 – poinformowało we wtorek hiszpańskie ministerstwo zdrowia.

W czasie ostatnich 24 godzin odnotowano 3968 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2. Od początku epidemii w Hiszpanii zainfekowanych zostało 204 178 osób. (PAP)

13:39

"Zastanawiamy się nad tym, żeby pewne reguły, które pozwalałyby na otwarcie działalności gospodarczej w zakresie szerszym, obowiązywały w innym stopniu w tych powiatach, w których jest zero zakażeń lub liczba osób zakażonych jest poniżej pięciu lub dziesięciu w porównaniu do wszystkich pozostałych" – poinformował dziś premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że "na razie jednak takie decyzje jeszcze nie zapadły". (PAP)

13:17

Polska jest na 23. miejscu wśród państw Unii Europejskiej pod względem liczby wykonanych testów na obecność koronawirusa w przeliczeniu na milion mieszkańców - wynika z analizy portalu Euractiv.

12:36

W zakaźnych szpitalach jednoimiennych w Polsce hospitalizowanych jest 2500 chorych na koronawirusa; generalnie we wszystkich szpitalach przebywa 2900 osób. Od kilkunastu dni ta liczba jest stała i tych pacjentów nie przybywa - podał we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. (PAP)

12:06

Ostatni członkowie personelu 6 Szpitala Wojskowego w Dęblinie kończą przymusową kwarantannę i wracają do pracy. Placówka, która w związku z potwierdzonymi przypadkami zakażeń została opróżniona z pacjentów, teraz wznawia ich przyjmowanie. Na nowych zasadach. 

11:34

W Wolicy niedaleko Kalisza powstanie drugi szpital zakaźny w Wielkopolsce. Taką decyzję podjął wielkopolski wojewoda w związku z coraz większą liczbą pacjentów z COVID-19. W pierwszej kolejności trafią do niego pensjonariusze Centrum Opieki Długoterminowej "Salus".

– Wyprzedzamy pewne działania, na bieżąco reagujemy i stąd właśnie decyzja o tym, aby taki jednoimienny specjalistyczny szpital powstał w południowej części Wielkopolski. Jest to Szpital Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy koło Kalisza. W szpitalu w Wolicy będzie 100 miejsc przygotowanych dla pacjentów z koronawirusem. Przypomnę, że w szpitalu w Poznaniu mamy ich 500, tak że w sumie będziemy mieli ponad 600 miejsc szpitalnych – wyjaśnił wojewoda wielkopolski, Łukasz Mikołajczyk.

Wideo: TVN 24 / x-news

10:20

Na terenie województwa lubelskiego mamy czternaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

To pacjenci z Zamościa, powiatu zamojskiego i Lublina

– Wszystkie osoby są w stanie dobrym i miały styczność z przypadkiem potwierdzonym – dodaje Agnieszka Strzępka.

10:11

Nie żyje 5 osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje także o 144 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia.

Ofiary śmiertelne koronawirusa to 87-letni mężczyzna i 65-letni mężczyzna zmarli w Tychach, 79-letnia kobieta zmarła w Raciborzu, 65-letnia kobieta zmarła w Poznaniu oraz 73-letnia kobieta zmarła w Krakowie.

9:56

Na Ukrainie minionej doby potwierdzono 415 zakażeń koronawirusem, a 10 osób chorych na Covid-19 zmarło - podał we wtorek ukraiński resort ochrony zdrowia. Bilans zainfekowanych wzrósł do 6125, a zgonów do 161. Ogółem w kraju 367 zakażonych osób wyzdrowiało.

Minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow poinformował podczas wtorkowego briefingu, że łącznie zakażenie wykryto u 1138 pracowników medycznych i 399 dzieci.

Oświadczył też, że jego resort będzie rekomendować przedłużenie w kraju restrykcji związanych z pandemią do 12 maja, przy jednoczesnym ich złagodzeniu. Zapowiedział możliwość otwarcia - przy zachowaniu pewnych ograniczeń - parków, muzeów i bibliotek.

Najwięcej przypadków infekcji potwierdzono dotychczas w obwodzie czerniowieckim (988), Kijowie (892) i obwodzie iwano-frankowskim (556). W obwodzie iwano-frankowskim jest też najwięcej zgonów - 37. (PAP)

9:15

W środę polscy lekarze wylecą w ramach misji do Chicago - poinformował we wtorek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Zapowiedział, że medyczne misje będą kontynuowane, ponieważ lekarze oprócz niesienia pomocy zdobywają również wiedzę niezbędną do radzenia sobie z pandemią koronawirusa.

Minister Błaszczak pytany w Programie Trzecim Polskiego Radia o zapowiadaną misję polskich medyków w Chicago poinformował, że lekarze wylecą do Stanów Zjednoczonych w środę. Zapowiedział również, że podobne misje będą kontynuowane.

"Będą kontynuowane dlatego, że z jednej strony to jest pomoc, którą świadczą nasi lekarze, ale oni także zdobywają ekspercką wiedzę na temat sytuacji, radzenia sobie z koronawirusem. Ta ekspercka wiedza jest niezwykle dla nas istotna" - uzasadniał. (PAP)

9:12 

Ministerstwo Zdrowia prezentuje dzienny raport o koronawirusie.

Z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest 2 tys. 914 osób. Wyzdrowiało 1 tys. 297 zakażonych osób. Według danych MZ kwarantanną objęto 105 tys. 602 osoby, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – 21 tys. 364 osoby.

Zakażenie potwierdzono dotąd u 9 tys. 593 osób, z których 380 zmarło. (PAP)

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

8:35

Instytut im. Roberta Kocha w Berlinie podał we wtorek, że w ciągu minionej doby w Niemczech zmarły 194 osoby zakażone nowym koronawirusem. Wykryto też 1785 nowych przypadków infekcji. Łączny bilans epidemii to 143 457 zakażonych i 4598 ofiar śmiertelnych.

Liczba odnotowanych w ciągu doby zgonów zwiększyła się o 84 przypadki w porównaniu z poniedziałkiem. To pierwszy dobowy wzrost po dwóch dniach spadków.

Liczba nowych zakażeń zwiększyła się zaledwie o 10 przypadków w porównaniu z poniedziałkowym bilansem – poinformował RKI.

8:13

34-letnia Polka pracująca w szpitalu w Northampton w środowej Anglii zmarła z powodu koronawirusa - poinformował portal miejscowej gazety "Northampton Chronicle & Echo".

Jak podał portal, Joanna K. zmarła 9 kwietnia. Pracowała w Northampton General Hospital (NGH) od 10 lat jako członek personelu sprzątającego. (PAP)

8:01

W ciągu ostatniej doby na Covid-19 zmarły w USA 1433 osoby, to spadek o ponad jedną czwartą w porównaniu z poprzednim bilansem (1997) - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. W Stanach Zjednoczonych wykryto ok. 24 tys. nowych przypadków SARS-CoV-2.

Bilans ofiar śmiertelnych epidemii w USA wzrósł do 42 094. To najwięcej na świecie i o ok. 18 tys. więcej niż we Włoszech.

Prawie połowa zgonów w USA przypada na stan Nowy Jork (18 611). Znaczne ogniska choroby są też w New Jersey (4520 ofiar śmiertelnych), Michigan (2468) i Massachusetts (1706). W niedzielnym wydaniu "Boston Globe", dziennika z ostatniego z tych stanów, kondolencje zajęły aż 16 stron.

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono dotychczas ponad 4 mln testów na koronawirusa. Blisko 785 tys. z nich dało wynik pozytywny, co oznacza dobowy przyrost o ok. 24 tys. (PAP)

7:45

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 9593. Zmarło do tej pory 380 osób. Resort zdrowia w poniedziałek poinformował o 306 nowych zakażeniach i 20 zgonach. Według danych ministerstwa, wyzdrowiały dotąd 1133 osoby. 

7:31

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na 20 kwietnia na terenie województwa lubelskiego:

  1. Liczba osób hospitalizowanych w ciągu ostatnich 24 godzin z podejrzeniem zakażenia koronawirusem –35.
  2. Liczba osób poddanych kwarantannie –5014.
  3. Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym –1319.

Do 20 kwietnia na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 310 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 113 ozdrowieńców i zarejestrowano 10 zgonów.

Laboratoria: WSSE w Lublinie, RCKiK w Lublinie i WIHE w Puławach w ciągu ostatnich 24 godzin przebadały łącznie 242  osoby.

7:25

Statystyki zachorowań na świecie. Dane, stan na 21 kwietnia, godz. 7

Lokalizacja

Potwierdzone

Przypadki na 1 mln osób

Ozdrowienia

Zgony

Cały świat

2 478 153

318,7

651 503

170 324

Stany Zjednoczone

798 742

2 423,69

72 368

42 604

Hiszpania

200 210

4 250,71

80 587

20 852

Włochy

181 228

3 008,26

48 877

24 114

Niemcy

147 065

1 768,69

84 717

4 862

Wielka Brytania

124 743

1 877,65

16 509

Francja

114 657

1 709,36

37 409

20 265

Turcja

90 980

1 094,1

13 430

2 140

Iran

83 505

1 002,09

59 273

5 209

Chiny

82 758

59,03

77 123

4 632

Rosja

47 121

321,11

3 446

405

   


Źródło: Google

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Filip Maciejuk z Puław znalazł się w składzie reprezentacji Polski na Tour de Pologne

Filip Maciejuk z Puław znalazł się w składzie reprezentacji Polski na Tour de Pologne

20-latek jest wychowankiem Pogoni Mostostal Puławy, w której zresztą święcił olbrzymie sukcesy. Tym największym był brązowy medal w mistrzostwach świata w jeździe indywidualnej na czas, który wywalczył w 2017 r. w norweskim Bergen. Co ciekawe, zwycięzcą tamtej rywalizacji został Thomas Pidcock, który kilka dni temu został mistrzem olimpijskim w kolarstwie górskim.

Lublin. Nocny alarm na Czechowie. Jaka była przyczyna przyjazdu służb?
galeria

Lublin. Nocny alarm na Czechowie. Jaka była przyczyna przyjazdu służb?

Wozy strażackie, karetka pogotowia i radiowóz. W nocy z piątku na sobotę służby zostały zaalarmowane o pożarze w jednym z bloków przy ul. Paderewskiego w Lublinie. Na miejscu okazało się, że jeden z lokatorów przypalił potrawę pozostawioną na kuchence.

Wakacje nad Bałtykiem. "Ludzie twierdzą, że mogą wszystko". Mimo zakazu kąpieli wchodzą do wody
film

Wakacje nad Bałtykiem. "Ludzie twierdzą, że mogą wszystko". Mimo zakazu kąpieli wchodzą do wody

Niekorzystne wiatry i prądy morskie zmuszają WOPR do wywieszenia czerwonej flagi, oznaczającej całkowity zakaz kąpieli. To najtrudniejsze dni dla ratowników, bo spotykają się z niezrozumieniem ze strony plażowiczów.

Świdnik: Jest pozwolenie na budowę ul. Działkowca

Świdnik: Jest pozwolenie na budowę ul. Działkowca

– Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców ulicy Działkowca. Po ponad 50 latach wreszcie doczekają się ulicy – skomentowała post zastępcy burmistrza Świdnika na Facebooku jedna z internautek.

Kurów. Są pieniądze na boisko szkolne

Kurów. Są pieniądze na boisko szkolne

Gmina otrzyma ponad 1,5 mln zł z rządowego programu „Sportowa Polska” na budowę nowego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej im. ks. G. Piramowicza w Kurowie. Wnioski dotyczące hali sportowej w Klementowicach oraz zaplecza przy ul. Warszawskiej zostały odrzucone.

Przegraliśmy przez zbyt dużą ilość błędów czyli opinie po meczu Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna

Przegraliśmy przez zbyt dużą ilość błędów czyli opinie po meczu Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna

Górnik Łęczna przegrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:3, a dwa gole dla "Miedziowych" zdobył wychowanek klubu z Łęcznej - Patryk Szysz. Jak piątkowy mecz podsumowali trenerzy obu ekip?

"Samozbiór" owoców coraz popularniejszy. "Można połączyć przyjemne z pożytecznym"
Magazyn

"Samozbiór" owoców coraz popularniejszy. "Można połączyć przyjemne z pożytecznym"

Tańsze niż na targu czy markecie owoce, zrywane prosto z drzewa czy krzaka. "Samozbiór" owoców zyskuje kolejnych zwolenników także w naszym regionie, choć – jak zauważa prezes Lubelskiej Izby Rolniczej – są też pewne punkty zapalne.

Biała Podlaska: Miejsce do rekreacji na osiedlu Podmiejska jednak będzie

Biała Podlaska: Miejsce do rekreacji na osiedlu Podmiejska jednak będzie

Mieszkańcy osiedla Podmiejska chcieli terenu rekreacyjnego w swoim sąsiedztwie. Zgłosili taką propozycję do budżetu obywatelskiego, ale ze względów formalnych urzędnicy odrzucili projekt. Jednak prezydent Michał Litwiniuk deklaruje, że na osiedlu takie tereny się znajdą.

Do odporności populacyjnej jeszcze sporo nam brakuje. Będą regionalne obostrzenia?
Magazyn

Do odporności populacyjnej jeszcze sporo nam brakuje. Będą regionalne obostrzenia?

– Bardziej prawdopodobne są regionalne obostrzenia, w tych województwach, w których sytuacja będzie najgorsza. Będzie to dotyczyło niestety tych regionów, w których poziom zaszczepienia jest najniższy, a w tej grupie jest województwo lubelskie – mówi nam prof. Małgorzata Polz-Dacewicz, kierownik Zakładu Wirusologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz prezes Polskiego Towarzystwa Wirusologicznego.

Festiwal Dźwięki Słów. Smyczki niczym brzytwy, czyli Melo-M z Łotwy
Zdjęcia
galeria

Festiwal Dźwięki Słów. Smyczki niczym brzytwy, czyli Melo-M z Łotwy

Smyczki niczym brzytwy - tak w krótkich słowach można by określić piątkowy występ łotewskiego trio Melo-M w ramach festiwalu Dźwięki Słów trwającego w Lublinie.

Puławy. Lidl w remoncie

Puławy. Lidl w remoncie

Przez kilka najbliższych tygodni klienci supermarketu Lidl przy ul. Lubelskiej w Puławach nie będą mogli korzystać z tego obiektu. Placówka przechodzi proces modernizacji. Otwarcie 26 sierpnia.

Lubelskie. Z samochodów niewiele zostało. Kierowca zginął na miejscu, dwie osoby ranne
galeria

Lubelskie. Z samochodów niewiele zostało. Kierowca zginął na miejscu, dwie osoby ranne

Do śmiertelnego wypadku drogowego doszło dzisiaj około południa w miejscowości Ortel Książęcy Drugi (gm. Biała Podlaska).

Lubelskie. Każdy, kto skończył 40 lat, może bezpłatnie wykonać badania

Lubelskie. Każdy, kto skończył 40 lat, może bezpłatnie wykonać badania

Przybyło przychodni, w których można zrobić badania w ramach rządowego programu „Profilaktyka 40+”. Każdy, kto skończył 40 lat, może bezpłatnie wykonać badania diagnostyczne.

Zagłębie - Górnik 3:1. Popis Patryka Szysza w Lubinie

Zagłębie - Górnik 3:1. Popis Patryka Szysza w Lubinie

PIŁKARSKA PKO EKSTRAKLASA W drugim meczu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce Górnik Łęczna poniósł pierwszą porażkę. Zielono-czarni przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin, a bohaterem spotkania okazał snajper „Miedziowych”, a zarazem wychowanek Górnika – Patryk Szysz

Niezwykły koncert dla Romualda Lipko. Budka Suflera zagra w muszli w Ogrodzie Saskim
21 sierpnia 2021, 19:00

Niezwykły koncert dla Romualda Lipko. Budka Suflera zagra w muszli w Ogrodzie Saskim

Specjalny koncert Budki Suflera uświetni uroczystość nadania Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie imienia Romualda Lipko. Nieżyjący już kompozytor największych polskich przebojów zostanie w ten sposób doceniony przez mieszkańców Lublina – miasta, z którym związany był przez całe życie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 sierpnia 2021 roku o godz. 19.00. Z pewnością będzie to niezwykły moment, pełen emocji i wzruszeń.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.