Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

24 listopada 2018 r.
9:32

Firma budująca stadion ma problemy. Co dalej z inwestycją?

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
31 38 A A
Tak obecnie wygląda plac budowy na miejskim stadionie/ fot.EB
Tak obecnie wygląda plac budowy na miejskim stadionie/ fot.EB

Opóźnienia w budowie stadionu i zajęcia komornicze wobec głównego wykonawcy inwestycji. –To jedno z niemiłych zaskoczeń, z którymi spotkałem się w pierwszych dniach pracy – mówi nowy prezydent Michał Litwiniuk. Z kolei firma S–Sport uspokaja, że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przebudowa  stadionu w Białej Podlaskiej ruszyła w czerwcu. Pod koniec sierpnia miały być już gotowe parkingi, ale do dzisiaj ich nie ma. Jeszcze pod koniec października wykonawca zapewniał, że termin zakończenia inwestycji pozostaje bez zmian i płatności podwykonawcom są realizowane na bieżąco. Ale prezydent ujawnia coś innego.

– Jeszcze pod koniec września do urzędu wpłynęły zajęcia komornicze wobec głównego wykonawcy na 2 mln zł. One co prawda po 2 tygodniach zostały umorzone, ale w październiku wpłynęły kolejne na kwotę 2 mln zł – precyzuje prezydent Michał Litwiniuk. Co więcej, opóźnienia w harmonogramie prac wynoszą obecnie 4 miesiące. – A okres realizacji inwestycji zgodnie z umową upływa 8 lipca i dotrzymanie tego terminu jest warunkiem otrzymania 10 mln zł dotacji z ministerstwa sportu – przypomina Litwiniuk i dodaje, że jego poprzednik nie wyegzekwował kar umownych od firmy w związku z niedotrzymaniem terminów.

– Już na koniec sierpnia firma powinna wykonać parking północy, a do dzisiaj go nie ma. Nie wykonano strategicznych elementów, m.in. murowo–żelbetowych ścian. Takie prace zimą już nie będą mogły zostać wykonane, a to spowoduje większą skalę opóźnień – zauważa prezydent. Wobec tego, że firma nie płaciła bialskim podwykonawcom, zgodnie z przepisami o zamówieniach publicznych, to miasto uregulowało te płatności. Chodzi o ponad 2 mln zł.

Tymczasem S–Sport z Katowic uspokaja, że termin zakończenia robót nie jest zagrożony. – Nasza firma prowadzi budowę, a proces budowlany jest szeroko objęty. To wymaga też pewnej współpracy z miastem, bo samorząd też z pewnych rzeczy musi się wywiązać – mówi na wstępnie Adam Kaczyński dyrektor zarządzający firmy.

Zapewnia też, że nie ma zaległości względem podwykonawców. – Jeżeli zaś chodzi o zajęcia komornicze to jest to związane z procedurą przekształcenia naszej firmy i sporem ze wspólnikami. Ale to nie ma żadnego wpływu na działania operacyjne firmy – zapewnia Kaczyński. Firma przedstawiła miastu pewnie zmiany projektowe, w najbliższym tygodniu ma się odbyć narada w Białej Podlaskiej.

W KRS możemy się dowiedzieć ze kapitał zakładowy S –Sport to 102 tys. zł. Tymczasem pierwszy etap przebudowy stadionu wyceniono na 41 mln zł. Ma powstać trybuna wschodnia, która będzie miała ponad 3 tys. miejsc. Pojawi się też zaplecze sportowo –socjalne, siłownia i hala sportowa, z której będą mogli korzystać także uczniowie pobliskiego „ekonomika” oraz parkingi.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 o 14:29
+18
Podlasie spada do 4 ligi. Po co im stadion? Wystarczy boisko z kilkudziesięcioma ławeczkami.
Avatar
Kamil / 24 listopada 2018 o 13:40
+17
Prokuratura powinna się zająć już sprawą!!! Na co czekasz panie Litwinuk aż obecny wykonawca też da w łapę.!!? Na powierzchni tej firmy widać, że jest kłopot z płynnością finansową, jak można wybierać wykonawcę który kopitalu ma tylko 100tyś..??? Ludzie ile jeszcze będziemy siebie okradać nawzajem??
Avatar
Tomek / 24 listopada 2018 o 13:42
+15
Litwinik nie zawiadomi prokuratury bo sam w tym uczestniczył.
Avatar
Ceglana / 24 listopada 2018 o 14:46
+12
Miasto potrzebuje wielu rozsądniejszych inwestycji, a nie stadionów dla bezmózgów.
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 o 10:25
+12
W Polsce nie ma nawet jednej dobrze grającej jedenastki. Jeden stadion na województwo spokojnie wystarczy.
Avatar
Irek / 24 listopada 2018 o 18:53
+9
Po co ten stadion, w mieście jest wiele obiektów sportowych. Kolejne niepotrzebne. Chcemy nowych dróg!!!!! I terenów rekreacyjnych!!!
Avatar
ojciec chrzestny luxemburczyk / 26 listopada 2018 o 15:01
+3
A gdzie byli wielce kompetentni prawnicy spadochroniarza z Pomorza?
Avatar
dyzmopis / 24 listopada 2018 o 14:43
+3
Działkę po stadionie sprzedać. Postawić tylko halę dla ekonomika. Dla kiboli biuro na Francuskiej.
Avatar
kibice / 4 grudnia 2018 o 18:47
+2
Panie Litwiniuk proszę poruszyć niebo i ziemie aby   prace zostało wykonane i zaplanowane zgodnie z projektem ,a nie Śląska firma olewa inwestycje najpierw walczy o wykonanie tej inwestycji póżniej Lekceważy mieszkanców Biaeej Podlaski do dzieła media prezydend i   prokurator?
masz rację, może ta firma potrzebuje pomocy jakiejś? może skrzyknąć sportowców z miasta jak chcą boiska?
 
Avatar
pytamy / 26 listopada 2018 o 14:31
+2
kapitał zakładowy wykonawcy to 100 tys.zł.Czy wiek właścicieli spółki 18- 20 lat?Czy to doprawdy nie wzbudzało żadnych wątpliwości?Zamówienie 40. mln.zł + 10 mln. dofinansowanie.......Drugi Z-ca miał w kopetencji zamówienia publiczne i inwestycje,a gdzie była skarbnik miasta?
Avatar
question / 5 grudnia 2018 o 08:27
+1
Należy zrobić konsultacje społeczne i spytać mieszkańców czy chcą stadionu za 40 milionów? Co najmniej za tyle, bo w nowym przetargu może być 50 000 000.
Avatar
kibice / 4 grudnia 2018 o 18:47
+2
Panie Litwiniuk proszę poruszyć niebo i ziemie aby   prace zostało wykonane i zaplanowane zgodnie z projektem ,a nie Śląska firma olewa inwestycje najpierw walczy o wykonanie tej inwestycji póżniej Lekceważy mieszkanców Biaeej Podlaski do dzieła media prezydend i   prokurator?
masz rację, może ta firma potrzebuje pomocy jakiejś? może skrzyknąć sportowców z miasta jak chcą boiska?
 
Avatar
e / 4 grudnia 2018 o 18:12
+1
Panie Litwiniuk proszę poruszyć niebo i ziemie aby   prace zostało wykonane i zaplanowane zgodnie z projektem ,a nie Śląska firma olewa inwestycje najpierw walczy o wykonanie tej inwestycji póżniej Lekceważy mieszkanców Biaeej Podlaski do dzieła media prezydend i   prokurator?
 
Avatar
Czytelnik / 4 grudnia 2018 o 12:40
+1
Czytałem dzisiaj artykuł w internecie, że w Bytomi ta firma też niby budowałaa, ale Inwestor zerwał z nimi umowę ze zwględu na bardzo duże opóźnienia.
Avatar
fraz / 2 grudnia 2018 o 20:36
0
Budują od Czerwca a już 4 miesiące opóznienia  gdzie tu sens i logika ? Pinokio pan Litwiniuk zaczyna ?
 Budujcie a nie marudzić stadion powinien być bo Biała to Szkoła trenrów dwie uczelnie kobiety ekstraklasa itd
Avatar
sloanslimited@gmail.com / 28 listopada 2018 o 00:31
0
Przystępne pożyczki na poziomie 3%. Udzielamy pożyczek od €10 000 do €50 000 000. Nasze usługi są bezpłatne. Wszystko czego potrzebujesz to wypełnić prosty formularz online i Jeśli kwalifikujesz. Obowiązują warunki i postanowienia. Skontaktuj się z nami dzisiaj poprzez nasz e-mail: sloanslimited@gmail.com Poczta elektroniczna: sloanslimited@gmail.com
Avatar
poznaniak z lub.... / 27 listopada 2018 o 21:41
0
Każdy Normalny obywatel powinien rozumieć ze Ministerstwo Sportu dokłada 10 mil złotych to był sukces Stefaniuka i ministra sory wice  Stawarskiego   do budowy stadionu ,bo takiej okazji może nie być szybko bo władza a szczególnie ministrowie się zmieniają i mają swoje????tereny czy przysługa kolesi partyjnych  ,proszę się zastanowić czy nie zabrać się do roboty
Avatar
out of the question / 27 listopada 2018 o 20:16
+1
Wstrzymać budowę stadionu - to jedyne sensowne rozwiązanie. Za obecny stan odpowiadają dyrektor K. i poprzednik. Biała ma ważniejsze inwestycje. Chociażby tunel i związany z nim wężeł komunikacyjny. Tunel - PKP, drogi dojazdowe - miasto dla ścisłości kto za odpowiada. Remont ulicy Sidorskiej, rondo na Łomaskiej i Kolejowej są ważniejsze niż miejsce spotkań dla dilerów tematu.
Avatar
Ab71 / 26 listopada 2018 o 22:01
0
Budują od Czerwca a już 4 miesiące opóznienia gdzie tu sens i logika ? Pinokio pan Litwiniuk zaczyna ?
Avatar
Alka / 26 listopada 2018 o 19:19
+1
Wróżka Alicja proponuje: A) wszystko co jest zapięte na 200% tzn. ma  projekt, wykonawcę i pełne finansowanie zakończyć i przedstawic jako swój sukces, B) Wszystkie inwestycje, które maja trudnosci ( stadion) przedstawić jako bałagan zostawiony przez Stefaniuka Podpowiem budujemy tunel, wszystko gra, ale trzeba dobudować Koncertową. Zadaszenie Amfiteatru prawie jest, trzeba sprawdzić czy problem z projektem dachu jest rozwiązany. Dokończyć Warszawską, ale mówić, że przez Stefaniuka jest za wąska. Skąd wziąć kasę na skończenie Warszawskiej - pożyczyć! Stefaniuk rozgrzebał to trzeba pożyczyć. Obwodnica wschodnia , trzeba gadać ze Stawiarskim i Stefaniukiem, dadzą? Co będzie jak zachowają sie tak jak PO i PSL? Trzeba będzie zaczekać 5 lat. Ścieżki będą nie ma kłopotu, trzeba pokazać, zobaczcie zrobiliśmy, a On nie umiał. Prace w parku Radziwiłła jak wyżej, pochwalić się , pokazać zakończony remont, bramę most itd. Może już wystarczy.
Wróżka Alicja proponuje: A) wszystko co jest zapięte na 200% tzn. ma  projekt, wykonawcę i pełne finansowanie zakończyć i przedstawic jako swój sukces, B) Wszystkie inwestycje, które maja trudnosci ( stadion) przedstawić jako bałagan zostawiony przez Stefaniuka Podpowiem budujemy tunel, wszystko gra, ale trzeba dobudować Koncertową. Zadaszenie Amfiteatru prawie jest, trzeba sprawdzić czy problem z projektem dachu jest rozwiązany. Dokończyć Warszawską, ale mówić, że przez Stefaniuka jest za wąska. Skąd wziąć kasę na skończenie Warszawsk... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożar domu w Siennicy Nadolnej. Jedna ofiara

Pożar domu w Siennicy Nadolnej. Jedna ofiara 0 0

Mężczyzna zginął w pożarze w miejscowości Siennica Nadolna w powiecie krasnostawskim

Dwa razy więcej wypadków w Lublinie. Które miejsca są najniebezpieczniejsze?

Dwa razy więcej wypadków w Lublinie. Które miejsca są najniebezpieczniejsze? 12 19

Dwukrotnie wzrosła w ciągu roku liczba śmiertelnych ofiar wypadków na ulicach Lublina. Najwięcej osób zginęło na ul. Nadbystrzyckiej, na Narutowicza zagrożeni są piesi na przejściach, zaś najwięcej stłuczek było na al. Witosa. Takie dane ogłosiła lubelska policja w swoim corocznym raporcie dla Rady Miasta

Wygraj metamorfozę na 10 lecie Naturhouse w Lublinie!

Wygraj metamorfozę na 10 lecie Naturhouse w Lublinie! 13

Zmień z nami swoje życie tak jak Pani Kamila! Z okazji okrągłego jubileuszu 10 lat Naturhouse w Lublinie serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie, w którym nagrodą główną jest 3 miesięczna darmowa kuracja w jednym z naszych Centrów zakończona profesjonalną metamorfozą specjalistów od wizerunku. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Panią Kamilą, która z pomocą naszej dietetyk Marty Kusiak z Centrum Dietetycznego Naturhouse Zana schudła aż 18 kg!

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 marca 2019 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 marca 2019 roku 0 0

Austria – Polska 0:1. Na kłopoty Piątek!
film

Austria – Polska 0:1. Na kłopoty Piątek! 0 0

W meczu otwierającym eliminacje do Euro 2020 Polska pokonała w Wiedniu reprezentację Austrii 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył wprowadzony z ławki rezerwowych Krzysztof Piątek

BMSlam Stal – TBV Start 87:84. Pościg zakończony niepowodzeniem

BMSlam Stal – TBV Start 87:84. Pościg zakończony niepowodzeniem 1 0

Po 20 minutach wydawało się, że mecz TBV Startu w Ostrowie Wielkopolskim zakończy się pogromem. Gospodarze prowadzili 15 punktami i pewnie zmierzyli po wygraną. Na szczęście czerwono-czarni po przerwie wzięli się w garść. Nie udało im się jednak odwrócić losów spotkania. Ostatecznie przegrali 84:87

W tym samorządzie młodzież ma swojego pełnomocnika

W tym samorządzie młodzież ma swojego pełnomocnika 0 0

Burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego powołał w swoim urzędzie pełnomocnika ds. młodzieży. Został nim Konrad Sawczuk, uczeń I LO im. J. I Kraszewskiego w Białej Podlaskiej.

Lublin: Zburzyli kamienice, w ich miejscu stanie hotel. Marka należąca do sieci Mariott
galeria

Lublin: Zburzyli kamienice, w ich miejscu stanie hotel. Marka należąca do sieci Mariott 22 19

Ponad dwa lata potrwa budowa trzygwiazdkowego hotelu w miejscu zburzonych kamienic przy ul. 1 Maja 23 i 25. Taką inwestycję zapowiedziała w czwartek lubelska spółka CRH Holding, która wprowadzi do miasta obecną na trzech kontynentach markę Moxy należącą do sieci Mariott

Lubelskie przedszkolaki powitały wiosnę [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Lubelskie przedszkolaki powitały wiosnę [zdjęcia, wideo] 0 2

Dzieci z lubelskich przedszkoli wzięły udział w powitaniu wiosny przed ratuszem.

Wielkie kuszenie maturzystów. Politechnika Lubelska otworzyła drzwi [zdjęcia]
galeria

Wielkie kuszenie maturzystów. Politechnika Lubelska otworzyła drzwi [zdjęcia] 1 0

Ten nietypowy pojazd skonstruowany przez studentów to tylko jeden z modeli, które można było zobaczyć podczas czwartkowego dnia otwartych drzwi zorganizowanego przez Politechnikę Lubelską.

Wyrzucił dziewczynę przez okno, bo nie chciała uprawiać seksu? Spadła z 4 piętra [zdjęcia]
galeria

Wyrzucił dziewczynę przez okno, bo nie chciała uprawiać seksu? Spadła z 4 piętra [zdjęcia] 234 26

Wypchnął dziewczynę z czwartego piętra, bo nie chciała uprawiać z nim seksu. Tak 26-latek z Lublina miał potraktować swoją partnerkę. Jarosław B. stanął przed sądem, jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa

Lublin: Aktywiści sprawdzają stan miejskich rowerów. Ostatnio było kiepsko [wideo]
film

Lublin: Aktywiści sprawdzają stan miejskich rowerów. Ostatnio było kiepsko [wideo] 0 13

Zmasowaną kontrolę sprawności miejskich rowerów zaczęli w czwartek aktywiści, którzy zarzucają władzom Lublina za słaby nadzór nad stanem jednośladów. Ratusz nie zgadza się z zarzutami i przekonuje, że regularnie sprawdza rowery i nalicza operatorowi kary za uchybienia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 22-24 marca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 22-24 marca 0 0

Do gry wraca IV liga. Na dzień dobry u siebie gra Hetman Zamość, ale i Lublinianka. Na stadionie przy ul. Leszczyńskiego w sobotę pojawi się Powiślak Końskowola. A mecz trzeciej drużyny w tabeli z czwartą rozpocznie się o godz. 15.

Bez zmian w zarządzie puławskich Azotów. Krzysztof Bednarz zostaje

Bez zmian w zarządzie puławskich Azotów. Krzysztof Bednarz zostaje 0 16

Krzysztof Bednarz wygrał konkurs na stanowisko prezesa Zakładów Azotowych "Puławy". Rada nadzorcza spółki, na nową, trzyletnią kadencję, powołała również pozostałych członków zarządu: Krzysztofa Homendę, Izabelę Świderek i Annę Zarzycką-Rzepecką. Przedstawicielem załogi pozostaje Andrzej Skwarek.

Z MKS Perła do kadry reprezentacji Polski

Z MKS Perła do kadry reprezentacji Polski 0 0

Sześć zawodniczek MKS Perła Lublin otrzymało powołanie do reprezentacji Polski na zgrupowanie w Cetniewie, które zakończy się turniejem w Gdańsku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.