Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

24 marca 2016 r.
20:32

"Nie widzimy przyszłości w tym miejscu". Fachowcy odchodzą ze stadniny w Janowie

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 54 A A
Paweł Kozikowski podczas pokazu
Paweł Kozikowski podczas pokazu

Doświadczeni i cenieni trenerzy koni arabskich Joanna Wojtecka oraz Paweł Kozikowski odchodzą z janowskiej stadniny. Nie widzą możliwości współpracy z nowymi przełożonymi

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W Stadninie Koni w Janowie Podlaskim pracowali od 2010 roku. – Nie widzimy swojej dalszej przyszłości w tym miejscu. W ten sposób chcemy też pokazać, że nie godzimy się na to, jak zostali potraktowani odwołani prezesi – mówi trenerka Joanna Wojtecka.

Przypomnijmy, że 19 lutego związany z PiS prezes ANR odwołał ze stanowiska Marka Trelę, prezesa stadniny w Janowie Podlaskim, Jerzego Białoboka, prezesa stadniny w Michałowie oraz Annę Stojanowską, specjalistę do spraw hodowli konia arabskiego w ANR. Odwołani prezesi zapowiedzieli pozwy do sądu pracy, a prezes ANR w doniesieniu do prokuratury zarzucił im niegospodarność i narażanie Skarbu Państwa na straty finansowe. Obecnie prezesem janowskiej stadniny jest Marek Skomorowski, ekonomista z Lublina, bez doświadczenia w hodowli koni arabskich.

– Ta decyzja wiele nas kosztowała. Ale uważamy, że jest słuszna – dodaje Wojtecka. Ona i Paweł Kozikowski byli wielokrotnie nagradzani tytułem najlepszego trenera i prezentera na pokazach na całym świecie.

– My naprawdę chcieliśmy zostać w stadninie i jakoś wszystko poukładać, ale nie było chęci współpracy ze strony nowych przełożonych. Przez 22 dni swojego urzędowania pan Skomorowski ani razu nie przyszedł do nas, do stajni, aby porozmawiać – stwierdza trenerka.

Po zmianie na stanowisku prezesa zabrakło im fachowego wsparcia. – Przede wszystkim prezes Marek Trela był osobą, z którą można było rozwiązywać problemy i rysować przyszłość. Doskonale zna konie i je rozumie. Bo oprócz tego, że jest weterynarzem, jest też sędzią międzynarodowym. Wiedział jak konie mają wyglądać na pokazach. Teraz tego brakuje – opowiada Joanna Wojtecka.

Zdaniem Aliny Sobieszak, sekretarz branżowego pisma „Araby Magazine”, odejście trenerów będzie zauważalne i odbije się na przyszłości stadniny. – To są lata praktyki. Paweł miał to „coś”, co dawało mu świetny kontakt z końmi. One się go słuchały, szły za nim. A Asia była jak matka dla nich. Konie kładły swoje głowy na jej ramiona – wspomina Sobieszak.

Poza tym zajmowali się treningami najmłodszych koni. – Już teraz powinien zacząć się trening roczniaków, które w czerwcu będą prezentowane na pokazie w Białce. Kto to zrobi? – pyta Sobieszak.

– Trenowaliśmy najlepsze konie, które później miały sukcesy. Jesteśmy na takim poziomie, że znalezienie pracy nie będzie problemem. Ale dla nas najważniejsze było, aby ktoś zwrócił uwagę na to, co stało się w Janowie – przyznaje Joanna Wojtecka. – To 200 lat tradycji i naszej historii. A przysłano tu osoby, które tego nie czują – dodaje.

Prezes Marek Skomorowski nie odpowiedział nam w czwartek na zadane na piśmie pytania.

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ktos / 29 marca 2016 o 17:10
0

Stadniny nigdy nie były traktowane jak prywatna własnosć i tak, Trela sam wyhodował konie, to on poprowadził program hodowlany stworzony przez Krzyształowicza i to on wie jak łączyć żeby konie wygrywały po kilkadziesiąt nagród rocznie, tak jak było do tej pory. Jeśli sie nie znacie na koniach ok., ale posłuchajcie tych którzy wiedzą.

Avatar
wojtek / 29 marca 2016 o 14:43
0

Polonus, chcesz wyniki z tamtego roku czy kilku lat wstecz ? Bo w tamym roku Janów zdobył tylko około 64 międzynarodowych i krajowych nagrod w tym roku Pinga jest czempionką PSAIAHF klaczy starszych, w tamtym roku Platynową Czempionką Świata, jest czempionat Europy, klika czempionów Polski  i międzynarodowe czempionaty, w 2014 było około 50 nagród.

Firma która przygotowywała imprezy nie zarabiała więcej niz stadnina, chyba potrafisz odróżnić PRZYCHÓD od dochodu ? Podany był tylko przychód więc na jakiej podstawie wyciągasz takie oskarżenia ?

I wybacz ale te twoje wynurzenia na temat "niegodziwych" zarobków człowieka który wyhodował mnóstwo czempionów są....pocieszne.

Pan prezes sam wyhodował, tak jak Wałęsa sam obalił komunę

quote>

Pan prezes sam wyhodował, tak jak Wałęsa sam obalił komunę

rozwiń
Avatar
wojtek / 29 marca 2016 o 14:40
0

Nie wiem jakim trzeba być podłym człowiekiem żeby tak perfidnie kłamać w Wielki Piątek?  Powtarzasz,  PISowski klakierze, głupoty wyczytane/wysłuchane w "jedynie słusznych mediach". Czy stadnina jest spółką notowaną na giełdzie? Nie, jest własnością ANR! Wiesz, niedouczony durniu, ile czempionatów wygrały janowskie araby? Że takie kreatury jak ty nie boją się, że na sądzie ostatecznym Bóg je rozliczy z takich łgarstw!

I to upoważnia by prezes traktował ją jak swoją własność? Trochę rozsądku i logiki to nie boli

I to upoważnia by prezes traktował ją jak swoją własność? Trochę rozsądku i logiki to nie boli

rozwiń
Avatar
wojtek / 29 marca 2016 o 14:37
0

Kolesiostwo i układy. Pis zniszczy wszystko w imię swoich racji i racji tych którzy ich popierają i jeszcze powie, że to wszystko nieprawda, zmiany są dobre i konieczne a całą winę ponosi poprzednia władza. Takiej propagandy to nawet za komuny nie było.

Cofnij się o parę miesięcy wstecz - to była propaganda. Niemcy dotąd śmieją się że gdyby mieli taką propagandę jak Tusk to nikt by nie wiedział, że się skończyła II wojna

Avatar
wojtek / 29 marca 2016 o 14:36
0

Kolesiostwo i układy. Pis zniszczy wszystko w imię swoich racji i racji tych którzy ich popierają i jeszcze powie, że to wszystko nieprawda, zmiany są dobre i konieczne a całą winę ponosi poprzednia władza. Takiej propagandy to nawet za komuny nie było.

Cofnij się o parę miesięcy wstecz - to była propaganda. Niemcy dotąd śmieją się że gdyby mieli taką propagandę jak Tusk to nikt by nie wiedział, że się skończyła II wojna

Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 14:33
0
Śmiechu warte - ojoj świat się wali a raczej hodowla koni w Janowi bo obraziła się jaśnie Pani trenerka i Pan prezenter. A co było przed ich przyjściem do Janowa? Wydaje mi się, że stadnina osiągała conajmniej nie mniejsze sukcesy a może i większe
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 21:30
0

jaki sukces (oprócz zdechnięcia klaczy) Janów Podlaski zanotował na gieldach , na zawodach na popularności za wywalonego prezesa? Pytam konkretnie, bo znam zarzuty o niegospodarność, o szastaniem pieniedzmi ale też za niegodziwe zarobki w stadninie. Pytam jak to możliwe by firma organizujaca aukcje zarobiła więcej niż stadnina sprzedajaca konie? Ludzie czy wy naprawdę potraficie patrzec sobie w lustro? Gdzie wasza przyzwoitość i to przy takim świecie. Od kogo oczekujecie ratunku, na kogo stawiacie....rogaty wam nigdy nie pomoże.

Nie wiem jakim trzeba być podłym człowiekiem żeby tak perfidnie kłamać w Wielki Piątek?  Powtarzasz,  PISowski klakierze, głupoty wyczytane/wysłuchane w "jedynie słusznych mediach". Czy stadnina jest spółką notowaną na giełdzie? Nie, jest własnością ANR! Wiesz, niedouczony durniu, ile czempionatów wygrały janowskie araby? Że takie kreatury jak ty nie boją się, że na sądzie ostatecznym Bóg je rozliczy z takich łgarstw!

Nie wiem jakim trzeba być podłym człowiekiem żeby tak perfidnie kłamać w Wielki Piątek?  Powtarzasz,  PISowski klakierze, głupoty wyczytane/wysłuchane w "jedynie słusznych mediach". Czy stadnina jest spółką notowaną na giełdzie? Nie, jest własnością ANR! Wiesz, niedouczony durniu, ile czempionatów wygrały janowskie araby? Że takie kreatury jak ty nie boją się, że na sądzie ostatecznym Bóg je rozliczy z takich łgarstw!

rozwiń
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 16:39
0
to jesce jet stadnina ale w agonarnym stanie potem będzie agonia a smierc !!!
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 15:50
0
Baczność! Zdać mi pełny raport na wczoraj. Koniec dyskusji. Decyzję podejmę przedwczoraj.
Avatar
der / 25 marca 2016 o 15:27
0

Jak tu "pracować" jak prokurator patrzy na biznes.

Avatar
ktos / 29 marca 2016 o 17:10
0

Stadniny nigdy nie były traktowane jak prywatna własnosć i tak, Trela sam wyhodował konie, to on poprowadził program hodowlany stworzony przez Krzyształowicza i to on wie jak łączyć żeby konie wygrywały po kilkadziesiąt nagród rocznie, tak jak było do tej pory. Jeśli sie nie znacie na koniach ok., ale posłuchajcie tych którzy wiedzą.

Avatar
wojtek / 29 marca 2016 o 14:43
0

Polonus, chcesz wyniki z tamtego roku czy kilku lat wstecz ? Bo w tamym roku Janów zdobył tylko około 64 międzynarodowych i krajowych nagrod w tym roku Pinga jest czempionką PSAIAHF klaczy starszych, w tamtym roku Platynową Czempionką Świata, jest czempionat Europy, klika czempionów Polski  i międzynarodowe czempionaty, w 2014 było około 50 nagród.

Firma która przygotowywała imprezy nie zarabiała więcej niz stadnina, chyba potrafisz odróżnić PRZYCHÓD od dochodu ? Podany był tylko przychód więc na jakiej podstawie wyciągasz takie oskarżenia ?

I wybacz ale te twoje wynurzenia na temat "niegodziwych" zarobków człowieka który wyhodował mnóstwo czempionów są....pocieszne.

Pan prezes sam wyhodował, tak jak Wałęsa sam obalił komunę

quote>

Pan prezes sam wyhodował, tak jak Wałęsa sam obalił komunę

rozwiń
Avatar
wojtek / 29 marca 2016 o 14:40
0

Nie wiem jakim trzeba być podłym człowiekiem żeby tak perfidnie kłamać w Wielki Piątek?  Powtarzasz,  PISowski klakierze, głupoty wyczytane/wysłuchane w "jedynie słusznych mediach". Czy stadnina jest spółką notowaną na giełdzie? Nie, jest własnością ANR! Wiesz, niedouczony durniu, ile czempionatów wygrały janowskie araby? Że takie kreatury jak ty nie boją się, że na sądzie ostatecznym Bóg je rozliczy z takich łgarstw!

I to upoważnia by prezes traktował ją jak swoją własność? Trochę rozsądku i logiki to nie boli

I to upoważnia by prezes traktował ją jak swoją własność? Trochę rozsądku i logiki to nie boli

rozwiń
Avatar
wojtek / 29 marca 2016 o 14:37
0

Kolesiostwo i układy. Pis zniszczy wszystko w imię swoich racji i racji tych którzy ich popierają i jeszcze powie, że to wszystko nieprawda, zmiany są dobre i konieczne a całą winę ponosi poprzednia władza. Takiej propagandy to nawet za komuny nie było.

Cofnij się o parę miesięcy wstecz - to była propaganda. Niemcy dotąd śmieją się że gdyby mieli taką propagandę jak Tusk to nikt by nie wiedział, że się skończyła II wojna

Avatar
wojtek / 29 marca 2016 o 14:36
0

Kolesiostwo i układy. Pis zniszczy wszystko w imię swoich racji i racji tych którzy ich popierają i jeszcze powie, że to wszystko nieprawda, zmiany są dobre i konieczne a całą winę ponosi poprzednia władza. Takiej propagandy to nawet za komuny nie było.

Cofnij się o parę miesięcy wstecz - to była propaganda. Niemcy dotąd śmieją się że gdyby mieli taką propagandę jak Tusk to nikt by nie wiedział, że się skończyła II wojna

Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 14:33
0
Śmiechu warte - ojoj świat się wali a raczej hodowla koni w Janowi bo obraziła się jaśnie Pani trenerka i Pan prezenter. A co było przed ich przyjściem do Janowa? Wydaje mi się, że stadnina osiągała conajmniej nie mniejsze sukcesy a może i większe
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 21:30
0

jaki sukces (oprócz zdechnięcia klaczy) Janów Podlaski zanotował na gieldach , na zawodach na popularności za wywalonego prezesa? Pytam konkretnie, bo znam zarzuty o niegospodarność, o szastaniem pieniedzmi ale też za niegodziwe zarobki w stadninie. Pytam jak to możliwe by firma organizujaca aukcje zarobiła więcej niż stadnina sprzedajaca konie? Ludzie czy wy naprawdę potraficie patrzec sobie w lustro? Gdzie wasza przyzwoitość i to przy takim świecie. Od kogo oczekujecie ratunku, na kogo stawiacie....rogaty wam nigdy nie pomoże.

Nie wiem jakim trzeba być podłym człowiekiem żeby tak perfidnie kłamać w Wielki Piątek?  Powtarzasz,  PISowski klakierze, głupoty wyczytane/wysłuchane w "jedynie słusznych mediach". Czy stadnina jest spółką notowaną na giełdzie? Nie, jest własnością ANR! Wiesz, niedouczony durniu, ile czempionatów wygrały janowskie araby? Że takie kreatury jak ty nie boją się, że na sądzie ostatecznym Bóg je rozliczy z takich łgarstw!

Nie wiem jakim trzeba być podłym człowiekiem żeby tak perfidnie kłamać w Wielki Piątek?  Powtarzasz,  PISowski klakierze, głupoty wyczytane/wysłuchane w "jedynie słusznych mediach". Czy stadnina jest spółką notowaną na giełdzie? Nie, jest własnością ANR! Wiesz, niedouczony durniu, ile czempionatów wygrały janowskie araby? Że takie kreatury jak ty nie boją się, że na sądzie ostatecznym Bóg je rozliczy z takich łgarstw!

rozwiń
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 16:39
0
to jesce jet stadnina ale w agonarnym stanie potem będzie agonia a smierc !!!
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 15:50
0
Baczność! Zdać mi pełny raport na wczoraj. Koniec dyskusji. Decyzję podejmę przedwczoraj.
Avatar
der / 25 marca 2016 o 15:27
0

Jak tu "pracować" jak prokurator patrzy na biznes.

Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 3 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 2

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 0

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 7 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 16 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 31 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 14 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!