Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

2 listopada 2018 r.
15:00

II tura wyborów w Białej Podlaskiej. Stefaniuk: Idziemy w dobrym kierunku

0 55 A A

- Największą szansą dla mieszkańców będzie podłączenie miasta do „krwioobiegu”, jakim jest autostrada A2. Wszystkie regiony Polski podkreślają zgodnie: „trasy szybkiego ruchu zmieniły nasze miasta”. Tak będzie również z Białą Podlaską - mówi ubiegający się o reelekcję Dariusz Stefaniuk

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rozmowa z prezydentem Białej Podlaskiej Dariuszem Stefaniukiem (PiS), który stara się o reelekcję

• Jaka będzie pana pierwsza decyzja, gdy wygra pan wybory?

- Nie planuję pierwszej decyzji, bo tak naprawdę ciągle działamy według planu, który trwa już cztery lata. Realizujemy założenia inwestycyjne i odpowiadamy na potrzeby mieszkańców. Przez ten czas zrobiliśmy bardzo dużo. Przede wszystkim zabezpieczyliśmy miejski budżet przed brakiem płynności finansowej i radykalnie zwiększyliśmy fundusze na inwestycje. Dzisiaj miasto jest w zupełnie innym miejscu, niż było w 2014 roku. To zasługa dobrej współpracy z radą miasta, prezesami miejskich spółek, dyrektorami szkół i nauczycielami oraz dyrektorami miejskich instytucji. Wszyscy od czterech lat gramy w jednej drużynie na rzecz Białej Podlaskiej.

• Co uważa pan za największy sukces mijającej kadencji?

- Trudno wskazywać jedną rzecz i przede wszystkim nie określałbym tego mianem sukcesu. Zarządzanie miastem to nie gonitwa za splendorem, ale ciężka i wymagająca praca na rzecz mieszkańców. Jestem przekonany, że udało nam się taką pracę wykonać sumiennie, a bialczanie to dostrzegli. Jeśli zaś możemy mówić o wymiernym osiągnięciu, to jest nim na pewno większe skoncentrowanie uwagi na problemach Białej Podlaskiej i w ogóle Polski wschodniej. Jesteśmy tą częścią naszego kraju, która została zapomniana przez poprzednie rządy. Jednak nie chodzi o same spotkania, czy ilość materiałów medialnych z naszego miasta, gdy odwiedzali nas prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Znacznie bardziej cieszą profity wynikające z tych wizyt. Dzięki temu dzisiaj znamy już pewny termin budowy autostrady do Białej Podlaskiej, która jeszcze długo byłaby tylko przedmiotem marzeń. Od ubiegłego roku mamy w mieście biuro Głównej Inspekcji Transportu Drogowego, które w 2019 roku będzie zatrudniało aż 270 osób. Przy współpracy z PKP budujemy tunel pod torami na ul. Lubelskiej. A w najbliższych latach ziści się plan budowy obwodnicy wschodniej, która nie tylko usprawni komunikację w mieście, ale również otworzy Białą Podlaską na inwestycje w podstrefie ekonomicznej. Tutaj będziemy uzbrajać działki, mamy na ten cel dofinansowanie unijne, tu też powstanie Centrum Logistyczne. Najnowsze deklaracje rządu mówią także o budowie fabryki przetwórstwa owoców i warzyw, a to dodatkowe kilkaset miejsc pracy. Jeśli dodamy do tego przedłużenie szerokiego toru kolejowego z Małaszewicz i znacznie zwiększone fundusze krajowe na budowę dróg lokalnych, możemy przyznać że Biała Podlaska jest w bardzo dobrym momencie szybkiego rozwoju.

• Coś pana najbardziej zaskoczyło podczas tych czterech ostatnich lat?

- Będę mówił o pozytywnych zaskoczeniach, bo takich było zdecydowanie więcej. Przede wszystkim, cieszy fakt, że w ciągu mojej kadencji bialczanie pokazali, jak być wspólnotą, jak łączyć się przy okazji świąt i ważnych rocznic, jak obchodzić narodowe jubileusze. Uważam, że zjednoczyliśmy się w tym jak nigdy wcześniej. Podobnie było z wydarzeniami kulturalnymi. Wzbogaciliśmy artystyczny repertuar o kilka imprez i okazało się, że mieszkańcy bardzo tego potrzebowali. Chodzi o koncerty na placu Wolności, czy kino letnie w parku Radziwiłłowskim. Wielkim powodzeniem cieszyły się również opera i musical wystawiane w bialskim parku, a także koncerty muzyki klasycznej. Warto także wspomnieć o Festiwalu Dziedzictwa Narodowego, w którym wzięło udział łącznie kilkanaście tysięcy bialczan. Ogromnym zaskoczeniem było dla mnie również pozytywne przyjęcie inicjatywy budżetu obywatelskiego, którą obiecałem jeszcze w kampanii wyborczej. Do tej pory w trzech edycjach zagłosowało ponad 44 tys. mieszkańców. Dlatego właśnie postanowiłem zwiększyć pulę, o którą ubiegali się mieszakńcy z 1 mln zł do 1,5 mln zł. Dzięki temu będziemy mogli pozwolić sobie na zrealizowanie jeszcze ciekawszych inwestycji, na którym najbardziej zależy naszym mieszkańcom. Pozytywne zaskoczenie to również doskonała współpraca z radą miasta, w której znaleźli się przecież przedstawiciele dwóch największych krajowych partii. Potrafiliśmy jednak działać na tyle skutecznie i zgodnie, że niemal wszystkie uchwały były podejmowane jednogłośnie. Stworzyliśmy porozumienie ponad wszelkimi podziałami.

• Jaka jest obecnie, pana zdaniem, najpilniejsza potrzeba w mieście?

- Na pewno największą szansą dla mieszkańców będzie podłączenie miasta do „krwioobiegu”, jakim jest autostrada A2. Wszystkie regiony Polski podkreślają zgodnie: „trasy szybkiego ruchu zmieniły nasze miasta”. Tak będzie również z Białą Podlaską. Wydaje się, że najpilniejsze potrzeby to te najbardziej oczywiste. Zależy nam na budowaniu i modernizacji dróg, aby mieszkańcy mogli poruszać się po nich bezpiecznie, nie niszcząc swoich pojazdów. Dlatego wykorzystamy w tym celu fundusze z programu krajowego. Naszym priorytetem będzie wykonanie ul. Warszawskiej w całości, ale również ulicy Sidorskiej czy Grzybowej. Wreszcie także miejsca pracy, mówimy o tym bardzo dużo, bo nie chcemy, żeby młodzi ludzie byli zmuszeni wyjeżdżać z Białej Podlaskiej.

• Czy zmieni Pan coś w funkcjonowaniu urzędu, jeżeli zostanie pan ponownie prezydentem?

- Nasza misja będzie kontynuowana, bo idziemy w dobrym kierunku. Na pewno chcemy aby ten przychylny czas dla naszych inwestycji był w pełni wykorzystany dlatego chcę pracować z ludźmi, którzy są gotowi do osiągania najwyższych celów. Jestem przekonany, że w Białej Podlaskiej nie zabraknie rąk do ciężkiej pracy. Dobre warunki pracy i współpracy są dla mnie podstawą każdego sukcesu. Swoją kadencję zaczynałem jako nowicjusz. Jak pamiętamy, spotkałem na swojej drodze wielu nieprzychylnych ludzi, którzy chcieli nawet przerwać moją prezydenturę. Wtedy udowodniliśmy, że w grupie jesteśmy silniejsi. Cztery lata kadencji były dobrą lekcją, ale również czasem wielkich wyzwań, którym sprostaliśmy. Dziś stoimy u progu nowych możliwości i oczekiwań mieszkańców i jesteśmy na nie gotowi.

Pozostałe informacje

Wyborcza dogrywka w powiecie lubelskim. Kto jeszcze walczy?
wybory 2024

Wyborcza dogrywka w powiecie lubelskim. Kto jeszcze walczy?

Rady gmin, miast i powiatów już wybrane. Część wójtów i burmistrzów także. Są jednak w naszym regionie takie miejsca, gdzie do wyborów, wybrać wójtów i burmistrzów, pójdziemy jeszcze raz.

Będą włączać latarnie w dzień. O co chodzi?

Będą włączać latarnie w dzień. O co chodzi?

Dzisiaj w ciągu dnia latarnie wzdłuż drogi krajowej nr 74 czyli tzw. małej obwodnicy Zamościa mogą świecić. Dlaczego? Miasto uprzedza o takiej możliwości i wyjaśnia.

Prognoza pogody na weekend 19-21 kwietnia
Pogoda na weekend
film

Prognoza pogody na weekend 19-21 kwietnia

Zapraszamy do obejrzenia weekendowej prognozy pogody przygotowanej przez meteorologów z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS. Prognozę opracowali meteorolodzy mgr Anna Brzozowska-Junak i dr Krzysztof Siwek. Prezentuje Adam Skiba.

Nie wszystkie miejskie trawniki będą gładkie jak dywan

Nie wszystkie miejskie trawniki będą gładkie jak dywan

Już koszą. Ale nie wszystkie miejskie trawniki będą gładkie jak dywan. 85 hektarów traw będzie oszczędzona. Wszystko z myślą o klimacie.

Lider przyjeżdża do Łęcznej, Górnik spróbuje podtrzymać dobrą passę

Lider przyjeżdża do Łęcznej, Górnik spróbuje podtrzymać dobrą passę

Po zwycięskiej serii meczów z drużynami z dołu tabeli, w sobotę piłkarzy Górnika Łęczna czeka jedno z najbardziej wymagających starć w tym sezonie. Na stadion przy al. Jana Pawła II przyjedzie zmierzającą do PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk (godz. 17.30).

Po rozmowach w Brukseli ostra zapowiedź Tuska o ochronie granicy

Po rozmowach w Brukseli ostra zapowiedź Tuska o ochronie granicy

- Najbliższe tygodnie mogą rozstrzygnąć o losach tej wojny — przesądza premier Donald Tusk po dwudniowym szczycie Unii Europejskiej.

Bezpieczeństwo i aspekty higieniczne zbiorników na deszczówkę

Bezpieczeństwo i aspekty higieniczne zbiorników na deszczówkę

Instalacja zbiornika na deszczówkę przy gospodarstwie domowym może przynieść różne korzyści – zarówno te ekologiczne, jak i ekonomiczne. Przed zdecydowaniem się na taki krok należy jednak zapoznać się z prawnymi aspektami, które dotyczą, m.in. bezpieczeństwa i opłat. Co więc warto wiedzieć?

Szkolenia biznesowe – klucz do rozwoju swojej kariery

Szkolenia biznesowe – klucz do rozwoju swojej kariery

Szkolenia biznesowe stanowią niezależną platformę, która umożliwia udostępnienie poszerzenia Twojej wiedzy, posiadanie i udostępnienie, a także udostępnienie narzędzia umożliwiającego osiągnięcie sukcesu w konkurencyjnym środowisku biznesowym. Zapraszamy do lektury, która umożliwia zrozumienie, szkolenia biznesowe są dostarczane w ramach działania praktycznego. Otrzymujemy korzyści z emisji w szkoleniach, wyjście z formy zasilania, a także najlepsze praktyki, które działają w maksymalizacji wartości użytkowych.

Najważniejsze zasady przy wyborze roweru dla dzieci

Najważniejsze zasady przy wyborze roweru dla dzieci

Wybór idealnego rowerka dla dziecka do podjęcia decyzji, który może mieć wpływ na rozwój motoryczny i z jazdy wstępnej. Rower nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale także zapewnia równowagę i podstawowe bezpieczeństwo. W tym artykule omówimy kluczowe aspekty, które należy uwzględnić przy zakupie rowerka dziecięcego, aby zapewnić wygodę użytkownika, bezpieczeństwo i ilość gier.

Wnuk kontra Zwolak. Zamość wybierze prezydenta w niedzielę

Wnuk kontra Zwolak. Zamość wybierze prezydenta w niedzielę

Różnicą 2854 głosów zamościanek i zamościan Rafał Zwolak pokonał w pierwszej turze wyborów w Zamościu urzędującego prezydenta Andrzeja Wnuka. Czy tę przewagę uda mu się utrzymać również w drugiej i wygrać?

Wiosenna Dycha w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

Wiosenna Dycha w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją zawodów biegowych na dystansie 10 km w najbliższą niedzielę w Lublinie kierowców czekają utrudnienia w ruchu. Które ulice lepiej omijać?

Motor w niedzielę zagra w Legnicy z Miedzią. Ostatnia szansa rywali na szóstkę?

Motor w niedzielę zagra w Legnicy z Miedzią. Ostatnia szansa rywali na szóstkę?

Po serii udanych meczów z czołówką Motor zmierzy się z rywalem, który znajduje się poza strefą barażową. W niedzielę o godz. 15 piłkarze Mateusza Stolarskiego zagrają na wyjeździe z Miedzią Legnica.

Ostatnie starcie wyborcze na Zamojszczyźnie. Gdzie mieszkańcy idą do urn?
Wybory 2024

Ostatnie starcie wyborcze na Zamojszczyźnie. Gdzie mieszkańcy idą do urn?

W wielu miastach i gminach dawnego województwa zamojskiego wybory na burmistrzów i wójtów rozstrzygnęła już pierwsza tura. Ale nie wszędzie. Gdzie wyborcy pójdą do urn 21 kwietnia? I na kogo będą mogli oddać swój głos?

Kiedyś był rzecznikiem Czarnka, dziś Marek Wieczerzak chce zostać wójtem
Dzień Wschodzi
film

Kiedyś był rzecznikiem Czarnka, dziś Marek Wieczerzak chce zostać wójtem

Gorący pojedynek o fotel wójta Jastkowa. Marek Wieczerzak, kiedyś jeden z najbliższych współpracowników Przemysława Czarnka, gdy ten był wojewodą lubelskim, teraz chce rządzić podlubelską gminą.

Polski szpieg miał pomóc w zamachu na Zełenskiego

Polski szpieg miał pomóc w zamachu na Zełenskiego

Polak zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji. Paweł K. miał zbierać informacje m.in. na temat zabezpieczenia lotniska Rzeszów-Jasionka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium