Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

1 lutego 2020 r.
9:00

Stanowisko dotyczące Riada Haidara podzieliło bialskich radnych. "Dostawałem e-maile, żebym strzelił sobie w łeb"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
3 88 A A
Adam Chodziński
Adam Chodziński (fot. E.Burda)

– Dostawałem e-maile, żebym strzelił sobie w łeb – ujawnił na piątkowej sesji Adam Chodziński, radny Zjednoczonej Prawicy i dyrektor bialskiego szpitala. Rada niejednogłośnie przyjęła jednak stanowisko w sprawie nieprzedłużenia umowy ordynatorowi Riadowi Haidarowi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W stanowisku przygotowanym przez radnych Koalicji Obywatelskiej i Białej Samorządowej czytamy m.in. że "degradacja z ordynatora na asystenta, bo takie znaczenie ma kadrowa decyzja dyrektora szpitala, ujmuje naszej lokalnej społeczności. Oznacza brak szacunku i zrozumienia roli Riada Haidara". Zdaniem autorów, jest to działanie na szkodę małych pacjentów. Na koniec radni apelują o przywrócenie Haidara na stanowisko ordynatora.

Przypomnijmy, że ma to związek z odejściem Riada Haidara, dotychczasowego ordynatora neonatologii w szpitalu. Umowa lekarza wygasła z końcem ubiegłego roku. Kierujący bialskim szpitalem od połowy listopada Adam Chodziński, zaproponował mu pozostanie na oddziale, ale już nie w roli ordynatora. Na to Haidar nie przystał.

– Kłamstwem jest to, że zwolniłem, czy wyrzuciłem Riada Haidara z pracy – odnosi się do sprawy Chodziński. – Dwa lata temu Riad Haidar podjął decyzję, że przechodzi na emeryturę i został ogłoszony wówczas konkurs, na mocy którego obowiązywała umowa, która skończyła się 31 grudnia 2019 roku. Nie wiem dlaczego dwa razy ta umowa była aneksowana – przyznaje dyrektor i dodaje, że przedstawił dotychczasowemu ordynatorowi warunki współpracy sięgające ok. 300 tys. zł rocznego wynagrodzenia. – Dostawałem e-maile, żebym sobie strzelił w łeb albo rzucił się pod pociąg – wyznał w piątek Chodziński.

Obecnie oddziałem neonatologicznym kieruje dr Joanna Sobczak, dotychczasowa zastępczyni Haidara. Za kilka dni ma być ogłoszony konkurs na to stanowisko. Dyrektor placówki przyznaje, że chce, aby Riad Haidar pracował w szpitalu.

– Czy pan zrobił wszystko, aby najlepszego fachowca zostawić? Czy ta umowa przewidywała aneksowanie? Z tego co się orientuję, to chyba tak – zauważa z kolei radny Mariusz Michalczuk (Koalicja Obywatelska).

Zastrzeżenia co do treści stanowiska miał radny Marek Dzyr ze Zjednoczonej Prawicy. – Apeluje się w nim o przywrócenie ordynatora, tymczasem nie ma takich możliwości prawnych, bo stosunek pracy się skończył – wyjaśnia Dzyr.

Z kolei radny Dariusz Litwiniuk (ZP) przypomina, że rada miejska nie jest organem, który ma wpływ na szpital. – Organem który zarządza szpitalem jest urząd marszałkowski. Czy to kolejna próba upolitycznienia spraw, które polityką nie są i nigdy nie będą? – zastanawia się radny. – Panu radnemu Chodzińskiemu życzono śmierci, Czy chodziło o zaszczucie radnego? – dopytuje Litwiniuk.

– Całej sytuacji by nie było, gdyby pan dyrektor szpitala skorzystał z możliwości, jaką dawała umowa, czyli przedłużenia jej aneksem – stwierdza natomiast prezydent Michał Litwiniuk (PO).

W obronie lekarza stanęła też Anna Rzymowska, mama chłopca, który osiem lat temu był opieką Haidara. – Walczyliśmy o jego życie. Dzisiaj rozwija się prawidłowo, nie choruje. Jesteśmy szczęściarzami – zaznacza pani Anna. – Jako rodzice nie zgadzamy się z decyzją dyrektora. Ten oddział nie może istnieć bez tego ordynatora – stwierdziła na piątkowej sesji Rzymowska.

Ostatecznie, za przyjęciem stanowiska zagłosowało 13 radnych, a 10 ze Zjednoczonej Prawicy,(tylko radny Edward Borodijuk ze ZP głosował za stanowiskiem) było przeciw. Riad Haidar jest obecnie posłem Koalicji Obywatelskiej. Przyjmuje też w swoim prywatnym gabinecie lekarskim w Białej Podlaskiej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 88

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 lutego 2020 r. o 09:46
+20
Ale tu nie ma co strzelać sobie w łeb. Jest się politykiem albo lekarzem. Nie do połączenia są obie funkcje, bo na przykład czasu brakuje. Tyle w temacie.
Avatar
Gość / 1 lutego 2020 r. o 09:07
+20
Jedna z gazet bialskich ujawniła że posty na profilu haidara pisze wiceprezes wodkanu Ernest Jaroszek. Także panie ernescie czekamy na przeprosiny chodiznskiego tak jak to zrobil Owsiak! Przestańcie manipulować emocjonalnie i oklamywac bialczan. Nikt haidara nie zwolnił. Skończył mu się kontrakt i wybrał emeryturę. Ale wykorzystaliscie perfidnie cała ta sytuacje aby zbić kapitał polityczny. A wszystko kosztem dzieci. Żałosne!
Avatar
dajcie spokój już z tym Haidarem / 1 lutego 2020 r. o 10:37
+17
dajcie spokój już z tym Haidarem
Avatar
Haidar - albo poseł, albo ordynator / 1 lutego 2020 r. o 10:40
+16
A jak sobie Haidar wyobrażał być posłem i ordynatorem ???? Przecież będąc posłem to nie to co rada wojewódzka że sesja 1 dzień wyjątkowo 2 dni w miesiącu w sejmie biorąc pod uwagę komicje itd trzeba być w nim od 10-18 dni na miesiąc. Może być dalej lekarzem nikt go nie zwolnił?
Avatar
Haidar - albo sejm, albo ordynator / 1 lutego 2020 r. o 10:36
+16
Oczywiście Haidar będzie mógł dalej pracować dla dzieci, przecież nikt go nie zwalnia :) Ale musi zdecydować czy być posłem czy ordynatorem i tyle nie ma co piany bić :)
Avatar
SMS / 1 lutego 2020 r. o 10:42
+13
Dobrze "Gość" pisze w innym wątku "Temat haidara komedia sam na siebie zrobil polowanie :)) Ordynator ktory bylby 2 razy w tygodniu w szpitalu po pare godzin reszta czasu posel .. chyba ze prywatnie w gabiniecie u siebie :) umowic sie z nim w szpitalu bylo kosmicznie ciezko..cala kampania zbudowana na krzywdzie malutkich dzieci..poparta zdjeciami wstawianymi do internetu..hm..ale co to ma do poselskich dokonan dr. 100 dni urlopu ponad 25 tys miesiecznie z samego szpitala - nie bedac w nim.. Horror. O czym wy ludzie / zarabiacie 10x mniej - piszecie. "
Avatar
MamaDawida / 1 lutego 2020 r. o 10:20
+13
Wreszcie Rada wypowiedziała się zgodnie z tym co myśli większość bialczan. Brawo za odwagę.  A Pana Borodijuka za twardy kręgosłup moralny szanuję teraz dwukrotnie. Brawo.
Avatar
Andrzej z wódkanu / 1 lutego 2020 r. o 09:44
+13
Broniewicz w nagrodę za bezinteresowne poparcie litwiniuka przed drugą turą od lutego wiceprezydentem. Będzie to Kolejny do kolekcji z pensja 15 tysięcy miesięcznie.
Avatar
Koloryt / 1 lutego 2020 r. o 12:13
+12
Dość urzadzania hucpy politycznej . Zupełnie niezrozumiałe jest zajmowanie się na sesji losem jakiegoś doktora.
Avatar
Albo poseł albo ordynator / 1 lutego 2020 r. o 11:25
+12
Najważniejsze że Rada przyjęła stanowisko w sprawie nieprzedłużenia umowy ordynatorowi Riadowi Haidarowi, to jest uczciwe i tak myślało wielu Bielczan. A jak sobie Haidar wyobrażał być posłem i ordynatorem ???? Przecież będąc posłem to nie to co rada wojewódzka że sesja 1 dzień wyjątkowo 2 dni w miesiącu w sejmie biorąc pod uwagę komicje itd trzeba być w nim od 10-18 dni na miesiąc. Może być dalej lekarzem nikt go nie zwolnił Ponadto  Haidar to już emneryt i tyle Naprawdę a kto to jest ten cały Haidar - dokonał wyboru chciał być posłem to nie może być ordynatorem 
Najważniejsze że Rada przyjęła stanowisko w sprawie nieprzedłużenia umowy ordynatorowi Riadowi Haidarowi, to jest uczciwe i tak myślało wielu Bielczan. A jak sobie Haidar wyobrażał być posłem i ordynatorem ???? Przecież będąc posłem to nie to co rada wojewódzka że sesja 1 dzień wyjątkowo 2 dni w miesiącu w sejmie biorąc pod uwagę komicje itd trzeba być w nim od 10-18 dni na miesiąc. Może być dalej lekarzem nikt go nie zwolnił Ponadto  Haidar to już emneryt i tyle Naprawdę a kto to jest ten cały Haidar - dokonał wyboru chciał być p... rozwiń
Avatar
alep / 8 marca 2020 r. o 07:56
0
1 MLN ZŁ ZEBRANO W ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ NA POMOC SIEROTOM W SYRII    radiomaryja.pl/kosciol/1-mln-zl-zebrano-w-archidiecezji-krakowskiej-na-pomoc-sierotom-w-syrii/?fbclid=IwAR21Jzztf0ohnoHmjXPJ6G_pej7Z9-VdlzVW4ooTMtY6Hpcl2u1pbAhpsaw tylko Aleppo według statystyk jest około 10 tys. sierot 
Avatar
stoppisowi / 11 lutego 2020 r. o 21:14
-1
Oddaj Skodę ty....
Avatar
Gość / 3 lutego 2020 r. o 13:56
-1
Nawet Rada Powiatu tym się zajmowała.
Avatar
Anka / 3 lutego 2020 r. o 13:02
+5
Oddział bez Haidara funkcjonuje jak dawniej. Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie , że nie ma ludzi niezastąpionych . W obecnej sytuacji start Haidara w konkursie to byłaby granda ! Szpital nie potrzebuje politycznych wichrzycieli, siejących zamęt. Ten człowiek stracił cały kredyt zaufania .
Avatar
Gość / 3 lutego 2020 r. o 12:15
+2
***s://***radiobiper.info/2020/02/03/biala-podlaska-stanowisko-nowej-lewicy-w-sprawie-bialskiego-szpitala/ W trosce o spokój mieszkańców, rodziców i dobro naszych najmłodszych pacjentów hospitalizowanych na Oddziale Neonatologii w bialskim szpitalu, zwracamy się do doktora Riada Haidara z sugestią, o rzeczowe zweryfikowanie nowej umowy o pracę i podpisanie kontraktu na dalsze leczenie dzieciaczków w tym szpitalu. Honorowe odejście od tych pacjentów nie jest rozwiązaniem problemu. Na tym ucierpią maluszki i ich rodzice, którzy wierzą w Pana dobre serce i kwalifikacje zawodowe. Dobro dzieci jest przecież najważniejsze. Dla społeczeństwa, dla rodziców , tak naprawdę jest ważne kto leczy, a nie kto kieruje oddziałem. Po ogłoszeniu konkursu na ordynatora nic nie stoi na przeszkodzie, by doktor Riad Haidar zgłosił swoją kandydaturę do konkursu i ten konkurs wygrał. Tego Panu życzy Nowa Lewica.
***s://***radiobiper.info/2020/02/03/biala-podlaska-stanowisko-nowej-lewicy-w-sprawie-bialskiego-szpitala/ W trosce o spokój mieszkańców, rodziców i dobro naszych najmłodszych pacjentów hospitalizowanych na Oddziale Neonatologii w bialskim szpitalu, zwracamy się do doktora Riada Haidara z sugestią, o rzeczowe zweryfikowanie nowej umowy o pracę i podpisanie kontraktu na dalsze leczenie dzieciaczków w tym szpitalu. Honorowe odejście od tych pacjentów nie jest rozwiązaniem problemu. Na tym ucierpią maluszki i ich rodzice, którzy wierzą w Pa... rozwiń
Avatar
towarzysz / 3 lutego 2020 r. o 07:02
+5
Haidarowi chodzi o to by jego nazwisko było w obiegu. C, filateliścihce być traktowany inaczej niż inni ordynatorzy, którzy z różnych powodów nimi już nie są. Naprawdę zarządzanie oddziałem na telefon nie byłoby racjonalnym rozwiązaniem. Teraz Rada Miasta zajmuje się Haidarem (to kompetencja Dyrektora i Zarządu Województwa), .Może niedługo zajmą się być może np. działkowcy, wędkarze, filateliści itp...(z całym szacunkiem dla tych organizacji). To stało się już nudne. Bez Haidara szpital i oddział pracuje normalnie.
Avatar
Batman / 2 lutego 2020 r. o 20:59
+1
Jeżeli białą nadal będą władać złodzieje i przestępcy, to zjawię się ją - Batman!
Avatar
Wariat / 2 lutego 2020 r. o 20:09
+2
Słyszałem, że Litwniuk w proteście razem z Broniewiczem mają zrezygnować ze stanowisk.  Dajmy im tydzień i  zobaczycie  jak ważny jest dla nich Haidar . Haidar czy własne koryto.
Na bank, porzucą to bagno, i obaj zaciągną się do Legii Cudzoziemskiej, żeby udowodnić swoją męskość.
Oni palą ale się nie zaciągają, a zwłaszcza do Legii Cudzoziemskiej.
Avatar
Gość / 2 lutego 2020 r. o 19:50
+2
Słyszałem, że Litwniuk w proteście razem z Broniewiczem mają zrezygnować ze stanowisk.  Dajmy im tydzień i  zobaczycie  jak ważny jest dla nich Haidar . Haidar czy własne koryto.
 Na bank, porzucą to bagno, i obaj zaciągną się do Legii Cudzoziemskiej, żeby udowodnić swoją męskość.
Avatar
Piksel / 2 lutego 2020 r. o 18:28
+3
Słyszałem, że Litwniuk w proteście razem z Broniewiczem mają zrezygnować ze stanowisk. Dajmy im tydzień i zobaczycie jak ważny jest dla nich Haidar . Haidar czy własne koryto.
Zobacz wszystkie komentarze 88

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Niektórzy nawet nie wychodzą z domu. On postanowił nago pobiegać po mieście

Niektórzy nawet nie wychodzą z domu. On postanowił nago pobiegać po mieście

W sobotę, tuż przed południem w Chelmie było bardzo ciepło. Termometry pokazały ponad 17 stopni, co wykorzystał 33-latek który postanowił wybrać się na spacer.

Lublin wspomina spotkania z Krzysztofem Pendereckim

Lublin wspomina spotkania z Krzysztofem Pendereckim

– Gdyby w rodzinnej bibliotece był „Kapitał” Marksa, pewnie bym dziś był dyrektorem banku. Ale była pięknie wydana Biblia z ilustracjami Gustawa Dore – żartobliwie tłumaczył Krzysztof Penderecki na UMCS, pytany o biblijne inspiracje swoich utworów. Jeśli jesteś Czytelniku starszą osobą, muzykę zmarłego właśnie Mistrza znasz z przedstawień... lubelskiego Teatru Andersena.

Lubelski poseł PiS: „Nie będzie wyborów 10 maja, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie po Wielkanocy”

Lubelski poseł PiS: „Nie będzie wyborów 10 maja, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie po Wielkanocy”

Lubelski poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek broni wprowadzonych na ostatnim posiedzeniu Sejmu zmian w Kodeksie wyborczym. Były wojewoda lubelski zapewnia, że partia rządząca nie dąży do przeprowadzenia planowanych na 10 maja wyborów prezydenckich za wszelką cenę.

Terenowe akcje poboru krwi w woj. lubelskim: Krasnystaw, Chełm, Majdan Stary

Terenowe akcje poboru krwi w woj. lubelskim: Krasnystaw, Chełm, Majdan Stary

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza do udziału w terenowych akcjach poboru krwi.

Lublin: Planują przebudowę al. Unii Lubelskiej. Wymienią mosty, wyznaczą buspasy

Lublin: Planują przebudowę al. Unii Lubelskiej. Wymienią mosty, wyznaczą buspasy

Miasto zamawia projekt przebudowy al. Unii Lubelskiej z wymianą sypiących się mostów. Na obu jezdniach mają powstać buspasy, a sygnalizacja na przejściu dla pieszych sama zapali czerwone światło kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość.

Biała Podlaska: Bilety autobusowe będą ważne po epidemii. Można zawiesić ważność

Biała Podlaska: Bilety autobusowe będą ważne po epidemii. Można zawiesić ważność

Udogodnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej w Białej Podlaskiej. Można zawiesić ważność biletów MZK w związku z pandemią koronawirusa.

Biała Podlaska: Gdzie do toalety w czasach zarazy?

Biała Podlaska: Gdzie do toalety w czasach zarazy?

Pan Tomasz z Białej Podlaskiej zwraca uwagę na problem załatwiania potrzeb fizjologicznych w okresie epidemii. "Gdzie pójść gdy przypili?" – zastanawia się nasz czytelnik. Urząd Miasta odpowiada że w obecnej sytuacji, korzystanie z publicznych toalet jest bardzo ryzykowne.

Nauka z klasy przeniosła się do domu. Co z egzaminem ósmoklasisty i maturą 2020?
Magazyn

Nauka z klasy przeniosła się do domu. Co z egzaminem ósmoklasisty i maturą 2020?

Do 10 kwietnia uczniowie będą uczyć się w domach w systemie zdalnym poznając nowy materiał, Będą też oceniani. Dziś nikt nie jest w stanie powiedzieć, co będzie później i czy okres ten nie zostanie wydłużony. Na razie resort edukacji zakłada, że nauka będzie mogła być później wznowiona i będzie można przeprowadzić egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny w zakładanym wcześniej terminie. Jak się do nich przygotować i jak się uczyć?

LUK Politechnika świętuje historyczny sukces

LUK Politechnika świętuje historyczny sukces

Wobec decyzji Polskiej Ligi Siatkówki SA o zakończeniu sezonu 2019/2020 LUK Politechnika Lublin znalazła się na najniższym stopniu podium Krispol 1 Ligi Siatkarzy

Trzy miejscowości w gminie Bychawa nie mają wody pitnej
Alarm 24

Trzy miejscowości w gminie Bychawa nie mają wody pitnej

Mieszkańcy trzech wsi w gminie Bychawa od soboty rano nie mają dostępu do wody pitnej. O problemach, z jakimi borykają się mieszkańcy Osowy, Osowy-Kolonii i Woli Dużej, poinformował nas Czytelnik. Według jego relacji, wody nie ma ok. 500 osób.

54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym z woj. lubelskiego. Zmarł pacjent szpitala w Raciborzu

54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym z woj. lubelskiego. Zmarł pacjent szpitala w Raciborzu

54 osoby w Polsce miały pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa. W tym gronie znalazły się 2 osoby z woj. lubelskiego. Ministerstwo Zdrowia przekazało również informację o śmierci 82-letniego pacjenta ze szpitala w Raciborzu.

W. Hermeliński: Zmiany w Kodeksie Wyborczym można wprowadzać najpóźniej na 6 miesięcy przed wyborami
film

W. Hermeliński: Zmiany w Kodeksie Wyborczym można wprowadzać najpóźniej na 6 miesięcy przed wyborami

W nocy z piątku na sobotę (28.03), po kilkunastogodzinnych obradach, Sejm przyjął specustawę w ramach tarczy antykryzysowej. Wśród przyjętych poprawek znalazła się zmiana Kodeksu Wyborczego, która umożliwia osobom powyżej 60 roku życia głosowanie korespondencyjne. - Państwo nie zadbało o osoby poniżej 60. roku życia - mówi w poranku TVN24 były szef Państwowej Komisji Wyborczej.

Koronawirus: Lubelska uczelnia drukuje przyłbice ochronne dla medyków

Koronawirus: Lubelska uczelnia drukuje przyłbice ochronne dla medyków

Do instytucji, które zareagowały na apele borykających się z brakiem wyposażenia szpitali, dołączyła Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji. Uczelnia z Lublina drukuje przyłbice ochronne dla personelu medycznego.

W najbliższych dniach w woj. lubelskim możliwe przymrozki. IMGW ostrzega

W najbliższych dniach w woj. lubelskim możliwe przymrozki. IMGW ostrzega

W najbliższych dniach możemy spodziewać się spadku temperatury, a w nocy przymrozków. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla woj. lubelskiego.

Lubelskie: Po kontroli NIK. Drogi bez nadzoru, skutki opłakane

Lubelskie: Po kontroli NIK. Drogi bez nadzoru, skutki opłakane

Brak prawidłowego nadzoru nad budową dróg wytyka gminom i powiatom z województwa lubelskiego Najwyższa Izba Kontroli. Zarzuty dotyczą ośmiu z trzynastu skontrolowanych samorządów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.