Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

1 lutego 2020 r.
9:00

Stanowisko dotyczące Riada Haidara podzieliło bialskich radnych. "Dostawałem e-maile, żebym strzelił sobie w łeb"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
3 88 A A
Adam Chodziński
Adam Chodziński (fot. E.Burda)

– Dostawałem e-maile, żebym strzelił sobie w łeb – ujawnił na piątkowej sesji Adam Chodziński, radny Zjednoczonej Prawicy i dyrektor bialskiego szpitala. Rada niejednogłośnie przyjęła jednak stanowisko w sprawie nieprzedłużenia umowy ordynatorowi Riadowi Haidarowi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W stanowisku przygotowanym przez radnych Koalicji Obywatelskiej i Białej Samorządowej czytamy m.in. że "degradacja z ordynatora na asystenta, bo takie znaczenie ma kadrowa decyzja dyrektora szpitala, ujmuje naszej lokalnej społeczności. Oznacza brak szacunku i zrozumienia roli Riada Haidara". Zdaniem autorów, jest to działanie na szkodę małych pacjentów. Na koniec radni apelują o przywrócenie Haidara na stanowisko ordynatora.

Przypomnijmy, że ma to związek z odejściem Riada Haidara, dotychczasowego ordynatora neonatologii w szpitalu. Umowa lekarza wygasła z końcem ubiegłego roku. Kierujący bialskim szpitalem od połowy listopada Adam Chodziński, zaproponował mu pozostanie na oddziale, ale już nie w roli ordynatora. Na to Haidar nie przystał.

– Kłamstwem jest to, że zwolniłem, czy wyrzuciłem Riada Haidara z pracy – odnosi się do sprawy Chodziński. – Dwa lata temu Riad Haidar podjął decyzję, że przechodzi na emeryturę i został ogłoszony wówczas konkurs, na mocy którego obowiązywała umowa, która skończyła się 31 grudnia 2019 roku. Nie wiem dlaczego dwa razy ta umowa była aneksowana – przyznaje dyrektor i dodaje, że przedstawił dotychczasowemu ordynatorowi warunki współpracy sięgające ok. 300 tys. zł rocznego wynagrodzenia. – Dostawałem e-maile, żebym sobie strzelił w łeb albo rzucił się pod pociąg – wyznał w piątek Chodziński.

Obecnie oddziałem neonatologicznym kieruje dr Joanna Sobczak, dotychczasowa zastępczyni Haidara. Za kilka dni ma być ogłoszony konkurs na to stanowisko. Dyrektor placówki przyznaje, że chce, aby Riad Haidar pracował w szpitalu.

– Czy pan zrobił wszystko, aby najlepszego fachowca zostawić? Czy ta umowa przewidywała aneksowanie? Z tego co się orientuję, to chyba tak – zauważa z kolei radny Mariusz Michalczuk (Koalicja Obywatelska).

Zastrzeżenia co do treści stanowiska miał radny Marek Dzyr ze Zjednoczonej Prawicy. – Apeluje się w nim o przywrócenie ordynatora, tymczasem nie ma takich możliwości prawnych, bo stosunek pracy się skończył – wyjaśnia Dzyr.

Z kolei radny Dariusz Litwiniuk (ZP) przypomina, że rada miejska nie jest organem, który ma wpływ na szpital. – Organem który zarządza szpitalem jest urząd marszałkowski. Czy to kolejna próba upolitycznienia spraw, które polityką nie są i nigdy nie będą? – zastanawia się radny. – Panu radnemu Chodzińskiemu życzono śmierci, Czy chodziło o zaszczucie radnego? – dopytuje Litwiniuk.

– Całej sytuacji by nie było, gdyby pan dyrektor szpitala skorzystał z możliwości, jaką dawała umowa, czyli przedłużenia jej aneksem – stwierdza natomiast prezydent Michał Litwiniuk (PO).

W obronie lekarza stanęła też Anna Rzymowska, mama chłopca, który osiem lat temu był opieką Haidara. – Walczyliśmy o jego życie. Dzisiaj rozwija się prawidłowo, nie choruje. Jesteśmy szczęściarzami – zaznacza pani Anna. – Jako rodzice nie zgadzamy się z decyzją dyrektora. Ten oddział nie może istnieć bez tego ordynatora – stwierdziła na piątkowej sesji Rzymowska.

Ostatecznie, za przyjęciem stanowiska zagłosowało 13 radnych, a 10 ze Zjednoczonej Prawicy,(tylko radny Edward Borodijuk ze ZP głosował za stanowiskiem) było przeciw. Riad Haidar jest obecnie posłem Koalicji Obywatelskiej. Przyjmuje też w swoim prywatnym gabinecie lekarskim w Białej Podlaskiej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 88

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 lutego 2020 r. o 09:46
+20
Ale tu nie ma co strzelać sobie w łeb. Jest się politykiem albo lekarzem. Nie do połączenia są obie funkcje, bo na przykład czasu brakuje. Tyle w temacie.
Avatar
Gość / 1 lutego 2020 r. o 09:07
+20
Jedna z gazet bialskich ujawniła że posty na profilu haidara pisze wiceprezes wodkanu Ernest Jaroszek. Także panie ernescie czekamy na przeprosiny chodiznskiego tak jak to zrobil Owsiak! Przestańcie manipulować emocjonalnie i oklamywac bialczan. Nikt haidara nie zwolnił. Skończył mu się kontrakt i wybrał emeryturę. Ale wykorzystaliscie perfidnie cała ta sytuacje aby zbić kapitał polityczny. A wszystko kosztem dzieci. Żałosne!
Avatar
dajcie spokój już z tym Haidarem / 1 lutego 2020 r. o 10:37
+17
dajcie spokój już z tym Haidarem
Avatar
Haidar - albo poseł, albo ordynator / 1 lutego 2020 r. o 10:40
+16
A jak sobie Haidar wyobrażał być posłem i ordynatorem ???? Przecież będąc posłem to nie to co rada wojewódzka że sesja 1 dzień wyjątkowo 2 dni w miesiącu w sejmie biorąc pod uwagę komicje itd trzeba być w nim od 10-18 dni na miesiąc. Może być dalej lekarzem nikt go nie zwolnił?
Avatar
Haidar - albo sejm, albo ordynator / 1 lutego 2020 r. o 10:36
+16
Oczywiście Haidar będzie mógł dalej pracować dla dzieci, przecież nikt go nie zwalnia :) Ale musi zdecydować czy być posłem czy ordynatorem i tyle nie ma co piany bić :)
Avatar
SMS / 1 lutego 2020 r. o 10:42
+13
Dobrze "Gość" pisze w innym wątku "Temat haidara komedia sam na siebie zrobil polowanie :)) Ordynator ktory bylby 2 razy w tygodniu w szpitalu po pare godzin reszta czasu posel .. chyba ze prywatnie w gabiniecie u siebie :) umowic sie z nim w szpitalu bylo kosmicznie ciezko..cala kampania zbudowana na krzywdzie malutkich dzieci..poparta zdjeciami wstawianymi do internetu..hm..ale co to ma do poselskich dokonan dr. 100 dni urlopu ponad 25 tys miesiecznie z samego szpitala - nie bedac w nim.. Horror. O czym wy ludzie / zarabiacie 10x mniej - piszecie. "
Avatar
MamaDawida / 1 lutego 2020 r. o 10:20
+13
Wreszcie Rada wypowiedziała się zgodnie z tym co myśli większość bialczan. Brawo za odwagę.  A Pana Borodijuka za twardy kręgosłup moralny szanuję teraz dwukrotnie. Brawo.
Avatar
Andrzej z wódkanu / 1 lutego 2020 r. o 09:44
+13
Broniewicz w nagrodę za bezinteresowne poparcie litwiniuka przed drugą turą od lutego wiceprezydentem. Będzie to Kolejny do kolekcji z pensja 15 tysięcy miesięcznie.
Avatar
Koloryt / 1 lutego 2020 r. o 12:13
+12
Dość urzadzania hucpy politycznej . Zupełnie niezrozumiałe jest zajmowanie się na sesji losem jakiegoś doktora.
Avatar
Albo poseł albo ordynator / 1 lutego 2020 r. o 11:25
+12
Najważniejsze że Rada przyjęła stanowisko w sprawie nieprzedłużenia umowy ordynatorowi Riadowi Haidarowi, to jest uczciwe i tak myślało wielu Bielczan. A jak sobie Haidar wyobrażał być posłem i ordynatorem ???? Przecież będąc posłem to nie to co rada wojewódzka że sesja 1 dzień wyjątkowo 2 dni w miesiącu w sejmie biorąc pod uwagę komicje itd trzeba być w nim od 10-18 dni na miesiąc. Może być dalej lekarzem nikt go nie zwolnił Ponadto  Haidar to już emneryt i tyle Naprawdę a kto to jest ten cały Haidar - dokonał wyboru chciał być posłem to nie może być ordynatorem 
Najważniejsze że Rada przyjęła stanowisko w sprawie nieprzedłużenia umowy ordynatorowi Riadowi Haidarowi, to jest uczciwe i tak myślało wielu Bielczan. A jak sobie Haidar wyobrażał być posłem i ordynatorem ???? Przecież będąc posłem to nie to co rada wojewódzka że sesja 1 dzień wyjątkowo 2 dni w miesiącu w sejmie biorąc pod uwagę komicje itd trzeba być w nim od 10-18 dni na miesiąc. Może być dalej lekarzem nikt go nie zwolnił Ponadto  Haidar to już emneryt i tyle Naprawdę a kto to jest ten cały Haidar - dokonał wyboru chciał być p... rozwiń
Avatar
alep / 8 marca 2020 r. o 07:56
0
1 MLN ZŁ ZEBRANO W ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ NA POMOC SIEROTOM W SYRII    radiomaryja.pl/kosciol/1-mln-zl-zebrano-w-archidiecezji-krakowskiej-na-pomoc-sierotom-w-syrii/?fbclid=IwAR21Jzztf0ohnoHmjXPJ6G_pej7Z9-VdlzVW4ooTMtY6Hpcl2u1pbAhpsaw tylko Aleppo według statystyk jest około 10 tys. sierot 
Avatar
stoppisowi / 11 lutego 2020 r. o 21:14
-1
Oddaj Skodę ty....
Avatar
Gość / 3 lutego 2020 r. o 13:56
-1
Nawet Rada Powiatu tym się zajmowała.
Avatar
Anka / 3 lutego 2020 r. o 13:02
+5
Oddział bez Haidara funkcjonuje jak dawniej. Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie , że nie ma ludzi niezastąpionych . W obecnej sytuacji start Haidara w konkursie to byłaby granda ! Szpital nie potrzebuje politycznych wichrzycieli, siejących zamęt. Ten człowiek stracił cały kredyt zaufania .
Avatar
Gość / 3 lutego 2020 r. o 12:15
+2
***s://***radiobiper.info/2020/02/03/biala-podlaska-stanowisko-nowej-lewicy-w-sprawie-bialskiego-szpitala/ W trosce o spokój mieszkańców, rodziców i dobro naszych najmłodszych pacjentów hospitalizowanych na Oddziale Neonatologii w bialskim szpitalu, zwracamy się do doktora Riada Haidara z sugestią, o rzeczowe zweryfikowanie nowej umowy o pracę i podpisanie kontraktu na dalsze leczenie dzieciaczków w tym szpitalu. Honorowe odejście od tych pacjentów nie jest rozwiązaniem problemu. Na tym ucierpią maluszki i ich rodzice, którzy wierzą w Pana dobre serce i kwalifikacje zawodowe. Dobro dzieci jest przecież najważniejsze. Dla społeczeństwa, dla rodziców , tak naprawdę jest ważne kto leczy, a nie kto kieruje oddziałem. Po ogłoszeniu konkursu na ordynatora nic nie stoi na przeszkodzie, by doktor Riad Haidar zgłosił swoją kandydaturę do konkursu i ten konkurs wygrał. Tego Panu życzy Nowa Lewica.
***s://***radiobiper.info/2020/02/03/biala-podlaska-stanowisko-nowej-lewicy-w-sprawie-bialskiego-szpitala/ W trosce o spokój mieszkańców, rodziców i dobro naszych najmłodszych pacjentów hospitalizowanych na Oddziale Neonatologii w bialskim szpitalu, zwracamy się do doktora Riada Haidara z sugestią, o rzeczowe zweryfikowanie nowej umowy o pracę i podpisanie kontraktu na dalsze leczenie dzieciaczków w tym szpitalu. Honorowe odejście od tych pacjentów nie jest rozwiązaniem problemu. Na tym ucierpią maluszki i ich rodzice, którzy wierzą w Pa... rozwiń
Avatar
towarzysz / 3 lutego 2020 r. o 07:02
+5
Haidarowi chodzi o to by jego nazwisko było w obiegu. C, filateliścihce być traktowany inaczej niż inni ordynatorzy, którzy z różnych powodów nimi już nie są. Naprawdę zarządzanie oddziałem na telefon nie byłoby racjonalnym rozwiązaniem. Teraz Rada Miasta zajmuje się Haidarem (to kompetencja Dyrektora i Zarządu Województwa), .Może niedługo zajmą się być może np. działkowcy, wędkarze, filateliści itp...(z całym szacunkiem dla tych organizacji). To stało się już nudne. Bez Haidara szpital i oddział pracuje normalnie.
Avatar
Batman / 2 lutego 2020 r. o 20:59
+1
Jeżeli białą nadal będą władać złodzieje i przestępcy, to zjawię się ją - Batman!
Avatar
Wariat / 2 lutego 2020 r. o 20:09
+2
Słyszałem, że Litwniuk w proteście razem z Broniewiczem mają zrezygnować ze stanowisk.  Dajmy im tydzień i  zobaczycie  jak ważny jest dla nich Haidar . Haidar czy własne koryto.
Na bank, porzucą to bagno, i obaj zaciągną się do Legii Cudzoziemskiej, żeby udowodnić swoją męskość.
Oni palą ale się nie zaciągają, a zwłaszcza do Legii Cudzoziemskiej.
Avatar
Gość / 2 lutego 2020 r. o 19:50
+2
Słyszałem, że Litwniuk w proteście razem z Broniewiczem mają zrezygnować ze stanowisk.  Dajmy im tydzień i  zobaczycie  jak ważny jest dla nich Haidar . Haidar czy własne koryto.
 Na bank, porzucą to bagno, i obaj zaciągną się do Legii Cudzoziemskiej, żeby udowodnić swoją męskość.
Avatar
Piksel / 2 lutego 2020 r. o 18:28
+3
Słyszałem, że Litwniuk w proteście razem z Broniewiczem mają zrezygnować ze stanowisk. Dajmy im tydzień i zobaczycie jak ważny jest dla nich Haidar . Haidar czy własne koryto.