Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

28 maja 2019 r.
21:22

Szpital na plusie, dyrektor rezygnuje po 15 latach

3 24 A A
– Chcemy nadal korzystać z doświadczenia menadżerskiego dyr. Dariusza Oleńskiego (z lewej) – deklarował wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski<br />
– Chcemy nadal korzystać z doświadczenia menadżerskiego dyr. Dariusza Oleńskiego (z lewej) – deklarował wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski
(fot. Maciej Kaczanowski)

Dariusz Oleński po 15 latach odchodzi ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Poinformował o tym we wtorek na specjalnie w tej sprawie zwołanej konferencji prasowej w urzędzie marszałkowskim

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– To moja całkowicie autonomiczna decyzja, która nie jest wynikiem żadnych nacisków, ani też propozycji zawodowych – podkreślił Dariusz Oleński. – W tym roku mija 15 lat, od kiedy objąłem stanowisko dyrektora. Jest to bardzo trudna i ciężka praca. Bardzo chciałbym jednak nadal pracować w tym szpitalu, ale na innym stanowisku, by móc dokończyć projekty, które zacząłem.

Chodzi o stanowisko zastępcy dyrektora. – Biorąc pod uwagę doświadczenie menadżerskie, sukcesy w zarządzaniu i umiejętności współpracy, sądzę, że do takiego porozumienia dojdzie. Chcemy nadal korzystać z tego potencjału – podkreślił wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski. – Ogromna wiedza pana dyrektora mogłaby być też wykorzystana np. na stanowisku doradcy marszałka lub głównego eksperta w powołanej przeze mnie radzie społecznej ds. ochrony zdrowia, która ma naprawić sytuację w szpitalach w naszym województwie. Ostateczna decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta.

Czy następca dyr. Oleńskiego zostanie wyłoniony w konkursie? – Wszystko odbędzie się zgodnie z procedurami – odpowiedział wymijająco wicemarszałek Wojciechowski.

O rezygnacji dyrektora mówiło się już nieoficjalnie w ubiegłym tygodniu, ale rzecznik bialskiego szpitala zaprzeczała tym pogłoskom.
Przypomnijmy, że zastępcą dyrektora szpitala od marca jest Adam Chodziński, wcześniej zastępca byłego prezydenta Białej Podlaskiej Dariusza Stefaniuka (PiS). W kuluarach mówi się, że to on jest typowany na nowego dyrektora placówki. 

– Formalną rezygnację ze stanowiska złożę w pierwszych dniach czerwca. Na stanowisku pozostanę do września, żeby wprowadzić mojego następcę we wszystkie sprawy. Jestem zwolennikiem japońskiego modelu zarządzania, gdzie zmiana osób zarządzających jest procesem, który trwa kilka miesięcy. Chodzi właśnie o wprowadzenie w najważniejsze sprawy – tłumaczył dyrektor Oleński.

– To wielka szkoda i strata dla personelu i pacjentów, a także dla rozwoju medycyny na ścianie wschodniej – komentuje Riad Haidar, ordynator neonatologii bialskiego szpitala, a także radny sejmiku województwa. – Obawiam się o los rozpoczętych i planowanych przez pana dyrektora projektów. Namawiałem na sesji sejmiku, aby zarząd województwa nakłonił dyrektora do pozostania na stanowisku – dodaje Haidar.

Szpital w Białej Podlaskiej jest ewenementem – od 2005 roku utrzymuje dodatni wynik finansowy. Według danych z urzędu marszałkowskiego, roczne przychody ze sprzedaży wzrosły w tym czasie z 47 do 167 mln zł w 2018 roku. Dzięki wypracowanym zyskom, szpital zniwelował stratę wynoszącą w 2005 roku 29,4 mln zł i w 2018 roku odnotował zysk z lat ubiegłych wynoszący 27,07 mln zł. W tym czasie szpital znacznie powiększył też swój majątek trwały – z 15 do 113 mln zł.

W tej chwili buduje się tu Bialska Onkologia, czyli pawilon z oddziałem onkologii klinicznej i hematologicznej. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu 2020 roku. 

e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 maja 2019 o 21:33
+16
W ten brak nacisków to ja nie za bardzo wierzę. Taki szpital to łakomy kąsek dla pozbawionych stołka partyjnych specjalistów od wszystkiego.
Avatar
nie!!!!! / 29 maja 2019 o 11:24
+13
Jejku,przecież Chodziński nie ma przygotowania ani predyspozycji by kierować tak ogromną placówką, tu chodzi o zdrowie i życie ludzkie.....To jest jakiś absurdalny pomysł,szok i niedowierzanie......p.Adamie czy pan Boga się nie boi?
Avatar
Wyb / 28 maja 2019 o 22:15
+13
A co mnie ten zysk obchodzi skoro nie ma tam żadnego fachowca a ludzie z białej do lekarzy jeżdżą do losic siematycz i radzynia. Szpital powinien leczyć a anie zarabiać
Avatar
urzędnik z Grottgera / 28 maja 2019 o 23:45
+11
A czy wysokiej klasy menedżer Andrzej Pruszkowski nie złożył swojej aplikacji? Tylko pamiętajcie, kontrakt poniżej 50 kPLN miesiecznie netto nie wchodzi w rachubę, dziady jedne.
Avatar
Gość / 29 maja 2019 o 05:30
+9
Poczekajcie na dniach będzie absolutna bomba dyscyplinarnie ma zostać zwolniony jeden z dyrektorów największego szpitala w Lublinie to dopiero będzie zaskoczenie i oczywiście kolejny dyrektor będzie nominowany w tym szpitalu- będzie się działo.
Avatar
Bartosz / 29 maja 2019 o 13:25
+8
Widzę, że kolejny Janów Podlaski się szykuje... Przykro się na to patrzy.
Avatar
Gość / 28 maja 2019 o 23:09
+8
Ma być konkurs. Chyba wygra człowiek szybkiego awansu, który w 3 miesiące wysadził ze stołka zastępcę dyrektora to w 4 miesiące zrobi to z naczelnym. Może ktoś poda to tajemnicze nazwisko to będzie znany wynik jeszcze przed ogłoszeniem
Avatar
obserwator / 28 maja 2019 o 22:13
+8
I po szpitalu.............................................
Avatar
ryba / 29 maja 2019 o 13:46
+7
Rezygnuje......co za obłuda
Avatar
Renia / 29 maja 2019 o 07:02
+7
Wszyscy doskonale wiedza ze wygra Chodzinski
Avatar
gość / 16 sierpnia 2019 o 22:47
0
Kto w końcu jest dyrektorem szpitala, bo już nic nie wiem
Avatar
niezadowolony pacjent / 13 sierpnia 2019 o 18:31
0
Czy ordynator szpitala Oleński Dariusz panuje nad chaosem w Szpitalu w Białej Podlaskiej? Zapowiedział, że odchodzi i zrobił niepotrzebne zamieszanie wśród pracowników szpitala, lekarzy, którzy poczuli wolność. Albo trzeba odejść i pozwolić innej osobie pokierować szpitalem, albo zacząć solidnie pracować i wzmóc nadzór nad poszczególnymi obszarami. To co dzieje się na SOR wymaga szczególnego zainteresowania. Panie Oleński, czas na decyzje! Nie ma ludzi niezastąpionych! Niestety szpital w Białej to tylko forma, ale nie treść. Choć są też dobrzy lekarze i pielęgniarki, ale ci źli przekreślają wszystko.
Czy ordynator szpitala Oleński Dariusz panuje nad chaosem w Szpitalu w Białej Podlaskiej? Zapowiedział, że odchodzi i zrobił niepotrzebne zamieszanie wśród pracowników szpitala, lekarzy, którzy poczuli wolność. Albo trzeba odejść i pozwolić innej osobie pokierować szpitalem, albo zacząć solidnie pracować i wzmóc nadzór nad poszczególnymi obszarami. To co dzieje się na SOR wymaga szczególnego zainteresowania. Panie Oleński, czas na decyzje! Nie ma ludzi niezastąpionych! Niestety szpital w Białej to tylko forma, ale nie treść. Choć są też dobr... rozwiń
Avatar
Gość / 31 maja 2019 o 10:13
+4
Politycy mali mściwi ludzie nauczyciele nienawiści pazerni na kasę publiczną ...doprowadzą Polskę do ruiny.Boże ratuj szpital przed takimi...
Avatar
gość / 30 maja 2019 o 21:02
+3
Poza dyrektorem, który po 15 latach  chyba się wypalił, wypalają się również pracownicy. Często młodzi po kilku latach pracy, a przecież mają przed sobą jeszcze wiele lat pracy. Opinie Haidara nic nie znaczą natomiast nadzieje na Chodzińskiego też są raczej płonne. Pacjenci i pracownicy potrzebują nowego świezego powietrza, ale nie z politycznego nadania.
Avatar
lolo / 30 maja 2019 o 07:36
+2
ten wojciecchowski to sie zna na sluzbie zdrowia jak wilk na gwia.dach,robi politykę ,wsadzili zastepceę fachowcowi i pudruje wojciechowski , blizni rany,a oleński w tym stanie powinien odpocżąć zasłużenie i nie pomagać tym wywrotowcom z pis , bo na to nie zasłużyli
Avatar
gość / 29 maja 2019 o 21:38
+4
To prawda. Splendor,  rankingi, wyróznienia, wynik, premie i niedoścignione "'ego" menadżera oraz bałwochwalstwo jego dworu jest widoczne.   Natomiast wszystko czego oczekuje pacjent nijak się ma z propagandowym wizerunkiem.
Avatar
gość / 29 maja 2019 o 21:21
+1
Dla Haidara to najwazniejsze być na plakatach. Jego wtrącanie się do spraw kadrowych jest wyjątkowo nie udolne. Bezpodstawnie zabiegał o usunięcie dyrektora pogotowia, teraz będzie walczył z Chodzińskim tylko zapomniał, że dzisiaj jego moc sprawcza jest żadna ale co sobie w mediach pogada to jego. I tyle dzisiaj Haidar może.
Avatar
ryba / 29 maja 2019 o 13:46
+7
Rezygnuje......co za obłuda
Avatar
Bartosz / 29 maja 2019 o 13:25
+8
Widzę, że kolejny Janów Podlaski się szykuje... Przykro się na to patrzy.
Avatar
nie!!!!! / 29 maja 2019 o 11:24
+13
Jejku,przecież Chodziński nie ma przygotowania ani predyspozycji by kierować tak ogromną placówką, tu chodzi o zdrowie i życie ludzkie.....To jest jakiś absurdalny pomysł,szok i niedowierzanie......p.Adamie czy pan Boga się nie boi?
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Speed Car Motor Lublin zostaje w PGE Ekstralidze! Zadecydował wynik spotkania Stali z Włókniarzem

Speed Car Motor Lublin zostaje w PGE Ekstralidze! Zadecydował wynik spotkania Stali z Włókniarzem 145 8

Speed Car Motor Lublin utrzymał się w PGE Ekstralidze jeszcze zanim lubelscy zawodnicy wyjechali na tor w Grudziądzu. W Gorzowie Wielkopolskim tamtejsza truly.work Stal zremisowała 45:45 z forBET Włókniarzem Częstochowa. Dzięki temu "Koziołki" nie muszą się już martwić o wynik swojego starcia z MRGARDEN GKM Grudziądz.

Speed Car Motor Lublin - MRGARDEN GKM Grudziądz 35:43. Przewaga gospodarzy [relacja na żywo]

Speed Car Motor Lublin - MRGARDEN GKM Grudziądz 35:43. Przewaga gospodarzy [relacja na żywo] 5 11

Speed Car Motor Lublin powalczy dzisiaj na wyjeździe z MRGARDEN GKM Grudziądz. Dla żółto-biało-niebieskich jest to niezwykle ważne spotkanie, bo zadecyduje o tym, czy utrzymają się oni bezpiecznie w PGE Ekstralidze. Jednocześnie lublinianie muszą jednak bacznie obserwować to, co dzieje się na torze w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie truly.work Stal podejmuje forBET Włókniarza Częstochowa. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo!

"Nie będziemy się skupiać tylko na samym mieście Lublin, tak jak było to wcześniej". PiS rozpoczął kampanię w Białej Podlaskiej

"Nie będziemy się skupiać tylko na samym mieście Lublin, tak jak było to wcześniej". PiS rozpoczął kampanię w Białej Podlaskiej 31 18

– To są listy śmierci, oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu – stwierdził na inauguracji kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Białej Podlaskiej poseł Marcin Duszek.

Był bardzo przekonujący. Jego ofiara, żeby stracić pieniądze oszukała nawet kasjerkę w banku

Był bardzo przekonujący. Jego ofiara, żeby stracić pieniądze oszukała nawet kasjerkę w banku 6 7

Prawie 16 tysięcy złotych straciła 55-letnia mieszkanka gminy Nałęczów, która uwierzyła oszustowi podającemu się za policjanta.

Śmiertelny wypadek pod Chełmem. Rowerzysta wymusił pierwszeństwo

Śmiertelny wypadek pod Chełmem. Rowerzysta wymusił pierwszeństwo 0 0

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek w miejscowości Depułtycze Królewskie (gm. Chełm).

Małżeństwo zaczęło podejrzewać nianię. Zainstalowali w mieszkaniu kamerę

Małżeństwo zaczęło podejrzewać nianię. Zainstalowali w mieszkaniu kamerę 2 6

W środę, policjanci przyjęli zgłoszenie od mieszkanki Lubartowa o kradzieży z jej mieszkania pieniędzy i biżuterii. Straty oszacowała na 5 tys. złotych.

Wisła Puławy w sobotę gra z liderem tabeli. To będzie zupełnie inny mecz?

Wisła Puławy w sobotę gra z liderem tabeli. To będzie zupełnie inny mecz? 0 0

Poza derbami w weekend jeszcze jedno spotkanie zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Wisła Puławy zagra przed własną publicznością z liderem tabeli – Siarką Tarnobrzeg (godz. 17)

Nowa atrakcja turystyczna koło Kazimierza Dolnego. Inwestor walczy o pozwolenie na budowę

Nowa atrakcja turystyczna koło Kazimierza Dolnego. Inwestor walczy o pozwolenie na budowę 6 11

Wieżę widokową z przeszklonym tarasem chce zbudować w Parchatce właściciel stoku narciarskiego i nowy najemca kawiarni Rynkowa. Sprawa pozwolenia na budowę trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Popularne leki na kaszel wycofane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego

Popularne leki na kaszel wycofane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego 0 2

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał obrót leków zawierających fenspiryd.

Łęczna zdobyła pieniądze na basen. Ten sam, w którym kąpał się burmistrz

Łęczna zdobyła pieniądze na basen. Ten sam, w którym kąpał się burmistrz 0 3

Lech Włodarski, burmistrz Łęcznej, znów skoczył, ale tym razem po duże dofinansowanie do remontu basenu. Tego samego, w którym wykąpał się w ubraniu, co wzbudziło wątpliwości miejscowego sanepidu.

Avia Świdnik kontra Motor Lublin. Gospodarze muszą się wznieść na wyżyny

Avia Świdnik kontra Motor Lublin. Gospodarze muszą się wznieść na wyżyny 0 14

Derbowego początku nowego sezonu ciąg dalszy. W sobotę, w ramach czwartej serii gier Avia Świdnik zagra u siebie z Motorem Lublin (godz. 17)

Chmielaki Krasnostawskie 2019. Program koncertów i wydarzeń
23 sierpnia 2019, 16:00

Chmielaki Krasnostawskie 2019. Program koncertów i wydarzeń 23 4

Od piątku do niedzieli w Krasnymstawie odbywa się 49. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów "Chmielaki 2019".

Program TV 23-25 sierpnia 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 23-25 sierpnia 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji? 0 1

Trzecia część "Harry'ego Pottera", kolejna odsłona "X-Men" i kultowe "Gangi Nowego Jorku" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Sprawdź, jakie filmy będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Lublin: Gdy właściciele psów zobaczyli nowy wybieg, ich radość zamieniła się w kpiący śmiech

Lublin: Gdy właściciele psów zobaczyli nowy wybieg, ich radość zamieniła się w kpiący śmiech 20 44

Jak to zobaczyłam, to stałam i się śmiałam. A inni psiarze ze mną – tak o urządzonym na Czubach nowym wybiegu dla psów opowiada nasza Czytelniczka. Nie tylko ją zastanawia, dlaczego ogrodzono tak mały teren. Okazuje się, że wszystko rozbiło się o pieniądze.

Philips Monumentum 558M1RY: 55 cali, 4K i HDR 1000

Philips Monumentum 558M1RY: 55 cali, 4K i HDR 1000 0 0

Philips na targach gamescom 2019 w Kolonii zaprezentował trzy nowe monitory z linii Momentum, dedykowane graczom konsolowym. Premiera w przyszłym roku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!