Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

3 maja 2015 r.
8:14

TZ SKOK robi audyt za 52 tys. zł. Urzędnicy muszą odgrywać scenki

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 20 A A
UM Biała Podlaska (fot. Ewelina Burda)
UM Biała Podlaska (fot. Ewelina Burda)

W Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej trwa audyt personalny. Urzędników przepytuje Towarzystwo Zarządzające SKOK z Gdyni. Pracownicy muszą np. opowiadać o zabytkach miasta, a nawet odgrywać scenki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W TZ SKOK pracował prezydent Stefaniuk

W radzie nadzorczej spółki TZ SKOK zasiadają m.in. senator Grzegorz Bierecki  oraz profesor Adam Jedliński, którego kancelaria zapewnia obsługę prawną bialskiego magistratu. Wcześniej, w TZ SKOK zatrudniony był prezydent Dariusz Stefaniuk.

– Nadrzędny cel audytu to zapewnienie skutecznego funkcjonowania urzędu. Chodzi też o zbadanie potencjału i kompetencji pracowników, tak by później móc zaplanować rozwój ich kariery zawodowej – tłumaczy Stefaniuk. – Bo może się okazać, że niektórzy urzędnicy lepiej by się sprawdzali w innych wydziałach – dodaje prezydent.

Wyniki audytu mogą przynieść wewnętrzne awanse i roszady, ale nie zwolnienia. – W audycie nie chodzi o to, by wykazać, że ktoś się nie nadaje. To raczej podpowiedź dla nas, co możemy zrobić by urzędnicy pracowali lepiej – podkreśla Dariusz Stefaniuk.

TZ SKOK był najtańszy

Do końca maja TZ SKOK przepyta ponad 180 pracowników Urzędu Miasta. Spółka weźmie za to 52 tys. zł.

Magistrat nie organizował przetargu, bo kwota zamówienia nie przekracza 30 tysięcy euro. Wysłano za to zapytania ofertowe do sześciu firm. Odpowiedziały trzy. – Firma Inwenta z Warszawy, która zaproponowała 206 tys. zł, L.Grant HR Consulting z Katowic z kwotą 92 tys. zł i 52 tys. zł od TZ SKOK – precyzuje prezydent.

– Metodyka audytu w każdej z ofert była podobna. Pod uwagę braliśmy cenę – zapewnia Stefaniuk. Skąd, zatem takie cenowe różnice? – Zapytałem o to i to kwestia polityki firmy, która budując swoje portfolio, chce również wejść na rynek samorządowy – uważa prezydent.

Jak to wygląda w praktyce?  Inwenta z Warszawy specjalizuje się w doradztwie personalnym. Wśród metod wymienia m.in. właśnie audyt personalny.  Do jej klientów należą również jednostki sektora publicznego. Podobnie L.Grant HR Consulting.  Tej firmie z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi audyt personalny również nie jest jej obcy. TZ SKOK posiada znacznie szerszy zakres usług. Tak przynajmniej wynika z jej strony internetowej (www.tzskokska.pl). Spółka „oferuje szeroką paletę nowoczesnych produktów i usług finansowych dla Kas Stefczyka (…) oraz pozostałych podmiotów systemu SKOK w Polsce”-czytamy. W ramach tzw.  obsługi konsultanckiej z zakresu polityki personalnej TZSKOK stosuje audyt personalny.

Wcześniej zamówili schemat organizacyjny

Działania audytorskie w bialskim urzędzie zaczęły się już wcześniej. Pokłosiem czego był nowy regulamin organizacyjny i struktura urzędu miasta. Za „doradztwo w zakresie optymalizacji struktury organizacyjnej Urzędu Miasta Biała Podlaska i zmian organizacyjnych w zakresie kompetencji komórek organizacyjnych” odpowiadał Maciej Matuszak z Pomorza. Miał z miastem umowę od 15 grudnia do końca kwietnia. Miesięczne inkasował za to 5160 zł (brutto).

–  Stworzenie schematu organizacyjnego to była odrębna sprawa. Teraz audytujemy rzeszę pracowników magistratu – tłumaczy prezydent.

Urzędnicy opisują zabytki i odgrywają scenki

Takiego audytu wcześniej w urzędzie nie było. – Nie ma się, czego bać – przyznaje Teresa Staszewska z referatu zamówień publicznych. Audyt przeszła pierwszego dnia pracy TZ SKOK w bialskim magistracie. Jej badanie trwało blisko 7 godzin. – Musiałam np. opisać Białą Podlaską, jej zabytki. Były też zadania na spostrzegawczość, testy osobowości – wymienia urzędniczka.

Do odegrania są też scenki. – Chodzi m.in. o sytuacje z tzw. „trudnymi klientami” – dodaje Staszewska. Po audycie, spółka z Gdyni przygotuje pokontrolny raport o każdym pracowniku.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 6 maja 2015 o 16:02
0

pracuję w administracji, już 20 lat, róbcie więcej idiotyzmów, autytów wewnętrznych, scenek jak w tym przypadku, wymieniajcie personel wewnętrznie pomiędzy wydziałami. Nic to nie da wręcz przeciwnie, przechodzą ludzie do innych wydziałów bez predyspozycji, więcej kontroli, a ilość spraw nie spada, cierpi na tym tylko klijent urzędu.

W administracji jest raczej petent, a nie klient, klijenta to nie ma nigdzie. 20 lat w administracji i taki byk?

W administracji jest raczej petent, a nie klient, klijenta to nie ma nigdzie. 20 lat w administracji i taki byk?

rozwiń
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 10:13
0
Dlaczego szczujecie? W radach nadzorczych skoków nie bierze się wynagrodzenia, a oni wygrali normalnie konkurs na przeprowadzenie badania.
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 09:46
0
Chcemy Czapskiego: wybuduj nam jeszcze kilka czteropasmówek ZA obwodnicą. Ta od UCelnego jest świetna, przejezdna o każdej porze. A jak przestronna
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 09:40
0
Czapski, wróć i prowadź Białą do normalności. Jeszcze trochę idiotycznych pociągnięć Stefaniuka i powoli mieszkańcy będą się przekonywać o potrzebie jego usunięcia. Szkoda jednak tego czasu, szkoda jak niszczy on, to co z trudem organizowano i budowano.
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 09:29
0

Kiedy to w końcu zlikwidują???

Jak putin dupsko z Kremla ruszy,dopiero wtedy.

Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 08:11
0
Kiedy to w końcu zlikwidują???
Avatar
POpłatna POsada / 4 maja 2015 o 06:29
0

Proponuję wrócić do ISO - to dopiero przekręt, ale...chroniony, bo firmowany przez młodzieżówkę PO. W Kraśniku każda placówka oświatowa, każdy urząd musiał za ogromne pieniądze kupować certyfikat, który potem, też za pieniądze, trzeba było odnawiać. Tam poszły miliony! To temat lepszy niż w/w i za o wiele większe pieniądze!

Dla mnie największa scena to Sejm i Senat, tam za nasze POtwornie ogromne pieniądze odgrywane są sceny, jak POlska jest krajem demokratycznym, zieloną wyspą mlekiem i miodem płynąca.

Tymczasem koalicja to najzwyczajniejsza mafia (czyli organizacja przestępcza wiżąca ludzi POlityki z przestępcami)

Dla mnie największa scena to Sejm i Senat, tam za nasze POtwornie ogromne pieniądze odgrywane są sceny, jak POlska jest krajem demokratycznym, zieloną wyspą mlekiem i miodem płynąca.

Tymczasem koalicja to najzwyczajniejsza mafia (czyli organizacja przestępcza wiżąca ludzi POlityki z przestępcami)

rozwiń
Avatar
ACTA / 3 maja 2015 o 20:18
0

Dlaczego ginie komentarz o ISO - wyłudzaniu ogromnej forsy przez młodzieżówkę PO?

A.C.T.A 

Avatar
Gość / 3 maja 2015 o 19:56
0
Dlaczego ginie komentarz o ISO - wyłudzaniu ogromnej forsy przez młodzieżówkę PO?
Avatar
Gość / 3 maja 2015 o 19:54
0
Proponuję wrócić do ISO - to dopiero przekręt, ale...chroniony, bo firmowany przez młodzieżówkę PO. W Kraśniku każda placówka oświatowa, każdy urząd musiał za ogromne pieniądze kupować certyfikat, który potem, też za pieniądze, trzeba było odnawiać. Tam poszły miliony! To temat lepszy niż w/w i za o wiele większe pieniądze!
Avatar
gość / 6 maja 2015 o 16:02
0

pracuję w administracji, już 20 lat, róbcie więcej idiotyzmów, autytów wewnętrznych, scenek jak w tym przypadku, wymieniajcie personel wewnętrznie pomiędzy wydziałami. Nic to nie da wręcz przeciwnie, przechodzą ludzie do innych wydziałów bez predyspozycji, więcej kontroli, a ilość spraw nie spada, cierpi na tym tylko klijent urzędu.

W administracji jest raczej petent, a nie klient, klijenta to nie ma nigdzie. 20 lat w administracji i taki byk?

W administracji jest raczej petent, a nie klient, klijenta to nie ma nigdzie. 20 lat w administracji i taki byk?

rozwiń
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 10:13
0
Dlaczego szczujecie? W radach nadzorczych skoków nie bierze się wynagrodzenia, a oni wygrali normalnie konkurs na przeprowadzenie badania.
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 09:46
0
Chcemy Czapskiego: wybuduj nam jeszcze kilka czteropasmówek ZA obwodnicą. Ta od UCelnego jest świetna, przejezdna o każdej porze. A jak przestronna
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 09:40
0
Czapski, wróć i prowadź Białą do normalności. Jeszcze trochę idiotycznych pociągnięć Stefaniuka i powoli mieszkańcy będą się przekonywać o potrzebie jego usunięcia. Szkoda jednak tego czasu, szkoda jak niszczy on, to co z trudem organizowano i budowano.
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 09:29
0

Kiedy to w końcu zlikwidują???

Jak putin dupsko z Kremla ruszy,dopiero wtedy.

Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 08:11
0
Kiedy to w końcu zlikwidują???
Avatar
POpłatna POsada / 4 maja 2015 o 06:29
0

Proponuję wrócić do ISO - to dopiero przekręt, ale...chroniony, bo firmowany przez młodzieżówkę PO. W Kraśniku każda placówka oświatowa, każdy urząd musiał za ogromne pieniądze kupować certyfikat, który potem, też za pieniądze, trzeba było odnawiać. Tam poszły miliony! To temat lepszy niż w/w i za o wiele większe pieniądze!

Dla mnie największa scena to Sejm i Senat, tam za nasze POtwornie ogromne pieniądze odgrywane są sceny, jak POlska jest krajem demokratycznym, zieloną wyspą mlekiem i miodem płynąca.

Tymczasem koalicja to najzwyczajniejsza mafia (czyli organizacja przestępcza wiżąca ludzi POlityki z przestępcami)

Dla mnie największa scena to Sejm i Senat, tam za nasze POtwornie ogromne pieniądze odgrywane są sceny, jak POlska jest krajem demokratycznym, zieloną wyspą mlekiem i miodem płynąca.

Tymczasem koalicja to najzwyczajniejsza mafia (czyli organizacja przestępcza wiżąca ludzi POlityki z przestępcami)

rozwiń
Avatar
ACTA / 3 maja 2015 o 20:18
0

Dlaczego ginie komentarz o ISO - wyłudzaniu ogromnej forsy przez młodzieżówkę PO?

A.C.T.A 

Avatar
Gość / 3 maja 2015 o 19:56
0
Dlaczego ginie komentarz o ISO - wyłudzaniu ogromnej forsy przez młodzieżówkę PO?
Avatar
Gość / 3 maja 2015 o 19:54
0
Proponuję wrócić do ISO - to dopiero przekręt, ale...chroniony, bo firmowany przez młodzieżówkę PO. W Kraśniku każda placówka oświatowa, każdy urząd musiał za ogromne pieniądze kupować certyfikat, który potem, też za pieniądze, trzeba było odnawiać. Tam poszły miliony! To temat lepszy niż w/w i za o wiele większe pieniądze!
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 0

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 5

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 6 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 13

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 22 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 31 13

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!