Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

22 listopada 2018 r.
14:51

Zbiórka dla Mazura. Koń który poruszył serca

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 12 A A
Koń Mazur/ fot. arch. prywatne
Koń Mazur/ fot. arch. prywatne

Mazur to koń który potrzebuje leczenia. Na ten cel potrzeba ok. 15 tys. zł. W internecie ruszyła licytacja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Mazurka poznałam w Pensjonacie Lidkowo, gdzie regularnie jeżdżę ze swoimi końmi na treningi– opowiada Anna Ciechańska z Białej Podlaskiej, która zajmuje się i pomaga koniom.

Mazur przebywa tam od kilku miesięcy, w międzyczasie okazało się, że koń cierpi z powodu niezdiagnozowanych dolegliwości, a jego właściciel  nie jest zainteresowany wykonaniem badań i podjęciem się leczenia Mazurka.

– Dotychczas udało się ustalić że Mazur cierpi na odpryski kostne w stawach, przewlekłe zapalenie stawu pęcinowego i zwyrodnienia międzykostne. Konik prawdopodobnie nigdy nie będzie mógł pracować w taki sposób, aby zarobić na swoje utrzymanie – zaznacza Ciechańska.

Aby pomóc Mazurowi niezbędne są dalsze badania, które pozwolą wykryć co dokładnie mu dolega. – Potrzebujemy ok. 15 tys. zł na ten cel. Kwota pozwoli też na wykupienie przeze mnie konia– przyznaje bialczanka.

– Bardzo kocham zwierzęta, a przede wszystkim konie, sama również adoptowałam kilka z nich. Moim celem stało się pomaganie tym przepięknym zwierzętom oraz uchronienie ich przed rękami handlarzy. Dlatego, kiedy zobaczyłam Mazura, nie mogłam przejść obojętnie… – opowiada pani Anna.

Los konia poruszył też serca wielu osób z całej Polski, którzy wkroczyli do akcji i wspólnie z właścicielką pensjonatu oraz jego mieszkańcami postanowili że trzeba zrobić wszystko aby pomóc Mazurkowi. Żeby wykupić go, zdobyć fundusze na jego leczenie, a przede wszystkim znaleźć mu opiekunów. Tym sposobem na Facebooka ruszyła licytacja na rzecz Mazura. Koń ma też swój facebookowy fanpage "Mazur – koń, który jednoczy serca".

– Niezwykłą pomoc i wsparcie uzyskaliśmy od Fundacji Pegasus, pod której patronatem cała Mazurkowa zbiórka przebiega. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi udało się już pozyskać mnóstwo przedmiotów i cały czas pojawiają się nowi darczyńcy– opowiada pani Anna.

Niedługo Mazur trafi do kliniki we Wrocławiu. Jeśli akcja licytacji się zakończy, to strona Mazura będzie nadal aktywna i będą tam zamieszczane wszystkie informacje odnośnie jego stanu zdrowia i przebiegu jego leczenia. Aby wesprzeć leczenie Mazura można też wpłacić darowiznę na konto fundacji Pegasus, koniecznie z dopiskiem DAROWIZNA MAZUR, na numer konta mBank 63 1140 2017 0000 4702 1015 8469.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 r. o 03:57
Kazdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce a ty nie masz prawa nikogo rozliczać na jaki cel wpłaca pieniądze. Podejrzewam, że nigdy nikomu czy to człowiekowi czy zwierzęciu nie pomogłeś, stąd ta nienawiść. Nie, nie każdy jest taki jak ty. Są też dobrzy i uczciwi ludzie i zwierzęta potrzebujące pomocy.
Avatar
Piotr / 22 listopada 2018 r. o 23:35
Jak zwykle, wielcy "miłośnicy zwierząt", ale za cudze pieniądze. A w tym przypadku to już wyjątkowy przekręt, skoro nie bardzo wiadomo co właściwie temu koniowi dolega, to nie wiadomo też czy w ogóle da się to wyleczyć, tym bardziej że ten koń ewidentnie ma już swoje lata.
Avatar
Kaka / 22 listopada 2018 r. o 22:14
Życzę by się udało :-) Powodzenia!
Avatar
KochamKonie / 23 listopada 2018 r. o 12:23
Moi drodzy komentujący, zbiórka jest dobrowolna, można sobie wylicytować również dowolny przedmiot w wydarzeniu jakim jest Mazur -licytacja charytatywna i wtedy ma się dla siebie jakiś przedmiot lub usługę wzamian za parę groszy.  Kotom i psom się pomaga, a w naszej ojczyźnie konie są jednymi z najbardziej wpisanymi w historę zwierzętami.  Jeśli ktoś ma problem z tym, że została zorganizowana zbiórka to absoltnie nie musi wpłacać ani grosza. Jest bardzo dużo osób o ciepłym i dobrym sercu które chętnie pomogą.  Dla osób które "plują jadem" w komentarzach że jest to psełdo zbiórka, że są biedne dzieci itd zadam proste pytanie .... KIEDY OSTATNIO WŁACIŁEŚ ZŁOTÓWKĘ NA TE BIEDNE DZIECI ????  Ja chętnie się w tą zbiórkę włącze bo kocham konie i wolę dać na niego 50zł niż wydać na pierdoły. 
Moi drodzy komentujący, zbiórka jest dobrowolna, można sobie wylicytować również dowolny przedmiot w wydarzeniu jakim jest Mazur -licytacja charytatywna i wtedy ma się dla siebie jakiś przedmiot lub usługę wzamian za parę groszy.  Kotom i psom się pomaga, a w naszej ojczyźnie konie są jednymi z najbardziej wpisanymi w historę zwierzętami.  Jeśli ktoś ma problem z tym, że została zorganizowana zbiórka to absoltnie nie musi wpłacać ani grosza. Jest bardzo dużo osób o ciepłym i dobrym sercu które chętnie pomogą.  Dla osób które "plu... rozwiń
Avatar
czyt / 23 listopada 2018 r. o 09:06
Przewałka na "starego konia". Powodzenia, tylko skąd 15 tysięcy - to z kosztami za 2 lata?
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 r. o 16:10
Przepiękny, dostanie nowe, lepsze życie dzięki ludziom o dobrych sercach. Powodzenia koniku.
Avatar
sloanslimited@gmail.com / 28 listopada 2018 r. o 00:55
Przystępne pożyczki na poziomie 3%. Udzielamy pożyczek od €10 000 do €50 000 000. Nasze usługi są bezpłatne. Wszystko czego potrzebujesz to wypełnić prosty formularz online i Jeśli kwalifikujesz. Obowiązują warunki i postanowienia. Skontaktuj się z nami dzisiaj poprzez nasz e-mail: sloanslimited@gmail.com Poczta elektroniczna: sloanslimited@gmail.com
Avatar
Czytelniczka / 23 listopada 2018 r. o 15:05
Wystarczy wejść na FB w blog konia lub na wydarzenie i sobie poczytać. Niektórym za ciężko kliknąć... lepiej pisać durny komentarz. WŁĄCZ MYŚLENIE nim coś napiszesz drogi czytelniku. Nikt nie chce na siłę kasy. Na wydarzeniu ***s://***facebook.com/events/2184673931800347/  są przedmioty i usułgi przekazane przez ludzi dobrej woli i firmy.  Maryla Rodowicz ofiarowałam płyte z imiennym autografem,  zespołu  Gutter Sirens  ofiarował płytę z autografem wokalisty,  APFoto  Adam Paluch ofiarował przepiękny obraz koni z Janowa Podlaskiego,  firma Perfekt Vision voucher na okulary, firma  Kosmetologia Medyczna Aneta Hauzer   przekazała voucher na zabieg laserowy, Radio Biper przekazało reklamę, jest dużo książęk czy przedmitów jeździeckich .... Wystarczy wejść i zobaczyć ze nie jest to jakaś zbiórka dla zysku. 
Wystarczy wejść na FB w blog konia lub na wydarzenie i sobie poczytać. Niektórym za ciężko kliknąć... lepiej pisać durny komentarz. WŁĄCZ MYŚLENIE nim coś napiszesz drogi czytelniku. Nikt nie chce na siłę kasy. Na wydarzeniu ***s://***facebook.com/events/2184673931800347/  są przedmioty i usułgi przekazane przez ludzi dobrej woli i firmy.  Maryla Rodowicz ofiarowałam płyte z imiennym autografem,  zespołu  Gutter Sirens  ofiarował płytę z autografem wokalisty,  APFoto  Adam Paluch ofiarował przepiękny obraz koni z Janow... rozwiń
Avatar
czyt / 23 listopada 2018 r. o 14:49
Moi drodzy komentujący, zbiórka jest dobrowolna, można sobie wylicytować również dowolny przedmiot w wydarzeniu jakim jest Mazur -licytacja charytatywna i wtedy ma się dla siebie jakiś przedmiot lub usługę wzamian za parę groszy. Kotom i psom się pomaga, a w naszej ojczyźnie konie są jednymi z najbardziej wpisanymi w historę zwierzętami. Jeśli ktoś ma problem z tym, że została zorganizowana zbiórka to absoltnie nie musi wpłacać ani grosza. Jest bardzo dużo osób o ciepłym i dobrym sercu które chętnie pomogą. Dla osób które "plują jadem" w komentarzach że jest to psełdo zbiórka, że są biedne dzieci itd zadam proste pytanie .... KIEDY OSTATNIO WŁACIŁEŚ ZŁOTÓWKĘ NA TE BIEDNE DZIECI ???? Ja chętnie się w tą zbiórkę włącze bo kocham konie i wolę dać na niego 50zł niż wydać na pierdoły.
Ort. słownictwo.  Nikt nie ma nic przeciwko RATOWANIU, pomocy zwierzętom. Chcecie kasy, to napiszcie prawdę chociaż: ten koń jest chory w ogóle? Taki koń, kosztuje 2-4 tysiące - zależnie od stanu, a i sytuacji sprzedającego, wtedy 0zł. Jest mnóstwo koni utylizowanych z powodu WIEKU - 15-18lat, to już stary (choć dożywają i 33). KOnie trzyma się w Polsce, bo się lubi, lub na aukcje dla bogaczy. Są jakieś dopłaty do min 3 klaczy rozrodczych z ARiMR. Jest też mnóstwo różnych naciągaczy, na wnuczka, na policjanta, OPS, OSP, na pieski, a to NA KONIA? Wpis merytoryczny. Proszszsz
Ort. słownictwo.  Nikt nie ma nic przeciwko RATOWANIU, pomocy zwierzętom. Chcecie kasy, to napiszcie prawdę chociaż: ten koń jest chory w ogóle? Taki koń, kosztuje 2-4 tysiące - zależnie od stanu, a i sytuacji sprzedającego, wtedy 0zł. Jest mnóstwo koni utylizowanych z powodu WIEKU - 15-18lat, to już stary (choć dożywają i 33). KOnie trzyma się w Polsce, bo się lubi, lub na aukcje dla bogaczy. Są jakieś dopłaty do min 3 klaczy rozrodczych z ARiMR. Jest też mnóstwo różnych naciągaczy, na wnuczka, na policjanta, OPS, OSP, na pie... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 r. o 06:02
We wschodniej Polsce dzieciaki zima chodzą w sandalach i wyglodniale. Zróbcie na nie zbiorke
Avatar
sloanslimited@gmail.com / 28 listopada 2018 r. o 00:55
Przystępne pożyczki na poziomie 3%. Udzielamy pożyczek od €10 000 do €50 000 000. Nasze usługi są bezpłatne. Wszystko czego potrzebujesz to wypełnić prosty formularz online i Jeśli kwalifikujesz. Obowiązują warunki i postanowienia. Skontaktuj się z nami dzisiaj poprzez nasz e-mail: sloanslimited@gmail.com Poczta elektroniczna: sloanslimited@gmail.com
Avatar
Nienawidzę bachorów / 23 listopada 2018 r. o 23:49
We wschodniej Polsce dzieciaki zima chodzą w sandalach i wyglodniale. Zróbcie na nie zbiorke
 Mieszkam i żadnego takiego dzieciaka nie widziałam. A jak już, to i tak smartfon w łapie trzymał. Zresztą utrzymanie dzieci jest w gestii rodziców - było nie robić, jak się nie ma na buty i żarcie dla nich, proste. No i jest jeszcze 500+,  to na dziecko, nie fryzjera dla madki.  A zniewolony przez człowieka koń, chory z powodu człowieka, nie potrafiący sobie dać rady w dziczy przez człowieka - jak on ma sobie pomóc? Trochę wyobraźni. 
Avatar
Czytelniczka / 23 listopada 2018 r. o 15:05
Wystarczy wejść na FB w blog konia lub na wydarzenie i sobie poczytać. Niektórym za ciężko kliknąć... lepiej pisać durny komentarz. WŁĄCZ MYŚLENIE nim coś napiszesz drogi czytelniku. Nikt nie chce na siłę kasy. Na wydarzeniu ***s://***facebook.com/events/2184673931800347/  są przedmioty i usułgi przekazane przez ludzi dobrej woli i firmy.  Maryla Rodowicz ofiarowałam płyte z imiennym autografem,  zespołu  Gutter Sirens  ofiarował płytę z autografem wokalisty,  APFoto  Adam Paluch ofiarował przepiękny obraz koni z Janowa Podlaskiego,  firma Perfekt Vision voucher na okulary, firma  Kosmetologia Medyczna Aneta Hauzer   przekazała voucher na zabieg laserowy, Radio Biper przekazało reklamę, jest dużo książęk czy przedmitów jeździeckich .... Wystarczy wejść i zobaczyć ze nie jest to jakaś zbiórka dla zysku. 
Wystarczy wejść na FB w blog konia lub na wydarzenie i sobie poczytać. Niektórym za ciężko kliknąć... lepiej pisać durny komentarz. WŁĄCZ MYŚLENIE nim coś napiszesz drogi czytelniku. Nikt nie chce na siłę kasy. Na wydarzeniu ***s://***facebook.com/events/2184673931800347/  są przedmioty i usułgi przekazane przez ludzi dobrej woli i firmy.  Maryla Rodowicz ofiarowałam płyte z imiennym autografem,  zespołu  Gutter Sirens  ofiarował płytę z autografem wokalisty,  APFoto  Adam Paluch ofiarował przepiękny obraz koni z Janow... rozwiń
Avatar
czyt / 23 listopada 2018 r. o 14:49
Moi drodzy komentujący, zbiórka jest dobrowolna, można sobie wylicytować również dowolny przedmiot w wydarzeniu jakim jest Mazur -licytacja charytatywna i wtedy ma się dla siebie jakiś przedmiot lub usługę wzamian za parę groszy. Kotom i psom się pomaga, a w naszej ojczyźnie konie są jednymi z najbardziej wpisanymi w historę zwierzętami. Jeśli ktoś ma problem z tym, że została zorganizowana zbiórka to absoltnie nie musi wpłacać ani grosza. Jest bardzo dużo osób o ciepłym i dobrym sercu które chętnie pomogą. Dla osób które "plują jadem" w komentarzach że jest to psełdo zbiórka, że są biedne dzieci itd zadam proste pytanie .... KIEDY OSTATNIO WŁACIŁEŚ ZŁOTÓWKĘ NA TE BIEDNE DZIECI ???? Ja chętnie się w tą zbiórkę włącze bo kocham konie i wolę dać na niego 50zł niż wydać na pierdoły.
Ort. słownictwo.  Nikt nie ma nic przeciwko RATOWANIU, pomocy zwierzętom. Chcecie kasy, to napiszcie prawdę chociaż: ten koń jest chory w ogóle? Taki koń, kosztuje 2-4 tysiące - zależnie od stanu, a i sytuacji sprzedającego, wtedy 0zł. Jest mnóstwo koni utylizowanych z powodu WIEKU - 15-18lat, to już stary (choć dożywają i 33). KOnie trzyma się w Polsce, bo się lubi, lub na aukcje dla bogaczy. Są jakieś dopłaty do min 3 klaczy rozrodczych z ARiMR. Jest też mnóstwo różnych naciągaczy, na wnuczka, na policjanta, OPS, OSP, na pieski, a to NA KONIA? Wpis merytoryczny. Proszszsz
Ort. słownictwo.  Nikt nie ma nic przeciwko RATOWANIU, pomocy zwierzętom. Chcecie kasy, to napiszcie prawdę chociaż: ten koń jest chory w ogóle? Taki koń, kosztuje 2-4 tysiące - zależnie od stanu, a i sytuacji sprzedającego, wtedy 0zł. Jest mnóstwo koni utylizowanych z powodu WIEKU - 15-18lat, to już stary (choć dożywają i 33). KOnie trzyma się w Polsce, bo się lubi, lub na aukcje dla bogaczy. Są jakieś dopłaty do min 3 klaczy rozrodczych z ARiMR. Jest też mnóstwo różnych naciągaczy, na wnuczka, na policjanta, OPS, OSP, na pie... rozwiń
Avatar
KochamKonie / 23 listopada 2018 r. o 12:23
Moi drodzy komentujący, zbiórka jest dobrowolna, można sobie wylicytować również dowolny przedmiot w wydarzeniu jakim jest Mazur -licytacja charytatywna i wtedy ma się dla siebie jakiś przedmiot lub usługę wzamian za parę groszy.  Kotom i psom się pomaga, a w naszej ojczyźnie konie są jednymi z najbardziej wpisanymi w historę zwierzętami.  Jeśli ktoś ma problem z tym, że została zorganizowana zbiórka to absoltnie nie musi wpłacać ani grosza. Jest bardzo dużo osób o ciepłym i dobrym sercu które chętnie pomogą.  Dla osób które "plują jadem" w komentarzach że jest to psełdo zbiórka, że są biedne dzieci itd zadam proste pytanie .... KIEDY OSTATNIO WŁACIŁEŚ ZŁOTÓWKĘ NA TE BIEDNE DZIECI ????  Ja chętnie się w tą zbiórkę włącze bo kocham konie i wolę dać na niego 50zł niż wydać na pierdoły. 
Moi drodzy komentujący, zbiórka jest dobrowolna, można sobie wylicytować również dowolny przedmiot w wydarzeniu jakim jest Mazur -licytacja charytatywna i wtedy ma się dla siebie jakiś przedmiot lub usługę wzamian za parę groszy.  Kotom i psom się pomaga, a w naszej ojczyźnie konie są jednymi z najbardziej wpisanymi w historę zwierzętami.  Jeśli ktoś ma problem z tym, że została zorganizowana zbiórka to absoltnie nie musi wpłacać ani grosza. Jest bardzo dużo osób o ciepłym i dobrym sercu które chętnie pomogą.  Dla osób które "plu... rozwiń
Avatar
czyt / 23 listopada 2018 r. o 09:06
Przewałka na "starego konia". Powodzenia, tylko skąd 15 tysięcy - to z kosztami za 2 lata?
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 r. o 06:02
We wschodniej Polsce dzieciaki zima chodzą w sandalach i wyglodniale. Zróbcie na nie zbiorke
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 r. o 04:26
Nikt nikogo nie zmusza do pomagania a zbiórka jest dobrowolna. Klinika wrocławska nie z takimi przypadkami miała do czynienia, więc darujcie sobie te pseudodiagnozy, wielcy "znawcy".
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 r. o 03:57
Kazdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce a ty nie masz prawa nikogo rozliczać na jaki cel wpłaca pieniądze. Podejrzewam, że nigdy nikomu czy to człowiekowi czy zwierzęciu nie pomogłeś, stąd ta nienawiść. Nie, nie każdy jest taki jak ty. Są też dobrzy i uczciwi ludzie i zwierzęta potrzebujące pomocy.
Avatar
Piotr / 22 listopada 2018 r. o 23:35
Jak zwykle, wielcy "miłośnicy zwierząt", ale za cudze pieniądze. A w tym przypadku to już wyjątkowy przekręt, skoro nie bardzo wiadomo co właściwie temu koniowi dolega, to nie wiadomo też czy w ogóle da się to wyleczyć, tym bardziej że ten koń ewidentnie ma już swoje lata.