Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

26 kwietnia 2016 r.
18:26

Zła wiadomość dla przygranicznego handlu. Białoruś uszczelnia granicę

0 13 A A
Handel w Terespolu nastawiony jest na klientów zza wschodniej granicy
Handel w Terespolu nastawiony jest na klientów zza wschodniej granicy

Białoruś zaostrzyła przepisy celne. Obywatele, którzy przekraczają granicę częściej niż raz na trzy miesiące, wwożąc na Białoruś towar powyżej wartości 300 euro lub przekraczający wagę 20 kilogramów, zapłacą cło. Dotyczy to podróżnych wszystkich narodowości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Poza cłem podróżni z towarem będą musieli wnieść także specjalną opłatę celną, a także oddać białoruskim służbom podatek VAT, który mogą odzyskać po zakupach w Polsce.

– Władze Białorusi zdecydowały się na wprowadzenie analogicznych norm przewozowych, jakie obowiązują w Unii Europejskiej – mówi Marcin Czajka z Izby Celnej w Białej Podlaskiej. – W naszych warunkach wartość bagażu, oczywiście poza rzeczami osobistymi, też nie może przekraczać 300 euro.

Z wprowadzenia nowych przepisów niezadowoleni są kupcy z polskiej strony granicy i klienci ze strony białoruskiej.

– Jeździliśmy do Polski, żeby kupować taniej – powiedziała dziennikarzowi Radia Lublin podróżna z Białorusi. – Teraz, kiedy do ceny przyjdzie dodać cło, to wyjdzie na to, że towar z Polski będzie kosztował nas tyle samo, co na Białorusi.

Handel w Terespolu nastawiony jest na klientów zza wschodniej granicy.

– Zależy nam na jak największej liczbie gości z rejonu brzeskiego i by ci goście jak najwięcej kupowali. Mieszkańcy mają z tego utrzymanie, a miasto ma podatki – przyznaje Jacek Danieluk, burmistrz Terespola. – Na obecną chwilę nie obserwuję, aby nagle przyjeżdżało ich mniej. Dla mnie dobrym prognostykiem jest także niezmiennie duża liczba samochodów z białoruskimi tablicami rejestracyjnymi przed naszymi marketami. Przepisy przepisami, a życie toczy się dalej.

Potwierdzają to polscy celnicy, którzy na drogowym i kolejowym przejściu granicznym w Terespolu wciąż mają pełne ręce roboty.

– Z obserwacji tamtejszych funkcjonariuszy wynika, że ilość towarów przewożonych przez Białorusinów jest obecnie tylko nieznacznie mniejsza niż przed zmianą przepisów – mówi Czajka.

– Potrzeba jednak co najmniej miesiąca, aby móc ocenić wpływ tych zmian na przygraniczny obrót handlowy.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
willy / 28 kwietnia 2016 o 11:40
0

Nikt ci baranie nie karze płacić podatków i nikt na siłę nie ściąga ich od ciebie.

Widać jak znasz się na prowadzeniu firm. Nikt nie karze płacić podatków? Czyli przedsiębiorcy płacą je z dobrowolnie, ale nie muszą tego robić? W Polsce za podatki i ZUS wynoszą około 45% ceny wystawionej na fakturze. Nie mówiąc już o dodatkowych kosztach i robociźnie. Jak się nie znasz i nie prowadziłeś nigdy firmy, to lepiej się nie odzywaj.

Widać jak znasz się na prowadzeniu firm. Nikt nie karze płacić podatków? Czyli przedsiębiorcy płacą je z dobrowolnie, ale nie muszą tego robić? W Polsce za podatki i ZUS wynoszą około 45% ceny wystawionej na fakturze. Nie mówiąc już o dodatkowych kosztach i robociźnie. Jak się nie znasz i nie prowadziłeś nigdy firmy, to lepiej się nie odzywaj.

rozwiń
Avatar
jaser / 27 kwietnia 2016 o 18:51
0

czyli grzejesz tyłek na stołku opłacanym z podatków siłą ściąganych od nas?

Nikt ci baranie nie karze płacić podatków i nikt na siłę nie ściąga ich od ciebie. Jak się nie podoba to zamykasz lub zawieszasz firmę i nie płacisz podatków . Idziesz roznosić ulotki lub na zmywak do Anglii. Typowe Polaczki tylko płacą. Podnieść ZUS i podatek dochodowy a jak się nie podoba to zamykać firmy i won na ulotki lub do Anglii. :D  :D  :D

Nikt ci baranie nie karze płacić podatków i nikt na siłę nie ściąga ich od ciebie. Jak się nie podoba to zamykasz lub zawieszasz firmę i nie płacisz podatków . Idziesz roznosić ulotki lub na zmywak do Anglii. Typowe Polaczki tylko płacą. Podnieść ZUS i podatek dochodowy a jak się nie podoba to zamykać firmy i won na ulotki lub do Anglii. :D  :D  :D

rozwiń
Avatar
mambo / 27 kwietnia 2016 o 08:56
0

Ja tam też się ciesze że kupcom, przedsiębiorcom i tym innym prywatnym nierobom odpłynie trochę kasy. Do pracy pójdą a nie ludzie jak do tej pory na tych nieudaczników rypali . Ja sobie poradzę bo pracuję w instytucji państwowej i kasę mam i będę miał bo mam umowę na czas nieokreślony ale te prywatne nieroby zaczną wreszcie pracować i płacić podatki  Ha ha . Oby jak najmniej tych Białorusinów przyjeżdżało .

czyli grzejesz tyłek na stołku opłacanym z podatków siłą ściąganych od nas?

czyli grzejesz tyłek na stołku opłacanym z podatków siłą ściąganych od nas?

rozwiń
Avatar
Przemytnik fajek / 27 kwietnia 2016 o 07:01
0

A kogo obchodzą ci przedsiębiorcy . Niech zdychają z głodu . Przedsiębiorcy to mendy, Zatrudniają ludzi na czarno.  Jak dają umowy to śmieciówki . Nie dają płatnych urlopów, 4 dni urlopu na żądanie jak przewiduje polskie prawo pracy. To łakome szmaty i mendy . Ludziom płacą 1400 zł czyli najniższą krajową a sami stawiają domy i bujają się dobrymi autami. Ja tam mam gdzieś te ich 1400 zł . Pojadę kilka naście razy w miesiącu na przemyt , po fajki na Białoruś i mam lekką ręką 4000 zł. I pracuje sam na siebie a nie na jakiegoś przedsiębiorce nieroba. Kto kumaty będzie jeździł na przemyt i lekką ręką po odliczeniu mandatów 3000 zł się zarobi. A za 1400 zł to niech przedsiębiorcy zatrudniają swoje matki, żony , ojców, czy bachorów . Dobrze że przez tych Białorusinów te szmatławce mogą pójść z torbami . I o to chodzi aby poszli ....

A kogo obchodzą ci przedsiębiorcy . Niech zdychają z głodu . Przedsiębiorcy to mendy, Zatrudniają ludzi na czarno.  Jak dają umowy to śmieciówki . Nie dają płatnych urlopów, 4 dni urlopu na żądanie jak przewiduje polskie prawo pracy. To łakome szmaty i mendy . Ludziom płacą 1400 zł czyli najniższą krajową a sami stawiają domy i bujają się dobrymi autami. Ja tam mam gdzieś te ich 1400 zł . Pojadę kilka naście razy w miesiącu na przemyt , po fajki na Białoruś i mam lekką ręką 4000 zł. I pracuje sam na siebie a nie na jakiegoś przedsięb... rozwiń

Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 o 22:28
0

Ciekawe kto będzie pracować na te 500+, skoro przedsiębiorczość masowo będzie upadać? Terespol zostanie w ten sposób zdegradowany do przysłowiowej "Koziej Wólki", w której w gminie będzie pracować tylko wójt i księgowa. Na innych pracowników pieniędzy nie będzie.

Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 o 22:19
0
Jak się można cieszyć, że przedsiębiorcom będzie gorzej ? To znaczy, że mieszkańców będzie ubywać i będą wyjeżdżać tam, gdzie jest praca, czyli najczęściej uciekać z kraju. Ale niektórzy z was są zawistni i głupi.
Avatar
guest / 26 kwietnia 2016 o 22:16
0

Ja tam też się ciesze że kupcom, przedsiębiorcom i tym innym prywatnym nierobom odpłynie trochę kasy. Do pracy pójdą a nie ludzie jak do tej pory na tych nieudaczników rypali . Ja sobie poradzę bo pracuję w instytucji państwowej i kasę mam i będę miał bo mam umowę na czas nieokreślony ale te prywatne nieroby zaczną wreszcie pracować i płacić podatki  Ha ha . Oby jak najmniej tych Białorusinów przyjeżdżało .


super postawa idioty z budżetówki - mam nadzieję że takich jak ty odprawi się z 3miesięcznym wypowiedzeniem umowy o pracę lub dyscyplinarka  z dnia na dzień


super postawa idioty z budżetówki - mam nadzieję że takich jak ty odprawi się z 3miesięcznym wypowiedzeniem umowy o pracę lub dyscyplinarka  z dnia na dzień

rozwiń
Avatar
funkcjonariusz / 26 kwietnia 2016 o 20:54
0

Ja tam też się ciesze że kupcom, przedsiębiorcom i tym innym prywatnym nierobom odpłynie trochę kasy. Do pracy pójdą a nie ludzie jak do tej pory na tych nieudaczników rypali . Ja sobie poradzę bo pracuję w instytucji państwowej i kasę mam i będę miał bo mam umowę na czas nieokreślony ale te prywatne nieroby zaczną wreszcie pracować i płacić podatki  Ha ha . Oby jak najmniej tych Białorusinów przyjeżdżało .

Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 o 19:12
0
Gość (26 kwietnia 2016 o godzinie 18:41) Bardzo dobrze !!! Przedsiębiorcom się ukróci :) Może za robotę się wezmą. Bardzo dobrze tym pasożytom. Próżniaku, sam weź się do roboty..........................
Avatar
Patryjota / 26 kwietnia 2016 o 19:10
0

Bardzo dobrze !!! Przedsiębiorcom się ukróci :) Może za robotę się wezmą. Bardzo dobrze tym pasożytom.

Jesteś przysłowiowym polaczkiem z kawału co to zamiast prosić złotą rybkę o bogactwo dla siebie  prosił by jego sąsiad wszystko stracił i zamiast  współczuć że przez to ludzie mogą stracić pracę a miasta przygraniczne mieć problemy finansowe to się cieszysz. Polska to  co ciekawy kraj skoro Białorusinów ponoć biednych stać na nasze produkty a my kupujemy zachodnie bo są tańsze od naszych zwłaszcza środki czystości to dlaczego my tak marnie zarabiamy zwłaszcza ściana wschodnia.

Jesteś przysłowiowym polaczkiem z kawału co to zamiast prosić złotą rybkę o bogactwo dla siebie  prosił by jego sąsiad wszystko stracił i zamiast  współczuć że przez to ludzie mogą stracić pracę a miasta przygraniczne mieć problemy finansowe to się cieszysz. Polska to  co ciekawy kraj skoro Białorusinów ponoć biednych stać na nasze produkty a my kupujemy zachodnie bo są tańsze od naszych zwłaszcza środki czystości to dlaczego my tak marnie zarabiamy zwłaszcza ściana wschodnia.

rozwiń
Avatar
willy / 28 kwietnia 2016 o 11:40
0

Nikt ci baranie nie karze płacić podatków i nikt na siłę nie ściąga ich od ciebie.

Widać jak znasz się na prowadzeniu firm. Nikt nie karze płacić podatków? Czyli przedsiębiorcy płacą je z dobrowolnie, ale nie muszą tego robić? W Polsce za podatki i ZUS wynoszą około 45% ceny wystawionej na fakturze. Nie mówiąc już o dodatkowych kosztach i robociźnie. Jak się nie znasz i nie prowadziłeś nigdy firmy, to lepiej się nie odzywaj.

Widać jak znasz się na prowadzeniu firm. Nikt nie karze płacić podatków? Czyli przedsiębiorcy płacą je z dobrowolnie, ale nie muszą tego robić? W Polsce za podatki i ZUS wynoszą około 45% ceny wystawionej na fakturze. Nie mówiąc już o dodatkowych kosztach i robociźnie. Jak się nie znasz i nie prowadziłeś nigdy firmy, to lepiej się nie odzywaj.

rozwiń
Avatar
jaser / 27 kwietnia 2016 o 18:51
0

czyli grzejesz tyłek na stołku opłacanym z podatków siłą ściąganych od nas?

Nikt ci baranie nie karze płacić podatków i nikt na siłę nie ściąga ich od ciebie. Jak się nie podoba to zamykasz lub zawieszasz firmę i nie płacisz podatków . Idziesz roznosić ulotki lub na zmywak do Anglii. Typowe Polaczki tylko płacą. Podnieść ZUS i podatek dochodowy a jak się nie podoba to zamykać firmy i won na ulotki lub do Anglii. :D  :D  :D

Nikt ci baranie nie karze płacić podatków i nikt na siłę nie ściąga ich od ciebie. Jak się nie podoba to zamykasz lub zawieszasz firmę i nie płacisz podatków . Idziesz roznosić ulotki lub na zmywak do Anglii. Typowe Polaczki tylko płacą. Podnieść ZUS i podatek dochodowy a jak się nie podoba to zamykać firmy i won na ulotki lub do Anglii. :D  :D  :D

rozwiń
Avatar
mambo / 27 kwietnia 2016 o 08:56
0

Ja tam też się ciesze że kupcom, przedsiębiorcom i tym innym prywatnym nierobom odpłynie trochę kasy. Do pracy pójdą a nie ludzie jak do tej pory na tych nieudaczników rypali . Ja sobie poradzę bo pracuję w instytucji państwowej i kasę mam i będę miał bo mam umowę na czas nieokreślony ale te prywatne nieroby zaczną wreszcie pracować i płacić podatki  Ha ha . Oby jak najmniej tych Białorusinów przyjeżdżało .

czyli grzejesz tyłek na stołku opłacanym z podatków siłą ściąganych od nas?

czyli grzejesz tyłek na stołku opłacanym z podatków siłą ściąganych od nas?

rozwiń
Avatar
Przemytnik fajek / 27 kwietnia 2016 o 07:01
0

A kogo obchodzą ci przedsiębiorcy . Niech zdychają z głodu . Przedsiębiorcy to mendy, Zatrudniają ludzi na czarno.  Jak dają umowy to śmieciówki . Nie dają płatnych urlopów, 4 dni urlopu na żądanie jak przewiduje polskie prawo pracy. To łakome szmaty i mendy . Ludziom płacą 1400 zł czyli najniższą krajową a sami stawiają domy i bujają się dobrymi autami. Ja tam mam gdzieś te ich 1400 zł . Pojadę kilka naście razy w miesiącu na przemyt , po fajki na Białoruś i mam lekką ręką 4000 zł. I pracuje sam na siebie a nie na jakiegoś przedsiębiorce nieroba. Kto kumaty będzie jeździł na przemyt i lekką ręką po odliczeniu mandatów 3000 zł się zarobi. A za 1400 zł to niech przedsiębiorcy zatrudniają swoje matki, żony , ojców, czy bachorów . Dobrze że przez tych Białorusinów te szmatławce mogą pójść z torbami . I o to chodzi aby poszli ....

A kogo obchodzą ci przedsiębiorcy . Niech zdychają z głodu . Przedsiębiorcy to mendy, Zatrudniają ludzi na czarno.  Jak dają umowy to śmieciówki . Nie dają płatnych urlopów, 4 dni urlopu na żądanie jak przewiduje polskie prawo pracy. To łakome szmaty i mendy . Ludziom płacą 1400 zł czyli najniższą krajową a sami stawiają domy i bujają się dobrymi autami. Ja tam mam gdzieś te ich 1400 zł . Pojadę kilka naście razy w miesiącu na przemyt , po fajki na Białoruś i mam lekką ręką 4000 zł. I pracuje sam na siebie a nie na jakiegoś przedsięb... rozwiń

Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 o 22:28
0

Ciekawe kto będzie pracować na te 500+, skoro przedsiębiorczość masowo będzie upadać? Terespol zostanie w ten sposób zdegradowany do przysłowiowej "Koziej Wólki", w której w gminie będzie pracować tylko wójt i księgowa. Na innych pracowników pieniędzy nie będzie.

Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 o 22:19
0
Jak się można cieszyć, że przedsiębiorcom będzie gorzej ? To znaczy, że mieszkańców będzie ubywać i będą wyjeżdżać tam, gdzie jest praca, czyli najczęściej uciekać z kraju. Ale niektórzy z was są zawistni i głupi.
Avatar
guest / 26 kwietnia 2016 o 22:16
0

Ja tam też się ciesze że kupcom, przedsiębiorcom i tym innym prywatnym nierobom odpłynie trochę kasy. Do pracy pójdą a nie ludzie jak do tej pory na tych nieudaczników rypali . Ja sobie poradzę bo pracuję w instytucji państwowej i kasę mam i będę miał bo mam umowę na czas nieokreślony ale te prywatne nieroby zaczną wreszcie pracować i płacić podatki  Ha ha . Oby jak najmniej tych Białorusinów przyjeżdżało .


super postawa idioty z budżetówki - mam nadzieję że takich jak ty odprawi się z 3miesięcznym wypowiedzeniem umowy o pracę lub dyscyplinarka  z dnia na dzień


super postawa idioty z budżetówki - mam nadzieję że takich jak ty odprawi się z 3miesięcznym wypowiedzeniem umowy o pracę lub dyscyplinarka  z dnia na dzień

rozwiń
Avatar
funkcjonariusz / 26 kwietnia 2016 o 20:54
0

Ja tam też się ciesze że kupcom, przedsiębiorcom i tym innym prywatnym nierobom odpłynie trochę kasy. Do pracy pójdą a nie ludzie jak do tej pory na tych nieudaczników rypali . Ja sobie poradzę bo pracuję w instytucji państwowej i kasę mam i będę miał bo mam umowę na czas nieokreślony ale te prywatne nieroby zaczną wreszcie pracować i płacić podatki  Ha ha . Oby jak najmniej tych Białorusinów przyjeżdżało .

Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 o 19:12
0
Gość (26 kwietnia 2016 o godzinie 18:41) Bardzo dobrze !!! Przedsiębiorcom się ukróci :) Może za robotę się wezmą. Bardzo dobrze tym pasożytom. Próżniaku, sam weź się do roboty..........................
Avatar
Patryjota / 26 kwietnia 2016 o 19:10
0

Bardzo dobrze !!! Przedsiębiorcom się ukróci :) Może za robotę się wezmą. Bardzo dobrze tym pasożytom.

Jesteś przysłowiowym polaczkiem z kawału co to zamiast prosić złotą rybkę o bogactwo dla siebie  prosił by jego sąsiad wszystko stracił i zamiast  współczuć że przez to ludzie mogą stracić pracę a miasta przygraniczne mieć problemy finansowe to się cieszysz. Polska to  co ciekawy kraj skoro Białorusinów ponoć biednych stać na nasze produkty a my kupujemy zachodnie bo są tańsze od naszych zwłaszcza środki czystości to dlaczego my tak marnie zarabiamy zwłaszcza ściana wschodnia.

Jesteś przysłowiowym polaczkiem z kawału co to zamiast prosić złotą rybkę o bogactwo dla siebie  prosił by jego sąsiad wszystko stracił i zamiast  współczuć że przez to ludzie mogą stracić pracę a miasta przygraniczne mieć problemy finansowe to się cieszysz. Polska to  co ciekawy kraj skoro Białorusinów ponoć biednych stać na nasze produkty a my kupujemy zachodnie bo są tańsze od naszych zwłaszcza środki czystości to dlaczego my tak marnie zarabiamy zwłaszcza ściana wschodnia.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!