Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

26 stycznia 2018 r.
15:26

Krwawa cena futra. PiS chce skończyć z hodowlą zwierząt futerkowych w Polsce

0 32 A A
Norka w klatce. PiS chce zakazać prowadzenia hodowli na futra
Norka w klatce. PiS chce zakazać prowadzenia hodowli na futra

Żeby nie uszkodzić futra norki są gazowane, a lisy traktuje się prądem: jedną elektrodę wsadza się w pysk, drugą w odbyt. PiS chce skończyć z hodowlą zwierząt na futra w Polsce. – Chodzi o to, by cierpienia, cierpienia zwierząt, było na świecie mniej, dużo mniej niż dzisiaj – powiedział prezes PiS.

W tej branży jesteśmy europejską potęgą, po Danii. W Polsce funkcjonuje 1140 ferm zwierząt futerkowych, w tym około 800 ferm zwierząt mięsożernych. W Lubelskiem jest ich 59 – hodowane są w nich mięsożerne lisy i norki oraz roślinożerne szynszyle i króliki.

Zakaz hodowli

W Brukseli grupa europosłów PiS oraz takich organizacji pozarządowych, jak np. Otwarte Klatki, zorganizowała wystawę, która ma zwrócić uwagę na problem zbyt małych klatek na fermach, cierpienie zwierząt i okrutny sposób ich zabijania. Ekspozycja ma zachęcać państwa UE do wprowadzania zakazu takiej hodowli.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 25,00 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 70,00 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 140,00 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 260,00 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
7 dni
koszt: 10,00 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 7 dni
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
1 dzień
koszt: 2,50 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 1 dzień
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
escobar / 26 stycznia 2018 r. o 18:42
+2
Zaraz napiszecie że jestem faszystą albo antychazarem. Czekam z niecierpliwością.
Avatar
escobar / 26 stycznia 2018 r. o 18:40
+2
Kiedy wreszcie wpłynie projekt o ochronie Polaka? Wtedy kiedy jego liczebność spadnie drastycznie i zagrozi obsłudze strasznych braci we wierze?
Avatar
tyle / 26 stycznia 2018 r. o 18:35
+2
undefined napisał:
Cóż oni robią .jak świat światem człowiek hodował zwierzęta na mieso i skóry.
 Jeść coś trzeba , bez futra jak zimy ostatnio niezbyt mroźne  można się obejść.
Avatar
xxx / 26 stycznia 2018 r. o 18:33
+2
escobar napisał:
Świadome wyzbywanie się zasobów i źródeł dochodów (lub rezygnacja z nich) na rzecz zagranicy zahacza o działalność antypaństwową. Być może zatem sprawą powinna się zainteresować Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, jako jednostka której celem jest m.in. dbanie o interesy naszego kraju?       Wszak chodzi o wielomiliardowe zyski, które w wyniku przyjęcia niedorzecznej ustawy            (forsowanej przez zagranicznych lobbystów) powędrują do naszych największych konkurentów!  
 Escobar włóż se w doope elektrode.
 Escobar włóż se w doope elektrode. rozwiń
Avatar
dobra rada / 26 stycznia 2018 r. o 18:32
+2
Wsadźcie sobie eletrody do nosa i tyłka jak tak chcecie męczyć zwierzęta.
Avatar
and / 26 stycznia 2018 r. o 18:15
+2
Widzę że wielu z wam mamona zastąpiła sumienie, byli już tacy którzy robili abażury z ludzkiej skóry i gdyby wam pozwolono też nie widzielibyście w tym niczego złego i zakładali fermy ludzi. W dzisiejszych czasach gdy sztuczne futra są już całkiem znośnej jakości czas zakończyć haniebny proceder z którego korzystają celebrytki i inne bogate nieludzkie pasożyty bez szacunku dla życia zwierząt. Dane na temat eksportu i liczby miejsc pracy wyglądają na mocno przesadzone. Jeżeli chcecie dalej dogadzać bogatym snobkom zacznijcie wyrabiać biżuterię i botoks na eksport, a i jeszcze tzw zdrową żywność.
Widzę że wielu z wam mamona zastąpiła sumienie, byli już tacy którzy robili abażury z ludzkiej skóry i gdyby wam pozwolono też nie widzielibyście w tym niczego złego i zakładali fermy ludzi. W dzisiejszych czasach gdy sztuczne futra są już całkiem znośnej jakości czas zakończyć haniebny proceder z którego korzystają celebrytki i inne bogate nieludzkie pasożyty bez szacunku dla życia zwierząt. Dane na temat eksportu i liczby miejsc pracy wyglądają na mocno przesadzone. Jeżeli chcecie dalej dogadzać bogatym snobkom zacznijcie wyrabiać biżuteri... rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 16:58
+2
Zakończyć mordowania zwierząt w imię mamony zakończyć z cierpieniem biednych braci mniejszych SKANDAL
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 16:44
+2
W Lublinie przy Gesiej jest ferma lisów. Smród jak cholera , dobrze, że to zlikwidują.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 16:30
+2
Jakoś sprzeciwu PO.Nponów w tej sprawie nie ma. Idziemy ku cywilizacji. Jak nie musimy zadawać cierpienia, to trzeba to wspierać. Czy kogoś dziwi, że w Polsce nie je się psow i kotów? A przecież ten biznes w Azji jest bardzo rentowny. To jak? Założymy farmy psów i kotów w imię zysku i miejsc pracy?
Avatar
Gość / 29 stycznia 2018 r. o 19:43
+1
Ja lubię zwierzątka i nie kupuję futer ;) Tak trzymać. PiS szanuje każde życie.
Avatar
Gość / 29 stycznia 2018 r. o 19:43
+1
Ja lubię zwierzątka i nie kupuję futer ;) Tak trzymać. PiS szanuje każde życie.
Avatar
el dom / 27 stycznia 2018 r. o 11:25
+1
undefined napisał:
A co z baranami i kożuchami? A innymi zwierzętami co z nich robi się buty i odzież skórzaną? To jakiś absurd?
 Ale jak zabijesz krowe to ja zjesz i zrobisz buty, a jak lisa to tylko futro - zrozumiał juz?
Avatar
el dom / 27 stycznia 2018 r. o 11:24
+1
escobar napisał:
Skoro jednak ustawa o zakazie hodowli zwierząt futerkowych ma być przyjęta, to dlaczego nie iść dalej? Przecież los norek jest dokładnie taki sam jak los świń czy krów przeznaczanych na ubój. A tych zwierząt też zabijamy co roku dziesiątki milionów. Dlaczego posłowie PiS chcą chronić przed śmiercią norki, a zapominają o świniach i krowach?
 Bo Panie Hodowco, świnki są niezbędne w zdrowej diecie człowieka, a futra nie.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2018 r. o 10:57
+1
A co z baranami i kożuchami? A innymi zwierzętami co z nich robi się buty i odzież skórzaną? To jakiś absurd?
Avatar
Gość / 27 stycznia 2018 r. o 10:46
+1
Ekolewaki i pisdzielce razem;).Brawo komuchy!
Avatar
Gość / 27 stycznia 2018 r. o 08:14
+1
Macie rację hodowla faszystów jest bardziej o opłacalna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
and / 27 stycznia 2018 r. o 08:08
+1
undefined napisał:
"elektrody w pysk i w dup....." A jak się uśmierca świniaki, bydło, kury itp. i po co je usmiercamy? żeby je zjeść na obiadek u mamusi, teściowej w obecnosci żony i dzieci - ogromny biznes śmierdzący biznes z wielkimi fermami zachodnich sąsiadów. Dalej podtrzymując kontekst, z ferm jw. zostaje dużo odpadów nie zdatnych do użytku (no chyba że w pasztetowej) które trzeba zutylizować. Doskonałym sposobem na utylizację takiego typu odpadów jest skarmianie zwierząt futerkowych tymi żesz odpadami. Co też jeszcze ważne odnośnie że hodowcy będą wstanie się przekwalifikować na coś innego, a co jeżeli a tak jest w duYm procencie są ta chodowle wielopokoleniowe i tylko tym się przez szereg lat zajmowali i co im powiedzieć??? Dla porównania wykształcona pracująca w zawodzie 20 lat księgowa ma być od tak specjalistą logistyki. Taka mnie myśl jeszcze nachodzi
 Mamy 21 wiek nowoczesne technologie więc futra nie są już tak potrzebne jak kiedyś. Nie mieszaj zabijania dla zbytku, szpanu z zabijaniem i hodowlami dla zaspokojenia głodu. Zaraz pewnie napiszesz że przecież można być wegetarianinem, można tylko zdania lekarzy na ten temat są podzielone wiele zależy od grupy krwii są mięsożercy i klusiarze. Czas ograniczać do niezbędnego minimum cierpienia i śmierć zwierząt a właścicielom ferm należy pomóc finansowo wiele innych branż też upadało  i właściciele firm musieli sobie jakoś radzić.
 Mamy 21 wiek nowoczesne technologie więc futra nie są już tak potrzebne jak kiedyś. Nie mieszaj zabijania dla zbytku, szpanu z zabijaniem i hodowlami dla zaspokojenia głodu. Zaraz pewnie napiszesz że przecież można być wegetarianinem, można tylko zdania lekarzy na ten temat są podzielone wiele zależy od grupy krwii są mięsożercy i klusiarze. Czas ograniczać do niezbędnego minimum cierpienia i śmierć zwierząt a właścicielom ferm należy pomóc finansowo wiele innych branż też upadało  i właściciele firm musieli sobie jakoś radzić. rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2018 r. o 02:02
+1
BRAWO PIS! Kolejna dobra ustawa ! Obyście rządzili wiecznie ! teraz zlikwidujcie prase niemiecką !!!
Avatar
LUNA / 27 stycznia 2018 r. o 01:29
+1
DLACZEGO NASI RZĄDZĄCY NIE MOGĄ NIC ZROBIĆ WSPÓLNIE TYLKO SIĘ KŁÓCĄ MIĘDZY SOBĄ. TO WSTYD DLA NASZEGO KRAJU. PIORYTETOWĄ SPRAWĄ WSZYSTKICH POLTYKÓW   POWINNA BYĆ NOWELIZACJA USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT A SZCZEGÓLNIE I WRESZCIE UCHWALENIE ZAKAZU HODOWLI I ZABIJANIA ZWIERZĄT FUTERKOWYCH.NO I CO Z TEGO ŻE BYŁABY TO LIKWIDACJA BRANŻY  W KTÓREJ JESTEŚMY ŚWIATOWYM  LIDEREM I UTRATĄ OGROMNYCH  PIENIĘDZY DLA POLSKI.ODPOWIEDZMY SOBIE SZCZERZE CO SIĘ DZIEJE  NA TYCH MORDERCZYCH FERMACH I CZYIM KOSZTEM.CZY MY LUDZIE KTÓRZY RZEKOMO POSIADAMY ROZUM JESTEŚMY W STANIE WYOBRAZIĆ SOBIE KATUSZE  TYCH WSZYSTKICH DRĘCZONYCH ZWIERZĄT A NA KONIEC ICH OKRUTNĄ ŚMIERĆ. I TO W IMIĘ CZEGO TYCH FUTER  KTÓRE  ZAŁOŻYMY PARĘ RAZY W ROKU ALBO POWIESIMY DO SZAFY I BĘDZIEMY NA NIE PATRZEĆ PODZIWIAJĄC TEN MARNY LUKSUS. CZY TYLKO O TO CHODZI W TYM ZIEMSKIM ŻYCIU A GDZIE ZASADY PRZYKAZANIE V JAKIEŚ UCZUCIA DLA ISTOT ZALEŻNYCH OD NAS. PRZECIEŻ W TYCH CIASNYCH KLATKACH ZNAJDUJĄ SIĘ ZWIERZĘTA RÓŻNEJ WIELKOŚCI NAWET TAK MALUTKIE JAK DZIECI TYLKO NIE LUDZKIE A ZWIERZĘCE. BARDZO WSPIERAMY  PANA JAROSŁAWA  KACZYŃSKIEGO ABY  UDAŁO MU SIĘ I JEGO PARTII SZKODA ŻE NIE WSZYSCY PODZIELAJĄ POGLĄDY PANA PREZESA W TEJ SŁUSZNEJ SPRAWIE UCHWALIĆ ZAKAZ HODOWLI I ZABIJANIA ZWIERZĄT FUTERKOWYCH W POLSCE.BĘDZIE TO WIELKI PRZEŁOM I KROK DO PRZODU. LICZYMY ŻE TYM RAZEM SIĘ UDA ALE POD WARUNKIEM ŻE KAŻDY GŁOSUĄCY POLITYK ZE SWOJEJ PARTII BĘDZIE MIAŁ DOBRO ZWIERZĄT PONAD WSZYSTKO I W GŁOSOWANIU NIE BĘDZIE ROBIŁ RYWALOWI NA ZŁOŚĆ.PRECZ Z FERMAMI.+++
DLACZEGO NASI RZĄDZĄCY NIE MOGĄ NIC ZROBIĆ WSPÓLNIE TYLKO SIĘ KŁÓCĄ MIĘDZY SOBĄ. TO WSTYD DLA NASZEGO KRAJU. PIORYTETOWĄ SPRAWĄ WSZYSTKICH POLTYKÓW   POWINNA BYĆ NOWELIZACJA USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT A SZCZEGÓLNIE I WRESZCIE UCHWALENIE ZAKAZU HODOWLI I ZABIJANIA ZWIERZĄT FUTERKOWYCH.NO I CO Z TEGO ŻE BYŁABY TO LIKWIDACJA BRANŻY  W KTÓREJ JESTEŚMY ŚWIATOWYM  LIDEREM I UTRATĄ OGROMNYCH  PIENIĘDZY DLA POLSKI.ODPOWIEDZMY SOBIE SZCZERZE CO SIĘ DZIEJE  NA TYCH MORDERCZYCH FERMACH I CZYIM KOSZTEM.CZY MY LUDZIE KTÓRZY RZEKOMO POSIADAMY ROZUM JESTEŚ... rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 23:59
+1
"elektrody w pysk i w dup....." A jak się uśmierca świniaki, bydło, kury itp. i po co je usmiercamy? żeby je zjeść na obiadek u mamusi, teściowej w obecnosci żony i dzieci - ogromny biznes śmierdzący biznes z wielkimi fermami zachodnich sąsiadów. Dalej podtrzymując kontekst, z ferm jw. zostaje dużo odpadów nie zdatnych do użytku (no chyba że w pasztetowej) które trzeba zutylizować. Doskonałym sposobem na utylizację takiego typu odpadów jest skarmianie zwierząt futerkowych tymi żesz odpadami. Co też jeszcze ważne odnośnie że hodowcy będą wstanie się przekwalifikować na coś innego, a co jeżeli a tak jest w duYm procencie są ta chodowle wielopokoleniowe i tylko tym się przez szereg lat zajmowali i co im powiedzieć??? Dla porównania wykształcona pracująca w zawodzie 20 lat księgowa ma być od tak specjalistą logistyki. Taka mnie myśl jeszcze nachodzi
"elektrody w pysk i w dup....." A jak się uśmierca świniaki, bydło, kury itp. i po co je usmiercamy? żeby je zjeść na obiadek u mamusi, teściowej w obecnosci żony i dzieci - ogromny biznes śmierdzący biznes z wielkimi fermami zachodnich sąsiadów. Dalej podtrzymując kontekst, z ferm jw. zostaje dużo odpadów nie zdatnych do użytku (no chyba że w pasztetowej) które trzeba zutylizować. Doskonałym sposobem na utylizację takiego typu odpadów jest skarmianie zwierząt futerkowych tymi żesz odpadami. Co też jeszcze ważne odnośnie że hodowcy... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Starcia policji z demonstrantami w wielu miastach na Białorusi

Starcia policji z demonstrantami w wielu miastach na Białorusi

Starcia białoruskich służb specjalnych i demonstrantów na Białorusi. Do najbrutalniejszych zajść dochodzi w Mińsku i Brześciu. Ale nie tylko tam. Protesty w miastach i miasteczkach to nowe zjawisko. Do tej pory na ulice wychodzili tylko mieszkańcy stolicy.

Nowa dyrektor SPSK1: Musimy przyjmować więcej pacjentów

Nowa dyrektor SPSK1: Musimy przyjmować więcej pacjentów

Rozmowa z Beatą Gawelską, nową dyrektor szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie

Zuzanna Sklepowicz (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin): Chcę się dalej rozwijać

Zuzanna Sklepowicz (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin): Chcę się dalej rozwijać

ROZMOWA z Zuzanną Sklepowicz, koszykarką Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

W kamasze z uśmiechem. Miesięczny żołd to 1095 zł
galeria

W kamasze z uśmiechem. Miesięczny żołd to 1095 zł

Sześćdziesięcioro młodych ludzi rozpoczęło wczoraj przygodę z Wojskiem Polskim. W 19 Lubelskiej Brygadzie Zmechanizowanej odbyło się wcielenie ochotników do służby przygotowawczej. Na dobry początek wojsko nakarmiło i ubrało. Potem było trudniej.

64 krzaki dorodnych konopi na posesji w Niedrzwicy

64 krzaki dorodnych konopi na posesji w Niedrzwicy

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie podejrzewali, że dwaj mieszkańcy powiatu lubelskiego prowadzą nielegalną uprawę konopi.

Zbrodnia w Wierzchowiskach. Zabili, a zwłoki pocięli piłą

Zbrodnia w Wierzchowiskach. Zabili, a zwłoki pocięli piłą

Jest akt oskarżenia w sprawie brutalnej zbrodni w Wierzchowiskach Pierwszych niedaleko Janowa Lubelskiego. Emerytowany policjant i jego partnerka zabili swojego sąsiada i poćwiartowali jego zwłoki. Grozi im dożywocie.

Koronawirus w Lubelskiem. 1/3 zakażeń w jednym powiecie

Koronawirus w Lubelskiem. 1/3 zakażeń w jednym powiecie

Dziś w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się sztab kryzysowy z udziałem przedstawicieli podległych wojewodzie służb. Mimo wciąż rosnącej liczby zakażeń, wciąż nie ma podstaw, by w naszym regionie ogłosić „żółte” lub „czerwone” powiaty.

Nie tylko Chatka Żaka. Brak chętnych do prowadzenia lokali dla studentów

Nie tylko Chatka Żaka. Brak chętnych do prowadzenia lokali dla studentów

UMCS nie może znaleźć przedsiębiorców, którzy otworzą kawiarnię w Chatce Żaka i lokale gastronomiczne na terenie Kampusu Zachodniego. Powód? Brak pewności, że od października studenci wrócą na uczelnię

Kotłownia znika, będzie Biedronka

Kotłownia znika, będzie Biedronka

W „pezetmocie” przy Prusa 9 trwa rewolucja. Znika kotłowania, a za kilka dni do historii przejdzie komin rodem z wczesnego PRL. Co stanie na tym miejscu?

Wcale nie Zamoy czy Staszic. Do jakich szkół średnich jest najwięcej chętnych

Wcale nie Zamoy czy Staszic. Do jakich szkół średnich jest najwięcej chętnych

W środę absolwenci szkół podstawowych dowiedzą się, czy dostali się do wymarzonych ogólniaków i techników. Na tych, którym noga się powinęła, czeka jeszcze blisko tysiąc wolnych miejsc.

Lubartów. Nie będzie referendum, ale broni nie składają

Lubartów. Nie będzie referendum, ale broni nie składają

Definitywnie zakończyła się sprawa rozpisania referendum w sprawie odwołania Rady Miasta Lubartów. Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę na decyzję odmowną komisarza wyborczego. Organizatorzy nie poddają się i zapowiadaj starania o kolejne referendum. Tym razem będą chcieli odwołać także burmistrz .

Centralny Plac Zabaw: Jazzpospolita i Alameda 5
14 sierpnia 2020, 20:30

Centralny Plac Zabaw: Jazzpospolita i Alameda 5

Przed nami kolejny weekend atrakcji na Centralnym Placu Zabaw. Odwiedzających w najbliższych dniach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) czekają m.in. koncerty zespołów Jazzpospolita i Alameda 5.

Biedronka zaskarży decyzję UOKiK. Chodzi o 115 mln zł kary

Biedronka zaskarży decyzję UOKiK. Chodzi o 115 mln zł kary

Właściciel sieci Biedronka odwoła się od 115-milionowej kary nałożonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za rozbieżności między cenami na półkach a cenami w systemie kasowym. Spółka twierdzi, że różnice wynikały wyłącznie z nieumyślnych błędów pracowników

KAS walczy z hazardem. Przestępcy odpowiadają gazem łzawiącym

KAS walczy z hazardem. Przestępcy odpowiadają gazem łzawiącym

Pełne ręce roboty mieli w ostatnich dniach funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymali aż 50 automatów do gier, a z nimi gotówkę na wypłaty wygranych i amfetaminę. Przestępcy nie pozostają dłużni – na śledczych czyhają zasadzki z miotaczami gazu.

Edach Budowlani przegrali sparing w Siedlcach

Edach Budowlani przegrali sparing w Siedlcach

Tydzień przed inauguracją nowego sezon Edach Budowlani Lublin rozegrali mecz kontrolny z Awentą Pogonią Siedlce. Już w weekend obie drużyny spotkają się ponownie, tym razem w walce o ligowe punkty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.