Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

26 stycznia 2018 r.
15:26

Krwawa cena futra. PiS chce skończyć z hodowlą zwierząt futerkowych w Polsce

0 32 A A
Norka w klatce. PiS chce zakazać prowadzenia hodowli na futra
Norka w klatce. PiS chce zakazać prowadzenia hodowli na futra

Żeby nie uszkodzić futra norki są gazowane, a lisy traktuje się prądem: jedną elektrodę wsadza się w pysk, drugą w odbyt. PiS chce skończyć z hodowlą zwierząt na futra w Polsce. – Chodzi o to, by cierpienia, cierpienia zwierząt, było na świecie mniej, dużo mniej niż dzisiaj – powiedział prezes PiS.

W tej branży jesteśmy europejską potęgą, po Danii. W Polsce funkcjonuje 1140 ferm zwierząt futerkowych, w tym około 800 ferm zwierząt mięsożernych. W Lubelskiem jest ich 59 – hodowane są w nich mięsożerne lisy i norki oraz roślinożerne szynszyle i króliki.

Zakaz hodowli

W Brukseli grupa europosłów PiS oraz takich organizacji pozarządowych, jak np. Otwarte Klatki, zorganizowała wystawę, która ma zwrócić uwagę na problem zbyt małych klatek na fermach, cierpienie zwierząt i okrutny sposób ich zabijania. Ekspozycja ma zachęcać państwa UE do wprowadzania zakazu takiej hodowli.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 25,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 70,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 140,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 260,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
7 dni
koszt: 10,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 7 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
1 dzień
koszt: 2,50 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 1 dzień
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
escobar / 26 stycznia 2018 r. o 18:42
+2
Zaraz napiszecie że jestem faszystą albo antychazarem. Czekam z niecierpliwością.
Avatar
escobar / 26 stycznia 2018 r. o 18:40
+2
Kiedy wreszcie wpłynie projekt o ochronie Polaka? Wtedy kiedy jego liczebność spadnie drastycznie i zagrozi obsłudze strasznych braci we wierze?
Avatar
tyle / 26 stycznia 2018 r. o 18:35
+2
undefined napisał:
Cóż oni robią .jak świat światem człowiek hodował zwierzęta na mieso i skóry.
 Jeść coś trzeba , bez futra jak zimy ostatnio niezbyt mroźne  można się obejść.
Avatar
xxx / 26 stycznia 2018 r. o 18:33
+2
escobar napisał:
Świadome wyzbywanie się zasobów i źródeł dochodów (lub rezygnacja z nich) na rzecz zagranicy zahacza o działalność antypaństwową. Być może zatem sprawą powinna się zainteresować Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, jako jednostka której celem jest m.in. dbanie o interesy naszego kraju?       Wszak chodzi o wielomiliardowe zyski, które w wyniku przyjęcia niedorzecznej ustawy            (forsowanej przez zagranicznych lobbystów) powędrują do naszych największych konkurentów!  
 Escobar włóż se w doope elektrode.
 Escobar włóż se w doope elektrode. rozwiń
Avatar
dobra rada / 26 stycznia 2018 r. o 18:32
+2
Wsadźcie sobie eletrody do nosa i tyłka jak tak chcecie męczyć zwierzęta.
Avatar
and / 26 stycznia 2018 r. o 18:15
+2
Widzę że wielu z wam mamona zastąpiła sumienie, byli już tacy którzy robili abażury z ludzkiej skóry i gdyby wam pozwolono też nie widzielibyście w tym niczego złego i zakładali fermy ludzi. W dzisiejszych czasach gdy sztuczne futra są już całkiem znośnej jakości czas zakończyć haniebny proceder z którego korzystają celebrytki i inne bogate nieludzkie pasożyty bez szacunku dla życia zwierząt. Dane na temat eksportu i liczby miejsc pracy wyglądają na mocno przesadzone. Jeżeli chcecie dalej dogadzać bogatym snobkom zacznijcie wyrabiać biżuterię i botoks na eksport, a i jeszcze tzw zdrową żywność.
Widzę że wielu z wam mamona zastąpiła sumienie, byli już tacy którzy robili abażury z ludzkiej skóry i gdyby wam pozwolono też nie widzielibyście w tym niczego złego i zakładali fermy ludzi. W dzisiejszych czasach gdy sztuczne futra są już całkiem znośnej jakości czas zakończyć haniebny proceder z którego korzystają celebrytki i inne bogate nieludzkie pasożyty bez szacunku dla życia zwierząt. Dane na temat eksportu i liczby miejsc pracy wyglądają na mocno przesadzone. Jeżeli chcecie dalej dogadzać bogatym snobkom zacznijcie wyrabiać biżuteri... rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 16:58
+2
Zakończyć mordowania zwierząt w imię mamony zakończyć z cierpieniem biednych braci mniejszych SKANDAL
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 16:44
+2
W Lublinie przy Gesiej jest ferma lisów. Smród jak cholera , dobrze, że to zlikwidują.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 16:30
+2
Jakoś sprzeciwu PO.Nponów w tej sprawie nie ma. Idziemy ku cywilizacji. Jak nie musimy zadawać cierpienia, to trzeba to wspierać. Czy kogoś dziwi, że w Polsce nie je się psow i kotów? A przecież ten biznes w Azji jest bardzo rentowny. To jak? Założymy farmy psów i kotów w imię zysku i miejsc pracy?
Avatar
Gość / 29 stycznia 2018 r. o 19:43
+1
Ja lubię zwierzątka i nie kupuję futer ;) Tak trzymać. PiS szanuje każde życie.
Avatar
Gość / 29 stycznia 2018 r. o 19:43
+1
Ja lubię zwierzątka i nie kupuję futer ;) Tak trzymać. PiS szanuje każde życie.
Avatar
el dom / 27 stycznia 2018 r. o 11:25
+1
undefined napisał:
A co z baranami i kożuchami? A innymi zwierzętami co z nich robi się buty i odzież skórzaną? To jakiś absurd?
 Ale jak zabijesz krowe to ja zjesz i zrobisz buty, a jak lisa to tylko futro - zrozumiał juz?
Avatar
el dom / 27 stycznia 2018 r. o 11:24
+1
escobar napisał:
Skoro jednak ustawa o zakazie hodowli zwierząt futerkowych ma być przyjęta, to dlaczego nie iść dalej? Przecież los norek jest dokładnie taki sam jak los świń czy krów przeznaczanych na ubój. A tych zwierząt też zabijamy co roku dziesiątki milionów. Dlaczego posłowie PiS chcą chronić przed śmiercią norki, a zapominają o świniach i krowach?
 Bo Panie Hodowco, świnki są niezbędne w zdrowej diecie człowieka, a futra nie.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2018 r. o 10:57
+1
A co z baranami i kożuchami? A innymi zwierzętami co z nich robi się buty i odzież skórzaną? To jakiś absurd?
Avatar
Gość / 27 stycznia 2018 r. o 10:46
+1
Ekolewaki i pisdzielce razem;).Brawo komuchy!
Avatar
Gość / 27 stycznia 2018 r. o 08:14
+1
Macie rację hodowla faszystów jest bardziej o opłacalna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
and / 27 stycznia 2018 r. o 08:08
+1
undefined napisał:
"elektrody w pysk i w dup....." A jak się uśmierca świniaki, bydło, kury itp. i po co je usmiercamy? żeby je zjeść na obiadek u mamusi, teściowej w obecnosci żony i dzieci - ogromny biznes śmierdzący biznes z wielkimi fermami zachodnich sąsiadów. Dalej podtrzymując kontekst, z ferm jw. zostaje dużo odpadów nie zdatnych do użytku (no chyba że w pasztetowej) które trzeba zutylizować. Doskonałym sposobem na utylizację takiego typu odpadów jest skarmianie zwierząt futerkowych tymi żesz odpadami. Co też jeszcze ważne odnośnie że hodowcy będą wstanie się przekwalifikować na coś innego, a co jeżeli a tak jest w duYm procencie są ta chodowle wielopokoleniowe i tylko tym się przez szereg lat zajmowali i co im powiedzieć??? Dla porównania wykształcona pracująca w zawodzie 20 lat księgowa ma być od tak specjalistą logistyki. Taka mnie myśl jeszcze nachodzi
 Mamy 21 wiek nowoczesne technologie więc futra nie są już tak potrzebne jak kiedyś. Nie mieszaj zabijania dla zbytku, szpanu z zabijaniem i hodowlami dla zaspokojenia głodu. Zaraz pewnie napiszesz że przecież można być wegetarianinem, można tylko zdania lekarzy na ten temat są podzielone wiele zależy od grupy krwii są mięsożercy i klusiarze. Czas ograniczać do niezbędnego minimum cierpienia i śmierć zwierząt a właścicielom ferm należy pomóc finansowo wiele innych branż też upadało  i właściciele firm musieli sobie jakoś radzić.
 Mamy 21 wiek nowoczesne technologie więc futra nie są już tak potrzebne jak kiedyś. Nie mieszaj zabijania dla zbytku, szpanu z zabijaniem i hodowlami dla zaspokojenia głodu. Zaraz pewnie napiszesz że przecież można być wegetarianinem, można tylko zdania lekarzy na ten temat są podzielone wiele zależy od grupy krwii są mięsożercy i klusiarze. Czas ograniczać do niezbędnego minimum cierpienia i śmierć zwierząt a właścicielom ferm należy pomóc finansowo wiele innych branż też upadało  i właściciele firm musieli sobie jakoś radzić. rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2018 r. o 02:02
+1
BRAWO PIS! Kolejna dobra ustawa ! Obyście rządzili wiecznie ! teraz zlikwidujcie prase niemiecką !!!
Avatar
LUNA / 27 stycznia 2018 r. o 01:29
+1
DLACZEGO NASI RZĄDZĄCY NIE MOGĄ NIC ZROBIĆ WSPÓLNIE TYLKO SIĘ KŁÓCĄ MIĘDZY SOBĄ. TO WSTYD DLA NASZEGO KRAJU. PIORYTETOWĄ SPRAWĄ WSZYSTKICH POLTYKÓW   POWINNA BYĆ NOWELIZACJA USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT A SZCZEGÓLNIE I WRESZCIE UCHWALENIE ZAKAZU HODOWLI I ZABIJANIA ZWIERZĄT FUTERKOWYCH.NO I CO Z TEGO ŻE BYŁABY TO LIKWIDACJA BRANŻY  W KTÓREJ JESTEŚMY ŚWIATOWYM  LIDEREM I UTRATĄ OGROMNYCH  PIENIĘDZY DLA POLSKI.ODPOWIEDZMY SOBIE SZCZERZE CO SIĘ DZIEJE  NA TYCH MORDERCZYCH FERMACH I CZYIM KOSZTEM.CZY MY LUDZIE KTÓRZY RZEKOMO POSIADAMY ROZUM JESTEŚMY W STANIE WYOBRAZIĆ SOBIE KATUSZE  TYCH WSZYSTKICH DRĘCZONYCH ZWIERZĄT A NA KONIEC ICH OKRUTNĄ ŚMIERĆ. I TO W IMIĘ CZEGO TYCH FUTER  KTÓRE  ZAŁOŻYMY PARĘ RAZY W ROKU ALBO POWIESIMY DO SZAFY I BĘDZIEMY NA NIE PATRZEĆ PODZIWIAJĄC TEN MARNY LUKSUS. CZY TYLKO O TO CHODZI W TYM ZIEMSKIM ŻYCIU A GDZIE ZASADY PRZYKAZANIE V JAKIEŚ UCZUCIA DLA ISTOT ZALEŻNYCH OD NAS. PRZECIEŻ W TYCH CIASNYCH KLATKACH ZNAJDUJĄ SIĘ ZWIERZĘTA RÓŻNEJ WIELKOŚCI NAWET TAK MALUTKIE JAK DZIECI TYLKO NIE LUDZKIE A ZWIERZĘCE. BARDZO WSPIERAMY  PANA JAROSŁAWA  KACZYŃSKIEGO ABY  UDAŁO MU SIĘ I JEGO PARTII SZKODA ŻE NIE WSZYSCY PODZIELAJĄ POGLĄDY PANA PREZESA W TEJ SŁUSZNEJ SPRAWIE UCHWALIĆ ZAKAZ HODOWLI I ZABIJANIA ZWIERZĄT FUTERKOWYCH W POLSCE.BĘDZIE TO WIELKI PRZEŁOM I KROK DO PRZODU. LICZYMY ŻE TYM RAZEM SIĘ UDA ALE POD WARUNKIEM ŻE KAŻDY GŁOSUĄCY POLITYK ZE SWOJEJ PARTII BĘDZIE MIAŁ DOBRO ZWIERZĄT PONAD WSZYSTKO I W GŁOSOWANIU NIE BĘDZIE ROBIŁ RYWALOWI NA ZŁOŚĆ.PRECZ Z FERMAMI.+++
DLACZEGO NASI RZĄDZĄCY NIE MOGĄ NIC ZROBIĆ WSPÓLNIE TYLKO SIĘ KŁÓCĄ MIĘDZY SOBĄ. TO WSTYD DLA NASZEGO KRAJU. PIORYTETOWĄ SPRAWĄ WSZYSTKICH POLTYKÓW   POWINNA BYĆ NOWELIZACJA USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT A SZCZEGÓLNIE I WRESZCIE UCHWALENIE ZAKAZU HODOWLI I ZABIJANIA ZWIERZĄT FUTERKOWYCH.NO I CO Z TEGO ŻE BYŁABY TO LIKWIDACJA BRANŻY  W KTÓREJ JESTEŚMY ŚWIATOWYM  LIDEREM I UTRATĄ OGROMNYCH  PIENIĘDZY DLA POLSKI.ODPOWIEDZMY SOBIE SZCZERZE CO SIĘ DZIEJE  NA TYCH MORDERCZYCH FERMACH I CZYIM KOSZTEM.CZY MY LUDZIE KTÓRZY RZEKOMO POSIADAMY ROZUM JESTEŚ... rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 23:59
+1
"elektrody w pysk i w dup....." A jak się uśmierca świniaki, bydło, kury itp. i po co je usmiercamy? żeby je zjeść na obiadek u mamusi, teściowej w obecnosci żony i dzieci - ogromny biznes śmierdzący biznes z wielkimi fermami zachodnich sąsiadów. Dalej podtrzymując kontekst, z ferm jw. zostaje dużo odpadów nie zdatnych do użytku (no chyba że w pasztetowej) które trzeba zutylizować. Doskonałym sposobem na utylizację takiego typu odpadów jest skarmianie zwierząt futerkowych tymi żesz odpadami. Co też jeszcze ważne odnośnie że hodowcy będą wstanie się przekwalifikować na coś innego, a co jeżeli a tak jest w duYm procencie są ta chodowle wielopokoleniowe i tylko tym się przez szereg lat zajmowali i co im powiedzieć??? Dla porównania wykształcona pracująca w zawodzie 20 lat księgowa ma być od tak specjalistą logistyki. Taka mnie myśl jeszcze nachodzi
"elektrody w pysk i w dup....." A jak się uśmierca świniaki, bydło, kury itp. i po co je usmiercamy? żeby je zjeść na obiadek u mamusi, teściowej w obecnosci żony i dzieci - ogromny biznes śmierdzący biznes z wielkimi fermami zachodnich sąsiadów. Dalej podtrzymując kontekst, z ferm jw. zostaje dużo odpadów nie zdatnych do użytku (no chyba że w pasztetowej) które trzeba zutylizować. Doskonałym sposobem na utylizację takiego typu odpadów jest skarmianie zwierząt futerkowych tymi żesz odpadami. Co też jeszcze ważne odnośnie że hodowcy... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Starcia policji z demonstrantami w wielu miastach na Białorusi

Starcia policji z demonstrantami w wielu miastach na Białorusi

Starcia białoruskich służb specjalnych i demonstrantów na Białorusi. Do najbrutalniejszych zajść dochodzi w Mińsku i Brześciu. Ale nie tylko tam. Protesty w miastach i miasteczkach to nowe zjawisko. Do tej pory na ulice wychodzili tylko mieszkańcy stolicy.

Nowa dyrektor SPSK1: Musimy przyjmować więcej pacjentów

Nowa dyrektor SPSK1: Musimy przyjmować więcej pacjentów

Rozmowa z Beatą Gawelską, nową dyrektor szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie

Zuzanna Sklepowicz (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin): Chcę się dalej rozwijać

Zuzanna Sklepowicz (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin): Chcę się dalej rozwijać

ROZMOWA z Zuzanną Sklepowicz, koszykarką Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

W kamasze z uśmiechem. Miesięczny żołd to 1095 zł
galeria

W kamasze z uśmiechem. Miesięczny żołd to 1095 zł

Sześćdziesięcioro młodych ludzi rozpoczęło wczoraj przygodę z Wojskiem Polskim. W 19 Lubelskiej Brygadzie Zmechanizowanej odbyło się wcielenie ochotników do służby przygotowawczej. Na dobry początek wojsko nakarmiło i ubrało. Potem było trudniej.

64 krzaki dorodnych konopi na posesji w Niedrzwicy

64 krzaki dorodnych konopi na posesji w Niedrzwicy

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie podejrzewali, że dwaj mieszkańcy powiatu lubelskiego prowadzą nielegalną uprawę konopi.

Zbrodnia w Wierzchowiskach. Zabili, a zwłoki pocięli piłą

Zbrodnia w Wierzchowiskach. Zabili, a zwłoki pocięli piłą

Jest akt oskarżenia w sprawie brutalnej zbrodni w Wierzchowiskach Pierwszych niedaleko Janowa Lubelskiego. Emerytowany policjant i jego partnerka zabili swojego sąsiada i poćwiartowali jego zwłoki. Grozi im dożywocie.

Koronawirus w Lubelskiem. 1/3 zakażeń w jednym powiecie

Koronawirus w Lubelskiem. 1/3 zakażeń w jednym powiecie

Dziś w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się sztab kryzysowy z udziałem przedstawicieli podległych wojewodzie służb. Mimo wciąż rosnącej liczby zakażeń, wciąż nie ma podstaw, by w naszym regionie ogłosić „żółte” lub „czerwone” powiaty.

Nie tylko Chatka Żaka. Brak chętnych do prowadzenia lokali dla studentów

Nie tylko Chatka Żaka. Brak chętnych do prowadzenia lokali dla studentów

UMCS nie może znaleźć przedsiębiorców, którzy otworzą kawiarnię w Chatce Żaka i lokale gastronomiczne na terenie Kampusu Zachodniego. Powód? Brak pewności, że od października studenci wrócą na uczelnię

Kotłownia znika, będzie Biedronka

Kotłownia znika, będzie Biedronka

W „pezetmocie” przy Prusa 9 trwa rewolucja. Znika kotłowania, a za kilka dni do historii przejdzie komin rodem z wczesnego PRL. Co stanie na tym miejscu?

Wcale nie Zamoy czy Staszic. Do jakich szkół średnich jest najwięcej chętnych

Wcale nie Zamoy czy Staszic. Do jakich szkół średnich jest najwięcej chętnych

W środę absolwenci szkół podstawowych dowiedzą się, czy dostali się do wymarzonych ogólniaków i techników. Na tych, którym noga się powinęła, czeka jeszcze blisko tysiąc wolnych miejsc.

Lubartów. Nie będzie referendum, ale broni nie składają

Lubartów. Nie będzie referendum, ale broni nie składają

Definitywnie zakończyła się sprawa rozpisania referendum w sprawie odwołania Rady Miasta Lubartów. Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę na decyzję odmowną komisarza wyborczego. Organizatorzy nie poddają się i zapowiadaj starania o kolejne referendum. Tym razem będą chcieli odwołać także burmistrz .

Centralny Plac Zabaw: Jazzpospolita i Alameda 5
14 sierpnia 2020, 20:30

Centralny Plac Zabaw: Jazzpospolita i Alameda 5

Przed nami kolejny weekend atrakcji na Centralnym Placu Zabaw. Odwiedzających w najbliższych dniach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) czekają m.in. koncerty zespołów Jazzpospolita i Alameda 5.

Biedronka zaskarży decyzję UOKiK. Chodzi o 115 mln zł kary

Biedronka zaskarży decyzję UOKiK. Chodzi o 115 mln zł kary

Właściciel sieci Biedronka odwoła się od 115-milionowej kary nałożonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za rozbieżności między cenami na półkach a cenami w systemie kasowym. Spółka twierdzi, że różnice wynikały wyłącznie z nieumyślnych błędów pracowników

KAS walczy z hazardem. Przestępcy odpowiadają gazem łzawiącym

KAS walczy z hazardem. Przestępcy odpowiadają gazem łzawiącym

Pełne ręce roboty mieli w ostatnich dniach funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymali aż 50 automatów do gier, a z nimi gotówkę na wypłaty wygranych i amfetaminę. Przestępcy nie pozostają dłużni – na śledczych czyhają zasadzki z miotaczami gazu.

Edach Budowlani przegrali sparing w Siedlcach

Edach Budowlani przegrali sparing w Siedlcach

Tydzień przed inauguracją nowego sezon Edach Budowlani Lublin rozegrali mecz kontrolny z Awentą Pogonią Siedlce. Już w weekend obie drużyny spotkają się ponownie, tym razem w walce o ligowe punkty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!