Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

21 czerwca 2018 r.
21:29

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora ask
0 18 A A

To już 22. edycja Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny „Złota Setka 2017”. W czwartek wieczorem podczas uroczystej gali w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich nagrodziliśmy zwycięskie firmy. Był czas na gratulacje i okolicznościowe toasty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podobnie jak w latach ubiegłych, nasz ranking przygotowaliśmy w oparciu o ankiety przesyłane nam przez firmy. Nie powstałby, gdyby nie otwartość i dobra wola przedsiębiorców.

W kategorii „Dynamika Zatrudnienia” bezkonkurencyjna okazała się firma Wistel Urszuli Wisowskiej, która wzrost zatrudnienia osiągnęła dzięki otworzonej w czerwcu ubiegłego roku Cukierni Anabilis.

Statuetka dla najlepszej wśród firm małych i mikro trafiła do lubelskiego dewelopera – Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego Orion Edward Leńczuk.

Trawena sp. z o.o. S.K., dostawca artykułów mundurowych dla m.in. wojska i straży pożarnej zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Dynamika Przychodu”, „Dynamika zysku netto” oraz „Najwyższy zysk netto na jednego zatrudnionego”

W kategorii Największa firma budowlana nagrodę otrzymał Mostostal Puławy SA.

Wśród Złotej Dziesiątki Najlepszych Firm Lubelszczyzny znaleźli się natomiast: Mastermedia Cioczek i Wójciak Spółka jawna (10. miejsce), Perła Browary Lubelskie SA (9. miejsce w rankingu głównym oraz tytuł Najlepszej firmy produkcyjnej), Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek (8. miejsce w rankingu głównym i pierwsze miejsce w kategorii Najlepsza firma spożywcza), Przedsiębiorstwa Przemysłowo-Handlowego Standard sp. z o.o. (7. miejsce w rankingu głównym i pierwsze miejsce w kategorii Firmy średnie), Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL - Świdnik SA (6. miejsce), Przedsiębiorstwo Dystrybucji Farmaceutycznej SLAWEX Sp. z o.o. (5. miejsce) oraz Lubelski Węgiel Bogdanka SA (4. miejsce w rankingu głównym oraz pierwsze miejsce w kategorii Firma o najwyższej rentowności).

Na podium stanęła Stokrotka sp. z o.o. (3. miejsce w rankingu głównym oraz 1. miejsce w kategorii Najlepsza Firma Handlowa). Laury zwycięstwa otrzymały także Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA (2. miejsce w Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny Złota Setka 2017 oraz 1. w kategoriach Firma Przemysłowa i Największy Eksporter).

Przedsiębiorstwem, które rozbiło nasz bank nagród i tytułów – zwycięzcą Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny Złota Setka 2017 oraz firmą, która zdobyła pierwsze miejsca w kategoriach: Duża Firma, Firma o najwyższym zysku netto, Firma o najwyższym zysku brutto, Największy inwestor, Największy pracodawca oraz Największa firma usługowa został PGE Dystrybucja SA w Lublinie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ruda / 24 czerwca 2018 o 23:09
0
Stoktotka??? Serio Żal!!!!
Avatar
szer / 24 czerwca 2018 o 00:42
0
PGE? Te inteligentne liczniki na sile montowane ludziom naliczają prąd jak masz wtyczkę włączona do gniazdka mimo ze lampka się nie świeci. Ktoś z fachowców mógłby mi powiedzieć? czy to nie jest czasem naliczanie prądu biernego - niezgodnie z ustawą? A może się mylę to dlaczego jak wyłączyłem wszystko z gniazdek to prąd poszedł w dół? A jak do gniazdek wsadziłem wszystkie wtyczki i mimo, że nic sie nie paliło to wzrost o 100% - badanie z okresu 3 miesięcy .
Avatar
Fanfaranfaran / 23 czerwca 2018 o 19:30
0
Gdzie Jublewska?! Nie zgłosili Jublewskiej? Hańba! Hańba! Hańba!
Avatar
Łapówka / 23 czerwca 2018 o 18:38
0
Gdzie więch i cewar ? Tu to się należą ...
Avatar
parafianin Niedrzwicy Koscielnej / 23 czerwca 2018 o 17:11
0
A PGE Dystrybucja   to  dlatego , ze  okrada   kazdego  klienta  ktory  potrzebuje   energiii w gospodarstwie  domowym,   i nie tylko ,  nawet  jesli  nie  zużyłes   naet  1/10 kh tylko   ) kwh to i tak     100 zl   trzeba  zaplaic,  bo   tyle  jest tam  zlodziejskich  skladnikow  przesyłu , abonamantu, oplaty abonamentowej  ze    za  zuzycie     zerowe   faktura   opiewa  na  100 zl to jest  dopiero  rozboj  w  bialy  dzien, 
Avatar
Gość / 23 czerwca 2018 o 15:03
0
Ciągle te same smutne twarze.....
Avatar
Witek / 23 czerwca 2018 o 08:26
0
Towarzystwo wzajemnej adoracji. A jeden z największych deeeloperów Orion Leńczuk dostaje nagrodę dla mikroprzedsiębiorstw bo ma jednoosobową działalność gosodarczą. Wstydziłby się ją nawet przyjmować. Wszystko naciągane jak barchany na starą dupę.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2018 o 21:03
0
Stokrotka i Slawex? Umowa zlecenie przez 8 miesięcy mimo, że uzgodnienia były inne. Na każdym kroku nadużycia, pracownik nie ma żadnych praw. I niestety ryba psuje się od głowy. Szanowne prezesostwo przymyka na to oczy, że niby nic nie widzi. A wyniki nie biorą się z nikąd. Robol robi za najniższą, zawsze można coś uciąć za to, że się kiełbasa zepsuła. Premia będzie za miesiąc..a nie, jednak za dwa...teraz nie ma wyniku ( terget zawyżony) więc znów nie ma. I tak przez lata. Żal..ale karma wraca..
Avatar
Gość / 22 czerwca 2018 o 20:17
0
4 czerwca 1989 upadł zbrodniczy totalitarny system zwany komuną. Sądząc po wynikach, ów system upadł gładziutko na cztery łapy.
Avatar
anka / 22 czerwca 2018 o 15:38
0
Ile zawiści w tych komentrzach. Dyplomy przyznano nie za urodę, czy wygląd, a za osiągnięcia i trzeba się umieć z nich cieszyć. Wiadomo, że PGE, czy Azoty zawsze będą wiodły prym i nijak się to ma do tych co nie są monopolistami, czy są mniejszymi firmami, ale są i dają pracę, mają obroty, zyski, płacą podatki.
Avatar
Ruda / 24 czerwca 2018 o 23:09
0
Stoktotka??? Serio Żal!!!!
Avatar
szer / 24 czerwca 2018 o 00:42
0
PGE? Te inteligentne liczniki na sile montowane ludziom naliczają prąd jak masz wtyczkę włączona do gniazdka mimo ze lampka się nie świeci. Ktoś z fachowców mógłby mi powiedzieć? czy to nie jest czasem naliczanie prądu biernego - niezgodnie z ustawą? A może się mylę to dlaczego jak wyłączyłem wszystko z gniazdek to prąd poszedł w dół? A jak do gniazdek wsadziłem wszystkie wtyczki i mimo, że nic sie nie paliło to wzrost o 100% - badanie z okresu 3 miesięcy .
Avatar
Fanfaranfaran / 23 czerwca 2018 o 19:30
0
Gdzie Jublewska?! Nie zgłosili Jublewskiej? Hańba! Hańba! Hańba!
Avatar
Łapówka / 23 czerwca 2018 o 18:38
0
Gdzie więch i cewar ? Tu to się należą ...
Avatar
parafianin Niedrzwicy Koscielnej / 23 czerwca 2018 o 17:11
0
A PGE Dystrybucja   to  dlatego , ze  okrada   kazdego  klienta  ktory  potrzebuje   energiii w gospodarstwie  domowym,   i nie tylko ,  nawet  jesli  nie  zużyłes   naet  1/10 kh tylko   ) kwh to i tak     100 zl   trzeba  zaplaic,  bo   tyle  jest tam  zlodziejskich  skladnikow  przesyłu , abonamantu, oplaty abonamentowej  ze    za  zuzycie     zerowe   faktura   opiewa  na  100 zl to jest  dopiero  rozboj  w  bialy  dzien, 
Avatar
Gość / 23 czerwca 2018 o 15:03
0
Ciągle te same smutne twarze.....
Avatar
Witek / 23 czerwca 2018 o 08:26
0
Towarzystwo wzajemnej adoracji. A jeden z największych deeeloperów Orion Leńczuk dostaje nagrodę dla mikroprzedsiębiorstw bo ma jednoosobową działalność gosodarczą. Wstydziłby się ją nawet przyjmować. Wszystko naciągane jak barchany na starą dupę.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2018 o 21:03
0
Stokrotka i Slawex? Umowa zlecenie przez 8 miesięcy mimo, że uzgodnienia były inne. Na każdym kroku nadużycia, pracownik nie ma żadnych praw. I niestety ryba psuje się od głowy. Szanowne prezesostwo przymyka na to oczy, że niby nic nie widzi. A wyniki nie biorą się z nikąd. Robol robi za najniższą, zawsze można coś uciąć za to, że się kiełbasa zepsuła. Premia będzie za miesiąc..a nie, jednak za dwa...teraz nie ma wyniku ( terget zawyżony) więc znów nie ma. I tak przez lata. Żal..ale karma wraca..
Avatar
Gość / 22 czerwca 2018 o 20:17
0
4 czerwca 1989 upadł zbrodniczy totalitarny system zwany komuną. Sądząc po wynikach, ów system upadł gładziutko na cztery łapy.
Avatar
anka / 22 czerwca 2018 o 15:38
0
Ile zawiści w tych komentrzach. Dyplomy przyznano nie za urodę, czy wygląd, a za osiągnięcia i trzeba się umieć z nich cieszyć. Wiadomo, że PGE, czy Azoty zawsze będą wiodły prym i nijak się to ma do tych co nie są monopolistami, czy są mniejszymi firmami, ale są i dają pracę, mają obroty, zyski, płacą podatki.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zapomniała odebrać dzieci ze szkoły. Zasnęła pijana

Zapomniała odebrać dzieci ze szkoły. Zasnęła pijana 0 0

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 30-latka z gm. Poniatowa, która zapomniała odebrać dzieci ze szkoły w Kraczewicach Prywatnych.

Na co zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym?

Na co zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym? 0

Sezon zimowy za pasem, a Ty nie masz jeszcze sprzętu na stok? Zastanawiasz się na pewno, co kupić, aby być dobrze przygotowanym na śnieżną zabawę. Przyjrzyjmy się, na co warto zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym.

100 pieśni na 100-lecie Niepodległości w Kazimierzu Dolnym
30 września 2018, 10:00

100 pieśni na 100-lecie Niepodległości w Kazimierzu Dolnym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Wyjątkową, patriotyczną inicjatywę podejmie Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. 30 września o godz. 10 odbędzie się tam Festiwal pieśni patriotycznych 100 pieśni na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Górnik Łęczna nie chce powtórki sprzed roku

Górnik Łęczna nie chce powtórki sprzed roku 1 0

Po drugiej ligowej wygranej z rzędu nad Błękitnymi Stargard zawodnicy Górnika Łęczna rozpoczynają walkę w Pucharze Polski. Dzisiaj o godz. 15.30 zielono czarni zmierzą się z trzecioligowym KP Starogard Gdański na jego terenie

Poważny wypadek w Lublinie. 12-latka potrącona przez samochód, jest nieprzytomna

Poważny wypadek w Lublinie. 12-latka potrącona przez samochód, jest nieprzytomna 12 17

12-letnia dziewczyna nieprzytomna trafiła do szpitala w wyniku wypadku na ul. Bohaterów Września w Lublinie

Nowy trener Avii, świdniczanie grają w środę w Pucharze Polski

Nowy trener Avii, świdniczanie grają w środę w Pucharze Polski 4 0

W środę zostaną jeszcze rozegrane dwa inne mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski: Iskra Krzemień – Avia Świdnik oraz Lewart Lubartów – Górnik II Łęczna. Oba rozpoczną się o godz. 16. Ostatnie spotkanie, czyli pojedynek Wisły Puławy ze Stalą Kraśnik przełożono na 10 października

Spór o ziemię na Czubach. Osiedle to tylko bloki?

Spór o ziemię na Czubach. Osiedle to tylko bloki? 0 9

Do punktu wyjścia wraca spór o ziemię na Czubach, którą chcą przejąć od miasta spadkobiercy byłej właścicielki. Twierdzą, że skoro ziemia nie została zabudowana, to nie wykorzystano jej pod nowe osiedle, więc należy im się jej zwrot. Wojewoda odmówił, bo uznał, że zieleń też jest częścią osiedla. Sąd uchylił tę decyzję

Malaga: Policjantka z Puław mistrzynią świata

Malaga: Policjantka z Puław mistrzynią świata 58 2

Ogromnym sukcesem dla puławskiej policjantki zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Świata Masters w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w hiszpańskiej Maladze. Nasza Koleżanka - st. sierż. Danuta Woszczek została Mistrzynią Świata Masters w biegu na 2000 metrów z przeszkodami ustanawiając jednocześnie rekord Polski.

Powiślak Końskowola znowu na drodze Motoru w Pucharze Polski

Powiślak Końskowola znowu na drodze Motoru w Pucharze Polski 5 2

Piłkarze Motoru w środę rozegrają ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski LZPN. Ich rywalem będzie Powiślak Końskowola, który przed rokiem wyeliminował żółto-biało-niebieskich, ale na etapie półfinału. Mecz rozpocznie się o godz. 16

Skazany za morderstwo, na przepustce zabił matkę z dzieckiem
film

Skazany za morderstwo, na przepustce zabił matkę z dzieckiem 20 9

To podwójne zabójstwo wstrząsnęło całą Polską. Mężczyzna, który odsiadywał wyrok za zamordowanie swojej dziewczyny, w ostatnim czasie otrzymał 96 przepustek z więzienia. Na ostatniej zamordował kolejną kobietę i jej trzyletniego syna.

Bakłażany, dynie i patisony. Przepisy na 7 jesiennych potraw

Bakłażany, dynie i patisony. Przepisy na 7 jesiennych potraw 0 0

Na horyzoncie złota, polska jesień. Na targu bakłażany, dynie i patisony mienią się kolorami i smakami. Oto siedem smakowitych dań z regionalną kuchnią w tle

Food Trucki pożegnają lato w Puławach
28 września 2018, 0:00

Food Trucki pożegnają lato w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 28-30 września w Galerii Zielonej w Puławach zorganizowany zostanie ostatni w tym sezonie zlot Food Trucków.

Muszą emigrować, żeby ratować dziecko. W Polsce leczenie kosztuje ponad 2 mln zł rocznie

Muszą emigrować, żeby ratować dziecko. W Polsce leczenie kosztuje ponad 2 mln zł rocznie 89 12

Ponad dwa miliony złotych mogłoby kosztować w kraju roczne leczenie 11-miesięcznego Krystiana ze Świdnika, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą w walce ze śmiertelną chorobą jest lek, który w Polsce nie jest refundowany. – Jeśli nic się nie zmieni, będziemy zmuszeni do emigracji i leczenia dziecka za granicą – mówią zdesperowani rodzice

Na kawę albo na kotleta. Nowe miejsca w Lublinie

Na kawę albo na kotleta. Nowe miejsca w Lublinie 0 0

Już dziś gości zaprosi marka ogólnopolska - Organic Coffee. W połowie października otwarcie nowego baru lubelskiej marki. Swoje czwarte miejsce będzie miał Bar Promyk