Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

3 stycznia 2016 r.
12:48

Cztery ofiary śmiertelne mrozów: w Chełmie, Białej Podlaskiej, Puławach i Łukowie

Autor: Zdjęcie autora pab
0 11 A A

Od 1 stycznia w województwie lubelskim już cztery osoby zginęły z powodu niskich temperatur.

Aktualizacja artykułu: 3 stycznia 2016 r. 15:46
Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwsza ofiara tegorocznych mrozów została ujawniona w Chełmie. 34-latek leżał na łóżku w pustostanie, w którym pomieszkiwał. Obok leżały puste butelki po alkoholu. Temperatura w mieszkaniu wynosiła -12 st. C.

W podobnych okolicznościach ujawniono w niedzielę kolejne martwe osoby.

W pustostanie w Białej Podlaskiej znaleziono zwłoki 60-letniej kobiety. Jak ustalono, wczoraj spożywała ona alkohol.

Z kolei w Puławach, także w pustostanie ujawniono zwłoki 52-latka, który spożywał alkohol z kolegą. Niestety nie chciał z nim iść do schroniska dla bezdomnych.

W niedzielę około godziny 11 w Łukowie został znaleziony mężczyzna, który najprawdopodobniej jest ofiarą mrozu i alkoholu. 31-latek został znaleziony przed domem. Wcześniej pił alkohol.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 09:46
0
Akurat cov ma racje chociaz jest to przykre. Kazda osoba wiedziala ze istnieje cos takiego jak schronisko dla bezdomnych i mogli tam sie udac. Gdy jest taki mroz to przyjmuja kazdego. A tutaj czytamy ze w Pulawach facet ktory umarl nie chcial isc z kolega do schroniska. To w takim razie jest to ofiara czy moze samobojca?
Avatar
Gość / 3 stycznia 2016 o 21:48
0

te cov jak to się czyta ten twój nick kał czy jakoś tak? Padalcu ty jak nie wiesz dlaczego człowiek znalazł się tam gdzie znalazł to czemu oceniasz?

Avatar
Na plebanie ich skierować / 3 stycznia 2016 o 21:46
0

Przecież można tych bezdomnych skierować w czasie mrozu na plebanie katolickie. Księża zamiast trzymać w swoich sypialniach  pod kołderką kochanki lub molestować  ministrantów mogliby przyjąć bezdomnych. Jakieś dobry uczynek klechy by choć raz zrobiły.

Avatar
Cov / 3 stycznia 2016 o 20:39
0
Cztery ofiary śmiertelne mrozów

Szanowna gazeta raczy wprowadzać w błąd czytelników!

To nie są ofiary mrozów - tylko ofiary własnej głupoty i prymitywizmu! Bo trzeba być istotą o IQ równym aktualnej temperaturze za oknem - żeby chlać na umór, do 'zgonu', do padnięcia na mordę - nie bacząc na warunki i ewentualne konsekwencje.

Ze społecznego punktu widzenia działania selekcji naturalnej są ze wszech miar korzystne...

I żeby nie było - nie jestem jakimś nawiedzonym wrogiem alkoholu czy coś w tym rodzaju; sam lubię wypić i piwo i inne napoje - ale alkohol jest dla homo sapiens, a nie dla homo neanderthalensis czy też homo sovieticus patologicus...

Szanowna gazeta raczy wprowadzać w błąd czytelników!

To nie są ofiary mrozów - tylko ofiary własnej głupoty i prymitywizmu! Bo trzeba być istotą o IQ równym aktualnej temperaturze za oknem - żeby chlać na umór, do 'zgonu', do padnięcia na mordę - nie bacząc na warunki i ewentualne konsekwencje.

Ze społecznego punktu widzenia działania selekcji naturalnej są ze wszech miar korzystne...

I żeby nie było - nie jestem jakimś nawiedzonym wrogiem alkoholu czy coś w tym rodzaju; sam lubię wypić i piwo i inne napoje - ale al... rozwiń

Avatar
15 / 3 stycznia 2016 o 20:29
0

Do zagrycha-  Twierdzisz , że pijak to nie człowiek , że to coś gorszego od bydlaka. zagrycha śmieciu jeden jak jesteś taki kozak to podaj adres trolu internetowy. Wpadnę do ciebie szmato i ci wytłumaczę co nieco. Nieudaczniku życiowy.

Będziesz tłumaczył za pomocą gazrurki czy też może kosy, patolu?

Avatar
Przedsiębiorca / 3 stycznia 2016 o 19:56
0

Do zagrycha-  Twierdzisz , że pijak to nie człowiek , że to coś gorszego od bydlaka. zagrycha śmieciu jeden jak jesteś taki kozak to podaj adres trolu internetowy. Wpadnę do ciebie szmato i ci wytłumaczę co nieco. Nieudaczniku życiowy.

Avatar
J-23 znowu nadaje / 3 stycznia 2016 o 19:34
0

" Zagrycha"  Pie****lisz  jak ten uciekinier z psychiatryka Janusz Korwin Mikke i jego świta pensjonariuszy zakładu dla obłąkanych  :D  :D  :D

Avatar
zagrycha / 3 stycznia 2016 o 18:58
0

Też miałem podobnie napisać. Tego imbecyla co wprowadził zakaz przyjmowania do schroniska osób pod wpływem alkoholu powiesiłbym za nogi i na żywca ze skóry obdzierał. Co to pijany człowiek nie jest istotą ludzką? Nie chce żyć ? Nałożyć większy podatek na przedsiębiorców i można przecież wybudować drugie schronisko . A przedsiębiorcy i tak nie uciekną bo i tak zarabiają powyżej najniższej krajowej. Jak im się nie będzie podobało płacenie większych podatków to mogą przecież zamknąć firmy i roznosić ulotki -tam podatków nie ma. Lub wyjechać do Anglii na zmywak.  A na ich miejsce przyjdą inni przedsiębiorcy, którzy będą płacić większe podeśatki. Sporo jest jeszcze w naszej Białej do zrobienia ale to wymaga podniesienia podatków. 

pijak to oczywiście żaden człowiek, to coś gorszego od bydlaka!! A ty, dlaczego ich wszystkich nie wziąłeś do siebie, nie ugościłeś, nie postawiłeś gorzały z zagrychą??

Wygłaszasz bzdurne komunały, a nic nie robisz imbecylu!!

pijak to oczywiście żaden człowiek, to coś gorszego od bydlaka!! A ty, dlaczego ich wszystkich nie wziąłeś do siebie, nie ugościłeś, nie postawiłeś gorzały z zagrychą??

Wygłaszasz bzdurne komunały, a nic nie robisz imbecylu!!

rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2016 o 18:16
0
Dzwoniłem wczoraj do straży miejskiej w Puławach z informacją o bezdomnym mieszkającym w pustostanie i usłyszałem że w święta i weekendy oraz w nocy strażnicy nie pracują.... niesamowite to pytam do czego ta straż w Puławach jest powołana??? Bo jak sama nazwa wskazują mają strzec miasta ale w dzień to niewiele się w tym mieście dzieje a w nocy oraz weekendy gdy patologia rozbija przystanki, place zabaw a pod sklepami z alkoholem na Niwie oraz Kołłątaja strach zostawić samochodu na parkingu a nawet przejść tamtędy po zmroku to oni mają wolne!!! Może pan redaktor zajmie się tym tematem bo z tego co ja obserwuję to oni pracują tylko w godzinach pracy urzédu miasta a celem ich służby jest przywożenie i odwożenie urzędników do pracy. Pozdrawiam
Dzwoniłem wczoraj do straży miejskiej w Puławach z informacją o bezdomnym mieszkającym w pustostanie i usłyszałem że w święta i weekendy oraz w nocy strażnicy nie pracują.... niesamowite to pytam do czego ta straż w Puławach jest powołana??? Bo jak sama nazwa wskazują mają strzec miasta ale w dzień to niewiele się w tym mieście dzieje a w nocy oraz weekendy gdy patologia rozbija przystanki, place zabaw a pod sklepami z alkoholem na Niwie oraz Kołłątaja strach zostawić samochodu na parkingu a nawet przejść tamtędy po zmroku to oni mają wolne!... rozwiń
Avatar
Ksiądz Antoni / 3 stycznia 2016 o 17:46
0

Też miałem podobnie napisać. Tego imbecyla co wprowadził zakaz przyjmowania do schroniska osób pod wpływem alkoholu powiesiłbym za nogi i na żywca ze skóry obdzierał. Co to pijany człowiek nie jest istotą ludzką? Nie chce żyć ? Nałożyć większy podatek na przedsiębiorców i można przecież wybudować drugie schronisko . A przedsiębiorcy i tak nie uciekną bo i tak zarabiają powyżej najniższej krajowej. Jak im się nie będzie podobało płacenie większych podatków to mogą przecież zamknąć firmy i roznosić ulotki -tam podatków nie ma. Lub wyjechać do Anglii na zmywak.  A na ich miejsce przyjdą inni przedsiębiorcy, którzy będą płacić większe podatki. Sporo jest jeszcze w naszej Białej do zrobienia ale to wymaga podniesienia podatków. 

Też miałem podobnie napisać. Tego imbecyla co wprowadził zakaz przyjmowania do schroniska osób pod wpływem alkoholu powiesiłbym za nogi i na żywca ze skóry obdzierał. Co to pijany człowiek nie jest istotą ludzką? Nie chce żyć ? Nałożyć większy podatek na przedsiębiorców i można przecież wybudować drugie schronisko . A przedsiębiorcy i tak nie uciekną bo i tak zarabiają powyżej najniższej krajowej. Jak im się nie będzie podobało płacenie większych podatków to mogą przecież zamknąć firmy i roznosić ulotki -tam podatków nie ma. Lub wyjechać ... rozwiń

Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 09:46
0
Akurat cov ma racje chociaz jest to przykre. Kazda osoba wiedziala ze istnieje cos takiego jak schronisko dla bezdomnych i mogli tam sie udac. Gdy jest taki mroz to przyjmuja kazdego. A tutaj czytamy ze w Pulawach facet ktory umarl nie chcial isc z kolega do schroniska. To w takim razie jest to ofiara czy moze samobojca?
Avatar
Gość / 3 stycznia 2016 o 21:48
0

te cov jak to się czyta ten twój nick kał czy jakoś tak? Padalcu ty jak nie wiesz dlaczego człowiek znalazł się tam gdzie znalazł to czemu oceniasz?

Avatar
Na plebanie ich skierować / 3 stycznia 2016 o 21:46
0

Przecież można tych bezdomnych skierować w czasie mrozu na plebanie katolickie. Księża zamiast trzymać w swoich sypialniach  pod kołderką kochanki lub molestować  ministrantów mogliby przyjąć bezdomnych. Jakieś dobry uczynek klechy by choć raz zrobiły.

Avatar
Cov / 3 stycznia 2016 o 20:39
0
Cztery ofiary śmiertelne mrozów

Szanowna gazeta raczy wprowadzać w błąd czytelników!

To nie są ofiary mrozów - tylko ofiary własnej głupoty i prymitywizmu! Bo trzeba być istotą o IQ równym aktualnej temperaturze za oknem - żeby chlać na umór, do 'zgonu', do padnięcia na mordę - nie bacząc na warunki i ewentualne konsekwencje.

Ze społecznego punktu widzenia działania selekcji naturalnej są ze wszech miar korzystne...

I żeby nie było - nie jestem jakimś nawiedzonym wrogiem alkoholu czy coś w tym rodzaju; sam lubię wypić i piwo i inne napoje - ale alkohol jest dla homo sapiens, a nie dla homo neanderthalensis czy też homo sovieticus patologicus...

Szanowna gazeta raczy wprowadzać w błąd czytelników!

To nie są ofiary mrozów - tylko ofiary własnej głupoty i prymitywizmu! Bo trzeba być istotą o IQ równym aktualnej temperaturze za oknem - żeby chlać na umór, do 'zgonu', do padnięcia na mordę - nie bacząc na warunki i ewentualne konsekwencje.

Ze społecznego punktu widzenia działania selekcji naturalnej są ze wszech miar korzystne...

I żeby nie było - nie jestem jakimś nawiedzonym wrogiem alkoholu czy coś w tym rodzaju; sam lubię wypić i piwo i inne napoje - ale al... rozwiń

Avatar
15 / 3 stycznia 2016 o 20:29
0

Do zagrycha-  Twierdzisz , że pijak to nie człowiek , że to coś gorszego od bydlaka. zagrycha śmieciu jeden jak jesteś taki kozak to podaj adres trolu internetowy. Wpadnę do ciebie szmato i ci wytłumaczę co nieco. Nieudaczniku życiowy.

Będziesz tłumaczył za pomocą gazrurki czy też może kosy, patolu?

Avatar
Przedsiębiorca / 3 stycznia 2016 o 19:56
0

Do zagrycha-  Twierdzisz , że pijak to nie człowiek , że to coś gorszego od bydlaka. zagrycha śmieciu jeden jak jesteś taki kozak to podaj adres trolu internetowy. Wpadnę do ciebie szmato i ci wytłumaczę co nieco. Nieudaczniku życiowy.

Avatar
J-23 znowu nadaje / 3 stycznia 2016 o 19:34
0

" Zagrycha"  Pie****lisz  jak ten uciekinier z psychiatryka Janusz Korwin Mikke i jego świta pensjonariuszy zakładu dla obłąkanych  :D  :D  :D

Avatar
zagrycha / 3 stycznia 2016 o 18:58
0

Też miałem podobnie napisać. Tego imbecyla co wprowadził zakaz przyjmowania do schroniska osób pod wpływem alkoholu powiesiłbym za nogi i na żywca ze skóry obdzierał. Co to pijany człowiek nie jest istotą ludzką? Nie chce żyć ? Nałożyć większy podatek na przedsiębiorców i można przecież wybudować drugie schronisko . A przedsiębiorcy i tak nie uciekną bo i tak zarabiają powyżej najniższej krajowej. Jak im się nie będzie podobało płacenie większych podatków to mogą przecież zamknąć firmy i roznosić ulotki -tam podatków nie ma. Lub wyjechać do Anglii na zmywak.  A na ich miejsce przyjdą inni przedsiębiorcy, którzy będą płacić większe podeśatki. Sporo jest jeszcze w naszej Białej do zrobienia ale to wymaga podniesienia podatków. 

pijak to oczywiście żaden człowiek, to coś gorszego od bydlaka!! A ty, dlaczego ich wszystkich nie wziąłeś do siebie, nie ugościłeś, nie postawiłeś gorzały z zagrychą??

Wygłaszasz bzdurne komunały, a nic nie robisz imbecylu!!

pijak to oczywiście żaden człowiek, to coś gorszego od bydlaka!! A ty, dlaczego ich wszystkich nie wziąłeś do siebie, nie ugościłeś, nie postawiłeś gorzały z zagrychą??

Wygłaszasz bzdurne komunały, a nic nie robisz imbecylu!!

rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2016 o 18:16
0
Dzwoniłem wczoraj do straży miejskiej w Puławach z informacją o bezdomnym mieszkającym w pustostanie i usłyszałem że w święta i weekendy oraz w nocy strażnicy nie pracują.... niesamowite to pytam do czego ta straż w Puławach jest powołana??? Bo jak sama nazwa wskazują mają strzec miasta ale w dzień to niewiele się w tym mieście dzieje a w nocy oraz weekendy gdy patologia rozbija przystanki, place zabaw a pod sklepami z alkoholem na Niwie oraz Kołłątaja strach zostawić samochodu na parkingu a nawet przejść tamtędy po zmroku to oni mają wolne!!! Może pan redaktor zajmie się tym tematem bo z tego co ja obserwuję to oni pracują tylko w godzinach pracy urzédu miasta a celem ich służby jest przywożenie i odwożenie urzędników do pracy. Pozdrawiam
Dzwoniłem wczoraj do straży miejskiej w Puławach z informacją o bezdomnym mieszkającym w pustostanie i usłyszałem że w święta i weekendy oraz w nocy strażnicy nie pracują.... niesamowite to pytam do czego ta straż w Puławach jest powołana??? Bo jak sama nazwa wskazują mają strzec miasta ale w dzień to niewiele się w tym mieście dzieje a w nocy oraz weekendy gdy patologia rozbija przystanki, place zabaw a pod sklepami z alkoholem na Niwie oraz Kołłątaja strach zostawić samochodu na parkingu a nawet przejść tamtędy po zmroku to oni mają wolne!... rozwiń
Avatar
Ksiądz Antoni / 3 stycznia 2016 o 17:46
0

Też miałem podobnie napisać. Tego imbecyla co wprowadził zakaz przyjmowania do schroniska osób pod wpływem alkoholu powiesiłbym za nogi i na żywca ze skóry obdzierał. Co to pijany człowiek nie jest istotą ludzką? Nie chce żyć ? Nałożyć większy podatek na przedsiębiorców i można przecież wybudować drugie schronisko . A przedsiębiorcy i tak nie uciekną bo i tak zarabiają powyżej najniższej krajowej. Jak im się nie będzie podobało płacenie większych podatków to mogą przecież zamknąć firmy i roznosić ulotki -tam podatków nie ma. Lub wyjechać do Anglii na zmywak.  A na ich miejsce przyjdą inni przedsiębiorcy, którzy będą płacić większe podatki. Sporo jest jeszcze w naszej Białej do zrobienia ale to wymaga podniesienia podatków. 

Też miałem podobnie napisać. Tego imbecyla co wprowadził zakaz przyjmowania do schroniska osób pod wpływem alkoholu powiesiłbym za nogi i na żywca ze skóry obdzierał. Co to pijany człowiek nie jest istotą ludzką? Nie chce żyć ? Nałożyć większy podatek na przedsiębiorców i można przecież wybudować drugie schronisko . A przedsiębiorcy i tak nie uciekną bo i tak zarabiają powyżej najniższej krajowej. Jak im się nie będzie podobało płacenie większych podatków to mogą przecież zamknąć firmy i roznosić ulotki -tam podatków nie ma. Lub wyjechać ... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 0

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 0 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 6 7

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 1

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 0 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 7

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 28 3

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 45 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 73 44

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!