Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

8 sierpnia 2011 r.
18:55
Edytuj ten wpis

Dobrosąsiedztwo i... przemyt

Autor: Zdjęcie autora bar
0 7 A A
Rok temu celnicy przy tej samej okazji odprawili 6 tys. osób. W tym było prawie czterokrotnie więcej
Rok temu celnicy przy tej samej okazji odprawili 6 tys. osób. W tym było prawie czterokrotnie więcej

W miniony weekend trwały Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa. Wzięło w nich udział blisko 23 tys. osób. W niedzielę przez pontonowy most na Bugu, w jedną i drugą stronę, przeszło 7 tys. uczestników imprezy. To tyle, ile korzysta ze zwykłego, popularnego przejścia granicznego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zdecydowana większość osób, które skorzystały z otwieranej z okazji Dni Dobrosąsiedztwa granicy, dźwigała (z Ukrainy do Polski) alkohol i papierosy. Jeśli w dozwolonych ilościach, problemu nie było. Kto miał więcej, był przez celników zawracany.

– Celnicy mieli podstawy ukarać takie osoby, ale nie robili tego, aby nie psuć atmosfery święta – mówi Marzena Siemieniuk, rzecznik Izby Celnej w Białej Podlaskiej. – O podobnej tolerancji nie mogło jednak już być mowy, kiedy zauważyli, że jacyś ludzie zaczęli skupowali papierosy od wracających z ukraińskiego brzegu. Siedem takich osób ukarali mandatami, a wobec jednej wszczęli sprawę karno-
skarbową.

Większe niż pozwalają przepisy ilości alkoholu i papierosów próbowano przemycać w Zbereżu-Adamczukach w pierwsze dwa dni europejskiej nadgranicznej imprezy. Przemytnicy zrezygnowali, gdy zorientowali się, że celnicy bez względu na święto normalnie pracują. – Tych ludzi łatwo było zapamiętać – mówi chor. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału SG. – Wielokrotnie stawali do odprawy ale z prawnego punktu widzenia nie można im było tego zabronić.

Chor. Sienicki przyznaje, że w niektórych momentach było mu wstyd za rodaków. Niektórzy z nich nie byli w stanie o własnych siłach wrócić przez most na polską stronę. Jednego mężczyznę ukraińscy pogranicznicy dosłownie przynieśli swoim polskim kolegom, aby ci go odprawili.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Michał / 16 sierpnia 2011 o 20:40
0
PATOLOGIA TO WIDZE NA TYM FORUM SERFUJE POZDROWIENIA DLA KUMATYCH !!
Avatar
gg / 9 sierpnia 2011 o 22:05
0
Pojechałem na tą imprezkę i chciałem przejść na stronę ukraińską, ażeby po raz pierwszy odwiedzić ten kraj, ale jak zobaczyłem tłum "turystów" z reklamówkami to dałem sobie spokój. Idea imprezy znakomita, wystarczy tylko drobna zmiana w przepisach - na tymczasowym przejściu granicznym ZABRONIONE JEST PRZENOSZENIE ALKOHOLU I PAPIEROSÓW!!! To co robiły wieśniaki z okolicznych wiosek to zaprzeczenie dobrosąsiedztwa!
Avatar
Ali Baba / 9 sierpnia 2011 o 11:23
0
Niech władze dadzą ludziom godnie żyć niech zapewnią możliwości powstawania nowych miejsc pracy a taka patologia zniknie a jeśli nie zniknie to przynajmniej zostanie drastycznie ograniczona przez samych ludzi !!!
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2011 o 10:24
0
i tak wygladają dobrosąsiedzkie stosunki tylko wóda i faje, każda okazja dobra aby dorobić, a gęby pełne frazesów o turystyce, odwiedzinach rodzin i tym podobne pierdoły.
Avatar
newbe / 9 sierpnia 2011 o 10:02
0
Maks co ty świrujesz jakie dorabianie. Codziennie w chełmie pod PSS'sem stoją te same bidulki w sile wieku, zdrowe i leniwe. Co jakiś czas wymieniają kasę w sklepie, chciałbyś tyle nosić przy sobie. Co jakiś czas podjeżdża granatowy passat z grubasem za kierownicą i odbiera dolę. O jakich bidulkach ty piszesz? to zwykli złodzieje ot co.
Avatar
gib / 9 sierpnia 2011 o 07:43
0
w Lublinie zwykli ludzie nie sprzedają papierosów ,ale zorganizowane grupy,latami ciągle te same osoby inie mówmy o jakimś tam dorabianiu.
Avatar
maks / 9 sierpnia 2011 o 01:30
0
Ale pierdoły przecież to zwykłe mrówki a nie przemytnicy !
Ile taka osoba może może ze sobą wsiąść na piechotę ?
Przemytnicy to przewożą ilości hurtowe tirami !
Za tych by się wzięli i wykazali a nie za zwykłych ludzi chcących sobie trochę dorobić !
Avatar
Michał / 16 sierpnia 2011 o 20:40
0
PATOLOGIA TO WIDZE NA TYM FORUM SERFUJE POZDROWIENIA DLA KUMATYCH !!
Avatar
gg / 9 sierpnia 2011 o 22:05
0
Pojechałem na tą imprezkę i chciałem przejść na stronę ukraińską, ażeby po raz pierwszy odwiedzić ten kraj, ale jak zobaczyłem tłum "turystów" z reklamówkami to dałem sobie spokój. Idea imprezy znakomita, wystarczy tylko drobna zmiana w przepisach - na tymczasowym przejściu granicznym ZABRONIONE JEST PRZENOSZENIE ALKOHOLU I PAPIEROSÓW!!! To co robiły wieśniaki z okolicznych wiosek to zaprzeczenie dobrosąsiedztwa!
Avatar
Ali Baba / 9 sierpnia 2011 o 11:23
0
Niech władze dadzą ludziom godnie żyć niech zapewnią możliwości powstawania nowych miejsc pracy a taka patologia zniknie a jeśli nie zniknie to przynajmniej zostanie drastycznie ograniczona przez samych ludzi !!!
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2011 o 10:24
0
i tak wygladają dobrosąsiedzkie stosunki tylko wóda i faje, każda okazja dobra aby dorobić, a gęby pełne frazesów o turystyce, odwiedzinach rodzin i tym podobne pierdoły.
Avatar
newbe / 9 sierpnia 2011 o 10:02
0
Maks co ty świrujesz jakie dorabianie. Codziennie w chełmie pod PSS'sem stoją te same bidulki w sile wieku, zdrowe i leniwe. Co jakiś czas wymieniają kasę w sklepie, chciałbyś tyle nosić przy sobie. Co jakiś czas podjeżdża granatowy passat z grubasem za kierownicą i odbiera dolę. O jakich bidulkach ty piszesz? to zwykli złodzieje ot co.
Avatar
gib / 9 sierpnia 2011 o 07:43
0
w Lublinie zwykli ludzie nie sprzedają papierosów ,ale zorganizowane grupy,latami ciągle te same osoby inie mówmy o jakimś tam dorabianiu.
Avatar
maks / 9 sierpnia 2011 o 01:30
0
Ale pierdoły przecież to zwykłe mrówki a nie przemytnicy !
Ile taka osoba może może ze sobą wsiąść na piechotę ?
Przemytnicy to przewożą ilości hurtowe tirami !
Za tych by się wzięli i wykazali a nie za zwykłych ludzi chcących sobie trochę dorobić !
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 36 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 26

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 21

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!