Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

26 lutego 2016 r.
14:56

Hotelarze nie chcą motorówek nad jez. Białym. Motorowodniacy odpowiadają

0 44 A A
Właściciele motorówek znad Jeziora Białego przekonują, że im też zależy na czystości jeziora i spokoju
Właściciele motorówek znad Jeziora Białego przekonują, że im też zależy na czystości jeziora i spokoju

Hotelarze znad Jeziora Białego, którzy powołali Lokalną Organizację Turystyczną Polesie Lubelskie, wzorem wójta gminy Włodawa nie chcą motorówek na jeziorze. To wywołało zdecydowaną reakcję motorowodniaków.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Swoje stanowisko w sprawie motorówek zawarliśmy w piśmie, które przekazaliśmy już staroście włodawskiemu – mówi Piotr Sawicki, prezes LOT PL. – Jako przedsiębiorcy, którzy zainwestowali niekiedy wielomilionowe kwoty w swoje obiekty, stanowczo domagamy się podjęcia działań, które ochronią jezioro przed degradacją. Ono ma być czystym zbiornikiem, przyjaznym kajakarzom, żeglarzom i rodzinom z dziećmi. Od nich słyszymy, że w Okunince nie chcą ryczących motorówek i skuterów wodnych z osiłkami ciąganymi na dmuchanym kółku, a właśnie czystej wody, piaszczystej plaży oraz spokojnych i przyjaznych przyrodzie sportów wodnych.

Wypowiedź Sawickiego zacytowaliśmy już w artykule z 9 lutego pt. „Hotelarze wypowiadają wojnę właścicielom motorówek”. W wydaniu internetowym publikacja ta wywołała wiele komentarzy ze strony przeciwników stanowiska LOT.

„Panie Sawicki, prosimy o dane adresowe LOT-PL – czytamy w jednym z nich. – Chętnie wstąpimy, by walczyć ramię w ramię z Panem i pańskimi kolegami z hałasem na lądzie i wodzie. Chętnie wstąpimy w szeregi pańskiej i wójta Tadeusza Sawickiego organizacji – będziemy walczyć o czystość na brzegach jeziora, o kosze na śmieci, bezpłatne toalety, by deszczówka płucząca obwodnicę i deptak nie spływała do jeziora (…)”.

W ten sposób autor wpisu dał wyraz podzielanej przez środowisko motorowodniaków opinii, że to nie motorówki w znaczącym stopniu przyczyniają się do stwierdzonej, postępującej degradacji jeziora, ale składa się na to wiele innych czynników.

– Założyciele LOT PL podkreślają, że zainwestowali duże pieniądze w hotele – mówi Włodzimierz Lisowski, komandor Klubu Motorowodnego „Delfin” we Włodawie. – To na pewno prawda. Dlaczego jednak pan Sawicki i jego nowa organizacja usiłuje odebrać chleb tym, którzy nad jeziorem prowadzą inną niż oni działalność? My też zainwestowaliśmy poważne pieniądze. A to, co oferujemy, cieszy się wzięciem także ze strony gości hoteli i ośrodków wypoczynkowych.

Lisowski jest jednym z pięciu działających w Okunince właścicieli łodzi motorowych. Ponadto od 1993 r. prowadzi wypożyczalnię sprzętu pływającego. Podkreśla, że motorówki są niezbędne do ubezpieczania tych, którzy taki sprzęt wypożyczyli i wypłynęli nim na wodę. Szczegółowo regulują to zresztą odpowiednie przepisy.

– Jeśli chodzi o nasze łodzie, to są one napędzane są silnikami, których oleje i paliwo nie degradują środowiska naturalnego. Te silniki zostały wyprodukowane w USA i Japonii po roku 2010. Ich praca na środku jeziora ginie w tle hałasu generowanego na jego brzegach. Tak jak hotelarzom i nam zależy na turystach oraz czystej wodzie w jeziorze.

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 21:23
0
tylko ten wójtowy Shark jest zmorą ryczącą całe noce !
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 20:40
0
Coś mi się wydaje ze te komentarze pisze jedna i ta sama osoba. Jak może komuś przeszkadzać "niby rycząca motorówka"? Pierwszy raz słyszę. Z tego co mi wiadomo to przeszkadza wszystkim RYCZĄCA NIBY DYSKOTEKA DISCO POLO. która dostaje kilka mandatów dziennie za zakłócanie ciszy !!! Czy to nie jest odwracanie uwagi od prawdziwej zmory Jeziora Białego?
Avatar
gość / 7 marca 2016 o 17:17
0

G....o minie obchodzą wasze koszty, ja mam i chcę z rodziną przyjechać i zażyć spokoju, a nie słuchać od rana silników motorowych. 

Avatar
gość / 7 marca 2016 o 17:12
0

Zainwestowaliście w nieruchomości z których i tak robicie co wam się podoba. Jezioro Białe to już nie to samo co kiedyś, aż łezka się w oku kręci jak było. I właśnie tacy którzy środowisko i turystów mają za nic, degradują to ciche i spokojne miejsce, kiedyś ostoję turystyki i wypoczynku, dzisiaj akwen ryczących "cichych, bo made in Japan i USA" silników.Szkoda że o tym miejscu można pisać w czasie przeszłym.

Avatar
www / 7 marca 2016 o 15:25
0

Uznałem za konieczne odpowiedziec anonimowemu gościowi z dnia 26.02.2016 godz.17,42. ponieważ swój tekst skierowal na moje nazwisko. Krótko: domyslam się, ze jest Pan(i) właścicielem hotelu... Gratuluję. Nie każdego stac na taki wydatek, co wcale nie uprawnia bogatszych do posponowania uboższych. Dlaczego budowal Pan(i) hotel w tak malo atrakcyjnym i głośnym od lat miejscu jak j. Białe ?! Czyżby wtedy nie było na jeziorze łodzi motorowych?! Więcej skromności, mniej przepychania się łokciami, więcej zrozumienia dla innych! Więcej szacunku, mniej zadufania. W.Lisowski

Otóż zaskoczę Pana nie jestem hotelarzem ,a przede wszystkim mieszkańcem Okuninki i już ten sam fakt pozwala mi na wyrażanie swojej opinii, ponieważ  doskonale wiem ile łodzi motorowych było nad jeziorem 10 lat temu a ile jest teraz.Ja nie twierdzę, że stan jeziora to tylko i wyłącznie wina motorówek ale w DUZEJ mierze przyniaja sie i do niszczenia jeziora a także do poczucia braku bezpieczeństwa na jeziorze.Wystarczy wypłynąc rowerykiem wodnym i jest się "osaczonym " motorówkami z każdej możliwej strony. A tak 10 lat temu nie było.A co do zrozumienia dla innych, to niech Pan zrozumie że motorowodniaki nie są nad Białym najważniejsi i poprawienie stanu jeziora trzeba od czegoś zacząć....

Otóż zaskoczę Pana nie jestem hotelarzem ,a przede wszystkim mieszkańcem Okuninki i już ten sam fakt pozwala mi na wyrażanie swojej opinii, ponieważ  doskonale wiem ile łodzi motorowych było nad jeziorem 10 lat temu a ile jest teraz.Ja nie twierdzę, że stan jeziora to tylko i wyłącznie wina motorówek ale w DUZEJ mierze przyniaja sie i do niszczenia jeziora a także do poczucia braku bezpieczeństwa na jeziorze.Wystarczy wypłynąc rowerykiem wodnym i jest się "osaczonym " motorówkami z każdej możliwej strony. A tak 10 lat t... rozwiń

Avatar
matros / 5 marca 2016 o 09:43
0

Już w czerwcu forum padnie bo trzeba będzie pływac po jeziorze.

Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 09:21
0
O !!! MOTORÓWEK NA TAKIM JEZIORZE W TYM REJONIE KORZYSTNE DLA DZIECI Z MIKROKLIMATEM I ZAWARTYM JODEM. MOŻNA WYBRAĆ SOBIE MORZE Z MOTOROWYM SMRODEM. TAM UBIKACJI JEST W BRÓD I SŁONEJ WODA Z OCEANÓW DOŚĆ DLA MOTOROWYCH FANÓW. ABY ŻYĆ TRZEBA WYPIĆ NIEJEDNOKROTNIE WIELE CHMIELU I JĘCZMIENIA TO NATURALNE OCZYSZCZENIA I NIC TU SIĘ NIE ZMIENIA. NA MOTORÓWKACH TEŻ BRAK WC, JAKBY TO WYGLĄDAŁO JAKBY WOKÓŁ NASTAWIAĆ KIBOLI W CAŁYM PASIE BRZEGOWYM. DLA MOTORÓWEK BETONUJE SIĘ ZJAZDY, POMOSTY DO JEZIORA, STAWIA BUDOWLE, GARAŻE OBITE BLACHĄ NA NAPĘDY Z PALIWEM, BY POSZALEĆ PO JEZIORZE, A GDZIE PODZIAŁY SIĘ WIOSŁA, ŻAGLE " MÓJ BOŻE ". PIENIĄDZ I PRYWATA ZROBI WSZYSTKO I ZOSTANIE PO JEZIORZE BIAŁYM MROCZNE POŚMIEWISKO !!!
O !!! MOTORÓWEK NA TAKIM JEZIORZE W TYM REJONIE KORZYSTNE DLA DZIECI Z MIKROKLIMATEM I ZAWARTYM JODEM. MOŻNA WYBRAĆ SOBIE MORZE Z MOTOROWYM SMRODEM. TAM UBIKACJI JEST W BRÓD I SŁONEJ WODA Z OCEANÓW DOŚĆ DLA MOTOROWYCH FANÓW. ABY ŻYĆ TRZEBA WYPIĆ NIEJEDNOKROTNIE WIELE CHMIELU I JĘCZMIENIA TO NATURALNE OCZYSZCZENIA I NIC TU SIĘ NIE ZMIENIA. NA MOTORÓWKACH TEŻ BRAK WC, JAKBY TO WYGLĄDAŁO JAKBY WOKÓŁ NASTAWIAĆ KIBOLI W CAŁYM PASIE BRZEGOWYM. DLA MOTORÓWEK BETONUJE SIĘ ZJAZDY, POMOSTY DO JEZIORA, STAWIA BUDOWLE, GARAŻE OBITE BLACHĄ NA NAPĘDY Z PA... rozwiń
Avatar
Rozjemca / 4 marca 2016 o 12:46
0

 

wypite hektolitry piwa myszą być gdzieś wydalone brak ubikacji, to do wody. Zakaz picia w miejscach publicznych nieegzekwowany, plaże nawożona ziemia nie wiadomo z kąt, zatopiony helikopter, zatopiony trabant, oczyszczanie brzegów z roślinności, zarybienie Karpiem, spływ wody deszczowych z pasażu,to degraduje środowisko, a zostało uczynione za zgodą miejscowych władz. Cała sprawa ma doprowadzić do tego, skłócić motorowodniaków – hotelarzy – restauratorów, a błogi spokój maja mieć miejscowe władze, nie widzicie tego.

Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 14:11
0
Uznałem za konieczne odpowiedziec anonimowemu gościowi z dnia 26.02.2016 godz.17,42. ponieważ swój tekst skierowal na moje nazwisko. Krótko: domyslam się, ze jest Pan(i) właścicielem hotelu... Gratuluję. Nie każdego stac na taki wydatek, co wcale nie uprawnia bogatszych do posponowania uboższych. Dlaczego budowal Pan(i) hotel w tak malo atrakcyjnym i głośnym od lat miejscu jak j. Białe ?! Czyżby wtedy nie było na jeziorze łodzi motorowych?! Więcej skromności, mniej przepychania się łokciami, więcej zrozumienia dla innych! Więcej szacunku, mniej zadufania. W.Lisowski
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 11:57
0
Po co Wam jakieś Białe i wypoczynek?. Zgodnie z jedynie słuszną linią obecnego rządu, wolny czas powinno się spędzać na modlitwie, ewentualnie na manifestacjach popierających Jarosława i jego marionetki.
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 21:23
0
tylko ten wójtowy Shark jest zmorą ryczącą całe noce !
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 20:40
0
Coś mi się wydaje ze te komentarze pisze jedna i ta sama osoba. Jak może komuś przeszkadzać "niby rycząca motorówka"? Pierwszy raz słyszę. Z tego co mi wiadomo to przeszkadza wszystkim RYCZĄCA NIBY DYSKOTEKA DISCO POLO. która dostaje kilka mandatów dziennie za zakłócanie ciszy !!! Czy to nie jest odwracanie uwagi od prawdziwej zmory Jeziora Białego?
Avatar
gość / 7 marca 2016 o 17:17
0

G....o minie obchodzą wasze koszty, ja mam i chcę z rodziną przyjechać i zażyć spokoju, a nie słuchać od rana silników motorowych. 

Avatar
gość / 7 marca 2016 o 17:12
0

Zainwestowaliście w nieruchomości z których i tak robicie co wam się podoba. Jezioro Białe to już nie to samo co kiedyś, aż łezka się w oku kręci jak było. I właśnie tacy którzy środowisko i turystów mają za nic, degradują to ciche i spokojne miejsce, kiedyś ostoję turystyki i wypoczynku, dzisiaj akwen ryczących "cichych, bo made in Japan i USA" silników.Szkoda że o tym miejscu można pisać w czasie przeszłym.

Avatar
www / 7 marca 2016 o 15:25
0

Uznałem za konieczne odpowiedziec anonimowemu gościowi z dnia 26.02.2016 godz.17,42. ponieważ swój tekst skierowal na moje nazwisko. Krótko: domyslam się, ze jest Pan(i) właścicielem hotelu... Gratuluję. Nie każdego stac na taki wydatek, co wcale nie uprawnia bogatszych do posponowania uboższych. Dlaczego budowal Pan(i) hotel w tak malo atrakcyjnym i głośnym od lat miejscu jak j. Białe ?! Czyżby wtedy nie było na jeziorze łodzi motorowych?! Więcej skromności, mniej przepychania się łokciami, więcej zrozumienia dla innych! Więcej szacunku, mniej zadufania. W.Lisowski

Otóż zaskoczę Pana nie jestem hotelarzem ,a przede wszystkim mieszkańcem Okuninki i już ten sam fakt pozwala mi na wyrażanie swojej opinii, ponieważ  doskonale wiem ile łodzi motorowych było nad jeziorem 10 lat temu a ile jest teraz.Ja nie twierdzę, że stan jeziora to tylko i wyłącznie wina motorówek ale w DUZEJ mierze przyniaja sie i do niszczenia jeziora a także do poczucia braku bezpieczeństwa na jeziorze.Wystarczy wypłynąc rowerykiem wodnym i jest się "osaczonym " motorówkami z każdej możliwej strony. A tak 10 lat temu nie było.A co do zrozumienia dla innych, to niech Pan zrozumie że motorowodniaki nie są nad Białym najważniejsi i poprawienie stanu jeziora trzeba od czegoś zacząć....

Otóż zaskoczę Pana nie jestem hotelarzem ,a przede wszystkim mieszkańcem Okuninki i już ten sam fakt pozwala mi na wyrażanie swojej opinii, ponieważ  doskonale wiem ile łodzi motorowych było nad jeziorem 10 lat temu a ile jest teraz.Ja nie twierdzę, że stan jeziora to tylko i wyłącznie wina motorówek ale w DUZEJ mierze przyniaja sie i do niszczenia jeziora a także do poczucia braku bezpieczeństwa na jeziorze.Wystarczy wypłynąc rowerykiem wodnym i jest się "osaczonym " motorówkami z każdej możliwej strony. A tak 10 lat t... rozwiń

Avatar
matros / 5 marca 2016 o 09:43
0

Już w czerwcu forum padnie bo trzeba będzie pływac po jeziorze.

Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 09:21
0
O !!! MOTORÓWEK NA TAKIM JEZIORZE W TYM REJONIE KORZYSTNE DLA DZIECI Z MIKROKLIMATEM I ZAWARTYM JODEM. MOŻNA WYBRAĆ SOBIE MORZE Z MOTOROWYM SMRODEM. TAM UBIKACJI JEST W BRÓD I SŁONEJ WODA Z OCEANÓW DOŚĆ DLA MOTOROWYCH FANÓW. ABY ŻYĆ TRZEBA WYPIĆ NIEJEDNOKROTNIE WIELE CHMIELU I JĘCZMIENIA TO NATURALNE OCZYSZCZENIA I NIC TU SIĘ NIE ZMIENIA. NA MOTORÓWKACH TEŻ BRAK WC, JAKBY TO WYGLĄDAŁO JAKBY WOKÓŁ NASTAWIAĆ KIBOLI W CAŁYM PASIE BRZEGOWYM. DLA MOTORÓWEK BETONUJE SIĘ ZJAZDY, POMOSTY DO JEZIORA, STAWIA BUDOWLE, GARAŻE OBITE BLACHĄ NA NAPĘDY Z PALIWEM, BY POSZALEĆ PO JEZIORZE, A GDZIE PODZIAŁY SIĘ WIOSŁA, ŻAGLE " MÓJ BOŻE ". PIENIĄDZ I PRYWATA ZROBI WSZYSTKO I ZOSTANIE PO JEZIORZE BIAŁYM MROCZNE POŚMIEWISKO !!!
O !!! MOTORÓWEK NA TAKIM JEZIORZE W TYM REJONIE KORZYSTNE DLA DZIECI Z MIKROKLIMATEM I ZAWARTYM JODEM. MOŻNA WYBRAĆ SOBIE MORZE Z MOTOROWYM SMRODEM. TAM UBIKACJI JEST W BRÓD I SŁONEJ WODA Z OCEANÓW DOŚĆ DLA MOTOROWYCH FANÓW. ABY ŻYĆ TRZEBA WYPIĆ NIEJEDNOKROTNIE WIELE CHMIELU I JĘCZMIENIA TO NATURALNE OCZYSZCZENIA I NIC TU SIĘ NIE ZMIENIA. NA MOTORÓWKACH TEŻ BRAK WC, JAKBY TO WYGLĄDAŁO JAKBY WOKÓŁ NASTAWIAĆ KIBOLI W CAŁYM PASIE BRZEGOWYM. DLA MOTORÓWEK BETONUJE SIĘ ZJAZDY, POMOSTY DO JEZIORA, STAWIA BUDOWLE, GARAŻE OBITE BLACHĄ NA NAPĘDY Z PA... rozwiń
Avatar
Rozjemca / 4 marca 2016 o 12:46
0

 

wypite hektolitry piwa myszą być gdzieś wydalone brak ubikacji, to do wody. Zakaz picia w miejscach publicznych nieegzekwowany, plaże nawożona ziemia nie wiadomo z kąt, zatopiony helikopter, zatopiony trabant, oczyszczanie brzegów z roślinności, zarybienie Karpiem, spływ wody deszczowych z pasażu,to degraduje środowisko, a zostało uczynione za zgodą miejscowych władz. Cała sprawa ma doprowadzić do tego, skłócić motorowodniaków – hotelarzy – restauratorów, a błogi spokój maja mieć miejscowe władze, nie widzicie tego.

Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 14:11
0
Uznałem za konieczne odpowiedziec anonimowemu gościowi z dnia 26.02.2016 godz.17,42. ponieważ swój tekst skierowal na moje nazwisko. Krótko: domyslam się, ze jest Pan(i) właścicielem hotelu... Gratuluję. Nie każdego stac na taki wydatek, co wcale nie uprawnia bogatszych do posponowania uboższych. Dlaczego budowal Pan(i) hotel w tak malo atrakcyjnym i głośnym od lat miejscu jak j. Białe ?! Czyżby wtedy nie było na jeziorze łodzi motorowych?! Więcej skromności, mniej przepychania się łokciami, więcej zrozumienia dla innych! Więcej szacunku, mniej zadufania. W.Lisowski
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 11:57
0
Po co Wam jakieś Białe i wypoczynek?. Zgodnie z jedynie słuszną linią obecnego rządu, wolny czas powinno się spędzać na modlitwie, ewentualnie na manifestacjach popierających Jarosława i jego marionetki.
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 24 6

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 5 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 21 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 122 12

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 350 14

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 4 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 21 9

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 16 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!