Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

29 lutego 2016 r.
21:33

Mieszkańcy popierają budowę kopalni. Liczą, że znajdą pracę

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 15 A A

Mieszkańcy Chełma i okolicznych gmin składają podpisy pod planami budowy nowego zakładu górniczego. W kopalni Jan Karski widzą szansę na redukcję 17-procentowego bezrobocia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O takie poparcie zwrócił się do mieszkańców starosta chełmski i samorządy zrzeszone w Górniczym Obszarze Funkcjonalnym. 

– Budowa nowej kopalni pod Chełmem będzie kołem zamachowym dla całego powiatu oraz regionu – uważa Zdzisław Krupa, wójt gminy Rejowiec Fabryczny. Petycja jest wyłożona od minionego czwartku. Tylko jednego dnia w naszym urzędzie podpisało się pod nią kilkadziesiąt osób. Podpisy będą zbierane do 10 marca – dodaje.

Akcja prowadzona jest w Starostwie Powiatowym w Chełmie oraz w urzędach miast Siedliszcze i Rejowiec Fabryczny, a także w urzędach gmin Rejowiec Fabryczny, Siedliszcze, Rejowiec i Wierzbica. Listy z podpisami mieszkańców będą dołączane do wniosków o wydanie wymaganych przez prawo decyzji administracyjnych, od których uzależnione jest rozpoczęcie budowy kopalni przez polsko-australijską spółkę PD Co.

Lokalny głos poparcia zostanie przekazany m.in. ministrowi środowiska, który udziela koncesji wydobywczej, a wcześniej również Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie oraz radom miast i gmin, które są odpowiedzialne za zgody środowiskowe, zmiany planistyczne i szereg innych pozwoleń.

Ludzie mają wielkie nadzieje związane z budową kopalni Jan Karski. – Pewien rolnik z Pawłowa beż żadnych opłat i warunków wstępnych wpuścił na swój grunt ekipę prowadzącą próbne odwierty. Jak mi powiedział, zrobił to dla swoich wnuków. Chce, aby na miejscu znaleźli pracę i nie wyjeżdżali za chlebem – dodaje wójt Krupa.

– Bardzo sobie cenimy poparcie mieszkańców i samorządów. Staramy się aktywnie uczestniczyć w ich życiu, bierzemy udział w lokalnych wydarzeniach i wspieramy miejscowe inicjatywy. Sądzę, że listy z podpisami będą najlepszym dowodem na silny interes publiczny, który przemawia za budową nowej kopalni w Lubelskim Zagłębiu Węglowym – mówi Janusz Jakimowicz, prezes PD Co.

Inwestycja Australijczyków zakłada budowę nowoczesnej kopalni produkującej 6–7 mln ton węgla kamiennego rocznie, zatrudniającej do 2000 pracowników. Już dziś wiadomo, że przyszłymi klientami nowej kopalni mogą być m.in. europejscy producenci energii i stali.

Przypomnijmy, że także kolejna australijska firma – Balamara Recources – interesuje się lubelskim węglem. Od ponad roku prowadzi wiercenia poszukiwawcze na terenie Urszulina, Sawina, Hańska, Wierzbicy, Cycowa i Starego Brusa.

Czytaj więcej o:

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zacznij myśleć / 2 marca 2016 o 17:14
0

przedstawiciel ciemnogrodu się wypowiedzial, łoj aleś sie napocił.

Podpisuj i buduj,już zaczynaj-tylko dlaczego nikt nie zbiera podpisów jak powstaje inwestycja krajowa,a wówczas ślimaczki,robaczki,listeczki i płateczki blokują budowe na kilka lat lub radykalnie na ''amen''

Może trzeba''zejść z drzew''.

Avatar
Chełmianin N / 2 marca 2016 o 12:38
0
 FEDRUJĄ!
Jeden Grzesio jest od podpisów i manifestowania,
drugi zaś zacny Grzesio od inwestycji blokowania.
Lobby nienawidzące Chełma przy biurku pracuje 
i wskazuje inwestorowi gminę w której wybuduje,
bo o nazwę chodzi: ma być lubelski, nie chełmski,
i kto rozważać umie, to wie kto tej ziemi szkodzi.
                        >>>>>>>
Morał: medialnie wciskają, co zrobić zamierzają,
i gdy uporu nie ma - z lobbystami się dogadają,
bo w interesach główną rolę finanse odgrywają
no i tak jest, że poza kulisami decyzje zapadają!
Chełmska Ziemia, to nie Lubelszczyzna Polaku,
a kto tak uważa, jest głupkiem do KWADRATU!
 
 FEDRUJĄ!
Jeden Grzesio jest od podpisów i manifestowania,
drugi zaś zacny Grzesio od inwestycji blokowania.
Lobby nienawidzące Chełma przy biurku pracuje 
i wskazuje inwestorowi gminę w której wybuduje,
bo o nazwę chodzi: ma być lubelski, nie chełmski,
i kto rozważać umie, to wie kto tej ziemi szkodzi.
                        >>>>>>>
Morał: medialnie wciskają,... rozwiń
Avatar
jam jest antoś / 2 marca 2016 o 11:40
0

PiS wykminił Ustawę o obrocie ziemią aby ''ratować'' Polskość,a tu zbierają podpisy aby firma z Antypodów wydobywała nasze bogactwo WĘGIEL.

Jeden podchmielony wśród trzeźwych powiedział ''coś wam się w głowach po....liło,może miał rację.

przedstawiciel ciemnogrodu się wypowiedzial, łoj aleś sie napocił.

Avatar
sobiechłop / 2 marca 2016 o 11:34
0

kto zezwala na to aby firmy z obcym kapitałem wydobywały nasze surowce to MY polacy, nasz region ma na tym korzystać ,podatki do Warszawy ,a u nas kilka miejsc pracy za marne pieniądze(Polska C)=tania siła robocza ,podobnie z bursztynem.

głupiś ty i dunyś ty.

Avatar
gs / 2 marca 2016 o 10:03
0

Toż zyski pójdą do Kangurowa. Czy to na pewno "dobra zmiana"?

Avatar
TKM / 1 marca 2016 o 20:35
0

PiS wykminił Ustawę o obrocie ziemią aby ''ratować'' Polskość,a tu zbierają podpisy aby firma z Antypodów wydobywała nasze bogactwo WĘGIEL.

Jeden podchmielony wśród trzeźwych powiedział ''coś wam się w głowach po....liło,może miał rację.

Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 18:04
0
A gdzie podpisy pod budową drogi ekspresowej Dorohusk - Piaski i obwodnicy Chełma .
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 15:48
0
...czytam niektóre komentarze słusznie napisane i skierowane pod właściwy adres patriotycznie ustosunkowanych ludzi. Czytam jednak i takie nienawistne. Zastanawiam się nad przyszłością ojczyzny, kiedy pozwalać się będzie na krytykowanie prawidłowych działań. mamy teraz czysto polski i oddany sprawie naprawy stosunków społeczno politycznych rząd, ale pozwalamy na bezwzględne ataki. Czy nie nastał już czas i pora, aby służby w sposób normalny zajęły się tymi wydrwiczami i reakcjonistami? Każdy Polak i patriota powinien tworzyć listy i informować władze o odszczepieńcach tak, aby rząd mógł właściwie ocenić, kto sprzyja moskiewsko berlińskiej koalicji zawłaszczania dóbr narodowych i opluwania członków rządu wraz z Panem Prezydetem Andrzejem Dudą. Naszym patriotycznym obowiązkiem jest zwalczać wszelkie, nawet najmniejsze, przejawy wrogości do ojczyzny łona ...
...czytam niektóre komentarze słusznie napisane i skierowane pod właściwy adres patriotycznie ustosunkowanych ludzi. Czytam jednak i takie nienawistne. Zastanawiam się nad przyszłością ojczyzny, kiedy pozwalać się będzie na krytykowanie prawidłowych działań. mamy teraz czysto polski i oddany sprawie naprawy stosunków społeczno politycznych rząd, ale pozwalamy na bezwzględne ataki. Czy nie nastał już czas i pora, aby służby w sposób normalny zajęły się tymi wydrwiczami i reakcjonistami? Każdy Polak i patriota powinien tworzyć listy i informow... rozwiń
Avatar
Pissda / 1 marca 2016 o 13:48
0

Podburzania narodu ciąg dalszy? Rząd doskonale wie na czym stoi i jakie aspiracje powodują działaniami pro rozwojowymi. Na mapie kraju mamy kilka regionów ciekawych z punktu widzenia ekologicznej eksploatacji dóbr wspólnych! Czyżby KOD zapuścił korzenie również u nas na Lubelszczyźnie? Mieszkańcy powinni z większą uwagą przyglądać się rożnym prasowym "sensacjom" skierowanym przeciw naszej władzy, a szczególnie nowym włodarzom województwa. Na Lubelszczyźnie miejsc pracy nie brakuje. Naród we wspólnym froncie przeciwdziałania kapitalistycznym zakusom elementu obcego powinien stawiać wyższe wymagania wobec tych, którzy zatrudniają płacąc śmieszne, z punktu widzenia interesu narodowego, pensje. Mamy szanse wybić się na lidera Europy, a nasz region stać się dominującym wśród tych rozwijających się. Oczywiście należy w to wierzyć i wziąć się do monitorowania (z większą uwagą) rożnego elementu poniżającego i dyskredytującego nasz rząd wraz z Prezydentem Andrzejem Dudą! Jedynie wzmożona czujność oraz bezkompromisowa walka z piątą kolumną kapitalistycznego świata pozwoli nam z optymizmem patrzyć w przyszłość ojczyzny i narodu opierającego swoje wartości o naukę Jana Pawła II. Polacy powinni wziąć sobie do serca przekaz patriotyczny szczególnie w obliczu zbliżających się wyborów uzupełniających! Stańmy się społecznikami i podpowiadajmy tym niewyedukowanym na kogo należy głosować, a ludzi działających na niekorzyść kraju należałoby notować i przyglądać się ich poczynaniom w życiu codziennym. To zwykli przestępcy i na pewno żyją z wyzysku nas samych, jak i sąsiadów. Wiedziecie, że jeżdżą nowym autem, kupują nowe meble, albo wyjeżdżają za granice? Zastanówcie się skąd na to wzięli i niech "fiskus" także o tym pomyśli .... To czystej wody KOD i inni sprzymierzeni z wrogami Polski!


Na poczatku myslalem ze sie zbijasz ale to chyba na powaznie - bierz polowe tego mocarza bo za bardzo klepie, czy co tam zazywasz a i wyslij przelew do tadeusza.

Na poczatku myslalem ze sie zbijasz ale to chyba na powaznie - bierz polowe tego mocarza bo za bardzo klepie, czy co tam zazywasz a i wyslij przelew do tadeusza. rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 12:58
0
Życzę powodzenia w moim regionie Wójt chciał otworzyć kopalnie piachu (zmienić plany zagospodarowania), to się kilka gamoni inspirowanych przez z frustrowaną Panią byłą radna gminy sympatyzująca z regionalnymi działaczami PIS nie zgodzili strasząc wójta sądami. Takich mamy działaczy z PIS
Avatar
zacznij myśleć / 2 marca 2016 o 17:14
0

przedstawiciel ciemnogrodu się wypowiedzial, łoj aleś sie napocił.

Podpisuj i buduj,już zaczynaj-tylko dlaczego nikt nie zbiera podpisów jak powstaje inwestycja krajowa,a wówczas ślimaczki,robaczki,listeczki i płateczki blokują budowe na kilka lat lub radykalnie na ''amen''

Może trzeba''zejść z drzew''.

Avatar
Chełmianin N / 2 marca 2016 o 12:38
0
 FEDRUJĄ!
Jeden Grzesio jest od podpisów i manifestowania,
drugi zaś zacny Grzesio od inwestycji blokowania.
Lobby nienawidzące Chełma przy biurku pracuje 
i wskazuje inwestorowi gminę w której wybuduje,
bo o nazwę chodzi: ma być lubelski, nie chełmski,
i kto rozważać umie, to wie kto tej ziemi szkodzi.
                        >>>>>>>
Morał: medialnie wciskają, co zrobić zamierzają,
i gdy uporu nie ma - z lobbystami się dogadają,
bo w interesach główną rolę finanse odgrywają
no i tak jest, że poza kulisami decyzje zapadają!
Chełmska Ziemia, to nie Lubelszczyzna Polaku,
a kto tak uważa, jest głupkiem do KWADRATU!
 
 FEDRUJĄ!
Jeden Grzesio jest od podpisów i manifestowania,
drugi zaś zacny Grzesio od inwestycji blokowania.
Lobby nienawidzące Chełma przy biurku pracuje 
i wskazuje inwestorowi gminę w której wybuduje,
bo o nazwę chodzi: ma być lubelski, nie chełmski,
i kto rozważać umie, to wie kto tej ziemi szkodzi.
                        >>>>>>>
Morał: medialnie wciskają,... rozwiń
Avatar
jam jest antoś / 2 marca 2016 o 11:40
0

PiS wykminił Ustawę o obrocie ziemią aby ''ratować'' Polskość,a tu zbierają podpisy aby firma z Antypodów wydobywała nasze bogactwo WĘGIEL.

Jeden podchmielony wśród trzeźwych powiedział ''coś wam się w głowach po....liło,może miał rację.

przedstawiciel ciemnogrodu się wypowiedzial, łoj aleś sie napocił.

Avatar
sobiechłop / 2 marca 2016 o 11:34
0

kto zezwala na to aby firmy z obcym kapitałem wydobywały nasze surowce to MY polacy, nasz region ma na tym korzystać ,podatki do Warszawy ,a u nas kilka miejsc pracy za marne pieniądze(Polska C)=tania siła robocza ,podobnie z bursztynem.

głupiś ty i dunyś ty.

Avatar
gs / 2 marca 2016 o 10:03
0

Toż zyski pójdą do Kangurowa. Czy to na pewno "dobra zmiana"?

Avatar
TKM / 1 marca 2016 o 20:35
0

PiS wykminił Ustawę o obrocie ziemią aby ''ratować'' Polskość,a tu zbierają podpisy aby firma z Antypodów wydobywała nasze bogactwo WĘGIEL.

Jeden podchmielony wśród trzeźwych powiedział ''coś wam się w głowach po....liło,może miał rację.

Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 18:04
0
A gdzie podpisy pod budową drogi ekspresowej Dorohusk - Piaski i obwodnicy Chełma .
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 15:48
0
...czytam niektóre komentarze słusznie napisane i skierowane pod właściwy adres patriotycznie ustosunkowanych ludzi. Czytam jednak i takie nienawistne. Zastanawiam się nad przyszłością ojczyzny, kiedy pozwalać się będzie na krytykowanie prawidłowych działań. mamy teraz czysto polski i oddany sprawie naprawy stosunków społeczno politycznych rząd, ale pozwalamy na bezwzględne ataki. Czy nie nastał już czas i pora, aby służby w sposób normalny zajęły się tymi wydrwiczami i reakcjonistami? Każdy Polak i patriota powinien tworzyć listy i informować władze o odszczepieńcach tak, aby rząd mógł właściwie ocenić, kto sprzyja moskiewsko berlińskiej koalicji zawłaszczania dóbr narodowych i opluwania członków rządu wraz z Panem Prezydetem Andrzejem Dudą. Naszym patriotycznym obowiązkiem jest zwalczać wszelkie, nawet najmniejsze, przejawy wrogości do ojczyzny łona ...
...czytam niektóre komentarze słusznie napisane i skierowane pod właściwy adres patriotycznie ustosunkowanych ludzi. Czytam jednak i takie nienawistne. Zastanawiam się nad przyszłością ojczyzny, kiedy pozwalać się będzie na krytykowanie prawidłowych działań. mamy teraz czysto polski i oddany sprawie naprawy stosunków społeczno politycznych rząd, ale pozwalamy na bezwzględne ataki. Czy nie nastał już czas i pora, aby służby w sposób normalny zajęły się tymi wydrwiczami i reakcjonistami? Każdy Polak i patriota powinien tworzyć listy i informow... rozwiń
Avatar
Pissda / 1 marca 2016 o 13:48
0

Podburzania narodu ciąg dalszy? Rząd doskonale wie na czym stoi i jakie aspiracje powodują działaniami pro rozwojowymi. Na mapie kraju mamy kilka regionów ciekawych z punktu widzenia ekologicznej eksploatacji dóbr wspólnych! Czyżby KOD zapuścił korzenie również u nas na Lubelszczyźnie? Mieszkańcy powinni z większą uwagą przyglądać się rożnym prasowym "sensacjom" skierowanym przeciw naszej władzy, a szczególnie nowym włodarzom województwa. Na Lubelszczyźnie miejsc pracy nie brakuje. Naród we wspólnym froncie przeciwdziałania kapitalistycznym zakusom elementu obcego powinien stawiać wyższe wymagania wobec tych, którzy zatrudniają płacąc śmieszne, z punktu widzenia interesu narodowego, pensje. Mamy szanse wybić się na lidera Europy, a nasz region stać się dominującym wśród tych rozwijających się. Oczywiście należy w to wierzyć i wziąć się do monitorowania (z większą uwagą) rożnego elementu poniżającego i dyskredytującego nasz rząd wraz z Prezydentem Andrzejem Dudą! Jedynie wzmożona czujność oraz bezkompromisowa walka z piątą kolumną kapitalistycznego świata pozwoli nam z optymizmem patrzyć w przyszłość ojczyzny i narodu opierającego swoje wartości o naukę Jana Pawła II. Polacy powinni wziąć sobie do serca przekaz patriotyczny szczególnie w obliczu zbliżających się wyborów uzupełniających! Stańmy się społecznikami i podpowiadajmy tym niewyedukowanym na kogo należy głosować, a ludzi działających na niekorzyść kraju należałoby notować i przyglądać się ich poczynaniom w życiu codziennym. To zwykli przestępcy i na pewno żyją z wyzysku nas samych, jak i sąsiadów. Wiedziecie, że jeżdżą nowym autem, kupują nowe meble, albo wyjeżdżają za granice? Zastanówcie się skąd na to wzięli i niech "fiskus" także o tym pomyśli .... To czystej wody KOD i inni sprzymierzeni z wrogami Polski!


Na poczatku myslalem ze sie zbijasz ale to chyba na powaznie - bierz polowe tego mocarza bo za bardzo klepie, czy co tam zazywasz a i wyslij przelew do tadeusza.

Na poczatku myslalem ze sie zbijasz ale to chyba na powaznie - bierz polowe tego mocarza bo za bardzo klepie, czy co tam zazywasz a i wyslij przelew do tadeusza. rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 12:58
0
Życzę powodzenia w moim regionie Wójt chciał otworzyć kopalnie piachu (zmienić plany zagospodarowania), to się kilka gamoni inspirowanych przez z frustrowaną Panią byłą radna gminy sympatyzująca z regionalnymi działaczami PIS nie zgodzili strasząc wójta sądami. Takich mamy działaczy z PIS
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 1 0

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 5 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 96 25

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 37 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.