Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

25 listopada 2012 r.
19:34
Edytuj ten wpis

Pracownicy chcą milionów od szpitala w Chełmie. Ponad 850 pozwów

0 10 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Pierwsi pracownicy wygrali procesy o wypłatę podwyżek. Spełnienie roszczeń zagraża istnieniu placówki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kilkanastu milionów złotych domagają się pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie. Urząd Marszałkowski ostrzega, że spełnienie roszczeń zagraża istnieniu placówki.

W wydziale pracy Sądu Rejonowego w Chełmie oczekuje na rozpoznanie ponad 850 pozwów pracowników szpitala. Złożyli je zaraz po tym, jak ich czterej koledzy wygrali swe procesy. Wyroki są nieprawomocne, bo szpital się odwołał.

We wszystkich pozwach pracownicy powołują się porozumienie zawarte w 2008 roku pomiędzy dyrekcją szpitala, a związkami zawodowymi. Dyrekcja zobowiązała się, że powyższy wynagrodzenie pracownikom medycznym o 15 proc. i pozostałym o 3 proc. Podwyżki miały wejść w życie, jeśli Narodowy Fundusz Zdrowia zwiększy cenę usług – powyżej 12 zł za punkt.

– W lipcu 2008 roku wartość punktu wzrosła z 12 do 48 zł – mówi Iwona Domańska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek w chełmskim szpitalu. – Jednak porozumienie nie zostało zrealizowane do dzisiaj.

Domańska jest wśród czwórki pracowników, którzy wygrali procesy ze szpitalem. Chełmski sąd czeka teraz, jakie wyroki w ich sprawie wyda Sąd Okręgowy w Lublinie. Od tych orzeczeń będzie zależało, czy zostaną uznane roszczenia pozostałej część załogi chełmskiego szpitala.

Niektórzy pracownicy mogą wyprocesować wraz z odsetkami nawet po około 25 tys. zł. W sumie chodzi o kilkanaście milionów zł.

- Konieczność wypłacenia takiej kwoty stanowiłaby zagrożenie dla funkcjonowania szpitala – mówi Katarzyna Olchowska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, któremu podlega szpital w Chełmie.

Urząd, tak jak pracownicy, czeka na rozstrzygnięcia sądowe.

– Pracownicy chcą pracować, a nie pogrążać szpital – dodaje Domańska. – Gdy wygramy procesy będziemy rozmawiać o realizacji roszczeń, związki zawodowe odniosą się np. do możliwości zrezygnowania z części odsetek.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ewa / 1 lutego 2013 o 17:15
0
Pacjent i jego rodzina to zlo konieczne w chelmskim oddziale SOR.Drogie Panie Pielegniarki za taka fachowa opieke i serdecznosc do pacjenta i jego rodziny na zachodzie nie mialybyscie racji bytu ,nie mowiac juz o podwyzkach!!!!!!!!!!WSTYD!!!!!!!!!!!!
Avatar
joanna / 1 lutego 2013 o 17:09
0
Zwolnic wszystkich i dac szanse pacjentom na leczenie w porzadnych szpitalach.Dajcie koce pacjentom bo na odziale S O R kurtkami musza sie przykrywac..Pielegniarki na szkolenia za granice wyslac to moze naucza sie szacunku do chorego i jego rodziny.
Avatar
Sebi / 27 listopada 2012 o 16:54
0
W tym wszystkim zapomniał Pan napisać, że wcześniej podwyżki dostali tylko lekarze, a pozostali musieli podjąć pogotowie strajkowe. Wynagrodzenia niektórych lekarzy np. ortopedów zatrudnionych na kontraktach w chełmskim szpitalu wynoszą 40 tyś. zł brutto. Wynagrodzenia pielęgniarek netto bez dyżurów wynoszą około 1400 - 1500 zł, z dyżurami 1700-1900 zł. Z tego wynika, że lekarze swoimi wynagrodzeniami już dawno powinni doprowadzić do upadku szpitala, a tak się nie stało. Prawda jest taka, że pieniądze są, tylko powinny być podzielone sprawiedliwiej. Ktoś na etapie przyznawania środków na podwyżki w służbie zdrowia nie wziął pod uwagę pielęgniarek oraz pozostałych pracowników zatrudnionych w chełmskim szpitalu. Powinien wtedy znaleźć się jasny zapis dotyczący podziału środków na podwyżki, np. 60% kwoty dla lekarzy i 40% kwoty dla pielęgniarek oraz pozostałych pracowników. Dzisiaj nie byłoby tematu pozwów i innych takich sytuacji stawiający biały personel w niekorzystnym świetle.
W tym wszystkim zapomniał Pan napisać, że wcześniej podwyżki dostali tylko lekarze, a pozostali musieli podjąć pogotowie strajkowe. Wynagrodzenia niektórych lekarzy np. ortopedów zatrudnionych na kontraktach w chełmskim szpitalu wynoszą 40 tyś. zł brutto. Wynagrodzenia pielęgniarek netto bez dyżurów wynoszą około 1400 - 1500 zł, z dyżurami 1700-1900 zł. Z tego wynika, że lekarze swoimi wynagrodzeniami już dawno powinni doprowadzić do upadku szpitala, a tak się nie stało. Prawda jest taka, że pieniądze są, tylko powinny być podzielone sprawie... rozwiń
Avatar
dawet34 / 26 listopada 2012 o 19:25
0
[quote name='lubelak' timestamp='1353914919' post='699885']
W Lublinie też się szykują. Jest nawet kancelaria prawnicza, która już szykuje pozwy i przy okazji zgarnie piękną sumkę. Początek końca polskiego szpitalnictwa, szkoda, że Polska przeznacza na zdrowie Polaków najmniej wśród wszystkich krajów Unii. Dlatego już niedługo na leczenie stać będzie tylko bogatych, chyba, że nakłady na leczenie Polaków zwiększą się co najmniej o 100%,
[/quote]

Luksus dla wybranych , już widze wzrost przychodów zakładów pobrzebowych,
Avatar
Yog / 26 listopada 2012 o 14:03
0
Szpital w Chełmie ? Najlepiej zaorać a ziemię wypalić napalmem dla pewności.A tych pieniaczy do kolejki w Urzędzie Pracy.Może wtedy trochę oprzytomnieją.
Avatar
Gość / 26 listopada 2012 o 10:44
0
Jak może być dobrze kiedy niedouczony lekarz bez specjalizacji dostaje 1800 zł za dyżur?????????
Avatar
q / 26 listopada 2012 o 09:48
0
A ja uważam, że jak nie odpowiada komuś płaca to zmienia pracę! Do tej pory myślałem inaczej ale przez ostatnie miesiące bardzo często przebywałem w szpitalach i obserwując pracę personelu zmieniłem zdanie.
Avatar
piel / 26 listopada 2012 o 08:41
0
Za pracę należy się płaca.Jak szpitale mają upaść niech upadaja ,bo w tej chwili to jest straszenie społeczenstwa ipersonelu.Niech wszystko upada ,a na ruinach powstanie ;coś ;nowego co będzie w stanie przetrwć i nieść ludziom pomoc.To nie są szpitale to są lazarety polskie zwane szpitalami.Pacjeny pazurami walczy o swoje zdrowie ,kto słaby odpada w przedbiegu.
Avatar
lubelak / 26 listopada 2012 o 08:28
0
W Lublinie też się szykują. Jest nawet kancelaria prawnicza, która już szykuje pozwy i przy okazji zgarnie piękną sumkę. Początek końca polskiego szpitalnictwa, szkoda, że Polska przeznacza na zdrowie Polaków najmniej wśród wszystkich krajów Unii. Dlatego już niedługo na leczenie stać będzie tylko bogatych, chyba, że nakłady na leczenie Polaków zwiększą się co najmniej o 100%,
Avatar
Milord / 26 listopada 2012 o 08:17
0
Długi szpitalne są po to by straszyć personel, aby nie dochodziło do takich zbiorowych pozwów i aby pracownicy nie krzyczeli o podwyżki. Grożą co roku że szpital będzie zamknięty, że wszyscy stracą prace, tak jest w Opolu L. i innych szpitalach. Dobrze robicie walczcie o to co wam się należy.
Avatar
ewa / 1 lutego 2013 o 17:15
0
Pacjent i jego rodzina to zlo konieczne w chelmskim oddziale SOR.Drogie Panie Pielegniarki za taka fachowa opieke i serdecznosc do pacjenta i jego rodziny na zachodzie nie mialybyscie racji bytu ,nie mowiac juz o podwyzkach!!!!!!!!!!WSTYD!!!!!!!!!!!!
Avatar
joanna / 1 lutego 2013 o 17:09
0
Zwolnic wszystkich i dac szanse pacjentom na leczenie w porzadnych szpitalach.Dajcie koce pacjentom bo na odziale S O R kurtkami musza sie przykrywac..Pielegniarki na szkolenia za granice wyslac to moze naucza sie szacunku do chorego i jego rodziny.
Avatar
Sebi / 27 listopada 2012 o 16:54
0
W tym wszystkim zapomniał Pan napisać, że wcześniej podwyżki dostali tylko lekarze, a pozostali musieli podjąć pogotowie strajkowe. Wynagrodzenia niektórych lekarzy np. ortopedów zatrudnionych na kontraktach w chełmskim szpitalu wynoszą 40 tyś. zł brutto. Wynagrodzenia pielęgniarek netto bez dyżurów wynoszą około 1400 - 1500 zł, z dyżurami 1700-1900 zł. Z tego wynika, że lekarze swoimi wynagrodzeniami już dawno powinni doprowadzić do upadku szpitala, a tak się nie stało. Prawda jest taka, że pieniądze są, tylko powinny być podzielone sprawiedliwiej. Ktoś na etapie przyznawania środków na podwyżki w służbie zdrowia nie wziął pod uwagę pielęgniarek oraz pozostałych pracowników zatrudnionych w chełmskim szpitalu. Powinien wtedy znaleźć się jasny zapis dotyczący podziału środków na podwyżki, np. 60% kwoty dla lekarzy i 40% kwoty dla pielęgniarek oraz pozostałych pracowników. Dzisiaj nie byłoby tematu pozwów i innych takich sytuacji stawiający biały personel w niekorzystnym świetle.
W tym wszystkim zapomniał Pan napisać, że wcześniej podwyżki dostali tylko lekarze, a pozostali musieli podjąć pogotowie strajkowe. Wynagrodzenia niektórych lekarzy np. ortopedów zatrudnionych na kontraktach w chełmskim szpitalu wynoszą 40 tyś. zł brutto. Wynagrodzenia pielęgniarek netto bez dyżurów wynoszą około 1400 - 1500 zł, z dyżurami 1700-1900 zł. Z tego wynika, że lekarze swoimi wynagrodzeniami już dawno powinni doprowadzić do upadku szpitala, a tak się nie stało. Prawda jest taka, że pieniądze są, tylko powinny być podzielone sprawie... rozwiń
Avatar
dawet34 / 26 listopada 2012 o 19:25
0
[quote name='lubelak' timestamp='1353914919' post='699885']
W Lublinie też się szykują. Jest nawet kancelaria prawnicza, która już szykuje pozwy i przy okazji zgarnie piękną sumkę. Początek końca polskiego szpitalnictwa, szkoda, że Polska przeznacza na zdrowie Polaków najmniej wśród wszystkich krajów Unii. Dlatego już niedługo na leczenie stać będzie tylko bogatych, chyba, że nakłady na leczenie Polaków zwiększą się co najmniej o 100%,
[/quote]

Luksus dla wybranych , już widze wzrost przychodów zakładów pobrzebowych,
Avatar
Yog / 26 listopada 2012 o 14:03
0
Szpital w Chełmie ? Najlepiej zaorać a ziemię wypalić napalmem dla pewności.A tych pieniaczy do kolejki w Urzędzie Pracy.Może wtedy trochę oprzytomnieją.
Avatar
Gość / 26 listopada 2012 o 10:44
0
Jak może być dobrze kiedy niedouczony lekarz bez specjalizacji dostaje 1800 zł za dyżur?????????
Avatar
q / 26 listopada 2012 o 09:48
0
A ja uważam, że jak nie odpowiada komuś płaca to zmienia pracę! Do tej pory myślałem inaczej ale przez ostatnie miesiące bardzo często przebywałem w szpitalach i obserwując pracę personelu zmieniłem zdanie.
Avatar
piel / 26 listopada 2012 o 08:41
0
Za pracę należy się płaca.Jak szpitale mają upaść niech upadaja ,bo w tej chwili to jest straszenie społeczenstwa ipersonelu.Niech wszystko upada ,a na ruinach powstanie ;coś ;nowego co będzie w stanie przetrwć i nieść ludziom pomoc.To nie są szpitale to są lazarety polskie zwane szpitalami.Pacjeny pazurami walczy o swoje zdrowie ,kto słaby odpada w przedbiegu.
Avatar
lubelak / 26 listopada 2012 o 08:28
0
W Lublinie też się szykują. Jest nawet kancelaria prawnicza, która już szykuje pozwy i przy okazji zgarnie piękną sumkę. Początek końca polskiego szpitalnictwa, szkoda, że Polska przeznacza na zdrowie Polaków najmniej wśród wszystkich krajów Unii. Dlatego już niedługo na leczenie stać będzie tylko bogatych, chyba, że nakłady na leczenie Polaków zwiększą się co najmniej o 100%,
Avatar
Milord / 26 listopada 2012 o 08:17
0
Długi szpitalne są po to by straszyć personel, aby nie dochodziło do takich zbiorowych pozwów i aby pracownicy nie krzyczeli o podwyżki. Grożą co roku że szpital będzie zamknięty, że wszyscy stracą prace, tak jest w Opolu L. i innych szpitalach. Dobrze robicie walczcie o to co wam się należy.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 0 0

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 0

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 0

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 0

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 1

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 4

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 140 58

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 68 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!