Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

19 maja 2013 r.
16:51
Edytuj ten wpis

Zielone światło dla nowych inwestycji w Chełmie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 13 A A
Tak ma wyglądać aquapark w Chełmie (wizualizacja)
Tak ma wyglądać aquapark w Chełmie (wizualizacja)

Jeszcze w tym miesiącu wejdzie w życie kilka miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Były one ostatnio zmieniane. Oznacza to zielone światło dla wielu nowych inwestycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego tu żmudne i trwające niekiedy kilka lat procedury.

– Wszystkie uchwalone w tym roku zmiany są już ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego, co oznacza, że wojewoda nie ma do nich zastrzeżeń. Teraz pozostaje okres uprawomocnienia się decyzji. Zmiany ogłaszane były w różnym terminie, ale większość z nich powinna zacząć obowiązywać jeszcze w maju – wyjaśnia Maria Talma, dyrektor Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Architektury i Budownictwa.

Inwestycje w Chełmie

Chodzi o zmiany w rejonie ulicy Partyzantów, hotelu Kamena, Trubakowskiej i al. Przyjaźni.
W każdym z tych miejsc planowane są nowe inwestycje.

• Przy skrzyżowaniu ul. Trubakowskiej i Lubelskiej powstanie Centrum Sportów Wodnych, którego inwestorem ma być jedna z podległych miastu spółek. Dokumentacja techniczna pierwszego w naszym województwie kompleksu rekreacji wodnej jest już na etapie projektowania.

• W okolicach hotelu Kamena i al. Przyjaźni mają być budowane galerie handlowe, których wizualizacje i wstępne opisy są już ogólnodostępne.

• Przy ul. Partyzantów, w rejonie budowanej Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ChBP), znajdują się tereny, które pomimo kilkukrotnie ogłaszanych przetargów nie znalazły dotąd nabywcy. Zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego ma zachęcić potencjalnych inwestorów. Właściciel terenu, ChBP, przetarg na sprzedaż nieruchomości zamierza ogłosić niezwłocznie po uprawomocnieniu się nowego planu.

– Wejście w życie tych zmian to dobra wiadomość dla inwestorów, którzy będą już mogli występować o pozwolenia budowlane i rozpoczynać realizację swoich przedsięwzięć – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Większość inwestycji powinna rozpocząć się w tym roku i w sumie dać nawet kilkaset nowych miejsc pracy.

Oprócz czekających na inwestorów nowych stref gospodarczych Chełma, efekty wcześniej wprowadzonych zmian planu zagospodarowania widać już w rejonie al. 3 Maja. Obok budowanego właśnie marketu powstać ma kolejny duży obiekt – park handlowy. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na działkę w rejonie ronda im. Jana Pawła II, w pobliżu dawnego domu towarowego "CRS”. Tam powstawać będą mogły kilkukondygnacyjne obiekty i kamienice usługowo-mieszkalne.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 września 2013 o 12:17
0

.

Avatar
Gość / 2 września 2013 o 14:26
0

to może zjeżdżalnie zrobić , taką dupną "centrum zjeżdżania na gołej du*** - z górki na pazurki" to większa część mieszkańców będzie mogła skorzystać i praca będzie , smarowanie dup olejem, wnoszenie zamożnych na szczyt zjeżdżalni, Prosimy Pani Prezydent niech Pani napisze projekta na zjeżdżalnie, będzie fajnie , to byłaby jedyna taka atrakcja po tej stronie Odry na wschód aż do zachodniego jej brzegu !!! wycieczki będą waliły do Chełma ze wszystkich stron , zając powiększy lotnisko żeby gości przyjmować , zrobi się port na Uherce w pobliżu ścieżki rowerowej , przy porcie otworzy się wypożyczalnię rowerów i postój ryksz, pkp wyremontuje stacje Chełm-Miasto żeby obciachu nie było - będzie cudownie , zmini Pani Plan zagospodarowania żeby cały teren Miasta był przeznaczony pod rozrywkę i miodzio będzie 

to może zjeżdżalnie zrobić , taką dupną "centrum zjeżdżania na gołej du*** - z górki na pazurki" to większa część mieszkańców będzie mogła skorzystać i praca będzie , smarowanie dup olejem, wnoszenie zamożnych na szczyt zjeżdżalni, Prosimy Pani Prezydent niech Pani napisze projekta na zjeżdżalnie, będzie fajnie , to byłaby jedyna taka atrakcja po tej stronie Odry na wschód aż do zachodniego jej brzegu !!! wycieczki będą waliły do Chełma ze wszystkich stron , zając powiększy lotnisko żeby gości przyjmować , zrobi się port na Uherce w pobli... rozwiń

Avatar
KAT / 31 sierpnia 2013 o 10:45
0

kolejne zielone światło dla inwestycji w Chełmie poskutkuje wybudowaniem największej karuzeli po tej stronie Uherki i to dopiero będzie jazda !!! cyrk jest , zbiera się mniejwięcej razz w miesiącu na większy spektakl , zaś na codzień chałturzą w oddzielnych pokojach, aqua park już prawie jest, ścieżka rowerowa może się nie rozleci, kina mamy dwa sztuki i to 3D4KCHGWPOCO , biblioteka będzie z taką salą konferencyjną że szok,nie mamy tylko ZOO i karuzeli a tak poza tym to już mieszkańcy mają wszystko i co jeszcze chcą? a po co im ulice, chodniki i zakłady pracy ??? też sobie ku*** wymyślają !!! nie będzie pracy to nie będzie ich stać na samochody więc pytam po co ulice? chodnik też nie potrzebny bo gdzie będą chodzić bez pieniędzy? niech siedzą w domach póki im nie zabiorą komornicy - taki plan i miejsca będzie dużo dla kulturalnych ludzi z administracji w aquaparku , na ścieżce rowerowej, bibliotece .... plan doskonały oby tak dalej z tymi inwestycjami , zrobić tylko ładne drogi pod domy zasłużonych dla Chełma , piastujących bardzo odpowiedzialne stanowiska , wybudować wszelkie dostępne udogodnienia, zadbać o rozrywkę dla nich żeby mogli się zrelaksować - bo rządzenie w ich wydaniu to naprawdę ciężka robota i właściwei marnie płatna od kilku do kilkunastu tysięcy? co to jest? jak się milionami obraca !!! reasumując jestem za przywróceniem kary śmierci i wprowadzeniu odpowiedzialności dla urzędników !!! odpowiedzialności materialnej i karnej  z KŚ włącznie !!!

kolejne zielone światło dla inwestycji w Chełmie poskutkuje wybudowaniem największej karuzeli po tej stronie Uherki i to dopiero będzie jazda !!! cyrk jest , zbiera się mniejwięcej razz w miesiącu na większy spektakl , zaś na codzień chałturzą w oddzielnych pokojach, aqua park już prawie jest, ścieżka rowerowa może się nie rozleci, kina mamy dwa sztuki i to 3D4KCHGWPOCO , biblioteka będzie z taką salą konferencyjną że szok,nie mamy tylko ZOO i karuzeli a tak poza tym to już mieszkańcy mają wszystko i co jeszcze chcą? a po co im ulice, cho... rozwiń

Avatar
radek kubera / 1 lipca 2013 o 11:32
0

Widzieliście to - http://www.jartom.com/hale Pojawił się wolny magazyn w okolicach. Myślicie, że ktoś to przejmie? Może byłaby praca. Obserwuję ten rynek od dawna i naprawdę różnice cenowe są spore, wszystko poszło mocno w dól.

Avatar
chico bebiko / 21 maja 2013 o 14:07
0
[quote name='lubi' timestamp='1369076132' post='772353']
kolego nie ogarniam co napisałeś, ale wiem tyle że drogę na zalew w Żółtańcach buduje GMINA, a co do inwestycji to w tym mieście chorzy rządzący myślą że market to inwestycja
[/quote]zanim zaczniesz spamowac naucz sie regul pisania na forum oraz ortografii i gramatyki jezyka ojczystego
Avatar
chico bebiko / 21 maja 2013 o 14:05
0
architekt ktory to zaprojektowal powinien sie uczyc od gorali ............plaskie dachy o duzej powierzchni mozna robic na Florydzie ale nie we wschodniej Europie.
....a kiedy McPadlina powstanie w Chelmie ? Bo bez tego miasto nie istnieje na mapie swiatowych agromeracji
Avatar
Gość / 21 maja 2013 o 11:00
0
[quote name='lubi' timestamp='1369076132' post='772353']
kolego nie ogarniam co napisałeś, ale wiem tyle że drogę na zalew w Żółtańcach buduje GMINA, a co do inwestycji to w tym mieście chorzy rządzący myślą że market to inwestycja
[/quote]NIE OGRANIASZ a piszesz??? to poczytaj ze zrozumieniem a gmina czy masto kasa państwowa i na HWD komu asfaltówka na Żółtańce ????
Avatar
lol / 20 maja 2013 o 22:11
0
HAHAHAHA, i tak nic nie zrobią
Avatar
pieniacz / 20 maja 2013 o 22:09
0
Jaką fabrykę? W tym kraju żadna produkcja nie ma szans bytu. Chińczycy dostarczą każdy towar za darmochę, a jak wymyślisz coś czego nie dostarczą to urzędnicy zaraz wymyślą mnóstwo ustaw, przepisów, zakazów i nakazów, opłat, koncesji, zezwoleń - nie da rady tu nic otworzyć. A jak Ci się uda to okaże się, że przepisy unijne zakazują tego czy tamtego (bo ogórek ma być prosty...) i tak zgnijesz w morzu kar i podatków do zapłacenia. Tutaj nikomu nie zależy - oby tylko własną kieszeń napełnic po brzegi. Dlaczego nikt nie potrafi zmienić przepisów w sprawie przetargów na np. prace drogowe? Po co miasto utworzyło spółkę i ją utrzymuje jeśli na byle jaki remont musi ogłaszać przetag? Według logicznego myślenia jeżeli miasto ma swoją firmę do takich prac powinno zlecić roboty, ustalić odpowiednią marżę, firma wykona a miasto zapłaci. W razie fuszerki jest gdzie szukać winnego. Ale lepiej wziąć najtańszą firmę, zapłacić mniej, wziąć dobrą łapówkę a naprawami gwarancyjnymi się nie przejmować. I tu jest pies pogrzebany. Chodzą słuchy, że osoba odpowiedzialna za pisanie ofert za odpowiednią opłatą napisze taką ofertę by miejska spółka przegrała ale jak widać nikimu to zbytnio nie zawadza...
Jaką fabrykę? W tym kraju żadna produkcja nie ma szans bytu. Chińczycy dostarczą każdy towar za darmochę, a jak wymyślisz coś czego nie dostarczą to urzędnicy zaraz wymyślą mnóstwo ustaw, przepisów, zakazów i nakazów, opłat, koncesji, zezwoleń - nie da rady tu nic otworzyć. A jak Ci się uda to okaże się, że przepisy unijne zakazują tego czy tamtego (bo ogórek ma być prosty...) i tak zgnijesz w morzu kar i podatków do zapłacenia. Tutaj nikomu nie zależy - oby tylko własną kieszeń napełnic po brzegi. Dlaczego nikt nie potrafi zmienić przepisów... rozwiń
Avatar
Icek Bimberman / 20 maja 2013 o 21:17
0
[quote name='Buzal.' timestamp='1369076801' post='772358']
a fabryke jakas zbudowac to nie byla by lepsza inwestycja? zeby dac robote ludziom i na chleb co by kazden zarobil a oni sklepy nabuduja wywala pieniadze w bloto i nikt nie ma na tym nic. za grosze do roboty wezma na kase i tak bedzie drozyzna w tych sklepach. a ten basen to niech sami sobie wezma. komu to sie zda na cos konkretnego? beda sklepy to zaraz i zydostwo do miasta najedzie dojic gojow!
ale naszej wladzy to nic nie robi bo i tak sprzadadza nas ze wszystkim.
[/quote]Żadnych fabryk,tylko i wyłącznie orliki,na tym jest dzisiaj interes,nie ma interesu na fabrykach.
[quote name='Buzal.' timestamp='1369076801' post='772358']
a fabryke jakas zbudowac to nie byla by lepsza inwestycja? zeby dac robote ludziom i na chleb co by kazden zarobil a oni sklepy nabuduja wywala pieniadze w bloto i nikt nie ma na tym nic. za grosze do roboty wezma na kase i tak bedzie drozyzna w tych sklepach. a ten basen to niech sami sobie wezma. komu to sie zda na cos konkretnego? beda sklepy to zaraz i zydostwo do miasta najedzie dojic gojow!
ale naszej wladzy to nic nie robi bo i tak sprza... rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2013 o 12:17
0

.

Avatar
Gość / 2 września 2013 o 14:26
0

to może zjeżdżalnie zrobić , taką dupną "centrum zjeżdżania na gołej du*** - z górki na pazurki" to większa część mieszkańców będzie mogła skorzystać i praca będzie , smarowanie dup olejem, wnoszenie zamożnych na szczyt zjeżdżalni, Prosimy Pani Prezydent niech Pani napisze projekta na zjeżdżalnie, będzie fajnie , to byłaby jedyna taka atrakcja po tej stronie Odry na wschód aż do zachodniego jej brzegu !!! wycieczki będą waliły do Chełma ze wszystkich stron , zając powiększy lotnisko żeby gości przyjmować , zrobi się port na Uherce w pobliżu ścieżki rowerowej , przy porcie otworzy się wypożyczalnię rowerów i postój ryksz, pkp wyremontuje stacje Chełm-Miasto żeby obciachu nie było - będzie cudownie , zmini Pani Plan zagospodarowania żeby cały teren Miasta był przeznaczony pod rozrywkę i miodzio będzie 

to może zjeżdżalnie zrobić , taką dupną "centrum zjeżdżania na gołej du*** - z górki na pazurki" to większa część mieszkańców będzie mogła skorzystać i praca będzie , smarowanie dup olejem, wnoszenie zamożnych na szczyt zjeżdżalni, Prosimy Pani Prezydent niech Pani napisze projekta na zjeżdżalnie, będzie fajnie , to byłaby jedyna taka atrakcja po tej stronie Odry na wschód aż do zachodniego jej brzegu !!! wycieczki będą waliły do Chełma ze wszystkich stron , zając powiększy lotnisko żeby gości przyjmować , zrobi się port na Uherce w pobli... rozwiń

Avatar
KAT / 31 sierpnia 2013 o 10:45
0

kolejne zielone światło dla inwestycji w Chełmie poskutkuje wybudowaniem największej karuzeli po tej stronie Uherki i to dopiero będzie jazda !!! cyrk jest , zbiera się mniejwięcej razz w miesiącu na większy spektakl , zaś na codzień chałturzą w oddzielnych pokojach, aqua park już prawie jest, ścieżka rowerowa może się nie rozleci, kina mamy dwa sztuki i to 3D4KCHGWPOCO , biblioteka będzie z taką salą konferencyjną że szok,nie mamy tylko ZOO i karuzeli a tak poza tym to już mieszkańcy mają wszystko i co jeszcze chcą? a po co im ulice, chodniki i zakłady pracy ??? też sobie ku*** wymyślają !!! nie będzie pracy to nie będzie ich stać na samochody więc pytam po co ulice? chodnik też nie potrzebny bo gdzie będą chodzić bez pieniędzy? niech siedzą w domach póki im nie zabiorą komornicy - taki plan i miejsca będzie dużo dla kulturalnych ludzi z administracji w aquaparku , na ścieżce rowerowej, bibliotece .... plan doskonały oby tak dalej z tymi inwestycjami , zrobić tylko ładne drogi pod domy zasłużonych dla Chełma , piastujących bardzo odpowiedzialne stanowiska , wybudować wszelkie dostępne udogodnienia, zadbać o rozrywkę dla nich żeby mogli się zrelaksować - bo rządzenie w ich wydaniu to naprawdę ciężka robota i właściwei marnie płatna od kilku do kilkunastu tysięcy? co to jest? jak się milionami obraca !!! reasumując jestem za przywróceniem kary śmierci i wprowadzeniu odpowiedzialności dla urzędników !!! odpowiedzialności materialnej i karnej  z KŚ włącznie !!!

kolejne zielone światło dla inwestycji w Chełmie poskutkuje wybudowaniem największej karuzeli po tej stronie Uherki i to dopiero będzie jazda !!! cyrk jest , zbiera się mniejwięcej razz w miesiącu na większy spektakl , zaś na codzień chałturzą w oddzielnych pokojach, aqua park już prawie jest, ścieżka rowerowa może się nie rozleci, kina mamy dwa sztuki i to 3D4KCHGWPOCO , biblioteka będzie z taką salą konferencyjną że szok,nie mamy tylko ZOO i karuzeli a tak poza tym to już mieszkańcy mają wszystko i co jeszcze chcą? a po co im ulice, cho... rozwiń

Avatar
radek kubera / 1 lipca 2013 o 11:32
0

Widzieliście to - http://www.jartom.com/hale Pojawił się wolny magazyn w okolicach. Myślicie, że ktoś to przejmie? Może byłaby praca. Obserwuję ten rynek od dawna i naprawdę różnice cenowe są spore, wszystko poszło mocno w dól.

Avatar
chico bebiko / 21 maja 2013 o 14:07
0
[quote name='lubi' timestamp='1369076132' post='772353']
kolego nie ogarniam co napisałeś, ale wiem tyle że drogę na zalew w Żółtańcach buduje GMINA, a co do inwestycji to w tym mieście chorzy rządzący myślą że market to inwestycja
[/quote]zanim zaczniesz spamowac naucz sie regul pisania na forum oraz ortografii i gramatyki jezyka ojczystego
Avatar
chico bebiko / 21 maja 2013 o 14:05
0
architekt ktory to zaprojektowal powinien sie uczyc od gorali ............plaskie dachy o duzej powierzchni mozna robic na Florydzie ale nie we wschodniej Europie.
....a kiedy McPadlina powstanie w Chelmie ? Bo bez tego miasto nie istnieje na mapie swiatowych agromeracji
Avatar
Gość / 21 maja 2013 o 11:00
0
[quote name='lubi' timestamp='1369076132' post='772353']
kolego nie ogarniam co napisałeś, ale wiem tyle że drogę na zalew w Żółtańcach buduje GMINA, a co do inwestycji to w tym mieście chorzy rządzący myślą że market to inwestycja
[/quote]NIE OGRANIASZ a piszesz??? to poczytaj ze zrozumieniem a gmina czy masto kasa państwowa i na HWD komu asfaltówka na Żółtańce ????
Avatar
lol / 20 maja 2013 o 22:11
0
HAHAHAHA, i tak nic nie zrobią
Avatar
pieniacz / 20 maja 2013 o 22:09
0
Jaką fabrykę? W tym kraju żadna produkcja nie ma szans bytu. Chińczycy dostarczą każdy towar za darmochę, a jak wymyślisz coś czego nie dostarczą to urzędnicy zaraz wymyślą mnóstwo ustaw, przepisów, zakazów i nakazów, opłat, koncesji, zezwoleń - nie da rady tu nic otworzyć. A jak Ci się uda to okaże się, że przepisy unijne zakazują tego czy tamtego (bo ogórek ma być prosty...) i tak zgnijesz w morzu kar i podatków do zapłacenia. Tutaj nikomu nie zależy - oby tylko własną kieszeń napełnic po brzegi. Dlaczego nikt nie potrafi zmienić przepisów w sprawie przetargów na np. prace drogowe? Po co miasto utworzyło spółkę i ją utrzymuje jeśli na byle jaki remont musi ogłaszać przetag? Według logicznego myślenia jeżeli miasto ma swoją firmę do takich prac powinno zlecić roboty, ustalić odpowiednią marżę, firma wykona a miasto zapłaci. W razie fuszerki jest gdzie szukać winnego. Ale lepiej wziąć najtańszą firmę, zapłacić mniej, wziąć dobrą łapówkę a naprawami gwarancyjnymi się nie przejmować. I tu jest pies pogrzebany. Chodzą słuchy, że osoba odpowiedzialna za pisanie ofert za odpowiednią opłatą napisze taką ofertę by miejska spółka przegrała ale jak widać nikimu to zbytnio nie zawadza...
Jaką fabrykę? W tym kraju żadna produkcja nie ma szans bytu. Chińczycy dostarczą każdy towar za darmochę, a jak wymyślisz coś czego nie dostarczą to urzędnicy zaraz wymyślą mnóstwo ustaw, przepisów, zakazów i nakazów, opłat, koncesji, zezwoleń - nie da rady tu nic otworzyć. A jak Ci się uda to okaże się, że przepisy unijne zakazują tego czy tamtego (bo ogórek ma być prosty...) i tak zgnijesz w morzu kar i podatków do zapłacenia. Tutaj nikomu nie zależy - oby tylko własną kieszeń napełnic po brzegi. Dlaczego nikt nie potrafi zmienić przepisów... rozwiń
Avatar
Icek Bimberman / 20 maja 2013 o 21:17
0
[quote name='Buzal.' timestamp='1369076801' post='772358']
a fabryke jakas zbudowac to nie byla by lepsza inwestycja? zeby dac robote ludziom i na chleb co by kazden zarobil a oni sklepy nabuduja wywala pieniadze w bloto i nikt nie ma na tym nic. za grosze do roboty wezma na kase i tak bedzie drozyzna w tych sklepach. a ten basen to niech sami sobie wezma. komu to sie zda na cos konkretnego? beda sklepy to zaraz i zydostwo do miasta najedzie dojic gojow!
ale naszej wladzy to nic nie robi bo i tak sprzadadza nas ze wszystkim.
[/quote]Żadnych fabryk,tylko i wyłącznie orliki,na tym jest dzisiaj interes,nie ma interesu na fabrykach.
[quote name='Buzal.' timestamp='1369076801' post='772358']
a fabryke jakas zbudowac to nie byla by lepsza inwestycja? zeby dac robote ludziom i na chleb co by kazden zarobil a oni sklepy nabuduja wywala pieniadze w bloto i nikt nie ma na tym nic. za grosze do roboty wezma na kase i tak bedzie drozyzna w tych sklepach. a ten basen to niech sami sobie wezma. komu to sie zda na cos konkretnego? beda sklepy to zaraz i zydostwo do miasta najedzie dojic gojow!
ale naszej wladzy to nic nie robi bo i tak sprza... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 1 0

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 47 31

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 2

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 29 3

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
galeria

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 8 10

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 14 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 35 12

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 47 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!