Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Imprezy

8 kwietnia 2015 r.
8:55
Edytuj ten wpis

Imprezy w środę w Lublinie. Skandale w sztuce w Biblio

3 0 A A

Wybrane imprezy w środę 8 kwietnia w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
SPOTKANIE

Wieczór autorski promujący książkę Pawła Piotra Reszki "Diabeł i tabliczka czekolady”, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Spotkanie z Pawłem Piotrem Reszką, autorem wydanej w marcu książki "Diabeł i tabliczka czekolady” stanowiącej zbiór reportaży o współczesnej Polsce. Dziennikarz lubelskiego oddziału Gazety Wyborczej będzie opowiadał o swojej nowej książce i rozmawiał ze słuchaczami.

Spotkanie z prof. Zeev Baranem, Honorowym Konsulem Generalnym RP w Jerozolimie, architektem i urbanistą, godz. 18.30, aula klasztoru oo. Dominikanów, ul. Złota 9
Spotkanie będzie połączone z wykładem profesora pt. "Jerozolima – miasto wielokulturowe i wielo religijne”.
Pracownia architektoniczna Zeev Barana specjalizuje się m.in. w planowaniu projektów dla krajów rozwijających się, ona sam prowadzi również działalność dydaktyczną i promuje Polskę w Jerozolimie.
W środę o godz. 11 wygłosi wykład dla zainteresowanych i studentów architektury w Lublinie – na temat "Wpływ fizycznego środowiska na ludzką percepcję”. Spotkanie ze studentami to możliwość włączenia ich przez prof. Zeev Barana, jako kandydatów na staże zawodowe w Jerozolimie.

Salon Ludzi Ciekawych. Spotkanie z dr Waldemarem Odorowskim, prezesem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, godz. 18, Hades Szeroka, ul. Grodzka 21. Wstęp wolny
Waldemar Odorowski, historyk sztuki, prezes Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, kierownik Kamienicy Celejowskiej - Oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym jest twórcą kuratorem ponad 100 wystaw w Muzeum Nadwiślańskim, w tym poświęconych wszystkim najważniejszym artystom związanym z Kazimierzem, autorem m.in. fundamentalnych monografii "Malarze Kazimierza nad Wisłą”; i "Kolonia artystyczna w Kazimierzu Dolnym XIX - XXI wiek”; oraz wielu artykułów o korzeniach kulturowych i tradycjach artystycznych Kazimierza. Między innymi dzięki jego pomysłom po raz pierwszy po wojnie przygotowano w Kazimierzu wystawy prezentujące malarzy żydowskich ("W Kazimierzu Wisła mówiła do nich po żydowsku”) oraz dawną kolonię artystyczną w Krzemieńcu. W 2000 roku doprowadził do wpisania Kazimierza Dolnego na listę członków Europejskiej Federacji Kolonii Artystycznych, jako pierwszego miasta z Polski, jak też doprowadził do współpracy z ważną kolonią artystyczną w niemieckim mieście Worpswede (w ubiegłym roku odbył się w Kazimierzu Festiwal Kolonii Artystycznych). Był inicjatorem i współzałożycielem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, od 2006 roku jest jej prezesem. Zainicjował "Salon Letni”, cykl wystaw współczesnych malarzy związanych z Kazimierzem, pokazy tego malarstwa pod nazwą "Kanał Sztuki”; (w korycie Grodarza) itp. W 2013 roku został uhonorowany medalem "Zasłużony dla kultury polskiej”.

Spotkanie z poetą niemieckim Janem Wagnerem, godz. 17, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Spotkanie z uznanym i nagradzanym poetą niemieckim Janem Wagnerem. Spotkanie poprowadzi oraz o poezji i jej tłumaczeniach porozmawia Tomasz Ososiński (Warszawa).
Jan Wagner (ur. w roku 1971 w Hamburgu) - wychował się w Ahrensburg, małym miasteczku w Szlezwiku-Holsztynie. Od roku 1995 mieszka w Berlinie. Wiersze Wagnera na tle wierszy innych współczesnych poetów niemieckich charakteryzuje wyjątkowe wyrafinowanie wyrazu i bogactwo formalne. W jego dorobku znajdują się m.in. nenia, eklogi, haiku, aubady, anagramy i cykle sonetów.

Wykład: Niezrealizowana idea - Muzeum Sztuki Współczesnej w Krzemieńcu, godz. 17, Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego, ul. Peowiaków 12
Otwarty wykład Doroty Seweryn-Puchalskiej z cyklu Obraz w kolekcji nowoczesnej - VI edycja wykładów z historii sztuki.
Kolonie artystyczne włączone w nurt sztuki europejskiej stały się istotnym zjawiskiem na mapie artystycznej Europy, od lat 20. XIX w. do początku XX w. W ten nurt kolonii artystycznych wpisuje się także Krzemieniec. Miasto, położone na terenie Ukrainy, w okresie międzywojennym, na mocy traktatu ryskiego, należące do Polski. Tu w latach 30. XX w. życie artystyczne rozkwitło z ogromną mocą, do czego przyczynił się tkwiący, w działającym w mieście Liceum Krzemienieckim potencjał. Artystów przyciągał także urok miasta z wyjątkowością jej architektury i otaczająca miasto przyroda. Przyjeżdżający do Krzemieńca artyści, od roku 1936 skupiali się w zorganizowanym przy Liceum Rysunkowym Ognisku Wakacyjnym. Byli to najznakomitsi artyści ówcześnie działający. Wymienić tu można choćby: Jana Cybisa, Emila Krchę, Czesława Rzepińskiego, malarzy Grupy Krakowskiej, Grupy Artystów Plastyków "Pryzmat” czy Cechu Artystów Plastyków "Jednoróg”.

Wykład: Skandale w sztuce, godz. 18, Biblioteka Multimedialna "Biblio", ul. Szaserów 13-15
Wykład poprowadzi Magdalena Ujma – krytyczka sztuki, kuratorka wystaw i projektów z zakresu sztuki współczesnej. Ukończyła studia na historii sztuki KUL, a następnie z zarządzania kulturą w Ecole de Commerce w Dijon. Pracowała w Ośrodku Brama Grodzka – Teatr NN w Lublinie, gdzie prowadziła galerię. Następnie w redakcji Kwartalnika Literackiego "Kresy", gdzie prowadziła dział "Sztuka”. Jej kolejne doświadczenia profesjonalne to: Muzeum Sztuki w Łodzi i Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie. Była kuratorką i współkuratorką ponad 40 wystaw, w tym "Вoys” - o obrazach męskości w sztuce (2005), "Вad News” i "Last News” o medialnych obrazach zła (2006 i 2007), cykl "Transkultura” o Innych w zglobalizowanym świecie (2006-2008). Ostatnie jej wystawy to "Dzień jest za krótki. Kilka opowieści autobiograficznych”(Muzeum Współczesne Wrocław, 2013), a także "Co pozostaje” (BWA Sokół w Nowym Sączu, 2013) o pamięci emocjonalnej i cielesnej. Obecnie prowadzi projekt poświęcony pamięci miejsca i prywatnej historii instytucji kultury "Grodzka 5” w Warsztatach Kultury w Lublinie. Jest autorką ponad 400 testów o sztuce współczesnej, publikowanych w najważniejszych polskich czasopismach kulturalnych, min w "Kresach”, "Res Publice Novej”, "Twórczości”. Opublikowała eseje do książek "Nowe zjawiska w sztuce polskiej po 2000”(CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa 2007) i "Artystki polskie”(PWN, Bielsko-Biała – Warszawa 2011). Wydała książkę "Sztuki wizualne. Skandale” (PWN, Bielsko-Biała – Warszawa 2011). Prowadzi zajęcia z krytyki artystycznej i bloga. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowe oraz Prezydenta Miasta Lublin. Do jej zainteresowań należą: sztuka zaangażowana społecznie, krytyka instytucjonalna, rola opowieści w sztuce współczesnej.
KINO

”Bab'Aziz”, godz. 18, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, bilety 10/12 zł
Niekończącą się pustynię przemierzają dwaj dziwni wędrowcy. Ishtar, pełna energii kilkuletnia dziewczynka i jej stary nie-widomy dziadek - opiekun, przewodnik i mistrz. Celem ich pielgrzymki jest wielki zjazd derwiszów, który odbywa się raz na trzydzieści lat. Miejsce spotkania jest jednak tajemnicą. Pielgrzymi, którzy chcą trafić na święto derwiszów, muszą kierować się sercem i wiarą, wsłuchiwać w odwieczną ciszę, a wtedy pustynia sama wskaże im drogę..

”Cztery noce marzeń”, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny
Młody malarz Jacques wpada przez przypadek na Marthe, gdy ta rozważa popełnienie samobójstwa na Pont-Neuf w Paryżu. Młodzi rozmawiają i postanawiają zobaczyć się ponownie następnej nocy. Stopniowo Jacques odkrywa, że kochanek Marthe obiecał spotkać się z nią tamtego dnia na moście, ale się nie zjawił. Przez następne noce Jacques zakochuje się w kobiecie – lecz podczas czwartej z nich pojawia się kochanek Marthe…

”Locke”, godz. 19, Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A, wstęp wolny
Locke – jeden z najoryginalniejszych filmów brytyjskich ostatnich lat. Całość dzieje się podczas jednej nocy, kiedy to tytu-łowy bohater – Ivan Locke (rewelacyjny Tom Hardy) podróżuje autem z Birmingham do Londynu. Poznajemy go jako czło-wieka sukcesu, spełnionego ojca rodziny, mającego świetną pracę i perspektywę wymarzonego awansu. Seria rozmów telefo-nicznych, jakie Ivan odbędzie tej nocy, podważy jednak wszystko w co wierzył i wywróci jego świat do góry nogami. Wciągająca, hipnotyczna i gęsta atmosfera filmu przykuwa uwagę widza niczym najlepszy thriller. Wątki dramatyczne mieszają się z coraz to nowymi zagadkami. Klaustrofobiczne wnętrze samochodu dodatkowo potęguje niemoc bohatera.

”Biały Bóg”, godz. 19, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5 Lublin, bilety 8/10 zł
Na Węgrzech wprowadzono właśnie prawo, które nakłada poważne ograniczenia na wszystkich właścicieli psów-mieszańców. Ludzie zaczynają wrogo spoglądać na te zwierzęta. 13-letnia Lili zaciekle walczy o to, by zatrzymać swojego czworonoga, Hagena. Nie rozumie nieludzkich przepisów i oporu ojca, który w końcu porzuca psa na środku ruchliwej ulicy. Dziewczyna decyduje się wrócić po pupila, ale na miejscu już go nie ma. Hagen błąka się po Budapeszcie, na własnej skórze doświadczając, jak okrutni mogą być ludzie. Reżyser mówi, że jego film to połączenie melodramatu, kina przygodowego i filmu o zemście. To także niepokojąca metafora polityczna będąca komentarzem do tego, co obecnie dzieje się na Węgrzech i w całej Europie.

”Przystojniaki”, godz. 20, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16 Lublin, bilety 10/12 zł
Hervé to typowy czternastolatek. Mieszka z matką, w szkole radzi sobie nienajlepiej. Jego marzeniem jest mieć dziewczynę. Kolejne próby podbojów kończą się fiaskiem, ale Hervé nie odpuszcza. Pewnego dnia, w nieco tajemniczych okolicznościach, okazuje się, że wpadł w oko jednej z najładniejszych dziewcząt w klasie. Ale chłopak tego nie widzi, a kiedy już to do niego dochodzi, jest za późno...

TEATR

”Mistrz i Małgorzata”. godz. 19, Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17, bilety 32-52 zł
Mistrz i Małgorzata Michaiła Bułhakowa to powieść z wieloma wątkami, postaciami, mnóstwem pytań i tajemnic, dzieło, do którego bez wątpienia istnieje więcej niż tylko jeden klucz. Jednocześnie każdy, kto podejmie się próby scenicznej adaptacji tego tekstu, skazany jest na wybór perspektywy spojrzenia na historię Wolanda i jego świty nawiedzającego Moskwę. Jego przybycie do rosyjskiej stolicy sprawia, że wielu zaczyna tracić poczucie rzeczywistości, w dobrze znaną codzienność wkracza niesamowite, niemożliwe staje się możliwe, pojawia się niepokój, czy świat jest naprawdę takim, jakim zawsze wydawał się być. Od tego wszystkiego niektórzy (dosłownie i w przenośni) zaczynają tracić głowy.
Takie mieszanie prawdy i fałszu, rzeczywistości i fikcji może (choć nie musi) być działaniem szatańskim, takie mieszanie odbywa się też każdego wieczoru w teatrze. Dlatego Artur Tyszkiewicz – reżyser i autor adaptacji Mistrza i Małgorzaty przygotowywanej właśnie w Teatrze im Juliusza Osterwy w Lublinie – postanowił spojrzeć na tekst Bułhakowa właśnie z tak specyficznie pojętej teatralnej perspektywy, uruchomić w teatrze (znów dosłownie i w przenośni) burzącą porządki i hierarchie karuzelę, publiczność umieścić na scenie, a aktorów tam, gdzie zwykle siedzą widzowie.

DLA DZIECI

TEATR

”Bucik Kopciuszka”. godz. 9.30, 11.30, Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
To propozycja dla najmłodszych. Twórcy skupili się na jednym z symboli baśni o Kopciuszku - pantofelku, i wokół niego budują całą gamę plastycznych obrazów. Pantofelek jest jedynym śladem, dzięki któremu Książę będzie mógł odnaleźć uko-chaną. Nasze przedstawienie to zbiór obrazów i sytuacji o tropieniu przeróżnych śladów i zostawianiu ich, np. śladów butów, opon, kocich łapek, a także rysowaniu ich tam, gdzie spotkało nas coś dobrego, interesującego. Filarem przedstawienia jest zabawa przedmiotami, odkrywanie ich nowych znaczeń i funkcji.

”Pyza na polskich dróżkach”. godz. 9.30, 11.30, Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1 Lublin
Tytułowa Pyza zabierze dzieciaki na ścieżki, gdzie sama stawia pierwsze kroki i gdzie nasi "tyci-widzowie” mają szansę spotkać bogaty podwórkowy zwierzyniec. Każde spotkanie ze zwierzakiem to jednocześnie spotkanie z ludową piosenką i z polskim folklorem. Wszystko w formie zabawy teatralnej w którym nasi naj-naj-młodsi widzowie i ich rodzice, siedzący wraz z aktorami na scenie mogą wpływać na przebieg i tempo spektaklu.
Opiekę muzyczną i patronat honorowy nad spektaklem objął Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego.

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 0 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 2 0

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 0

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 3 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 2 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 8 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 3 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 0 3

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM 0 0

90 nowych miejsc parkingowych ma powstać na osiedlach Mickiewicza, Konopnickiej, Krasińskiego i Słowackiego.

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty
21 lipca 2018, 20:00

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty 0 0

W dniach 21-22 lipca na Zamku w Janowcu odbędzie się tegoroczna, barwna i wypełniona atrakcjami odsłona Dni Janowca.

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie
21 lipca 2018, 12:00

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie 0 0

Gdy cała Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości u nas będziemy wspominać wydarzenia z 1018 roku. W weekend obchodzimy 1000 rocznicę bitwy nad Bugiem pomiędzy Bolesławem Chrobrym a Jarosławem Mądrym. Będzie co rekonstruować, bo za Chrobrym stało ok. 300 rycerzy niemieckich, 500 Węgrów, 100 Pieczyngów oraz od 2 do 5 tys. polskich zbrojnych. Ruski władca dysponował armią zbliżona liczebnie, którą wspomagali Wikingowie.

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 36 4

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Kalendarz
lipiec 2018
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.