Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kino

15 listopada 2010 r.
18:19
Edytuj ten wpis

Festiwal Filmowy Pełny Metraż (program)

7 0 A A

W środę (17 listopada) zaczyna się w Lublinie festiwal poświęcony pełnometrażowym filmom kina niezależnego. Będzie je można oglądać przez pięć dni. Wstęp na seanse gratis.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pełny Metraż - to jedyny w Polsce festiwal poświęcony wyłącznie pełnometrażowym filmom kina niezależnego. W Lublinie między środą a niedzielą zobaczymy dziewięć tytułów.

– Takie filmy realizowane są przez pasjonatów, przede wszystkim z autentycznej potrzeby wypowiedzi za pomocą języka filmu. Powstają w oparciu o oryginalne scenariusze twórców – zachęcają organizatorzy festiwalu, którzy uważają, że pokazywane od środy produkcje są szczerym i ważnym głosem pokoleniowym młodych ludzi.

– Wierzymy, że filmowy pełny metraż skłania twórców do pełniejszej, przemyślanej wypowiedzi na naprawdę istotne tematy. Stąd pomysł, aby stworzyć miejsce, gdzie można zaprezentować te filmy publiczności – dodają członkowie Kinoteatru Projekt z Centrum Kultury, którzy organizują pokazy w ArtStudio w ACK „Chatka Żaka”.

PROGRAM

Środa 17 listopada
godz. 19.00 „Nie ten człowiek”, reż. Paweł Wendorff, (Polska), 87 min.

Czwartek 18 listopada
godz. 18.00 „Evangelia Nova” (film dok.), reż. Kuba Zubrzycki, (Polska), 60 min.
godz. 20.00 “Voyage de reconnaissance” (film dok.), reż. CHOI Yun-jung & Gabriel LAURENT, (Francja), 70 min.

Piątek 19 listopada
godz. 18.00 “Ich bin eine Terroristin” , reż. Valerie Gaudissart, (Francja), 97 min.
godz. 20.00 „Orkiestra Niewidzialnych Instrumentów”, reż. Cezary Albin, (Polska), 63 min

Sobota 20 listopada
godz. 18.00 „Coline (Les amis de mes amis)”, reż. Etienne Constantinesco, (Francja), 84min.
godz. 20.00 „15 Fotografii”, reż. Franciszek Dzida (Polska), 60 min.

Niedziela 21 listopada
godz. 18.00 "Non sono pronto“, reż. Michał Grzybowski, (Polska), 73 min
godz. 20.00 „Prosta historia o miłości” reż. Arkadiusz Jakubik, (Polska), 80 min.

OPISY FILMÓW i SYLWETKI TWÓRCÓW
„Nie ten człowiek”, reż. Paweł Wendorff, (Polska), 87 min.
Pewnego dnia za namową rodziców, prawie trzydziestoletni Kuba decyduje się podjąć pierwszą w swoim życiu pracę. Przyjmuje posadę dostawcy zakupów. Ponieważ jest świadkiem kolizji drogowej a nie ma przy sobie dowodu tożsamości, trafia na komendę, żeby złożyć zeznania. Od tego momentu wszystko zaczyna toczyć się niezupełnie tak, jak to było zaplanowane. Obserwujemy losy różnych ludzi, z powodu których Kubę spotykają niecodzienne zdarzenia i sytuacje. Nie przypuszcza nawet, jak ważną rolę, poprzez splot rozmaitych okoliczności, ma tego dnia do spełniania.

Paweł Wendorff - reżyser, operator, scenarzysta i producent, urodzony 19 września 1965 roku we Włocławku. Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTViT w Łodzi (1990). Autor zdjęć do kilkudziesięciu filmów dokumentalnych, kilkunastu spektakli oraz dziesięciu filmów fabularnych m.in. .”Czarne słońca” (1992), ”Tata Kazika”(1993), ”Gnoje” (1995), ”Pokój 107” (1997), ”Kobieta z papugą na ramieniu” (2002). Reżyser części aktorskiej filmu ”Tajemnica kwiatu paproci”(2004) oraz niezależnej produkcji ”Szaleńcy” (2005), nagrodzonej na Pumelo International Film Festival oraz prezentowanej na wielu festiwalach w Polsce i na świecie.

„Evangelia Nova”, (film dok.) reż. Kuba Zubrzycki, (Polska) 60 min.
Muzyczny film dokumentalny o najbardziej rozpoznawanym polskim zespole muzycznym na świecie. To właśnie wydawnictwa Behemotha szturmują listę „Billboardu”, to właśnie Behemoth jako jedyny polski zespół występował na Ozzfest. Cyklicznie koncertuje m.in. USA, gra z najlepszymi: Slayer, Marilyn Manson, Dimmu Borgir. Budzący kontrowersje a także wielki szacunek wśród fanów i dziennikarzy muzycznych a na świecie budzący szacunek i podziw. W 2009 część światowej trasy przetaczała się przez Polskę a film „Evangelia Nova” jest tego zapisem.

Kuba Zubrzycki – założyciel grupy filmowej Fabryczna Art. Aktualnie student II roku PWSFTViT w Łodzi na kierunku reżyseria. Autor filmów dokumentalnych o zespołach Acid Drinkers i Happysad. Pełnometrażowy debiut fabularny w 2009 r. filmem „At Oglog” (podczas 4 edycji Pełnego Metrażu)

“Voyage de reconnaissance”, (film dok.) reż. Choi Yun-jung & Gabriel Laurent, (Francja) 70 min.
„Podczas tworzenia tego dokumentu, zależało nam na tym, aby oddać w sposób głęboki poszukiwanie przez Sophie swojej własnej tożsamości. Najbardziej interesowała nas jej życiowa podróż Sophie (Soo Jin) została adoptowana w wieku 6 lat, mała koreańska dziewczynka dorastała w zachodniej Francji. 22 lata później Sophie skontaktowała się ze swoją koreańską rodziną w Seulu. Pewnego dnia zdecydowała się złożyć im wizytę.

Choi Yun-jung urodziła się w 1979 roku w Seulu (Korea Południowa). Studiowała media, póżniej pracowała przez kilka lat w koreańskiej telewizji. W 2007 roku wyjechała się do Francji, aby studiować film dokumentalny na uniwersytecie strasburskim. Sophie/Soo-Jin jest jej pierwszym filmem.
Gabriel Laurent urodził się w 1984 roku w Grenoble we Francji. Najpierw studiował biznes we Francji i Korei. W 2008 rozpoczął studia z zakresu filmu dokumentalnego na uniwersytecie strasburskim, gdzie spotkał Yun-jung. Sophie/Soo-Jin jest również jego pierwszym filmem.

“Ich bin eine Terroristin” , reż. Valerie Gaudissart, (Francja), 97 min.
Trzynastoletnia Francuzka Violette fascynuje się życiem Róży Luxemburg. Wyrusza w podróż na wschód śladami swojej idolki. Nocą wymyka się z domu, wsiada do pociągu i rozpoczyna swoją niesamowitą przygodę. Jedzie poprzez Lotaryngię, Berlin do Polski. Każda nowa potyczka, którą musi stoczyć pozostawi ważny ślad w jej życiu. Violette doświadczy tak wielu rzeczy, że jej marzenie, by dorosnąć, poznać świat na tyle ile to tylko możliwe się spełni.

Valerie Gaudissart inspirują ludzie, którzy poświęcają się ideałom, wolne duchy zdeterminowane, by osiągnąć wymarzoną utopię, wyróżniający się spośród innych. Reżyserowała sztuki teatralne, dokumenty dla Arte oraz kręciła filmy w więzieniach. Jej trzy filmy krótkometrażowe: “Weightless”, “Insomnia” I “Celeste” zostały nagrodzone na festiwalach. Ukazują, co jednostki są w stanie zrobić, by zmienić świat oraz swoje życie na mniej poważne, ale bardziej skomplikowane. Jest to też tematem “Ich bin eine Terroristin”, pierwszego pełnometrażowego filmu Valerie, która obecnie pracuje nad kolejnym.

„Orkiestra Niewidzialnych Instrumentów”, reż. Cezary Albin, (Polska), 63 min
Piotr jest niezwykle wrażliwym studentem wydziału kompozycji Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. Inspirację do tworzenia nowych kompozycji czerpie ze swojej relacji z Basią, energiczną dziennikarką. Największą wadą Piotra jest jego zaborczość. Młody kompozytor chciałby mieć swoją partnerkę na wyłączność, ale oboje wiedzą, że to niemożliwe. Podczas gdy Piotr stara się naprawić swój związek, niespodziewanie w jego życiu pojawia się tajemnicza postać Starca...

Cezary Albin - niezależny reżyser i scenarzysta. Urodzony w 1986 r. w Warszawie. Student filologii angielskiej na wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego. Autor krótkometrażowych filmów fabularnych: „Powrót”, „Przepaść”, „Sprawa księcia”, „Konrad (główna nagroda na Grudniowym Akademickim Przeglądzie Artystycznym 2006 w Warszawie, uczestnictwo w 32. FPFF w Gdyni) oraz „Refleksy”.

„Coline (Les amis de mes amis)”, reż. Etienne Constantinesco, (Francja), 84min.
Historia zagubionego i nieporadnego Rapha, który wbrew swoim intencjom zostaje zamieszany w wydarzenia w których nigdy nie chciałby brać udziału. W galerii podejrzanych typów, złodziejaszków i dealerów nieoczekiwanie znajduje jednak przyjaciela.

Etienne Constantinesco zanim zainteresował się filmem próbował sił w malarstwie, ilustracji i graffiti. Pierwszy film krótkometrażowy „No drugs tonight” nakręcił sześć lat temu w Strasburgu. Latem 2007r. dzięki wsparciu Agencji Kulturalnej Alzacji i innych instytucji Etienne zrealizował swój pierwszy film pełnometrażowy - Coline (przyjaciele moich przyjaciół). Następnie pracował jako producent wykonawczy licznych filmów komercyjnych i reklam.

„15 Fotografii”, reż. Franciszek Dzida (Polska), 60 min.
Rudek Szczygieł były pracownik likwidowanej cukrowni traci poczucie stabilizacji. Nagle zostaje postawiony przed wyjątkowej wagi życiową próbą. Nie potrafi poradzić sobie z własnym życiem, ze zdradą żony i jej chorobą. Wszystko to w bezwzględny sposób postanawia wykorzystać dawna jego przyjaciółka aby odzyskać jego miłość. Rudek popada w depresję ,zaczyna pić. Osamotniony próbuje pokonać los.

Franciszek Dzida urodził się w Chybiu w 1946 roku na Ziemi Cieszyńskiej. Filmowiec, zajmuje się także twórczością plastyczną i fotograficzną. W 1969 roku założył w Chybiu Amatorski Klub
Filmowy „Klaps ”poświęcając się całkowicie twórczości filmowej i jej popularyzacji. Autor dokumentacji i pierwowzór „Amatora” z filmu Krzysztofa Kieślowskiego jest scenarzystą, reżyserem i operatorem swoich filmów. Zrealizował około 75 filmów krótkich (część z bratem Janem ) oraz 9 pełnometrażowych filmów fabularnych. Zdobył ponad 70 nagród i wyróżnień w kraju i za granicą.

"Non sono pronto“, reż. Michał Grzybowski, (Polska), 73 min
Michał, adepet wydziału produkcji filmowej zakłada w Łodzi agencję aktorską. Młoda aktorka Agnieszka marzy o wielkiej roli i trafia do jego agencji. Michał postanawia ją wypromować. Niestety żaden reżyser nie jest nią zainteresowany. Michał dalej próbuje a jego zainteresowanie Agnieszką przeradza się w uczucie. Dwóch scenarzystów szuka pomysłu na scenariusz, błąkając się po knajpach i prowadząc bezcelowe dyskusje. Młoda para aktorów, Marta i Przemek, próbuje poukładać swoje życie prywatne i zawodowe. Wszystkie trzy wątki prowadzone są równolegle, bohaterowie mijąją się, aż w końcowej sekwencji ich losy splatają się ze sobą.

Michał Grzybowski ur. w 1979 r. w Kaliszu. W 2003 roku ukończył PWSFTv i T w Łodzi na wydziale aktorskim. Wystąpił w takich filmach jak „Generał – Zamach na Giblartarze“, „Teraz ja“, „Z Miłości“ w reżyserii Anny Jadowskiej oraz „Aleji Gówniarzy“ w reżyserii Piotra Szczepańskiego. „Non Sono Pronto“ jest jego niezależnym debiutem fabularnym. Film otrzymał wyróżnienie honorowe w Konkursie Kina Niezależnego na 35 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

„Prosta historia o miłości” reż. Arkadiusz Jakubik, (Polska), 80 min.
Dwoje scenarzystów podczas podróży pociągiem na Hel opowiada nam historię kobiety i mężczyzny. Na oczach widzów próbują stworzyć fabułę scenariusza filmowego: prostej historii o miłości. Mamy więc kobietę (Marta) i mężczyznę (Aleks) oraz historię ich przypadkowego spotkania podczas pierwszego dnia wakacji, na trasie Łódź Kaliska – Hel. Aleks i Marta zaczynają rozmawiać. Na początku właściwie o niczym, bo ich rozmowa ślizga się po powierzchni, gładko przeskakuje z tematu na temat, wydaje się błaha i do bólu zwyczajna. Jednak z czasem zmienia się w coś więcej..

Arkadiusz Jakubik znany, chociażby z ról w filmach Wojciecha Smarzowskiego, nie tylko gra, ale też tworzy. Wymyśla scenariusze, pisze i reżyseruje sztuki teatralne. Kręci też filmy. Jego pierwszy pełnometrażowy projekt Pt. „Prosta historia o miłości” jest nie tylko ciekawą realizacją, ale też naprawdę udanym przedsięwzięciem. Aktor, reżyser filmowy i teatralny, autor musicali i słuchowisk radiowych. Urodzony w 1969 w Strzelcach Opolskich. W 1992 ukończył PWST we Wrocławiu. Wyreżyserował wiele przedstawień teatralnych, m.in. „Cyrk Monty Pythona”, „Pokolenie Porno” i „Kalinę”. Otrzymał Nagrodę Główną (w konkursie kina niezależnego) za „Prostą historię o miłości” na 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

(na podstawie materiałów organizatora festiwalu)

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca
Zdjęcia
galeria

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca 3 1

230 uczniów ze szkół całego regionu otrzymało w poniedziałek w Lublinie stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019.

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin?

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin? 0 0

Dawid Daszkiewicz z Hetmana Zamość ma być sprawdzany w najbliższych dniach przez klub z Lublina. Z Motoru mogą za to odejść: Irakli Meskhia i Patryk Słotwiński, którzy w rundzie jesiennej rzadko pojawiali się w składzie

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie
31 grudnia 2018, 21:00

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie 0 2

Fundacja ArtBiz zaprasza na wyjątkową noc sylwestrową, podczas której zabiorą gości muzyczną i kulinarną w podróż do Francji. - Niech to będzie noc inna niż wszystkie! - zachęcają organizatorzy.

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja 64 9

Służby mundurowe wypowiedziały wojnę kierowcom świadczącym usługi przewozowe za pomocą aplikacji Taxify. Do akcji ścigania takich kierowców włączyła się policja. W minionym tygodniu w Lublinie skontrolowano kolejne cztery samochody.

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski 1 0

AZS AWF Biała Podlaska przegrał na wyjeździe z MTS Chrzanów. MKS Padwa Zamość lepsza od rezerw wicemistrza Polski Orlen Wisły II Płock

Jedz, dziel się i kochaj! Tutaj można przynieść jedzenie i zostawić potrzebującym
galeria

Jedz, dziel się i kochaj! Tutaj można przynieść jedzenie i zostawić potrzebującym 5 2

Przy parafii św. Brata Alberta w Zamościu powstała pierwsza w mieście jadłodzielnia. Można z niej już korzystać.

AZS UMCS Lublin – Odra Opole 6:3. Metamorfoza po przerwie

AZS UMCS Lublin – Odra Opole 6:3. Metamorfoza po przerwie 0 1

Futsaliści  AZS UMCS Lublin wreszcie z kompletem punktów. Po serii meczów bez zwycięstwa zawodnicy trenera Artura Gadzickiego w ostatnim meczu w 2018 roku pokonali w hali Globus Odrę Opole chociaż do przerwy przegrywali dwiema bramkami

Dyrektor MOPS w Puławach odchodzi ze stanowiska

Dyrektor MOPS w Puławach odchodzi ze stanowiska 8 11

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach. Maria Piastowicz w ubiegłym tygodniu złożyła wniosek o przejście na emeryturę. Prezydent już go zaakceptował i zdecydował, że wkrótce rozpisany zostanie konkurs na to stanowisko.

Wypadek BMW pod Lublinem. Pasażer uciekł, kierowca się przesiadł i wymyślił historię o bracie bliźniaku

Wypadek BMW pod Lublinem. Pasażer uciekł, kierowca się przesiadł i wymyślił historię o bracie bliźniaku 4 6

W niedzielę przed północą policjanci zostali poinformowali o kolizji w miejscowości Panieńszczyzna. Ze zgłoszenia wynikało, że BMW miało uderzyć w słup latarni i wylądować w rowie.

Lekkoatleci AZS UMCS Lublin podsumowali sezon

Lekkoatleci AZS UMCS Lublin podsumowali sezon 3 0

Taki sezon trzeba było podsumować. W sobotę, w Chatce Żaka spotkali się najlepsi zawodnicy AZS UMCS. Lublinianie w 2018 roku osiągnęli mnóstwo świetnych wyników. Oczywiście, wisienką na torcie był złoty medal mistrzostw Europy w Berlinie, który w pchnięciu kulą wywalczyła Paulina Guba

Krępiec: Wypadek na S12. Zderzyły się dwa samochody osobowe

Krępiec: Wypadek na S12. Zderzyły się dwa samochody osobowe 2 0

Do wypadku doszło około godz. 14.30 na drodze ekspresowej S12 na wysokości miejscowości Krępiec.

Wystawa "Grayscale" w Galerii Białej
14 grudnia 2018, 18:00

Wystawa "Grayscale" w Galerii Białej 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 14 grudnia o godz. 18 w Galerii Białej w Lublinie (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się wernisaż wystawy prac Moniki Chlebek i Dawida Czycza: Grayscale.

"Miś był obleśny, futro śmierdziało". Nietypowe spotkanie w przedszkolu. Kurator zajmie się sprawą

"Miś był obleśny, futro śmierdziało". Nietypowe spotkanie w przedszkolu. Kurator zajmie się sprawą 17 9

Przedszkolaki zawiedzione, rodzice zdenerwowani, dyrekcja zniechęcona i interweniujące Kuratorium Oświaty – to efekt wizyty w lubelskim Przedszkolu nr 2 Misia Wędrowniczka

Pewna wygrana Avii, horror Politechniki w Rzeszowie

Pewna wygrana Avii, horror Politechniki w Rzeszowie 0 3

Avia Świdnik pokonała na wyjeździe Karpaty Krosno 3:1. LUK Politechnika Lublin wrócił tylko z dwoma punktami z Rzeszowa po wygranej 3:2 z AKS V LO

Były komendant Straży Miejskiej w Białej Podlaskiej ma nową pracę

Były komendant Straży Miejskiej w Białej Podlaskiej ma nową pracę 2 23

Artur Kozioł, do niedawna komendant Straży Miejskiej, ma zostać zastępcą dyrektora pogotowia w Białej Podlaskiej.

Kalendarz
grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.