Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor: Zdjęcie autora pab
0 0 A A

Zdobywca dwóch gwiazdek Michelina celowo rezygnuje w swojej diecie z jedzenia niektórych produktów? Każdy kto jest w stanie choćby wyobrazić sobie pracę szefa kuchni prestiżowej restauracji, domyśla się jak ciężkie to zadanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

No tak, ale 190 kilogramów na karku to chyba jeszcze większy ciężar do udźwignięcia. I jak przekonuje Tom Kerridge koniec końców wcale tak trudno zmienić nawyki nie jest. Bo dlaczego cierpimy na diecie? Dlatego, że jemy rzeczy, które nam nie smakują i nie sprawiają nam przyjemności. Takie samo mniej więcej przesłanie niosła książka Karoliny i Macieja Szaciłło „Jem (to co) kocham i chudnę”. Wtedy przekonałem się do zielonych szejków warzywno-owocowych. Nie było łatwo, ale to co na początku wydawało się w smaku dziwne, dziś jest przepyszne. I szejk na śniadanie zamiast kanapki nie jest męczarnią tylko przyjemnością.

No to teraz czas na filozofię Toma Kerridge’a czyli jedzenia tego, co jest miłe dla naszego mózgu. Bo tajemnica tkwi ponoć w dopaminie. To substancja chemiczna wytwarzana kiedy organizm doświadcza przyjemności. No tak, ale jeżeli największą przyjemność czujemy z jedzenia steku z frytkami? Zjedzmy sam stek, zrezygnujmy tylko z frytek – pisze Tom. To nie może być aż takie proste. Ależ jest – przekonuje.

Dietę opracowaną przez Kerridge’a można streścić dwoma słowami: więcej białka, mniej węglowodanów. Wystarczy przestawić swoje dotychczasowe myślenie o jakiejś potrawie. Zamiast spaghetti bolognese zjedzmy samo bolognese. Zamiast curry z ryżem, samo curry. Zamiast mięsa z ziemniakami, samo mięso. Wszystkie te dodatki tylko rozmywają smak – przekonuje autor. I tuczą.

Czyli rezygnujemy z węglowodanów – oprócz produktów już wyżej wymienionych, także np. z białego chleba. A co możemy jeść?  Produkty, które są bogate w tyrozynę i fenyloaninę, które mogą pomóc organizmowi w produkcji dopaminy. To: nabiał (np. pełnotłusty ser), jajka, tłuste ryby, owoce morza, owoce (mimo że zawierają węglowodany, to mogą być dobrym zastępstwem dla słodyczy w chwili słabości), mięso, orzechy, warzywa i przyprawy (autor poleca jedzenie pikantnie, do czego mnie raczej nie przekona).

I jeszcze jeden szalenie ważny  element: rezygnacja z uczt zakrapianych dużą ilością alkoholu. Dla niektórych to może być najtrudniejsze. Są jednak sposoby, żeby przebrnąć i przez to. Kerridge opisuje swoje cztery kroki do zmiany myślenia, które mogą być pomocne.

Wstęp jest bardzo motywujący. A same przepisy? Książka została podzielona na rozdziały: Zupy i rosoły, Ciepłe i zimne sałatki, Omlety i placki, Dania z mięsa mielonego, Potrawki i gulasze, Dania smażone i pieczone, Słodkości i wypieki. Jak można się domyślić dania są nieszablonowe, zapewniają dużo ciekawych, nieznanych dotąd sytuacji na talerzu. Ale ze zdobyciem potrzebnych do gotowania produktów nie będzie większych problemów. Po zaopatrzeniu swojej szafki w najpotrzebniejsze wyliczone w książce zapasy później będzie już znacznie łatwiej i szybciej.

Trzeba pamiętać, że wszystko co podpowiada Kerridge to przepis na walkę z bardzo dużą nadwagą. Zatem przecież nie muszę całkowicie rezygnować z alkoholu, a dzień przed startem w biegu na 10 kilometrów zjem bolognese ze spaghetti, bo na drugi dzień te węglowodany bardzo mi się przydadzą. Znajdujmy swój złoty środek. Tak, żeby jeść zdrowo, mieć z tego przyjemność i czuć się dobrze.

Dziś ulubioną przekąską Toma Kerridge’a są… skwarki, które zastąpiły mu chipsy. Jakkolwiek dziwaczne się to wydaje, to coś w tym musi być, skoro po przejściu na swoją dietę stracił 70 kilogramów.

Pozostałe informacje

Czarna Pascha w Zgrzycie
22 września 2024, 19:00

Czarna Pascha w Zgrzycie

W najbliższą niedzielę w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt odbędzie się Czarna Pascha. To niezwykłe wydarzenie łączy w sobie black metalowe obrzędy z nowoczesną oprawą wizualną, oferując przez to unikalne doświadczenie muzyczne. Wystąpią: Batushka, Shadohm oraz Terrordome.

Intymny koncert Grażyny Łobaszewskiej
22 września 2024, 18:00

Intymny koncert Grażyny Łobaszewskiej

Dama polskiej piosenki, Grażyna Łobaszewska znana z takich przebojów jak: „Czas nas uczy pogody”, „Piosenka o ludziach z duszą”, „Brzydcy” czy „Gdybyś” wystąpi 22 września (niedziela) w Kultowej Klubokawiarni w nowej, intymnej odsłonie.

Ulica Łukasińskiego po przebudowie była już w ramach gwarancji naprawiana w kilku miejscach. Teraz będzie zamknięta na całej długości

Cała ulica zamknięta dla ruchu. Niedawno ją przebudowali, teraz naprawiają

Od dzisiaj (16 września) przez prawie miesiąc (do 12 października) będzie zamknięta dla ruchu ulica Łukasińskiego na Starym Mieście w Zamościu. Wykonawca przebudowy ma ją naprawiać w ramach gwarancji.

Biuro podróży wysyła seniorów do Słowacji, która walczy z powodzią

Biuro podróży wysyła seniorów do Słowacji, która walczy z powodzią

”Do czwartku może się jeszcze dużo zmienić”. Z powodziami walczy spora część Europy Środkowo-Wschodniej, lecz nie przeszkadza to jednak jednemu z biur podróży, aby wysyłać tam klientów na wycieczkę.

Eliasz I.
biała podlaska

Były radny PiS wpadł na łapówkach. Jest wyrok

Eliasz I., były radny PiS z Białej Podlaskiej skazany za łapówki. Po trwającym kilka lat procesie, sąd wymierzył mu karę roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Powódź: Kolejne miasta w Lubelskiem włączają się w pomoc
ZBIÓRKI DARÓW

Powódź: Kolejne miasta w Lubelskiem włączają się w pomoc

Lublin, Zamość, Chełm, Hrubieszów, Krasnystaw... Coraz więcej samorządów z województwa lubelskiego informuje o organizacji zbiórek darów dla mieszkańców południa Polski. Ludzie tam stracili domy, często dorobek całego życia. Potrzebują jedzenia, wody, ubrań.

W trakcie postępowania okazało się, że zaginione pieniądze zostały wpłacone na 14 lokat bankowych

Radcowie okradli KUL na 3 mln zł? Nie przyznają się do winy

Trójka radców prawnych została oskarżona o przywłaszczenie spadku, który miał otrzymać Katolicki Uniwersytet Lubelski. Wyrok miał zapaść dzisiaj, sąd jednak zmienił zdanie.

Różne kolory flag - co oznaczają

Powódź: jak wzywać pomoc za pomocą flag lub kawałków materiału

Na razie nasz region pod względem hydrologicznym jest spokojny, ale strażacy w regionie non stop monitorują stan wód

Puławianie pomogą powodzianom. Trwa zbiórka darów

Puławianie pomogą powodzianom. Trwa zbiórka darów

W puławskim Ratuszu utworzone zostało dzisiaj miejsce zbiórki darów na rzecz poszkodowanych w powodziach na południu kraju. Potrzeba głównie żywności, wody butelkowanej i środków czystości.

Wybory w Opolu zakończone. Duża przewaga faworytki

Wybory w Opolu zakończone. Duża przewaga faworytki

W niedzielę, 15 września, mieszkańcy kilku ulic Opola Lubelskiego wzięli udział w wyborach uzupełniających do miejskiej rady. Frekwencja wyniosła prawie 23 proc. Najwięcej głosów spośród piątki zainteresowanych otrzymała kandydatka komitetu "Wspólna Gmina".

Łukasz Jabłoński od soboty jest nowym wiceprezesem zarządu w Motorze Lublin.

Łukasz Jabłoński, czyli w Motorze Lublin wiceprezes ds. wszelkich związanych z organizacją

W sobotę były sternik Korony Kielce Łukasz Jabłoński oficjalnie został wiceprezesem zarządu Motoru Lublin. W poniedziałek beniaminek PKO BP Ekstraklasy przedstawił nowego pracownika podczas konferencji prasowej.

Jak dbać o stiuk? Praktyczne porady dla właścicieli

Jak dbać o stiuk? Praktyczne porady dla właścicieli

Stiuk to jeden z najpiękniejszych i najbardziej eleganckich materiałów dekoracyjnych, który może dodać niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu. Jego unikalna struktura i estetyka sprawiają, że jest chętnie wykorzystywany w aranżacjach zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Jednak, aby stiuk zachował swoje walory przez długi czas, wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. W tym artykule przedstawimy praktyczne porady, które pomogą właścicielom stiuku w jego pielęgnacji, aby cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Uczcili bohaterów walk w obronie Lublina
galeria

Uczcili bohaterów walk w obronie Lublina

W poniedziałek, 16 września odbyły się obchody 85. rocznicy walk w obronie Lublina, stoczonych z niemieckim najeźdźcą 16 i 17 września 1939 r. Przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich oraz delegacje instytucji oddali hołd obrońcom Lublina i Ojczyzny z września 1939 r.

Ten owczarek to tzw. pies dualny. Był szkolony i do wykrywania wyrobów tytoniowych, i do wywęszenia pieniędzy

Wywęszy gotówkę w każdej skrytce

Był szkolony do wykrywania przemycanych papierosów, ale przeszedł jeszcze jeden specjalistyczny kurs. Teraz owczarek niemiecki, który wspiera funkcjonariuszy celnych z Zosina potrafi wywęszyć również gotówkę.

Ewakuacja mieszkańców zalanych domów

Powódź w Polsce. Rząd wprowadza stan klęski żywiołowej

Coraz więcej zalanych miast i miasteczek, zniszczonych domów, mostów, przełamanych zapór. W związku z dramatyczną sytuacją powodziową na południu Polski rząd zdecydował o wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej

Kalendarz
wrzesień 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna