20 wydarzeń, 11 dni. W niedzielę zakończyły się w Lublinie 20. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca. Zobaczcie, jak było
Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
20 wydarzeń, 11 dni. W niedzielę zakończyły się w Lublinie 20. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca. Zobaczcie, jak było
W najbliższy weekend w Chełmie zaparkuje Dermabus - mobilny gabinet dermatologiczny, oferujący bezpłatną konsultację oraz wsparcie psychologiczne dla osób z chorobami skóry. Ilość miejsc jest ograniczona.
Do niecodziennej sytuacji doszło wczoraj na trasie Józefów – Osuchy. 34-letni mieszkaniec gminy Terszpol stracił kontrolę nad pojazdem na zakręcie i wywrócił swoją ciężarówkę. Buraki, które rozsypały się po okolicy całkowicie zablokowały drogę.
Pani Marianna Krasnodębska, która za ratowanie Żydów w czasie niemieckiej okupacji, wraz z członkami swojej rodziny, została odznaczona medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata kończy dzisiaj 101 lat. W dniu jej urodzin, Panią Mariannę odwiedził niecodzienny gość, wojewoda lubelski Krzysztof Komorski.
Wczoraj późnym popołudniem w miejscowości Lasy tuż obok Kraśnika doszło do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia. Kierującemu nic się nie stało, ale szybko okazało się, że nie powinien nigdy znaleźć się w tym miejscu.
Penetrują lasy, pola, pustostany. Szukają go z ziemi i z powietrza, ale nadal nie udało się trafić na ślad podejrzanego o zabójstwo Bartłomieja Blachy. 34-latek uciekł ze szpitala psychiatrycznego. Odpowiednie służby sprawdzają, jak to możliwe, że zbiegł mimo dozoru.
„Miasto nieistniejące” - tak zatytułowana jest wystawa, która w piątek (11 października) zostanie otwarta w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Zamościu.
Wakacyjne remonty dróg, budowa nowych arterii, inwestycja w zieleń, poprawa komunikacji w mieście. Co jeszcze? Gość programu Dzień Wschodzi, wiceprezydent Lublina Tomasz Fulara odpowiada na pytania dotyczące przyszłości inwestycji w stolicy województwa lubelskiego.
Policjanci Ruchu Drogowego z Włodawy zatrzymali 3 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę, choć nie powinni. Najpierw w ich ręce wpadł pijany rowerzysta, następnie kierowca skody, który jechał pojazdem pomimo braku uprawnień. Na końcu udało się zatrzymać nietrzeźwą kierującą dacii.
Pierwszy przetarg nie przyniósł wyłonienia wykonawcy. Miasto jednak nie poddało się i ogłosiło drugi konkurs. Tym razem ofert na przebudowę skweru im. Arcybiskupa Józefa Życińskiego w Lublinie spłynęło 7, w tym kilka mieszczących się w środkach, jakie planuje wydać magistrat.
Ostatnia sesja świdnickich radnych obfitowała w gorące dyskusje. Tematy były różne: od projektów społecznych po inwestycyjne. Sporo czasu poświęcono kwestii bezpieczeństwa energetyczne miasta w kontekście dostaw ciepła.
Nagroda Angelus Lubelski przyznawana jest od 2005 roku. Jej celem jest wskazywanie ludzi o anielskich osobowościach, dla których inspiracją jest ewangeliczna koncepcja człowieka i jego odniesień.
Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozpoczął rozgrywki od wysokiej porażki w Angers z miejscowym UFAB 49
Trzy wykłady tygodniowo. Są nauki ścisłe, przyrodnicze i humanistyczne. A le w mniejszych grupach można się zająć malarstwem albo ogrodnictwem. Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował 39. rok akademicki.
W tym roku oczywiście. W najbliższą sobotę na koniec sezonu w Muzeum Wsi Lubelskiej do tańca zagrają dwie kapele.
Gdyby nie została zlikwidowana, to miałaby 80 lat. Choć od sześciu lat już nie istnieje, to absolwenci szkoły wciąż trzymają się razem. Właśnie zorganizowali kolejny zjazd.