Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

14 stycznia 2022 r.
10:36

Koronawirus. Ponownie ponad 16 tysięcy zachorowań. Dane z powiatów w Lubelskiem

Autor: Zdjęcie autora sko
49 10 A A
(fot. Jacek Szydłowski)

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane pandemiczne. W całym kraju zachorowało ponad 16 tysięcy osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dokładna liczba zawarta w piątkowym raporcie to 16 047. W tym czasie wyzdrowiało 17 774 pacjentów. W raporcie jest także mowa o zgonach. Zmarły 423 osoby, a 153 z nich nie miało chorób współistniejących.

W szpitalach przebywa 15 656 pacjentów z Covid-19, w tym 1600 chorych jest podłączonych do respiratorów. Dla pacjentów z Covid-19 przygotowano 30 746 łóżek i 2758 respiratorów.  Resort przekazał, że na kwarantannie przebywa 226 269 osób. Poinformował też, że wyzdrowiało dotąd 3 765 613 zakażonych.

województwo

liczba przypadków

zgony

Cały kraj

16047

423

dolnośląskie

1452

40

kujawsko-pomorskie

589

16

lubelskie

605

15

lubuskie

231

14

łódzkie

810

33

małopolskie

2208

31

mazowieckie

2812

40

opolskie

353

12

podkarpackie

918

47

podlaskie

224

13

pomorskie

1140

22

śląskie

2026

60

świętokrzyskie

311

15

warmińsko-mazurskie

457

14

wielkopolskie

1216

35

zachodniopomorskie

624

16

 

W województwie lubelskim odnotowano 605 nowych zachorowań. Było 15 zgonów.

lubelskie

bialski

16

1

lubelskie

biłgorajski

30

1

lubelskie

chełmski

18

1

lubelskie

hrubieszowski

18

0

lubelskie

janowski

19

1

lubelskie

krasnostawski

16

1

lubelskie

kraśnicki

18

2

lubelskie

lubartowski

0

0

lubelskie

lubelski

49

0

lubelskie

łęczyński

16

0

lubelskie

łukowski

21

0

lubelskie

opolski

11

0

lubelskie

parczewski

5

0

lubelskie

puławski

26

2

lubelskie

radzyński

2

0

lubelskie

rycki

31

1

lubelskie

świdnicki

28

0

lubelskie

tomaszowski

30

4

lubelskie

włodawski

4

0

lubelskie

zamojski

46

0

lubelskie

Biała Podlaska

8

0

lubelskie

Chełm

7

1

lubelskie

Lublin

162

0

lubelskie

Zamość

22

0

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 stycznia 2022 r. o 12:15
+5
Największa duńska gazeta przeprasza za bezkrytyczne rozpowszechnianie narracji Covid: "Przez prawie 2 lata my, prasa i ludność, byliśmy niemal hipnotycznie zaopatrywani przez władze w codzienne dane dotyczące koronawirusów."
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 stycznia 2022 r. o 14:02
+3
------ !!!!!!! --------"13 z 17 członków Rady Medycznej złożyło na ręce premiera rezygnację z doradzania rządowi w sprawie epidemii w Polsce."- nie tak  szybko cwaniacy !!!!!!   TERAZ SUWEREN WAS ROZLICZY ZA TE WSZYSTKIE KŁAMSTWA, MASKI, TESTY I LOCKDOWNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 stycznia 2022 r. o 12:15
+3
Największa duńska gazeta przeprasza za bezkrytyczne rozpowszechnianie narracji Covid: "Przez prawie 2 lata my, prasa i ludność, byliśmy niemal hipnotycznie zaopatrywani przez władze w codzienne dane dotyczące koronawirusów."
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 stycznia 2022 r. o 12:22
+2
Dania. „Zawiedliśmy - Vi fejlede : duńska gazeta przeprasza za propagandę w reportażach dotyczących covid19. "Przez PRAWIE dwa lata my - prasa i ludność - byliśmy niemal hipnotycznie zaabsorbowani codziennymi corona sprawami władz."
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 stycznia 2022 r. o 12:15
+2
Największa duńska gazeta przeprasza za bezkrytyczne rozpowszechnianie narracji Covid: "Przez prawie 2 lata my, prasa i ludność, byliśmy niemal hipnotycznie zaopatrywani przez władze w codzienne dane dotyczące koronawirusów."
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 stycznia 2022 r. o 12:15
+2
Największa duńska gazeta przeprasza za bezkrytyczne rozpowszechnianie narracji Covid: "Przez prawie 2 lata my, prasa i ludność, byliśmy niemal hipnotycznie zaopatrywani przez władze w codzienne dane dotyczące koronawirusów."
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 stycznia 2022 r. o 12:13
+2
"Jeden z większych szpitali z oddziałem C19. 2019 - baza wyjściowa zgonów 2020 - 105 % zgonów 2021 - 123 % zgonów" Interesująca musi być skala ogólnopolska.
Avatar
Janusz_Paliwas / 14 stycznia 2022 r. o 10:38
+1
A co się dzieje z ,,Tenczowym''? Czyżby leżał pod respiratorem?
Avatar
LLUbelak / 14 stycznia 2022 r. o 15:11
0
kalosz: kopiuj - wklej _ taki lubelski Gutenberg? w tej anty-szczepionkowej makówce nadal kłębią się teorie spiskowe
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 stycznia 2022 r. o 13:16
-1
"Dlaczego tak wiele osób [Włochy] jest hospitalizowanych i umiera pomimo 90% szczepień? Dlaczego Włoski Instytut Zdrowia nie publikuje raportów miesięcznych od września 2021 r.? Dlaczego poszkodowani przez szczepionki nie otrzymują żadnej pomocy?" - włoska eurodeputowana....
Avatar
LLUbelak / 14 stycznia 2022 r. o 15:11
0
kalosz: kopiuj - wklej _ taki lubelski Gutenberg? w tej anty-szczepionkowej makówce nadal kłębią się teorie spiskowe
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 stycznia 2022 r. o 14:02
+3
------ !!!!!!! --------"13 z 17 członków Rady Medycznej złożyło na ręce premiera rezygnację z doradzania rządowi w sprawie epidemii w Polsce."- nie tak  szybko cwaniacy !!!!!!   TERAZ SUWEREN WAS ROZLICZY ZA TE WSZYSTKIE KŁAMSTWA, MASKI, TESTY I LOCKDOWNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 stycznia 2022 r. o 13:16
-1
"Dlaczego tak wiele osób [Włochy] jest hospitalizowanych i umiera pomimo 90% szczepień? Dlaczego Włoski Instytut Zdrowia nie publikuje raportów miesięcznych od września 2021 r.? Dlaczego poszkodowani przez szczepionki nie otrzymują żadnej pomocy?" - włoska eurodeputowana....
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 stycznia 2022 r. o 12:22
+2
Dania. „Zawiedliśmy - Vi fejlede : duńska gazeta przeprasza za propagandę w reportażach dotyczących covid19. "Przez PRAWIE dwa lata my - prasa i ludność - byliśmy niemal hipnotycznie zaabsorbowani codziennymi corona sprawami władz."
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 stycznia 2022 r. o 12:15
+5
Największa duńska gazeta przeprasza za bezkrytyczne rozpowszechnianie narracji Covid: "Przez prawie 2 lata my, prasa i ludność, byliśmy niemal hipnotycznie zaopatrywani przez władze w codzienne dane dotyczące koronawirusów."
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 stycznia 2022 r. o 12:15
+2
Największa duńska gazeta przeprasza za bezkrytyczne rozpowszechnianie narracji Covid: "Przez prawie 2 lata my, prasa i ludność, byliśmy niemal hipnotycznie zaopatrywani przez władze w codzienne dane dotyczące koronawirusów."
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 stycznia 2022 r. o 12:15
+3
Największa duńska gazeta przeprasza za bezkrytyczne rozpowszechnianie narracji Covid: "Przez prawie 2 lata my, prasa i ludność, byliśmy niemal hipnotycznie zaopatrywani przez władze w codzienne dane dotyczące koronawirusów."
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 stycznia 2022 r. o 12:15
+2
Największa duńska gazeta przeprasza za bezkrytyczne rozpowszechnianie narracji Covid: "Przez prawie 2 lata my, prasa i ludność, byliśmy niemal hipnotycznie zaopatrywani przez władze w codzienne dane dotyczące koronawirusów."
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 stycznia 2022 r. o 12:13
+2
"Jeden z większych szpitali z oddziałem C19. 2019 - baza wyjściowa zgonów 2020 - 105 % zgonów 2021 - 123 % zgonów" Interesująca musi być skala ogólnopolska.
Avatar
Janusz_Paliwas / 14 stycznia 2022 r. o 10:38
+1
A co się dzieje z ,,Tenczowym''? Czyżby leżał pod respiratorem?
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rekordowa obsada 21. Turnieju Juniorów w futsalu o Puchar Starosty Świdnickiego

Rekordowa obsada 21. Turnieju Juniorów w futsalu o Puchar Starosty Świdnickiego

W sobotę 29 stycznia, w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku, zostanie rozegrana 21. edycja Międzypowiatowego Turnieju Juniorów w futsalu o Puchar Starosty Świdnickiego

Największa ubojnia w regionie już działa, spłaca i chce zatrudniać

Największa ubojnia w regionie już działa, spłaca i chce zatrudniać

Na gospodarczą mapę gminy po dłuższej przerwie spowodowanej upadłością Pini Beef, wraca jego następca: Końskowola Meat. Największa ubojnia w regionie w zeszłym tygodniu uruchomiła działalność. W planach jest wzrost zatrudnienia i produkcji oraz częściowa spłata wierzytelności

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Jednak nie dojdzie do sprzedaży miejskich gruntów na brzegu Czerniejówki koło dawnej drożdżowni. Prezydent wycofał ten pomysł z Rady Miasta. Teren, który chciał sprzedać deweloperowi, jest częścią Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych.

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Prowadzenie agencji nieruchomości nie stanowi prostego przedsięwzięcia. Najważniejsze jest zadbanie o to, aby posiadać odpowiednich pracowników. Zespół MNP Super Team został stworzony ze świetnie wyszkolonych profesjonalistów, potrafiących odpowiedzieć na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Jak udało mi się go skompletować?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Transport dalekobieżny zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem i wystąpieniem nieoczekiwanych zdarzeń na drodze. Większość nowoczesnych flot inwestuje w wideorejestratory, które pozwalają utrwalić niebezpieczne wydarzenia na drodze. Czym charakteryzują się takie urządzenia i dlaczego doskonale zabezpieczają interesy przewoźników?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ostatniego dnia lutego jest powrót do nauki stacjonarnej we wszystkich typach szkół; nie zakładamy innego wariantu - powiedział w czwartek wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Nie przewidujemy możliwości zamknięcia przedszkoli ani klas od 1 do 4 - dodał.

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

W jakich sytuacjach wejdziemy do stomatologa poza kolejnością. Co zrobić w przypadku bólu zęba. Sprawdź, kiedy masz prawo do natychmiastowej wizyty!

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Joanna Szarawaga, Weronika Gawlik, Kinga Achruk i Romana Roszak są nominowane w plebiscycie na Sportowca Roku 2021.

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Budynek Urzędu Miasta w Puławach, mimo ostatnich inwestycji w poprawę jego dostępności przez osoby niepełnosprawne, wciąż nie jest łatwo dostępny dla osób mających problemy z poruszaniem się. Urzędnicy chcą dobudować zewnętrzną windę. Jej projekt ma kosztować ok. 50 tys. zł.

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie
Rozmowa

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie

– Nie jesteśmy już w stanie płacić rachunków, nie sięgając do własnych oszczędności. Rachunki za prąd i ogrzewanie – już za grudzień – są wyższe o około 50 proc. od tych w listopadzie, a to przecież nie koniec podwyżek – Rozmowa z Sylwestrem Iżowskim, współwłaścicielem sklepu z używaną odzieżą „Różana szafa” w Lublinie.

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?

- Wszystkie ubrania i pościel muszę dzień w dzień gotować w 90 stopniach, by zabić ich jaja, bądź żywego intruza – skarży się pani Małgorzata. Kobieta od blisko roku walczy z plagą pluskiew w jednej z łódzkich kamienic. Bezskutecznie. Od blisko roku sen z powiek kobiety i kilku jej sąsiadów spędza walka z plagą pluskiew.

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika
18 lutego 2022, 19:00

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika

W piątek, 18 lutego o godz. 19 w Domu Chemika w Puławach (ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się fabularyzowany koncert "Anna & Anna" poświęcony twórczości Anny German i Anny Jantar.

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza
Pierwsza strona Dziennika

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza

W zeszłym roku ubyło ponad 3200 zameldowanych mieszkańców. Chociaż miasto się kurczy, to jego władze bronią optymistycznego założenia, że mieszkańców będzie przybywać. Właśnie tym argumentem tłumaczyły przeznaczanie nowych terenów pod budownictwo.

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś uczniowie starszych klas podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie. Do szkolnych ławek wrócą dopiero po feriach.

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie straciło jeden ze swoich eksponatów – ciężarówkę Star 660, która w przeszłości pracowała przy obsłudze lotniska. Pojazd po wypożyczeniu miał wrócić na miejsce, ale tak się nie stało. Człowiek, który przed laty zawarł umowę z muzeum twierdzi, że samochód został już zezłomowany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!