Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

21 lutego 2016 r.
14:31

Eksperci o oskarżeniach pod adresem Lecha Wałęsy: Szkodzą Polsce

Autor: Zdjęcie autora TVN24/x-news
0 24 A A
(fot. Dorota Awiorko/Archiwm)
(fot. Dorota Awiorko/Archiwm)

Warszawa. Dokumenty znalezione w "szafie Kiszczaka", które ma opublikować IPN, mogły zostać sfabrykowane przez komunistyczną bezpiekę - twierdzi Lech Wałęsa. Komentatorzy zwracają uwagę, że zarzuty dotyczące domniemanej współpracy byłego prezydenta z komunistycznymi służbami w latach 70. nie są niczym nowym. "Odgrzewanie" tej sprawy budzi natomiast obawy o wizerunek Polski na arenie międzynarodowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
trak / 22 lutego 2016 o 13:01
0

A ja myśle, że kurdupel z anotonim !

Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.

5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał? Kogo chcesz postawić pod murem i rozstrzelać ?? Twojego nieskazitelnego guru ?? zwiń

Tu się nie da zgonić na SB czy innych to po prostu rzecz najprawdziwsza z prawdziwych ! wałęsa jaki jest każdy widzi natomiast tu ... tajne  ............. ludzie wiedzą i widzą ! I kto jest zwykłym psem esbeckim - jasne na pewno nie walesa

ne  ............. ludzie wiedzą i widzą ! I kto jest zwykłym psem esbeckim - jasne na pewno nie walesa

rozwiń
Avatar
juko / 22 lutego 2016 o 12:58
0

Oskarzeniaa szkodza Polsce,a prawda Nas wyzwoli.Czepiaja sie choregp czlowieka poniewaz pomrocznosc jasna jest dziedziczna i zwalnia od odpowiedzialnosci.Walesa samzniszczyl komunizm,a Wajda zrobil mu film,a wdzieczni Polacy jego nazwiskiem nazwali lotnisko.A ze z Kiszczakiem budowali niwa Polske to Kiszczsak mu nie powiedzial.

A ja myśle, że kurdupel z anotonim !

Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.

5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał? Kogo chcesz postawić pod murem i rozstrzelać ?? Twojego nieskazitelnego guru ?? zwiń

A ja myśle, że kurdupel z anotonim !

Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołk... rozwiń

Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 09:09
0
Ja słyszałem że Kiszczak był tajnym agentem PIS o pseudonimie "Teczka". Natomiast Kaczyńscy już jako mali chłopcy przygotowywali "kwity" na Wałęsę. oraz strategię walki z Petru i KOD.
Avatar
lubelak / 22 lutego 2016 o 06:45
0

Ci "eksperci" chyba reprezentują taką samą moralność i intelekt jak Wałęsa. Bolek zaszkodził Polsce, w niczym jej nie pomógł. Wraz ze swoimi oficerami prowadzącymi budował PRL-bis. Już nie wspomnę jego kolegów z W4 w stoczni gdańskiej, którym zniszczył życie. A Matka Boska w klapie powinna mu dać w gębę.

Avatar
bee / 21 lutego 2016 o 23:32
0

Lech Walesa byl i jest Wielkim czlowiekiem .To co on zrobil przechodzi ludzkie pojecie .Przeciez oni mieli wladze i mogli zrobic co tylko by chcieli.Nie byla by Polska tu gdzie jest teraz.Dlaczego Kiszczak i jemu podobni nie ujawnili tego odrazu jezeli mieli na niego jakies papiery.To wszystko jest podrobione azeby pomniejszyc zaslugi Lecha Walesy i wyniesc na oltarze sp Lecha Kaczynskiego a za tym wszystkim stoi Jarus

Walesa nie byl i nie jest WIELGI,jest maluczki gdyz z chlopaka o pomrocznosci,braku wyksztalcenia i obycia zrobil sie zbawicielem.W owych czasach nigdy nie moglo byc mozliwe postawienie na takiego bez zmuszenia go do wspolpracy i donosicielstwa.Tamta wladza w ten sposob utwierdzala siebie dzieki tysiacom sobie poddanym i zaszczutym do tego stopnia,ze wyrwanie sie z tego kotla bylo poprostu bez wyjscia.Walesa nie ma szans na usprawiedliwienie swych zacnych czynow,dokumenty od dawna o tym mowily a teraz juz w poniedzialek bedzie kropka nad I.W szafie nie mogly byc podroby sluzb prl a napewno sa oryginaly a to i smutne i prawdziwe.Smrod pociagnie a moze wyjasni to o czym niby wszyscy dawno wiedzieli.

Walesa nie byl i nie jest WIELGI,jest maluczki gdyz z chlopaka o pomrocznosci,braku wyksztalcenia i obycia zrobil sie zbawicielem.W owych czasach nigdy nie moglo byc mozliwe postawienie na takiego bez zmuszenia go do wspolpracy i donosicielstwa.Tamta wladza w ten sposob utwierdzala siebie dzieki tysiacom sobie poddanym i zaszczutym do tego stopnia,ze wyrwanie sie z tego kotla bylo poprostu bez wyjscia.Walesa nie ma szans na usprawiedliwienie swych zacnych czynow,dokumenty od dawna o tym mowily a teraz juz w poniedzialek bedz... rozwiń

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 21:32
0
Tymczasem cnotliwy noblista z fotką Matki Boskiej w klapie, tańczy niewzruszony poloneza na balach w wytwornych hotelach w MIAMI -USA razem z kapitanem prowadzącycm WACHOWSKIM, tłumaczką DUKACZEWSKĄ (tak, tak żoną gen Dukaczewskiego). Cięzki ten Wielki Post dla demontera komunizmu?
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 20:38
0
Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na Prezydenta RP – LECHOWI Wałęsie kilku pytań. Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za treść tych pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem. 1. Czy pamiętasz, jak w styczniu 1971r. przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań? 2. Dlaczego okłamałeś wszystkich, mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy na strajk 14.08.1980r zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni? 3. Jak godziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła ci publiczne awantury w 1980r? 4. 9-ego grudnia 1980r przyznano „Solidarności” pierwszą nagrodę – 30 tyś. USD. Co zrobiłeś z tymi pieniędzmi? 5. Co zrobiłeś z 60 tyś. USD nagrody szwedzkiej prasy, które miałeś przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś? 6. Czy mieszkanie na ul.Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo? 7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborczą? 8. Czy uważasz za właściwe, że głowa państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu? 9. Czy byłeś w 1981r informowany przez Prezydium MKZ, że M. Wachowski jest kapitanem SB? 10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie reagowałeś na jego poczynania? 11. Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed Sądem Rejonowym dla Nieletnich wymuszając płatną współpracę? 12. Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5-cio tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń? 13. Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA „lokujcie swe kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić”. Czy nadal tak sądzisz? 14. Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się? 15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A. Gwiazdy z I Zjazdu Solidarności – jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą? 16. Czy nie dosyć już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu? Gdańsk dn. 25.09.1995r Anna Walentynowicz
Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na Prezydenta RP – LECHOWI Wałęsie kilku pytań. Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za treść tych pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem. 1. Czy pamiętasz, jak w styczniu 1971r. przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań? 2. Dlaczego okłamałeś wszystkich, mówiąc o przeskoczeniu płotu, ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 20:09
0

http://www.fakt.pl/politycy/rydzyk-zartuje-z-gowinem-ze-przydaloby-mu-sie-wiecej-niz-20-mln,artykuly,612750.html

Ojciec Dyrektor prosi Gowina o pieniądze. "To dzieło umiłowane przez Boga"

emeryci 1,54 podwyżki, pracownicy budżetówki od 8 lat bez podwyżek pomimo, że ustawowo powinni dostawać co roku tzw. podwyżkę inflacyjną, no ale dziura budżetowa i ich płace zamrożone i dostają w kwocie ok. 1300-1500 zl za pracę po 20-40 latach, a tu tyle pieniędzy rząd rozdaje, i co na to solidarnościowcy z lat 80, o to żeście walczyli, o biedę tych co nie mają siły przebicia, nie umieją rozpychać się łokciami do koryta, to wy zapewnialiście ich o tym ,że będziecie o nich dbać, i co mają 1,54 podwyżki przy emeryturze 800-1500 zl dostając po 20-50 latach pracy. LUDZIE PRACY, EMERYCI NIE DAJMY  SIĘ, WALCZMY NA ŚMIERĆ NA ŻYCIE BO NAS ZAGŁODZĄ

http://www.fakt.pl/politycy/rydzyk-zartuje-z-gowinem-ze-przydaloby-mu-sie-wiecej-niz-20-mln,artykuly,612750.html

Ojciec Dyrektor prosi Gowina o pieniądze. "To dzieło umiłowane przez Boga"

emeryci 1,54 podwyżki, pracownicy budżetówki od 8 lat bez podwyżek pomimo, że ustawowo powinni dostawać co roku tzw. podwyżkę inflacyjną, no ale dziura budżetowa i ich płace zamrożone i dostają w kwocie ok. 1300-1500 zl za pracę po 20-40 latach, a tu tyle pieniędzy rząd rozdaje, i co na to solidarnościowcy z lat 80, o to żeście walczyli, ... rozwiń

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 19:52
0

A ile ty masz lat ze sie wypowiadasz ?bo ja sluchalem radia wolna europa I mam dozo dokumentow z tamtych lat i wiem czyja to zasluga ze ty mozesz teraz zyc w wolnym kraju Mam tez zdjecia z Lechem Walesa WALESA NAJBARDZIEJ ROZPOZNAWALNY CZLOWIEK POZA GRANICAMI KRAJU.

w polsce wolny kraj polega na tym kto komu więcej zajebie, dokopie, wykorzysta itp. dlaczego uczciwi ludzie klepią biedę, i to jest wolny kraj, to po cholerę nam rząd, który nie umie bronić uczciwych pracujących ludzi, bo nie powiesz, ze płaca 1300 zł , gdzie inni dostają po 20-50 tysięcy miesięcznie jest prawidłowa, gdzie te pieprzone solidaruchy z lat 80 na czele z tym bolkiem, dlaczego nie walczą o to aby płaca tych ludzi była na przyzwoitym poziomie, a tak miało być, pamiętam to jak cholera i jeszcze do tego miałam dostać 100 milionów i co nie masz tego na swoich dokumentach, nie masz postulatów, ktore mialy zapewnić godne zycie pracujących, o to słabo, żle. Co powiesz  na obecną podwyżkę dla emerytów za ich pracę po 20-50 latach w kwocie 1,54 zł gdzie leserzy i bogaci  za leżenie się i pieprzenie dostaną za darmo po 500 zl od zrobionego dziecka, gdzie te solidaruchy z lat 80 , dlaczego nie walczą o podwyżkę 500 zł dla ludzi pracy którzy za swoją prace po 20-50 latach dostają 800-1500 zł, i to jest sprawiedliwe i to uważasz, ze takj ma być wolnym kraju, gdzie silniejszy depcze słabszego i to jest po katolicku, co na to Matka Boska wpięta w jego klapę  jak Ona może na to przepatrzeć.

w polsce wolny kraj polega na tym kto komu więcej zajebie, dokopie, wykorzysta itp. dlaczego uczciwi ludzie klepią biedę, i to jest wolny kraj, to po cholerę nam rząd, który nie umie bronić uczciwych pracujących ludzi, bo nie powiesz, ze płaca 1300 zł , gdzie inni dostają po 20-50 tysięcy miesięcznie jest prawidłowa, gdzie te pieprzone solidaruchy z lat 80 na czele z tym bolkiem, dlaczego nie walczą o to aby płaca tych ludzi była na przyzwoitym poziomie, a tak miało być, pamiętam to jak cholera i jeszcze do tego miałam dos... rozwiń

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 18:36
0
A ile ty masz lat ze sie wypowiadasz ?bo ja sluchalem radia wolna europa I mam dozo dokumentow z tamtych lat i wiem czyja to zasluga ze ty mozesz teraz zyc w wolnym kraju Mam tez zdjecia z Lechem Walesa WALESA NAJBARDZIEJ ROZPOZNAWALNY CZLOWIEK POZA GRANICAMI KRAJU.
Avatar
trak / 22 lutego 2016 o 13:01
0

A ja myśle, że kurdupel z anotonim !

Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.

5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał? Kogo chcesz postawić pod murem i rozstrzelać ?? Twojego nieskazitelnego guru ?? zwiń

Tu się nie da zgonić na SB czy innych to po prostu rzecz najprawdziwsza z prawdziwych ! wałęsa jaki jest każdy widzi natomiast tu ... tajne  ............. ludzie wiedzą i widzą ! I kto jest zwykłym psem esbeckim - jasne na pewno nie walesa

ne  ............. ludzie wiedzą i widzą ! I kto jest zwykłym psem esbeckim - jasne na pewno nie walesa

rozwiń
Avatar
juko / 22 lutego 2016 o 12:58
0

Oskarzeniaa szkodza Polsce,a prawda Nas wyzwoli.Czepiaja sie choregp czlowieka poniewaz pomrocznosc jasna jest dziedziczna i zwalnia od odpowiedzialnosci.Walesa samzniszczyl komunizm,a Wajda zrobil mu film,a wdzieczni Polacy jego nazwiskiem nazwali lotnisko.A ze z Kiszczakiem budowali niwa Polske to Kiszczsak mu nie powiedzial.

A ja myśle, że kurdupel z anotonim !

Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.

5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał? Kogo chcesz postawić pod murem i rozstrzelać ?? Twojego nieskazitelnego guru ?? zwiń

A ja myśle, że kurdupel z anotonim !

Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołk... rozwiń

Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 09:09
0
Ja słyszałem że Kiszczak był tajnym agentem PIS o pseudonimie "Teczka". Natomiast Kaczyńscy już jako mali chłopcy przygotowywali "kwity" na Wałęsę. oraz strategię walki z Petru i KOD.
Avatar
lubelak / 22 lutego 2016 o 06:45
0

Ci "eksperci" chyba reprezentują taką samą moralność i intelekt jak Wałęsa. Bolek zaszkodził Polsce, w niczym jej nie pomógł. Wraz ze swoimi oficerami prowadzącymi budował PRL-bis. Już nie wspomnę jego kolegów z W4 w stoczni gdańskiej, którym zniszczył życie. A Matka Boska w klapie powinna mu dać w gębę.

Avatar
bee / 21 lutego 2016 o 23:32
0

Lech Walesa byl i jest Wielkim czlowiekiem .To co on zrobil przechodzi ludzkie pojecie .Przeciez oni mieli wladze i mogli zrobic co tylko by chcieli.Nie byla by Polska tu gdzie jest teraz.Dlaczego Kiszczak i jemu podobni nie ujawnili tego odrazu jezeli mieli na niego jakies papiery.To wszystko jest podrobione azeby pomniejszyc zaslugi Lecha Walesy i wyniesc na oltarze sp Lecha Kaczynskiego a za tym wszystkim stoi Jarus

Walesa nie byl i nie jest WIELGI,jest maluczki gdyz z chlopaka o pomrocznosci,braku wyksztalcenia i obycia zrobil sie zbawicielem.W owych czasach nigdy nie moglo byc mozliwe postawienie na takiego bez zmuszenia go do wspolpracy i donosicielstwa.Tamta wladza w ten sposob utwierdzala siebie dzieki tysiacom sobie poddanym i zaszczutym do tego stopnia,ze wyrwanie sie z tego kotla bylo poprostu bez wyjscia.Walesa nie ma szans na usprawiedliwienie swych zacnych czynow,dokumenty od dawna o tym mowily a teraz juz w poniedzialek bedzie kropka nad I.W szafie nie mogly byc podroby sluzb prl a napewno sa oryginaly a to i smutne i prawdziwe.Smrod pociagnie a moze wyjasni to o czym niby wszyscy dawno wiedzieli.

Walesa nie byl i nie jest WIELGI,jest maluczki gdyz z chlopaka o pomrocznosci,braku wyksztalcenia i obycia zrobil sie zbawicielem.W owych czasach nigdy nie moglo byc mozliwe postawienie na takiego bez zmuszenia go do wspolpracy i donosicielstwa.Tamta wladza w ten sposob utwierdzala siebie dzieki tysiacom sobie poddanym i zaszczutym do tego stopnia,ze wyrwanie sie z tego kotla bylo poprostu bez wyjscia.Walesa nie ma szans na usprawiedliwienie swych zacnych czynow,dokumenty od dawna o tym mowily a teraz juz w poniedzialek bedz... rozwiń

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 21:32
0
Tymczasem cnotliwy noblista z fotką Matki Boskiej w klapie, tańczy niewzruszony poloneza na balach w wytwornych hotelach w MIAMI -USA razem z kapitanem prowadzącycm WACHOWSKIM, tłumaczką DUKACZEWSKĄ (tak, tak żoną gen Dukaczewskiego). Cięzki ten Wielki Post dla demontera komunizmu?
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 20:38
0
Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na Prezydenta RP – LECHOWI Wałęsie kilku pytań. Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za treść tych pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem. 1. Czy pamiętasz, jak w styczniu 1971r. przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań? 2. Dlaczego okłamałeś wszystkich, mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy na strajk 14.08.1980r zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni? 3. Jak godziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła ci publiczne awantury w 1980r? 4. 9-ego grudnia 1980r przyznano „Solidarności” pierwszą nagrodę – 30 tyś. USD. Co zrobiłeś z tymi pieniędzmi? 5. Co zrobiłeś z 60 tyś. USD nagrody szwedzkiej prasy, które miałeś przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś? 6. Czy mieszkanie na ul.Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo? 7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborczą? 8. Czy uważasz za właściwe, że głowa państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu? 9. Czy byłeś w 1981r informowany przez Prezydium MKZ, że M. Wachowski jest kapitanem SB? 10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie reagowałeś na jego poczynania? 11. Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed Sądem Rejonowym dla Nieletnich wymuszając płatną współpracę? 12. Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5-cio tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń? 13. Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA „lokujcie swe kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić”. Czy nadal tak sądzisz? 14. Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się? 15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A. Gwiazdy z I Zjazdu Solidarności – jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą? 16. Czy nie dosyć już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu? Gdańsk dn. 25.09.1995r Anna Walentynowicz
Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na Prezydenta RP – LECHOWI Wałęsie kilku pytań. Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za treść tych pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem. 1. Czy pamiętasz, jak w styczniu 1971r. przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań? 2. Dlaczego okłamałeś wszystkich, mówiąc o przeskoczeniu płotu, ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 20:09
0

http://www.fakt.pl/politycy/rydzyk-zartuje-z-gowinem-ze-przydaloby-mu-sie-wiecej-niz-20-mln,artykuly,612750.html

Ojciec Dyrektor prosi Gowina o pieniądze. "To dzieło umiłowane przez Boga"

emeryci 1,54 podwyżki, pracownicy budżetówki od 8 lat bez podwyżek pomimo, że ustawowo powinni dostawać co roku tzw. podwyżkę inflacyjną, no ale dziura budżetowa i ich płace zamrożone i dostają w kwocie ok. 1300-1500 zl za pracę po 20-40 latach, a tu tyle pieniędzy rząd rozdaje, i co na to solidarnościowcy z lat 80, o to żeście walczyli, o biedę tych co nie mają siły przebicia, nie umieją rozpychać się łokciami do koryta, to wy zapewnialiście ich o tym ,że będziecie o nich dbać, i co mają 1,54 podwyżki przy emeryturze 800-1500 zl dostając po 20-50 latach pracy. LUDZIE PRACY, EMERYCI NIE DAJMY  SIĘ, WALCZMY NA ŚMIERĆ NA ŻYCIE BO NAS ZAGŁODZĄ

http://www.fakt.pl/politycy/rydzyk-zartuje-z-gowinem-ze-przydaloby-mu-sie-wiecej-niz-20-mln,artykuly,612750.html

Ojciec Dyrektor prosi Gowina o pieniądze. "To dzieło umiłowane przez Boga"

emeryci 1,54 podwyżki, pracownicy budżetówki od 8 lat bez podwyżek pomimo, że ustawowo powinni dostawać co roku tzw. podwyżkę inflacyjną, no ale dziura budżetowa i ich płace zamrożone i dostają w kwocie ok. 1300-1500 zl za pracę po 20-40 latach, a tu tyle pieniędzy rząd rozdaje, i co na to solidarnościowcy z lat 80, o to żeście walczyli, ... rozwiń

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 19:52
0

A ile ty masz lat ze sie wypowiadasz ?bo ja sluchalem radia wolna europa I mam dozo dokumentow z tamtych lat i wiem czyja to zasluga ze ty mozesz teraz zyc w wolnym kraju Mam tez zdjecia z Lechem Walesa WALESA NAJBARDZIEJ ROZPOZNAWALNY CZLOWIEK POZA GRANICAMI KRAJU.

w polsce wolny kraj polega na tym kto komu więcej zajebie, dokopie, wykorzysta itp. dlaczego uczciwi ludzie klepią biedę, i to jest wolny kraj, to po cholerę nam rząd, który nie umie bronić uczciwych pracujących ludzi, bo nie powiesz, ze płaca 1300 zł , gdzie inni dostają po 20-50 tysięcy miesięcznie jest prawidłowa, gdzie te pieprzone solidaruchy z lat 80 na czele z tym bolkiem, dlaczego nie walczą o to aby płaca tych ludzi była na przyzwoitym poziomie, a tak miało być, pamiętam to jak cholera i jeszcze do tego miałam dostać 100 milionów i co nie masz tego na swoich dokumentach, nie masz postulatów, ktore mialy zapewnić godne zycie pracujących, o to słabo, żle. Co powiesz  na obecną podwyżkę dla emerytów za ich pracę po 20-50 latach w kwocie 1,54 zł gdzie leserzy i bogaci  za leżenie się i pieprzenie dostaną za darmo po 500 zl od zrobionego dziecka, gdzie te solidaruchy z lat 80 , dlaczego nie walczą o podwyżkę 500 zł dla ludzi pracy którzy za swoją prace po 20-50 latach dostają 800-1500 zł, i to jest sprawiedliwe i to uważasz, ze takj ma być wolnym kraju, gdzie silniejszy depcze słabszego i to jest po katolicku, co na to Matka Boska wpięta w jego klapę  jak Ona może na to przepatrzeć.

w polsce wolny kraj polega na tym kto komu więcej zajebie, dokopie, wykorzysta itp. dlaczego uczciwi ludzie klepią biedę, i to jest wolny kraj, to po cholerę nam rząd, który nie umie bronić uczciwych pracujących ludzi, bo nie powiesz, ze płaca 1300 zł , gdzie inni dostają po 20-50 tysięcy miesięcznie jest prawidłowa, gdzie te pieprzone solidaruchy z lat 80 na czele z tym bolkiem, dlaczego nie walczą o to aby płaca tych ludzi była na przyzwoitym poziomie, a tak miało być, pamiętam to jak cholera i jeszcze do tego miałam dos... rozwiń

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 18:36
0
A ile ty masz lat ze sie wypowiadasz ?bo ja sluchalem radia wolna europa I mam dozo dokumentow z tamtych lat i wiem czyja to zasluga ze ty mozesz teraz zyc w wolnym kraju Mam tez zdjecia z Lechem Walesa WALESA NAJBARDZIEJ ROZPOZNAWALNY CZLOWIEK POZA GRANICAMI KRAJU.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 0

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 2 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 10 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 38 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!