Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

26 lutego 2021 r.
8:37

Taśmy Obajtka. Prezes Orlenu klnie jak szewc

Autor: Zdjęcie autora sko
89 47 A A
Daniel Obajtek
Daniel Obajtek (fot. Archiwum)

Gazeta Wyborcza opublikowała artykuł o nagranych rozmowach Daniela Obajtka, gdy był wójtem Pcimia. Chciał zaszkodzić firmie swojego wuja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– S…n. ten ch…j p..y, brudna pała. W…a mnie to, wiesz, ale co mam zrobić – to tylko fragment słów, jakie Daniel Obajtek wypowiada w nagraniu, które opisuje Gazeta Wyborcza.

Dziennikarze na podstawie nagrań opisali, jak obecny prezes Orlenu, w czasach gdy był wójtem Pcimia, miał nieformalnie kierować firmą konkurującą z przedsiębiorstwem wuja Obajtka.

Dziennikarze zaznaczają, że taśmy są w posiadaniu prokuratury, ale ta w 2017 roku umorzyła prowadzoną sprawę.

Daniel Obajtek był wójtem Pcimia w latach 2006 – 2015. Potem został prezesem ARiMR a następnie prezesem spółki energetycznej Energa. Od 2018 roku jest prezesem PKN Orlen.

Ostatnio tygodnik Sieci przyznał mu tytuł Człowieka Wolności 2020.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ukash / 26 lutego 2021 r. o 09:13
+46
To nasz przyszły premier bo mają na niego haki w prokuraturze.
Avatar
Amor2k3 / 26 lutego 2021 r. o 11:12
+42
Typowy pisowski aparatczyk - pogardą dla prawa, pogardą dla ludzi, metne interesy i chamstwo. Tylko w państwie PiS kolega koledze umarza postępowania i burmistrza pcima robi prezesem największej firmy w Polsce. Totalne bagno
Avatar
Adam_z_Lublina / 26 lutego 2021 r. o 09:10
+40
Obajtek to kolejny przykład po Tomaszu Greniuchu i Przemysławie Czarnku, że w PiS-owskim państwie karierę robią najgorsze miernoty, dla których pogarda i nienawiść do przeciwników jest wyznacznikiem ich działania.
Avatar
Janusz_Paliwas / 26 lutego 2021 r. o 09:01
+39
majtek... idealny następca tego co ma dwa wyroki za mówienie publicznie nieprawdy... pissowskie elity.
Avatar
Apollo13 / 26 lutego 2021 r. o 09:04
+38
- Skur**syn. Ten ch** pier***ony, brudna pała. Wkur*** mnie to, wiesz, ale co mam zrobić? (...) Stary buc, który na emeryturze powinien siedzieć po sześćdziesiątce, a drugi już, kur**, koło siedemdziesiątki ma. Ja już tracę, kur**, siły do myślenia... To nie są przekleństwa to są wulgaryzmy. Kolejny Dyzma..
Avatar
Piter79 / 26 lutego 2021 r. o 09:39
+37
Już z odsieczą przybył towarzysz TECZOWY_ZSL. Płatnych trolli im nigdy za wiele.
Avatar
Janusz_Paliwas / 26 lutego 2021 r. o 10:54
+36
OMG !!!! Obajtek 12 lat temu w prywatnej rozmowie przeklął. Politycy KO kilka miesięcy temu darli się publicznie na ulicach "JEB*Ć PIS", "WYPIE*DALAĆ", często publicznie  przy dzieciach. Kurtyna
 Słusznie zauważyłeś, kto tym językiem się posługiwał jako pierwszy. Jeśli ktoś nie rozumie kulturalnie, to trzeba mówić do istot człekokształnych tym samym językiem. A w ogóle to przypomnę cytat: ,,zamknijcie te zdradzieckie mordy''.
Avatar
Berretto / 26 lutego 2021 r. o 09:38
+36
Uuuu, pisowskie trolle w stylu Tęczowego_ZSL jadą na dopalaczach - muszą zawalić komentarze śmieciami, by zakryć głosy trzeźwo myślących ludzi. :)
Avatar
maria-antonina / 26 lutego 2021 r. o 08:52
+34
Ni wyżyna, ni nizina, Ni krzywizna, ni równina - Taka gmina. Spotkasz Obajtka ? - gęba sina, Oj, nie wraca ci on z kina - Taka gmina. Miast kobiety, śpiewu, wina - Wóda, czkawka, Gwiżdż Janina - ORLEN gmina ? ;-)
Avatar
Janusz_Paliwas / 26 lutego 2021 r. o 10:54
+29
OMG !!!! Obajtek 12 lat temu w prywatnej rozmowie przeklął. Politycy KO kilka miesięcy temu darli się publicznie na ulicach "JEB*Ć PIS", "WYPIE*DALAĆ", często publicznie  przy dzieciach. Kurtyna
 ,,spieprzaj dziadu''
Avatar
___K___ / 4 marca 2021 r. o 07:44
+4
BRAWO OBAJTEK !!!! ... Skoro wszystkie  antypolskie szczujnie zostały uruchomion e, po prezesa orlen wizycie na Litwie, to znaczy, że My Polacy, idziemy w dobrym kierunku Trzymać kurs Panie Prezesie... precz z sowieckim jarzmem!!!
  To teraz się skup, bo dla takich proPiSowskich ściekmistrzów jak ty będzie trudno. Za Tuska baryłka ropy kosztowała ok. 120 USD. Za PiSu nie osiąga nawet połowy tej wartości, a były momenty, że była kilkakrtonie tańsza. Ale przyjmujmy, że to jest 50% ówczesnej ceny. Cena litra paliwa za Tuska osiągała momentami 6 zł. Dziś jest niższa o jakieś 15%. Gdzie jest różnica? Czy Orlen nie mógłby się podzielić zyskiem z obywatelami? Nie. Z trzech podstawowych powodów. Bo może siać propoagandę, jak to niby świetnie zarabia, a to kwestia różnicy w cenie zakupu surowca. Po drugie - od ceny paliwa naliczane są liczne podatki i daniny - akcyza, VAT, opłata paliwowa i szereg innych. Spadek ceny paliwa spowoduje znacznie niższe wpływy do budżetu z tychże podatków i danin, a to dla budżetu źle. No i na tych wysokich zyskach Orlenu też łapę kładzie PiSowski rząd. De facto więc cóż nam z tego, że Orlen osąga wysokie zyski, kiedy dzieje się to naszym kosztem? Obajtek nie jest świetnym managerem - on po prostu korzysta na tanim surowcu, a płacimy za to wszyscy. Bo od cen paliwa uzależnione ą koszty transportu, a transportuje się praktycznie wszystko - od surowców przez półprodukty po towary gotowe. Więc z czego się cieszysz, proPiSowski ściekmistrzu? Że cię znowu rząd wydymał, a ty mu jeszcze przyklaskujesz?
  To teraz się skup, bo dla takich proPiSowskich ściekmistrzów jak ty będzie trudno. Za Tuska baryłka ropy kosztowała ok. 120 USD. Za PiSu nie osiąga nawet połowy tej wartości, a były momenty, że była kilkakrtonie tańsza. Ale przyjmujmy, że to jest 50% ówczesnej ceny. Cena litra paliwa za Tuska osiągała momentami 6 zł. Dziś jest niższa o jakieś 15%. Gdzie jest różnica? Czy Orlen nie mógłby się podzielić zyskiem z obywatelami? Nie. Z trzech podstawowych powodów. Bo może siać propoagandę, jak to niby świetnie zarabia, a to kwes... rozwiń
Avatar
_XD_ / 3 marca 2021 r. o 20:43
+2
BRAWO OBAJTEK !!!! ... Skoro wszystkie  antypolskie szczujnie zostały uruchomion e, po prezesa orlen wizycie na Litwie, to znaczy, że My Polacy, idziemy w dobrym kierunku Trzymać kurs Panie Prezesie... precz z sowieckim jarzmem!!!   Efekty I kadencji obajtkowców (2015-2019): PKB +26,5% bezrobocie -46,9% zatrudnienie +14,2% wynagrodzenia +25,4% emerytury +13,6% deficyt -67,5% eksport +52,2% renta socjalna +43,6% ubóstwo skrajne -35,4% przychody przedsiębiorstw +28,5% dochód rozporządzalny gosp. dom. +29,8%
 Jasne że tak. Skoro jest tak za*****cie, to d dlaczego Orlen od 5 lat zalicza spadek przychodów rok do roku? XD
 Jasne że tak. Skoro jest tak za*****cie, to d dlaczego Orlen od 5 lat zalicza spadek przychodów rok do roku? XD rozwiń
Avatar
___K___ / 3 marca 2021 r. o 15:25
+2
BRAWO OBAJTEK !!!! ... Skoro wszystkie  antypolskie szczujnie zostały uruchomion e, po prezesa orlen wizycie na Litwie, to znaczy, że My Polacy, idziemy w dobrym kierunku Trzymać kurs Panie Prezesie... precz z sowieckim jarzmem!!!   Efekty I kadencji obajtkowców (2015-2019): PKB +26,5% bezrobocie -46,9% zatrudnienie +14,2% wynagrodzenia +25,4% emerytury +13,6% deficyt -67,5% eksport +52,2% renta socjalna +43,6% ubóstwo skrajne -35,4% przychody przedsiębiorstw +28,5% dochód rozporządzalny gosp. dom. +29,8%
A inflacja jaka?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 marca 2021 r. o 13:44
+2
BRAWO OBAJTEK !!!! ... Skoro wszystkie  antypolskie szczujnie zostały uruchomion e, po prezesa orlen wizycie na Litwie, to znaczy, że My Polacy, idziemy w dobrym kierunku Trzymać kurs Panie Prezesie... precz z sowieckim jarzmem!!!   Efekty I kadencji obajtkowców (2015-2019): PKB +26,5% bezrobocie -46,9% zatrudnienie +14,2% wynagrodzenia +25,4% emerytury +13,6% deficyt -67,5% eksport +52,2% renta socjalna +43,6% ubóstwo skrajne -35,4% przychody przedsiębiorstw +28,5% dochód rozporządzalny gosp. dom. +29,8%
Avatar
_XD_ / 2 marca 2021 r. o 12:53
-2
Opowieść o kanaliach, którzy siedzą przed kompem i się żalą: ***s://tygodnik.interia.pl/news-antoni-mezydlo-przywiazali-mnie-do-drzewa-i-kopali-dol,nId,5074028#iwa_source=weeklies
A ty dalej wrzucasz te linki z kłamliwych, zdradzieckich, proniemieckich mediów? Że jeszcze sobie nie wydłubałeś od tego oczu, ani ręka ci nie uschła? Będziesz musiał w ramach pokuty zrobić sobie lewatywę. XD
Sraka to twoja domena, więc nie dobiorę ci tej przyjemności.
Przecież każdemu lewatywę proponujesz, więc może samemu w końcu zażyj? Może akurat ci pomoże. XD
Nie każdemu, tylko tobie, bo to ty, jako jedyny masz z tym problem. Wystarczy poczytać twoje wpisy. Powiem więcej: jesteś taki cienki, że nic od siebie nie potrafisz napisać, tylko ekscytujesz się lewatywą...
Hahahaha. Jasne że tak. Bo to ja każdemu, z kim się nie zgadzam piesze, żeby sobie lewatywę zrobił. Jesteś bardziej zabawny niż tęczowy z tymi swoimi wklejkami.
Łżesz, jak zwykle. Tylko tobie o tym pisałem i tylko ty w jednym temacie 33 razy użyłeś sformułowania : "Kolejny wysraj gębosraja". Nie wymażesz prawdy, bo to można sprawdzić. Jesteś kłamczuchem.
 LOL. Myślę, że tak na oko było tego znacznie więcej. :P A ile razy użyłem sformułowania "zrób sobie lewatywę" XD
 LOL. Myślę, że tak na oko było tego znacznie więcej. :P A ile razy użyłem sformułowania "zrób sobie lewatywę" XD rozwiń
Avatar
poker / 2 marca 2021 r. o 10:55
+2
Opowieść o kanaliach, którzy siedzą przed kompem i się żalą: ***s://tygodnik.interia.pl/news-antoni-mezydlo-przywiazali-mnie-do-drzewa-i-kopali-dol,nId,5074028#iwa_source=weeklies
A ty dalej wrzucasz te linki z kłamliwych, zdradzieckich, proniemieckich mediów? Że jeszcze sobie nie wydłubałeś od tego oczu, ani ręka ci nie uschła? Będziesz musiał w ramach pokuty zrobić sobie lewatywę. XD
Sraka to twoja domena, więc nie dobiorę ci tej przyjemności.
Przecież każdemu lewatywę proponujesz, więc może samemu w końcu zażyj? Może akurat ci pomoże. XD
Nie każdemu, tylko tobie, bo to ty, jako jedyny masz z tym problem. Wystarczy poczytać twoje wpisy. Powiem więcej: jesteś taki cienki, że nic od siebie nie potrafisz napisać, tylko ekscytujesz się lewatywą...
Hahahaha. Jasne że tak. Bo to ja każdemu, z kim się nie zgadzam piesze, żeby sobie lewatywę zrobił. Jesteś bardziej zabawny niż tęczowy z tymi swoimi wklejkami.
 Łżesz, jak zwykle. Tylko tobie o tym pisałem i tylko ty w jednym temacie 33 razy użyłeś sformułowania : "Kolejny wysraj gębosraja". Nie wymażesz prawdy, bo to można sprawdzić. Jesteś kłamczuchem.
 Łżesz, jak zwykle. Tylko tobie o tym pisałem i tylko ty w jednym temacie 33 razy użyłeś sformułowania : "Kolejny wysraj gębosraja". Nie wymażesz prawdy, bo to można sprawdzić. Jesteś kłamczuchem. rozwiń
Avatar
_XD_ / 1 marca 2021 r. o 22:35
-3
Opowieść o kanaliach, którzy siedzą przed kompem i się żalą: ***s://tygodnik.interia.pl/news-antoni-mezydlo-przywiazali-mnie-do-drzewa-i-kopali-dol,nId,5074028#iwa_source=weeklies
A ty dalej wrzucasz te linki z kłamliwych, zdradzieckich, proniemieckich mediów? Że jeszcze sobie nie wydłubałeś od tego oczu, ani ręka ci nie uschła? Będziesz musiał w ramach pokuty zrobić sobie lewatywę. XD
Sraka to twoja domena, więc nie dobiorę ci tej przyjemności.
Przecież każdemu lewatywę proponujesz, więc może samemu w końcu zażyj? Może akurat ci pomoże. XD
Nie każdemu, tylko tobie, bo to ty, jako jedyny masz z tym problem. Wystarczy poczytać twoje wpisy. Powiem więcej: jesteś taki cienki, że nic od siebie nie potrafisz napisać, tylko ekscytujesz się lewatywą...
 Hahahaha. Jasne że tak. Bo to ja każdemu, z kim się nie zgadzam piesze, żeby sobie lewatywę zrobił. Jesteś bardziej zabawny niż tęczowy z tymi swoimi wklejkami.
 Hahahaha. Jasne że tak. Bo to ja każdemu, z kim się nie zgadzam piesze, żeby sobie lewatywę zrobił. Jesteś bardziej zabawny niż tęczowy z tymi swoimi wklejkami. rozwiń
Avatar
poker / 1 marca 2021 r. o 20:45
-1
Opowieść o kanaliach, którzy siedzą przed kompem i się żalą: ***s://tygodnik.interia.pl/news-antoni-mezydlo-przywiazali-mnie-do-drzewa-i-kopali-dol,nId,5074028#iwa_source=weeklies
A ty dalej wrzucasz te linki z kłamliwych, zdradzieckich, proniemieckich mediów? Że jeszcze sobie nie wydłubałeś od tego oczu, ani ręka ci nie uschła? Będziesz musiał w ramach pokuty zrobić sobie lewatywę. XD
Sraka to twoja domena, więc nie dobiorę ci tej przyjemności.
Przecież każdemu lewatywę proponujesz, więc może samemu w końcu zażyj? Może akurat ci pomoże. XD
 Nie każdemu, tylko tobie, bo to ty, jako jedyny masz z tym problem. Wystarczy poczytać twoje wpisy. Powiem więcej: jesteś taki cienki, że nic od siebie nie potrafisz napisać, tylko ekscytujesz się lewatywą...
 Nie każdemu, tylko tobie, bo to ty, jako jedyny masz z tym problem. Wystarczy poczytać twoje wpisy. Powiem więcej: jesteś taki cienki, że nic od siebie nie potrafisz napisać, tylko ekscytujesz się lewatywą... rozwiń
Avatar
_XD_ / 1 marca 2021 r. o 13:08
+1
Opowieść o kanaliach, którzy siedzą przed kompem i się żalą: ***s://tygodnik.interia.pl/news-antoni-mezydlo-przywiazali-mnie-do-drzewa-i-kopali-dol,nId,5074028#iwa_source=weeklies
A ty dalej wrzucasz te linki z kłamliwych, zdradzieckich, proniemieckich mediów? Że jeszcze sobie nie wydłubałeś od tego oczu, ani ręka ci nie uschła? Będziesz musiał w ramach pokuty zrobić sobie lewatywę. XD
Sraka to twoja domena, więc nie dobiorę ci tej przyjemności.
I znów jakaś fiksacja analno-fekalna ze strony prawiczka.
Oj, cieniutki jesteś...Jak "prawda", którą tu przedstawiasz...:(
 A ty masz polot jak ta woda po lewatywie. XD
 A ty masz polot jak ta woda po lewatywie. XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 1 marca 2021 r. o 13:05
+1
Opowieść o kanaliach, którzy siedzą przed kompem i się żalą: ***s://tygodnik.interia.pl/news-antoni-mezydlo-przywiazali-mnie-do-drzewa-i-kopali-dol,nId,5074028#iwa_source=weeklies
A ty dalej wrzucasz te linki z kłamliwych, zdradzieckich, proniemieckich mediów? Że jeszcze sobie nie wydłubałeś od tego oczu, ani ręka ci nie uschła? Będziesz musiał w ramach pokuty zrobić sobie lewatywę. XD
Sraka to twoja domena, więc nie dobiorę ci tej przyjemności.
 Przecież każdemu lewatywę proponujesz, więc może samemu w końcu zażyj? Może akurat ci pomoże. XD
 Przecież każdemu lewatywę proponujesz, więc może samemu w końcu zażyj? Może akurat ci pomoże. XD rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 kwietnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 kwietnia 2021 r.

Warsztaty malarskie "Lublin, którego już nie ma"
23 kwietnia 2021, 17:00

Warsztaty malarskie "Lublin, którego już nie ma"

W ramach projektu "Lublin do odkrycia 2021" Fundacja Szpilka zaprasza na warsztaty malarskie online, które odbędą się 23 kwietnia o godz. 17.

Żużlowy Motor Lublin nie może narzekać na biedę. Ma wsparcie sponsorów, miasta i marszałka

Żużlowy Motor Lublin nie może narzekać na biedę. Ma wsparcie sponsorów, miasta i marszałka

Wpływy z dnia meczowego póki co nie zasilą klubowego budżetu. Jednak żużlowcy Motoru Lublin nie narzekają na biedę – grono sponsorów jest duże, a swoje dokładają również miasto i województwo.

Jacek Fiedeń nie jest już trenerem Orląt Spomlek

Jacek Fiedeń nie jest już trenerem Orląt Spomlek

Niespodziewana decyzja działaczy z Radzynia Podlaskiego. Orlęta Spomlek podziękowały za współpracę Jackowi Fiedeniowi. Doświadczony szkoleniowiec pracę z drużyną biało-zielonych rozpoczął w październiku.

Chełmianka – Wisła Puławy 0:0. Hit bez bramek
film

Chełmianka – Wisła Puławy 0:0. Hit bez bramek

Ciekawie zapowiadający się mecz w Chełmie zakończył się bezbramkowym remisem. A to oznacza, że po raz pierwszy w tym roku Wisła Puławy musiała się pogodzić ze stratą punktów. Obie drużyny mogły jednak pokusić się o gole i przechylić szalę na swoją stronę.

Jednego dnia szpital w Puławach zaszczepił aż 600 osób. Żadna dawka się nie zmarnowała

Jednego dnia szpital w Puławach zaszczepił aż 600 osób. Żadna dawka się nie zmarnowała

Punkty szczepień przeciwko COVID-19 w województwie lubelskim nabierają rozpędu. Już szczepią lub w najbliższych dniach zaczną szczepić znacznie więcej pacjentów niż do tej pory.

Zgłoszenia do turnieju "Witaj Majowa Jutrzenko" w Puławach

Zgłoszenia do turnieju "Witaj Majowa Jutrzenko" w Puławach

Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika zaprasza do udziału w XVI edycji Puławskiego Turnieju Recytacji, Muzyki i Pieśni Narodowych "Witaj Majowa Jutrzenko". Zgłoszenia przyjmowane są do 6 maja.

Sokół Sieniawa – Lewart Lubartów 0:1. Niespodziewanie, ale bardzo cenne punkty

Sokół Sieniawa – Lewart Lubartów 0:1. Niespodziewanie, ale bardzo cenne punkty

Bardzo miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili w środę piłkarze Lewartu. Podopieczni Tomasza Bednaruka pokonali w Sieniawie wicelidera tabeli 1:0. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Joe Dearman. To drugie zwycięstwo z rzędu ekipy z Lubartowa.

Biała Podlaska. Nie wszystkie szkoły chciały pojemniki na nakrętki. "Smuci nas to"

Biała Podlaska. Nie wszystkie szkoły chciały pojemniki na nakrętki. "Smuci nas to"

Stowarzyszenie Biała Samorządowa kontynuuje rozdawanie pojemników na plastikowe nakrętki. – Niektóre szkoły nam odmówiły – dziwią się radni. Takie pojemniki przekazuje też placówkom prezydent.