Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

4 stycznia 2019 r.
18:40

Tragedia w escape roomie w Koszalinie. W pożarze zginęło pięć młodych dziewczyn. Będą kontrole w całej Polsce

0 16 A A
(fot. Archiwum)

Tragiczny pożar w escape roomie w Koszalinie. Zginęło tam pięć młodych dziewczyn. Szef MSWiA w rozmowie z TVN 24 powiedział, że to 15-latki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pożar wybuchł dziś około godz. 17.30 w budynku przy ul. Piłsudskiego w Koszalinie. Ogień pojawił się w trzykondygnacyjnym budynku.

Niestety wiadomo już, że są ofiary śmiertelne. To pięć młodych dziewczyn, które znajdowały się w tzw. escape roomie. Jak podaje RMF FM z pomieszczenia udało się wydostać jednemu mężczyźnie. Jest ciężko poparzony.

Escape room to lokal rozrywkowy. Zamknięte w escape roomie osoby, aby się z niego wydostać muszą rozwiązać szereg zagadek.

Kondolencje rodzinom ofiar i zapowiedź kontroli podobnych miejsc w całej Polsce zapowiedział już minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

"W związku z tragedią w Koszalinie pragnę przekazać wyrazy współczucia i żalu dla rodzin ofiar pożaru. Poleciłem Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej wszczęcie kontroli przeciwpożarowych we wszystkich obiektach tego typu w kraju" - zapowiedział Brudziński na Twitterze.

 

Wideo: KoszalinInfo

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bea / 4 stycznia 2019 r. o 20:47
+25
Bezsensowna śmierć! Żal tych dziewczyn! Kondolencje dla rodzin!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2019 r. o 19:34
+23
Straszna i strasznie głupia śmierć.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2019 r. o 23:11
+14
"– Mogę powiedzieć, że w powiecie świdnickim mamy najnowszy sprzęt do ratowania życia i mienia naszych mieszkańców. Przypomnę że także w OSP Bystrzejowice Drugie służy zaledwie 2-letni wóz." - a w oddalonym o rzut beretem KAWECZYNIE spalił się w biały dzień dom całej rodzinie. Dlaczego?
Avatar
Oko / 5 stycznia 2019 r. o 11:44
+5
Ktoś za to winien odpowiedzieć. Wyjście ewakuacyjne winno być i ktoś powinien czuwać by ludzi wypuścić z pułapki.
Avatar
PP / 4 stycznia 2019 r. o 23:07
+5
Teraz po tragedii będą kontrole? Czy nie można było wcześniej?
Avatar
Elektroda / 4 stycznia 2019 r. o 20:48
+4
Cholercia chyba Pan Jigsaw się pokazał.... czyżby "piła" w prawdziwym życiu?
Avatar
LOGICZNIE myśląca osoba. / 6 stycznia 2019 r. o 10:04
+1
Escape room to gra logiczna. GRA, a nie pomieszczenie, do którego idziesz, żeby się bać. To nie jest to samo, co pokój strachu. To po pierwsze. Po drugie, mężczyzna, który miał te 28 lat był tam pracownikiem, który zapewne nadzorował wszystko, a nie "był na imprezie z 15-latkami"!!! Po trzecie nie uważam, aby zawaliła straż pożarna, ponieważ znając życie zostali po prostu zbyt późno poinformowani - kiedy już nie mogli nic zrobić. Nikt strażakom nie płaci za to, że nie udało się kogoś uratować. Kamery w takich obiektach są przeważnie tylko w zamkniętych pokojach, żeby wiedzieć jak idzie uczestnikom. Raczej rzadko znajdują się również w korytarzach, więc mogło być tak, że nie zauważono od razu pożaru. A zabił ich czad. Czad natomiast jest bezbarwny i bezwonny. Więc jak mieli cokolwiek zauważyć? Najprawdopodobniej czad pojawił się w ich pomieszczeniu jeszcze zanim ktokolwiek z nich zobaczył płomienie. Więc jak straż miała zdążyć?
Escape room to gra logiczna. GRA, a nie pomieszczenie, do którego idziesz, żeby się bać. To nie jest to samo, co pokój strachu. To po pierwsze. Po drugie, mężczyzna, który miał te 28 lat był tam pracownikiem, który zapewne nadzorował wszystko, a nie "był na imprezie z 15-latkami"!!! Po trzecie nie uważam, aby zawaliła straż pożarna, ponieważ znając życie zostali po prostu zbyt późno poinformowani - kiedy już nie mogli nic zrobić. Nikt strażakom nie płaci za to, że nie udało się kogoś uratować. Kamery w takich obiektach są przeważni... rozwiń
Avatar
Radny z Dopiewa. / 4 stycznia 2019 r. o 23:02
+1
Zlikwidować to,rozrywka dla pospolstwa
Avatar
Gość / 4 stycznia 2019 r. o 21:08
0
Kto otwiera takie obiekty to chore. Chcesz się przestraszyć to idź do piwnicy. Kondolencje dla rodzin
Avatar
Karol / 5 stycznia 2019 r. o 16:07
-1
Escape roomy to nie forma strachu tylko sprawdzenie logiki... No tak logikę trzeba mieć a nie pisać co na język się rzuci... Zal dziewczyn... Obsługa Nawaliła... To jest właśnie nieodpowiedzialność w pracy.. Zatrudnia się nieogarniętych i ... Trzepać kasę i reszta w ogonie... Życie... Polska podłiscią stoi... Kontrolować pracowników i ich przeszkolenie a nie pomieszczenia... Odnośnie straży pożarnej... Pchają się dobrzy kondycyjnie ale bez moralnego poczucia wartości... Nic nie poradzisz... Kazdy patrzy zarobić a nie ocalić kogoś narażając siebie... Nie ma już prawie wogule poświęcenia dla drugiego człowieka...
 no straż winna , jasne. ty inteligentny, widać, tylko inaczej
 no straż winna , jasne. ty inteligentny, widać, tylko inaczej rozwiń
Avatar
LOGICZNIE myśląca osoba. / 6 stycznia 2019 r. o 10:04
+1
Escape room to gra logiczna. GRA, a nie pomieszczenie, do którego idziesz, żeby się bać. To nie jest to samo, co pokój strachu. To po pierwsze. Po drugie, mężczyzna, który miał te 28 lat był tam pracownikiem, który zapewne nadzorował wszystko, a nie "był na imprezie z 15-latkami"!!! Po trzecie nie uważam, aby zawaliła straż pożarna, ponieważ znając życie zostali po prostu zbyt późno poinformowani - kiedy już nie mogli nic zrobić. Nikt strażakom nie płaci za to, że nie udało się kogoś uratować. Kamery w takich obiektach są przeważnie tylko w zamkniętych pokojach, żeby wiedzieć jak idzie uczestnikom. Raczej rzadko znajdują się również w korytarzach, więc mogło być tak, że nie zauważono od razu pożaru. A zabił ich czad. Czad natomiast jest bezbarwny i bezwonny. Więc jak mieli cokolwiek zauważyć? Najprawdopodobniej czad pojawił się w ich pomieszczeniu jeszcze zanim ktokolwiek z nich zobaczył płomienie. Więc jak straż miała zdążyć?
Escape room to gra logiczna. GRA, a nie pomieszczenie, do którego idziesz, żeby się bać. To nie jest to samo, co pokój strachu. To po pierwsze. Po drugie, mężczyzna, który miał te 28 lat był tam pracownikiem, który zapewne nadzorował wszystko, a nie "był na imprezie z 15-latkami"!!! Po trzecie nie uważam, aby zawaliła straż pożarna, ponieważ znając życie zostali po prostu zbyt późno poinformowani - kiedy już nie mogli nic zrobić. Nikt strażakom nie płaci za to, że nie udało się kogoś uratować. Kamery w takich obiektach są przeważni... rozwiń
Avatar
Karol / 5 stycznia 2019 r. o 16:07
-1
Escape roomy to nie forma strachu tylko sprawdzenie logiki... No tak logikę trzeba mieć a nie pisać co na język się rzuci... Zal dziewczyn... Obsługa Nawaliła... To jest właśnie nieodpowiedzialność w pracy.. Zatrudnia się nieogarniętych i ... Trzepać kasę i reszta w ogonie... Życie... Polska podłiscią stoi... Kontrolować pracowników i ich przeszkolenie a nie pomieszczenia... Odnośnie straży pożarnej... Pchają się dobrzy kondycyjnie ale bez moralnego poczucia wartości... Nic nie poradzisz... Kazdy patrzy zarobić a nie ocalić kogoś narażając siebie... Nie ma już prawie wogule poświęcenia dla drugiego człowieka...
 no straż winna , jasne. ty inteligentny, widać, tylko inaczej
 no straż winna , jasne. ty inteligentny, widać, tylko inaczej rozwiń
Avatar
może? / 5 stycznia 2019 r. o 12:01
-3
Mezczyzna, ktory przezyl ma 28 lat i byl na imprezie z 15 - latkami...
 Uczył je logiki, czy móże trenowali angielski (escape room)?.
Avatar
Oko / 5 stycznia 2019 r. o 11:44
+5
Ktoś za to winien odpowiedzieć. Wyjście ewakuacyjne winno być i ktoś powinien czuwać by ludzi wypuścić z pułapki.
Avatar
Adi / 5 stycznia 2019 r. o 11:05
-4
Escape roomy to nie forma strachu tylko sprawdzenie logiki... No tak logikę trzeba mieć a nie pisać co na język się rzuci... Zal dziewczyn... Obsługa Nawaliła... To jest właśnie nieodpowiedzialność w pracy.. Zatrudnia się nieogarniętych i ... Trzepać kasę i reszta w ogonie... Życie... Polska podłiscią stoi... Kontrolować pracowników i ich przeszkolenie a nie pomieszczenia... Odnośnie straży pożarnej... Pchają się dobrzy kondycyjnie ale bez moralnego poczucia wartości... Nic nie poradzisz... Kazdy patrzy zarobić a nie ocalić kogoś narażając siebie... Nie ma już prawie wogule poświęcenia dla drugiego człowieka...
Escape roomy to nie forma strachu tylko sprawdzenie logiki... No tak logikę trzeba mieć a nie pisać co na język się rzuci... Zal dziewczyn... Obsługa Nawaliła... To jest właśnie nieodpowiedzialność w pracy.. Zatrudnia się nieogarniętych i ... Trzepać kasę i reszta w ogonie... Życie... Polska podłiscią stoi... Kontrolować pracowników i ich przeszkolenie a nie pomieszczenia... Odnośnie straży pożarnej... Pchają się dobrzy kondycyjnie ale bez moralnego poczucia wartości... Nic nie poradzisz... Kazdy patrzy zarobić a nie ocalić kogoś narażając s... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2019 r. o 23:58
-3
Mezczyzna, ktory przezyl ma 28 lat i byl na imprezie z 15 - latkami...
Avatar
Gość / 4 stycznia 2019 r. o 23:11
+14
"– Mogę powiedzieć, że w powiecie świdnickim mamy najnowszy sprzęt do ratowania życia i mienia naszych mieszkańców. Przypomnę że także w OSP Bystrzejowice Drugie służy zaledwie 2-letni wóz." - a w oddalonym o rzut beretem KAWECZYNIE spalił się w biały dzień dom całej rodzinie. Dlaczego?
Avatar
PP / 4 stycznia 2019 r. o 23:07
+5
Teraz po tragedii będą kontrole? Czy nie można było wcześniej?
Avatar
Radny z Dopiewa. / 4 stycznia 2019 r. o 23:02
+1
Zlikwidować to,rozrywka dla pospolstwa
Avatar