Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

15 stycznia 2016 r.
19:26

Ustawa dla zadłużonych we frankach i innych walutach. Będzie kurs sprawiedliwy

0 9 A A

Przeliczenie walutowego kredytu hipotecznego na złote po tzw. kursie sprawiedliwym zakłada projekt ustawy o „sposobach przywrócenia równości stron” w umowach na kredyty walutowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rok temu na skutek odstąpienia Szwajcarskiego Banku Centralnego od obrony kursu franka względem euro doszło do 20-procentowego wzrostu ceny helweckiej waluty w stosunku do złotego. Od tego momentu trwa debata publiczna na temat pomocy kredytobiorcom zadłużonym we franku. Pomoc frankowiczom obiecał w kampanii wyborczej prezydent Andrzej Duda.

Prezydencki minister Maciej Łopiński poinformował wczoraj, że projekt, przygotowany w Kancelarii Prezydenta po kilku miesiącach konsultacji ze środowiskami frankowiczów, został im przekazany. Zostanie także skierowany, z prośbą o opinię, do Komisji Nadzoru Finansowego.
– Po odpowiedzi KNF będziemy znali koszty sektora bankowego. Wówczas projekt złożymy do parlamentu – powiedział minister. Kurs „sprawiedliwy” ma być indywidualnie wyliczany dla każdego kredytobiorcy.

Łopiński zapowiedział, że zapisy projektu mają obejmować tych, którzy wzięli walutowe kredyty mieszkaniowe na własne potrzeby. Nie będzie obejmować wykorzystujących kredyt w działalności gospodarczej.

Informująca o szczegółach projektu, mec. Aneta Frań-Adamek mówiła, że w przypadku spreadów, kredytodawca będzie zobowiązany do dokonania wyliczeń różnic między stosowanym przez niego kursem, a kursem NBP.

– Suma będzie odejmowana na wniosek konsumentów od kwoty przeznaczonej do spłaty – powiedziała Frań-Adamek.

Projekt, jak mówiła, zawiera zapisy o trzech rodzajach restrukturyzacji kredytów. Będzie to restrukturyzacja dobrowolna, przymusowa, a także przeniesienie własności nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu.

– Restrukturyzacja dobrowolna jest to restrukturyzacja, która zakłada dobrowolność ze strony banków. Bank musi zgodzić się na zmianę umowy, jaką ma zawartą z konsumentem i na warunkach określonych szczegółowo w ustawie dochodzi do aneksowania umowy. Konsument spłaca swoje zadłużenie po „kursie sprawiedliwym” – wyjaśniła Frań-Adamek.

Procedura przymusowa będzie miała z kolei zastosowanie w przypadku, kiedy bank nie zastosuje procedury dobrowolnej. – Będzie ona wszczynana na wniosek konsumenta. Konsument wiedząc, jaki jest „kurs sprawiedliwy” w jego przypadku, składa wniosek, aby mógł on dokonywać spłaty kredytu po tym „kursie sprawiedliwym”, który jest wyliczany raz – kontynuowała mecenas.
Ostatni mechanizm, czyli przeniesienie własności nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu, także ma być wszczynany na wniosek konsumenta.

– Prezydencki projekt wzbudza wiele wątpliwości. Szczególnie pojęcie „kursu sprawiedliwego”. Zapewne nie kończy on dyskusji na temat pomocy dla niektórych frankowców. Możemy być pewni, że projekt ustawy ulegnie jeszcze wielu modyfikacjom w trakcie prac sejmowych. Nie oszukujmy się, niezależnie od tego, jak będzie on wyglądał, nie pozostanie on bez wpływu na kurs złotego wobec franka. Istota tego projektu powinna polegać przede wszystkim na tym, by nie był on czynnikiem silnie wpływającym na osłabienie naszej waluty – ocenia Łukasz Piechowiak, główny ekonomista Bankier.pl.

POBIERZ kalkulator do wyliczenia kursu sprawiedliwego.

Źródła: Kancelaria Prezydenta RP, Bankier.pl

Wideo: TVN24/x-news

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 stycznia 2016 o 06:29
0
no to trzeba teraz zwołać wszystkich tych co mają kredyty w złotówkach niech i im obniżą raty a co jakiego h'''''''';;;;;;;a bogaczom obniżają ,zmieniają Co zwykły szary człowiek wzjoł w obcej walucie co ma 1300 zł na rękę?????precz z Petru opłacanym pajacem przez francuskiego żyda
Avatar
Gość / 16 stycznia 2016 o 08:38
0

to ja też chcę zwrotu pieniędzy z książeczki mieszkaniowej z lat 70, wpłaciłam na kawalerkę a dostałam likwidując książeczkę na 2 metry mieszkania, ja pieprze, nie dajmy się, wyjdźmy wszyscy pokrzywdzeni tymi zwrotami na ulicę, domagajmy się aby nam wypłacili jak za kawalerkę. Oni brali kredyt, to nie jedna osoba brała i dostała po tyłku, nikt się nimi nie przejmował. Znam osobę co wzięła kredyt we frankach tylko po to aby wynająć to mieszkanie, bo mieszka w drugim.ZŁODZIEJSKI KRAJJJJJJJJ, 

Avatar
Gość / 16 stycznia 2016 o 08:04
0
Też nie bardzo rozumiem tych ludzi. Biorą kredyt w obcej walucie - chyba są świadomi ze kursy walut są zmienne ? Chyba też wiedzą co podpisywali i na jakich warunkach ? A no tak zapomniałem, byli u doradców i ci im w ich interesie dobrze doradzili finansowo... tylko czemu ci doradcy są opłacani przez banki ?
Avatar
Gość / 16 stycznia 2016 o 05:03
0
Nie jestem złośliwy, ale.... czasami. Wszyscy frankowicze to cwaniaki. Wcale was nie żałuje. Życzę wam wizyty komornika i na bruk. A to z tego powodu, że wasze kombinatorstwo (cecha narodowa, nas Polaków) przerosło was. W chwili kiedy otrzymywaliście kredyt we frankach, chodziliście dumni i opowiadaliście na lewo, prawo jaki to dobry kredyt, kim to ja nie jestem, bo otrzymałem kredyt we franku itp. Przypomnę WAM FRANKOWICZOM jedną prostą rzecz - gdzie mieszkasz - w Polsce, jak tu obowiązuje waluta - złoty. Więc siedzieć na d-pie, płacić swoje zobowiązania, bo na własne życzenie macie problemy.
Nie jestem złośliwy, ale.... czasami. Wszyscy frankowicze to cwaniaki. Wcale was nie żałuje. Życzę wam wizyty komornika i na bruk. A to z tego powodu, że wasze kombinatorstwo (cecha narodowa, nas Polaków) przerosło was. W chwili kiedy otrzymywaliście kredyt we frankach, chodziliście dumni i opowiadaliście na lewo, prawo jaki to dobry kredyt, kim to ja nie jestem, bo otrzymałem kredyt we franku itp. Przypomnę WAM FRANKOWICZOM jedną prostą rzecz - gdzie mieszkasz - w Polsce, jak tu obowiązuje waluta - złoty. Więc siedzieć na d-pie, płacić swo... rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 21:14
0
czytajac komentarze czuc trola :-) (oplacanego przez banki) ciekawe kto stoi za dzisiejszym obnizeniem ratingu Polski, a w konsekwencji oslabieniu zlotowki...? :-) przy przewalutowaniu kazdy powinien popatrzec na wlasna perspektywe i plany - jak ktos chce/musi od razu sprzedac to warto, a jak ktos zamierza splacac jeszcze przez 10, 15, 20 lat to warto popatrzyc w historie(w przeszlosc) dluzsza niz ostatnie 7 lat bo: nigdy(!!!!!!!!!!!)nie bylo i nie bedzie tak ze cos wiecznie i tylko drozeje... za 5 lat moze byc rownie dobrze CHF 1,70 , oprocentowanie CHF 5 % a WIBOR 18% prezydent Duda chcac dobrze moze przypadkiem wsadzic tysiace Polakow na mine.
czytajac komentarze czuc trola :-) (oplacanego przez banki) ciekawe kto stoi za dzisiejszym obnizeniem ratingu Polski, a w konsekwencji oslabieniu zlotowki...? :-) przy przewalutowaniu kazdy powinien popatrzec na wlasna perspektywe i plany - jak ktos chce/musi od razu sprzedac to warto, a jak ktos zamierza splacac jeszcze przez 10, 15, 20 lat to warto popatrzyc w historie(w przeszlosc) dluzsza niz ostatnie 7 lat bo: nigdy(!!!!!!!!!!!)nie bylo i nie bedzie tak ze cos wiecznie i tylko drozeje... za 5 lat moze byc rownie dobrze CHF 1,70 , op... rozwiń
Avatar
20 gr / 15 stycznia 2016 o 19:47
0
hej lemingi, nie róbcie paniki! Nie świrujcie!! Za chwilę przyjdzie belka i zrobi franka po 20 groszy!! Musi tylko dopić koniak w knajpie
"sowa i przyjaciele". Taka to ona jest ta belka!Banki będą wam płacić raty, a nie wy im!
 
Avatar
teściowa / 15 stycznia 2016 o 19:46
0
Hej frankowicze !! co było dzisiaj na obiadek?? polski kawior, czyli kaszanka?!! Tfu!! niedobre.
Sprzedawajcie swoje apartamenty, zanim komornik tego nie zrobi!! Przenoście się do ,
teściowej na kozetkę !! kozetka, niestety, skrzypi, więc bzykać się będziecie tylko raz w tygodniu
gdy teściowa jest w kościółku na nieszporach !! 
 
Avatar
Rockefelery w onucach / 15 stycznia 2016 o 19:45
0
 Facet!! Jeżeli bank powiedział ci, że nie masz zdolności kredytowej w pzl, to winieneś przyjąć ten werdykt z pokorą, przyjąć do wiadomości, że jesteś gołodupiec, 
czyli, jak mawiają anglosasi: take it for granted. Jako gołodupiec, nie pchać się z żadne apartamenty, za obce waluty, zamieszkać u teściowej i odkładać w sakarbonce, na własne mieszkanie.
 Jeżeli zignorowałeś to co ci bank oznajmił, uznałeś, że jesteś Rockefelerem i będziesz mieszkał na 100m2, to teraz becaluj bankowi odsetki, albo komornik.
 
 Facet!! Jeżeli bank powiedział ci, że nie masz zdolności kredytowej w pzl, to winieneś przyjąć ten werdykt z pokorą, przyjąć do wiadomości, że jesteś gołodupiec, 
czyli, jak mawiają anglosasi: take it for granted. Jako gołodupiec, nie pchać się z żadne apartamenty, za obce waluty, zamieszkać u teściowej i odkładać w sakarbonce, na własne mieszkanie.
 Jeżeli zignorowałeś to co ci bank oznajmił, uznałeś, że jesteś Rockefelerem i będziesz mieszkał na 100m2, to teraz becaluj bankowi odsetki, albo komorn... rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 19:33
0
1:1 :)
Avatar
Gość / 17 stycznia 2016 o 06:29
0
no to trzeba teraz zwołać wszystkich tych co mają kredyty w złotówkach niech i im obniżą raty a co jakiego h'''''''';;;;;;;a bogaczom obniżają ,zmieniają Co zwykły szary człowiek wzjoł w obcej walucie co ma 1300 zł na rękę?????precz z Petru opłacanym pajacem przez francuskiego żyda
Avatar
Gość / 16 stycznia 2016 o 08:38
0

to ja też chcę zwrotu pieniędzy z książeczki mieszkaniowej z lat 70, wpłaciłam na kawalerkę a dostałam likwidując książeczkę na 2 metry mieszkania, ja pieprze, nie dajmy się, wyjdźmy wszyscy pokrzywdzeni tymi zwrotami na ulicę, domagajmy się aby nam wypłacili jak za kawalerkę. Oni brali kredyt, to nie jedna osoba brała i dostała po tyłku, nikt się nimi nie przejmował. Znam osobę co wzięła kredyt we frankach tylko po to aby wynająć to mieszkanie, bo mieszka w drugim.ZŁODZIEJSKI KRAJJJJJJJJ, 

Avatar
Gość / 16 stycznia 2016 o 08:04
0
Też nie bardzo rozumiem tych ludzi. Biorą kredyt w obcej walucie - chyba są świadomi ze kursy walut są zmienne ? Chyba też wiedzą co podpisywali i na jakich warunkach ? A no tak zapomniałem, byli u doradców i ci im w ich interesie dobrze doradzili finansowo... tylko czemu ci doradcy są opłacani przez banki ?
Avatar
Gość / 16 stycznia 2016 o 05:03
0
Nie jestem złośliwy, ale.... czasami. Wszyscy frankowicze to cwaniaki. Wcale was nie żałuje. Życzę wam wizyty komornika i na bruk. A to z tego powodu, że wasze kombinatorstwo (cecha narodowa, nas Polaków) przerosło was. W chwili kiedy otrzymywaliście kredyt we frankach, chodziliście dumni i opowiadaliście na lewo, prawo jaki to dobry kredyt, kim to ja nie jestem, bo otrzymałem kredyt we franku itp. Przypomnę WAM FRANKOWICZOM jedną prostą rzecz - gdzie mieszkasz - w Polsce, jak tu obowiązuje waluta - złoty. Więc siedzieć na d-pie, płacić swoje zobowiązania, bo na własne życzenie macie problemy.
Nie jestem złośliwy, ale.... czasami. Wszyscy frankowicze to cwaniaki. Wcale was nie żałuje. Życzę wam wizyty komornika i na bruk. A to z tego powodu, że wasze kombinatorstwo (cecha narodowa, nas Polaków) przerosło was. W chwili kiedy otrzymywaliście kredyt we frankach, chodziliście dumni i opowiadaliście na lewo, prawo jaki to dobry kredyt, kim to ja nie jestem, bo otrzymałem kredyt we franku itp. Przypomnę WAM FRANKOWICZOM jedną prostą rzecz - gdzie mieszkasz - w Polsce, jak tu obowiązuje waluta - złoty. Więc siedzieć na d-pie, płacić swo... rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 21:14
0
czytajac komentarze czuc trola :-) (oplacanego przez banki) ciekawe kto stoi za dzisiejszym obnizeniem ratingu Polski, a w konsekwencji oslabieniu zlotowki...? :-) przy przewalutowaniu kazdy powinien popatrzec na wlasna perspektywe i plany - jak ktos chce/musi od razu sprzedac to warto, a jak ktos zamierza splacac jeszcze przez 10, 15, 20 lat to warto popatrzyc w historie(w przeszlosc) dluzsza niz ostatnie 7 lat bo: nigdy(!!!!!!!!!!!)nie bylo i nie bedzie tak ze cos wiecznie i tylko drozeje... za 5 lat moze byc rownie dobrze CHF 1,70 , oprocentowanie CHF 5 % a WIBOR 18% prezydent Duda chcac dobrze moze przypadkiem wsadzic tysiace Polakow na mine.
czytajac komentarze czuc trola :-) (oplacanego przez banki) ciekawe kto stoi za dzisiejszym obnizeniem ratingu Polski, a w konsekwencji oslabieniu zlotowki...? :-) przy przewalutowaniu kazdy powinien popatrzec na wlasna perspektywe i plany - jak ktos chce/musi od razu sprzedac to warto, a jak ktos zamierza splacac jeszcze przez 10, 15, 20 lat to warto popatrzyc w historie(w przeszlosc) dluzsza niz ostatnie 7 lat bo: nigdy(!!!!!!!!!!!)nie bylo i nie bedzie tak ze cos wiecznie i tylko drozeje... za 5 lat moze byc rownie dobrze CHF 1,70 , op... rozwiń
Avatar
20 gr / 15 stycznia 2016 o 19:47
0
hej lemingi, nie róbcie paniki! Nie świrujcie!! Za chwilę przyjdzie belka i zrobi franka po 20 groszy!! Musi tylko dopić koniak w knajpie
"sowa i przyjaciele". Taka to ona jest ta belka!Banki będą wam płacić raty, a nie wy im!
 
Avatar
teściowa / 15 stycznia 2016 o 19:46
0
Hej frankowicze !! co było dzisiaj na obiadek?? polski kawior, czyli kaszanka?!! Tfu!! niedobre.
Sprzedawajcie swoje apartamenty, zanim komornik tego nie zrobi!! Przenoście się do ,
teściowej na kozetkę !! kozetka, niestety, skrzypi, więc bzykać się będziecie tylko raz w tygodniu
gdy teściowa jest w kościółku na nieszporach !! 
 
Avatar
Rockefelery w onucach / 15 stycznia 2016 o 19:45
0
 Facet!! Jeżeli bank powiedział ci, że nie masz zdolności kredytowej w pzl, to winieneś przyjąć ten werdykt z pokorą, przyjąć do wiadomości, że jesteś gołodupiec, 
czyli, jak mawiają anglosasi: take it for granted. Jako gołodupiec, nie pchać się z żadne apartamenty, za obce waluty, zamieszkać u teściowej i odkładać w sakarbonce, na własne mieszkanie.
 Jeżeli zignorowałeś to co ci bank oznajmił, uznałeś, że jesteś Rockefelerem i będziesz mieszkał na 100m2, to teraz becaluj bankowi odsetki, albo komornik.
 
 Facet!! Jeżeli bank powiedział ci, że nie masz zdolności kredytowej w pzl, to winieneś przyjąć ten werdykt z pokorą, przyjąć do wiadomości, że jesteś gołodupiec, 
czyli, jak mawiają anglosasi: take it for granted. Jako gołodupiec, nie pchać się z żadne apartamenty, za obce waluty, zamieszkać u teściowej i odkładać w sakarbonce, na własne mieszkanie.
 Jeżeli zignorowałeś to co ci bank oznajmił, uznałeś, że jesteś Rockefelerem i będziesz mieszkał na 100m2, to teraz becaluj bankowi odsetki, albo komorn... rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 19:33
0
1:1 :)
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 0

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 0 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 13 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 10

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!