Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

24 września 2017 r.
8:17

Będzie więcej supermarketów w Kraśniku?

0 26 A A
Mieszkańcy Kraśnika robią dziś zakupy m.in. w dwóch sklepach Carrefour, Kauflandzie, Lidlu i w czterech Biedronkach
Mieszkańcy Kraśnika robią dziś zakupy m.in. w dwóch sklepach Carrefour, Kauflandzie, Lidlu i w czterech Biedronkach

Supermarkety Intermarche i Bricomarche być może powstaną w Kraśniku. Ich właściciel, Grupa Muszkieterów, nie ukrywa, że pracuje nad pozyskaniem atrakcyjnej działki. Czy może chodzić o teren należący do Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dziś mieszkańcy Kraśnika mogą robić zakupy m.in. w dwóch sklepach Carrefour. W mieście jest też Kaufland, Lidl i cztery Biedronki. Niedaleko Lidla i Kauflandu ma powstać również galeria handlowa – na działce pomiędzy al. Niepodległości a ul. Inwalidów Wojennych.

– Nasza inwestycja w Kraśniku jest realizowana – informuje Katarzyna Czajkowska, rzecznik prasowy firmy INBAP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, inwestora galerii.

– Prowadzone są prace projektowe. Obiekt będzie miał trzy kondygnacje z wygodnym parkingiem podziemnym na ok. 180 miejsc postojowych oraz dwie kondygnacje naziemne przeznaczone pod sklepy i lokale usługowe.

Czajkowska zapowiada również, że według obecnie przyjętego harmonogramu, pierwsze prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku. Inwestor nie informuje, jakie sklepy i marki znajdą się w zaplanowanym centrum.

Dużych sklepów w mieście może powstać więcej. – Kraśnik jest w obrębie naszych zainteresowań i pracujemy obecnie nad pozyskaniem atrakcyjnej lokalizacji. Chcielibyśmy, by w przyszłości powstał w mieście zarówno supermarket spożywczy Intermarche, jak i supermarket typu „dom i ogród” Bricomarche. Z pewnością nie stanie się to wcześniej niż w 2019 roku – potwierdza Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów.

Tymczasem w mieście trwa procedura związana ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego, czyli dokumentu określającego przeznaczanie poszczególnych działek. Zmiany dotyczą m.in. terenu należącego do Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kraśniku.

– Działka będąca własnością KPWiK Kraśnik u zbiegu ulic Granicznej i Urzędowskiej ma powierzchnię 2,8 ha – informuje Emilia Łukasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku. – We wcześniejszym planie zagospodarowania przestrzennego była przeznaczona pod przemysł i usługi, obecnie – pod usługi. Na mocy wcześniej obowiązujących przepisów urbanistycznych zostały na niej wydzielone tereny, które miały być przeznaczone pod drogi dojazdowe. Drogi te zostały własnością miasta, natomiast reszta terenu – KPWiK. Plan zagospodarowania przestrzennego dopuszczał na działce budowę obiektów o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. mkw.

Rzeczniczka kraśnickiego magistratu informuje, że w zeszłym roku miasto przekazało na majątek KPWiK tereny, które miały być przeznaczone pod drogi, w celu ujednolicenia własności działki. – Po tej zmianie mamy do czynienia z sytuacją, kiedy na części działki jest możliwa budowa obiektów o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. mkw, a na pozostałej części – wcześniej przeznaczonej pod drogi – nie ma takiej możliwości – mówi. – Wprowadzone zmiany w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz planowane zmiany w planie zagospodarowania, ujednolicą zasady zabudowy na tym terenie. Zmiany wprowadzane są na wniosek KPWiK.

Dla Dziennika
Wiesław Michałowski, prezes Kraśnickiej Izby Gospodarczej:
Moim zdaniem już dziś w Kraśniku jest za dużo powierzchni handlowej, ponieważ na 1 mkw. takiej powierzchni przypada pół człowieka. To jest chyba absolutny rekord Polski. Praktyka zapraszania szerokim gestem sieci handlowych do miasta jest prowadzona od 30 lat. Efekt tego jest taki, że Kraśnik znalazł się na pierwszym miejscu miast zagrożonych degradacją społeczną i gospodarczą. To samo przez się pokazuje, że ten kierunek nie jest dobry. Nie można oczywiście powiedzieć, że zwiększenie powierzchni handlowej do tego doprowadziło. Moim zdaniem miało jednak na to znaczący wpływ. Oczywiście w mieście są potrzebni inwestorzy, ale tacy, którzy zajmą się produkcją.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 9 października 2017 o 13:27
0
Zamiast zamykać, czy nie wpuszczać może by tak produkowac takie prawo, by tą "optymalizację" ograniczać i czerpać do budżetu??? A z racji gigantycznego obrotu, VATu nie ma? A może zastanowić się nad systemem Vatu w Polsce? A może ktoś spojrzy na Amerykanów? gdzie jest de facto podatek obrotowy! Nieeee.. lepiej zakazać, zamykać i wtedy ani podatków, ani pracy. Najłatwiej! A kto ma głowę i traktuje odpowiednio swoich klientów, to sobie bardzo dobrze radzi!
Avatar
W. M. / 28 września 2017 o 07:46
0
Szanowny Panie Witoldzie. Oczywiście może Pan mieć takie odczucia. Fakty mówią jednak trochę inaczej. Dwa tygodnie temu, na kongresie marnotraswa żywnością, w Lublinie, podane były dane. Lublin poprzez wpuszczenie do centrum sieci, na podatkach lokalnych traci 2 mil zł rocznie. Z tytułu wpływów z targowisk, następne 2 mil. I jeszcze, inną rzecz jest galeria, z wieloma działami usług, a inna sieć handlowa. Podatki sieci w Polsce, są na poziomie okoła 0,35% od przychodu. Podatki od handlu polskiego, na poziomie 1,5% od przychodu. Zresztą same MF, często podaje tu rozbieżne informacje. To nie utrata jednego, czy dwuch sklepów jest niebezpieczna, lecz to, że Polska to jedyny kraj, który oddał w ponad 90% handel zagranicznym sieciom. To nie jeden, czy dwa sklepy znikną z Kraśnika. Utrata miejsc pracy jest zazwyczaj 4 do 1. 26 września byłem w Katowicach na kongresie EUROCASH. Sam właściciel Eurocesh, a rodzina z właścicielem Biedronki, ubolewał, że tak samo wyglądający towar w biedronce, może być tańszy niż w hurtowni. Nie ciekawi Pana, jakimi sposobami? Czy słyszał Pan o liniach produkcyjnych typowo dla sieci? Biedronka ma obrót w Polsce około 40 mld. Jest jedną z sieci, płacących największe podatki, ale i tak są one na poziomie 0,7% od przychodu. A zysk biedronki to " Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, regularnie zarabia ponad 1 mld zł rocznie. Zgodnie z danymi z KRS w 2015 r. firma odnotowała zysk w wysokości 1,48 mld zł. i zapłaciła podatek CIT w wysokości 290 mln zł."  I to, że 16 kraśniczan zarobiła w 2016 roku ponad miljon, nie oznacza, że społeczeństwo bogaci się. I naprawdę nie chodzi tu o jednego, czy dwuch właścicieli sklepów, lecz o całe społeczeństwo w Kraśniku. Zasdada jest prosta. Lepiej jest być bezrobotnym w śród miljonerów, niż być miljonerem, między biedakami." Czy zatem wielkie sieci handlowe unikają płacenia podatków w należnej wysokości?  Zdaniem fiskusa - tak! Przypomnijmy, że przed kilku tygodniami portal wiadomoscihandlowe.pl dotarł do  pisma, w którym Ministerstwo Finansów przyznaje , iż duże polskie i zagraniczne sieci handlowe "powszechnie stosują optymalizację podatkową". Resort kierowany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, poproszony o dodatkowe wyjaśnienia w tej sprawie, unikał odpowiedzi na nasze pytania." Tak więc myślę, że zanim wyda się decyzję, należy bardziej szczegułowo przeanalizować konsekwencje.
Szanowny Panie Witoldzie. Oczywiście może Pan mieć takie odczucia. Fakty mówią jednak trochę inaczej. Dwa tygodnie temu, na kongresie marnotraswa żywnością, w Lublinie, podane były dane. Lublin poprzez wpuszczenie do centrum sieci, na podatkach lokalnych traci 2 mil zł rocznie. Z tytułu wpływów z targowisk, następne 2 mil. I jeszcze, inną rzecz jest galeria, z wieloma działami usług, a inna sieć handlowa. Podatki sieci w Polsce, są na poziomie okoła 0,35% od przychodu. Podatki od handlu polskiego, na poziomie 1,5% od przychodu. Zresztą same ... rozwiń
Avatar
Gość / 26 września 2017 o 19:56
0
Do wszystkich kraśnickich KODerastów: sprawdźcie najpierw fakty i dopiero wtedy oskarżajcie. Inaczej ośmieszacie się. Śmieję się z waszej naiwności, indolencji, braku jakiegokolwiek przejawu myślenia... PO prostu: rozum pantofelka :)
Avatar
krasniczek / 26 września 2017 o 19:33
0
gość napisał:
anna napisał:
undefined napisał:
 Jeżeli myśli Pan, że francuska, niemiecka czy portugalska sieć handlowa, będzie sprzedawała naszą produkcję, to jest Pan w błędzie.
Większość towarów sprzedawana w spożywczych marketach (z kapitałem zagranicznym) pochodzi od polskich producentów. Wytwarzają je polscy rolnicy, polscy wytwórcy, polscy robotnicy, polscy pracownicy każdego szczebla zatrudnionego w tym biznesie.
Anka, głupiaś i nic nie rozumiesz. Oni kupują towar od polskich producentów za śmiesznie niskie ceny, a gdzie płacą podatki, babo wiesz? No, przecież nie w Polsce!
 A niby gdzie płacą? Podatek od nieruchomości gdzie płacą? Podatek dochodowy będąc spółką normalnie zarejestrowaną w Polsce gdzie płacą? Odprowadzają VAT gdzie? Widzę, że popularne hasełko sprzed lat ciągle wracaa, jakoby to zagraniczne sklepy podatków nie płąciły. Spójrz w oficjalne dane. Władza niech się zajmie transferem zysków za granicę, bo to jest problem, ale nie nasz lokalsów. Zamiast wszczynać awantury o bzdury, wymyslać drony i hakerów niech się zajmą rzeczami ważnymi. Gdyby nie markety, to do Krasnika pies z kulawą łapa by nie zajrzł, a miejscowi nawet zakupów w cywilizowany sposób by nie zrobili, bo widać co i jak oferują lokalne sklepiki. Dziadostwo i drożyzna połączone z obrażonymi eskpedientkami, co im się płaci po 1500 zł/m-c.
 A niby gdzie płacą? Podatek od nieruchomości gdzie płacą? Podatek dochodowy będąc spółką normalnie zarejestrowaną w Polsce gdzie płacą? Odprowadzają VAT gdzie? Widzę, że popularne hasełko sprzed lat ciągle wracaa, jakoby to zagraniczne sklepy podatków nie płąciły. Spójrz w oficjalne dane. Władza niech się zajmie transferem zysków za granicę, bo to jest problem, ale nie nasz lokalsów. Zamiast wszczynać awantury o bzdury, wymyslać drony i hakerów niech się zajmą rzeczami ważnymi. Gdyby nie markety, to do Krasnika pies z kulaw... rozwiń
Avatar
mama / 26 września 2017 o 11:50
0
A mi się marzy, że moje dzieci nie będą marznąć w szkole i przedszkolu oraz w przychodni, bo jacyś ludzie robią innym na złość.
Avatar
on23 / 25 września 2017 o 21:48
0
marzy mi się dzień  że dojadę do domu   ze studiow ulica lubelska  nie podskakujac między Orlenem  a Policja
Avatar
hsh / 25 września 2017 o 21:33
0
szkoda że wlodarze nie myśla o parkujacych pod przychodnia na tysiąclecia. nawet nie ma gdzie zaparkować. 
Avatar
gtab / 25 września 2017 o 21:30
0
burmistrz z większością. w kraju  partia rzadzadzaca... a  krasnik  zacofany  jak był - tak jest.  ulica lubelska  wjazd do miasta  tragedia aż się podskakuje ? Kiedy wreszcie  ja zrobia? następna  Urzedowska.. to samo wstyd dla miasta.nie wiem  czyje to ulice ale jakby burmistrz  chciał to by wywalczył prawdziwy remont a nie byle jakie latanie 
Avatar
TAK / 25 września 2017 o 20:44
0
undefined napisał:
Ul.Urzędowska nie podlega pod miasto. To taka informacja dla szKODników.
 Kierownik P... nadaje... a co ma kierowniku własnośc ulicy do działań władz...
Avatar
Gość / 25 września 2017 o 20:08
0
Ul.Urzędowska nie podlega pod miasto. To taka informacja dla szKODników.
Avatar
gość / 9 października 2017 o 13:27
0
Zamiast zamykać, czy nie wpuszczać może by tak produkowac takie prawo, by tą "optymalizację" ograniczać i czerpać do budżetu??? A z racji gigantycznego obrotu, VATu nie ma? A może zastanowić się nad systemem Vatu w Polsce? A może ktoś spojrzy na Amerykanów? gdzie jest de facto podatek obrotowy! Nieeee.. lepiej zakazać, zamykać i wtedy ani podatków, ani pracy. Najłatwiej! A kto ma głowę i traktuje odpowiednio swoich klientów, to sobie bardzo dobrze radzi!
Avatar
W. M. / 28 września 2017 o 07:46
0
Szanowny Panie Witoldzie. Oczywiście może Pan mieć takie odczucia. Fakty mówią jednak trochę inaczej. Dwa tygodnie temu, na kongresie marnotraswa żywnością, w Lublinie, podane były dane. Lublin poprzez wpuszczenie do centrum sieci, na podatkach lokalnych traci 2 mil zł rocznie. Z tytułu wpływów z targowisk, następne 2 mil. I jeszcze, inną rzecz jest galeria, z wieloma działami usług, a inna sieć handlowa. Podatki sieci w Polsce, są na poziomie okoła 0,35% od przychodu. Podatki od handlu polskiego, na poziomie 1,5% od przychodu. Zresztą same MF, często podaje tu rozbieżne informacje. To nie utrata jednego, czy dwuch sklepów jest niebezpieczna, lecz to, że Polska to jedyny kraj, który oddał w ponad 90% handel zagranicznym sieciom. To nie jeden, czy dwa sklepy znikną z Kraśnika. Utrata miejsc pracy jest zazwyczaj 4 do 1. 26 września byłem w Katowicach na kongresie EUROCASH. Sam właściciel Eurocesh, a rodzina z właścicielem Biedronki, ubolewał, że tak samo wyglądający towar w biedronce, może być tańszy niż w hurtowni. Nie ciekawi Pana, jakimi sposobami? Czy słyszał Pan o liniach produkcyjnych typowo dla sieci? Biedronka ma obrót w Polsce około 40 mld. Jest jedną z sieci, płacących największe podatki, ale i tak są one na poziomie 0,7% od przychodu. A zysk biedronki to " Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, regularnie zarabia ponad 1 mld zł rocznie. Zgodnie z danymi z KRS w 2015 r. firma odnotowała zysk w wysokości 1,48 mld zł. i zapłaciła podatek CIT w wysokości 290 mln zł."  I to, że 16 kraśniczan zarobiła w 2016 roku ponad miljon, nie oznacza, że społeczeństwo bogaci się. I naprawdę nie chodzi tu o jednego, czy dwuch właścicieli sklepów, lecz o całe społeczeństwo w Kraśniku. Zasdada jest prosta. Lepiej jest być bezrobotnym w śród miljonerów, niż być miljonerem, między biedakami." Czy zatem wielkie sieci handlowe unikają płacenia podatków w należnej wysokości?  Zdaniem fiskusa - tak! Przypomnijmy, że przed kilku tygodniami portal wiadomoscihandlowe.pl dotarł do  pisma, w którym Ministerstwo Finansów przyznaje , iż duże polskie i zagraniczne sieci handlowe "powszechnie stosują optymalizację podatkową". Resort kierowany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, poproszony o dodatkowe wyjaśnienia w tej sprawie, unikał odpowiedzi na nasze pytania." Tak więc myślę, że zanim wyda się decyzję, należy bardziej szczegułowo przeanalizować konsekwencje.
Szanowny Panie Witoldzie. Oczywiście może Pan mieć takie odczucia. Fakty mówią jednak trochę inaczej. Dwa tygodnie temu, na kongresie marnotraswa żywnością, w Lublinie, podane były dane. Lublin poprzez wpuszczenie do centrum sieci, na podatkach lokalnych traci 2 mil zł rocznie. Z tytułu wpływów z targowisk, następne 2 mil. I jeszcze, inną rzecz jest galeria, z wieloma działami usług, a inna sieć handlowa. Podatki sieci w Polsce, są na poziomie okoła 0,35% od przychodu. Podatki od handlu polskiego, na poziomie 1,5% od przychodu. Zresztą same ... rozwiń
Avatar
Gość / 26 września 2017 o 19:56
0
Do wszystkich kraśnickich KODerastów: sprawdźcie najpierw fakty i dopiero wtedy oskarżajcie. Inaczej ośmieszacie się. Śmieję się z waszej naiwności, indolencji, braku jakiegokolwiek przejawu myślenia... PO prostu: rozum pantofelka :)
Avatar
krasniczek / 26 września 2017 o 19:33
0
gość napisał:
anna napisał:
undefined napisał:
 Jeżeli myśli Pan, że francuska, niemiecka czy portugalska sieć handlowa, będzie sprzedawała naszą produkcję, to jest Pan w błędzie.
Większość towarów sprzedawana w spożywczych marketach (z kapitałem zagranicznym) pochodzi od polskich producentów. Wytwarzają je polscy rolnicy, polscy wytwórcy, polscy robotnicy, polscy pracownicy każdego szczebla zatrudnionego w tym biznesie.
Anka, głupiaś i nic nie rozumiesz. Oni kupują towar od polskich producentów za śmiesznie niskie ceny, a gdzie płacą podatki, babo wiesz? No, przecież nie w Polsce!
 A niby gdzie płacą? Podatek od nieruchomości gdzie płacą? Podatek dochodowy będąc spółką normalnie zarejestrowaną w Polsce gdzie płacą? Odprowadzają VAT gdzie? Widzę, że popularne hasełko sprzed lat ciągle wracaa, jakoby to zagraniczne sklepy podatków nie płąciły. Spójrz w oficjalne dane. Władza niech się zajmie transferem zysków za granicę, bo to jest problem, ale nie nasz lokalsów. Zamiast wszczynać awantury o bzdury, wymyslać drony i hakerów niech się zajmą rzeczami ważnymi. Gdyby nie markety, to do Krasnika pies z kulawą łapa by nie zajrzł, a miejscowi nawet zakupów w cywilizowany sposób by nie zrobili, bo widać co i jak oferują lokalne sklepiki. Dziadostwo i drożyzna połączone z obrażonymi eskpedientkami, co im się płaci po 1500 zł/m-c.
 A niby gdzie płacą? Podatek od nieruchomości gdzie płacą? Podatek dochodowy będąc spółką normalnie zarejestrowaną w Polsce gdzie płacą? Odprowadzają VAT gdzie? Widzę, że popularne hasełko sprzed lat ciągle wracaa, jakoby to zagraniczne sklepy podatków nie płąciły. Spójrz w oficjalne dane. Władza niech się zajmie transferem zysków za granicę, bo to jest problem, ale nie nasz lokalsów. Zamiast wszczynać awantury o bzdury, wymyslać drony i hakerów niech się zajmą rzeczami ważnymi. Gdyby nie markety, to do Krasnika pies z kulaw... rozwiń
Avatar
mama / 26 września 2017 o 11:50
0
A mi się marzy, że moje dzieci nie będą marznąć w szkole i przedszkolu oraz w przychodni, bo jacyś ludzie robią innym na złość.
Avatar
on23 / 25 września 2017 o 21:48
0
marzy mi się dzień  że dojadę do domu   ze studiow ulica lubelska  nie podskakujac między Orlenem  a Policja
Avatar
hsh / 25 września 2017 o 21:33
0
szkoda że wlodarze nie myśla o parkujacych pod przychodnia na tysiąclecia. nawet nie ma gdzie zaparkować. 
Avatar
gtab / 25 września 2017 o 21:30
0
burmistrz z większością. w kraju  partia rzadzadzaca... a  krasnik  zacofany  jak był - tak jest.  ulica lubelska  wjazd do miasta  tragedia aż się podskakuje ? Kiedy wreszcie  ja zrobia? następna  Urzedowska.. to samo wstyd dla miasta.nie wiem  czyje to ulice ale jakby burmistrz  chciał to by wywalczył prawdziwy remont a nie byle jakie latanie 
Avatar
TAK / 25 września 2017 o 20:44
0
undefined napisał:
Ul.Urzędowska nie podlega pod miasto. To taka informacja dla szKODników.
 Kierownik P... nadaje... a co ma kierowniku własnośc ulicy do działań władz...
Avatar
Gość / 25 września 2017 o 20:08
0
Ul.Urzędowska nie podlega pod miasto. To taka informacja dla szKODników.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.