Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

4 lipca 2013 r.
9:23
Edytuj ten wpis

Kraśnik płaci za korupcję władzy

Autor: Zdjęcie autora aa
8 26 A A
Były burmistrz Kraśnika Piotr. Cz. został skazany na 3 lata więzienia w zawieszeniu na 6 lat
Były burmistrz Kraśnika Piotr. Cz. został skazany na 3 lata więzienia w zawieszeniu na 6 lat

Ponad 3,5 mln zł. To dotacja, jaką miasto musi zwrócić Norwegom do końca sierpnia. Wszystko przez przestępcze działania byłego burmistrza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O sprawie informowaliśmy jako pierwsi w marcu tego roku.

– To była czarna środa, bo tego dnia dotarła do nas informacja o zwrocie całej dotacji – ubolewa Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Nie mamy w budżecie takich pieniędzy.

O podejrzeniach Norwegów i zapowiedzi zwrotu pieniędzy pisaliśmy jako pierwsi jeszcze w marcu. Chodzi o projekt "Centrum Współpracy Polsko-Ukraińskiej”. Miasto realizowało go w latach 2009–2011 w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego. W tym czasie m.in. urzędnicy z Ratusza mieli płatne wykłady. Były też wyjazdy studyjne i rajd rowerowy Kraśnik–Lwów.

W ub. roku Urząd Kontroli Skarbowej wykrył nieprawidłowości związane z realizacją tego projektu i poinformował instytucje zajmujące się kontrolą tego typu funduszy. W międzyczasie zapadł też wyrok skazujący b. burmistrza Kraśnika Piotra Cz. na 3 lata więzienia w zawieszeniu na 6 lat.

Większość zarzutów dotyczyła przestępstw korupcyjnych związanych z finansowanym przez Norwegów centrum. Np. wykładowcy musieli się dzielić wynagrodzeniem z Piotrem Cz. Poza tym ówczesny burmistrz uzależnił powołanie głównego koordynatora projektu od otrzymania łapówki.

– O odpis wyroku poprosili nas Norwegowie – zaznacza Michał Mulawa, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku.

Mimo pism i próśb całą dotację wraz z odsetkami miasto będzie musiało zwrócić. – Na koniec sierpnia – bo do tego czasu musimy oddać pieniądze – kwota ta wyniosłaby 3 mln 746 tys. zł. Tymczasem cały budżet miasta to 100 milionów zł.

– To niesprawiedliwe, że za korupcję poprzedniej władzy muszą płacić teraz wszyscy mieszkańcy Kraśnika – podkreśla burmistrz Włodarczyk.

Kraśnik się nie poddaje. W czwartek zastępca Włodarczyka, Jarosław Stawiarski, pojechał w tej sprawie do Warszawy. Urzędnicy chcą spotkać się z ambasadorem Norwegii i panią minister rozwoju regionalnego.

– Nie było dotąd takiego przypadku, by gmina będąca beneficjentem Norweskiego Mechanizmu Finansowego zwracała całą dotację – wyjaśnia Stanisław Krakowski z biura prasowego Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

– Wykorzystamy wszystkie możliwości, jeśli trzeba będzie pojedziemy nawet do Norwegii, żeby uniknąć katastrofy finansowej – zapowiada burmistrz. I dodaje: Każda forma wyjścia z tej sytuacji jest dobra, np. rozłożenie tej kwoty na raty.

Jeśli trzeba będzie oddać od razu te pieniądze, magistrat nie wyklucza, że jego pracownicy nie dostaną pensji.

Co Kraśnik miałby za 3,7 mln zł?

• 2 hale sportowe przy szkołach
• 22 tys. metrów kw. placu wybrukowanego kostką
• prawie 3 km dobrej drogi

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ernest / 15 lipca 2013 o 16:56
0
Żal mi wszystkich co piszą w ten sposób. Nikt z was nawet nie wie dlaczego tak się dzieje. Zapytajcie imitacje obecnego burmistrza. Tylko dzięki niemu trzeba oddać pieniądze. Jak i wiele rzeczy które nagminnie niszczy. Jak mu z żona nie wyjdzie w nocy, to chyba tez wina poprzedniego burmistrza. Gratuluje mu jedynie ze tak omamil durne krasnickie społeczeństwo.
Co napiszą lykacie jak pelikany. Proponuje się dowiedzieć a pózniej pisać. I może w przerwie w pisaniu durniów i kłamstw niech ktoś zapyta co wcieleniu pseudo burmistrz do tej pory zrobił dla Krasniku. Oprócz masowych zwolnień, zastraszania, podwyżek i oczywiście zasadzonych dębów.
Żal mi wszystkich co piszą w ten sposób. Nikt z was nawet nie wie dlaczego tak się dzieje. Zapytajcie imitacje obecnego burmistrza. Tylko dzięki niemu trzeba oddać pieniądze. Jak i wiele rzeczy które nagminnie niszczy. Jak mu z żona nie wyjdzie w nocy, to chyba tez wina poprzedniego burmistrza. Gratuluje mu jedynie ze tak omamil durne krasnickie społeczeństwo.
Co napiszą lykacie jak pelikany. Proponuje się dowiedzieć a pózniej pisać. I może w przerwie w pisaniu durniów i kłamstw niech ktoś zapyta co wcieleniu pseudo burmistrz do tej po... rozwiń
Avatar
Ernest / 15 lipca 2013 o 16:41
0

nie miasto Kraśnik tylko były burmistrz powinien oddać! brał, to teraz czas na zwrot! Kraśnik odda a później niech zwróci się do swojego byłego szefa o zwrot, odsetki, koszty i wszystko razem wzięte! Roszczenie regresowe i po kłopocie! wiadomo, że 4 bańki to dużo ale chodzi o zasady, więc niech b. burmistrz do końca życia oddaje połowę, wg jego własnej zasady dzielenia się pół na pół! tak powinno być, każdy łapówkarz, każdy kto nakradł się na państwowym powinien spłacać dług do końca. miał odwagę kraść, niech ma odwagę oddać wszystko, nawet jeśli będzie to trwało do końca jego dni

rozwiń
Avatar
heheheh / 14 lipca 2013 o 21:18
0

skoro 100 mln to budżet to 4 mln to kropla w budzecie, ale powinien oddac byly burmistrz, sprzedac domy, mieszkania zone zastawic na poczet dlugów. A jesli 3ba bedzie beda pracowac za darmo w urzedach, hehehe takie wladze sobie wybraliscie to teraz placcic trzeba za swoja glupote I naiwnosc PO. Gratulacje I PO-wodzenia.

Da sobie radę...a ja mu kibicuje...wreszcie żyje a wy się żryjcie hehehhe

Avatar
polak / 9 lipca 2013 o 20:32
0

Trzeba oszczędzać, najlepiej zacząć od zmniejszenia gaży dla Jacha ,moim zdaniem zamiast 10tyś.zl/miesiąc spokojnie można 3tyś. zl/ miesiąc przeznaczyć. A co ztymi co wspólnie z Cz.dzielili się nieuczciwie? dalej pracują w UM Kraśnik?

i maja się coraz lepiej:) nikt niczemu nie jest winien!!! złodziejom kiedyś ucinano rękę może wrócić to tych czasów???

Avatar
Jan / 9 lipca 2013 o 14:47
0

Sprawdźcie oświadczenie majątkowe burmistrza np.kraśnik24, a podatek umorzony

Avatar
mecenas / 9 lipca 2013 o 13:08
0

Trzeba oszczędzać, najlepiej zacząć od zmniejszenia gaży dla Jacha ,moim zdaniem zamiast 10tyś.zl/miesiąc spokojnie można 3tyś. zl/ miesiąc przeznaczyć. A co ztymi co wspólnie z Cz.dzielili się nieuczciwie? dalej pracują w UM Kraśnik?

Avatar
krąśniczanka / 8 lipca 2013 o 15:49
0

A ja nie chcę płacić za złodzieja Czubinskiego i jego ekipę wykladowców, zróbcie coś. Może wykladowczyni D. cos na to zaradzi.

Avatar
doda / 8 lipca 2013 o 11:27
0

Wszyscy z poprzedniej ekipy nachapali się ,potem zwineli du... i zjęli nowe stołeczki ,załatwiane po starych układach i dobrze się mają,a Po-wiacy teraz odwracają kota ogonem i winą za odkrycie szwindli obarczają obecnego włodarza,,to jest majstersztik.Bo gdyby ten nie pałał rządzą zemsty siedzieli by sobie na nowych posadkach i dalej okradali inne gminy ,miasta i .......To jest dopiero myślenie ,pozazdrościć dobrego samopoczucia i nie poczuwania się do winy.A winnym za to ,że trzeba oddać pieniądze jest przecież obecny o nieobecni już winny nie ponoszą za swoje szwindle.

Wszyscy z poprzedniej ekipy nachapali się ,potem zwineli du... i zjęli nowe stołeczki ,załatwiane po starych układach i dobrze się mają,a Po-wiacy teraz odwracają kota ogonem i winą za odkrycie szwindli obarczają obecnego włodarza,,to jest majstersztik.Bo gdyby ten nie pałał rządzą zemsty siedzieli by sobie na nowych posadkach i dalej okradali inne gminy ,miasta i .......To jest dopiero myślenie ,pozazdrościć dobrego samopoczucia i nie poczuwania się do winy.A winnym za to ,że trzeba oddać pieniądze jest przecież obecny o nieobecni już wi... rozwiń

Avatar
Gość / 7 lipca 2013 o 09:23
0

Skoro ktoś z upoważnionych z urzędu miejskiego podpisał umowę, której miasto później nie dotrzymało, to pieniądze trzeba zwrócić. Płacz przystoi babie i szaremu obywatelowi, gdy niewiele więcej może zrobić z betonem.

Do mnie jak przyjechali smutni panowie z KPWiK i powołali się na umowę-  płaciłem. Ta władza nie załatwiła tego problemu do dziś!!!!!

Dobrze, że i jej ktoś dał bolesnego finansowego kopniaka!!!

Avatar
michal / 6 lipca 2013 o 23:43
0

skoro 100 mln to budżet to 4 mln to kropla w budzecie, ale powinien oddac byly burmistrz, sprzedac domy, mieszkania zone zastawic na poczet dlugów. A jesli 3ba bedzie beda pracowac za darmo w urzedach, hehehe takie wladze sobie wybraliscie to teraz placcic trzeba za swoja glupote I naiwnosc PO. Gratulacje I PO-wodzenia.

Avatar
Ernest / 15 lipca 2013 o 16:56
0
Żal mi wszystkich co piszą w ten sposób. Nikt z was nawet nie wie dlaczego tak się dzieje. Zapytajcie imitacje obecnego burmistrza. Tylko dzięki niemu trzeba oddać pieniądze. Jak i wiele rzeczy które nagminnie niszczy. Jak mu z żona nie wyjdzie w nocy, to chyba tez wina poprzedniego burmistrza. Gratuluje mu jedynie ze tak omamil durne krasnickie społeczeństwo.
Co napiszą lykacie jak pelikany. Proponuje się dowiedzieć a pózniej pisać. I może w przerwie w pisaniu durniów i kłamstw niech ktoś zapyta co wcieleniu pseudo burmistrz do tej pory zrobił dla Krasniku. Oprócz masowych zwolnień, zastraszania, podwyżek i oczywiście zasadzonych dębów.
Żal mi wszystkich co piszą w ten sposób. Nikt z was nawet nie wie dlaczego tak się dzieje. Zapytajcie imitacje obecnego burmistrza. Tylko dzięki niemu trzeba oddać pieniądze. Jak i wiele rzeczy które nagminnie niszczy. Jak mu z żona nie wyjdzie w nocy, to chyba tez wina poprzedniego burmistrza. Gratuluje mu jedynie ze tak omamil durne krasnickie społeczeństwo.
Co napiszą lykacie jak pelikany. Proponuje się dowiedzieć a pózniej pisać. I może w przerwie w pisaniu durniów i kłamstw niech ktoś zapyta co wcieleniu pseudo burmistrz do tej po... rozwiń
Avatar
Ernest / 15 lipca 2013 o 16:41
0

nie miasto Kraśnik tylko były burmistrz powinien oddać! brał, to teraz czas na zwrot! Kraśnik odda a później niech zwróci się do swojego byłego szefa o zwrot, odsetki, koszty i wszystko razem wzięte! Roszczenie regresowe i po kłopocie! wiadomo, że 4 bańki to dużo ale chodzi o zasady, więc niech b. burmistrz do końca życia oddaje połowę, wg jego własnej zasady dzielenia się pół na pół! tak powinno być, każdy łapówkarz, każdy kto nakradł się na państwowym powinien spłacać dług do końca. miał odwagę kraść, niech ma odwagę oddać wszystko, nawet jeśli będzie to trwało do końca jego dni

rozwiń
Avatar
heheheh / 14 lipca 2013 o 21:18
0

skoro 100 mln to budżet to 4 mln to kropla w budzecie, ale powinien oddac byly burmistrz, sprzedac domy, mieszkania zone zastawic na poczet dlugów. A jesli 3ba bedzie beda pracowac za darmo w urzedach, hehehe takie wladze sobie wybraliscie to teraz placcic trzeba za swoja glupote I naiwnosc PO. Gratulacje I PO-wodzenia.

Da sobie radę...a ja mu kibicuje...wreszcie żyje a wy się żryjcie hehehhe

Avatar
polak / 9 lipca 2013 o 20:32
0

Trzeba oszczędzać, najlepiej zacząć od zmniejszenia gaży dla Jacha ,moim zdaniem zamiast 10tyś.zl/miesiąc spokojnie można 3tyś. zl/ miesiąc przeznaczyć. A co ztymi co wspólnie z Cz.dzielili się nieuczciwie? dalej pracują w UM Kraśnik?

i maja się coraz lepiej:) nikt niczemu nie jest winien!!! złodziejom kiedyś ucinano rękę może wrócić to tych czasów???

Avatar
Jan / 9 lipca 2013 o 14:47
0

Sprawdźcie oświadczenie majątkowe burmistrza np.kraśnik24, a podatek umorzony

Avatar
mecenas / 9 lipca 2013 o 13:08
0

Trzeba oszczędzać, najlepiej zacząć od zmniejszenia gaży dla Jacha ,moim zdaniem zamiast 10tyś.zl/miesiąc spokojnie można 3tyś. zl/ miesiąc przeznaczyć. A co ztymi co wspólnie z Cz.dzielili się nieuczciwie? dalej pracują w UM Kraśnik?

Avatar
krąśniczanka / 8 lipca 2013 o 15:49
0

A ja nie chcę płacić za złodzieja Czubinskiego i jego ekipę wykladowców, zróbcie coś. Może wykladowczyni D. cos na to zaradzi.

Avatar
doda / 8 lipca 2013 o 11:27
0

Wszyscy z poprzedniej ekipy nachapali się ,potem zwineli du... i zjęli nowe stołeczki ,załatwiane po starych układach i dobrze się mają,a Po-wiacy teraz odwracają kota ogonem i winą za odkrycie szwindli obarczają obecnego włodarza,,to jest majstersztik.Bo gdyby ten nie pałał rządzą zemsty siedzieli by sobie na nowych posadkach i dalej okradali inne gminy ,miasta i .......To jest dopiero myślenie ,pozazdrościć dobrego samopoczucia i nie poczuwania się do winy.A winnym za to ,że trzeba oddać pieniądze jest przecież obecny o nieobecni już winny nie ponoszą za swoje szwindle.

Wszyscy z poprzedniej ekipy nachapali się ,potem zwineli du... i zjęli nowe stołeczki ,załatwiane po starych układach i dobrze się mają,a Po-wiacy teraz odwracają kota ogonem i winą za odkrycie szwindli obarczają obecnego włodarza,,to jest majstersztik.Bo gdyby ten nie pałał rządzą zemsty siedzieli by sobie na nowych posadkach i dalej okradali inne gminy ,miasta i .......To jest dopiero myślenie ,pozazdrościć dobrego samopoczucia i nie poczuwania się do winy.A winnym za to ,że trzeba oddać pieniądze jest przecież obecny o nieobecni już wi... rozwiń

Avatar
Gość / 7 lipca 2013 o 09:23
0

Skoro ktoś z upoważnionych z urzędu miejskiego podpisał umowę, której miasto później nie dotrzymało, to pieniądze trzeba zwrócić. Płacz przystoi babie i szaremu obywatelowi, gdy niewiele więcej może zrobić z betonem.

Do mnie jak przyjechali smutni panowie z KPWiK i powołali się na umowę-  płaciłem. Ta władza nie załatwiła tego problemu do dziś!!!!!

Dobrze, że i jej ktoś dał bolesnego finansowego kopniaka!!!

Avatar
michal / 6 lipca 2013 o 23:43
0

skoro 100 mln to budżet to 4 mln to kropla w budzecie, ale powinien oddac byly burmistrz, sprzedac domy, mieszkania zone zastawic na poczet dlugów. A jesli 3ba bedzie beda pracowac za darmo w urzedach, hehehe takie wladze sobie wybraliscie to teraz placcic trzeba za swoja glupote I naiwnosc PO. Gratulacje I PO-wodzenia.

Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 0 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 14 7

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 11 2

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 5 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 6 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 102 26

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 43 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!