Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

7 grudnia 2007 r.
20:01
Edytuj ten wpis

Niebezpieczne związki burmistrza

0 12 A A

Prokuratura wyłączyła Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego z prowadzenia śledztwa dotyczącego korupcji w kraśnickim magistracie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Trwa ono od jesieni 2006 r. Wtedy jeden z przedsiębiorców oświadczył, że wręczył Piotrowi Czubińskiemu, burmistrzowi Kraśnika i wpływowemu politykowi PO, łapówkę za umorzenie podatku od nieruchomości. Początkowo sprawę badała stołeczna ABW. - Jednak do Prokuratury Apelacyjnej dotarły niepokojące informacje o towarzyskich kontaktach byłego szefa lubelskiej agencji z Czubińskim. Nie przesądzam, że tak było, ale już w maju 2007 roku wyłączyłem agencję z postępowania - zdradził na wczorajszej konferencji prasowej lubelski prokurator apelacyjny Robert Bednarczyk. Dodał, że miesiąc wcześniej ABW poinformowała go, iż od 2000 roku umorzono tam 15 postępowań dotyczących burmistrza Kraśnika, być może nieprawidłowo.

- Nie jestem upoważniony, żeby mówić o tych sprawach - powiedział nam wczoraj Paweł Skowronek, obecny szef lubelskiej ABW.

Co na to P. Czubiński? - Prokurator Bednarczyk próbuje odwrócić uwagę od politycznego zaangażowania prokuratury w tej sprawie - mówi.

Na wczorajszym spotkaniu szef apelacji dodał, że jest oburzony sugestiami dziennikarzy, iż prokuratura w tym śledztwie ulegała naciskom byłego wojewody lubelskiego Wojciecha Żukowskiego i posła Jarosława Stawiarskiego (obaj PiS). - Mam już dość polityków próbujących wpłynąć na działania prokuratury - stwierdził Bednarczyk.

Poinformował też, że w tej sprawie trzeba weryfikować wiele doniesień, m.in. obciążających jednego z kraśnickich posłów. Sprawdziliśmy. Chodzi
o J. Stawiarskiego, a zawiadomienie wysłało kilka dni temu Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Najprawdopodobniej dotyczy rozliczeń delegacji służbowych z okresu, kiedy Stawiarski był starostą. - Szukają na mnie haków, ale ja nie mam się z czego tłumaczyć - komentuje poseł.
(rp)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ł / 28 lutego 2008 r. o 09:15
Piotrek z Metalowca napisał:
Panie burmistrzu trzymaj się pan jeszcze. no bo teraz jak ja jestem z panem to może coś jeszcze pomyślimy? musimy Razem dla Kraśnika to wszystko przetrwać.

PS. Mirek daj se już spokój...

"panie burmistrzu" - trzeba chyba sobie dać już spokój z tym "rządzeniem" jak udzielny feudał
Avatar
Gość / 27 lutego 2008 r. o 07:02
Nie ważne jak opcja jest teraz, wszyscy są tacy sami, po co tak kłamać, wcześniej też nie było lepiej, wielkie zamieszanie i korupcja rozwiązywana publicznie, oni też szukali kozłów ofiarnych, przestańcie nikt nie jest idiotą, nie kłamcie w żywe oczy. Boją się nawet nie należeć nigdzie do opcji jakiejś, to jak będą zeznawać, boją się swojego cienia i żyją jak barany.
Avatar
człowiek / 14 grudnia 2007 r. o 20:00
mieszkaniec krasnika napisał:
W wystąpieniu telewizyjnym, były prokurator stwierdził, że świadkowie "wiedzą, ale się boją". Ja domagam się wyjaśnienia, dlaczego ludzie w Kraśnniku się boją i jak to możliwe, żeby w demokratycznym państwie, gdzie obowiązuje konstytucja i prawo , ludzie byli zastraszani? To jest przestępstwo!


Głosujcie na PO to wszyscy pozabijamy się. Ludzie są skłócenie, jedni boją się drugich, bardziej niż za czasów Bieruta, Gomułki i Breżniewa. Kablowanie, zastraszanie pracowników, niszczenie ludzi uczciwych, oto kraj pod rządami kłamców w eleganckich garniturach, wytresowanych na konferencjach PR. Róbta co chceta, oto dewiza platfusów!


Głosujcie na PO to wszyscy pozabijamy się. Ludzie są skłócenie, jedni boją się drugich, bardziej niż za czasów Bieruta, Gomułki i Breżniewa. Kablowanie, zastraszanie pracowników, niszczenie ludzi uczciwych, oto kraj pod rządami kłamców w eleganckich garniturach, wytresowanych na konferencjach PR. Róbta co chceta, oto dewiza platfusów! rozwiń
Avatar
mieszkaniec krasnika / 14 grudnia 2007 r. o 17:10
W wystąpieniu telewizyjnym, były prokurator stwierdził, że świadkowie "wiedzą, ale się boją". Ja domagam się wyjaśnienia, dlaczego ludzie w Kraśnniku się boją i jak to możliwe, żeby w demokratycznym państwie, gdzie obowiązuje konstytucja i prawo , ludzie byli zastraszani? To jest przestępstwo!
Avatar
b / 13 grudnia 2007 r. o 11:22
I tak znowu wszystko pójdzie bokiem, na pana Stawiarskiego. Po co te szopki, po co szukacie kozła ofiarnego, mydlenie oczu. Niedobrze mi już. Przecież wiadomo, że korupcja będzie, była i jest, tylko chodzi tutaj o miejsca przy korytku. Dlaczego nikt naprawdę nie zajmie się uzdrowieniem tego kraju, dlaczego każdy sam nie zrobi sobie rachunku sumienia, tylko na pokaz chodzi do kościoła? Moglibyśmy być naprawdę silnym i dobrym państwem, bo Polak jak chce to potrafi, ale niestety lepiej kraść, żyć na pokaz w kredytach, kłamać i oszukiwać. O co wy się kłócicie, koryto?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2007 r. o 20:28
Lublin > Prokurator apelacyjny odejdzie?

Robert Bednarczyk, szef lubelskiej Prokuratury Apelacyjnej, pożegna się wkrótce ze swoją funkcją – poinformowało dzisiaj Radio Lublin. Powołuje się na anonimowego informatora. Nowym szefem lubelskiej apelacji miałby być prokurator Jacek Radoniewicz. Według Radia Lublin już dwa lata temu był widziany na tym stanowisku, jednak ministerstwo sprawiedliwości wybrało Bednarczyka.

Prędzej rozpirzą prokuratorów niż ... szkoda pisać.
Avatar
naiwna? / 10 grudnia 2007 r. o 19:55
Nie jestem naiwna i tak mu nic nie zrobią, a szkoda!Nawet naiwna potrafi odczytać jego coroczne dane z dochodów tylko Urząd Skarbowy nie. To smieszne. On tylko cieszy sie z reklamy.Pieśn o Czubińskim-który burmistrz tak ma?
Avatar
Kraśniczanin / 10 grudnia 2007 r. o 10:28
piękna piosenka o działaniach burmitrza została odśpiewana wczoraj na antenie TVP w programie "szkoda gadać" [url="http://www.itvp.pl/rozrywka/video.html"]http://www.itvp.pl/rozrywka/video.html[/url]? ... ideo=29903
Avatar
krasniczanin / 9 grudnia 2007 r. o 12:33
nO , TERAZ NIECH SKIERUJą WSZYSTKO W STRONE STAWIARKA I CZUBEK ZNOWU WYJDZIE Z TEGO CZYSTO.TYLE SPRAW BYLO PRZECIWKO NIEMU I JEST CZYSTY.JANUSZ GO ZE WSZYSTKIEGO OCZYSCI, TO JASNE, TAK JAK ZAWSZE, SZKODA NAWET GADAC
Avatar
Piotrek z Metalowca / 8 grudnia 2007 r. o 18:40
Panie burmistrzu trzymaj się pan jeszcze. no bo teraz jak ja jestem z panem to może coś jeszcze pomyślimy? musimy Razem dla Kraśnika to wszystko przetrwać.

PS. Mirek daj se już spokój...
Avatar
ł / 28 lutego 2008 r. o 09:15
Piotrek z Metalowca napisał:
Panie burmistrzu trzymaj się pan jeszcze. no bo teraz jak ja jestem z panem to może coś jeszcze pomyślimy? musimy Razem dla Kraśnika to wszystko przetrwać.

PS. Mirek daj se już spokój...

"panie burmistrzu" - trzeba chyba sobie dać już spokój z tym "rządzeniem" jak udzielny feudał
Avatar
Gość / 27 lutego 2008 r. o 07:02
Nie ważne jak opcja jest teraz, wszyscy są tacy sami, po co tak kłamać, wcześniej też nie było lepiej, wielkie zamieszanie i korupcja rozwiązywana publicznie, oni też szukali kozłów ofiarnych, przestańcie nikt nie jest idiotą, nie kłamcie w żywe oczy. Boją się nawet nie należeć nigdzie do opcji jakiejś, to jak będą zeznawać, boją się swojego cienia i żyją jak barany.
Avatar
człowiek / 14 grudnia 2007 r. o 20:00
mieszkaniec krasnika napisał:
W wystąpieniu telewizyjnym, były prokurator stwierdził, że świadkowie "wiedzą, ale się boją". Ja domagam się wyjaśnienia, dlaczego ludzie w Kraśnniku się boją i jak to możliwe, żeby w demokratycznym państwie, gdzie obowiązuje konstytucja i prawo , ludzie byli zastraszani? To jest przestępstwo!


Głosujcie na PO to wszyscy pozabijamy się. Ludzie są skłócenie, jedni boją się drugich, bardziej niż za czasów Bieruta, Gomułki i Breżniewa. Kablowanie, zastraszanie pracowników, niszczenie ludzi uczciwych, oto kraj pod rządami kłamców w eleganckich garniturach, wytresowanych na konferencjach PR. Róbta co chceta, oto dewiza platfusów!


Głosujcie na PO to wszyscy pozabijamy się. Ludzie są skłócenie, jedni boją się drugich, bardziej niż za czasów Bieruta, Gomułki i Breżniewa. Kablowanie, zastraszanie pracowników, niszczenie ludzi uczciwych, oto kraj pod rządami kłamców w eleganckich garniturach, wytresowanych na konferencjach PR. Róbta co chceta, oto dewiza platfusów! rozwiń
Avatar
mieszkaniec krasnika / 14 grudnia 2007 r. o 17:10
W wystąpieniu telewizyjnym, były prokurator stwierdził, że świadkowie "wiedzą, ale się boją". Ja domagam się wyjaśnienia, dlaczego ludzie w Kraśnniku się boją i jak to możliwe, żeby w demokratycznym państwie, gdzie obowiązuje konstytucja i prawo , ludzie byli zastraszani? To jest przestępstwo!
Avatar
b / 13 grudnia 2007 r. o 11:22
I tak znowu wszystko pójdzie bokiem, na pana Stawiarskiego. Po co te szopki, po co szukacie kozła ofiarnego, mydlenie oczu. Niedobrze mi już. Przecież wiadomo, że korupcja będzie, była i jest, tylko chodzi tutaj o miejsca przy korytku. Dlaczego nikt naprawdę nie zajmie się uzdrowieniem tego kraju, dlaczego każdy sam nie zrobi sobie rachunku sumienia, tylko na pokaz chodzi do kościoła? Moglibyśmy być naprawdę silnym i dobrym państwem, bo Polak jak chce to potrafi, ale niestety lepiej kraść, żyć na pokaz w kredytach, kłamać i oszukiwać. O co wy się kłócicie, koryto?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2007 r. o 20:28
Lublin > Prokurator apelacyjny odejdzie?

Robert Bednarczyk, szef lubelskiej Prokuratury Apelacyjnej, pożegna się wkrótce ze swoją funkcją – poinformowało dzisiaj Radio Lublin. Powołuje się na anonimowego informatora. Nowym szefem lubelskiej apelacji miałby być prokurator Jacek Radoniewicz. Według Radia Lublin już dwa lata temu był widziany na tym stanowisku, jednak ministerstwo sprawiedliwości wybrało Bednarczyka.

Prędzej rozpirzą prokuratorów niż ... szkoda pisać.
Avatar
naiwna? / 10 grudnia 2007 r. o 19:55
Nie jestem naiwna i tak mu nic nie zrobią, a szkoda!Nawet naiwna potrafi odczytać jego coroczne dane z dochodów tylko Urząd Skarbowy nie. To smieszne. On tylko cieszy sie z reklamy.Pieśn o Czubińskim-który burmistrz tak ma?
Avatar
Kraśniczanin / 10 grudnia 2007 r. o 10:28
piękna piosenka o działaniach burmitrza została odśpiewana wczoraj na antenie TVP w programie "szkoda gadać" [url="http://www.itvp.pl/rozrywka/video.html"]http://www.itvp.pl/rozrywka/video.html[/url]? ... ideo=29903
Avatar
krasniczanin / 9 grudnia 2007 r. o 12:33
nO , TERAZ NIECH SKIERUJą WSZYSTKO W STRONE STAWIARKA I CZUBEK ZNOWU WYJDZIE Z TEGO CZYSTO.TYLE SPRAW BYLO PRZECIWKO NIEMU I JEST CZYSTY.JANUSZ GO ZE WSZYSTKIEGO OCZYSCI, TO JASNE, TAK JAK ZAWSZE, SZKODA NAWET GADAC
Avatar
Piotrek z Metalowca / 8 grudnia 2007 r. o 18:40
Panie burmistrzu trzymaj się pan jeszcze. no bo teraz jak ja jestem z panem to może coś jeszcze pomyślimy? musimy Razem dla Kraśnika to wszystko przetrwać.

PS. Mirek daj se już spokój...