Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

14 grudnia 2010 r.
14:06
Edytuj ten wpis

Nowy burmistrz Kraśnika już po ślubowaniu. Będzie przewrót w radzie?

0 85 A A

Mirosław Włodarczyk, nowy burmistrz Kraśnika został dziś zaprzysiężony. Tymczasem szykuje się przewrót w kraśnickiej Radzie Miasta. Wybrani jeszcze przed drugą turą wyborów przewodniczący i jego zastępcy mogą zostać odwołani.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sala Urzędu Stanu Cywilnego w Kraśniku pękała dziś w szwach. Na uroczystą sesję Rady Miasta, podczas której nowy burmistrz złożył ślubowanie przybyli nie tylko radni i zaproszeni goście. Licznie stawili się także mieszkańcy miasta.

Po złożeniu przysięgi nowo wybrany burmistrz dziękował za zaufanie, jakim obdarzyli go wyborcy. Zachęcał też radnych do współpracy. – Wypracujmy najlepsze rozwiązania dla miasta. Chciałbym, abyśmy grali w jednej drużynie – mówił Włodarczyk.

Zaznaczył jednak, że nie są to dobre czasy dla rządzenia Kraśnikiem. – Zbliżyliśmy się do niebezpiecznego poziomu zadłużenia miasta, które wynosi 30 mln zł. To mogą być czasy, które utrudnią nam działania – dodał Włodarczyk.

Podczas sesji radni ustalili wysokość pensji burmistrza. Proponowali, aby włodarz zarabiał mniej niż dotychczasowy.

Rozwiązanie nie spodobało się niektórym mieszkańcom miasta. – W czym Włodarczyk jest gorszy od Czubińskiego? – pytał Marek Dobosz. Wtórowały mu inne osoby obecne na sali. – Przecież będzie miał takie same obowiązki jak jego poprzednik – argumentowała Grażyna Borucka. – Będzie musiał przecież wyprowadzić miasto z długów – stwierdziła Elżbieta Cholewińska.

Ostatecznie radni zdecydowali, że burmistrz będzie zarabiał 11 tys. 380 zł brutto, czyli o 1,1 tys. zł mniej od Piotra Czubińskiego.

Po tym punkcie sesję przerwano. Radni zbiorą się ponownie w poniedziałek, 20 grudnia i na wniosek klubu Prawa i Sprawiedliwości będą dyskutować o… odwołaniu przewodniczącego rady i jego zastępców. Zostali oni wybrani jeszcze przez II turą wyborów, kiedy burmistrzem był jeszcze Czubiński. Wówczas radni PO, Lubię Kraśnik i Lewicy podpisali z Czubińskim pakt o współpracy. Dziś już jest nieaktualny.

- Odwołanie przewodniczącego i wiceprzewodniczących to jest pewnego rodzaju porządkowanie sceny - wyjaśniał Mirosław Włodarczyk.

Adresatów wniosku decyzja kolegów z PiS-u nie dziwi. – Spodziewałam się tego – skomentowała Dorota Posyniak z "Lubię Kraśnik”, wiceprzewodnicząca Rady Miasta.

– Tworzy się pewien układ w radzie – zauważał Zbigniew Marcinkowski (PO), wiceprzewodniczący RM. – Mam nadzieję, że jest to wniosek przemyślany.

Kogo PiS zaproponuje na te stanowiska? – Jesteśmy w trakcie rozmów – uciął spekulacje Jerzy Miasiak, który złożył wniosek w sprawie poniedziałkowej sesji.

Komentarze 85

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
on / 29 grudnia 2010 o 17:19
0
Zobaczy ciemności egipskie hehe i pewnie w dodatku przywiezie jakąś plage ze sobą , ale nie szarańcze bo szarańcza już sie czai na nowe posadki w urzędach i tego typu placówkach . śmiechu warte ! jedynie co zrobią w kraśniku to droge asfaltową każdy wie gdzie hehehe
Avatar
on / 29 grudnia 2010 o 17:16
0
[quote name='Ania' timestamp='1292531235' post='406966']
W 2008 roku Burmistrz Piotr Czubiński pojechał po raz pierwszy do Tunezji. Wylądował szczęśliwie na lotnisku. Poszedł nad morze i zobaczył coś podobnego do słupów elektrycznych. Pyta Araba "co to jest?" Arab odpowiada "to są palmy". "A co to są palmy?" pyta burmisztrz Czu "to są takie drzewa" "Achaaaa - to ja takie chcę mieć w Kraśniku" No i macie palmy drodzy mieszkańcy Kraśnika.
Nowo wybrany burmistrz Mirosław Włodarczyk wkrótce rozpocznie swoje zagraniczne wojaże (nie może być gorszy). Co zobaczy za granicą? Wkrótce się dowiecie.
Piramidy egipskie???
[/quote]
[quote name='Ania' timestamp='1292531235' post='406966']
W 2008 roku Burmistrz Piotr Czubiński pojechał po raz pierwszy do Tunezji. Wylądował szczęśliwie na lotnisku. Poszedł nad morze i zobaczył coś podobnego do słupów elektrycznych. Pyta Araba "co to jest?" Arab odpowiada "to są palmy". "A co to są palmy?" pyta burmisztrz Czu "to są takie drzewa" "Achaaaa - to ja takie chcę mieć w Kraśniku" No i macie palmy drodzy mieszkańcy Kraśnika.
Nowo wybrany burmist... rozwiń
Avatar
KAKA / 22 grudnia 2010 o 23:37
0
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]

Podaj więcej szczegółów:D O jakie przekręty chodzi? Bo ta Teresa rzeczywiście jakaś cwaniara
Avatar
lechoo / 22 grudnia 2010 o 20:48
0
[quote name='Men' timestamp='1292797215' post='408410']
A mówiłem q...wa żeby głosować na Janczarka....ale za 4 lata myślę że pan Piotr Janczarek wystartuje bo wiele osób chce rozwoju...ruszą nowe okresy programowania z UE i trzeba będzie pana Piotra wiedzy:)
[/quote]
Avatar
pingpong / 22 grudnia 2010 o 20:46
0
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]
Widocznie masz podstawy, żeby tak twierdzić, ale uważaj bo wymiana kadry może sięgnąć dużo dalej kreciku
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]
Widocznie masz podstawy, żeby tak twierdzić, ale uważaj bo wymiana kadry może sięgnąć dużo dalej kreciku rozwiń
Avatar
gosc / 22 grudnia 2010 o 20:44
0
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]

Mam nadzieję, że odpowiednie osoby czytają to forum i doniosą komu trzeba o szanownej pani teresie i tym jakie "loki" kręciło sie w kpm kosztem pracowników. Nie dajcie sie nabrać, prosimy !!
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]

Mam nadzieję, że odpowiednie osoby czytają to forum i doniosą komu trzeba o szanownej pani teresie i tym jakie "loki" kręciło sie w kpm kosztem pracowników... rozwiń
Avatar
pracownik / 22 grudnia 2010 o 20:12
0
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
Avatar
hmm / 22 grudnia 2010 o 15:31
0
[quote name='gosc' timestamp='1293018937' post='409774']
w kpm prezesem został węcławski
[/quote]
no to przefajdane pracownicy mają...
a kpm ma może rok istnienia, szkoda
Avatar
gosc / 22 grudnia 2010 o 12:55
0
w kpm prezesem został węcławski
Avatar
kraśniczanik / 22 grudnia 2010 o 12:45
0
Kraśnikiem rządzić będzie Jarek Stawiarski a nowy burmistrz to taki kraśnicki Miedviediev w rękach Stawiarskiego. Apel do burmistrza zamiast Kraśnika uzdrów Prezesa
Avatar
on / 29 grudnia 2010 o 17:19
0
Zobaczy ciemności egipskie hehe i pewnie w dodatku przywiezie jakąś plage ze sobą , ale nie szarańcze bo szarańcza już sie czai na nowe posadki w urzędach i tego typu placówkach . śmiechu warte ! jedynie co zrobią w kraśniku to droge asfaltową każdy wie gdzie hehehe
Avatar
on / 29 grudnia 2010 o 17:16
0
[quote name='Ania' timestamp='1292531235' post='406966']
W 2008 roku Burmistrz Piotr Czubiński pojechał po raz pierwszy do Tunezji. Wylądował szczęśliwie na lotnisku. Poszedł nad morze i zobaczył coś podobnego do słupów elektrycznych. Pyta Araba "co to jest?" Arab odpowiada "to są palmy". "A co to są palmy?" pyta burmisztrz Czu "to są takie drzewa" "Achaaaa - to ja takie chcę mieć w Kraśniku" No i macie palmy drodzy mieszkańcy Kraśnika.
Nowo wybrany burmistrz Mirosław Włodarczyk wkrótce rozpocznie swoje zagraniczne wojaże (nie może być gorszy). Co zobaczy za granicą? Wkrótce się dowiecie.
Piramidy egipskie???
[/quote]
[quote name='Ania' timestamp='1292531235' post='406966']
W 2008 roku Burmistrz Piotr Czubiński pojechał po raz pierwszy do Tunezji. Wylądował szczęśliwie na lotnisku. Poszedł nad morze i zobaczył coś podobnego do słupów elektrycznych. Pyta Araba "co to jest?" Arab odpowiada "to są palmy". "A co to są palmy?" pyta burmisztrz Czu "to są takie drzewa" "Achaaaa - to ja takie chcę mieć w Kraśniku" No i macie palmy drodzy mieszkańcy Kraśnika.
Nowo wybrany burmist... rozwiń
Avatar
KAKA / 22 grudnia 2010 o 23:37
0
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]

Podaj więcej szczegółów:D O jakie przekręty chodzi? Bo ta Teresa rzeczywiście jakaś cwaniara
Avatar
lechoo / 22 grudnia 2010 o 20:48
0
[quote name='Men' timestamp='1292797215' post='408410']
A mówiłem q...wa żeby głosować na Janczarka....ale za 4 lata myślę że pan Piotr Janczarek wystartuje bo wiele osób chce rozwoju...ruszą nowe okresy programowania z UE i trzeba będzie pana Piotra wiedzy:)
[/quote]
Avatar
pingpong / 22 grudnia 2010 o 20:46
0
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]
Widocznie masz podstawy, żeby tak twierdzić, ale uważaj bo wymiana kadry może sięgnąć dużo dalej kreciku
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]
Widocznie masz podstawy, żeby tak twierdzić, ale uważaj bo wymiana kadry może sięgnąć dużo dalej kreciku rozwiń
Avatar
gosc / 22 grudnia 2010 o 20:44
0
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]

Mam nadzieję, że odpowiednie osoby czytają to forum i doniosą komu trzeba o szanownej pani teresie i tym jakie "loki" kręciło sie w kpm kosztem pracowników. Nie dajcie sie nabrać, prosimy !!
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]

Mam nadzieję, że odpowiednie osoby czytają to forum i doniosą komu trzeba o szanownej pani teresie i tym jakie "loki" kręciło sie w kpm kosztem pracowników... rozwiń
Avatar
pracownik / 22 grudnia 2010 o 20:12
0
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
Avatar
hmm / 22 grudnia 2010 o 15:31
0
[quote name='gosc' timestamp='1293018937' post='409774']
w kpm prezesem został węcławski
[/quote]
no to przefajdane pracownicy mają...
a kpm ma może rok istnienia, szkoda
Avatar
gosc / 22 grudnia 2010 o 12:55
0
w kpm prezesem został węcławski
Avatar
kraśniczanik / 22 grudnia 2010 o 12:45
0
Kraśnikiem rządzić będzie Jarek Stawiarski a nowy burmistrz to taki kraśnicki Miedviediev w rękach Stawiarskiego. Apel do burmistrza zamiast Kraśnika uzdrów Prezesa
Zobacz wszystkie komentarze 85

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 76 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!