Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

14 grudnia 2010 r.
14:06
Edytuj ten wpis

Nowy burmistrz Kraśnika już po ślubowaniu. Będzie przewrót w radzie?

0 85 A A

Mirosław Włodarczyk, nowy burmistrz Kraśnika został dziś zaprzysiężony. Tymczasem szykuje się przewrót w kraśnickiej Radzie Miasta. Wybrani jeszcze przed drugą turą wyborów przewodniczący i jego zastępcy mogą zostać odwołani.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sala Urzędu Stanu Cywilnego w Kraśniku pękała dziś w szwach. Na uroczystą sesję Rady Miasta, podczas której nowy burmistrz złożył ślubowanie przybyli nie tylko radni i zaproszeni goście. Licznie stawili się także mieszkańcy miasta.

Po złożeniu przysięgi nowo wybrany burmistrz dziękował za zaufanie, jakim obdarzyli go wyborcy. Zachęcał też radnych do współpracy. – Wypracujmy najlepsze rozwiązania dla miasta. Chciałbym, abyśmy grali w jednej drużynie – mówił Włodarczyk.

Zaznaczył jednak, że nie są to dobre czasy dla rządzenia Kraśnikiem. – Zbliżyliśmy się do niebezpiecznego poziomu zadłużenia miasta, które wynosi 30 mln zł. To mogą być czasy, które utrudnią nam działania – dodał Włodarczyk.

Podczas sesji radni ustalili wysokość pensji burmistrza. Proponowali, aby włodarz zarabiał mniej niż dotychczasowy.

Rozwiązanie nie spodobało się niektórym mieszkańcom miasta. – W czym Włodarczyk jest gorszy od Czubińskiego? – pytał Marek Dobosz. Wtórowały mu inne osoby obecne na sali. – Przecież będzie miał takie same obowiązki jak jego poprzednik – argumentowała Grażyna Borucka. – Będzie musiał przecież wyprowadzić miasto z długów – stwierdziła Elżbieta Cholewińska.

Ostatecznie radni zdecydowali, że burmistrz będzie zarabiał 11 tys. 380 zł brutto, czyli o 1,1 tys. zł mniej od Piotra Czubińskiego.

Po tym punkcie sesję przerwano. Radni zbiorą się ponownie w poniedziałek, 20 grudnia i na wniosek klubu Prawa i Sprawiedliwości będą dyskutować o… odwołaniu przewodniczącego rady i jego zastępców. Zostali oni wybrani jeszcze przez II turą wyborów, kiedy burmistrzem był jeszcze Czubiński. Wówczas radni PO, Lubię Kraśnik i Lewicy podpisali z Czubińskim pakt o współpracy. Dziś już jest nieaktualny.

- Odwołanie przewodniczącego i wiceprzewodniczących to jest pewnego rodzaju porządkowanie sceny - wyjaśniał Mirosław Włodarczyk.

Adresatów wniosku decyzja kolegów z PiS-u nie dziwi. – Spodziewałam się tego – skomentowała Dorota Posyniak z "Lubię Kraśnik”, wiceprzewodnicząca Rady Miasta.

– Tworzy się pewien układ w radzie – zauważał Zbigniew Marcinkowski (PO), wiceprzewodniczący RM. – Mam nadzieję, że jest to wniosek przemyślany.

Kogo PiS zaproponuje na te stanowiska? – Jesteśmy w trakcie rozmów – uciął spekulacje Jerzy Miasiak, który złożył wniosek w sprawie poniedziałkowej sesji.

Komentarze 85

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
on / 29 grudnia 2010 o 17:19
0
Zobaczy ciemności egipskie hehe i pewnie w dodatku przywiezie jakąś plage ze sobą , ale nie szarańcze bo szarańcza już sie czai na nowe posadki w urzędach i tego typu placówkach . śmiechu warte ! jedynie co zrobią w kraśniku to droge asfaltową każdy wie gdzie hehehe
Avatar
on / 29 grudnia 2010 o 17:16
0
[quote name='Ania' timestamp='1292531235' post='406966']
W 2008 roku Burmistrz Piotr Czubiński pojechał po raz pierwszy do Tunezji. Wylądował szczęśliwie na lotnisku. Poszedł nad morze i zobaczył coś podobnego do słupów elektrycznych. Pyta Araba "co to jest?" Arab odpowiada "to są palmy". "A co to są palmy?" pyta burmisztrz Czu "to są takie drzewa" "Achaaaa - to ja takie chcę mieć w Kraśniku" No i macie palmy drodzy mieszkańcy Kraśnika.
Nowo wybrany burmistrz Mirosław Włodarczyk wkrótce rozpocznie swoje zagraniczne wojaże (nie może być gorszy). Co zobaczy za granicą? Wkrótce się dowiecie.
Piramidy egipskie???
[/quote]
[quote name='Ania' timestamp='1292531235' post='406966']
W 2008 roku Burmistrz Piotr Czubiński pojechał po raz pierwszy do Tunezji. Wylądował szczęśliwie na lotnisku. Poszedł nad morze i zobaczył coś podobnego do słupów elektrycznych. Pyta Araba "co to jest?" Arab odpowiada "to są palmy". "A co to są palmy?" pyta burmisztrz Czu "to są takie drzewa" "Achaaaa - to ja takie chcę mieć w Kraśniku" No i macie palmy drodzy mieszkańcy Kraśnika.
Nowo wybrany burmist... rozwiń
Avatar
KAKA / 22 grudnia 2010 o 23:37
0
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]

Podaj więcej szczegółów:D O jakie przekręty chodzi? Bo ta Teresa rzeczywiście jakaś cwaniara
Avatar
lechoo / 22 grudnia 2010 o 20:48
0
[quote name='Men' timestamp='1292797215' post='408410']
A mówiłem q...wa żeby głosować na Janczarka....ale za 4 lata myślę że pan Piotr Janczarek wystartuje bo wiele osób chce rozwoju...ruszą nowe okresy programowania z UE i trzeba będzie pana Piotra wiedzy:)
[/quote]
Avatar
pingpong / 22 grudnia 2010 o 20:46
0
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]
Widocznie masz podstawy, żeby tak twierdzić, ale uważaj bo wymiana kadry może sięgnąć dużo dalej kreciku
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]
Widocznie masz podstawy, żeby tak twierdzić, ale uważaj bo wymiana kadry może sięgnąć dużo dalej kreciku rozwiń
Avatar
gosc / 22 grudnia 2010 o 20:44
0
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]

Mam nadzieję, że odpowiednie osoby czytają to forum i doniosą komu trzeba o szanownej pani teresie i tym jakie "loki" kręciło sie w kpm kosztem pracowników. Nie dajcie sie nabrać, prosimy !!
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]

Mam nadzieję, że odpowiednie osoby czytają to forum i doniosą komu trzeba o szanownej pani teresie i tym jakie "loki" kręciło sie w kpm kosztem pracowników... rozwiń
Avatar
pracownik / 22 grudnia 2010 o 20:12
0
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
Avatar
hmm / 22 grudnia 2010 o 15:31
0
[quote name='gosc' timestamp='1293018937' post='409774']
w kpm prezesem został węcławski
[/quote]
no to przefajdane pracownicy mają...
a kpm ma może rok istnienia, szkoda
Avatar
gosc / 22 grudnia 2010 o 12:55
0
w kpm prezesem został węcławski
Avatar
kraśniczanik / 22 grudnia 2010 o 12:45
0
Kraśnikiem rządzić będzie Jarek Stawiarski a nowy burmistrz to taki kraśnicki Miedviediev w rękach Stawiarskiego. Apel do burmistrza zamiast Kraśnika uzdrów Prezesa
Avatar
on / 29 grudnia 2010 o 17:19
0
Zobaczy ciemności egipskie hehe i pewnie w dodatku przywiezie jakąś plage ze sobą , ale nie szarańcze bo szarańcza już sie czai na nowe posadki w urzędach i tego typu placówkach . śmiechu warte ! jedynie co zrobią w kraśniku to droge asfaltową każdy wie gdzie hehehe
Avatar
on / 29 grudnia 2010 o 17:16
0
[quote name='Ania' timestamp='1292531235' post='406966']
W 2008 roku Burmistrz Piotr Czubiński pojechał po raz pierwszy do Tunezji. Wylądował szczęśliwie na lotnisku. Poszedł nad morze i zobaczył coś podobnego do słupów elektrycznych. Pyta Araba "co to jest?" Arab odpowiada "to są palmy". "A co to są palmy?" pyta burmisztrz Czu "to są takie drzewa" "Achaaaa - to ja takie chcę mieć w Kraśniku" No i macie palmy drodzy mieszkańcy Kraśnika.
Nowo wybrany burmistrz Mirosław Włodarczyk wkrótce rozpocznie swoje zagraniczne wojaże (nie może być gorszy). Co zobaczy za granicą? Wkrótce się dowiecie.
Piramidy egipskie???
[/quote]
[quote name='Ania' timestamp='1292531235' post='406966']
W 2008 roku Burmistrz Piotr Czubiński pojechał po raz pierwszy do Tunezji. Wylądował szczęśliwie na lotnisku. Poszedł nad morze i zobaczył coś podobnego do słupów elektrycznych. Pyta Araba "co to jest?" Arab odpowiada "to są palmy". "A co to są palmy?" pyta burmisztrz Czu "to są takie drzewa" "Achaaaa - to ja takie chcę mieć w Kraśniku" No i macie palmy drodzy mieszkańcy Kraśnika.
Nowo wybrany burmist... rozwiń
Avatar
KAKA / 22 grudnia 2010 o 23:37
0
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]

Podaj więcej szczegółów:D O jakie przekręty chodzi? Bo ta Teresa rzeczywiście jakaś cwaniara
Avatar
lechoo / 22 grudnia 2010 o 20:48
0
[quote name='Men' timestamp='1292797215' post='408410']
A mówiłem q...wa żeby głosować na Janczarka....ale za 4 lata myślę że pan Piotr Janczarek wystartuje bo wiele osób chce rozwoju...ruszą nowe okresy programowania z UE i trzeba będzie pana Piotra wiedzy:)
[/quote]
Avatar
pingpong / 22 grudnia 2010 o 20:46
0
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]
Widocznie masz podstawy, żeby tak twierdzić, ale uważaj bo wymiana kadry może sięgnąć dużo dalej kreciku
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]
Widocznie masz podstawy, żeby tak twierdzić, ale uważaj bo wymiana kadry może sięgnąć dużo dalej kreciku rozwiń
Avatar
gosc / 22 grudnia 2010 o 20:44
0
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]

Mam nadzieję, że odpowiednie osoby czytają to forum i doniosą komu trzeba o szanownej pani teresie i tym jakie "loki" kręciło sie w kpm kosztem pracowników. Nie dajcie sie nabrać, prosimy !!
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]

Mam nadzieję, że odpowiednie osoby czytają to forum i doniosą komu trzeba o szanownej pani teresie i tym jakie "loki" kręciło sie w kpm kosztem pracowników... rozwiń
Avatar
pracownik / 22 grudnia 2010 o 20:12
0
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
Avatar
hmm / 22 grudnia 2010 o 15:31
0
[quote name='gosc' timestamp='1293018937' post='409774']
w kpm prezesem został węcławski
[/quote]
no to przefajdane pracownicy mają...
a kpm ma może rok istnienia, szkoda
Avatar
gosc / 22 grudnia 2010 o 12:55
0
w kpm prezesem został węcławski
Avatar
kraśniczanik / 22 grudnia 2010 o 12:45
0
Kraśnikiem rządzić będzie Jarek Stawiarski a nowy burmistrz to taki kraśnicki Miedviediev w rękach Stawiarskiego. Apel do burmistrza zamiast Kraśnika uzdrów Prezesa
Zobacz wszystkie komentarze 85

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Agnieszka Szott-Hejmej dołącza do Pszczółki Polski Cukier

Agnieszka Szott-Hejmej dołącza do Pszczółki Polski Cukier 0 0

Do zespołu Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dołączyła doświadczona skrzydłowa Agnieszka Szott-Hejmej. To już dziewiąta koszykarka, która związała się kontraktem z akademickim klubem.

Motor Lublin przenosi się na stadion w Zamościu, trwa sprzedaż biletów na ostatnie mecze

Motor Lublin przenosi się na stadion w Zamościu, trwa sprzedaż biletów na ostatnie mecze 0 0

W środę rozpoczęła się sprzedaż biletów na ligowe mecze Motoru z Podhalem Nowy Targ, Wiślanami Jaśkowice, a także spotkanie Pucharu Polski z Chełmianką. Dwa pierwsze zostaną rozegrane w Zamościu, a trzecie na stadionie przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie

NIK miażdży reformę edukacji. Według kontrolerów była nierzetelnie przygotowana i źle wdrażana

NIK miażdży reformę edukacji. Według kontrolerów była nierzetelnie przygotowana i źle wdrażana 4 13

Zastąpienie gimnazjów ośmioletnimi szkołami podstawowymi było zmianą nierzetelnie przygotowaną i źle wdrażaną – wynika z opublikowanego właśnie raportu Najwyższej Izby Kontroli. Krytyki nie uniknęły też pisane na kolanie podstawy programowe, niedostosowane do zmian sale lekcyjne i obciążenie finansowymi kosztami reformy samorządów. MEN odrzuca zarzuty.

"Magiczny dywan" dla lubelskiego szpitala. To pierwszy taki sprzęt w Polsce

"Magiczny dywan" dla lubelskiego szpitala. To pierwszy taki sprzęt w Polsce 0 1

Pacjenci Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie mogą już korzystać z „Magicznego Dywanu”. To rzutnik multimedialny, dzięki któremu można wyświetlać na podłodze m.in. gry edukacyjne. Lubelski szpital jest pierwsza placówką w Polsce, która ma taki sprzęt.

18. urodziny Teatru ITP
26 maja 2019, 18:00

18. urodziny Teatru ITP 0 0

W tym roku Teatr ITP osiągnie pełnoletniość. Powstała przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim formacja będzie świętować swój jubileusz 26 maja o godz. 18 w Auli Kard. Wyszyńskiego. Z tej okazji zespół przygotowuje się do specjalnego wydarzenia.

Burze z gradem dzisiaj w woj. lubelskim. Ostrzeżenie pogodowe IMGW
film

Burze z gradem dzisiaj w woj. lubelskim. Ostrzeżenie pogodowe IMGW 6 3

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem w woj. lubelskim.

Mistrzostwa Polski w pływaniu: AZS UMCS Lublin ma najlepszych młodzieżowców

Mistrzostwa Polski w pływaniu: AZS UMCS Lublin ma najlepszych młodzieżowców 0 1

AZS UMCS ma za sobą bardzo udane Główne Mistrzostwa Polski. Seniorzy klubu z Lublina 12 razy stawali na podium. Jeszcze lepiej wypadli młodzieżowcy, którzy zabrali do domu 22 krążki

Kaskaderskie pokazy samochodowe w Puławach [zdjęcia]
galeria

Kaskaderskie pokazy samochodowe w Puławach [zdjęcia] 32 5

Na placu straży pożarnej przy ul. Słowackiego mieszkańcy Puław mieli okazję obejrzeć m.in. kontrolowane poślizgi, jazdę na dachu i dwóch kołach, skoki przez płonące obręcze, czy humorystyczne scenki z udziałem "policjanta i złodzieja".

Zgubiło go to, że jechał za szybko. Podczas kontroli wyszło znacznie więcej

Zgubiło go to, że jechał za szybko. Podczas kontroli wyszło znacznie więcej 0 0

Niemal promil alkoholu miał w organizmie 48-latek, który w takim stanie kierował samochodem volkswagen transporter.

Policjanci kontrolowali rodziców pod przedszkolem w Chełmie

Policjanci kontrolowali rodziców pod przedszkolem w Chełmie 7 3

Policyjna kontrola pod jednym z chełmskich przedszkoli.

Znalazła portfel na targowisku w Radzyniu Podlaskim

Znalazła portfel na targowisku w Radzyniu Podlaskim 0 0

Postawą godną naśladowania wykazała się mieszkanka gm. Kąkolewnica.

Krasnystaw: Toyota przewróciła się na dach po uderzeniu w barierki

Krasnystaw: Toyota przewróciła się na dach po uderzeniu w barierki 0 0

Do groźnego zdarzenia doszło w środę po południu w Krasnymstawie. Z nieustalonych przyczyn, kierująca toyotą uderzyła w barierki.

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Świdniku. Będą utrudnienia

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Świdniku. Będą utrudnienia 0 4

Defiladę pododdziałów pieszych i zmotoryzowanych a także wystawę sprzętu i pojazdów pożarniczych będzie można zobaczyć dziś w Świdniku. Wszystko to w ramach Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka.

Ruszają Mistrzostwa Świata FIFA U-20. Jak dojechać wygodnie na mecze w Lublinie?