Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

9 listopada 2010 r.
19:21
Edytuj ten wpis

Obwodnica Kraśnika już otwarta. Posypały się pierwsze mandaty

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 40 A A

Pierwsi kierowcy pojechali dzisiaj nową obwodnicą Kraśnika. Na trasie pojawił się też nieoznakowany radiowóz kraśnickiej policji. I kilku kierowców dostało mandaty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do tej pory droga krajowa nr 74 przechodziła przez centrum miasta. Teraz omija Kraśnik od południa. – To zbawienie dla mieszkańców centrum. Gdy przez miasto jechały tiry, w domach wszystko się trzęsło – mówi Jakub Pawłowski, który przez wiele lat mieszkał w centrum Kraśnika.

Z inwestycji cieszy się też Damian Kołpiewicz, kierowca z Kraśnika. – To znacznie skróci czas przejazdu przez miasto. Myślałem jednak, że na całej długości będzie to dwupasmówka. Moim zdaniem miejscami obwodnica jest za wąska. A ograniczenie do "60” za tunelem, to lekkie przegięcie – mówi Damian Kołpiewicz.

– Jest bezpieczniej i ciszej. Ruchu na trasie prawie u mnie nie słychać – dodaje Karol Pawłasek, właściciel warsztatu samochodowego, położonego kilkadziesiąt metrów od nowej drogi. – Szkoda jednak, że trasa omija mój serwis. Trzeba będzie teraz postawić przy szosie reklamę – stwierdza.

Obwodnica Kraśnika przechodzi przez lessowe wąwozy, dlatego drogowcy musieli wybudować dwie estakady. – Pierwsza ma blisko 200 m długości, a jezdnia jest położona 32 m nad dnem wąwozu. Druga mierzy 60 metrów – tłumaczy Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji dróg Krajowych i Autostrad.

Już pierwszego dnia na nowej trasie pojawił się policyjny bordowy ford mondeo, tzw. "cegiełka”. – Ostudziliśmy zapędy kilku kierowców. Zwłaszcza tych, którzy zaraz za tunelem wyprzedzali na podwójnej ciągłej – mówi Janusz Majewski, rzecznik prasowy kraśnickiej policji.

Oficjalne otwarcie obwodnicy zaplanowano na piątek. W samo południe mają pojawić się tu lubelscy parlamentarzyści, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad Lech Witecki i wojewoda lubelski Genowefa Tokarska. Będzie to okazja do dyskusji z ministrem na temat przyszłości inwestycji drogowych w naszym regionie. Chodzi m.in. o 68-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej nr 17 od Piask do Ryk wraz z obwodnicą Lublina. Ta budowa była zagrożona.

Co jeszcze budują?

W trakcie budowy jest obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej, która ma być oddana do użytku w przyszłym roku. Lubelska GDDKiA już rozpisała przetargi na budowę obwodnic Frampola i Hrubieszowa. Trwa też procedura inwestycyjna przy budowie S17 od węzła Sielce do Piask wraz z obwodnicą Lublina.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kochanka / 12 listopada 2010 r. o 07:47
0
[quote name='pietrek' timestamp='1289508225' post='378563']
z ciekawości sprawdziłem oświadczenia majątkowe radnych. bardzo bylem zaskoczony ze M Włodarczyk nie umie obsługiwać komputera i ciągle stuka na starej dobrej maszynie do pisania:-) to jest burmistrz na miarę XXI wieku!!!
[/quote]
Pietrek, to ty?! Weź przestań.
Avatar
Grzesiek z Koszar / 11 listopada 2010 r. o 23:43
0
[media]http://www.youtube.com/watch?v=Lsq6M2qfz3U[/media]
A ja najbardziej popieram Pana Jarka:)
Avatar
pietrek / 11 listopada 2010 r. o 21:43
0
[quote name='Elżunia z mieszkaniem' timestamp='1289464439' post='378202']
Wybory wygra Pan Włodarczyk! Ma to jak w banku! Oj, patologia pójdzie w odstawkę... :-)
[/quote]
z ciekawości sprawdziłem oświadczenia majątkowe radnych. bardzo bylem zaskoczony ze M Włodarczyk nie umie obsługiwać komputera i ciągle stuka na starej dobrej maszynie do pisania:-) to jest burmistrz na miarę XXI wieku!!!
Avatar
głos / 11 listopada 2010 r. o 14:42
0
Oddaj głos na Piotra JANCZARKA. www.piotrjanczarek.pl

Wybierzmy lepszego Burmistrza Kraśnika
Avatar
Elżunia z mieszkaniem / 11 listopada 2010 r. o 09:33
0
[quote name='stivi' timestamp='1289458986' post='378163']
ludziska, gdy wybory wygra pan Cz., to i tak za rok w Kraśniku znowu będą wybory, więc czym się przjmujecie! Temida pomoże :-)
[/quote]
Wybory wygra Pan Włodarczyk! Ma to jak w banku! Oj, patologia pójdzie w odstawkę... :-)
Avatar
stivi / 11 listopada 2010 r. o 08:03
0
ludziska, gdy wybory wygra pan Cz., to i tak za rok w Kraśniku znowu będą wybory, więc czym się przjmujecie! Temida pomoże :-)
Avatar
gosc krasnik / 10 listopada 2010 r. o 17:28
0
"cegielka" wziela sie od koloru samochodu a wiec "cegielka" ma kolor ceglany a nie BOPRDOWY jak jakis pismak napisal
Avatar
oboze / 10 listopada 2010 r. o 14:39
0
po raz kolejny utwierdziełm się w przejkonaniu że Polska to poiebany kraj. Obwodnica jest po to, ustawić znak 60km/h i wlepiać kierowcom mandaty bo mają czelność jechać np. 90. Szkoda że do więzienia za to nie wsadzają.
Avatar
olo / 10 listopada 2010 r. o 14:25
0
[quote name='cdn' timestamp='1289333705' post='377381']
Kolejny pretekst do łupienia kierowców!. Podpuszczają kierowcę, ten pogoni o 20 km więcej niż dopuszczalna ( przez kogo dopuszczalna???)i mają na piwo ze schabowym. A prawdziwych bandytów to niełaska ścigać panowie policjanci??Na waszym terenie jeździ mnóstwo pijanych chłopów na zdezelowanych traktorach, mnóstwo degeneratów na nieoświetlonych rowerach i co?? Co wy robicie by to tałatajstwo wyłapać?? NIC< dosłownie NIC!! Bo to znajomi, znajomi znajomych, bo to " biedni " z których nic sie nie wyciśnie.... Podpuszczaliście mnie tą swoją cegiełką kiedyś . Ale ja się nie dałem i na pewno mnie nie złapiecie. PA!!
[/quote]
ZOBACZYMY, zobaczymy cwaniaczku
[quote name='cdn' timestamp='1289333705' post='377381']
Kolejny pretekst do łupienia kierowców!. Podpuszczają kierowcę, ten pogoni o 20 km więcej niż dopuszczalna ( przez kogo dopuszczalna???)i mają na piwo ze schabowym. A prawdziwych bandytów to niełaska ścigać panowie policjanci??Na waszym terenie jeździ mnóstwo pijanych chłopów na zdezelowanych traktorach, mnóstwo degeneratów na nieoświetlonych rowerach i co?? Co wy robicie by to tałatajstwo wyłapać?? NIC< dosłownie NIC!! Bo to znajomi, znajomi... rozwiń
Avatar
khan_tengri / 10 listopada 2010 r. o 12:51
0
Po co budowac nowe drogi w lubelskim? Jest ich juz wystarczajaco duzo.

Drog rowerowych nowych nam potrzeba.
Avatar
kochanka / 12 listopada 2010 r. o 07:47
0
[quote name='pietrek' timestamp='1289508225' post='378563']
z ciekawości sprawdziłem oświadczenia majątkowe radnych. bardzo bylem zaskoczony ze M Włodarczyk nie umie obsługiwać komputera i ciągle stuka na starej dobrej maszynie do pisania:-) to jest burmistrz na miarę XXI wieku!!!
[/quote]
Pietrek, to ty?! Weź przestań.
Avatar
Grzesiek z Koszar / 11 listopada 2010 r. o 23:43
0
[media]http://www.youtube.com/watch?v=Lsq6M2qfz3U[/media]
A ja najbardziej popieram Pana Jarka:)
Avatar
pietrek / 11 listopada 2010 r. o 21:43
0
[quote name='Elżunia z mieszkaniem' timestamp='1289464439' post='378202']
Wybory wygra Pan Włodarczyk! Ma to jak w banku! Oj, patologia pójdzie w odstawkę... :-)
[/quote]
z ciekawości sprawdziłem oświadczenia majątkowe radnych. bardzo bylem zaskoczony ze M Włodarczyk nie umie obsługiwać komputera i ciągle stuka na starej dobrej maszynie do pisania:-) to jest burmistrz na miarę XXI wieku!!!
Avatar
głos / 11 listopada 2010 r. o 14:42
0
Oddaj głos na Piotra JANCZARKA. www.piotrjanczarek.pl

Wybierzmy lepszego Burmistrza Kraśnika
Avatar
Elżunia z mieszkaniem / 11 listopada 2010 r. o 09:33
0
[quote name='stivi' timestamp='1289458986' post='378163']
ludziska, gdy wybory wygra pan Cz., to i tak za rok w Kraśniku znowu będą wybory, więc czym się przjmujecie! Temida pomoże :-)
[/quote]
Wybory wygra Pan Włodarczyk! Ma to jak w banku! Oj, patologia pójdzie w odstawkę... :-)
Avatar
stivi / 11 listopada 2010 r. o 08:03
0
ludziska, gdy wybory wygra pan Cz., to i tak za rok w Kraśniku znowu będą wybory, więc czym się przjmujecie! Temida pomoże :-)
Avatar
gosc krasnik / 10 listopada 2010 r. o 17:28
0
"cegielka" wziela sie od koloru samochodu a wiec "cegielka" ma kolor ceglany a nie BOPRDOWY jak jakis pismak napisal
Avatar
oboze / 10 listopada 2010 r. o 14:39
0
po raz kolejny utwierdziełm się w przejkonaniu że Polska to poiebany kraj. Obwodnica jest po to, ustawić znak 60km/h i wlepiać kierowcom mandaty bo mają czelność jechać np. 90. Szkoda że do więzienia za to nie wsadzają.
Avatar
olo / 10 listopada 2010 r. o 14:25
0
[quote name='cdn' timestamp='1289333705' post='377381']
Kolejny pretekst do łupienia kierowców!. Podpuszczają kierowcę, ten pogoni o 20 km więcej niż dopuszczalna ( przez kogo dopuszczalna???)i mają na piwo ze schabowym. A prawdziwych bandytów to niełaska ścigać panowie policjanci??Na waszym terenie jeździ mnóstwo pijanych chłopów na zdezelowanych traktorach, mnóstwo degeneratów na nieoświetlonych rowerach i co?? Co wy robicie by to tałatajstwo wyłapać?? NIC< dosłownie NIC!! Bo to znajomi, znajomi znajomych, bo to " biedni " z których nic sie nie wyciśnie.... Podpuszczaliście mnie tą swoją cegiełką kiedyś . Ale ja się nie dałem i na pewno mnie nie złapiecie. PA!!
[/quote]
ZOBACZYMY, zobaczymy cwaniaczku
[quote name='cdn' timestamp='1289333705' post='377381']
Kolejny pretekst do łupienia kierowców!. Podpuszczają kierowcę, ten pogoni o 20 km więcej niż dopuszczalna ( przez kogo dopuszczalna???)i mają na piwo ze schabowym. A prawdziwych bandytów to niełaska ścigać panowie policjanci??Na waszym terenie jeździ mnóstwo pijanych chłopów na zdezelowanych traktorach, mnóstwo degeneratów na nieoświetlonych rowerach i co?? Co wy robicie by to tałatajstwo wyłapać?? NIC< dosłownie NIC!! Bo to znajomi, znajomi... rozwiń
Avatar
khan_tengri / 10 listopada 2010 r. o 12:51
0
Po co budowac nowe drogi w lubelskim? Jest ich juz wystarczajaco duzo.

Drog rowerowych nowych nam potrzeba.
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ministerstwo Zdrowia opracuje nową strategię walki z koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia opracuje nową strategię walki z koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia opracuje nową strategię walki z koronawirusem. Najnowsza wersja – jak zapowiada szef resortu zdrowia Adam Niedzielski – ma być przygotowana w przyszłym tygodniu.

Rektorzy odpowiadają ministrowi Przemysławowi Czarnkowi. "Gorszący przejaw zapomnienia"

Rektorzy odpowiadają ministrowi Przemysławowi Czarnkowi. "Gorszący przejaw zapomnienia"

Apelujemy do władz państwowych o niezwłoczne znalezienie pokojowych dróg wyjścia z sytuacji, w jakiej znalazło się polskie społeczeństwo po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego – piszą rektorzy polskich uczelni. I wyrażają oburzenie niedawnymi słowami ministra Przemysława Czarnka.

Puławy: Drugi mural także jest już gotowy

Puławy: Drugi mural także jest już gotowy

W ostatnim tygodniu zakończyły się prace przy malowaniu dwóch puławskich murali.

Biała Podlaska: Mieszkańcy chcą uchylenia Samorządowej Karty Praw Rodzin. Złożyli projekt uchwały

Biała Podlaska: Mieszkańcy chcą uchylenia Samorządowej Karty Praw Rodzin. Złożyli projekt uchwały

Obywatelska inicjatywa w sprawie uchylenia w Białej Podlaskiej Samorządowej Karty Praw Rodzin trafiła już do biura radnych. Autorzy projektu zebrali ponad 350 podpisów. – Niedopuszczalne jest, by osoby o innej orientacji seksualnej, (…) czuły strach, brak akceptacji czy były szykanowane tylko z tego powodu, że kochają niezgodnie z oczekiwaniami innych – podkreślają wnioskodawcy.

Lubelskie: Mimo zakazów, na tym cmentarzu będzie możliwość złożenia wieńców na grobach bliskich

Lubelskie: Mimo zakazów, na tym cmentarzu będzie możliwość złożenia wieńców na grobach bliskich

W sobotę, niedzielę i poniedziałek cmentarze w całej Polsce będą zamknięte. W Chełmie, mającym groby bliskich na cmentarzu komunalnym pomogą miejscy pracownicy. Z kolei w Świdniku znicz na każdym grobie, na którym nie będzie światełka, zapalą pracownicy miejskiej spółki.

Rada powiatu bialskiego przeciwko „piątce dla zwierząt”. Nawet radni PiS

Rada powiatu bialskiego przeciwko „piątce dla zwierząt”. Nawet radni PiS

– To widmo bankructwa wielu gospodarstw indywidulanych – ostrzega Marek Sulima (PSL), radny powiatu bialskiego i rolnik. Radni jednomyślnie poparli apel do rządu w sprawie odrzucenia w całości projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Większy ruch przy cmentarzach w Lublinie i regionie. Ludzie chcą zdążyć przed zamknięciem

Większy ruch przy cmentarzach w Lublinie i regionie. Ludzie chcą zdążyć przed zamknięciem

Dzisiejszego wieczoru policjanci zauważają wzmożony ruch w okolicach największych lubelskich nekropolii – informuje kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Lublin ma nowy mural, powstał przy Mełgiewskiej. Żuki, honkery, lubliny, lubimy [zdjęcia]
galeria

Lublin ma nowy mural, powstał przy Mełgiewskiej. Żuki, honkery, lubliny, lubimy [zdjęcia]

– Efekt jest dokładnie taki jaki chciałem – mówi autor muralu, który powstał przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie. W piątek został namalowany ostatni element. Mająca około 80 metrów długości historia nieistniejącej fabryki samochodów, jest gotowa

Autostrada A2 do Białej Podlaskiej. Jest pierwszy przetarg

Autostrada A2 do Białej Podlaskiej. Jest pierwszy przetarg

Autostrada A2 wydłuży się o kolejne 63 kilometry. Drogowcy właśnie ogłosili przetarg na pierwszy odcinek pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską.

Sezon na plus. Rozmowa z Szymonem Ładniakiem, kierowcą wyścigowym z Lublina
Magazyn

Sezon na plus. Rozmowa z Szymonem Ładniakiem, kierowcą wyścigowym z Lublina

Zacząłem jeździć bardziej agresywnie oraz lepiej zapoznałem się z ustawianiem samochodu. – Rozmowa z Szymonem Ładniakiem, kierowcą wyścigowym z Lublina.

Andrzej Zaucha Songbook - koncert w CSK
5 listopada 2020, 20:00

Andrzej Zaucha Songbook - koncert w CSK

W czwartek, 5 listopada o godz. 20 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert Andrzej Zaucha Songbook w wykonaniu zespołu Janusza Szroma.

Ministerstwo Zdrowia przekaże niemal 30 mln zł na powstanie tymczasowego szpitala w Targach Lublin

Ministerstwo Zdrowia przekaże niemal 30 mln zł na powstanie tymczasowego szpitala w Targach Lublin

Ponad 27 mln zł przekaże Ministerstwo Zdrowia na prace związane z powstaniem tymczasowego szpitala w Targach Lublin. Miejsce do leczenia pacjentów z koronawirusem z nawet 480 łóżkami może być gotowe w ciągu trzech tygodni.

Protest kobiet w Lublinie: "Propozycja Andrzeja Dudy to nie kompromis tylko kompromitacja"
Zdjęcia
galeria
film

Protest kobiet w Lublinie: "Propozycja Andrzeja Dudy to nie kompromis tylko kompromitacja"

Na pl. Litewskim w centrum Lublina zbierają się uczestnicy kolejnego protestu po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji

Samochodowy protest kobiet w Lublinie. Trasa przejazdu
Zapis relacji na żywo
galeria
film

Samochodowy protest kobiet w Lublinie. Trasa przejazdu

Dziś kolejny dzień protestów kobiet w Lublinie. Jeden z nich organizują kierowcy.

Studenci KUL będą mieli problemy za udział w protestach kobiet? Uczelnia: Nic im nie grozi

Studenci KUL będą mieli problemy za udział w protestach kobiet? Uczelnia: Nic im nie grozi

Fundacja pro-life chce wyrzucać ze studiów uczestniczących w protestach studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uczelnia zapewnia, nie bierze pod uwagę takiego rozwiązania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!