Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

19 września 2012 r.
19:07
Edytuj ten wpis

Pękają ściany, pęcznieją futryny. Hala w Kraśniku zamknięta

0 22 A A
Hala Sportowa im. Arkadiusza Gołasia przy Publicznym Gimnazjum nr 1. (krasnik.pl)
Hala Sportowa im. Arkadiusza Gołasia przy Publicznym Gimnazjum nr 1. (krasnik.pl)

Hala sportowa przy Publicznym Gimnazjum nr 1 na kilka dni została wyłączona z użytkowania. Wszystko przez usterki techniczne

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Było 27 takich punktów, które wymagały naprawy, wśród nich m.in. zacieki na panelach, spękania na ścianach, w natryskach pęczniały też futryny – wylicza Jerzy Bednarz, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku. – Wszystkie miały być naprawione do września.

Ale tak się nie stało. – Z firmą z Janowa Lubelskiego, która jest wykonawcą hali ciągle się boksujemy – ubolewa dyrektor PG nr 1. – W wakacje budowlańcy pracowali zaledwie kilka dni.

– 4 września zebrała się komisja złożona z pracowników Urzędu Miasta i szkoły. Była też pani inspektor nadzoru inwestorskiego – tłumaczy Jacek Dul, kierownik Referatu Spraw Inwestycyjnych Urzędu Miasta w Kraśniku. – Komisja stwierdziła, że nie naprawiono usterek. Został sporządzony protokół, który podpisały obie strony i ustaliliśmy, że do 22 września wszystko zostanie zakończone. Prace trwają.

Halę wybudowano 2 lata temu. – 24 marca 2010 r. wydaliśmy pozwolenie na użytkowanie tego obiektu – wskazuje inż. Eugeniusz Śliwka, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Kraśniku.

Niestety, już kilka miesięcy po oddaniu do użytku pojawiły się pierwsze usterki. Najpoważniejsza z nich dotyczyła przeciekającego dachu. Prace naprawcze zostały już wykonane. – Przegląd pokrycia dachowego ma być wykonany do 30 listopada, po jesiennych opadach – informuje Dul.

Wszystkie prace firma wykonuje w ramach gwarancji, która kończy się w marcu.

W związku z pracami, na początku tego tygodnia hala została zamknięta. Nie mogą z niej korzystać ani uczniowie, ani kluby, które tutaj trenują. – Na szczęście jest pogoda, więc zajęcia mogą odbywać się na zewnątrz, gdzie mamy boiska – dodaje Bednarz.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
knot / 24 września 2012 o 22:05
0
A czy ta hala to nie miała dyrektora już w czasie budowy oddelegowanego przez burmistrza? Co robił i za co brał pieniądze w takim razie?
Avatar
Lubie PIS,nie lubię obłudy / 22 września 2012 o 10:56
0
co do tych usterek, niech odpowiedzialne służby robią swoje i tyle - jak ktoś zawinił, to są odpowiednie instrumnety do tego!!!!!!!

A co do tego, że teraz jest tak jak było - racja!!!!!!!! wystarczy zobaczyć co się dzieje w mieście, w ostatnich tygodniach dużo ciekawych rzeczy się działo, a serwis miejski!!!!!!!!!! powtarzam serwis miejski, nie wspomniał o tym ani troszkę - dlaczego? - bo nie Włodarz ze swoim zastępcą to wymyślił i trzeba o tym nie pisać!!!!!

Ot i inne czasy mamy - był Cz teraz mamy to samo, tylko nazwisko się zmieniło :-(
co do tych usterek, niech odpowiedzialne służby robią swoje i tyle - jak ktoś zawinił, to są odpowiednie instrumnety do tego!!!!!!!

A co do tego, że teraz jest tak jak było - racja!!!!!!!! wystarczy zobaczyć co się dzieje w mieście, w ostatnich tygodniach dużo ciekawych rzeczy się działo, a serwis miejski!!!!!!!!!! powtarzam serwis miejski, nie wspomniał o tym ani troszkę - dlaczego? - bo nie Włodarz ze swoim zastępcą to wymyślił ... rozwiń
Avatar
Marian / 22 września 2012 o 10:37
0
[quote name='Gość' timestamp='1348152162' post='676153']
ale chałupa Wielkiego Czu nie pęka wiadomo gdzie poszły materiały ciekawe co z halą przy Słowackiego kiedy zacznie się sypać ? POkazówka Czerwa ,Wojtaka i reszty bandy PO-PSL a pracownicy podlegli muszą oszczędzać !!!!!
[/quote]
racja, ale zobaczmy co było z wodociągiem na urzędowskiej, tak Władza wymyśliła i wybrała, że nawet go nie skończono, więc i usterek nie ma :-) za chwilę zacznie się PISkówka/czyt. pokazówka obecnych nieudolnych - i wtedy to będzie ok? obłuda zatrudnionych pisarzy jest nieskończona
[quote name='Gość' timestamp='1348152162' post='676153']
ale chałupa Wielkiego Czu nie pęka wiadomo gdzie poszły materiały ciekawe co z halą przy Słowackiego kiedy zacznie się sypać ? POkazówka Czerwa ,Wojtaka i reszty bandy PO-PSL a pracownicy podlegli muszą oszczędzać !!!!!
[/quote]
racja, ale zobaczmy co było z wodociągiem na urzędowskiej, tak Władza wymyśliła i wybrała, że nawet go nie skończono, więc i usterek nie ma :-) za chwilę zacznie się PISkówka/czyt. pokazówka obecny... rozwiń
Avatar
Wiktor / 22 września 2012 o 10:35
0
[quote name='piotr paździoch' timestamp='1348088153' post='675945']
czy jeszcze długo będzie się unosił duch wielkiego czu nad nieszczęśliwym kraśnikiem?
[/quote]
tak długo jak nieudacznicy będą dalej rządzić naszym miastem - czas na zmiany!!!
Avatar
mariusz / 22 września 2012 o 08:58
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1348255766' post='676596']
Jak zwykle coś ci się popier***iło w zrytym łbie: najbliższe wybory samorządowe będą za dwa lata.Tow. Marysieńka nie dostrzega podstawowego problemu otaczającego ją świata - jakakolwiek władza ZAWSZE związana jest z polityką. Tak jest we wszystkich państwach, w ktorych istnieje ustrój parlamentarny (lub parlamentarno - gabinetowy). Dodatkowo coraz wyraźniejsza aberracja od rzeczywistości powoduje, że pisanie tow. Marysieńki wymaga tłumacza, który by przełożył te "przemyślenia" na j. polski
[/quote]
\
nie jest tak wszedzie, to tylko wedlug polaczków tak brzxmi w uk nie ma takiego problemu!! bo tu nie ma łapówek, dlatego ze taki urzedas, lekarz itd jesli dostanie ławke zglaszane jest to do na specjalna linie gdzie zaczyna sie sledztwo, i taka firma/lekarze traca licencje na prace!!!!!!! mierzycie wszystkich wedlug polskich standartów??? to zle robicie. typow myslenie polaczków nie widzacych nic po za wlasnym nosem. hehehhe
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1348255766' post='676596']
Jak zwykle coś ci się popier***iło w zrytym łbie: najbliższe wybory samorządowe będą za dwa lata.Tow. Marysieńka nie dostrzega podstawowego problemu otaczającego ją świata - jakakolwiek władza ZAWSZE związana jest z polityką. Tak jest we wszystkich państwach, w ktorych istnieje ustrój parlamentarny (lub parlamentarno - gabinetowy). Dodatkowo coraz wyraźniejsza aberracja od rzeczywistości powoduje, że pisanie tow. Mary... rozwiń
Avatar
mariusz / 22 września 2012 o 08:55
0
ta, napewno przez usterki, heheheh ile urzednicy wzieli z tego???? napewno sie oblowili, ateraz dzieci cierpia przez łapówki urzedników. to polska cala, nic dodac nic ujac, kazdy urzedas sie zaprzysieza ze nigdy łapówki nie bierza, dobry zart tygodnia. tak to jest jak sie daje kaske pod stolem i sie robi na " glupa" .
Avatar
Gość / 21 września 2012 o 21:51
0
Firma z Janowa Lub. to pewnie Flisbud,wszędzie gdzie robili to spie.....li ale urzędnikom dużo zostawili.
Avatar
antymarysieńka / 21 września 2012 o 21:29
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1348217628' post='676405']
Od razu widac, ze wybory zblizają sie wielkimi krokami. [/quote]

Jak zwykle coś ci się popier***iło w zrytym łbie: najbliższe wybory samorządowe będą za dwa lata.

[quote name='Marysieńka' timestamp='1348217628' post='676405']
Ale dpoóki będzie rządziła polityka i bez róznicy jak sie ona będzie nazywała nigdy nie bedzie dobrze, gdyż bedzie to odwieczne kupowanie sobie poparcia i rządzenie przy aprobacie tych,którzy się sprzedają władzy dla własnych korzysci, nie licząc sie więcej z nikim i niczym. A każda kolejna władza swoją nieudolność i arogancję będzie zganiała na nieudolnośc i arogancję swoich poprzedników, tak jakby tej ich nie było widac. Ale w swoim zadufaniu mozna udawac takich naiwnych, jak się ma za sobą bandę sprzedawczyków.
[/quote]

Tow. Marysieńka nie dostrzega podstawowego problemu otaczającego ją świata - jakakolwiek władza ZAWSZE związana jest z polityką. Tak jest we wszystkich państwach, w ktorych istnieje ustrój parlamentarny (lub parlamentarno - gabinetowy). Dodatkowo coraz wyraźniejsza aberracja od rzeczywistości powoduje, że pisanie tow. Marysieńki wymaga tłumacza, który by przełożył te "przemyślenia" na j. polski
[quote name='Marysieńka' timestamp='1348217628' post='676405']
Od razu widac, ze wybory zblizają sie wielkimi krokami. [/quote]

Jak zwykle coś ci się popier***iło w zrytym łbie: najbliższe wybory samorządowe będą za dwa lata.

[quote name='Marysieńka' timestamp='1348217628' post='676405']
Ale dpoóki będzie rządziła polityka i bez róznicy jak sie ona będzie nazywała nigdy nie bedzie dobrze, gdyż bedzie to odwieczne kupowanie sobie poparcia i rządzenie przy a... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 21 września 2012 o 10:53
0
Od razu widac, ze wybory zblizają sie wielkimi krokami. Ale dpoóki będzie rządziła polityka i bez róznicy jak sie ona będzie nazywała nigdy nie bedzie dobrze, gdyż bedzie to odwieczne kupowanie sobie poparcia i rządzenie przy aprobacie tych,którzy się sprzedają władzy dla własnych korzysci, nie licząc sie więcej z nikim i niczym. A każda kolejna władza swoją nieudolność i arogancję będzie zganiała na nieudolnośc i arogancję swoich poprzedników, tak jakby tej ich nie było widac. Ale w swoim zadufaniu mozna udawac takich naiwnych, jak się ma za sobą bandę sprzedawczyków.
Od razu widac, ze wybory zblizają sie wielkimi krokami. Ale dpoóki będzie rządziła polityka i bez róznicy jak sie ona będzie nazywała nigdy nie bedzie dobrze, gdyż bedzie to odwieczne kupowanie sobie poparcia i rządzenie przy aprobacie tych,którzy się sprzedają władzy dla własnych korzysci, nie licząc sie więcej z nikim i niczym. A każda kolejna władza swoją nieudolność i arogancję będzie zganiała na nieudolnośc i arogancję swoich poprzedników, tak jakby tej ich nie było widac. Ale w swoim zadufaniu mozna udawac takich naiwnych, jak się ma z... rozwiń
Avatar
tyż antypis / 21 września 2012 o 08:00
0
[quote name='Antypis' timestamp='1348141409' post='676102']
Forowiczu! jak cos piszesz to pisz zrozumiale i sensownie, z twojego wpisu wynika aby ze masz cos z główką, niestety!
[/quote]

[quote name='Antypis' timestamp='1348141409' post='676102']
Forowiczu! jak cos piszesz to pisz zrozumiale i sensownie, z twojego wpisu wynika aby ze masz cos z główką, niestety!
[/quote]

Bardzo boli ryj oderwany od koryta??:-)))
Avatar
knot / 24 września 2012 o 22:05
0
A czy ta hala to nie miała dyrektora już w czasie budowy oddelegowanego przez burmistrza? Co robił i za co brał pieniądze w takim razie?
Avatar
Lubie PIS,nie lubię obłudy / 22 września 2012 o 10:56
0
co do tych usterek, niech odpowiedzialne służby robią swoje i tyle - jak ktoś zawinił, to są odpowiednie instrumnety do tego!!!!!!!

A co do tego, że teraz jest tak jak było - racja!!!!!!!! wystarczy zobaczyć co się dzieje w mieście, w ostatnich tygodniach dużo ciekawych rzeczy się działo, a serwis miejski!!!!!!!!!! powtarzam serwis miejski, nie wspomniał o tym ani troszkę - dlaczego? - bo nie Włodarz ze swoim zastępcą to wymyślił i trzeba o tym nie pisać!!!!!

Ot i inne czasy mamy - był Cz teraz mamy to samo, tylko nazwisko się zmieniło :-(
co do tych usterek, niech odpowiedzialne służby robią swoje i tyle - jak ktoś zawinił, to są odpowiednie instrumnety do tego!!!!!!!

A co do tego, że teraz jest tak jak było - racja!!!!!!!! wystarczy zobaczyć co się dzieje w mieście, w ostatnich tygodniach dużo ciekawych rzeczy się działo, a serwis miejski!!!!!!!!!! powtarzam serwis miejski, nie wspomniał o tym ani troszkę - dlaczego? - bo nie Włodarz ze swoim zastępcą to wymyślił ... rozwiń
Avatar
Marian / 22 września 2012 o 10:37
0
[quote name='Gość' timestamp='1348152162' post='676153']
ale chałupa Wielkiego Czu nie pęka wiadomo gdzie poszły materiały ciekawe co z halą przy Słowackiego kiedy zacznie się sypać ? POkazówka Czerwa ,Wojtaka i reszty bandy PO-PSL a pracownicy podlegli muszą oszczędzać !!!!!
[/quote]
racja, ale zobaczmy co było z wodociągiem na urzędowskiej, tak Władza wymyśliła i wybrała, że nawet go nie skończono, więc i usterek nie ma :-) za chwilę zacznie się PISkówka/czyt. pokazówka obecnych nieudolnych - i wtedy to będzie ok? obłuda zatrudnionych pisarzy jest nieskończona
[quote name='Gość' timestamp='1348152162' post='676153']
ale chałupa Wielkiego Czu nie pęka wiadomo gdzie poszły materiały ciekawe co z halą przy Słowackiego kiedy zacznie się sypać ? POkazówka Czerwa ,Wojtaka i reszty bandy PO-PSL a pracownicy podlegli muszą oszczędzać !!!!!
[/quote]
racja, ale zobaczmy co było z wodociągiem na urzędowskiej, tak Władza wymyśliła i wybrała, że nawet go nie skończono, więc i usterek nie ma :-) za chwilę zacznie się PISkówka/czyt. pokazówka obecny... rozwiń
Avatar
Wiktor / 22 września 2012 o 10:35
0
[quote name='piotr paździoch' timestamp='1348088153' post='675945']
czy jeszcze długo będzie się unosił duch wielkiego czu nad nieszczęśliwym kraśnikiem?
[/quote]
tak długo jak nieudacznicy będą dalej rządzić naszym miastem - czas na zmiany!!!
Avatar
mariusz / 22 września 2012 o 08:58
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1348255766' post='676596']
Jak zwykle coś ci się popier***iło w zrytym łbie: najbliższe wybory samorządowe będą za dwa lata.Tow. Marysieńka nie dostrzega podstawowego problemu otaczającego ją świata - jakakolwiek władza ZAWSZE związana jest z polityką. Tak jest we wszystkich państwach, w ktorych istnieje ustrój parlamentarny (lub parlamentarno - gabinetowy). Dodatkowo coraz wyraźniejsza aberracja od rzeczywistości powoduje, że pisanie tow. Marysieńki wymaga tłumacza, który by przełożył te "przemyślenia" na j. polski
[/quote]
\
nie jest tak wszedzie, to tylko wedlug polaczków tak brzxmi w uk nie ma takiego problemu!! bo tu nie ma łapówek, dlatego ze taki urzedas, lekarz itd jesli dostanie ławke zglaszane jest to do na specjalna linie gdzie zaczyna sie sledztwo, i taka firma/lekarze traca licencje na prace!!!!!!! mierzycie wszystkich wedlug polskich standartów??? to zle robicie. typow myslenie polaczków nie widzacych nic po za wlasnym nosem. hehehhe
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1348255766' post='676596']
Jak zwykle coś ci się popier***iło w zrytym łbie: najbliższe wybory samorządowe będą za dwa lata.Tow. Marysieńka nie dostrzega podstawowego problemu otaczającego ją świata - jakakolwiek władza ZAWSZE związana jest z polityką. Tak jest we wszystkich państwach, w ktorych istnieje ustrój parlamentarny (lub parlamentarno - gabinetowy). Dodatkowo coraz wyraźniejsza aberracja od rzeczywistości powoduje, że pisanie tow. Mary... rozwiń
Avatar
mariusz / 22 września 2012 o 08:55
0
ta, napewno przez usterki, heheheh ile urzednicy wzieli z tego???? napewno sie oblowili, ateraz dzieci cierpia przez łapówki urzedników. to polska cala, nic dodac nic ujac, kazdy urzedas sie zaprzysieza ze nigdy łapówki nie bierza, dobry zart tygodnia. tak to jest jak sie daje kaske pod stolem i sie robi na " glupa" .
Avatar
Gość / 21 września 2012 o 21:51
0
Firma z Janowa Lub. to pewnie Flisbud,wszędzie gdzie robili to spie.....li ale urzędnikom dużo zostawili.
Avatar
antymarysieńka / 21 września 2012 o 21:29
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1348217628' post='676405']
Od razu widac, ze wybory zblizają sie wielkimi krokami. [/quote]

Jak zwykle coś ci się popier***iło w zrytym łbie: najbliższe wybory samorządowe będą za dwa lata.

[quote name='Marysieńka' timestamp='1348217628' post='676405']
Ale dpoóki będzie rządziła polityka i bez róznicy jak sie ona będzie nazywała nigdy nie bedzie dobrze, gdyż bedzie to odwieczne kupowanie sobie poparcia i rządzenie przy aprobacie tych,którzy się sprzedają władzy dla własnych korzysci, nie licząc sie więcej z nikim i niczym. A każda kolejna władza swoją nieudolność i arogancję będzie zganiała na nieudolnośc i arogancję swoich poprzedników, tak jakby tej ich nie było widac. Ale w swoim zadufaniu mozna udawac takich naiwnych, jak się ma za sobą bandę sprzedawczyków.
[/quote]

Tow. Marysieńka nie dostrzega podstawowego problemu otaczającego ją świata - jakakolwiek władza ZAWSZE związana jest z polityką. Tak jest we wszystkich państwach, w ktorych istnieje ustrój parlamentarny (lub parlamentarno - gabinetowy). Dodatkowo coraz wyraźniejsza aberracja od rzeczywistości powoduje, że pisanie tow. Marysieńki wymaga tłumacza, który by przełożył te "przemyślenia" na j. polski
[quote name='Marysieńka' timestamp='1348217628' post='676405']
Od razu widac, ze wybory zblizają sie wielkimi krokami. [/quote]

Jak zwykle coś ci się popier***iło w zrytym łbie: najbliższe wybory samorządowe będą za dwa lata.

[quote name='Marysieńka' timestamp='1348217628' post='676405']
Ale dpoóki będzie rządziła polityka i bez róznicy jak sie ona będzie nazywała nigdy nie bedzie dobrze, gdyż bedzie to odwieczne kupowanie sobie poparcia i rządzenie przy a... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 21 września 2012 o 10:53
0
Od razu widac, ze wybory zblizają sie wielkimi krokami. Ale dpoóki będzie rządziła polityka i bez róznicy jak sie ona będzie nazywała nigdy nie bedzie dobrze, gdyż bedzie to odwieczne kupowanie sobie poparcia i rządzenie przy aprobacie tych,którzy się sprzedają władzy dla własnych korzysci, nie licząc sie więcej z nikim i niczym. A każda kolejna władza swoją nieudolność i arogancję będzie zganiała na nieudolnośc i arogancję swoich poprzedników, tak jakby tej ich nie było widac. Ale w swoim zadufaniu mozna udawac takich naiwnych, jak się ma za sobą bandę sprzedawczyków.
Od razu widac, ze wybory zblizają sie wielkimi krokami. Ale dpoóki będzie rządziła polityka i bez róznicy jak sie ona będzie nazywała nigdy nie bedzie dobrze, gdyż bedzie to odwieczne kupowanie sobie poparcia i rządzenie przy aprobacie tych,którzy się sprzedają władzy dla własnych korzysci, nie licząc sie więcej z nikim i niczym. A każda kolejna władza swoją nieudolność i arogancję będzie zganiała na nieudolnośc i arogancję swoich poprzedników, tak jakby tej ich nie było widac. Ale w swoim zadufaniu mozna udawac takich naiwnych, jak się ma z... rozwiń
Avatar
tyż antypis / 21 września 2012 o 08:00
0
[quote name='Antypis' timestamp='1348141409' post='676102']
Forowiczu! jak cos piszesz to pisz zrozumiale i sensownie, z twojego wpisu wynika aby ze masz cos z główką, niestety!
[/quote]

[quote name='Antypis' timestamp='1348141409' post='676102']
Forowiczu! jak cos piszesz to pisz zrozumiale i sensownie, z twojego wpisu wynika aby ze masz cos z główką, niestety!
[/quote]

Bardzo boli ryj oderwany od koryta??:-)))
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 16 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 474 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.