Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

29 września 2015 r.
18:12

Plan ekologiczny w Kraśniku. Powstaną stacje roweru miejskiego

Autor: Zdjęcie autora aa
0 14 A A
System roweru miejskiego działa m.in. w Lublinie (fot. Maciej Kaczanowski)
System roweru miejskiego działa m.in. w Lublinie (fot. Maciej Kaczanowski)

Sześć stacji roweru miejskiego, ogniwa fotowoltaiczne na szkołach i przedszkolach, gruntowna przebudowa krytej pływalni. To plany miasta na najbliższe lata.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na ostatniej sesji radni przyjęli „Plan gospodarki niskoemisyjnej miasta Kraśnik”. Obszerny dokument dotyczy lat 2015-2020. Chodzi m.in. o zmniejszenie zużycia energii cieplnej i elektrycznej.

– To jest niezmiernie ważny dokument nie tylko dla mieszkańców, ale też dla spółdzielni mieszkaniowych czy przedsiębiorców – podkreślał podczas ostatniej sesji rady miasta Michał Mulawa, rzecznik prasowy kraśnickiego ratusza. Mulawa jest też odpowiedzialny za pozyskiwanie środków zewnętrznych.

Miasto zaplanowało m.in. termomodernizację budynków oświatowych za ponad 5 mln zł. To kontynuacja dotychczasowych działań.

– Zostały do wykonania szkoły podstawowe nr 3 i 6 i Publiczne Gimnazjum nr 1 – wylicza Mulawa. – Czekamy tylko na rozpisanie konkursu przez Urząd Marszałkowski.

Urzędnicy z Kraśnika chcą też aby na budynkach miejskich pojawiły się ogniwa fotowoltaiczne. – One produkowałyby prąd na potrzeby własne, z nadwyżki byłyby oddawane do sieci – tłumaczy Mulawa. – Zastanawialiśmy się też czy na budynkach szkół i przedszkoli nie powinny pojawić się solary. Jednak po dyskusji i z doświadczeń innych miast wynika, że lepiej zamontować jest ogniwa fotowoltaiczne niż kolektory słoneczne. W miesiącach kiedy jest najgoręcej szkoły stoją puste.

Przebudowana z wykorzystaniem pomp ciepła, instalacji solarnych i ogniw fotowoltaicznych ma być również kryta pływalnia. – Chodzi o to, by zużywała dużo mniej energii – podkreślał Mulawa.
Wśród planowanych inwestycji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Kraśniku znalazły się m.in. przebudowa wiat przystankowych. Na nich zostaną zamontowane ogniwa fotowoltaiczne, które będą zasilać wyświetlacze informujące o czasie przyjazdu autobusu.

Miasto chce też zmodernizować uliczne oświetlenie i rozbudować system ścieżek rowerowych. – Burmistrz jest już po pierwszych konsultacjach z rowerzystami i wójtami okolicznych gmin – podkreśla Mulawa.

Na tym nie koniec. – Planujemy też budowę systemu roweru miejskiego – dodał Mulawa. – Chcemy starać się o środki z różnych źródeł.

Miasto planuje sześć stacji roweru miejskiego.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 października 2015 r. o 06:12
0

Sygnalizacje świetlną źróbcie na skrzyżowaniu Fabrycznym bo makabra tam jechać w godzinach szczytu to jest najważniejszą sprawą Ludzie jadą i klną

Już jedne zrobili na Budzyniu, w efekcie czego w godzinach szczytu korek w kierunku Kraśnika Lubelskiego sięga aż do "Marzenia". Dziękuję. Nie grzebcie nic przy sygnalizacjach, tylko poprawcie jakość nawierzchni dróg.

Avatar
Gość / 6 października 2015 r. o 19:41
0
Jeżeli będzie projektował ścieski rowerowe ten kto na ul. Granicznej to.. lepiej nic nie robić. Scieszki rowerowe powinny być asfaltowe. Tak jak na AL. Kraśnickich.
Avatar
Gość / 2 października 2015 r. o 17:26
0
W kraśniku to prawie wszyscy mają rowery ci z okolicy poruszają się własnymi zresztą gdzie tu jeździć, bo raczej nie spodziewacie się inwazji turystów no chyba że do zwiedzania dworku modrzewiowego.
Avatar
Gość / 1 października 2015 r. o 15:55
0
Kiełbaska wyborcza, karkówka i pieczarki, smaczna ale w domowym zaciszu, a nie z ust pseudo polityków próbujących nimi być !!! Po co to wszystko i dla kogo ? Musicie zrozumieć, że to wszystko jest robione tylko i wyłącznie dla pokolenia 60-75+ bo ono jeszcze głosuję, młodzi już nie !!! W d...pie to mają, więc to walka tylko o ich głos. Kultura zdechła już dawno, wszystkie inne ościenne miasta, gminy coś tam robią albo próbują a tu nic cisza i spokój. Sanatorium - uwielbiam to, cisza i spokój...Tak więc panowie złapcie się za jaja przyciśnijcie sobie je do zlewu i nie wmawiajcie ludziom, że to ma sens i smak.
Kiełbaska wyborcza, karkówka i pieczarki, smaczna ale w domowym zaciszu, a nie z ust pseudo polityków próbujących nimi być !!! Po co to wszystko i dla kogo ? Musicie zrozumieć, że to wszystko jest robione tylko i wyłącznie dla pokolenia 60-75+ bo ono jeszcze głosuję, młodzi już nie !!! W d...pie to mają, więc to walka tylko o ich głos. Kultura zdechła już dawno, wszystkie inne ościenne miasta, gminy coś tam robią albo próbują a tu nic cisza i spokój. Sanatorium - uwielbiam to, cisza i spokój...Tak więc panowie złapcie się za jaja przyciśnijc... rozwiń
Avatar
Gość / 1 października 2015 r. o 15:39
0
Padł kolejny rekord na Lotnisku Lublin - nikogo to nie dziwi !!! 29 tyś pasażerów !!! Wszyscy młodzi stąd emigrują, więc dla kogo te rowery, wiaty, ścieżki, wystarczy popatrzeć na ulicę graniczną i ścieżkę jaka nią prowadzi. Droga główna do zalewu czyli nadstawna - to koszmar komunikacyjny. Ścieżki rowerowej nadal nie ma !!! Więc o co kaman się pytam ???
Avatar
Gość / 1 października 2015 r. o 14:09
0
Kiedyś głosowałem na Włodarczyka, łudziłem się że to miasteczko zmieni nieco oblicze.Dobrze,że jest obwodnica to przynajmniej nikt z innych miejscowości nie widzi jaki jest syf , zwłaszcza w Starym Kraśniku.Patrzę na to miasteczko z perspektywy mieszkańca ulicy Urzędowskiej ...i co widzę? stan nawierzchni głównej arterii łączącej obie dzielnice gorszy jak za komuny,( nie interesuje mnie że to droga wojewódzka!)jadąc autem aby łeb odskakuje...chodnik po jednej stronie w takim stanie że połamać nogi można...brak latarni z jednej strony jezdni...koszenie trawników 2 x razy do roku to ciut przykrótko...więc pytam jakie rowery,jakie wiaty? na ch..j to komu potrzebne?Jesteście włodarze miasta tacy sami jak złodzieje z PO a może nawet gorsi!
Kiedyś głosowałem na Włodarczyka, łudziłem się że to miasteczko zmieni nieco oblicze.Dobrze,że jest obwodnica to przynajmniej nikt z innych miejscowości nie widzi jaki jest syf , zwłaszcza w Starym Kraśniku.Patrzę na to miasteczko z perspektywy mieszkańca ulicy Urzędowskiej ...i co widzę? stan nawierzchni głównej arterii łączącej obie dzielnice gorszy jak za komuny,( nie interesuje mnie że to droga wojewódzka!)jadąc autem aby łeb odskakuje...chodnik po jednej stronie w takim stanie że połamać nogi można...brak latarni z jednej strony jezdni.... rozwiń
Avatar
Student / 30 września 2015 r. o 19:42
0
Rowery mają sens tam, gdzie są studenci a w Kraśniku to strata kasy. Niech się p.Mulawa zastanowi i nie pierniczy głupot o rowerach!!!!
Avatar
Gość / 30 września 2015 r. o 13:53
0
a kto będzie jeździł tymi rowerami? babcie i dziadki do kościoła?
Avatar
Gość / 30 września 2015 r. o 09:03
0
Za chwilę się okaże, że najlepszymi miejscami na instalację solarów, kolektorów, czy nawet stacji roweru miejskiego są ........................... Parafie :-)
Avatar
Gość / 30 września 2015 r. o 08:58
0

Właśnie o to chodzi żeby nie wydawać pieniędzy na rzeczy mniej potrzebne.

Na przykład na wyjazdy urzędników i nauczycieli do Częstochowy.

Avatar
Gość / 7 października 2015 r. o 06:12
0

Sygnalizacje świetlną źróbcie na skrzyżowaniu Fabrycznym bo makabra tam jechać w godzinach szczytu to jest najważniejszą sprawą Ludzie jadą i klną

Już jedne zrobili na Budzyniu, w efekcie czego w godzinach szczytu korek w kierunku Kraśnika Lubelskiego sięga aż do "Marzenia". Dziękuję. Nie grzebcie nic przy sygnalizacjach, tylko poprawcie jakość nawierzchni dróg.

Avatar
Gość / 6 października 2015 r. o 19:41
0
Jeżeli będzie projektował ścieski rowerowe ten kto na ul. Granicznej to.. lepiej nic nie robić. Scieszki rowerowe powinny być asfaltowe. Tak jak na AL. Kraśnickich.
Avatar
Gość / 2 października 2015 r. o 17:26
0
W kraśniku to prawie wszyscy mają rowery ci z okolicy poruszają się własnymi zresztą gdzie tu jeździć, bo raczej nie spodziewacie się inwazji turystów no chyba że do zwiedzania dworku modrzewiowego.
Avatar
Gość / 1 października 2015 r. o 15:55
0
Kiełbaska wyborcza, karkówka i pieczarki, smaczna ale w domowym zaciszu, a nie z ust pseudo polityków próbujących nimi być !!! Po co to wszystko i dla kogo ? Musicie zrozumieć, że to wszystko jest robione tylko i wyłącznie dla pokolenia 60-75+ bo ono jeszcze głosuję, młodzi już nie !!! W d...pie to mają, więc to walka tylko o ich głos. Kultura zdechła już dawno, wszystkie inne ościenne miasta, gminy coś tam robią albo próbują a tu nic cisza i spokój. Sanatorium - uwielbiam to, cisza i spokój...Tak więc panowie złapcie się za jaja przyciśnijcie sobie je do zlewu i nie wmawiajcie ludziom, że to ma sens i smak.
Kiełbaska wyborcza, karkówka i pieczarki, smaczna ale w domowym zaciszu, a nie z ust pseudo polityków próbujących nimi być !!! Po co to wszystko i dla kogo ? Musicie zrozumieć, że to wszystko jest robione tylko i wyłącznie dla pokolenia 60-75+ bo ono jeszcze głosuję, młodzi już nie !!! W d...pie to mają, więc to walka tylko o ich głos. Kultura zdechła już dawno, wszystkie inne ościenne miasta, gminy coś tam robią albo próbują a tu nic cisza i spokój. Sanatorium - uwielbiam to, cisza i spokój...Tak więc panowie złapcie się za jaja przyciśnijc... rozwiń
Avatar
Gość / 1 października 2015 r. o 15:39
0
Padł kolejny rekord na Lotnisku Lublin - nikogo to nie dziwi !!! 29 tyś pasażerów !!! Wszyscy młodzi stąd emigrują, więc dla kogo te rowery, wiaty, ścieżki, wystarczy popatrzeć na ulicę graniczną i ścieżkę jaka nią prowadzi. Droga główna do zalewu czyli nadstawna - to koszmar komunikacyjny. Ścieżki rowerowej nadal nie ma !!! Więc o co kaman się pytam ???
Avatar
Gość / 1 października 2015 r. o 14:09
0
Kiedyś głosowałem na Włodarczyka, łudziłem się że to miasteczko zmieni nieco oblicze.Dobrze,że jest obwodnica to przynajmniej nikt z innych miejscowości nie widzi jaki jest syf , zwłaszcza w Starym Kraśniku.Patrzę na to miasteczko z perspektywy mieszkańca ulicy Urzędowskiej ...i co widzę? stan nawierzchni głównej arterii łączącej obie dzielnice gorszy jak za komuny,( nie interesuje mnie że to droga wojewódzka!)jadąc autem aby łeb odskakuje...chodnik po jednej stronie w takim stanie że połamać nogi można...brak latarni z jednej strony jezdni...koszenie trawników 2 x razy do roku to ciut przykrótko...więc pytam jakie rowery,jakie wiaty? na ch..j to komu potrzebne?Jesteście włodarze miasta tacy sami jak złodzieje z PO a może nawet gorsi!
Kiedyś głosowałem na Włodarczyka, łudziłem się że to miasteczko zmieni nieco oblicze.Dobrze,że jest obwodnica to przynajmniej nikt z innych miejscowości nie widzi jaki jest syf , zwłaszcza w Starym Kraśniku.Patrzę na to miasteczko z perspektywy mieszkańca ulicy Urzędowskiej ...i co widzę? stan nawierzchni głównej arterii łączącej obie dzielnice gorszy jak za komuny,( nie interesuje mnie że to droga wojewódzka!)jadąc autem aby łeb odskakuje...chodnik po jednej stronie w takim stanie że połamać nogi można...brak latarni z jednej strony jezdni.... rozwiń
Avatar
Student / 30 września 2015 r. o 19:42
0
Rowery mają sens tam, gdzie są studenci a w Kraśniku to strata kasy. Niech się p.Mulawa zastanowi i nie pierniczy głupot o rowerach!!!!
Avatar
Gość / 30 września 2015 r. o 13:53
0
a kto będzie jeździł tymi rowerami? babcie i dziadki do kościoła?
Avatar
Gość / 30 września 2015 r. o 09:03
0
Za chwilę się okaże, że najlepszymi miejscami na instalację solarów, kolektorów, czy nawet stacji roweru miejskiego są ........................... Parafie :-)
Avatar
Gość / 30 września 2015 r. o 08:58
0

Właśnie o to chodzi żeby nie wydawać pieniędzy na rzeczy mniej potrzebne.

Na przykład na wyjazdy urzędników i nauczycieli do Częstochowy.

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna w piątek gra z Wartą Poznań, czyli rywal z charakterem

Górnik Łęczna w piątek gra z Wartą Poznań, czyli rywal z charakterem

Najpierw remis, ostatnio porażka w Lubinie, więc w piątek wypadałoby zgarnąć pełną pulę. Górnik Łęczna postara się o pierwsze zwycięstwo po powrocie na najwyższy szczebel w meczu z Wartą Poznań (godz. 18).

Pietrasiewicz non grata. Krytyk ratuszowej polityki stracił pracę w miejskim Centrum Kultury

Pietrasiewicz non grata. Krytyk ratuszowej polityki stracił pracę w miejskim Centrum Kultury

Prawdziwymi powodami mojego zwolnienia jest zaangażowanie w obronę przed zabudową Górek Czechowskich i sprzeciw wobec budowy nowego stadionu żużlowego – mówi Szymon Pietrasiewicz, zwolniony właśnie z Centrum Kultury w Lublinie. – Były zastrzeżenia do pracy, a poglądy można mieć różne – ripostuje szef miejskiej instytucji.

Droga wojewódzka z Puław do Żyrzyna zablokowana

Droga wojewódzka z Puław do Żyrzyna zablokowana

Dzisiaj ok. godz. 18:50 na drodze wojewódzkiej nr 824 kierowca ciężarówki wpadł w poślizg i zjechał do rowu. Naczepa zablokowała całą jezdnię tuż przed nowym rondem przed Żyrzynem. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze dwie godziny.

Platforma ostrzega przed "Polskim Ładem" PiS-u
wideo

Platforma ostrzega przed "Polskim Ładem" PiS-u

O zmiany w projekcie rządowego programu „Polski Ład” apeluje posłanka Marta Wcisło (KO), która wystąpiła wczoraj na konferencji prasowej wspólnie z miejskimi radnymi z klubu Krzysztofa Żuka.

W Chełmie nie ma już "sera szwajcarskiego"

W Chełmie nie ma już "sera szwajcarskiego"

Ponad 150 milionów złotych kosztowała przebudowa 8 kilometrów drogi krajowej numer 12 przebiegającej przez miasto w kierunku granicy w Dorohusku.

Lubelskie. „Policjanci” i „bankowcy” grasują i zgarniają duże pieniądze

Lubelskie. „Policjanci” i „bankowcy” grasują i zgarniają duże pieniądze

Kobieta z okolic Parczewa straciła aż 150 tys. zł. Przelała przestępcom pieniądze ze swojego konta. To kolejna ofiara oszustwa metodą „na policjanta”.

Które owady opłaca się jeść? Zaraz poznamy odpowiedź

Które owady opłaca się jeść? Zaraz poznamy odpowiedź

Wartości odżywcze owadów poddanych obróbce termicznej oraz zapach tych potraw zbadają studenci z Wrocławia. Spośród 1,6 mln gatunków owadów około 1,4 tys. nadaje się do spożycia, będąc niskokalorycznym źródłem białka, minerałów, witamin, kwasów tłuszczowych i błonnika.

Żabim krokiem po parku narodowym. Wszystkie atrakcje za darmo

Żabim krokiem po parku narodowym. Wszystkie atrakcje za darmo

W sobotę i niedzielę wszystkie atrakcje Roztoczańskiego Parku Narodowego gratis. W ramach dnia otwartego park zaprasza do Zwierzyńca na wiele wydarzeń. Tematem przewodnim są zagrożone i rzadkie gatunki mokradłowe – płazy i gady RPN i Roztocza

Wielkie, unijne zamieszanie w Lublinie.  Bo nawalił tłumacz

Wielkie, unijne zamieszanie w Lublinie. Bo nawalił tłumacz

Komisja Europejska prostuje informacje medialne o zagrożeniu utratą środków unijnych przez województwo lubelskie, jakie pojawiły się po niedawnej konferencji zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski. Podkreśla też – co na wspomnianej konferencji nie do końca wybrzmiało – że uruchomienie miliardowych środków dla Polski będzie uzależnione od kwestii związanych z prawami człowieka. Wszystko przez… błędy w tłumaczeniu.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin pozyskała gracza, który występował w NBA
film

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin pozyskała gracza, który występował w NBA

Bardzo ciekawy transfer czerwono-czarnych. W czwartek nowym koszykarzem klubu z Lublina został Doron Lamb. Polski Cukier Pszczółka Start podpisała z zawodnikiem roczną umowę.

Grzegorz Bonin (Chełmianka): Nie będzie łatwo zastąpić Tomka Brzyskiego

Grzegorz Bonin (Chełmianka): Nie będzie łatwo zastąpić Tomka Brzyskiego

Rozmowa z Grzegorzem Boninem, piłkarzem i drugim trenerem Chełmianki Chełm

Poważny wypadek na ul. Jana Pawła II
zdjęcia

Poważny wypadek na ul. Jana Pawła II

Duże utrudnienia występują na ul. Jana Pawła II po stronie os. Skarpa, gdzie na skrzyżowaniu z ul. Romantyczną zderzyły się dwa samochody osobowe

Zaczyna się ruch przy S19 z Lubartowa do Kocka
zdjęcia
galeria

Zaczyna się ruch przy S19 z Lubartowa do Kocka

W piątek rusza procedura przetargowa na zaprojektowanie i budowę drogi S19 między Kockiem a Lubartowem. Taką informację ogłoszono właśnie na konferencji prasowej na obwodnicy Kocka.

Darmowy kurs do stadionu na wielki żużel

Darmowy kurs do stadionu na wielki żużel

Specjalna, bezpłatna linia autobusowa ma dowozić kibiców oglądających międzynarodowe zawody „2021 Orlen Lublin FIM Speedway Grand Prix of Poland”. Impreza będzie się odbywać w piątek oraz sobotę na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Można już odbierać wejściówki na spektakl "Biesy"
27 sierpnia 2021, 20:00

Można już odbierać wejściówki na spektakl "Biesy"

W ramach Przestrzeni Sztuki w Lublinie, 27 i 28 sierpnia o godz. 20 w Ogrodzie Saskim będzie można zobaczyć znakomity spektakl "Biesy"" Janusza Opryńskiego. Są już dostępne wejściówki na to wydarzenie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!