Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

21 lutego 2010 r.
18:10
Edytuj ten wpis

Pracownicy szpitala w Kraśniku nie dostanią po kieszeni

Autor: Zdjęcie autora Fabian Plapis
0 8 A A

Nie będzie obniżek płac w szpitalu w Kraśniku – nie zgodziły się na to ani związki zawodowe, ani powiat, któremu podlega.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O sprawie pisaliśmy kilkanaście dni temu. Dyrektor szpitala planował cięcie wynagrodzeń, bo nie udało się mu wynegocjować wyższego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pracownicy otrzymali propozycję obniżki płac o 5 procent i wstrzymanie wypłat z funduszu socjalnego. Zaprotestowały związki zawodowe, zgody nie dało starostwo.

Po długich rozmowach obie strony doszły jednak do porozumienia. Ustalono, że nie będzie obniżki płac, a zakładowy fundusz socjalny będzie naliczany, ale wypłat z niego nie będzie.

W ten sposób dyrekcja szpitala będzie mieć do dyspozycji około 600 tys. zł, które może przeznaczyć na zapewnienie ciągłości wypłat wynagrodzeń i zobowiązań wobec swoich dostawców.

– To forma pożyczki, którą zaciągamy wobec pracowników i jednocześnie akt rozpaczy. Jedynym rozwiązaniem problemów finansowych jest dostosowanie kontraktu z NFZ do rzeczywistych potrzeb mieszkańców powiatu kraśnickiego – ocenia Piotr Krawiec, dyrektor szpitala.

Dyrektor zapowiada, że wystąpi do NFZ o zmianę umowy. Pierwsze próby renegocjacji kontraktu ma podjąć po zakończeniu pierwszego kwartału.

Sytuacja mogłaby być zdecydowanie lepsza, gdyby szpital otrzymał z funduszu pieniądze za tzw. nadwykonania. Według dyrekcji szpitala, za świadczenia, zrealizowane w latach 2008 i 2009 kraśnicki ZOZ powinien otrzymać około 8 milionów zł. Dotychczasowe próby wyegzekwowania tych pieniędzy nie powiodły się.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
med1 / 23 lutego 2010 o 20:09
0
nie_cacy napisał:
Panie doktorze, do tej pory rządzili prawie wszyscy -od lewa do prawa, a KRUS rozrastał się. Twoi koledzy po fachu, właściciele gabinetów i posiadacze kilku ha - też opłacają KRUS, tak jak taksówkarze i inni "cwaniaczkowie". Pokarz mi realną siłę, która to mogłaby zmienić.
No cóż okazja czyni złodzieja - niezależnie od profesji, a tym bardziej od poglądów.

Opłacam ZUS i inne płatności, a leczę się prywatnie "bo muszę". Państwowe leczenie - za składkową kasę,przysługuje poza kolejnością:
marnym politykom , lekarzom i ich rodzinom... i niewielu chorym szczęśliwcom.

Otóż to, zgadzam się. Tylko dlaczego ciągle "realną siłę" ma mała banda wsteczniaków pilnująca tego syfu jak niepodległości? Wejdą w układ z każdym i drą gębę przy każdej próbie zmiany tej patologii. Mam problem ze wskazaniem innej "realnej siły", ale może zacząć od niewybierania ich?

Otóż to, zgadzam się. Tylko dlaczego ciągle "realną siłę" ma mała banda wsteczniaków pilnująca tego syfu jak niepodległości? Wejdą w układ z każdym i drą gębę przy każdej próbie zmiany tej patologii. Mam problem ze wskazaniem innej "realnej siły", ale może zacząć od niewybierania ich? rozwiń
Avatar
nie_cacy / 23 lutego 2010 o 16:25
0
med1 napisał:
Pochodzenie PACJENTÓW jest mi obojętne. Natomiast pochodzenie rządzącej kliki to rzecz podstawowa. Może wtedy zrozumiesz dlaczego do tej pory rolnik kilkakrotnie mniej płaci na KRUS (zamiast ZUS), nie płaci podatku dochodowego oraz ani grosza zdrowotnego. A to wszystko fundują koleżanki i koledzy ze swoich podatków. Bo nad tym "porządkiem" zawsze czuwa PSL

Panie doktorze, do tej pory rządzili prawie wszyscy -od lewa do prawa, a KRUS rozrastał się. Twoi koledzy po fachu, właściciele gabinetów i posiadacze kilku ha - też opłacają KRUS, tak jak taksówkarze i inni "cwaniaczkowie". Pokarz mi realną siłę, która to mogłaby zmienić.
No cóż okazja czyni złodzieja - niezależnie od profesji, a tym bardziej od poglądów.

Opłacam ZUS i inne płatności, a leczę się prywatnie "bo muszę". Państwowe leczenie - za składkową kasę,przysługuje poza kolejnością:
marnym politykom , lekarzom i ich rodzinom... i niewielu chorym szczęśliwcom.
oledzy po fachu, właściciele gabinetów i posiadacze kilku ha - też opłacają KRUS, tak jak taksówkarze i inni "cwaniaczkowie". Pokarz mi realną siłę, która to mogłaby zmienić.
No cóż okazja czyni złodzieja - niezależnie od profesji, a tym bardziej od poglądów.

Opłacam ZUS i inne płatności, a leczę się prywatnie "bo muszę". Państwowe leczenie - za składkową kasę,przysługuje poza kolejnością:
marnym politykom , lekarzom i ich rodzinom... i niewielu chorym szczęśliwcom. rozwiń
Avatar
med1 / 23 lutego 2010 o 14:35
0
Gość napisał:
Czy z równą pogardą podchodzisz do pacjentów ze wsi? Uważaj, bo tatusia lub mamusię koleżank, kolegi szorstko potraktujesz

Pochodzenie PACJENTÓW jest mi obojętne. Natomiast pochodzenie rządzącej kliki to rzecz podstawowa. Może wtedy zrozumiesz dlaczego do tej pory rolnik kilkakrotnie mniej płaci na KRUS (zamiast ZUS), nie płaci podatku dochodowego oraz ani grosza zdrowotnego. A to wszystko fundują koleżanki i koledzy ze swoich podatków. Bo nad tym "porządkiem" zawsze czuwa PSL
a. Może wtedy zrozumiesz dlaczego do tej pory rolnik kilkakrotnie mniej płaci na KRUS (zamiast ZUS), nie płaci podatku dochodowego oraz ani grosza zdrowotnego. A to wszystko fundują koleżanki i koledzy ze swoich podatków. Bo nad tym "porządkiem" zawsze czuwa PSL rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2010 o 08:23
0
med1 napisał:
No właśnie. To już innych opcji na tym zadupiu nie ma? Ciągle musi przy korycie mieszać chłop?

Czy z równą pogardą podchodzisz do pacjentów ze wsi? Uważaj, bo tatusia lub mamusię koleżank, kolegi szorstko potraktujesz
Avatar
med1 / 22 lutego 2010 o 19:51
0
brut napisał:
I zamienić na agrarno-kaczą?

No właśnie. To już innych opcji na tym zadupiu nie ma? Ciągle musi przy korycie mieszać chłop?
Avatar
brut / 22 lutego 2010 o 13:59
0
med1 napisał:
Idą wybory, więc czas najwyższy skończyć ze schizofreniczną koalicją agrarno-biznesową.


I zamienić na agrarno-kaczą?
Avatar
med1 / 22 lutego 2010 o 13:21
0
Oczywiście, że to żałosna kampania. Trzeba idioty aby uwierzyć w tę bajeczkę o dobrym i złym szeryfie. A poza tym to ordynarny sygnał od dyrekcji: stulić gęby i nie domagać się podwyżek, bo może być tylko gorzej. Idą wybory, więc czas najwyższy skończyć ze schizofreniczną koalicją agrarno-biznesową.
Avatar
sent / 22 lutego 2010 o 07:40
0
Mnie osobiście trąci to kampanią...
Ktoś tu chce grać dobrego wujka (...starostwo nie dało zgody....)
Kiedyś w podobny sposób przeprowadzano podwyżkę wody bodajże...
Możę się mylę ale ta cała sytuacja może miała być tak rozegrana......
Avatar
med1 / 23 lutego 2010 o 20:09
0
nie_cacy napisał:
Panie doktorze, do tej pory rządzili prawie wszyscy -od lewa do prawa, a KRUS rozrastał się. Twoi koledzy po fachu, właściciele gabinetów i posiadacze kilku ha - też opłacają KRUS, tak jak taksówkarze i inni "cwaniaczkowie". Pokarz mi realną siłę, która to mogłaby zmienić.
No cóż okazja czyni złodzieja - niezależnie od profesji, a tym bardziej od poglądów.

Opłacam ZUS i inne płatności, a leczę się prywatnie "bo muszę". Państwowe leczenie - za składkową kasę,przysługuje poza kolejnością:
marnym politykom , lekarzom i ich rodzinom... i niewielu chorym szczęśliwcom.

Otóż to, zgadzam się. Tylko dlaczego ciągle "realną siłę" ma mała banda wsteczniaków pilnująca tego syfu jak niepodległości? Wejdą w układ z każdym i drą gębę przy każdej próbie zmiany tej patologii. Mam problem ze wskazaniem innej "realnej siły", ale może zacząć od niewybierania ich?

Otóż to, zgadzam się. Tylko dlaczego ciągle "realną siłę" ma mała banda wsteczniaków pilnująca tego syfu jak niepodległości? Wejdą w układ z każdym i drą gębę przy każdej próbie zmiany tej patologii. Mam problem ze wskazaniem innej "realnej siły", ale może zacząć od niewybierania ich? rozwiń
Avatar
nie_cacy / 23 lutego 2010 o 16:25
0
med1 napisał:
Pochodzenie PACJENTÓW jest mi obojętne. Natomiast pochodzenie rządzącej kliki to rzecz podstawowa. Może wtedy zrozumiesz dlaczego do tej pory rolnik kilkakrotnie mniej płaci na KRUS (zamiast ZUS), nie płaci podatku dochodowego oraz ani grosza zdrowotnego. A to wszystko fundują koleżanki i koledzy ze swoich podatków. Bo nad tym "porządkiem" zawsze czuwa PSL

Panie doktorze, do tej pory rządzili prawie wszyscy -od lewa do prawa, a KRUS rozrastał się. Twoi koledzy po fachu, właściciele gabinetów i posiadacze kilku ha - też opłacają KRUS, tak jak taksówkarze i inni "cwaniaczkowie". Pokarz mi realną siłę, która to mogłaby zmienić.
No cóż okazja czyni złodzieja - niezależnie od profesji, a tym bardziej od poglądów.

Opłacam ZUS i inne płatności, a leczę się prywatnie "bo muszę". Państwowe leczenie - za składkową kasę,przysługuje poza kolejnością:
marnym politykom , lekarzom i ich rodzinom... i niewielu chorym szczęśliwcom.
oledzy po fachu, właściciele gabinetów i posiadacze kilku ha - też opłacają KRUS, tak jak taksówkarze i inni "cwaniaczkowie". Pokarz mi realną siłę, która to mogłaby zmienić.
No cóż okazja czyni złodzieja - niezależnie od profesji, a tym bardziej od poglądów.

Opłacam ZUS i inne płatności, a leczę się prywatnie "bo muszę". Państwowe leczenie - za składkową kasę,przysługuje poza kolejnością:
marnym politykom , lekarzom i ich rodzinom... i niewielu chorym szczęśliwcom. rozwiń
Avatar
med1 / 23 lutego 2010 o 14:35
0
Gość napisał:
Czy z równą pogardą podchodzisz do pacjentów ze wsi? Uważaj, bo tatusia lub mamusię koleżank, kolegi szorstko potraktujesz

Pochodzenie PACJENTÓW jest mi obojętne. Natomiast pochodzenie rządzącej kliki to rzecz podstawowa. Może wtedy zrozumiesz dlaczego do tej pory rolnik kilkakrotnie mniej płaci na KRUS (zamiast ZUS), nie płaci podatku dochodowego oraz ani grosza zdrowotnego. A to wszystko fundują koleżanki i koledzy ze swoich podatków. Bo nad tym "porządkiem" zawsze czuwa PSL
a. Może wtedy zrozumiesz dlaczego do tej pory rolnik kilkakrotnie mniej płaci na KRUS (zamiast ZUS), nie płaci podatku dochodowego oraz ani grosza zdrowotnego. A to wszystko fundują koleżanki i koledzy ze swoich podatków. Bo nad tym "porządkiem" zawsze czuwa PSL rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2010 o 08:23
0
med1 napisał:
No właśnie. To już innych opcji na tym zadupiu nie ma? Ciągle musi przy korycie mieszać chłop?

Czy z równą pogardą podchodzisz do pacjentów ze wsi? Uważaj, bo tatusia lub mamusię koleżank, kolegi szorstko potraktujesz
Avatar
med1 / 22 lutego 2010 o 19:51
0
brut napisał:
I zamienić na agrarno-kaczą?

No właśnie. To już innych opcji na tym zadupiu nie ma? Ciągle musi przy korycie mieszać chłop?
Avatar
brut / 22 lutego 2010 o 13:59
0
med1 napisał:
Idą wybory, więc czas najwyższy skończyć ze schizofreniczną koalicją agrarno-biznesową.


I zamienić na agrarno-kaczą?
Avatar
med1 / 22 lutego 2010 o 13:21
0
Oczywiście, że to żałosna kampania. Trzeba idioty aby uwierzyć w tę bajeczkę o dobrym i złym szeryfie. A poza tym to ordynarny sygnał od dyrekcji: stulić gęby i nie domagać się podwyżek, bo może być tylko gorzej. Idą wybory, więc czas najwyższy skończyć ze schizofreniczną koalicją agrarno-biznesową.
Avatar
sent / 22 lutego 2010 o 07:40
0
Mnie osobiście trąci to kampanią...
Ktoś tu chce grać dobrego wujka (...starostwo nie dało zgody....)
Kiedyś w podobny sposób przeprowadzano podwyżkę wody bodajże...
Możę się mylę ale ta cała sytuacja może miała być tak rozegrana......
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!