Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

17 maja 2013 r.
14:48
Edytuj ten wpis

"Wyborcze haracze” w prokuraturze

2 30 A A
 (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
(Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Zbigniew Bartysiak, radny PiS: Haraczy nie było. Płaciłem dobrowolne składki na kampanię. Jacek Madejek, były radny PiS: Grożono mi, że jak nie zapłacę to wyrzucą mnie z klubu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Widziałem jak radni płacili pieniądze. Trzeba było je przynosić do biura posła Stawiarskiego – opowiada Jacek Madejek, miejski radny z Kraśnika (wcześniej należał do klubu radnych PiS). – Szczegółowe zeznania złożyłem już w czwartek na komendzie.

Według Madejka haracze musieli płacić miejscy radni PiS z Kraśnika po wyborach samorządowych w 2010 r. Posłowi Stawiarskiemu mieli oddawać trzy swoje diety. – Karą za niezapłacenie tej sumy było wyrzucenie z klubu. Z tego, co wiem, płacili wszyscy radni poza mną – przekonuje Madejek.

Kwestię "haraczy” bada już prokuratura. – Po raz pierwszy w historii zajmujemy się taką sprawą – mówi Mirosław Węcławski, zastępca prokuratora rejonowego w Kraśniku.

Jednym z dowodów w tej sprawie ma być nagranie rozmowy telefonicznej między dwoma radnymi – Madejkiem i Zbigniewem Bartysiakiem.

Madejek: – Ale dwie diety cię skasował czy trzy?

Bartysiak: – A już nie pamiętam, ale dwie to na pewno.

– Żadnych pieniędzy Stawiarskiemu nie dawałem – przekonuje Zbigniew Bartysiak. – Nawet piwa mu nigdy nie postawiłem. I dodaje: Pieniądze były zbierane na kampanię wyborczą. Nikt mnie do płacenia składek nie zmuszał.

– Grożono mi – przekonuje z kolei Madejek. – Jarosław Stawiarski mówił, że jak nie zapłacę to będę sobie startował z innej partii. W tej sprawie dzwonił też do mnie Jerzy Misiak. Ostrzegał, że mnie wyrzucą z klubu.

– Zaprzeczam, abym kiedykolwiek miał mu grozić czy coś na nim wymuszać. Jacek Madejek to moja rodzina. Żyjemy po-prawnie – mówi Jerzy Misiak, przewodniczący klubu radnych PiS w kraśnickiej Radzie Miasta.

Jarosław Stawiarski, zastępca burmistrza Kraśnika, były poseł PiS zaprzecza tym rewelacjom. – Madejek oszalał – stwierdza krótko.

Wczoraj po południu kraśniccy radni wysłali do mediów oświadczenie. – Nigdy nie byliśmy zmuszani do płacenia żadnych składek przez Pana Jarosława Stawiarskiego – napisali. – Jak każdy klub radnych w Radzie Miasta mamy swój fundusz, który jest wykorzystywany na finansowanie inicjatyw polityczno-społecznych.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 października 2015 o 12:26
0

wypchaj się z tym wilkiem i po kraśnik głosuje na pis a ja na korwin

Avatar
Gość / 23 października 2015 o 11:26
0

Kraśnik głosuje na Wilka i PO. Pięć lat rządów PIS w Kraśniku pokazało na co stać PIS. Kredyty, arogancja władzy, kolesiostwo, nepotyzm i skłócanie mieszkańców. Dość tej obłudy!

Avatar
Gość / 18 października 2015 o 20:56
0

Avatar
5314 / 14 października 2015 o 17:21
0

Kogo ta afera dotyczyła?

Avatar
olaboga / 28 maja 2013 o 09:01
0

mieszkańcu piszesz prawdę, ale niech to nie zaślepi Twojego spojrzenia na obecną rzeczywistość, włodarczyk i przede wszystkim stawiarski rządzą już ponad pół kadencji, a my tymczasem słyszymy o co raz większej liczbie przypadków powielania wzorców poprzedniej władzy, wychodzi na to, że ci drudzy nie różnią się specjalnie od świty czubińskiego, te same metody, ten sam piar, ten sam zamordyzm i układy, znów stworzyła się klika, poprzedniej pozwoliliśmy rządzić kilkanaście lat, to przekręty szły już grube i w biały dzień, obecni już się powoli rozkręcają i jak tak dalej pójdzie trzeba im podziękować nie po 10 latach, ale po 4, bo znów się obudzimy z ręką w nocniku

mieszkańcu piszesz prawdę, ale niech to nie zaślepi Twojego spojrzenia na obecną rzeczywistość, włodarczyk i przede wszystkim stawiarski rządzą już ponad pół kadencji, a my tymczasem słyszymy o co raz większej liczbie przypadków powielania wzorców poprzedniej władzy, wychodzi na to, że ci drudzy nie różnią się specjalnie od świty czubińskiego, te same metody, ten sam piar, ten sam zamordyzm i układy, znów stworzyła się klika, poprzedniej pozwoliliśmy rządzić kilkanaście lat, to przekręty szły już grube i w biały dzień, obecni już się powo... rozwiń

Avatar
mieszkaniec / 22 maja 2013 o 08:36
0
[quote name='Gość' timestamp='1368969152' post='771833']
Subwencje zamiecione pod dywan, fundusz norweski zamieciony pod dywan, prace zlecone i umowy-zlecenia zamiecione pod dywan... A taki szum medialny radni zrobili. A tyle do powiedzenia mial radny Depta i komisja rewizyjna... I co? Po spotkaniu z v-ce burmistrzema nastala cisza...
Jesli radni opluwali pracownikow UM nieslusznie, to powinni to odszczekac publicznie tak, jak szczekali tu na forum.
Jesli jednak faktycznie byly przekrety, to spoleczenstwo ma prawo do wiedzy o tym.
Jest jeszcze jedno wyjscie: odwolac cala Rade, bo jest do niczego!
[/quote]Nie myślę ,że były to oskarżenia bezpodstawne,wszystko to była szczera prawda : subwencje ,fundusz norweski ,prace zlecone umowy zlecenia i "składki na wybory".Pan Czubiński i jego najbliższa świta dostawała duże datki za swoją lojalność ,którą z "chęcią " dzieliła się ze soim chlebodawcą,bawili się też bardzo dobrze za nasze pieniądze.Imprezy dla ludu a balety i bankiety dla wybranych.....za czyje pieniądze???????
[quote name='Gość' timestamp='1368969152' post='771833']
Subwencje zamiecione pod dywan, fundusz norweski zamieciony pod dywan, prace zlecone i umowy-zlecenia zamiecione pod dywan... A taki szum medialny radni zrobili. A tyle do powiedzenia mial radny Depta i komisja rewizyjna... I co? Po spotkaniu z v-ce burmistrzema nastala cisza...
Jesli radni opluwali pracownikow UM nieslusznie, to powinni to odszczekac publicznie tak, jak szczekali tu na forum.
Jesli jednak faktycznie byly przekrety, to spolecze... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec / 20 maja 2013 o 12:19
0
I jest odpowiedz na zgłoszenie Madejka, w porównaniu z ustawą śmieciową szybko zajęli stanowisko. Poniżające chwyty
[url="http://krasnik24.pl/index.php/component/content/article/202-aktualnoci/1502-chca-pozbawic-radnego-madejka-mandatu"]http://krasnik24.pl/...madejka-mandatu[/url]
Avatar
schaboszczak / 20 maja 2013 o 08:07
0
[quote name='xxx' timestamp='1368995193' post='771946']
["Jak Cię złapią za rękę, mów że nie twoja..." dobre wzorce PISuarów
[/quote]BUCU !! a jak złapią za rękę, a tam pod samą pachę ZEGARKI, ROLEXY, to czyja to ręka ????
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 20 maja 2013 o 08:05
0
[quote name='xxx' timestamp='1368995193' post='771946']
["Jak Cię złapią za rękę, mów że nie twoja..." dobre wzorce PISuarów
[/quote]JUDE ???
Avatar
xxx / 19 maja 2013 o 22:26
0
["Jak Cię złapią za rękę, mów że nie twoja..." dobre wzorce PISuarów
Avatar
Gość / 23 października 2015 o 12:26
0

wypchaj się z tym wilkiem i po kraśnik głosuje na pis a ja na korwin

Avatar
Gość / 23 października 2015 o 11:26
0

Kraśnik głosuje na Wilka i PO. Pięć lat rządów PIS w Kraśniku pokazało na co stać PIS. Kredyty, arogancja władzy, kolesiostwo, nepotyzm i skłócanie mieszkańców. Dość tej obłudy!

Avatar
Gość / 18 października 2015 o 20:56
0

Avatar
5314 / 14 października 2015 o 17:21
0

Kogo ta afera dotyczyła?

Avatar
olaboga / 28 maja 2013 o 09:01
0

mieszkańcu piszesz prawdę, ale niech to nie zaślepi Twojego spojrzenia na obecną rzeczywistość, włodarczyk i przede wszystkim stawiarski rządzą już ponad pół kadencji, a my tymczasem słyszymy o co raz większej liczbie przypadków powielania wzorców poprzedniej władzy, wychodzi na to, że ci drudzy nie różnią się specjalnie od świty czubińskiego, te same metody, ten sam piar, ten sam zamordyzm i układy, znów stworzyła się klika, poprzedniej pozwoliliśmy rządzić kilkanaście lat, to przekręty szły już grube i w biały dzień, obecni już się powoli rozkręcają i jak tak dalej pójdzie trzeba im podziękować nie po 10 latach, ale po 4, bo znów się obudzimy z ręką w nocniku

mieszkańcu piszesz prawdę, ale niech to nie zaślepi Twojego spojrzenia na obecną rzeczywistość, włodarczyk i przede wszystkim stawiarski rządzą już ponad pół kadencji, a my tymczasem słyszymy o co raz większej liczbie przypadków powielania wzorców poprzedniej władzy, wychodzi na to, że ci drudzy nie różnią się specjalnie od świty czubińskiego, te same metody, ten sam piar, ten sam zamordyzm i układy, znów stworzyła się klika, poprzedniej pozwoliliśmy rządzić kilkanaście lat, to przekręty szły już grube i w biały dzień, obecni już się powo... rozwiń

Avatar
mieszkaniec / 22 maja 2013 o 08:36
0
[quote name='Gość' timestamp='1368969152' post='771833']
Subwencje zamiecione pod dywan, fundusz norweski zamieciony pod dywan, prace zlecone i umowy-zlecenia zamiecione pod dywan... A taki szum medialny radni zrobili. A tyle do powiedzenia mial radny Depta i komisja rewizyjna... I co? Po spotkaniu z v-ce burmistrzema nastala cisza...
Jesli radni opluwali pracownikow UM nieslusznie, to powinni to odszczekac publicznie tak, jak szczekali tu na forum.
Jesli jednak faktycznie byly przekrety, to spoleczenstwo ma prawo do wiedzy o tym.
Jest jeszcze jedno wyjscie: odwolac cala Rade, bo jest do niczego!
[/quote]Nie myślę ,że były to oskarżenia bezpodstawne,wszystko to była szczera prawda : subwencje ,fundusz norweski ,prace zlecone umowy zlecenia i "składki na wybory".Pan Czubiński i jego najbliższa świta dostawała duże datki za swoją lojalność ,którą z "chęcią " dzieliła się ze soim chlebodawcą,bawili się też bardzo dobrze za nasze pieniądze.Imprezy dla ludu a balety i bankiety dla wybranych.....za czyje pieniądze???????
[quote name='Gość' timestamp='1368969152' post='771833']
Subwencje zamiecione pod dywan, fundusz norweski zamieciony pod dywan, prace zlecone i umowy-zlecenia zamiecione pod dywan... A taki szum medialny radni zrobili. A tyle do powiedzenia mial radny Depta i komisja rewizyjna... I co? Po spotkaniu z v-ce burmistrzema nastala cisza...
Jesli radni opluwali pracownikow UM nieslusznie, to powinni to odszczekac publicznie tak, jak szczekali tu na forum.
Jesli jednak faktycznie byly przekrety, to spolecze... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec / 20 maja 2013 o 12:19
0
I jest odpowiedz na zgłoszenie Madejka, w porównaniu z ustawą śmieciową szybko zajęli stanowisko. Poniżające chwyty
[url="http://krasnik24.pl/index.php/component/content/article/202-aktualnoci/1502-chca-pozbawic-radnego-madejka-mandatu"]http://krasnik24.pl/...madejka-mandatu[/url]
Avatar
schaboszczak / 20 maja 2013 o 08:07
0
[quote name='xxx' timestamp='1368995193' post='771946']
["Jak Cię złapią za rękę, mów że nie twoja..." dobre wzorce PISuarów
[/quote]BUCU !! a jak złapią za rękę, a tam pod samą pachę ZEGARKI, ROLEXY, to czyja to ręka ????
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 20 maja 2013 o 08:05
0
[quote name='xxx' timestamp='1368995193' post='771946']
["Jak Cię złapią za rękę, mów że nie twoja..." dobre wzorce PISuarów
[/quote]JUDE ???
Avatar
xxx / 19 maja 2013 o 22:26
0
["Jak Cię złapią za rękę, mów że nie twoja..." dobre wzorce PISuarów
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 0 0

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 0

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 7 5

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 14 2

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 4

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 15

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 2 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 40 5

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!