Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

26 listopada 2014 r.
12:00
Edytuj ten wpis

Łoś nie przeżył akcji ratunkowej

0 17 A A

W uwalnianiu łosia z kłusowniczych wnyków brał udział m.in. lekarz weterynarii, myśliwi, policja i strażacy. Akcja w miejscowości Krasne w powiecie lubartowskim się nie udała. Padłe zwierzę nadal leży na łące, a winnych brak.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To jakaś chora sytuacja - denerwuje się Renata Stangryciuk, sekretarz gminy Uścimów. - Na miejscu było tyle służb i nikt nas o tym zdarzeniu nie powiadomił. Ja się o tym dowiedziałam się dopiero teraz.

Cofnijmy się do 11 listopada br. kiedy w miejscowości Krasne w powiecie lubartowskim w zastawione przez kłusownika wnyki wszedł łoś. Nie mógł się z nich oswobodzić.

- Ktoś szedł w pobliżu z krowami. Zobaczył rannego łosia i powiadomił służby - opowiada nam jeden z mieszkańców gminy Uścimów.

Jako pierwsza informacje o rannym łosiu dostała policja. - Skontaktowaliśmy się z centrum wojewody i wojewódzkim lekarzem weterynarii - relacjonuje mł. asp. Grzegorz Paśnik, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. - Lekarz, który przyjechał na miejsce, podał środek nasenny. Wtedy łoś został uwolniony z wnyk. Weterynarz miał być na miejscu aż zwierzę się wybudzi.

- Czy łoś nadal jest w tym samym miejscu następnego dnia rano miał sprawdzić myśliwy - twierdzi z kolei Henryk Kadłubiak, zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lubartowie. - Ale wygląda na to, że nie sprawdził.
Ktoś odciął poroże

Miejsce, gdzie wczoraj znaleźliśmy martwego łosia, jest oddalone od drogi i zabudowań. Zwierzę któremu ktoś odciął poroże, leży ok. 250 metrów od zbiornika Krzczeń, na bagnistym terenie.

- Łosia zostawiliśmy na miejscu żywego. Oddychał - zapewnia Adam Szumiało ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Nowodworze, który także był na miejscu i pomagał uwolnić zwierzę. - Z lekarzem weterynarii ustaliliśmy najpierw jedną dawkę środka usypiającego, później drugą. Mieliśmy podać jeszcze trzecią ale zobaczyliśmy, że środek już działa.

Szumiało jest zaskoczony, że łoś leży martwy. - Przykro mi. Myślałem, że wszystko dobrze się skończy - mówi. On również twierdzi, że rano to miejsce miał sprawdzić myśliwy.

Brak sprawnej organizacji

- Nie wiem, co miał zrobić kolega - odpowiada Janusz Lakutowicz, łowczy Lubelskiego Towarzystwa Myśliwskiego. - Ja siedziałem i dzwoniłem, by sprowadzić na miejsce odpowiednie służby. Moja rola powinna się skończyć ok. godz. 11.30, a o godz. 15 jeszcze nikogo w lesie nie było. jako Polski Związek Łowiecki nie mamy z tą sprawą nic wspólnego. Tylko świadczyliśmy usługi dobrej woli - podkreśla.

Jego zdaniem przy tego typu akcjach brak jest sprawnej organizacji. - To jest w kompetencjach służb wojewody - dodaje Lakutowicz.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ania76 / 28 listopada 2014 o 20:35
0

PRAWO DOTYCZĄCE ZWIERZĄT W POLSCE TO FIKCJA! 

Te wszystkie regulaminy utrzymania porządku na gminach można sobie postawić na półki. Mało co, żeby nie powiedzieć wszystko nie działa co tam jest wypisane. Takich akcji można mnożyć na potęgę i to we wszystkich gminach. Puste paragrafy i tyle. Przykre w końcu to polska, na papierze gra reszta hula....

Avatar
Arma / 28 listopada 2014 o 20:28
0

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

A co to kurva jest gospodarka łowiecka. Las to nie firma, tu nie ma gospodarki a tym bardziej łowieckiej, inaczej jesteś bandytą rozumiesz ćwoku? Zabijasz za kasę jak ostatnia kvrwa stań oko w oko ze mną to zobaczymy jaki jesteś chojrak waflu niemyty.

A co to kurva jest gospodarka łowiecka. Las to nie firma, tu nie ma gospodarki a tym bardziej łowieckiej, inaczej jesteś bandytą rozumiesz ćwoku? Zabijasz za kasę jak ostatnia kvrwa stań oko w oko ze mną to zobaczymy jaki jesteś chojrak waflu niemyty.

rozwiń
Avatar
A / 28 listopada 2014 o 20:13
0

O myśliwych to wiemy aż za dużo. Co do potrąconego łosia to już z nim lepiej a zajmują się i pomagają mu ludzie prywatni kochający zwierzęta a nie cholerni myśliwi którzy z chęcią by go pewnie zastrzelili.

Avatar
lubiący zwierzęta / 28 listopada 2014 o 15:17
0
Ciekawe czy ten potrącony łoś przeżył.Też tak się nim zajmowały odpowiednie służby,że gdyby nie zwykli ludzie go nakarmili ,okryli kocami to nie wiadomo co by z nim było i co się teraz z nim dzieje.
Avatar
andrzej / 27 listopada 2014 o 22:33
0

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

AM Najpierw wypadałoby nauczyć się języka polskiego. Chociażby w takim stopniu, żeby nie raziło. Po drugie co tu ma znajomość o gospodarce. Tu wystarczyło trochę ludzkiego odruchu. I łoś by żył i może o was ktoś by zmienił zdanie. Bo jak narazie to wy wychodzicie na idiotów z myślistwem nie mający nic wspólnego. Śpij dobrze IDIOTO pod pseudonimem "myśliwy". Byłem w kole w woj zach-pom. I powiem ci morderco zwierząt, że tutaj ci MYŚLIWI są oburzeni waszym zachowaniem. Ich słowa: Nabrali tałatajstwa i wyniki są już widoczne...

AM Najpierw wypadałoby nauczyć się języka polskiego. Chociażby w takim stopniu, żeby nie raziło. Po drugie co tu ma znajomość o gospodarce. Tu wystarczyło trochę ludzkiego odruchu. I łoś by żył i może o was ktoś by zmienił zdanie. Bo jak narazie to wy wychodzicie na idiotów z myślistwem nie mający nic wspólnego. Śpij dobrze IDIOTO pod pseudonimem "myśliwy". Byłem w kole w woj zach-pom. I powiem ci morderco zwierząt, że tutaj ci MYŚLIWI są oburzeni waszym zachowaniem. Ich słowa: Nabrali tałatajstwa i wyniki są już widoczne...... rozwiń

Avatar
andrzej / 27 listopada 2014 o 22:21
0

A jak ktoś "prywatny" nie zawiadomi, albo nie pomoże w uratowaniu zwierzaka. To grozi mu horendalna kara.  I taka jest różnica między naszymi bossami, a nami zwykłymi ludźmi, którzy często nie wiedzą jak się w takiej sytuacji zachować.

Avatar
ja / 27 listopada 2014 o 09:40
0

Myśliwych jest już teraz więcej niż zwierzyny. Kiedyś była to jakaś elitarna rozrywka a teraz każdy "łoś" który chce wyskoczyć z domu, lub wyskoczyć na noc, spotkać się z kolesiami, poszaleć terenówką po lesie, postrzelać gdzie się da, napić wódeczki to zapisuje się i staje się "myśliwym". Przy okazji różne imprezki oficjalne i półoficjalne, różne hubertusy itp itd, byle coś łyknąć. A zwierzęta??? Kogo zwierzęta obchodzą????

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

rozwiń
Avatar
ja / 27 listopada 2014 o 09:38
0

najciekawsze to są wypowiedzi o myśliwych, jacy są to mordercy itp. itd. :) żeby Ci co to piszą chodz trochę wiedzieli co to jest gospodarka łowiecka, kto to jest myśliwy i różnice między kłusownikiem, bo jeżeli myśląc tak jak ci bezmyślni ludzie to każdy człowiek to złodziej

Avatar
mały przyrodnik / 26 listopada 2014 o 18:15
0

Myśliwych jest już teraz więcej niż zwierzyny. Kiedyś była to jakaś elitarna rozrywka a teraz każdy "łoś" który chce wyskoczyć z domu, lub wyskoczyć na noc, spotkać się z kolesiami, poszaleć terenówką po lesie, postrzelać gdzie się da, napić wódeczki to zapisuje się i staje się "myśliwym". Przy okazji różne imprezki oficjalne i półoficjalne, różne hubertusy itp itd, byle coś łyknąć. A zwierzęta??? Kogo zwierzęta obchodzą????

Avatar
Gran / 26 listopada 2014 o 13:51
0

Sprawa jest oczywista -kto załatwiłm łosia ? Wynika tpo z tekstu. Łosia załatwił weterynarz który przedawkował środki uspokajające i tym samym pozbawił go życia. Ot i macie ,,winnego,,.
P.S oczywiście winnym całej sytuacji jest kłósol który nastawil sidła.


No i takie wypowiedzi mnie wku...... po pierwsze to skąd wiesz że przedawkował? Nie musiało dojść do przedawkowania wystarczyło ze wogóle dostał coś na uspokojenie i już nie był w stanie utrzymać ciepłoty, dwa jak leżał tam jakiś czas to doszło do odwodnienia, zaburzeń elektrolitowych, czyli ogólne wycieńczenie, stres też sie do tego przyczynił. Jednocześnie też trzeba mieć świadomość że dzikiemu zwierzęciu nie bardzo do się pomoc bez sedacji. Ja mam pytanie czym sie zajmuje zwiazek łowiecki, lesniczy??? Wszyscy się przerzucają tylko odpowiedzialnoscią. Każdy potrafi tylko pier.... o tym ze trzeba mu było pomóc.

No i takie wypowiedzi mnie wku...... po pierwsze to skąd wiesz że przedawkował? Nie musiało dojść do przedawkowania wystarczyło ze wogóle dostał coś na uspokojenie i już nie był w stanie utrzymać ciepłoty, dwa jak leżał tam jakiś czas to doszło do odwodnienia, zaburzeń elektrolitowych, czyli ogólne wycieńczenie, stres też sie do tego przyczynił. Jednocześnie też trzeba mieć świadomość że dzikiemu zwierzęciu nie bardzo do się pomoc bez sedacji. Ja mam pytanie czym sie zajmuje zwiazek łowiecki, lesniczy??? Wszyscy się przer... rozwiń
Avatar
Ania76 / 28 listopada 2014 o 20:35
0

PRAWO DOTYCZĄCE ZWIERZĄT W POLSCE TO FIKCJA! 

Te wszystkie regulaminy utrzymania porządku na gminach można sobie postawić na półki. Mało co, żeby nie powiedzieć wszystko nie działa co tam jest wypisane. Takich akcji można mnożyć na potęgę i to we wszystkich gminach. Puste paragrafy i tyle. Przykre w końcu to polska, na papierze gra reszta hula....

Avatar
Arma / 28 listopada 2014 o 20:28
0

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

A co to kurva jest gospodarka łowiecka. Las to nie firma, tu nie ma gospodarki a tym bardziej łowieckiej, inaczej jesteś bandytą rozumiesz ćwoku? Zabijasz za kasę jak ostatnia kvrwa stań oko w oko ze mną to zobaczymy jaki jesteś chojrak waflu niemyty.

A co to kurva jest gospodarka łowiecka. Las to nie firma, tu nie ma gospodarki a tym bardziej łowieckiej, inaczej jesteś bandytą rozumiesz ćwoku? Zabijasz za kasę jak ostatnia kvrwa stań oko w oko ze mną to zobaczymy jaki jesteś chojrak waflu niemyty.

rozwiń
Avatar
A / 28 listopada 2014 o 20:13
0

O myśliwych to wiemy aż za dużo. Co do potrąconego łosia to już z nim lepiej a zajmują się i pomagają mu ludzie prywatni kochający zwierzęta a nie cholerni myśliwi którzy z chęcią by go pewnie zastrzelili.

Avatar
lubiący zwierzęta / 28 listopada 2014 o 15:17
0
Ciekawe czy ten potrącony łoś przeżył.Też tak się nim zajmowały odpowiednie służby,że gdyby nie zwykli ludzie go nakarmili ,okryli kocami to nie wiadomo co by z nim było i co się teraz z nim dzieje.
Avatar
andrzej / 27 listopada 2014 o 22:33
0

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

AM Najpierw wypadałoby nauczyć się języka polskiego. Chociażby w takim stopniu, żeby nie raziło. Po drugie co tu ma znajomość o gospodarce. Tu wystarczyło trochę ludzkiego odruchu. I łoś by żył i może o was ktoś by zmienił zdanie. Bo jak narazie to wy wychodzicie na idiotów z myślistwem nie mający nic wspólnego. Śpij dobrze IDIOTO pod pseudonimem "myśliwy". Byłem w kole w woj zach-pom. I powiem ci morderco zwierząt, że tutaj ci MYŚLIWI są oburzeni waszym zachowaniem. Ich słowa: Nabrali tałatajstwa i wyniki są już widoczne...

AM Najpierw wypadałoby nauczyć się języka polskiego. Chociażby w takim stopniu, żeby nie raziło. Po drugie co tu ma znajomość o gospodarce. Tu wystarczyło trochę ludzkiego odruchu. I łoś by żył i może o was ktoś by zmienił zdanie. Bo jak narazie to wy wychodzicie na idiotów z myślistwem nie mający nic wspólnego. Śpij dobrze IDIOTO pod pseudonimem "myśliwy". Byłem w kole w woj zach-pom. I powiem ci morderco zwierząt, że tutaj ci MYŚLIWI są oburzeni waszym zachowaniem. Ich słowa: Nabrali tałatajstwa i wyniki są już widoczne...... rozwiń

Avatar
andrzej / 27 listopada 2014 o 22:21
0

A jak ktoś "prywatny" nie zawiadomi, albo nie pomoże w uratowaniu zwierzaka. To grozi mu horendalna kara.  I taka jest różnica między naszymi bossami, a nami zwykłymi ludźmi, którzy często nie wiedzą jak się w takiej sytuacji zachować.

Avatar
ja / 27 listopada 2014 o 09:40
0

Myśliwych jest już teraz więcej niż zwierzyny. Kiedyś była to jakaś elitarna rozrywka a teraz każdy "łoś" który chce wyskoczyć z domu, lub wyskoczyć na noc, spotkać się z kolesiami, poszaleć terenówką po lesie, postrzelać gdzie się da, napić wódeczki to zapisuje się i staje się "myśliwym". Przy okazji różne imprezki oficjalne i półoficjalne, różne hubertusy itp itd, byle coś łyknąć. A zwierzęta??? Kogo zwierzęta obchodzą????

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

rozwiń
Avatar
ja / 27 listopada 2014 o 09:38
0

najciekawsze to są wypowiedzi o myśliwych, jacy są to mordercy itp. itd. :) żeby Ci co to piszą chodz trochę wiedzieli co to jest gospodarka łowiecka, kto to jest myśliwy i różnice między kłusownikiem, bo jeżeli myśląc tak jak ci bezmyślni ludzie to każdy człowiek to złodziej

Avatar
mały przyrodnik / 26 listopada 2014 o 18:15
0

Myśliwych jest już teraz więcej niż zwierzyny. Kiedyś była to jakaś elitarna rozrywka a teraz każdy "łoś" który chce wyskoczyć z domu, lub wyskoczyć na noc, spotkać się z kolesiami, poszaleć terenówką po lesie, postrzelać gdzie się da, napić wódeczki to zapisuje się i staje się "myśliwym". Przy okazji różne imprezki oficjalne i półoficjalne, różne hubertusy itp itd, byle coś łyknąć. A zwierzęta??? Kogo zwierzęta obchodzą????

Avatar
Gran / 26 listopada 2014 o 13:51
0

Sprawa jest oczywista -kto załatwiłm łosia ? Wynika tpo z tekstu. Łosia załatwił weterynarz który przedawkował środki uspokajające i tym samym pozbawił go życia. Ot i macie ,,winnego,,.
P.S oczywiście winnym całej sytuacji jest kłósol który nastawil sidła.


No i takie wypowiedzi mnie wku...... po pierwsze to skąd wiesz że przedawkował? Nie musiało dojść do przedawkowania wystarczyło ze wogóle dostał coś na uspokojenie i już nie był w stanie utrzymać ciepłoty, dwa jak leżał tam jakiś czas to doszło do odwodnienia, zaburzeń elektrolitowych, czyli ogólne wycieńczenie, stres też sie do tego przyczynił. Jednocześnie też trzeba mieć świadomość że dzikiemu zwierzęciu nie bardzo do się pomoc bez sedacji. Ja mam pytanie czym sie zajmuje zwiazek łowiecki, lesniczy??? Wszyscy się przerzucają tylko odpowiedzialnoscią. Każdy potrafi tylko pier.... o tym ze trzeba mu było pomóc.

No i takie wypowiedzi mnie wku...... po pierwsze to skąd wiesz że przedawkował? Nie musiało dojść do przedawkowania wystarczyło ze wogóle dostał coś na uspokojenie i już nie był w stanie utrzymać ciepłoty, dwa jak leżał tam jakiś czas to doszło do odwodnienia, zaburzeń elektrolitowych, czyli ogólne wycieńczenie, stres też sie do tego przyczynił. Jednocześnie też trzeba mieć świadomość że dzikiemu zwierzęciu nie bardzo do się pomoc bez sedacji. Ja mam pytanie czym sie zajmuje zwiazek łowiecki, lesniczy??? Wszyscy się przer... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spór marszałków o mycie rąk. "T. Grodzki popełnił kardynalny błąd" vs "nie naciskałem kciukiem dozownika"
film

Spór marszałków o mycie rąk. "T. Grodzki popełnił kardynalny błąd" vs "nie naciskałem kciukiem dozownika" 13 2

W związku z epidemią koronawirusa na świecie w Senacie rozgorzał spór o prawidłowe mycie rąk. Pierwszy technikę dbania o higienę dłoni zaprezentował marszałek Tomasz Grodzki. Jednak jego poprzednik, Stanisław Karczewski, twierdzi, że obecny marszałek zrobił to niepoprawnie.

Agro Park 2020. Co będzie można zobaczyć na targach w tym roku?
29 lutego 2020, 9:00

Agro Park 2020. Co będzie można zobaczyć na targach w tym roku? 0 0

Tegoroczna edycja Targów Rolniczych Agro-Park zapowiada się rekordowo – przewidują organizatorzy tej rolniczej imprezy w Targach Lublin. Podczas dwudniowego wydarzenia będzie można zapoznać się z rynkowymi nowinkami, uzyskać poradę ekspertów, a także wziąć udział w szkoleniu

Lublin: Odnowa parku Ludowego droższa aż o 8 mln zł. Wszystko przez słabą nośność gruntów
galeria

Lublin: Odnowa parku Ludowego droższa aż o 8 mln zł. Wszystko przez słabą nośność gruntów 7 10

O 8 mln zł wzrosną koszty odnowy parku Ludowego. Łącznie sięgną 45 mln, czyli o 10 mln więcej niż zakładał pierwotny kontrakt z wykonawcą. Skąd ten wzrost? Miasto tłumaczy, że trzeba wzmocnić grunt, bo projektanci źle ocenili jego nośność. – Jesteśmy w szachu – przyznaje Ratusz. – To skandal – grzmi opozycja

Wysocki i Okudżawa - koncert w Puławach
29 lutego 2020, 18:00

Wysocki i Okudżawa - koncert w Puławach 0 0

29 lutego o godz. 18 w Państwowej Szkole Muzycznej im. R. Twardowskiego w Puławach (al. Partyzantów 46) odbędzie się koncert w hołdzie dwóm największym bardom XX wieku - Włodzimierzowi Wysockiemu i Bułatowi Okudżawie.

Urodził się w Lublinie. Odkrył nowy mały księżyc Ziemi

Urodził się w Lublinie. Odkrył nowy mały księżyc Ziemi 79 4

- To prawdopodobnie mały księżyc Ziemi. Czekamy na potwierdzenie w 100 procentach, że to naturalny obiekt, a nie sztuczny satelita – mówi astronom Kacper Wierzchoś. Naukowiec urodził się w Lublinie. Aktualnie pracuje w USA. To tam dokonał swoich intrygujących obserwacji

Puławy szykują się na koronawirusa. Szpital jest w stanie przyjąć do 20 chorych

Puławy szykują się na koronawirusa. Szpital jest w stanie przyjąć do 20 chorych 60 2

Jak zapewnia Piotr Rybak, dyrektor SP ZOZ w Puławach, szpital jest przygotowany na wypadek wystąpienia zachorowań na koronawirusa. Oddział obserwacyjno-zakaźny jest w stanie przyjąć do 20 chorych. W powiecie na razie nie potwierdzono żadnego przypadku.

Gdzie będą rodzić kobiety z Kraśnika? NIK kontroluje szpital

Gdzie będą rodzić kobiety z Kraśnika? NIK kontroluje szpital 0 12

Dyskusja była mimo że w ostatecznie punkt dotyczący zatwierdzenia programu naprawczego szpitala powiatowego został zdjęty z porządku obrad Rady Powiatu w Kraśniku. Jednym z powodów jest trwająca w szpitalu kontrola NIK. Dotyczy „sprawdzenia przyczyn poronień” a także przedwczesnych porodów.

To pierwszy taki zabieg w woj. lubelskim. Wykonał go wybitny okulista z Niemiec

To pierwszy taki zabieg w woj. lubelskim. Wykonał go wybitny okulista z Niemiec 0 2

Wczoraj w Klinice Okulistyki Ogólnej SPSK1 w Lublinie został wykonany pierwszy w województwie lubelskim warstwowy przeszczep rogówki. Wykonał go prof. Anselm Jünemann, wybitny okulista z Niemiec, razem ze specjalistami z lubelskiej kliniki.

Paweł Sasin (Górnik Łęczna): Pora zakończyć erę chudych lat

Paweł Sasin (Górnik Łęczna): Pora zakończyć erę chudych lat 0 2

Rozmowa z Pawłem Sasinem, zawodnikiem Górnika Łęczna

Nie żyje aktor Paweł Królikowski. Miał 58 lat

Nie żyje aktor Paweł Królikowski. Miał 58 lat 2299

Nie żyje znany polski aktor Paweł Królikowski - pisze Onet, powołując się na "Super Express". Jedna z gwiazd serialu Telewizji Polskiej "Ranczo" trafiła do szpitala na oddział neurochirurgiczny jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Od tego czasu nie opuściła placówki medycznej.

Czy warto zdecydować się na zakup zegarka Certina?