Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

26 listopada 2014 r.
12:00
Edytuj ten wpis

Łoś nie przeżył akcji ratunkowej

0 17 A A

W uwalnianiu łosia z kłusowniczych wnyków brał udział m.in. lekarz weterynarii, myśliwi, policja i strażacy. Akcja w miejscowości Krasne w powiecie lubartowskim się nie udała. Padłe zwierzę nadal leży na łące, a winnych brak.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To jakaś chora sytuacja - denerwuje się Renata Stangryciuk, sekretarz gminy Uścimów. - Na miejscu było tyle służb i nikt nas o tym zdarzeniu nie powiadomił. Ja się o tym dowiedziałam się dopiero teraz.

Cofnijmy się do 11 listopada br. kiedy w miejscowości Krasne w powiecie lubartowskim w zastawione przez kłusownika wnyki wszedł łoś. Nie mógł się z nich oswobodzić.

- Ktoś szedł w pobliżu z krowami. Zobaczył rannego łosia i powiadomił służby - opowiada nam jeden z mieszkańców gminy Uścimów.

Jako pierwsza informacje o rannym łosiu dostała policja. - Skontaktowaliśmy się z centrum wojewody i wojewódzkim lekarzem weterynarii - relacjonuje mł. asp. Grzegorz Paśnik, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. - Lekarz, który przyjechał na miejsce, podał środek nasenny. Wtedy łoś został uwolniony z wnyk. Weterynarz miał być na miejscu aż zwierzę się wybudzi.

- Czy łoś nadal jest w tym samym miejscu następnego dnia rano miał sprawdzić myśliwy - twierdzi z kolei Henryk Kadłubiak, zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lubartowie. - Ale wygląda na to, że nie sprawdził.
Ktoś odciął poroże

Miejsce, gdzie wczoraj znaleźliśmy martwego łosia, jest oddalone od drogi i zabudowań. Zwierzę któremu ktoś odciął poroże, leży ok. 250 metrów od zbiornika Krzczeń, na bagnistym terenie.

- Łosia zostawiliśmy na miejscu żywego. Oddychał - zapewnia Adam Szumiało ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Nowodworze, który także był na miejscu i pomagał uwolnić zwierzę. - Z lekarzem weterynarii ustaliliśmy najpierw jedną dawkę środka usypiającego, później drugą. Mieliśmy podać jeszcze trzecią ale zobaczyliśmy, że środek już działa.

Szumiało jest zaskoczony, że łoś leży martwy. - Przykro mi. Myślałem, że wszystko dobrze się skończy - mówi. On również twierdzi, że rano to miejsce miał sprawdzić myśliwy.

Brak sprawnej organizacji

- Nie wiem, co miał zrobić kolega - odpowiada Janusz Lakutowicz, łowczy Lubelskiego Towarzystwa Myśliwskiego. - Ja siedziałem i dzwoniłem, by sprowadzić na miejsce odpowiednie służby. Moja rola powinna się skończyć ok. godz. 11.30, a o godz. 15 jeszcze nikogo w lesie nie było. jako Polski Związek Łowiecki nie mamy z tą sprawą nic wspólnego. Tylko świadczyliśmy usługi dobrej woli - podkreśla.

Jego zdaniem przy tego typu akcjach brak jest sprawnej organizacji. - To jest w kompetencjach służb wojewody - dodaje Lakutowicz.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ania76 / 28 listopada 2014 r. o 20:35
0

PRAWO DOTYCZĄCE ZWIERZĄT W POLSCE TO FIKCJA! 

Te wszystkie regulaminy utrzymania porządku na gminach można sobie postawić na półki. Mało co, żeby nie powiedzieć wszystko nie działa co tam jest wypisane. Takich akcji można mnożyć na potęgę i to we wszystkich gminach. Puste paragrafy i tyle. Przykre w końcu to polska, na papierze gra reszta hula....

Avatar
Arma / 28 listopada 2014 r. o 20:28
0

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

A co to kurva jest gospodarka łowiecka. Las to nie firma, tu nie ma gospodarki a tym bardziej łowieckiej, inaczej jesteś bandytą rozumiesz ćwoku? Zabijasz za kasę jak ostatnia kvrwa stań oko w oko ze mną to zobaczymy jaki jesteś chojrak waflu niemyty.

A co to kurva jest gospodarka łowiecka. Las to nie firma, tu nie ma gospodarki a tym bardziej łowieckiej, inaczej jesteś bandytą rozumiesz ćwoku? Zabijasz za kasę jak ostatnia kvrwa stań oko w oko ze mną to zobaczymy jaki jesteś chojrak waflu niemyty.

rozwiń
Avatar
A / 28 listopada 2014 r. o 20:13
0

O myśliwych to wiemy aż za dużo. Co do potrąconego łosia to już z nim lepiej a zajmują się i pomagają mu ludzie prywatni kochający zwierzęta a nie cholerni myśliwi którzy z chęcią by go pewnie zastrzelili.

Avatar
lubiący zwierzęta / 28 listopada 2014 r. o 15:17
0
Ciekawe czy ten potrącony łoś przeżył.Też tak się nim zajmowały odpowiednie służby,że gdyby nie zwykli ludzie go nakarmili ,okryli kocami to nie wiadomo co by z nim było i co się teraz z nim dzieje.
Avatar
andrzej / 27 listopada 2014 r. o 22:33
0

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

AM Najpierw wypadałoby nauczyć się języka polskiego. Chociażby w takim stopniu, żeby nie raziło. Po drugie co tu ma znajomość o gospodarce. Tu wystarczyło trochę ludzkiego odruchu. I łoś by żył i może o was ktoś by zmienił zdanie. Bo jak narazie to wy wychodzicie na idiotów z myślistwem nie mający nic wspólnego. Śpij dobrze IDIOTO pod pseudonimem "myśliwy". Byłem w kole w woj zach-pom. I powiem ci morderco zwierząt, że tutaj ci MYŚLIWI są oburzeni waszym zachowaniem. Ich słowa: Nabrali tałatajstwa i wyniki są już widoczne...

AM Najpierw wypadałoby nauczyć się języka polskiego. Chociażby w takim stopniu, żeby nie raziło. Po drugie co tu ma znajomość o gospodarce. Tu wystarczyło trochę ludzkiego odruchu. I łoś by żył i może o was ktoś by zmienił zdanie. Bo jak narazie to wy wychodzicie na idiotów z myślistwem nie mający nic wspólnego. Śpij dobrze IDIOTO pod pseudonimem "myśliwy". Byłem w kole w woj zach-pom. I powiem ci morderco zwierząt, że tutaj ci MYŚLIWI są oburzeni waszym zachowaniem. Ich słowa: Nabrali tałatajstwa i wyniki są już widoczne...... rozwiń

Avatar
andrzej / 27 listopada 2014 r. o 22:21
0

A jak ktoś "prywatny" nie zawiadomi, albo nie pomoże w uratowaniu zwierzaka. To grozi mu horendalna kara.  I taka jest różnica między naszymi bossami, a nami zwykłymi ludźmi, którzy często nie wiedzą jak się w takiej sytuacji zachować.

Avatar
ja / 27 listopada 2014 r. o 09:40
0

Myśliwych jest już teraz więcej niż zwierzyny. Kiedyś była to jakaś elitarna rozrywka a teraz każdy "łoś" który chce wyskoczyć z domu, lub wyskoczyć na noc, spotkać się z kolesiami, poszaleć terenówką po lesie, postrzelać gdzie się da, napić wódeczki to zapisuje się i staje się "myśliwym". Przy okazji różne imprezki oficjalne i półoficjalne, różne hubertusy itp itd, byle coś łyknąć. A zwierzęta??? Kogo zwierzęta obchodzą????

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

rozwiń
Avatar
ja / 27 listopada 2014 r. o 09:38
0

najciekawsze to są wypowiedzi o myśliwych, jacy są to mordercy itp. itd. :) żeby Ci co to piszą chodz trochę wiedzieli co to jest gospodarka łowiecka, kto to jest myśliwy i różnice między kłusownikiem, bo jeżeli myśląc tak jak ci bezmyślni ludzie to każdy człowiek to złodziej

Avatar
mały przyrodnik / 26 listopada 2014 r. o 18:15
0

Myśliwych jest już teraz więcej niż zwierzyny. Kiedyś była to jakaś elitarna rozrywka a teraz każdy "łoś" który chce wyskoczyć z domu, lub wyskoczyć na noc, spotkać się z kolesiami, poszaleć terenówką po lesie, postrzelać gdzie się da, napić wódeczki to zapisuje się i staje się "myśliwym". Przy okazji różne imprezki oficjalne i półoficjalne, różne hubertusy itp itd, byle coś łyknąć. A zwierzęta??? Kogo zwierzęta obchodzą????

Avatar
Gran / 26 listopada 2014 r. o 13:51
0

Sprawa jest oczywista -kto załatwiłm łosia ? Wynika tpo z tekstu. Łosia załatwił weterynarz który przedawkował środki uspokajające i tym samym pozbawił go życia. Ot i macie ,,winnego,,.
P.S oczywiście winnym całej sytuacji jest kłósol który nastawil sidła.


No i takie wypowiedzi mnie wku...... po pierwsze to skąd wiesz że przedawkował? Nie musiało dojść do przedawkowania wystarczyło ze wogóle dostał coś na uspokojenie i już nie był w stanie utrzymać ciepłoty, dwa jak leżał tam jakiś czas to doszło do odwodnienia, zaburzeń elektrolitowych, czyli ogólne wycieńczenie, stres też sie do tego przyczynił. Jednocześnie też trzeba mieć świadomość że dzikiemu zwierzęciu nie bardzo do się pomoc bez sedacji. Ja mam pytanie czym sie zajmuje zwiazek łowiecki, lesniczy??? Wszyscy się przerzucają tylko odpowiedzialnoscią. Każdy potrafi tylko pier.... o tym ze trzeba mu było pomóc.

No i takie wypowiedzi mnie wku...... po pierwsze to skąd wiesz że przedawkował? Nie musiało dojść do przedawkowania wystarczyło ze wogóle dostał coś na uspokojenie i już nie był w stanie utrzymać ciepłoty, dwa jak leżał tam jakiś czas to doszło do odwodnienia, zaburzeń elektrolitowych, czyli ogólne wycieńczenie, stres też sie do tego przyczynił. Jednocześnie też trzeba mieć świadomość że dzikiemu zwierzęciu nie bardzo do się pomoc bez sedacji. Ja mam pytanie czym sie zajmuje zwiazek łowiecki, lesniczy??? Wszyscy się przer... rozwiń
Avatar
Ania76 / 28 listopada 2014 r. o 20:35
0

PRAWO DOTYCZĄCE ZWIERZĄT W POLSCE TO FIKCJA! 

Te wszystkie regulaminy utrzymania porządku na gminach można sobie postawić na półki. Mało co, żeby nie powiedzieć wszystko nie działa co tam jest wypisane. Takich akcji można mnożyć na potęgę i to we wszystkich gminach. Puste paragrafy i tyle. Przykre w końcu to polska, na papierze gra reszta hula....

Avatar
Arma / 28 listopada 2014 r. o 20:28
0

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

A co to kurva jest gospodarka łowiecka. Las to nie firma, tu nie ma gospodarki a tym bardziej łowieckiej, inaczej jesteś bandytą rozumiesz ćwoku? Zabijasz za kasę jak ostatnia kvrwa stań oko w oko ze mną to zobaczymy jaki jesteś chojrak waflu niemyty.

A co to kurva jest gospodarka łowiecka. Las to nie firma, tu nie ma gospodarki a tym bardziej łowieckiej, inaczej jesteś bandytą rozumiesz ćwoku? Zabijasz za kasę jak ostatnia kvrwa stań oko w oko ze mną to zobaczymy jaki jesteś chojrak waflu niemyty.

rozwiń
Avatar
A / 28 listopada 2014 r. o 20:13
0

O myśliwych to wiemy aż za dużo. Co do potrąconego łosia to już z nim lepiej a zajmują się i pomagają mu ludzie prywatni kochający zwierzęta a nie cholerni myśliwi którzy z chęcią by go pewnie zastrzelili.

Avatar
lubiący zwierzęta / 28 listopada 2014 r. o 15:17
0
Ciekawe czy ten potrącony łoś przeżył.Też tak się nim zajmowały odpowiednie służby,że gdyby nie zwykli ludzie go nakarmili ,okryli kocami to nie wiadomo co by z nim było i co się teraz z nim dzieje.
Avatar
andrzej / 27 listopada 2014 r. o 22:33
0

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

AM Najpierw wypadałoby nauczyć się języka polskiego. Chociażby w takim stopniu, żeby nie raziło. Po drugie co tu ma znajomość o gospodarce. Tu wystarczyło trochę ludzkiego odruchu. I łoś by żył i może o was ktoś by zmienił zdanie. Bo jak narazie to wy wychodzicie na idiotów z myślistwem nie mający nic wspólnego. Śpij dobrze IDIOTO pod pseudonimem "myśliwy". Byłem w kole w woj zach-pom. I powiem ci morderco zwierząt, że tutaj ci MYŚLIWI są oburzeni waszym zachowaniem. Ich słowa: Nabrali tałatajstwa i wyniki są już widoczne...

AM Najpierw wypadałoby nauczyć się języka polskiego. Chociażby w takim stopniu, żeby nie raziło. Po drugie co tu ma znajomość o gospodarce. Tu wystarczyło trochę ludzkiego odruchu. I łoś by żył i może o was ktoś by zmienił zdanie. Bo jak narazie to wy wychodzicie na idiotów z myślistwem nie mający nic wspólnego. Śpij dobrze IDIOTO pod pseudonimem "myśliwy". Byłem w kole w woj zach-pom. I powiem ci morderco zwierząt, że tutaj ci MYŚLIWI są oburzeni waszym zachowaniem. Ich słowa: Nabrali tałatajstwa i wyniki są już widoczne...... rozwiń

Avatar
andrzej / 27 listopada 2014 r. o 22:21
0

A jak ktoś "prywatny" nie zawiadomi, albo nie pomoże w uratowaniu zwierzaka. To grozi mu horendalna kara.  I taka jest różnica między naszymi bossami, a nami zwykłymi ludźmi, którzy często nie wiedzą jak się w takiej sytuacji zachować.

Avatar
ja / 27 listopada 2014 r. o 09:40
0

Myśliwych jest już teraz więcej niż zwierzyny. Kiedyś była to jakaś elitarna rozrywka a teraz każdy "łoś" który chce wyskoczyć z domu, lub wyskoczyć na noc, spotkać się z kolesiami, poszaleć terenówką po lesie, postrzelać gdzie się da, napić wódeczki to zapisuje się i staje się "myśliwym". Przy okazji różne imprezki oficjalne i półoficjalne, różne hubertusy itp itd, byle coś łyknąć. A zwierzęta??? Kogo zwierzęta obchodzą????

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

z kąd tak wiedza o myśliwych ? umiesz ich wogóle rozróżnić ? a co teraz to nie elitarna rozrywka ?? widać nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej i zwyczajach tak jak większość idiotów wypowiadająych się na temat myśliwych

rozwiń
Avatar
ja / 27 listopada 2014 r. o 09:38
0

najciekawsze to są wypowiedzi o myśliwych, jacy są to mordercy itp. itd. :) żeby Ci co to piszą chodz trochę wiedzieli co to jest gospodarka łowiecka, kto to jest myśliwy i różnice między kłusownikiem, bo jeżeli myśląc tak jak ci bezmyślni ludzie to każdy człowiek to złodziej

Avatar
mały przyrodnik / 26 listopada 2014 r. o 18:15
0

Myśliwych jest już teraz więcej niż zwierzyny. Kiedyś była to jakaś elitarna rozrywka a teraz każdy "łoś" który chce wyskoczyć z domu, lub wyskoczyć na noc, spotkać się z kolesiami, poszaleć terenówką po lesie, postrzelać gdzie się da, napić wódeczki to zapisuje się i staje się "myśliwym". Przy okazji różne imprezki oficjalne i półoficjalne, różne hubertusy itp itd, byle coś łyknąć. A zwierzęta??? Kogo zwierzęta obchodzą????

Avatar
Gran / 26 listopada 2014 r. o 13:51
0

Sprawa jest oczywista -kto załatwiłm łosia ? Wynika tpo z tekstu. Łosia załatwił weterynarz który przedawkował środki uspokajające i tym samym pozbawił go życia. Ot i macie ,,winnego,,.
P.S oczywiście winnym całej sytuacji jest kłósol który nastawil sidła.


No i takie wypowiedzi mnie wku...... po pierwsze to skąd wiesz że przedawkował? Nie musiało dojść do przedawkowania wystarczyło ze wogóle dostał coś na uspokojenie i już nie był w stanie utrzymać ciepłoty, dwa jak leżał tam jakiś czas to doszło do odwodnienia, zaburzeń elektrolitowych, czyli ogólne wycieńczenie, stres też sie do tego przyczynił. Jednocześnie też trzeba mieć świadomość że dzikiemu zwierzęciu nie bardzo do się pomoc bez sedacji. Ja mam pytanie czym sie zajmuje zwiazek łowiecki, lesniczy??? Wszyscy się przerzucają tylko odpowiedzialnoscią. Każdy potrafi tylko pier.... o tym ze trzeba mu było pomóc.

No i takie wypowiedzi mnie wku...... po pierwsze to skąd wiesz że przedawkował? Nie musiało dojść do przedawkowania wystarczyło ze wogóle dostał coś na uspokojenie i już nie był w stanie utrzymać ciepłoty, dwa jak leżał tam jakiś czas to doszło do odwodnienia, zaburzeń elektrolitowych, czyli ogólne wycieńczenie, stres też sie do tego przyczynił. Jednocześnie też trzeba mieć świadomość że dzikiemu zwierzęciu nie bardzo do się pomoc bez sedacji. Ja mam pytanie czym sie zajmuje zwiazek łowiecki, lesniczy??? Wszyscy się przer... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć wydajność laboratoriów. "Mamy potencjał, by móc wykonać 15-20 tys. testów na dobę"

Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć wydajność laboratoriów. "Mamy potencjał, by móc wykonać 15-20 tys. testów na dobę"

- Pracujemy nad zwiększeniem wydajności laboratoriów już przeprowadzających testy na koronawirusa i nad uruchomieniem kolejnych; dziś jest robionych około 5 tys. testów dziennie, ale wydaje się, że mamy potencjał, by móc dojść do 15-20 tys. testów na dobę - stwierdził wiceszef Ministerstwa Zdrowia Sławomir Gadomski.

Rywal MKS Perły się zbroi, Joanna Drabik w Zagłębiu

Rywal MKS Perły się zbroi, Joanna Drabik w Zagłębiu

Metraco Zagłębie Lubin buduje skład na przyszły sezon. Miedziowe chcą zdetronizować MKS Perła Lublin.

Znamy Szkołę Roku 2020 w Lublinie. Wyniki mogą być zaskakujące

Znamy Szkołę Roku 2020 w Lublinie. Wyniki mogą być zaskakujące

Technikum Drzewne wygrało konkurs na Szkołę Roku 2020. Za nim uplasowało się XXIV Liceum Ogólnokształcące, a na trzecim miejscu znalazło się XXVII Liceum im. Zesłańców Sybiru. Wyniki zaskakują?

Mołdawianie chcieli przedotać się na Ukrainę. W okolicy Dorohuska przyłapała ich Straż Graniczna

Mołdawianie chcieli przedotać się na Ukrainę. W okolicy Dorohuska przyłapała ich Straż Graniczna

Nietypową próbę pokonania polskiej granicy odnotowali wczoraj funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Nietypową, bo zwykle strażnicy wyłapują ludzi, którzy chcą się do Polski nielegalnie dostać. Tym razem dwóch młodych Mołdawian chciało pokonać granicę w odwrotnym kierunku - z Polski na Ukrainę.

Międzyrzec Podlaski: Szkoła wypożyczyła drukarki 3D do produkcji przyłbic

Międzyrzec Podlaski: Szkoła wypożyczyła drukarki 3D do produkcji przyłbic

Ponad podziałami drukują przyłbice ochronne dla medyków. Tak dzieje się w Międzyrzecu Podlaskim. W akcję włączyły się szkoły i firmy.

Lublin: Skąd wziąć laptopy dla uczniów? Udostępnią je miejskie szkoły

Lublin: Skąd wziąć laptopy dla uczniów? Udostępnią je miejskie szkoły

Miejskie szkoły będą mogły udostępniać laptopy uczniom, którzy nie mają takich urządzeń niezbędnych do uczestnictwa w zdalnej nauce.

Buty damskie na sezon wiosenny

Buty damskie na sezon wiosenny

Kobiety kochają buty i to jest fakt, który można potwierdzić po ilości par w garderobie każdej z nas. Oczywiście są też takie, które stronią od zakupów i ograniczają się do zakupów tylko, gdzie poprzednie egzemplarze się zużyją. Jednak większość z nas kocha buty, szczególnie nowości wypuszczane na wiosnę. Czym tym razem powinnyśmy się zainteresować? Co przygotowali dla nas producenci w nowym sezonie? Czego nie może zabraknąć w naszej garderobie? Sprawdzamy!

Lublin: Zakupy na nowych zasadach. Mieszkańcy czekają cierpliwie na swoją kolej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zakupy na nowych zasadach. Mieszkańcy czekają cierpliwie na swoją kolej [zdjęcia]

Od dzisiaj obowiązują nowe obostrzenia przy robieniu zakupów. Mieszkańcy Lublina dostosowują się do tych zasad. Na wejście do sklepu muszą niekiedy czekać w długich kolejkach. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Próbna matura w internecie. Uczniowie nie będą musieli do niej przystępować

Próbna matura w internecie. Uczniowie nie będą musieli do niej przystępować

Jutro o godz. 9.00 rozpoczyna się próbna matura. Aż do następnej środy uczniowie kończący naukę w technikach i liceach będą mogli mierzyć się dwa razy dziennie z arkuszami egzaminacyjnymi ze wszystkich przedmiotów. Będą mogli, ale nie będą musieli, bo egzamin jest nieobowiązkowy.

World of Tanks rozdaje kody zaproszeniowe

World of Tanks rozdaje kody zaproszeniowe

World of Tanks jest zdecydowanie najpopularniejszą grą online w czasie epidemii koronawirusa zarówno w Polsce jak i na świecie. Codziennie gra w nią kilkanaście milionów osób. Teraz Ty też możesz dołączyć do gry wykorzystując kody lub bonusy zaproszeniowe ze strony kody.pl

Radzyń Podlaski: Sąd stanął po stronie pani Marii, która walczyła o mieszkanie komunalne

Radzyń Podlaski: Sąd stanął po stronie pani Marii, która walczyła o mieszkanie komunalne

Miasto przegrało sprawę w sądzie z Marią Kosidło. Kobieta od ponad trzech lat toczyła spór z władzami Radzynia Podlaskiego o mieszkanie komunalne. W ubiegłym roku interweniowała nawet kancelaria prezydenta.

Nauczyciele z puławskiej "Dziesiątki" tęsknią za swoimi uczniami

Nauczyciele z puławskiej "Dziesiątki" tęsknią za swoimi uczniami

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10 im. Adama Mickiewicza w Puławach wpadli na oryginalny pomysł dodania otuchy swoim uczniom. Wysłali im pozdrowienia przez internet wykonując kolaż ze swoich zdjęć tworzących razem serdeczną wiadomość dla dzieci.

1753 srebrne denary rzymskich cesarzy znalezione na polu. "To największy skarb z okresu rzymskiego na Lubelszczyźnie"

1753 srebrne denary rzymskich cesarzy znalezione na polu. "To największy skarb z okresu rzymskiego na Lubelszczyźnie"

To jedno z największych wydarzeń w dziejach naszego muzeum! Tak placówka określa 1753 srebrne denary, które trafiły do muzealników dzięki decyzji prywatnego znalazcy. – Cała moja teoria o „pierwszej bitwie o Kotlinę Hrubieszowską” znalazła kolejny mocny argument. Szok, niedowierzanie, radość – komentuje prof. Andrzej Kokowski, odkrywca Gotów w Kotlinie Hrubieszowskiej

Warsztaty Kultury online: harmonogram na najbliższe dni
1 kwietnia 2020, 12:00

Warsztaty Kultury online: harmonogram na najbliższe dni

Warsztaty Kultury zapraszają na swoją stronę internetową oraz kanały społecznościowe imprez powiązanych z instytucją - Jarmarku Jagiellońskiego czy Festiwalu Inne Brzmienia, gdzie można znaleźć ofertę zajęć online oraz inne atrakcje.

Nowe kluby zainteresowane Arkadiuszem Milikiem
film

Nowe kluby zainteresowane Arkadiuszem Milikiem

Kontrakt Arkadiusza Milika z Napoli wygasa z końcem czerwca 2021 roku. Napastnik nie przedłuży umowy z włoskim klubem, ponieważ nie zgodził się na klauzulę odstępnego w wysokości 100 mln euro. Dlatego najbliższe okienko transferowe to ostatnia okazja dla Napoli na zarobienie dużych pieniędzy na Polaku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!