Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

27 marca 2009 r.
22:03
Edytuj ten wpis

OBOP: Mieszkańcy Lubartowa popierają budowę sortowni śmieci

0 18 A A

Większość mieszkańców Lubartowa chce przeniesienia targu z centrum miasta oraz budowy sortowni przy ul. Gazowej. Taki jest wynik sondażu opinii publicznej przeprowadzonego przez OBOP na zlecenie burmistrza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ankieterzy Ośrodka Badania Opinii Publicznej zadzwonili do 600 mieszkańców Lubartowa. Pytali czy respondenci są za przeniesieniem z centrum miasta targu oraz wybudowaniem sortowni śmieci przy ul. Gazowej.

Obydwie sprawy wzbudzały ostatnio w Lubartowie ostre protesty.

Przeciwko budowie sortowni protestowali mieszkańcy, którzy mają domy w tej części Lubartowa. Obawiają się, że taki zakład będzie uciążliwy. Sprzedawcy z targu w centrum miasta chcą, żeby plac zachował dotychczasowy handlowy charakter. Boją się, że w nowym miejsce, położonym o 300 metrów od centrum miasta, stracą klientów.

Pomysł budowy sortowni i przeniesienie targu forsują władze Lubartowa. - W obu przypadkach społeczność Lubartowa opowiedziała się za naszymi pomysłami - mówi burmistrz Jerzy Zwoliński, który otrzymał już wyniki sondażu.

Burmistrz nie chciał powiedzieć jak rozłożyły się głosy. - Ujawnię to w piątek, na najbliższej sesji Rady Miejskiej - dodał. - Czy teraz dojdzie do realizacji obydwu przedsięwzięć? - Zdecydują o tym radni - odparł burmistrz.

Tymczasem mieszkańcy przeciwni budowie sortowni śmieci przy ul. Gazowej nie zamierzają rezygnować z protestu.

- Taki wynik sondażu nie jest zaskoczeniem - mówi radna opozycyjna Bogumiła Lisek-Jublewska. - Jest zgodny z oczekiwaniami zleceniodawcy badań. Ale na pewno nie jest miernikiem opinii mieszkańców.

Radna zebrała ponad 1,6 tys. podpisów mieszkańców, którzy nie zgadzają się na proponowaną lokalizację sortowni. Wysłała je do Urzędu Marszałkowiego.
Natomiast przeciwnicy przeniesienia targu przyjdą na najbliższą sesję Rady Miejską. Radni na niej będą się zastanawiać, co ma być w miejscu dotychczasowego targowiska.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
koń polski / 2 maja 2009 o 19:23
0
Człowiek z Lubartowa napisał:
Popieramy! Dzięki takim inwenstycjom nasze miasto ma szansę na modernizację oraz na stanie się miastem przyjaznym dla mieszkańców.


Popieram, a lokalizacja jak znalazł znajduje się w Tarle. Skręcić na ostrów i po kilkuset metrach w lewo przez drewnianą bramę. Tam czeka uradowany właściciel na kolejną dostawę śmieci.
Avatar
Człowiek z Lubartowa / 29 kwietnia 2009 o 20:44
0
Popieramy! Dzięki takim inwenstycjom nasze miasto ma szansę na modernizację oraz na stanie się miastem przyjaznym dla mieszkańców.
Avatar
lubartowiak / 4 kwietnia 2009 o 20:33
0
ana napisał:
Najlepiej dla wszystkich byłoby chyba żeby sortownia była poza miastem. A poza tym 600 osób to nie jet duża próba jak na takie miasto jak Lubartów.


Najlepsza lokalizacja sortowni byłaby w Tarle. Przy CPN należy skręcić w prawo na Ostrów Lubelski i po kilkuset metrach wjazd w dużą drewnianą bramę po lewej stronie drogi. Tam jest miejsce jak znalazł. A i właściciel nie będzie się sprzeciwiał.
Avatar
ana / 4 kwietnia 2009 o 20:17
0
Najlepiej dla wszystkich byłoby chyba żeby sortownia była poza miastem. A poza tym 600 osób to nie jet duża próba jak na takie miasto jak Lubartów.
Avatar
ludek / 31 marca 2009 o 07:56
0
Nic dziwnego, że im tak dobrze wyszło skoro ankieterzy dzwonili w sprawie sortowni i targowiska do mieszkańców okolicznych gmin. Dzwoniono np. do mieszkańców jednej z miejscowości w gminie Lubartów.
Avatar
Gość / 29 marca 2009 o 22:12
0
[url="http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/15640/wyzsze_skladki_na_odpadki/"]http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/15...dki_na_odpadki/[/url]

obciążyc tych co chcieli sortowni, teraz niech płacą


..." Członkowie Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej będą płacić wyższe składki, które zainwestują w organizację gospodarki odpadami.
Konkretnie chcą zebrać pieniądze m.in. na budowę sortowni i zakup pojemników...."
Avatar
ktoś / 29 marca 2009 o 17:17
0
Ja mieszkam daleko od planowanej sortowni i też jestem przeciw. Uważam, że sortownia tam nie powstanie. To tylko hałas.
Avatar
Gość / 29 marca 2009 o 16:45
0
kik napisał:
ja i wszyscy moim znajomi (a jestem osobą młodą) popierają obie inicjatywy. Szoda,że nie kótrzy lokalni "politycy" próbują wstrzywać i tak nie liczne inwestycje, próbujące rozwijać Lubartów


A gdzie mieszkasz? Jesli mieszkasz z dala od wyznaczonego miejsca, to wiadomo, że masz to gdzieś, że ludzim z pobliża może to przeszkadzac. Jesteście egoistami i bezmózhgowcami
Avatar
Lubartowianka / 29 marca 2009 o 16:43
0
lubartowianka napisał:
Jakoś do mnie i do nikogo z moich znajomych którzy byli przeciwko wybudowaniu sortowni w tym miejscu nikt nie dzwonił, a pan burmistrz zlecając badania dobrze wiedział kto jest przeciwko bo wcześniej były zbierane podpisy osób protestujących przeciw tej lokalizacji.


Oczywiście. Ja tez podpisałam protest
Avatar
Lubartowianka / 29 marca 2009 o 16:41
0
Czy ci ankieterzy dzwonili do ludzi mieszkających w pobliżu ulicy Gazowej? Wątpię, gdyż do mnie np nie dzwonili. Mieszkam przy ul.Lipowej i wyraziłabym jawny sprzeciw. Wszystko było z góry zamierzone i zaplanowane! Dlatego dzwoniono do osób mieszkających z daleka od ulicy Gazowej. Ja tez nie miałabym nic przeciwko temu gdyby sortownia miała być przy Łąkowej. Proszę bardzo, niech mądry pomysłodawca zamieszka sobie 5 metrów od sortowni. Na zdrowie!!!! Brzydzę się taką polityką!!!
Avatar
koń polski / 2 maja 2009 o 19:23
0
Człowiek z Lubartowa napisał:
Popieramy! Dzięki takim inwenstycjom nasze miasto ma szansę na modernizację oraz na stanie się miastem przyjaznym dla mieszkańców.


Popieram, a lokalizacja jak znalazł znajduje się w Tarle. Skręcić na ostrów i po kilkuset metrach w lewo przez drewnianą bramę. Tam czeka uradowany właściciel na kolejną dostawę śmieci.
Avatar
Człowiek z Lubartowa / 29 kwietnia 2009 o 20:44
0
Popieramy! Dzięki takim inwenstycjom nasze miasto ma szansę na modernizację oraz na stanie się miastem przyjaznym dla mieszkańców.
Avatar
lubartowiak / 4 kwietnia 2009 o 20:33
0
ana napisał:
Najlepiej dla wszystkich byłoby chyba żeby sortownia była poza miastem. A poza tym 600 osób to nie jet duża próba jak na takie miasto jak Lubartów.


Najlepsza lokalizacja sortowni byłaby w Tarle. Przy CPN należy skręcić w prawo na Ostrów Lubelski i po kilkuset metrach wjazd w dużą drewnianą bramę po lewej stronie drogi. Tam jest miejsce jak znalazł. A i właściciel nie będzie się sprzeciwiał.
Avatar
ana / 4 kwietnia 2009 o 20:17
0
Najlepiej dla wszystkich byłoby chyba żeby sortownia była poza miastem. A poza tym 600 osób to nie jet duża próba jak na takie miasto jak Lubartów.
Avatar
ludek / 31 marca 2009 o 07:56
0
Nic dziwnego, że im tak dobrze wyszło skoro ankieterzy dzwonili w sprawie sortowni i targowiska do mieszkańców okolicznych gmin. Dzwoniono np. do mieszkańców jednej z miejscowości w gminie Lubartów.
Avatar
Gość / 29 marca 2009 o 22:12
0
[url="http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/15640/wyzsze_skladki_na_odpadki/"]http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/15...dki_na_odpadki/[/url]

obciążyc tych co chcieli sortowni, teraz niech płacą


..." Członkowie Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej będą płacić wyższe składki, które zainwestują w organizację gospodarki odpadami.
Konkretnie chcą zebrać pieniądze m.in. na budowę sortowni i zakup pojemników...."
Avatar
ktoś / 29 marca 2009 o 17:17
0
Ja mieszkam daleko od planowanej sortowni i też jestem przeciw. Uważam, że sortownia tam nie powstanie. To tylko hałas.
Avatar
Gość / 29 marca 2009 o 16:45
0
kik napisał:
ja i wszyscy moim znajomi (a jestem osobą młodą) popierają obie inicjatywy. Szoda,że nie kótrzy lokalni "politycy" próbują wstrzywać i tak nie liczne inwestycje, próbujące rozwijać Lubartów


A gdzie mieszkasz? Jesli mieszkasz z dala od wyznaczonego miejsca, to wiadomo, że masz to gdzieś, że ludzim z pobliża może to przeszkadzac. Jesteście egoistami i bezmózhgowcami
Avatar
Lubartowianka / 29 marca 2009 o 16:43
0
lubartowianka napisał:
Jakoś do mnie i do nikogo z moich znajomych którzy byli przeciwko wybudowaniu sortowni w tym miejscu nikt nie dzwonił, a pan burmistrz zlecając badania dobrze wiedział kto jest przeciwko bo wcześniej były zbierane podpisy osób protestujących przeciw tej lokalizacji.


Oczywiście. Ja tez podpisałam protest
Avatar
Lubartowianka / 29 marca 2009 o 16:41
0
Czy ci ankieterzy dzwonili do ludzi mieszkających w pobliżu ulicy Gazowej? Wątpię, gdyż do mnie np nie dzwonili. Mieszkam przy ul.Lipowej i wyraziłabym jawny sprzeciw. Wszystko było z góry zamierzone i zaplanowane! Dlatego dzwoniono do osób mieszkających z daleka od ulicy Gazowej. Ja tez nie miałabym nic przeciwko temu gdyby sortownia miała być przy Łąkowej. Proszę bardzo, niech mądry pomysłodawca zamieszka sobie 5 metrów od sortowni. Na zdrowie!!!! Brzydzę się taką polityką!!!
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 0

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 0 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 6 2

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 35 23

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców