Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

18 lipca 2019 r.
10:59

Radni chcą sobie dać podwyżkę. "Najpierw trzeba coś zrobić dla ludzi"

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
11 43 A A
9 sesja RM Lubartów - VIII kadencja z dnia 12.07.2019<br />
9 sesja RM Lubartów - VIII kadencja z dnia 12.07.2019
(fot. Miasto Lubartów/YouTube)

Miało być taniej, a wyjdzie jak zwykle. Radni w Lubartowie wnieśli pierwszy w tej kadencji autorski projekt uchwały o… podwyższeniu swoich diet. Pod tym pomysłem podpisało się 16 radnych. Zwolennicy podwyżki twierdzą, że to jedynie projekt. Podwyżka połączyła radnych bez względu na barwy polityczne

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Projekt wpłynął do Biura Rady Miasta Lubartów w wtorek. Radni proponują zmianę podstawy naliczania diet. Za podstawę proponują płacę minimalną w miejsce diety maksymalnej. Dziś dieta maksymalna wynosi 2013,10 zł, zaś płaca minimalna 2250 zł, a w 2020 roku wyniesie już 2450 złotych. Dziś radny w Lubartowie bierze na rękę 503 złote diety, przewodniczący komisji – 604 zł, wiceprzewodniczący Rady Miasta – 705 zł, a przewodniczący Rady Miasta – 1610 złotych.

Po podwyżce będzie to dla radnego 788 złotych, przewodniczącego komisji i wiceprzewodniczącego rady – 1350 zł, a przewodniczącego – 1850 zł. W styczniu 2020 radni, zgodnie z projektem, mogą otrzymać kolejną podwyżkę, bo o 200 złotych wzrośnie płaca minimalna.

Obywatelski przeciw

– Nowa władza weszła do urzędu z hasłami, że jest drogo, niegospodarnie, a w budżecie jest dziura. Kilka miesięcy po wyborach stopień upojenia władzą okazał się podobny, bez względu na procent uzyskanych głosów w wyborach i bilans własnych dokonań w polityce – komentuje Elżbieta Wąs z Miasta Obywatelskiego Lubartów. – Jedynym sensownym wytłumaczeniem akcji z podniesieniem sobie uposażenia jest dywersja polityczna. Lokalną władzą zajmujemy się od kilkunastu lat, czyli mamy dłuższy staż od sporej części radnych. Możemy pokusić się o rzeczową analizę sytuacji z dużym prawdopodobieństwem, że wnioski będą trafne, ale to już jest kłopot samych radnych – dodaje Anna Gryta, także z MOL.

Na projekcie suchej nitki nie zostawia Jacek Tomasiak (Wspólny Lubartów, przewodniczący Rady Miasta). – Radni na początek niech obniżą koszty życia mieszkańców Lubartowa. Mam tu na myśli stawki za wywóz śmieci, ceny wody, czy nadchodzącej podwyżki ogrzewania – mówi Jacek Tomasiak. – Najpierw trzeba coś zrobić dla ludzi, a potem prosić o podwyżkę. Gdyby projekt stanął na posiedzeniu Rady Miasta, będę głosował na nie. Mam jednak nadzieję, że radni wycofają się z tego pomysłu – dodaje.

Projekt zjednoczył 16 radnych: ze Wspólnego Lubartowa, Wspólnoty Lubartowskiej, PiS i PO. – Nie będę tego komentować, bo jest to projekt we wstępnej fazie procedury legislacyjnej – powiedział Dziennikowi Grzegorz Gregorowicz (Wspólny Lubartów), który jako pierwszy podpisał się pod tym projektem. – Przez telefon nie komentuję, bo nie wiem, z kim rozmawiam – dodał radna Renata Mazur (Wspólny Lubartów).

A może referendum?

Działaczki z MOL zapowiadają kolejne kroki. – Zorganizujemy audyt nowej Rady Miasta Lubartów. Kolejnym krokiem może być referendum lokalne jako narzędzie konsultacji społecznych. W zależności od rozwoju sytuacji, może to być wniosek o odwołanie całej Rady lub pytanie o podwyżki dla radnych. W każdym razie wykorzystamy szansę do publicznej debaty na temat roli radnego w samorządzie, jego obowiązkach i odpowiedzialności. Będzie łatwiej rozmawiać o finansach publicznych na przykładzie tej podwyżki – dodają Anna Gryta i Elżbieta Wąs.

Według pobieżnych obliczeń podwyżki dla radnych mogą kosztować 150 tysięcy rocznie, co w ciągu pozostałych czterech lat kadencji osiągnąć 600 tys. zł. – Przed podjęciem decyzji o podwyżce niech każdy radny zastanowi się, z jakich obietnic wyborczych zrezygnować w swoim okręgu, aby podnieść diety – dodaje Jacek Tomasiak.

Projekt uchwały w sprawie określenia wysokości i zasad przyznawania diet radnym ma być głosowany na najbliższej sesji Rady Miasta Lubartów.

Elżbieta Wąs z Miasta Obywatelskiego Lubartów zapowiada audyt Rady Miasta, a być może i referendum w sprawie jej odwołania (fot. Maciej Kaczanowski)
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lu / 18 lipca 2019 o 11:26
+18
Wszystkie świnki, bez względu na rasę łączy jedno koryto.
Avatar
Ciemny lud / 18 lipca 2019 o 11:54
+14
te piniędze im się poprostu należą
Avatar
Kisiel / 18 lipca 2019 o 11:24
+14
Nie ma w Polsce polityka który by nie zmienił punktu widzenia od punktu własnego siedzenia. Od lat słyszymy wyświechtane hasło " Tanie państwo" oraz zarzuty kolejnych zmieniających się ekip o trwonieniu publicznych pieniędzy przez poprzedników. Będzie tak jeszcze długo ponieważ w Polsce nie ma ponoszenia odpowiedzialności politycznej. Co mogą być przykładem ostatnie wybory do europarlamentu. Wszak większość nie nawiedzi komunistów a 5 najbardziej zagorzałych nie rozliczonych przez historię zasiada w parlamencie europejskim reprezentując Polskę kraj słynący z obalenia komuny. Typowa paranoja polityczna. Większość polityków przed wyborami mówi co innego a po wyborach staje się nie tylko lwem salonowym ale lasym na kasę typowa hieną. To żadna nowość ale można powiedzieć przyjęta przez wybrańców narodu poprawność polityczna. Szanowni politycy ci więksi ci mniejsi, ci parlamentami i ci lokalni odrobinę samokrytyki poszanowania wyborców a co najważniejsze odrobinę własnej godności. Pokażcie co zrobiliście dla społeczeństwa jak byliście zaangażowani w budowę warunków sprzyjających w życiu zwykłych ludzi a społeczeństwo was samych doceni. Nadchodzi weekend więc moim rodakom wszystkiego co najlepsze uśmiechu odskoczni od rzeczywistości i słońca życzy Kisiel
Nie ma w Polsce polityka który by nie zmienił punktu widzenia od punktu własnego siedzenia. Od lat słyszymy wyświechtane hasło " Tanie państwo" oraz zarzuty kolejnych zmieniających się ekip o trwonieniu publicznych pieniędzy przez poprzedników. Będzie tak jeszcze długo ponieważ w Polsce nie ma ponoszenia odpowiedzialności politycznej. Co mogą być przykładem ostatnie wybory do europarlamentu. Wszak większość nie nawiedzi komunistów a 5 najbardziej zagorzałych nie rozliczonych przez historię zasiada w parlamencie europejskim reprezen... rozwiń
Avatar
Członek / 18 lipca 2019 o 12:27
+12
Pan Jacek chce udowodnić, że w Lubartowie są bardziej cyniczni niż on. To się jednak nie uda.
Avatar
Gość / 18 lipca 2019 o 11:20
+10
BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ !
Avatar
Reggio Lewarta / 18 lipca 2019 o 22:58
+8
W sumie to dobrze, że pan Tomasiak w końcu nie wytrzymał i pokazał to, w czym jest dobry: w niszczeniu własnych projektów politycznych i porzucaniu wiernych mu ludzi. To lekcja demokracji, w ktorej wilk w owczej skórze straci pozorne odzienie. Na szczęście nie zabiera tu głosu nikt poważny. Wiedzą przecież, że to obłudna hucpa prezesa, która z prawdą nie ma nic wspólnego. Ciekawe, jak to on sam kreował u siebie diety i płace od czasu gdy przejął tam władzę.
Avatar
Gość / 18 lipca 2019 o 11:44
+8
No nikt im nie może zarzucić, że nie pracują! Mocno się głowią jak tu lepiej zarobić! To jest POLSKA!
Avatar
Lud pracujący miast i wsi / 18 lipca 2019 o 20:16
+6
My też chcemy dać sobie podwyżkę! Czemu nie? Tylko, że większość z nas NAPRAWDĘ pracuje!
Avatar
Pieniądz rządzi / 18 lipca 2019 o 14:54
+6
Podwyżka dla radnego prawie o trzy stówy. To nam się zapracowani zrobili, ciekawe od kiedy. Jak wam się nie opłaca, to zrezygnujcie. Kupa roboty jedna sesja w miesiącu
Avatar
Gość / 18 lipca 2019 o 14:38
+6
Dlaczego redakcja nie podaje nazwisk "hojnych" samorządowców. Którzy to w swoim mniemaniu zasługują na podwyżkę i co konkretnie osiągnęli? Rozumiem że Gregorowicz i Mazurowa czują się niedocenieni przez wyborców. pozostało 14 w kolejce do miejskiej kasy.
Avatar
Sąsiad / 21 lipca 2019 o 07:59
+5
O Błaszczaku można powiedzieć wiele w przeciwieństwie do Błaszczaka który niewiele mówi. Za to radna Mazurowa zdziwiła olewką redaktora. Ona zawsze ma tyle do powiedzenia. Szkoda że przeważnie nie na temat. Odwołać to całe towarzystwo że spółdzielni i będzie spokój. Niech idą do prezesa po podwyżkę diet dla zarządu spółdzielni.
Avatar
dej bo mam horom curke / 20 lipca 2019 o 11:41
+1
Błaszczak ty też bidę klepiesz w swoim banku?
Avatar
Robert / 20 lipca 2019 o 11:04
+2
Hahaha. Po raz kolejny się ośmieszyłeś...
Avatar
wyborca / 20 lipca 2019 o 10:16
0
Niebawem będziemy wiedzieli ile kosi nowy z Lublina. I nie pomoże tu nawet brak upoważnienia dla noweg do wydawania decyzji.
Avatar
Jeszcze nie emeryt / 20 lipca 2019 o 08:47
+1
To Gregorowiczowi mało kasy? Wstydziłby się taki człowiek upominać o wiecej, tak samo jak pozostali. Wychodzi po co zostali radnymi. Dajcie więcej, dajcie więcej. Toż to my ciężko dla mieszkańców pracujem, nam się należy. Wstyd państwo radni na cały świat.Popatrzcie na swoje oświadczenia majatkowe i na ilość pracy jaka wkładacie w społeczną działalność radnych. Społeczną działalność, a przecież kosztem rady nie tracicie tyle swoich zarobków ile wynosi dieta. Wstyd i hipokryzja z waszej strony.
Avatar
Emeryt z PC / 20 lipca 2019 o 07:18
+4
Lubartów nie ma szczęścia do radnych. Skok na kasę to sprężynka Gregorowicza. Podejrzewam że uczestnicy hucpy nie są w połowie zorientowani o co idzie. Kusznerowa, Miziowa, Mazurowa, Czubacki z Bednarskim dali się ograć jak dzieci. Punkt dla Gregorowicza. Reszta uległa pazernosci. Punkt dla Gregorowicza za zdolność obserwacji. Punkt dla Gregorowicza za rozpierduchę klubów koalicji. Jest nadzieja na przyjęcie do Pisu. Sabotaż całkiem udany :-)
Avatar
Gość / 20 lipca 2019 o 05:03
-1
Pan Jacek mógł dowalić mocniej. A on jakoś tak delikatnie, niezdecydowanie. Widocznie nawet sam nie może uwierzyć w swoje rewelacje.
Avatar
Gość / 20 lipca 2019 o 01:06
+2
A pan z Lublina jako nowy pracownik na start kosi tyle że więcej dać mu nie mogli bo ustawa zabraniała.
Avatar
Bitcoin / 19 lipca 2019 o 23:08
+2
Radni nie chcą być idiotami. Pamiętamy jak Bieńkowska podsumowała zarobki Polaków. Poniżej 6 tysięcy zarabiają idioci. Ewa Grabek z Lubartowa nie chce być idiotką, chce podwyżki. Tylko coś wyprostuję radnej Grabek. Nie jesteśmy idiotami. Nie zapłacimy grosza więcej!!!!!!!!!
Avatar
POPIS-bis / 19 lipca 2019 o 22:44
+2
Bednarski to ten,co zasłynął na całą Polskę za sprawą łapania internautów? Jakie są jego osiągi we władzach,też kogoś złapał oprócz miejsca w radzie? Gratulacje Lubartowiacy wybraliście najlepszych z najlepszych. Kusznerowej i Miziowej z Pisu też zbrakło...ciekawe czy Jarosław z Grzegorzem też się dogadają po wyborach w sprawach diet
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublinianka Aleksandra Mirosław pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio!

Lublinianka Aleksandra Mirosław pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio! 3 0

Ogromny sukces odniosła lublinianka Aleksandra Mirosław (dawniej Rudzińska) z Klubu Wspinaczkowego Kotłownia Lublin. Zawodniczka po raz drugi z rzędu została mistrzynią świata w konkurencji na czas, tym razem w Hachioji w Japonii. Wywalczyła też awans na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Długi weekend na drogach woj. lubelskiego. Dwie osoby nie żyją

Długi weekend na drogach woj. lubelskiego. Dwie osoby nie żyją 0 0

Policjanci podsumowali wypadki podczas długiego weekendu.

Wkrótce będą spore problemy z przejazdem ul. Diamentową pod wiaduktem. Nie tylko tam

Wkrótce będą spore problemy z przejazdem ul. Diamentową pod wiaduktem. Nie tylko tam 3 6

Od wtorku kierowców czekają spore problemy z przejazdem ul. Diamentową pod wiaduktem kolejowym. Robotnicy przebudowujący wiadukt wkraczają w kolejny etap prac. Przez wiele dni jezdnia będzie tu znacznie zwężona. Nasilić mają się także utrudnienia przy wiadukcie nad Drogą Męczenników Majdanka

Potańcówka jarmarkowa na placu Dominikańskim [zdjęcia]
galeria

Potańcówka jarmarkowa na placu Dominikańskim [zdjęcia] 0 1

Śmiech, zabawa i dużo ruchu. To była szalona potańcówka jarmarkowa. W piątek na placu przy klasztorze dominikanów chętnych do tańca nie brakowało.

Górnik Łęczna - Elana Toruń 1:3. Wielkie kontrowersje

Górnik Łęczna - Elana Toruń 1:3. Wielkie kontrowersje 0 3

Miało być pierwsze zwycięstwo u siebie w nowym sezonie, a jest pierwsza porażka. Górnik Łęczna w niedzielę okazał się gorszy od Elany Toruń. Rywale wygrali 3:1

Znamy "jedynki" Lewicy w wyborach do Sejmu

Znamy "jedynki" Lewicy w wyborach do Sejmu 5 26

Liderzy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny i partii Razem ogłosili nazwiska kandydatów, którzy znajdą się na pierwszych miejscach wspólnych list w październikowych wyborach do Sejmu. Największe ugrupowania z lewej strony sceny politycznej przystąpią do nich pod szyldem Lewica.

Zamach na weselu w Afganistanie. Zginęły 63 osoby

Zamach na weselu w Afganistanie. Zginęły 63 osoby 0 4

Rzecznik prezydenta Afganistanu podał na Twitterze, że w sobotę w Kabulu doszło do ataku terrorystycznego w wyniku, którego zginęło około 63 osoby, a 182 odniosło rannych.

Poniatowa: Jechał z dziećmi i żoną. Był pijany i nie zatrzymał się do kontroli

Poniatowa: Jechał z dziećmi i żoną. Był pijany i nie zatrzymał się do kontroli 0 8

42-latek z Poniatowej miał ponad 2 promile alkoholu we krwi w dodatku jechał z dziećmi i żoną. Ponadto nie zatrzymał się do kontroli.

Lubella inwestuje i wprowadza nowe smaki na rynek

Lubella inwestuje i wprowadza nowe smaki na rynek 0 7

Lubella, jedna z firm będących wizytówką Lubelszczyzny, stawia na zmiany. Po tym, jak w ubiegłym roku uruchomiła nowoczesny kompleks produkcyjno-magazynowy, teraz wprowadza nowe, delikatniejsze smaki.

Parczew: Prowadził samochód kompletnie pijany i w dodatku bez prawa jazdy

Parczew: Prowadził samochód kompletnie pijany i w dodatku bez prawa jazdy 0 5

53-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi, a mimo to kierował samochodem. Dodatkowo nie posiadał prawa jazdy. Teraz za jazdę „pod wpływem” grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Ksiądz Kachnowicz ukarany suspensą. Nie może wykonywać czynności kapłańskich

Ksiądz Kachnowicz ukarany suspensą. Nie może wykonywać czynności kapłańskich 58 32

Po tym jak ks. Łukasz Kachnowicz oznajmił, że jest gejem kuria lubelska nałożyła na niego suspensę. Nie może on teraz wykonywać obowiązków kapłańskich. Poinformował za pomocą mediów społecznościowych rzecznik archidiecezji lubelskiej ks. Adam Jaszcz.

Tak było w sobotę podczas Jarmarku Jagiellońskiego. Sprawdź co się będzie działo w niedzielę [zdjęcia]
galeria

Tak było w sobotę podczas Jarmarku Jagiellońskiego. Sprawdź co się będzie działo w niedzielę [zdjęcia] 0 0

Pierogi, sery, kasza. Co było najsmaczniejsze na Festiwalu Gryczaki?
galeria

Pierogi, sery, kasza. Co było najsmaczniejsze na Festiwalu Gryczaki? 6 0

Szesnaście pierogów gryczanych, czternaście dań na bazie kaszy, dwanaście serów i dwanaście deserów zaprezentowało się na kulinarnym konkursie podczas Festiwalu Gryczaki 2019 w Janowie Lubelskim. Wybraliśmy dla was najbardziej łakome kąski.

Śpiewa Karel Gott jeden z najwybitniejszych czechosłowackich muzyków

Śpiewa Karel Gott jeden z najwybitniejszych czechosłowackich muzyków 0 3

Swoim głosem zawojował Europę i Amerykę lat 60, 70 i 80. W USA był nazywany „Ciekawostką zza żelaznej kurtyny” i „Sinatrą Wschodu”. A w organizację niedawnych 80. urodzin Karela Gotta włączył się osobiście sam prezydent Czech.

Wojna z bolszewikami była sprawą narodową

Wojna z bolszewikami była sprawą narodową 0 2

Rozmowa z prof. dr. hab. Marcinem Kruszyńskim, naczelnikiem Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Lublinie, kierownikiem Zakładu Historii i Wychowania Patriotycznego LAW w Dęblinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.